اسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem

با یک مقاله آموزشی دیگر در خدمت شما هستیم، راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem را در لیویتو بخوانید. در ادامه به راهنمای ارتقاء تجهیزات، پیدا کردن اشیاء مخفی، باز کردن لباس جدید و ساخت تیرهای مختلف خواهیم پرداخت.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem – ارتقاء تمامی تجهیزات و بهترین انتخاب‌ها

آمیشیا د رون در A Plague Tale: Requiem با کسی شوخی ندارد. او همراه با تیر و کمان چوبی قابل اعتماد خود، به یک کمان پولادی جدید مسلح شده است و می‌تواند انواع مهمات، آیتم‌های کیمیاگری و موارد دیگر را برای مقابله‌ با دشمنان بسازد. با این حال، تجهیزات شما برای ارتقاء به یک میز کار نیاز دارند (مگر اینکه قفل قابلیت ارتقاء را برای دور زدن آن باز کنید).

بیایید به تمام ارتقاء‌ها برای هر دسته نگاه کنیم، از Sling (تیرکمون چوبی، قلاب سنگ) شروع کنیم. ارتقاء آن به شرح زیر است:

 • ارتقاء Softened Cords (طناب‌های نرم شده) – منجر به این می‌شود که آمیسیا هنگام استفاده از Sling صدای کمتری تولید کند. این ارتقاء به یک Tool و 20 Pieces نیاز دارد.
 • قابلیت Double Cradle – می‌توانید قبل از بارگیری مجدد، یک تیر دوم با Sling شلیک کنید. به دو Tool و 65 Pieces نیاز دارد.
 • ارتقاء Elongated Cords – تیرها قوی‌تر هستند و دشمنان را برای مدت طولانی‌تری بیهوش/گیج می‌کنند. به سه Tool و 90 Pieces نیاز دارد.

اگر با مخفی‌کاری جلو می‌روید، Softened Cords خوب است، اگرچه قوی‌ترین وسیله برای از بین بردن دشمنان نیست. اگر به Sling به عنوان سلاح اصلی تکیه می‌دهید و می‌خواهید زمان بیشتری برای از بین بردن دشمنان داشته باشید، Elongated Cords خوب است، اما اجباری نیست. به علاوه، راه‌های دیگری نیز وجود دارند که آسیب‌های بیشتری را وارد می‌کنند. در نهایت بهترین ارتقاء بدون شک Double Cradle است. توانایی شلیک یک گلوله دیگر هنگام برخورد با دشمنان بسیار ارزشمند است. همچنین، اگر اولین شلیک را از دست بدهید، اساساً شانس دیگری خواهید داشت.

راهنمای بازی Marvel Snap | راهنمای کامل بازی مارول اسنپ
بخوانید

در اینجا، بیایید به تمام ارتقاءهای Crossbow نگاه کنیم:

 • ارتقاء Flexible Limb – سرعت بارگیری مجدد کمان پولادی را افزایش می‌دهد. به یک Part و 40 Pieces نیاز دارد.
 • ارتقاء Bigger Quiver – تعداد تیرهایی که آمیسیا می‌تواند حمل کند افزایش می‌یابد، حداکثر شش عدد. به دو Part و 65 Pieces نیاز دارد.
 • نام ارتقاء Reinforced Bolts – نتیجه: آمیشیا می‌تواند تیرها را از اجساد دشمنان بازیابی کند. به سه Part و 80 Pieces نیاز دارد.

با وجود اینکه داشتن Bigger Quiver برای شلیک‌های بیشتر جذاب به نظر می‌رسد، اما بهترین ارتقاء نیست. در عوض، بهتر است با Flexible Limb و Reinforced Bolts کار را پیش ببرید. افزایش سرعت بارگیری مجدد بسیار ارزشمند است، به خصوص در گرماگرم جنگ، در حالی که دومی با اجازه دادن به شما در استفاده مجدد از تیرها، مهمات کمتری را تلف می‌کند. مسلماً، اگر مهمات شما تمام شد در حالی که هنوز دشمنان وجود دارند، به یک نسخه پشتیبان نیاز خواهید داشت، پس این را در نظر داشته باشید.

