اختصاصی لیویتواسلایدشوپیشنهاد سردبیرچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

در این مقاله جامع، به راهنمای کامل بازی رزیدنت اویل ۴ خواهیم پرداخت. این مقاله شامل همه چالش‌ها و مراحل جانبی بازی می‌شود. همچنين سؤالات پرتکرار طرفداران را نیز پاسخ داده‌ایم. از معرفی بهترین سلاح و ارتقاء گرفته تا راه حل معماها و چالش‌های بازی، بنابراین اگر هنگام تجربه این بازی به مشکل خورده‌اید، با راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ همراه لیویتو شوید.

مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی رزیدنت اویل 4 چقدر است؟

مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازسازی Resident Evil 4 چقدر است؟ این عدد بسته به نحوه بازی شما متفاوت خواهد بود، با تعداد زیادی محتوای جانبی اختیاری در تمام فصل‌ها که می‌تواند مدت زمانی را که برای بازی کردن در کل بازی طول می‌کشد بیش از دو برابر کند، پاسخ دادن به این پرسش کار آسانی نیست. اگر علیرغم توضیحات بالا باز هم می‌پرسید چقدر طول می‌کشد، خب ما تعداد فصل‌ها و مدت زمان اتمام Resident Evil 4 Remake را در زیر آورده‌ایم، با جزئیات در مورد همه چیز، از نحوه بازی کمال‌گرایانه گرفته تا تجربه فقط داستان و اندکی مراحل جانبی و همچنین نیو گیم پلاس.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

مدت زمان اتمام Resident Evil 4 Remake و طول بخش داستانی

مدت زمان برای شکست دادن Resident Evil 4 بسته به بازیکنان و قطعاً سطح مهارت متفاوت است، اما در اینجا می‌توانید انتظار داشته باشید که نخستین تجربه را در چه زمانی به پایان خواهید رساند.

 • تجربه استاندارد (داستان به علاوه چند مرحله اضافی): 15-20 ساعت
 • فقط داستان/مسیر اصلی: 10-12 ساعت
 • بازی 100٪ کامل (تکمیل همه چیز): 20-25 ساعت

با این حال واقعیت این است که این اعداد بسیار متنوع هستند، به عنوان مثال چالش‌های بسیاری، مانند چگونه در رزیدنت اویل 4 در دهکده زنده بمانیم، ممکن است برای برخی از بازیکنان چندین بار تلاش نیاز داشته باشد. نه تنها این، بلکه نادیده گرفتن مقدار مشخصی از محتوای جانبی ممکن است حتی بیشتر از انجام آن طول بکشد، زیرا به طور بالقوه کمتر مجهز به ارتقاء سلاح و لوت برای برخوردهای سخت‌تر خواهید بود. با این حال، می‌توانیم تأیید کنیم که در اولین باری که داستان را انجام می‌دهید، حداقل 20 ساعت طول می‌کشد تا یک بازی کامل و بی‌نقص از Resident Evil 4 Remake را تجربه کنید و احتمالاً طولانی‌تر هم خواهد بود.

با این حال، این لزوما بدین معنا نیست که بازی‌های بعدی چقدر طول می‌کشد، یا اینکه New Game Plus چقدر طول می‌کشد، زیرا حالت‌ها و موارد اضافی مختلفی وجود دارد که پس از اتمام داستان در دسترس هستند. برخی از این سلاح‌های برتر تجربه Resident Evil 4 را برای داشتن مبارزه آسان آماده می‌کنند، یا بسته به انتخاب بازیکن، می‌توانند سختی را تا سطوح ظالمانه افزایش دهند.

روند توسعه بازی Dragon’s Dogma 2 به خوبی پیش می‌رود
بخوانید

در نتیجه، بازی‌های NG+ می‌تواند تا پنج ساعت و نیم کوتاه باشد (دستاوردها و پاداش‌هایی برای غلبه بر این محدودیت زمانی وجود دارد) یا بسیار طولانی‌تر، اگر با چالش افزایش‌یافته مبارزه کنید. مانند بازی‌های Resident Evil قبل از آن، RE4 طوری طراحی شده است که حداقل یک بار دیگر تجربه شود و دفعه بعد تجربه را تغییر دهد تا با ترجیحات شما به عنوان یک بازیکن مطابقت داشته باشد. بنابراین در حالی که اولین تجربه شما از بازی Resident Evil 4 احتمالاً 20 ساعت طول می‌کشد، بازی انتظار دارد شما یک نیو گیم پلاس را نیز تجربه کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چند مرحله در Resident Evil 4 Remake وجود دارد؟

اگر متوجه شده باشید، مراحل یا همان فصل‌های Resident Evil 4 Remake به صورت کمی نامنظم ظاهر می‌شوند، حال ممکن است از خود بپرسید: مجموعاً چند فصل در Resident Evil 4 Remake وجود دارد؟ در کل بازی شانزده فصل وجود دارد، البته لازم به ذکر است که طول این فصل‌ها همه یکسان نیستند.

به عنوان یک قاعده، فصل‌های نزدیک به پایان بازی معمولاً کوتاه‌تر و سرعتی‌تر هستند، بنابراین حس پیشرفت شما احتمالاً در مقایسه با فصل‌های کندتر قبلی سریع‌تر می‌شود.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – 9 نکته و ترفند رزیدنت اویل ۴ برای بقا

نکات و ترفندهای Resident Evil 4 ما به بازیکنان کمک زیادی می‌کنند تا زنده بمانند و اشلی را از دست روستاییان حریص نجات دهند. RE4 Remake یک بازی سخت و چالش‌برانگیز در هر درجه سختی است، با دشمنانی سرسام‌آور، سلاح‌هایی غیرقابل اعتماد، باس فایت‌های هیولایی و گنج‌های پنهان و کلکسیونی که همه باید با آن‌ها مقابله کنید. به همین دلیل است که ما پیش از این بازی را تجربه و این لیست از نکات را برای تازه‌واردان Resident Evil 4 Remake گردآوری کرده‌ایم. توصیه‌های ما صرفاً برای بقا کاربردی نیستند، بلکه منجر به شکوفایی شما خواهند شد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
 1. از تحرک و سلاح دوربرد برای مقابله با دشمنان و هیولاها استفاده کنید

همانطور که در ادامه متوجه خواهید شد، وقتی سعی می‌کنید از دهکده در Resident Evil 4 جان سالم به در ببرید، اکثر دشمنانی که در Resident Evil 4 با آن‌ها روبرو می‌شوید آهسته و متمرکز هستند – آن‌ها سعی می‌کنند نود درصد مواقع شما را به دام بیاندازند، گاز بگیرند یا چاقو بزنند. به همین دلیل، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به حرکت ادامه دهید و روی دور نگه داشتن دشمنان خود تمرکز کنید. این بدان معنا نیست که آن‌ها هرگز چیزها را پرتاب نمی‌کنند، اما آن‌ها این حملات را به وضوح فاش می‌کنند و به طور کلی می‌توان با جاخالی دادن در لحظه مناسب از آن‌ها جلوگیری کرد. حفظ فاصله اهداف را در اولویت قرار دهید – در لحظه‌ای که آن‌ها در معرض دید هستند حمله کنید، اگر آن‌ها خیلی نزدیک شدند به حمله Melee اقدام کنید و سعی کنید خودتان را در گوشه‌ها به دام نیاندازید.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
 1. چاقوی خود را اغلب تعمیر کنید یا با احتیاط از آن استفاده کنید

چاقوی Resident Evil 4 دیگر یک مورد با استفاده نامحدود در Remake نیست و می‌تواند در حین استفاده شما فرسوده شود و بشکند. انجام حملات با فشار L1/LB به‌موقع هنگام فرود حمله دشمن، یا برای پایان دادن به دشمنان گیج شده، کمترین دوام را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در حالی که استفاده از آن برای بیرون آمدن فوری از ضربات مهلک و مخربی که دشمنان اجرا می‌کنند، بیشترین تأثیر را بر دوام دارد.

پس از شکستن، اگر هیچ یدکی در موجودی خود ندارید، تا زمانی که تعمیر نشود، هیچ گزینه‌ای برای فرار نخواهید داشت. بنابراین، بسته به اینکه چگونه می‌خواهید بازی کنید، باید مطمئن شوید که هر بار که فروشنده را می‌بینید، آن را تعمیر کنید. یا اگر نمی‌خواهید پول خودتان را خرج کنید، از آن کم استفاده کنید.

 1. همه جا را جستجو کنید و به یاد داشته باشید که می‌توانید بازدید مجدد داشته باشید

قبل از ترک یک اتاق یا منطقه در Resident Evil 4 Remake، مطمئن شوید که آن را به طور کامل جستجو کرده‌اید – جعبه‌ها و جعبه‌های زرد شکستنی، کشوها یا کمدهایی که می‌توانند باز شوند، منابع محیطی یا درهای قفل شده، همه این‌ها روی نقشه شما علامت گذاری می‌شوند. وقتی به اندازه کافی نزدیک شدید هر چیزی را که می‌توانید بردارید و هر چه را که نمی‌توانید یادداشت کنید! گاهی اوقات مواردی را پیدا می‌کنید که به کلیدهای خاصی نیاز دارند، اما بعداً کلیدها را پیدا می‌کنید و می‌بایست که به آن منطقه خاص برگردید. در بیشتر موارد می‌توانید قبل از عبور از نقطه‌ای بدون بازگشت، تمام مراحل را بک ترک کنید و قبل از آن فروشنده به شما هشدار می‌دهد که این اتفاق قرار است بیفتد.

تریلر جدید Street Fighter 6 مبارزات چندین شخصیت را نشان می‌دهد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
 1. همیشه یک تپانچه (پیستول) داشته باشید و آن را به عنوان یک سلاح اصلی ارتقاء دهید

چندین تپانچه برای انتخاب در Resident Evil 4 وجود دارد – SG-09 R، Red9، Punisher و موارد دیگر – اما در حالی که نظرات در مورد بهترین آن‌ها متفاوت است (بدون شک Red9 است)، شما همیشه باید یک نوع تفنگ دستی در اختیار داشته باشید. چرا که آن‌ها ستون فقرات قابل اعتماد هر ساختی هستند – مهمات برای آن‌ها فراوان و ارزان است، بنابراین همیشه باید بتوانید برای آن گلوله پیدا کنید. ممکن است در کل همیشه بهترین اسلحه نباشد، اما چون یکی از اسلحه‌های Resident Evil 4 است که بیش از هر اسلحه دیگری از آن استفاده می‌کنید، آن را نزدیک نگه دارید و همیشه در صورت فرصت آن را ارتقاء دهید تا به بهترین شکل ممکن باشد.