در مرحله بعد، در اینجا همه ارتقاءهای Alchemy آورده شده است:

 • ارتقاء Hidden Pockets – آمیسیا می‌تواند مهمات کیمیاگری بیشتری را حمل کند. به یک Part و 30 Pieces نیاز دارد.
 • قابلیت Strong Fire – یک شیشه ترکیب شده با مواد قابل اشتعال را پرتاب کنید. به دو Part و 55 Pieces نیاز دارد.
 • ارتقاء Unstable Reaction – استفاده از Odoris در منبع آتش باعث انفجار می‌شود که در برابر دشمنان بدون زره خوب است. به سه Part و 80 Pieces نیاز دارد.

قابلیت Strong Fire به راحتی بهترین ارتقاء است زیرا شیشه Ignifer یک دایره آتش بزرگ ایجاد می‌کند. نیازی نیست که آن را با Odoris ترکیب کنید تا صدمات زیادی ایجاد کنید و این موضوع Unstable Reaction را تا حدودی بی مصرف می‌کند. اگر زیاد به مهمات کیمیاگری تکیه می‌کنید، ممکن است ارتقاء Hidden Pockets برای شما ارزشمند باشد، اما اجباری نیست.

راهنمای شخصیت های بازی MultiVersus | از بتمن تا آریا استارک
بخوانید

در مرحله بعدی همه ارتقاءهای مختلف Gear قرار دارند:

 • ارتقاء Ringing Belt – آمیسیا می‌تواند یک شیشه اضافی را حمل کند. به یک Part و 30 Pieces نیاز دارد.
 • قابلیت Bottomless Bag – می‌تواند منابع کیمیاگری بیشتری را حمل کند. به دو Part و 55 Pieces نیاز دارد.
 • ارتقاء Belt Cases – می‌توانید Pyrites و چاقو بیشتری حمل کنید. به سه Part و 80 Pieces نیاز دارد.

به تبع داشتن منابع بیشتر همیشه چیز خوبی است، به خصوص برای اقلام کیمیاگری. با Bottomless Bag پیش بروید و به عقب نگاه نکنید.

در نهایت، در اینجا همه ارتقاء‌های Tools آورده شده است:

 • ارتقاء Recycling Tool – اگر در موجودی خود فضای بیشتری برای کوزه‌ها، چاقوها، پیریت‌ها و تیرها وجود نداشته باشد، این قابلیت اجازه می‌دهد تا آن‌ها را به Pieces تبدیل کنید. این ارتقاء به یک Part و 30 Pieces نیاز دارد.
 • ارتقاء Traveller Tools – تجهیزات را در هر جایی بدون نیاز به میز کار ارتقاء دهید. به دو Part و 55 Pieces نیاز دارد.
 • قابلیت Unbreakable Tool – تجهیزات را بدون نیاز به صرف هیچ Tool ارتقاء دهید. به سه Part و 90 Pieces نیاز دارد.

اگر نمی‌توانید هیچ میز کاری پیدا کنید یا می‌خواهید بدون نیاز به بازگشت به یک میز کار، ابزارهای خود را ارتقاء دهید، دریافت Traveller Tools یک مزیت عالی و بسیار ارزشمند است. با این حال، شاید بهترین ارتقاء Unbreakable Tool باشد. چرا که محدودیت نیازمندی به Tool برای ارتقاء تجهیزات، سلاح‌ها و قابلیت‌ها را حذف می‌کند. شما همچنان به Pieces نیاز دارید، اما با توجه به رایج بودن آن‌ها، هنگام ارتقاء انعطاف‌پذیری بیشتری خواهید داشت.

راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟
بخوانید

 

امیشیا د رون

چگونه در A Plague Tale: Requiem کرفت کنیم، به علاوه همه تیرهای قابل کرفت کردن

مانند بازی نخست، A Plague Tale: Requiem دارای قابلیت کرفت (ساخت و ساز) است. با جمع آوری موادی مانند گوگرد، الکل، پارچه، رزین و غیره، می‌توانید اقلام کیمیاگری، انواع مختلف مهمات و غیره بسازید. این مواد در تمام مراحل و در صندوق‌ها یافت می‌شوند.