 1. در صورت امکان گیاهان را مخلوط کنید تا فضا ذخیره شود

مخلوط کردن گیاهانی که پیدا می‌کنید آن‌ها را در فضای کوچک‌تری فشرده می‌کند، به این معنی که موجودی کمتری را اشغال می‌کنند. هر دو گیاه قرمز و زرد در واقع هیچ کاری انجام نمی‌دهند، تا زمانی که با گیاه دیگری مخلوط شوند – اولی وقتی با سبز مخلوط می‌شود مانند سبز عمل می‌کند و دومی وقتی به عنوان بخشی از یک مخلوط مصرف می‌شود سلامت کلی شما را تقویت می‌کند. بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که در صورت امکان آن‌ها را با هم ترکیب نکنید، در غیر این صورت با یک چمدان پر از پتانسیل‌های استفاده نشده مواجه خواهید شد.

 1. ارتقاء کیف همراه لیان همیشه ارزش‌اش را دارد

کیف Attache شما به عنوان موجودی شما عمل می‌کند (لیان آن را در کجا حمل می‌کند؟)، بنابراین هر چه بزرگ‌تر شود، بیشتر می‌توانید با آن حمل کنید، چه سلاح، مهمات، گیاهان دارویی یا تخم‌مرغ خام. به همین دلیل، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که همیشه برای آن ارتقاء از فروشنده خریداری کنید، که به طور دوره‌ای ارتقاء موجودی را برای فروش خواهد داشت. مسلماً، آن‌ها همیشه بسیار گران هستند – اما هنوز هم ارزش آن را دارند. در لحظه‌ای که می‌توانید آن‌ها را بخرید. همچنین می‌توانید از طلسم‌های چالش تیراندازی Resident Evil 4 روی کیف خود استفاده کنید تا باف کوچکی به تراکنش‌های خرید از Merchant و ساخت و ساز اضافه کنید.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
 1. نارنجک‌های نوری می‌توانند کشنده‌تر از انواع معمولی خود باشند

نارنجک‌های نوری دشمنان معمولی را بی‌هوش می‌کنند، آن‌ها را برای لحظه‌ای مات و مبهوت می‌کند، اما جالب‌تر اینکه برای هر نوع انگلی کاملا کشنده هستند! حشرات و حشرات لاس پلاگاس – هر چیزی که حشره‌ای باشد – همگی یا بلافاصله کشته می‌شوند یا در اثر برخورد با نارنجک‌های نورزا آسیب زیادی می‌بینند. از این به نفع خود استفاده کنید – می توانید یک اتاق را از انگل‌های غول پیکر در یک پرتاب خوب پاک‌سازی کنید!

 1. سنگ‌های قیمتی را برای گنجاندن در گنجینه دیگر نگه دارید تا پول نقد بیشتری به دست آورید

سنگ‌های قیمتی به هر شکلی ارزشمند هستند، اما وقتی در گنجینه‌هایی قرار می‌گیرند که شکاف‌های خالی دارند (در منوی گنج در کنار موجودی معمولی شما قابل مشاهده است) ارزش بسیار بیشتری خواهند داشت. نه تنها این، بلکه ترکیب خاصی از سنگ‌های قیمتی ارزش بسیار بیشتری دارند، که در منوی جوایز جواهر قابل دسترسی با Square/X قرار داده شده است. این پاداش‌ها به‌عنوان یک ضریب بر ارزش کل گنج عمل می‌کنند و می‌توانند ارزش آن را هنگام فروختن به فروشنده به شدت افزایش دهند. به‌جای فروش سنگ‌های قیمتی به‌صورت جداگانه، سعی کنید آن‌ها را در جایگاه‌های گنج با هم ترکیب کنید تا ببینید چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید! یک تروفی برای فروش یک شی به ارزش بیش از 100000 پستا وجود دارد!

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
 1. حیوانات را می‌توان برای اقلام جایزه شکار کرد

لیان می‌تواند حیوانات را به اندازه هیولاهای زامبی شکار کند، حتی سگ‌های شیطان کابوس با لبخندهای گسترده را کنار بگذارد. ماهی‌ها را می‌توان با شلیک گلوله یا چاقو زدن، تبدیل به اقلام سلامتی کرد که می‌توانید در فهرست اینونتوری خود قرار دهید، کلاغ‌ها منابع تصادفی را هنگام کشته شدن رها می‌کنند (سعی کنید نارنجک فلش را به داخل گله بیندازید)، و مرغ‌ها تخم می‌گذارند که اگر به اندازه کافی صبر کنید می‌توانید آن‌ها را بخورید. نه تنها این، بلکه درخواست‌های منظم «کنترل آفات» نیز وجود دارد که از شما می‌خواهند موش‌های آن منطقه را بکشید، بنابراین مطمئن شوید که هر جونده‌ای را که می‌بینید له کنید!

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

تمام سلاح‌های Resident Evil 4 در نسخه بازسازی

بهترین اسلحه‌های Resident Evil 4 در Remake، اما در زیر نحوه دریافت همه آن‌ها و همچنین بهترین آن‌ها را توضیح داده‌ایم تا بدانید با چه چیزی می‌خواهید فضای اینونتوری با ارزش خودتان را اشغال کنید. انتخاب بهترین تفنگ دستی یا بهترین تفنگ ساچمه‌ای کار آسانی نیست، همانطور که در مورد چگونگی بدست آوردن همه این سلاح‌ها برای خودتان نیز کار آسانی در پیش نخواهید داشت، بنابراین ما در زیر در راهنمای کامل و جامع خود در مورد نحوه به‌دست آوردن هر سلاح در Resident Evil 4 Remake همه این موارد را توضیح داده‌ایم. این راهنما به همراه مشاوره انتخاب بهترین سلاح‌ها در زیر آمده است.

بازی Resident Evil 4 Gold Edition معرفی شد؛ عرضه در 20 بهمن
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – بهترین سلاح‌های Resident Evil 4 در نسخه Remake

ما همه چیز را در زیر بررسی خواهیم کرد، اما اگر فقط می‌خواهید بدانید بهترین سلاح‌ها در Resident Evil 4 Remake کدام‌اند، در اینجا انتخاب ما از هر دسته آمده است (با حذف سلاح‌های پاداش چالش، زیرا فقط در دورهای بعدی قابل دسترسی هستند و به ناچار چندین تلاش را می‌طلبند، در نتیجه بدیهی است که بهتر هستند).

 • بهترین چاقو: Fighting Knife
 • بهترین تفنگ دستی: Red9 (با stock)
 • بهترین تفنگ ساچمه‌ای: Riot Gun
 • بهترین تفنگ تک تیرانداز: Stingray
 • بهترین مسلسل: LE 5
 • بهترین مگنوم: Killer7
 • بهترین سلاح ویژه و متفرقه: موشک انداز (راکت لانچر)

البته، این بدان معنا نیست که شما باید همه این سلاح‌ها را یکباره در کیف خود داشته باشید، زیرا فضای موجودی شما اجازه نمی‌دهد. در عوض، انواع سلاح‌هایی را انتخاب کنید که بیش‌تر برای شما جذاب هستند. همچنین در نظر بگیرید که واقعاً برای چه سلاحی مهمات دارید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – تمامی سلاح‌ها در Resident Evil 4 Remake

22 اسلحه در Resident Evil 4 Remake وجود دارد، بدون احتساب اسلحه‌های یک‌بار مصرف که می‌توان پیدا کرد، مانند Boot Knife و نارنجک دستی. نه تنها این، بلکه این سلاح‌ها و تفنگ‌ها را می‌توان به دسته‌هایی تقسیم کرد، معمولاً بسته به مهماتی که مصرف می‌کنند. ما خودمان بازی را بررسی کرده‌ایم و می‌توانیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید تک‌تک اسلحه‌ها را در RE4 Remake، از جمله مکان‌ها، قیمت‌ها و فصلی که قفل آن‌ها را باز می‌کند، دریافت کنید.

 • چاقوها
 • Combat Knife (starting knife)
 • Fighting Knife
 • Primal Knife
 • کلت کمری‌ها
 • SG-09 R (اسلحه اولیه)
 • Punisher
 • Red9
 • Blacktail
 • Matilda
 • شاتگان‌ها
 • W-870
 • Riot Gun
 • Striker
 • تک تیراندازها
 • SR M1903
 • Stingray
 • CQBR Assault Rifle
 • مسلسل‌ها
 • TMP
 • LE 5
 • Chicago Sweeper
 • مگنوم‌ها
 • Broken Butterfly
 • Killer7
 • Handcannon
 • سلاح‌های متفرقه
 • Bolt Thrower
 • Rocket Launcher
طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

می‌توانید روی هر یک از این سلاح‌ها کلیک کنید تا بفهمید چگونه می‌توانید آن را به دست آورید و چقدر خوب است، یا فقط به‌ترتیب فهرست کامل را به پایین اسکرول کنید.

مهم است که بدانید کدام اسلحه‌ها در Resident Evil 4 بهترین هستند، زیرا فضای محدود اینونتوری به این معنی است که شما می‌توانید در یک زمان فقط چند اسلحه را با خود حمل کنید، فکر کنم نیازی نباشد تا چیزی از مهمات محدود موجود برای هر کدام بگوییم. به همین دلیل است که می‌توانید ارزیابی‌های ما از بهترین سلاح‌های بازی را که بر اساس دسته‌بندی مرتب شده‌اند (بهترین تپانچه، بهترین تفنگ ساچمه‌ای و غیره) در زیر همه این‌ها بیابید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – همه چاقوهای Resident Evil 4

چاقوها در RE4 بیش از هر چیز دیگری به صورت دفاعی استفاده می‌شوند، وسیله‌ای برای مقابله با حملات و شکستن ضربات خطرناک. این بازی انواع تیغه‌های موقتی را ارائه می‌دهد – به عنوان مثال، Kitchen Knife و Boot Knife – اما آن‌هایی که می‌توانند توسط Merchant ارتقاء و تعمیر شوند و همچنین در انبار قرار می‌گیرند، به شرح زیر هستند:

Combat Knife (چاقوی شروع)

مکان: N/A

باز شده در فصل: 1

ساده‌ترین نوع در بین چاقوهای با دوام‌تر، اما همچنان همان چاقویی که بیشتر از آن استفاده می‌کنید، چاقوی رزمی مدل پیش‌فرض لیان است و بازی را با آن شروع می‌کنید. شما می‌توانید آن را با مراجعه به Merchant تعمیر و ارتقاء دهید و اولویت شما برای ارتقاء قطعاََ باید دوام آن باشد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Fighting Knife

 • مکان: پاداشی برای شکست دادن کراوزر
 • باز شدن در فصل: 14

چاقوی مبارزه‌ای پس از شکست دادن کراوزر روی بدن او پیدا می‌شود، و در حالی که دوام آن کمی کمتر از چاقوی رزمی است، آسیب بسیار بیشتری در هر ضربه دارد، اگر از این نوع چیزها لذت می‌برید، با قدرت شروع آن 1.00 برابر با یک چاقوی رزمی کاملاً ارتقاء یافته.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Primal Knife

 • مکان: پاداش چالش/فروشگاه محتوای اضافی (1000 CP)
 • باز شدن در فصل: N/A

چاقوی باستانی پاداشی برای یافتن همه عروسک‌های کاستلان و از بین بردن آن‌ها است، در این مرحله به خریدی در منوی اصلی فروشگاه محتوای اضافی با قیمت 1000 سی پی تبدیل می‌شود.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – همه تفنگ‌های دستی Resident Evil 4

تفنگ‌های دستی یا تپانچه‌ها ستون فقرات هر ساخت سلاحی هستند که در Resident Evil 4 تنظیم شده‌، زیرا سلاح‌هایی هستند که مهمات برای آن‌ها فراوان است و هنوز هم می‌توانند در دستان مناسب بسیار قدرتمند باشند. آن‌ها همچنین یکی از متنوع‌ترین انواع سلاح‌ها هستند که دارای مزایا و جلوه‌های مختلفی نیز هستند.

کپکام از بازگشت به رقابت‌های فیزیکی Capcom Pro Tour 2022 خبر داد
بخوانید

SG-09 R (اسلحه دستی شروع)

 • مکان: N/A
 • باز شده در فصل: 1

تپانچه اولیه SG-09 R در اوایل به اندازه کافی خوب است، اما شما می‌بایست آن را با در موعد مقرر و به محض این که فرصت پیدا کردید، کنار بگذارید، زیرا پس از در دسترس قرار گرفتن اسلحه‌های دستی دیگر دلیل کمی برای نگه داشتن آن وجود دارد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Punisher

 • مکان: فروشگاه مرچنت (5 اسپینل)
 • باز شدن در فصل: 2

هنگامی که شما برای اولین بار با Merchant در بخش تجارت روبرو می‌شوید، پانیشر 5 اسپینل هزینه دارد و بر نفوذ و دقت تمرکز می‌کند، حریف و دشمنان را تکه پاره می‌کند، و با پیوست لیزر Sight کاملاََ سازگار است.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Red9

 • مکان: قایق متروکه در دریاچه
 • باز شدن در فصل: 4

اسلحه Resident Evil 4 Red9 با اختلاف بهترین تفنگ دستی در Resident Evil 4 است. پس از کشتن دل لاگو و دسترسی کامل به دریاچه و قایق، بازیکنان می‌توانند آن را به سمت کشتی فرسوده در مرکز دریاچه برانند و یک صندوقچه در جلو با Red9 پیدا کنند، یک تفنگ دستی که قدرت زیادی را در قبال دقت پایین ارائه می‌دهد – حداقل تا زمانی که نگهدارنده را برای آن تهیه کنید.

Blacktail

 • مکان: فروشگاه مرچنت (24000 پست)
 • باز شدن در فصل: 7

پس از رسیدن به قلعه، بازرگان این تپانچه را برای فروش خواهد داشت. این اسلحه واقعاً هیچ ویژگی یا قابلیت خاصی ندارد، به طور کلی نسخه بهتری از تفنگ دستی ابتدایی است که به سرعت شلیک ثابت ارتقاء یافته و فضای بسیار کمتری را در کیف لیان اشغال می‌کند – صرفاً یک فضای 2×2.

Matilda

 • مکان: فروشگاه مرچنت (10 اسپینل)
 • باز شدن در فصل: 9

ماتیلدا یک گزینه تجاری در فروشگاه Merchant’s Shop در فصل 9، بعد از ماز پرچین است. این سلاحی است که شکاف بین تپانچه‌ها و SMG‌ها را کاهش می‌دهد، زیرا یک تفنگ دستی با سرعت شلیک بالا است که در واقع هنگامی که یک استوک به آن وصل می‌شود، به صورت هم‌زمان سه گلوله شلیک می‌کند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – همه شاتگان‌های Resident Evil 4

سه شاتگان در RE4 Remake وجود دارد که اولین مورد را می‌توان خیلی زود به دست آورد. همیشه خوب است که یک نوع تفنگ ساچمه‌ای در زرادخانه خود داشته باشید، زیرا آن‌ها آسیب زیادی وارد می‌کنند، مهمات برای آن‌ها فراوان است، و دشمنان مایل به پرسه زدن در فاصله نزدیک هستند. اینجا جایی است که می‌توانید همه آنها را پیدا کنید.

بازی Dragon's Dogma 2 به صورت رسمی معرفی شد
بخوانید

W-870

 • مکان: خانه قابل دفاع در میدان دهکده
 • باز شدن در فصل: 1

اولین شاتگان بخشی از نحوه زنده ماندن در دهکده در Resident Evil 4 است و یک مزیت بزرگ در انجام این کار است. روی دیواری در طبقه بالا در خانه قابل دفاع در میدان دهکده شمال شرقی که در بالا مشخص شده است آویزان است، اگر اولین بار آن را از دست دادید، پس از پایان سکانس قابل دستیابی خواهد بود.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Riot Gun

 • مکان: فروشگاه بازرگان (28000 پست)
 • باز شدن در فصل: 6

تفنگ شکاری مورد علاقه ما، Riot Gun، پس از سکانسی که با لوئیس از خانه دفاع می‌کنید، در فروشگاه Merchant’s Store به فروش می‌رسد. شما باید حتماً آن را بخرید – آسیب و برد بیشتری نسبت به مدل استاندارد دارد و می‌تواند دشمنان را از محدوده مناسب سوراخ سوراخ کند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Striker

 • مکان: فروشگاه مرچنت (38000 پست)
 • باز شدن در فصل: 10

پس از بازی در نقش اشلی در سکانس قلعه، بازگشت به لیان، گزینه جدیدی را به موارد انتخابی فروشنده اضافه می‌کند، از جمله این تفنگ ساچمه‌ای با آسیب زیاد. اگرچه کشنده است، اما در واقع برد بسیار کوتاهی دارد که برخی ممکن است آن را محدود در نظر بگیرند، اگرچه گستره و قدرت آتش آن باعث می‌شود هنگام شلیک به میان جمعیت بسیار مخرب باشد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – تمام تفنگ‌های تک تیرانداز Resident Evil 4

در انتهای دیگر مقیاس تفنگ‌های ساچمه‌ای، تفنگ‌ها تک تیرانداز قرار دارند که مخصوص ضربه زدن به نقاط ضعیف مانند سر و انگل‌های در معرض و کلاََ مبارزات دوربرد هستند. همچنین می‌توان آن‌ها را با دوربین‌های مختلفی تجهیز کرد، که استفاده آن‌ها از نزدیک را سخت‌تر می‌کند، اما می‌توانند جمجمه‌ها را از فاصله‌ای دور ترکاند.

SR M1903

 • مکان: فروشگاه بازرگان (12000 پست)
 • باز شدن در فصل: 2

اولین تفنگ تک تیرانداز در فروشگاه Merchant پس از فرار از دستگیری با لوئیس، همراه با یک اسکوپ آزاد که می‌توانید آن را متصل یا جدا کنید، ارائه می‌شود. این سلاح برای بردهای دور طراحی شده است، در حالی که سرعت شلیک پایینی دارد، در هدشات کردن ویران‌کننده است و بهتر از Bolt Thrower که همزمان باز می‌شود، است.

فهرست بهترین بازی های پلی استیشن پلاس کالکشن
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Stingray

 • مکان: فروشگاه بازرگان (30000 پست)
 • باز شدن در فصل: 7

احتمالاً بهترین تفنگ موجود در بازار، Stingray در مورد قدرت بالا، دقت و سرعت شلیک خوب است. اگر از تفنگ معمولی با پیچ و مهره لذت می‌برید، در اولین فرصت آن را به نفع این رها کنید، زیرا به طور کلی سلاح بهتری است که آسیب زیادی به نقاط ضعف دشمن وارد می‌کند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

CQBR Assault Rifle

 • مکان: کتابخانه قلعه جنوبی، پشت قفل دستگاه مکعبی
 • باز شدن در فصل: 10

پس از بازی در نقش اشلی با لنترن و بعداً کنترل مجدد لیان، به کتابخانه و نیم‌ساخت بلند در سمت جنوبی آن بروید (هنوز در اینجا شوالیه‌های زرهی وجود خواهند داشت). استفاده از دستگاه مکعبی روی دیوار شرقی آن را باز می‌کند و تنها تفنگ تهاجمی مناسب بازی را آشکار می‌کند. با وجود قدرتمند بودن، CQBR در واقع عالی نیست، زیرا مهمات تفنگ تک تیرانداز که نسبتاً کمیاب هستند را می‌جود و خیلی دقیق هم نیست، بنابراین شلیک‌های دقیق و نقطه زن با آن سخت است. شاید بهتر باشد فعلاً به Stingray پایبند باشید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – همه مسلسل‌های رزیدنت اویل 4

معدود SMGهایی که می‌توانید در RE4 Remake بیابید به بهای از دست دادن کنترل آسیب زیادی وارد می‌کنند و گلوله‌ها را به همه جا می‌پاشند. اگرچه آن‌ها می‌توانند در هنگام مبارزه با جمعیت بسیار مؤثر باشند، به عنوان نوعی جایگزین تپانچه یا تفنگ ساچمه‌ای در «موقعیت‌های خاص».

TMP

 • مکان: فروشگاه تاجر (10000 پست)
 • باز شدن در فصل: 3

اولین SMG توسط Merchant در فصل 3، پس از برخورد با مندز در خانه رئیس دهکده فروخته می‌شود. TMP خیلی خوب کنترل نمی‌کند، اما به طور موثر مهمات را اسپری می‌کند و می‌توان با خرید خشاب مربوطه آن را جبران کرد.

LE 5

 • مکان: فریزر Regenerador Facility
 • باز شدن در فصل: 13

سلاح LE 5 در پشت یک پازل کالیبراسیون قدرت اختیاری قفل شده است، همانطور که قبلاً چندین بار در این مرحله انجام داده‌اید، LE 5 در اتاق فریزر شمالی است، در یخچالی که در آنجا با همه Regeneradorهای جهنده عجیب روبرو می‌شوید. مطمئن شوید که برق را به این بخش از تأسیسات ارسال کرده‌اید و سپس کدی را که در بالا گذاشته شده است وارد کنید تا به این جایگزین کنترل شده‌تر و قابل اعتماد‌تر برای TMP دسترسی پیدا کنید.

رویداد Capcom Showcase هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد
بخوانید

Chicago Sweeper

 • مکان: پاداش چالش/فروشگاه محتوای اضافی (1000 CP)
 • باز شدن در فصل: N/A

اگر بخش داستانی بازی را کامل کنید، درجه سختی حرفه‌ای را باز کنید، سپس آن را با رتبه A یا بالاتر تکمیل کنید، چالش “Leon A. Kennedy” را کامل کرده و به این تفنگ خاص و ویژه در فروشگاه دسترسی خواهید داشت.

همه مگنوم‌های رزیدنت اویل 4

سه مگنوم در ریمیک RE4 وجود دارد، اگرچه همه بازیکنان به جز سرسخت‌ترین بازیکنان باید با دو تای آن‌ها راضی باشند، زیرا سومی پشت یک دیوار مهارت جدی قرار دارد. مگنوم‌ها سلاح‌هایی با قدرت بالا هستند که دارای پس‌زدگی عظیم و آسیب‌های بزرگ‌تر هستند، اما مهمات کمیاب آن‌ها به این معنی است که آن‌ها به بهترین وجه برای باس‌ها ذخیره می‌شوند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

Broken Butterfly

 • مکان: فروشگاه مرچنت (38000 پست)
 • باز شدن در فصل: 7

اولین تپانچه مگنوم مرگبار، Broken Butterfly، در واقع از اولین باری که آن را در انبار فروشنده می‌بینید، تخفیف زیادی دریافت می‌کند، به 29400 کاهش یافته و دستور ساخت مهمات مگنوم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر اصلاً قصد دارید آن را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم آن را از اینجا یعنی همین نقطه تهیه کنید، با توجه به اینکه خرید هر دو بعداً نزدیک به پنجاه هزار هزینه دارد.

Killer7

 • مکان: فروشگاه مرچنت (77700 پست)
 • باز شدن در فصل: 13

سلاح Killer7 در فروشگاه Merchant’s Shop پس از پاکسازی قلعه و سوار شدن به قایق به اسکله، یک مگنوم بسیار قابل کنترل با نفوذ بالا و دید لیزری داخلی است که به طور کلی جایگزین بهتری برای Broken Butterfly است.

Handcannon

 • مکان: پاداش چالش/فروشگاه محتوای اضافی (1000 CP)
 • باز شدن در فصل: N/A

مانند Chicago Sweeper و Primal Knife، Handcannon در پشت چالش قرار گرفته است و حداقل تا سومین بازی شما در دسترس نخواهد بود، زیرا باید چالش “Professional Agent” را دریافت کنید و در درجه سختی حرفه‌ای بدون شکست خوردن بازی را به پایان برسانید. البته بدون استفاده از هر گونه سلاح جایزه. سپس در این مرحله تفنگ ویژه مرگبار در فروشگاه محتوای اضافی باز می‌شود.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – سلاح‌های متفرقه Resident Evil 4

در اینجا ما دو سلاح ویژه داریم که با دیگران تفاوت دارند. مهمات و نوع این سلاح‌ها با دیگران متفاوت است و برای همین امکان قرار دادن آن‌ها در دسته‌بندی فوق میسر نبود.

کپکام از بازگشت به رقابت‌های فیزیکی Capcom Pro Tour 2022 خبر داد
بخوانید

Bolt Thrower

 • مکان: فروشگاه تاجر (10000 پست)
 • باز شدن در فصل: 2

سلاح Bolt Thrower یک کمان پولادی بی صدا با پرتابه‌های قابل استفاده مجدد است که پس از فرار از زنجیر شدن به لوئیس در فصل 2 در فروشگاه Merchant’s Shop با تفنگ تک تیرانداز فروخته می‌شود… و حداقل بر اساس برآورد ما خیلی خوب نیست. پیچ‌ها یا همان تیرهای آن آسیب زیادی نمی‌زنند، خیلی افت شدیدی دارند، و در حالی که می‌توانید مین‌ها را در ادامه به آن‌ها بچسبانید تا اثر را تقویت کنید، اما این کار پیچ‌ها را برای همیشه از بین می‌برد و تعداد زیادی از آن‌ها در اطراف وجود ندارند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راکت لانچر

 • مکان: فروشگاه بازرگان (80000 پست)
 • باز شدن در فصل: 4

پس از کشتن دل لاگو، این اسلحه برای فروش در فروشگاه Merchant’s Shop در دسترس قرار می‌گیرد. با این حال، این بیشتر یک دست گرمی در اولین دور بازی شما است، زیرا یک سلاح یکبار مصرف است که مهمات چندانی برای آن پیدا نخواهید کرد. این اساساً وسیله‌ای برای رد شدن از هر برخوردی است، بنابراین اگر باس فایتی برای شما دردسر ایجاد می‌کند، این سلاح را بخرید، از آن استفاده کنید و بلافاصله کارش را تمام کنید. با این حال، اگر دومین دور بازی را شروع کنید، Merchant یک موشک‌انداز با مهمات بی‌نهایت برای فروش خواهد داشت که چیز دیگری است.

آیا باید Bolt Thrower را در Resident Evil 4 Remake بخرید؟

خرید تفنگ تک تیرانداز Resident Evil 4 انتخابی است که در Remake زمانی که Bolt Thrower و SR M1903 هر دو توسط فروشگاه Merchant فروخته می‌شوند انجام می‌دهید، اما شما احتمالاً پول هر دو را ندارید. آن‌ها سلاح‌های بسیار متفاوتی برای اهداف بسیار متفاوت هستند و زمان زیادی نمی‌گذرد که شما پول لازم را برای خرید هر دوی آن‌ها خواهید داشت، اما برای شروع، ما قطعاً توصیه می‌کنیم ابتدا تفنگ تک تیرانداز را خریداری کنید، زیرا این اسلحه برتر است. توضیحات مربوط به bolt thrower ممکن است کمی گمراه‌کننده باشد. ما در راهنمای خود توضیح خواهیم داد که چرا باید اول تفنگ RE4 Remake Rifle یا Bolt Thrower بخرید.

آیا در Resident Evil 4 باید ابتدا Bolt Thrower را بخرید یا تفنگ تک تیرانداز؟

مزیت بزرگ Bolt Thrower در Resident Evil 4 بازیابی مهمات است، جایی که پیچ‌هایی را که شلیک می‌کنید می‌توانید پس از آن برداشته و دوباره استفاده کنید، اما مشکل اینجاست که خیلی خوب نیست، بنابراین شما از نظر تئوری بی‌نهایت از یکی از بدترین سلاح‌های بازی استفاده می‌کنید. پیچ‌ها همچنین به‌شدت افت ارتفاع دارند و هدف‌گیری را دشوار می‌کنند (مخصوصاً در گرماگرم جنگ)، از طرفی در هنگام ضربه آسیب کمی می‌زنند، زمانی که مخفی کاری به ندرت گزینه‌ای باشد، «آرام» بودن آن‌ها واقعاً مهم نیست.

بازی Dragon's Dogma 2 به صورت رسمی معرفی شد
بخوانید

یا حتی اگر اینطور باشد، پیچ در سر زامبی‌ها می‌چسبد، و نمی‌تواند آن را بکشد، و به هر حال شما دیده می‌شوید. بعداً می‌توانید با آن مین‌هایی شلیک کنید که آسیب‌های بسیار بیشتری وارد می‌کنند، اما ساخت این مین‌ها و از بین بردن پیچ‌هایی که به آن‌ها وصل شده‌اند پرهزینه است و تقریباً تنها مزیت آن خلاص شدن از شر آن است.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

به همین دلیل، ما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا تفنگ تک تیرانداز SR M1903 را در Resident Evil 4 Remake بخرید و همچنین در صورت امکان، دوربین مربوط به آن را خریداری کنید. هر دو اسلحه مزایای خود را دارند، اما در مورد Bolt Thrower، تعداد مزیت زیادی برای آن وجود ندارد. این تفنگ در بردهای دور کشنده است و آسیب زیادی وارد می‌کند که وقتی به نقطه ضعف دشمن ضربه می‌زنید تا سه برابر افزایش می‌یابد، مانند ضربه به سر یا انگل در معرض، که آن را برای دشمنان دور و باس فایت‌های خاص عالی می‌کند. همچنین می‌تواند به دوربین‌های مختلفی که در سراسر بازی پیدا می‌کنید مجهز شود و عملکرد آن را تغییر دهد، در حالی که در نهایت می‌توان آن را با تفنگ برتر Stingray جایگزین کرد که خیلی زود در دسترس قرار می‌گیرد.

اگر می‌خواهید bolt thrower را صرفاً چون اسلحه جدیدی در رزیدنت اویل 4 است امتحان کنید، ایرادی ندارد. وقتی منابع پول فراوان‌تر است آن را امتحان کنید، می‌توانید بعداً بولت تروور را بخرید، اما وقتی برای اولین بار با آن روبرو شدید، قطعاً پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به سراغ تفنگ تک تیرانداز بروید. به خصوص با در نظر گرفتن منطقه بعد فروشنده که هدشات کردن دشمنان در آن جا آسان و لذت بخش است.

چگونه Red9 را در Resident Evil 4 Remake تهیه کنیم؟

اسلحه Resident Evil 4 Red9 – که گاهی اوقات Red 9 نامیده می‌شود – یکی از بهترین اسلحه‌های RE4 Remake است که برد و آسیب یک تفنگ تک تیرانداز را در هنگام ارتقاء دارد. این سلاح در ناحیه دریاچه قرار دارد و می‌توان پس از کشتن دل لاگو به آن دست یافت و ما به شدت توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید، زیرا قدرت Red9 آن را تبدیل به یک تغییردهنده بازی در برابر نیروهای سالازار و سدلر می‌کند. نحوه دریافت Red9 در Resident Evil 4 Remake را در زیر توضیح خواهیم داد، و نحوه دریافت پیوست استوک که آن را حتی بهتر می‌کند، نیز آورده شده است.

روند توسعه بازی Dragon’s Dogma 2 به خوبی پیش می‌رود
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – مکان Red9 در Resident Evil 4 Remake

با انجام مراحل زیر می توانید Red9 را در Resident Evil 4 Remake دریافت کنید:

 1. بازی را تا فصل 4 انجام دهید.
 2. دل لاگو را شکست دهید و به قایق‌خانه برسید.
 3. دور نقاشی دیواری غار و جعبه حاوی کلید Resident Evil 4 Wayshrines بچرخید.
 4. سوار قایق جدید، تخریب نشده و با باک پر سوخت شوید و به سمت لاشه قایق ماهی‌گیری در وسط دریاچه، که در بالا مشخص شده است، حرکت کنید. در ضلع جنوبی لاشه کشتی پهلو بگیرید.
 5. قسمت بیرونی قایق را به سمت جلو، در سمت غرب دنبال کنید.
 6. در اینجا یک صندوقچه با Red9 در داخل آن پیدا خواهید کرد!

این یک تفنگ دستی است، بنابراین فضای زیادی را در اینونتوری شما اشغال نمی‌کند. با این حال، هنگامی که آن را در اختیار داشتید، به یک ماشین تحریر برگردید و هر تفنگ دستی دیگری را از لیست اسلحه‌های Resident Evil 4 در انبار قرار دهید، زیرا این اسلحه بسیار مورد علاقه ما است – به خصوص هنگامی که یک تغییر کلیدی در آن انجام دهید و استوک را به آن اضافه کنید.

نحوه دریافت نگهدارنده یا استاک Red9

پس از تکمیل سکانس دفاع از خانه با لوئیس، پس از رسیدن به فصل 6، استاک Red9 را می‌توان از Merchant خریداری کرد. این یک ضمیمه است که در منوی تجارت در ازای 9 اسپینل قابل خریداری خواهد بود، با اینکه فضای بیشتری را در موجودی شما اشغال می‌کند، اما ارزش‌اش را دارد، به خصوص اگر اسپینل‌های زیادی را از انجام درخواست‌هایی مانند شلیک به مدال‌های آبی Resident Evil 4 دریافت کرده باشید. زیرا این یک گیم چنجر فوق‌العاده مفید است که Red9 را از یک گزینه خوب به یک گزینه عالی تبدیل می‌کند. نقطه ضعف Red9 قرار است پس زدن باشد – سلاح مانند قاطر در هر شلیک لگد می‌زند تا قدرت بالای خود را جبران کند – اما استاک به طور موثر این عنصر را نفی می‌کند و آن را بسیار دقیق‌تر می‌کند، در حالی که هنوز آسیبی را که در حد شاتگان وارد می‌کند را حفظ می‌کند.

رویداد Capcom Showcase هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – کجا می‌توان همه clockwork doll را در Resident Evil 4 پیدا کرد

یک عروسک clockwork doll در هر فصل از Resident Evil 4 Remake وجود دارد و پیدا کردن همه آن‌ها، چاقوی نابود‌نشدنی Primal را به عنوان جایزه به شما می‌دهد. این عروسک‌های ساعت‌دار بسیار شبیه عروسک‌های بازی‌های قبلی هستند، تا جایی که صدایی به شما کمک می‌کند تا شما را به سمت آن‌ها هدایت کند و یک ضربه یا شلیک سریع آن‌ها را نابود می‌کند.

به طرز گیج کننده‌ای، در حالی که از نظر فنی یک عروسک در هر فصل وجود دارد، اما شما می‌توانید آن‌ها را با ترتیب‌های مختلف در مناطقی که می‌توانید خیلی بک ترک کنید، پیدا کنید. عبارت «فصل» عمدتاً نشان می‌دهد که آن‌ها چه زمانی ظاهر می‌شوند و برای اولین بار می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. بخش نتایج در منوی اصلی با نمایش یک مدال عروسکی در کنار شماره فصل کمک می‌کند تا ببینید کدام یک را پیدا کرده‌اید، اما بدیهی است که این مورد همیشه مفید نیست – اگر به فصل 4 برسید و به عنوان مثال هیچ کدام را پیدا نکرده باشید، می‌توانید همه 4 تا را با ترتیب متفاوت پیدا کنید.

مکان همه عروسک‌های رزیدنت اویل 4

در اینجا یک لیست سریع از هر مکان عروسک Resident Evil 4 در هر فصل آمده است:

 1. در شهرک کنار دریاچه، در ساختمانی با سقف فروریخته
 2. در کلبه نزدیک محل کارخانه متروکه Merchant’s Factory Grounds
 3. نزدیک مغازه مرچنت در کنار رودخانه
 4. پشت حصار در Forest Alter
 5. در اتاق زیر شیروانی Manor’s Village Chief، وقتی اشلی را همراه دارید
 6. در مقابل یک آتش قبل از منطقه چک پوینت در نقشه
 7. در انباری نزدیک خزانه
 8. بالای یکی از برج‌های نبرد
 9. در گوشه‌ای از ماز حیاط
 10. پشت توری روبروی فروشنده در تونل‌هایی که از عمق خارج می‌شوند
 11. در کابین توقف بین دو گاری معدن سواری
 12. در پایه برج ساعت پشت چند تخته
 13. پشت یک لیفتراک سبز رنگ در مقابل درهای بزرگ آویز بعد از اسکله
 14. در یک اتاق کوچک مشرف به کمپینگ
 15. در تیرهای یک اتاق کوچک در نزدیکی انبار نمونه
 16. در برخی از جعبه های اتاق با لیفتراک سبز رنگ در هنگام فرار از شمارش معکوس

برای آسان‌تر کردن کارها، تمام عروسک‌های Resident Evil 4 را که می‌توانید پیدا کنید، بر اساس فصل در زیر همراه با نقشه‌ها و تصاویر فهرست کرده‌ام تا به شما نشان دهم کجا باید نگاه کنید. بنابراین اگر برای یافتن آن‌ها به کمک بیشتری نیاز دارید، باید اطلاعات زیادی برای راهنمایی شما وجود داشته باشد. همه آن‌ها را جمع کنید و قفل Primal Knife را باز می‌کنید که وقتی به طور کامل ارتقاء یابد، دوام بی‌نهایت خواهد داشت.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 1

عروسک Chapter 1 در Resident Evil 4 زمانی که در مأموریت «به سمت دریاچه» هستید، در منطقه Lakeside Settlement پیدا می‌شود، مدت زیادی بعد از اینکه باید در مورد نحوه زنده ماندن از دهکده در Resident Evil 4 کار کنید. وقتی برای اولین بار وارد منطقه می‌شوید، یک گانادو را می‌بینید که از ساختمانی با سقف فروریخته به سمت شما دینامیت پرتاب می‌کند – عروسک در آن ساختمان، بالای سقف ویران‌شده است.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل دوم

عروسک فصل دوم Resident Evil 4 را کمی بعد از ملاقات با فروشنده در ابتدای فصل در زمین‌های کارخانه رها شده پیدا خواهید کرد. پس از اینکه نشان شش ضلعی را پیدا کردید و از آن برای باز کردن دروازه استفاده کردید، می‌توانید به مأموریت «برو به کلیسا» ادامه دهید، جایی که کلبه را در نقشه رد خواهید کرد. عروسک ساعتی درست در داخل است.

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 3

عروسک Chapter 3 در Resident Evil 4 را می‌توان در نزدیکی مغازه کنار رودخانه فروشنده در زیر زمین پیدا کرد. به سطح پایینی بروید که می‌توانید پایین بیایید و به اطراف کلبه در سمت راست نگاه کنید. مسیر اطراف را به سمت عقب دنبال کنید و تقریباً آن را زیر لبه سقف، روی برخی جعبه‌ها خواهید دید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 4

پیدا کردن عروسک Chapter 4 در Resident Evil 4 ممکن است سخت باشد زیرا در ظلمات قرار گرفته، در تاریکی و باران هم می‌بارد. در نتیجه شنیدن صدای آن سخت است و حتی زمانی که می‌دانید کجا باید نگاه کنید، باز هم دیدن آن دشوار است. با این حال، وقتی می‌توانید به محراب جنگل دسترسی پیدا کنید، به مکان روی نقشه بروید و حال باید بتوانید آن را از طریق حصار تصادفی ببینید. برای کمک به شما آن را در تصویر زیر هایلایت کرده‌ام.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 5

عروسک Chapter 5 Resident Evil 4 را می‌توانید در Manor Village Chief پیدا کنید، جایی که شما پازل مرمر کریستالی Resident Evil 4 را انجام می‌دهید، زمانی که اشلی را همراه دارید و می‌توانید از او برای رسیدن به نردبان و دسترسی به اتاق زیر شیروانی استفاده کنید. عروسک پشت یک سطل و جلوی یک ملحفه سفید قرار دارد – اگر خمیده باشید، راحت‌تر می‌توانید آن را ببینید.

بازی Resident Evil 4 Gold Edition معرفی شد؛ عرضه در 20 بهمن
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 6

عروسک Resident Evil 4 Chapter 6 را می‌توان در حین objective فرار از دهکده پیدا کرد. درست قبل از اینکه به منطقه بازرسی روی نقشه برسید، در سمت راست جایی که مسیر به داخل صخره می‌رود، از آتش بزرگی عبور خواهید کرد و عروسک درست در مقابل آن قرار خواهد گرفت.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 7

عروسک Chapter 7 را در بازی Resident Evil 4 کمی بعد از شکست دادن هیولای نابینا Garrador، پیوستن مجدد به Ashly و استفاده از کلید Dungeon برای فرار خواهید دید. از یک نردبان بالا می‌روید و وارد یک اتاق فروشگاه می‌شوید که عروسک در بالای قفسه‌ها قرار دارد و همان‌هایی ملحفه‌ای بزرگ از آن‌ها آویزان است.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 8

عروسک Chapter 8 در یکی از برج‌های جنگی یافت می‌شود، اما احتمالاً به شما توصیه می‌شود که کل بخش را بازی کنید و قبل از اینکه به دنبال El Gigante زره‌دار بگردید، از توپ برای مقابله با آن استفاده کنید. قبلاً بیش از حد پر سر و صدا و خطرناک بوده است و باید دروازه‌هایی را باز کنید که می‌توانید از آن برای رسیدن به مسیر عقب استفاده کنید. پس از مرگ ال گیگانته، به برج در نقشه برگردید و عروسک را در بالاترین سطح، روی چند کیسه شن پشت چند جعبه پیدا خواهید کرد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 9

عروسک فصل 9 در گوشه‌ای از ماز حیاط است که باید با اشلی در جهت آن حرکت کنید. فقط مکان مشخص شده روی نقشه را پیدا کنید و سپس به پشت تخته‌هایی که در کنار یک ستون و تعدادی جعبه پوشیده از ورق قرار گرفته‌اند، نگاه کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 10

عروسک Chapter 10 در Resident Evil 4 را می‌توان در پشت یک دروازه ورودی روبروی تاجر در موقعیت روی نقشه پیدا کرد. وارونه است، در پشت میله‌های ضخیم دروازه قرار گرفته است، بنابراین به راحتی نمی‌توان آن را پیدا کرد، مگر اینکه دقیقاً در موقعیت مناسب نگاه کنید.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 11

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 11 درست بعد از گاری معدن سواری پس از دوئل باس فایت El Gigantes، در حین مأموریت رسیدن به سطح پیدا می‌شود. بالای دیواری در ساختمانی قرار دارد که در راه رفتن به معدن دیگری با لوئیس از آن عبور می‌کنید.

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 12

عروسک Chapter 12 پشت چند تخته در پایه برج ساعت پنهان شده است. به منطقه روی نقشه بروید و پشت تخته‌های چوبی به گوشه‌ای کاملاََ تاریک بروید تا آن را روی جعبه‌های پوشیده از پارچه پیدا کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 13

برای پیدا کردن عروسک Chapter 13 در منطقه Resident Evil 4 Wharf منتظر بمانید تا از گذرگاه غار بیرون بیایید و چند درهای فلزی عظیم با کانتینرهای حمل و نقل در جلوی آن ببینید. وقتی به آنجا رسیدید به دنبال یک لیفتراک سبز رنگ در نزدیکی یک کانتینر حمل و نقل قرمز در منطقه روی نقشه باشید و عروسک پشت یک مانع بتنی را پیدا کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 14

عروسک Chapter 14 Resident Evil در اتاق کوچکی یافت می‌شود که می‌توانید هنگام بیرون آمدن از یک طاقچه مشرف به محوطه کمپینگ پیدا کنید. از محل کمپینگ دور شوید و به پشت سر خود نگاه کنید، جایی که دری را خواهید دید که به داخل اتاق می‌رود – باید بتوانید عروسک را روی چند قفسه از طریق درب ببینید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 15

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

در فصل 15، عروسک Resident Evil 4 را می‌توان در تیرهای یک اتاق کوچک در کنار ذخیره‌سازی نمونه پیدا کرد. این اتاقی است که یک صندوقچه گنج در داخل آن در سقف قرار دارد – فقط به جایی که پرتوها در بالای شما به هم می‌رسند نگاه کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – عروسک رزیدنت اویل 4 فصل 16

آخرین عروسک Resident Evil 4 در فصل 16 یکی از سخت‌ترین عروسک‌ها برای یافتن است، زیرا باید آن را در حالی که در تلاش برای فرار از جزیره در حال انفجار با محدودیت زمانی هستید، بگیرید. وقتی با لیفتراک وارد اتاقی پر از گانادوهای در حال مرگ می‌شوید، به بالای جعبه‌های پشت آن لیفتراک نگاه کنید تا آن را پیدا کنید.

برای پیدا کردن تمام عروسک‌های ساعت رزیدنت اویل 4 چه چیزی به دست می‌آورید

پاداش شما برای یافتن همه عروسک‌ها Resident Evil 4 در فصول بازی، باز کردن قفل Primal Knife و همچنین تکمیل چالش Revolution Wind-up برای 1000CP است. سپس می توانید چاقو را از بخش سلاح‌های فروشگاه Extra Content به قیمت 1000CP خریداری کنید.

فهرست بهترین بازی های پلی استیشن پلاس کالکشن
بخوانید

مزیت اصلی این چاقو این است که پس از اتمام ارتقاء آن غیرقابل تخریب می‌شود، بنابراین دیگر نگران دوام و پایداری آن نخواهید بود.

مکان همه مدال‌های آبی Resident Evil 4 Remake در مزرعه و موارد دیگر

یافتن مکان‌های مدال‌های آبی Resident Evil 4 Remake، به‌ویژه آن‌هایی که در مزرعه هستند، چندان سخت نیست، البته اگر بدانید کجا باید جستجو کنید. این کالکتیبل‌های RE4 در کل بازی پراکنده شده‌اند و با شش مجموعه مدال آبی برای یافتن مواجه خواهید بود. در حالی که مکان دقیق آن‌ها را می‌توان با یافتن کوئست یادداشت آبی در نزدیکی روی نقشه علامت گذاری کرد، این لزوماً به خلاص شدن از شلیک مورد نیاز برای ترکاندن آن‌ها منتهی نمی‌شود.

ما می‌توانیم در این مورد کمک کنیم، زیرا یافتن مکان‌های تمام مدال‌های آبی در Resident Evil 4 Remake می‌تواند اسپینل‌های زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد تا با Merchant برای پاداش‌های بهتر و جذاب‌تر معامله کنید. ما نحوه یافتن سخت‌ترین آن‌ها را پوشش می‌دهیم، مکان‌های مدال‌های آبی RE4 Remake در مزرعه، فصل‌های بعدی و نکات کلی در مورد شکار مدال‌ها را پوشش می‌دهیم.

مکان همه مدال‌های آبی در مزرعه Resident Evil 4 Remake

 1. در گوشه شمالی کلبه کوچکی که داخل آن ماشین تحریر قرار گرفته است.
 2. داخل اصطبل. شما می‌توانید با نگاه کردن از پنجره‌ای از سمت جنوب غربی به این یکی زاویه پیدا کنید.
 3. بالا در تیرهای انباری کوچک در قسمت غربی مزرعه.
 4. در پنجره بالای انبار. شما به راحتی می توانید با بالا رفتن از نردبان برای رسیدن به سطح بالای انبار به این یکی شلیک کنید.
 5. آویزان در زیر بالکن آسیاب بادی. شما باید به داخل آسیاب بادی بروید، از نردبان بالا بروید، در امتداد بالکن قدم بزنید و سپس پایین بیایید تا یک زاویه شلیک واضح از این مدال بگیرید.

مدال‌های آبی رزیدنت اویل 4 در مزرعه درست پس از اینکه از رویارویی دهکده رزیدنت اویل 4 جان سالم به در بردید و همه به سمت کلیسا می‌روند، ظاهر می‌شوند. از آنجایی که در این مرحله از یادداشتی که به شما می‌گوید کجا آن‌ها را پیدا کنید اطلاعی ندارید، ما مکان مدال‌ها را برای شما مشخص کرده‌ایم. فقط مطمئن شوید که یادداشت آبی را از دیوار دروازه شمالی قبل از ترک منطقه بردارید.

تریلر جدید Street Fighter 6 مبارزات چندین شخصیت را نشان می‌دهد
بخوانید

با نابودی تمام مدال‌های مزرعه آبی Resident Evil 4، چالش کاغذ آبی را کامل کرده‌اید و می‌توانید اسپینل‌های خود را از فروشنده دریافت  کنید، اگرچه تا زمانی که فراتر از مزرعه پیش نروید و فصل 2 را شروع نکنید، او را پیدا نخواهید کرد. وقتی در مزرعه می‌چرخید، مطمئن شوید که یکی از Wayshrineهای بازی را می‌توانید در اینجا پیدا کنید و بعد از دریافت کلید صحیح، قفل آن را باز کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – مکان همه کوئست‌های مدال آبی Resident Evil 4

6 مورد از این چالش‌های کاغذ آبی شکار مدال در Resident Evil 4 وجود دارد که هر کدام شما را موظف می‌کنند که پنج یا شش مدال آبی آویزان در اطراف یک منطقه مشخص را از بین ببرید:

 1. پنج مدال آبی را در مزرعه نابود کنید – یافت شده در فصل 1
 2. پنج مدال آبی را در معدن و پرورش ماهی – که در فصل 3 یافت می‌شود – نابود کنید
 3. شش مدال آبی را در دروازه قلعه نابود کنید – یافت شده در فصل 7
 4. شش مدال آبی را در تالار بزرگ نابود کنید – یافت شده در فصل 9
 5. پنج مدال آبی انبار باری Resident Evil 4 را نابود کنید – موجود در فصل 14
 6. پنج مدال آبی رزیدنت اویل 4 ویرانه‌های صخره‌ای را نابود کنید – موجود در فصل 15

پس از تکمیل یک چالش، باید فوراً به نزدیک‌ترین تاجر بروید تا اسکناس آبی را نقد کنید و اسپینل‌های خود را دریافت کنید – برخی ارتقاهای سلاح‌های Resident Evil 4 به عنوان مثال Red9 و Matilda، و دوربین تک تیرانداز با قدرت بالا فقط از این طریق قابل دستیابی هستند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه تمام مدال‌های آبی Resident Evil 4 Cargo Depot را پیدا کنیم

مدال‌های آبی Resident Evil 4 در cargo depot در همه جا قرار دارند و پراکنده شده‌اند، دو تا از آن‌ها به‌ویژه در ارتفاعات قرار دارند و دسترسی به آن‌ها سخت است. صرف نظر از این دو، پنج مدال آبی Cargo Depot مانند همه مدال‌های آبی قبلی Resident Evil 4 عمل می‌کنند – یادداشت آبی را جمع‌آوری کنید تا مکان‌های مدال روی نقشه‌تان نشان داده شود، سپس به دنبال هر کدام بگردید و شلیک کنید تا آن را از لیست خود حذف کنید.

وقتی هر پنج مورد را به دست آوردید، یادداشت را نزد نزدیکترین فروشنده Resident Evil 4 Remake ببرید تا پنج Spinel به عنوان جایزه دریافت کنید. این فرآیند زیبا و ساده است، بنابراین در اینجا مکان هر پنج مدال آبی Resident Evil 4 Cargo Depot وجود دارد تا به شما در انجام سریع این کوئست کمک کند.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

مکان‌ مدال‌های آبی در کارگو دیپوت Resident Evil 4

پنج مدال آبی در انبار بار وجود دارد که می‌توانید پیدا کنید، و می‌توانید همه آن‌ها را بدون نیاز به رسیدن به سطح بالایی که توپ تخریب قرار دارد به دست آورید. من مکان‌های آن‌ها را روی نقشه زیر علامت‌گذاری کرده‌ام و تصاویر جداگانه‌ای را برای هر یک ارائه کرده‌ام تا به شما در رسیدن به نقطه مناسب کمک کند. همچنین ایده خوبی است که یک نوع اسلحه با دوربین داشته باشید – برای مثال، تفنگ Stingray – زیرا ضربه زدن و هدفگیری مدال‌ها با یک اسلحه دیگر ممکن است مشکل باشد.

درست فراتر از حصار سیم خاردار سمت راست. به محض اینکه درهای فلزی را باز کردید و وارد انبار بار شدید، فوراً به سمت راست بروید و کمی به پایین‌تر از حصار سیمی نگاه کنید تا مدال را ببینید.

آویزان شده از یک پیاده رو در بالا. از پله‌های جلوی خود بالا بروید و سپس بچرخید و به بالا نگاه کنید. مدال را بسیار دور و بلند می‌بینید که در یک مسیر پیاده‌روی آویزان است، بنابراین داشتن یک تفنگ تک تیرانداز برای دریافت این یکی مفید خواهد بود.

نزدیک کانتینر قرمز رنگ و نورافکن در ضلع جنوبی انبار. از پله‌ها به داخل انبار پایین بپرید و به سمت جنوب حرکت کنید.

پشت چند قفس و جعبه در ضلع شمالی انبار.

در سیلو در ضلع جنوبی انبار نزدیک پله‌های خروجی. از پله‌ها در انتهای انبار بار بالا بروید، سپس به سمت جنوب بپیچید و به سیلو نگاه کنید تا آخرین مدال آبی را ببینید. یک سلاح دوربرد ضربه زدن به این یکی را نیز آسان‌تر می‌کند!

با نابودی تمام مدال‌های آبی Resident Evil 4 Cargo Depot، می‌توانید یادداشت آبی را تحویل دهید و اسپینل‌های خود را درست فراتر از منطقه دفع زباله Waste Disposal از فروشنده دریافت کنید. هنگامی که به آسانسور انبار بار دسترسی پیدا کردید، به یکی از گیاهان زرد رزیدنت اویل 4 نزدیک می‌شوید، پس حواستان جمع باشد. در فصل بعدی، مدال‌های آبی Resident Evil 4 Cliffside Ruins را نیز خواهید یافت که مجموعه نهایی است!

روند توسعه بازی Dragon’s Dogma 2 به خوبی پیش می‌رود
بخوانید

تصویر شماره 89

چگونه تمام مدال‌های آبی Resident Evil 4 در Cliffside Ruins را پیدا کنیم

مجموعه نهایی مدال‌های آبی Resident Evil 4 در Cliffside Ruins به خوبی پنهان شده‌اند و برای بدست آوردن تعدادی از آن‌ها به یک سلاح دوربرد نیاز دارید. مانند پنج چالش قبلی مدال آبی، گرفتن یادداشت آبی مکان مدال ها را روی نقشه شما نشان می‌دهد، بنابراین آن‌ها را ردیابی کنید و آن‌ها را شلیک کنید – هر پنج تا را دریافت کنید و می‌توانید در بازدید بعدی خود از Merchant پنج اسپینل دریافت کنید. این نه تنها مجموعه نهایی مدال‌های آبی است، بلکه آخرین کوئست یادداشت آبی در Resident Evil 4 Remake است، بنابراین این آخرین فرصت شماست که فقط چند اسپینل دیگر برای ارتقاء یا پیوست سلاح یا چیز دیگری دریافت کنید. اینجا جایی است که باید برای شلیک به تمام مدال های آبی Resident Evil 4 Cliffside Ruins نگاه کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – مکان همه مدال‌های آبی Resident Evil 4 Cliffside Ruins

پنج مدال آبی Resident Evil 4 در Cliffside Ruins وجود دارند. مکان آن‌ها را به وضوح روی نقشه زیر مشخص کرده‌ایم و همچنین تصاویر جداگانه‌ای برای هر یک وجود دارد که دقیقاً جایی را که باید در بازی باشید نشان می‌دهد. قبل از شروع، همانطور که گفته شد، مطمئن شوید که یک تفنگ تک تیرانداز از نوع استینگری، با هر دوربینی که به آن متصل است در اختيار دارید – برخی از این مدال‌های آبی بسیار دور هستند، بنابراین برای ضربه زدن به آن‌ها با دیگر اسلحه به زحمت خواهید افتاد.

بالا در داربست خرابه‌ها. این درست قبل از ساختمانی است که یادداشت را از آن برداشتید.

بالا در برج ناقوس بالای ساختمان بعدی. از همان نقطه ای که آخرین مورد را شلیک کردید، به راست بپیچید و به برج ناقوس بالای ساختمان جلویی نگاه کنید. مدال را در یکی از طاق‌ها آویزان می‌بینید، اما آنقدر زیاد است که یک تفنگ دوربین‌دار برای زدن این مدال بسیار ضروری است.

آویزان بر بخش پایینی خرابه. شما می توانید با نگاه کردن به دیوار ویران شده درست قبل از جایی که اولین مدال بود، زاویه‌ای برای شلیک به این یکی به‌دست آورید. همچنین می‌توانید از نردبان برای رسیدن به قسمت پایینی خرابه‌ها استفاده کنید و از آنجا به آن شلیک کنید.

در دیوار پشت نردبان منتهی به تونل پایین خرابه‌ها فرو رفته است. جلوی نردبان بایستید و سپس به سمت چپ حرکت کنید. شما به راحتی متوجه مدالیون آبی که در سمت راست پنهان شده است، خواهید شد.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

آویزان از صخره ای در شمال خرابه. می‌توانید این یکی را از یکی از پنجره‌های تونل پایین شلیک کنید. من توصیه می‌کنم برای این مدال از یک تفنگ دوربین‌دار استفاده کنید.

اکنون که تمام مدال‌های آبی Resident Evil 4 را از بین برده‌اید، می‌توانید از طریق بخش ذخیره‌سازی نمونه پیشروی کنید تا به فروشنده بعدی برسید، یادداشت آبی را تحویل دهید و پنج اسپینل خود را به عنوان پاداش تلاش‌های خود دریافت کنید. در حالی که این ممکن است آخرین درخواست یادداشت آبی در بازی باشد، اما یکی دیگر از نوع Resident Evil 4 Yellow Herbs برای گرفتن وجود دارد، پس مراقب باشید!

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

مکان همه Yellow Herbها در رزیدنت اویل ۴ ریمیک

مکان‌های Yellow Herbs در سرتاسر نسخه Remake پخش شده‌اند و وقتی با گیاهان مختلف مخلوط شده و خورده شوند، حداکثر سلامتی لیان را افزایش می‌دهند. آن‌ها مرزی برای موفقیت ضروری هستند، زیرا حداکثر پاداش سلامتی Yellow Herb می‌تواند تقریباً حداکثر سلامتی شما را در پایان بازی دو برابر کند، و شما باید با تهدیدات مرگبارتر در نیمه آخر Resident مقابله کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، محل یافتن همه 17 گیاه زرد موجود در RE4 Remake را در زیر توضیح خواهیم داد و مکان آن‌ها به وضوح مشخص شده است.

مکان‌های Resident Evil 4 Yellow Herb

بر اساس 17 گیاه زردی که در طول بازی خود پیدا کردم، تقریباً یکی برای هر فصل از بازی وجود دارد – فصل 15 دارای دو و فصل 16 هیچ گیاه زردی در کار نیست. همچنین یک گیاه زرد وجود دارد که می‌توانید پس از رسیدن به او در فصل 2، با سه اسپینل از تاجر بخرید. نقشه‌های زیر برای کمک به شما در رسیدن به تمام مکان‌های گیاه زرد رزیدنت اویل 4 در حین بازی آماده شده‌اند:

گیاهان زرد موجود در روستای Resident Evil 4

فصل 1 – مزرعه: به داخل آسیاب بروید و تمام راه را طی کنید و از نردبان عبور کنید. اولین گیاه زرد رزیدنت اویل 4 را خواهید دید که در میان انبوه کیسه‌های آرد نشسته است.

از فصل 2، می توانید یک گیاه زرد را به ازای سه اسپینل از تاجر خریداری کنید.

فصل 2 – دره: به محض اینکه از دیوار به داخل دره پایین آمدید، از پنجره به داخل ساختمان سمت چپ بپرید. گیاه زرد بالای چند کشو کنار پنجره منتظر شماست. در حالی که در دره هستید، باید نماد دروازه قفل عقاب Resident Evil 4 را نیز بگیرید.

بازی Resident Evil 4 Gold Edition معرفی شد؛ عرضه در 20 بهمن
بخوانید

فصل 3 – اسکله دریاچه: به سمت اسکله کوچک نزدیک پرورش ماهی و مخفیگاه غار فروشنده بروید – اینجاست که برای اولین بار قایق را پیدا می‌کنید. به سمت جنوب غربی این اسکله بروید و متوجه خواهید شد که یک کلبه کوچک وجود دارد که می‌توانید داخل آن بروید. شما یکی دیگر از گیاهان زرد Resident Evil 4 را خواهید دید که در گوشه این کلبه نشسته است.

فصل 4 – معبد غار بزرگ: همانطور که از قایق خارج می‌شوید، از اسکله بالا بروید، به چپ بپیچید، از دروازه عبور کنید و سپس به سمت راست دوم بروید. شما به یک بخش باریک غار با پلی بالای سرتان می‌روید و یک گیاه زرد در این قسمت وجود دارد که در مقابل دیوار صخره‌ای دور قرار گرفته است. در داخل این زیارتگاه غار، یکی از مواردی را که برای کمک به شما برای دریافت کلید کلیسای Resident Evil 4 نیاز دارید، پیدا خواهید کرد.

فصل 5 – اتاق زیر شیروانی عمارت Village Chief: با اشلی به عمارت بروید و به اتاق خواب اصلی بروید، جایی که پازل مرمر کریستالی Resident Evil 4 را حل کردید. اکنون با کمک اشلی می‌توانید از نردبان تاشو برای رسیدن به اتاق زیر شیروانی استفاده کنید. در اتاق زیر شیروانی پرسه بزنید و گیاه زرد را در بالای چند کشو پیدا کنید. یکی از عروسک‌های ساعت کاری Resident Evil 4 نیز در اینجا وجود دارد.

فصل 6 – ایست بازرسی: به سمت شرق ایست بازرسی بروید و از پله‌ها به سمت پیاده رو بالا بروید. در بالای پله‌ها، به چپ بپیچید و یک گیاه زرد را در انتهای مسیر پیاده‌روی خواهید دید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – گیاهان زرد قلعه رزیدنت اویل 4

فصل 7 – اتاق تماشاگران: پس از مبارزه با افراد متعصب رامون، به گوشه جنوب شرقی اتاق بروید و کشوهای پوشیده از شمع را باز کنید. یک گیاه زرد رزیدنت اویل 4 آماده جمع آوری در داخل وجود دارد.

فصل هشتم – نبردهای قلعه: بعد از اینکه غول به سمت لیان رهسپار شد تا سنگ‌ها را در نبرد پرتاب کند، باید دسته‌ای از درهای معمای خورشید و ماه را حل کنید و در نهایت با بالا رفتن از یک برج به بالای یکی از برج‌های قلعه شمالی خواهید رسید.. دور دیگر برج بدوید و سپس قدم‌ها را به سمت منطقه کوچک و مستحکم بردارید. یک گیاه زرد و یک صندوق در بالای چند جعبه وجود دارند که آماده برداشتن از آنجا هستند.

کپکام از بازگشت به رقابت‌های فیزیکی Capcom Pro Tour 2022 خبر داد
بخوانید

فصل 9 – حیاط: در شروع فصل 9، شما داخل اتاقی در کنار حیاط قلعه خواهید بود. در این اتاق یک ماشین تحریر وجود دارد و در سمت چپ آن یک گیاه زرد قرار دارد.

فصل 10 – اعماق: مسیر خود را از طریق Depths طی کنید تا در انتها به ساختار سنگی برسید. می‌توانید از دیواری که به اتاق کوچکی با نردبان خروجی و یک گیاه زرد Resident Evil 4 در بالای جعبه منتهی می‌شود، عبور کنید.

فصل 11 – کندو: همانطور که شروع به حرکت به سمت شرق برای دور زدن می‌کنید، به گوشه شمال شرقی اولین منطقه غاری که به آن می‌رسید بروید. یک گیاه زرد روی یک میز قرار دارد.

فصل 12 – برج ساعت: پس از بالا رفتن از برج ساعت و قدم زدن در امتداد داربست بیرونی ناامن، به داخل مغازه بازرگان در سمت چپ بروید. یک گیاه زرد درست در کنار ماشین تحریر در مغازه پیدا خواهید کرد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – گیاهان زرد جزیره رزیدنت اویل 4

فصل 13 – سیستمز: در حالی که می‌خواهید کارت کلید Resident Evil 4 خود را در آزمایشگاه‌ها به سطح 3 ارتقاء دهید، از اتاقی به نام «سیستم‌ها» عبور خواهید کرد که دارای چند پله است که به سمت آزمایشگاه جوجه‌کشی پایین می‌رود. به محض اینکه به پایین پله‌ها رسیدید، گوشه سمت چپ را بررسی کنید تا گیاه زرد دیگری تهیه کنید. کمی بعد نیز باید آچار Resident Evil 4 را تهیه کنید.

فصل 14 – انبار کهربا: این گیاه زرد رزیدنت اویل 4 درست در وسط انبار کهربا در یک قفسه بزرگ قرار دارد.

فصل 15 – Stronghold: به سطح بالایی Stronghold بروید و به داخل ساختمانی بروید که تفنگ AA در بالای آن قرار دارد. از در شرقی این ساختمان بیرون بروید و در سمت راست خود یک گیاه زرد را مشاهده خواهید کرد.

فصل 15 – نزدیکی پناهگاه: گیاه زرد نهایی Resident Evil 4 در نزدیکی پناهگاه مستحکم یافت می‌شود. هنگامی که به این منطقه رسیدید، همانطور که به سمت بالا حرکت می کنید به سمت چپ حرکت کنید و به داخل ساختمان سنگی کوچک بروید. در وسط این ساختمان یک دسته جعبه پوشیده شده با یک صفحه سفید پوشیده شده است و شما گیاه زرد را در بالای این جعبه ها خواهید دید.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

توضیحات کاربردی در خصوص گیاهان زرد

قبل از اینکه وارد جزئیات تمام مکان‌های Yellow Herb بشوم، مهم است که بدانید دقیقاً چگونه کار می‌کنند تا بتوانید بیشترین بهره را از آن‌ها ببرید. در اینجا چند نکته آتشين و سریع وجود دارد:

 • برای استفاده از گیاهان زرد باید آن‌ها را با گیاهان دیگر ترکیب کرد. Leon نمی‌تواند آنها را همانطور که هستند استفاده کند و باید حداقل با یک گیاه قرمز یا یک گیاه سبز ترکیب شوند.
 • بهترین ترکیب یک گیاه سبز، قرمز و زرد است. لیان از این معجون سه گیاهی بیشترین افزایش سلامتی و مقدار خوبی از پر شدن خط سلامتی را دریافت می‌کند، اما حداقل باید یک گیاه قرمز و یک زرد را مخلوط کنید.
 • سعی کنید در حین حرکت گیاهان زرد را جمع آوری کنید. جمع آوری آن‌ها را خیلی به تعویق نیاندازید زیرا برخی از آن‌ها در صورت گذر از فراتر از نقاط خاصی در داستان غیر قابل دسترس می‌شوند!
 • برای به حداکثر رساندن سلامت لیان باید از حدود 13 مخلوط گیاهان قرمز و زرد استفاده کنید. از فصل 13 به بعد، دیگر نمی‌توانستم نوار سلامت لیان را بیشتر کنم، بنابراین گیاهان زرد بعدی را که پیدا کردم فروختم.
 • شما می‌توانید گیاهان زرد اضافی را به قیمت 3000 پتاس بفروشید. اگر می‌خواهید از شر گیاهان قرمز و سبز که مفید هستند خلاص شوید، آن‌ها را با انواع گیاهان دیگر ترکیب کنید و آن‌ها را حتی به قیمت بیشتر بفروشید.
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – مکان همه Dirty Pendant در بازی

آویز کثیف Resident Evil 4 در نسخه بازسازی نسخه کثیف شده آویز مروارید است که در چاه افتاده است، اما آیا می‌توانید آن را تمیز کنید؟ RE4 چند پازل دارد که در آن‌ها باید یک آویز را بدون انداختن در چاه پایین بیاورید، اما اگر آن‌ها را اشتباه بگیرید و ارزش آن‌ها کاهش می‌یابد. موارد استفاده از آویز کثیف یا Dirty Pendant را در زیر توضیح خواهیم داد، ارزش آن چقدر است و چگونه می توانید نسخه تمیزی از آویز کثیف را در Resident Evil 4 دریافت کنید.

آیا می‌توانید آویز کثیف را در Resident Evil 4 تمیز کنید؟

نه، هیچ راهی برای تمیز کردن آویز کثیف در Resident Evil 4 وجود ندارد – تنها راه برای به دست آوردن یک آویز تمیز این است که آن‌ها را به گونه‌ای تهیه کنید که در وهله اول کثیف نشوند، با اطمینان از اینکه آن‌ها کثیف نمی‌شوند، یعنی نباید در چاه بیفتد و ویران شود. این بدان معنی است که اگر آن‌ها را در چاه بیندازید، هیچ راهی برای تبدیل آن به یک آویز مروارید ارزشمند وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آن را با قیمت بسیار کاهش یافته یعنی 1000 پستا به Merchant بفروشید، که از قیمت فروش واقعی Pearl Pendant که 5000 است، خیلی کمتر است. یا یک فایل ذخیره را از قبل لود کنید و دوباره امتحان کنید. اگر سراغ دومی رفتید، دو راه برای تهیه آویز کثیف نشده و مکان آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

بازی Dragon's Dogma 2 به صورت رسمی معرفی شد
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه آویز را بدون افتادن در چاه بدست آوریم

دو مکان وجود دارد که در آن خطر تبدیل آویز مروارید به آویز کثیف وجود دارد، مگر اینکه باهوش باشید: مسیر به سمت عمارت رئیس دهکده و مزرعه.

آویز مزرعه داخل یک فانوس فلزی است که روی آسیاب بادی در سمت غربی مزرعه آویزان است و روی تیغه‌ها می‌چرخد. ترفند این است که به فانوس شلیک کنید، البته در زمانی که بالای چاه نیست – شما می‌بایست آن را در حالی که در سمت راست آسیاب بادی، بالای زمین خشک است، هدف قرار دهید تا به روی خاک بیافتد نه در چاه.

آویز عمارت رئیس دهکده در فانوس فلزی خودش بالای چاه در مسیر جنوب عمارت آویزان است. در اینجا ترفند این است که به میله چوبی که پوشش چاه را نگه می‌دارد، شلیک کنید تا کاملاً پوشیده شود، سپس به فانوس شلیک کنید تا روی پوشش بیفتد و درون چاه نیافتند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه کلید Resident Evil 4 Wayshrine را در Remake دریافت کنیم

کلید Resident Evil 4 Wayshrine – که به طور خاص کلید Old Wayshrine در Remake نامیده می‌شود – در فصل 4 بعد از دل لاگو، در کنار قایق دوم یافت می‌شود. پیدا کردن آن خیلی سخت نیست، و اگرچه بازگشت به هر Wayshrine در RE4 Remake ممکن است کمی دردسر باشد، اما ارزش انجام آن را دارد، زیرا کلید قدیمی Wayshrine به شما این امکان را می‌دهد که آن‌ها را باز کنید و گنج را از درون آن بیاورید. دستاوردی که شما را برای بسیاری از چالش های پیش رو مجهزتر می‌کند. به همین دلیل، ادامه مقاله را بخوانید تا متوجه شوید که کجا می‌توان کلید Old Wayshrine را در Resident Evil 4 Remake و همچنین هر مکان Wayshrine در بازی پیدا کرد.

فهرست بهترین بازی های پلی استیشن پلاس کالکشن
بخوانید

کلید Resident Evil 4 Wayshrine را از کجا تهیه کنیم

خب Wayshrines در Resident Evil 4 به کلید قدیمی Wayshrine که در فصل 4، در جنوب دریاچه، پس از کشتن دل لاگو، در مکان نشان داده شده در نقشه بالا یافت می‌شود، نیاز دارند.

به طور خاص، آن را در مکان مشخص شده در نقشه بالا، یافت خواهید کرد. زیارتگاه کوچکی که در حین دنبال کردن مسیر اطراف از اسکله جنوبی و از طریق زیارتگاه دیگر با دو دست سنگی، با آن مواجه خواهید شد. از آن عبور کنید و ساختار چوبی کوچک را با جعبه‌ای در داخل خواهید دید – آن را باز کنید تا کلید Old Wayshrine را دریافت کنید. این کلید را می‌توان به طور نامحدود برای باز کردن تمام Wayshrineها استفاده کرد، بنابراین نگران خراب شدن یا گم شدن آن مانند Resident Evil 4 Small Keys نباشید – این کلید بی‌نهایت کاربرد دارد و می‌تواند تمام Wayshrineها را به تنهایی باز کند.

نکته جانبی – شما همچنین می توانید Resident Evil 4 Red9 را مدتی پس از این لحظه دریافت کنید! فقط راهنمای ما را دنبال کنید تا ببینید چگونه.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – فهرست کردن همه مکان‌ها و جوایز رزیدنت اویل 4 wayshrine

پنج Wayshrine در بازسازی Resident Evil 4 وجود دارد:

 1. مزرعه Wayshrine
 2. Wayshrine سکونتگاه کنار دریاچه
 3. معدن وی شراین
 4. Wayshrine غارهای دریاچه غربی
 5. ایست بازرسی Wayshrine

همه آن‌ها حاوی گنج هستند – اقلامی که هیچ کارکردی جز فروختن به تاجر برای پستا ندارند. مسلماً، این قطعاً مفید است، زیرا می‌توانید تجهیزات جدید و ارتقاء بخرید، اما با نخریدن سلاح‌های Resident Evil 4، آن‌ها را از دست نخواهید داد. با این وجود، با وجود پنج مورد از آن‌ها، ما آن‌ها را در زیر قرار می‌دهیم