با این حال، برخلاف بازی نخست، روش‌های متفاوتی برای کرفت کردن وجود دارد. هنگام در دست گرفتن کمان پولادی، قلاب سنگ یا کوزه می‌توانید به سرعت کرفت کنید، قابلیتی که در صورت کم شدن مهمات خوب و کاربردی است. Weapon Wheel نیز در دسترس است و در طول انجام فرآیند زمان را آهسته می‌کند. این یک راه خوب برای بررسی اینکه چه مقدار از هر منبع در هنگام کرفت در دسترس است، است.

در اینجا انواع مختلف مهمات که آمیسیا می‌تواند بسازد آورده شده است:

 • ابزار Ignifer – اخگرها را روشن کنید و علف‌های بلند و قیر را شعله ور سازید. کرفت کردن Ignifer به یک سنگ، الکل و گوگرد (به انگلیسی: Rock, Alcohol و Sulphur) نیاز دارد.
 • ابزار Extinguis – هرگونه شعله را خاموش می‌کند و ابرهای دود ایجاد می‌کند تا شما را پنهان سازد. به یک سنگ نمک و گوگرد (Saltpeter و Sulphur) نیاز دارد.
 • پرتابه بد بو Odoris – یک پرتابه بدبو ایجاد می‌کند که می‌تواند موش‌ها را به منطقه مورد نظر جذب کند. به یک الکل و رزین (Alcohol و Resin) نیاز دارد.
 • قیر Tar – حرکت دشمنان را کند می‌کند. وقتی روی آتش پرتاب می‌شود، منبع را تقویت می‌کند. همچنین می توانید با Ignifer به قیر شلیک کنید تا آن را به آتش بکشید. به یک اپیزانگویس و یک سنگ نمکی (Episanguis و Saltpeter) نیاز دارید.
بازی CS:GO را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی CS:GO
بخوانید

موارد دیگر عبارتند از Devorantis که به یک سنگ، دو سنگ نمکی و یک الکل نیاز دارد و می‌تواند کلاه‌خود دشمن را ذوب کند. آن‌ها را در معرض هدشات شدن با کمان پولادی قرار می‌دهد.

شما همچنین Somnum را دارید که به یک پارچه (Fabric)، چهار الکل، چهار سنگ نمک و سه سولفور (گوگرد) نیاز دارد. این می‌تواند فوراً محافظان را بکشد. اما باید در فاصله بسیار نزدیک مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، ارتقاء Containers امکان تبدیل آن را به یک پرتابه فراهم می‌کند.

در نهایت، Luminosa وجود دارد که می‌تواند چندین موش را از یک منطقه پاکسازی کند. به سه گوگرد، چهار نمک، چهار الکل و یک چرم (به ترتیب: Sulphur, Saltpeter, Alcohol و Leather) نیاز دارد.

اما برای کرفت کردن و ارتقاء سلاح‌ها و تجهیزات، به یک میز کار نیاز دارید (مگر اینکه ارتقاء “Traveller Tools” را داشته باشید). در طول بازی چندین میز کار (workbench) به همراه صندوق‌های مخفی که میز کار مخفی هستند را خواهید دید. مورد دوم همچنین حاوی ابزارهایی است که برای ارتقاء موارد ضروری هستند.

 

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem – همه کالکتیبل‌ها و مکان‌های آن‌ها و نحوه بدست آوردن زره مخفی

بازی A Plague Tale: Requiem بزرگ‌تر از نسخه قبلی خود است، و این موضوع به تعداد کالکتیبل‌های موجود در بازی نیز سرایت کرده است. در این بازی سوغاتی‌ها، هرباریوم‌های هوگو، چاقوها، صندوق‌های مخفی، صندوق‌های ابزار و اقلام محافظ قدیمی به همراه زره مخفی (نام انگلیسی کالکتیبل‌ها: Souvenirs, Hugo’s Herbariums, Knives, Secret Chests, Tool Chests و Old Protector’s Items و همچنین Secret Armor) برای یافتن وجود دارند.

راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

بیایید انواع کالکتیبل‌ها (اشیاء جمع‌کردنی) را در زیر بررسی کنیم:

 • سوغاتی‌ها (Souvenirs) – هنگام کاوش در مسیرهای خاص، بازرسی آیتم‌ها یا مینی گیم‌ها، مکالمات خاصی رخ می‌دهند. این‌ها همان سوغاتی یا Souvenirs هستند و در مجموع 21 مورد برای باز کردن وجود دارد.
 • مجموعه گیاهان خشک شده یا هرباریوم‌های هوگو (Hugo’s Herbariums) – این مجموعه گیاه از پنج گل و هفت پر تشکیل شده است.
 • چاقو (Knives) – چاقو برای کشتن دشمنان استفاده می‌شود، اما برای باز کردن صندوقچه‌های مخفی نیز اجباری است. بسته به سطح دشواری، چاقوهای کمتری در بازی تولید می‌شوند. آن‌ها را برای صندوق‌های مخفی ذخیره کنید، اما مراقب ذخیره چاقوهای خود باشید چرا که به طور خودکار از یکی برای جلوگیری از ضربه مرگبار استفاده می‌کنید. وقتی این اتفاق افتاد، از آخرین چکپوینت ری‌استارت کنید. 16 چاقو در درجه سختی Narrative وجود دارد.
 • جعبه ابزار (Tool Chests) – همانطور که از نام آن پیداست، آن‌ها حاوی ابزارهایی هستند که برای ارتقاء تجهیزات استفاده می‌شوند. 24 ابزار وجود دارد، اما می‌توانید 10 ابزار اضافی را از Secret Chests تهیه کنید.
 • صندوق‌های مخفی (Secret Chests) – صندوق‌های مخفی همراه با ابزارها، میزهای کاری هستند که برای ساخت و ارتقاء وسایل شما استفاده می‌شوند. در کل 10 صندوق مخفی وجود دارد.
 • اقلام محافظ قدیمی (Old Protector’s Items) – این موارد فقط در فصل 9 یافت می‌شوند (به طور خاص در قسمت فرعی: ققنوس – Phoenix). در خلال تجربه شما اشیاء مختلفی را کشف خواهید کرد که در بسیاری از اتاق‌ها می‌توان با آن‌ها تعامل داشت. در کل 16 عدد وجود دارد.
راهنمای بازی Palworld | کامل‌ترین راهنمای بازی پل ورلد
بخوانید

چگونه زره مخفی را بدست آوریم

زره مخفی Secret Armor بیشتر یک Bracer است، اما بسیار ارزشمند است و به Amicia اجازه می‌دهد تا از حملات دشمن سریع‌تر بهبود یابد. زره مخفی هنگام خروج از حیاط در فصل 9 قرار دارد. وارد یک میدان بزرگ با چندین آسیاب بادی خواهید شد. ابتدا باید دو بادگیر اول را غیرفعال کنید و آسیاب بادی چهارم را روشن کنید. از آنجایی که سومی قبلاً فعال شده است، لازم نیست کاری با آن انجام دهید.

هر آسیاب بادی معماهایی دارد که باید حل شوند. آن‌ها ساده هستند، از کشیدن اجسام مسدود کننده ورودی گرفته تا استفاده از قلاب برای شلیک از یک روزنه و باز کردن یک در.

پس از اتمام کار، به دنبال مسیری بین آسیاب بادی دوم و سوم باشید. سه طاق وجود خواهد داشت که به یک غار منتهی می‌شوند (به دنبال سوراخی در زمین باشید که نردبان پایین می‌رود). بروید داخل، بریسر را آن‌جا پیدا می‌کنید. مطمئن شوید که جعبه‌های اطراف را نیز برای دریافت ابزار باز کنید.

این بود راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem، امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟ لطفاً دیدگاه‌های خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

برای خواندن راهنمای بازی های بیشتر همراه لیویتو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا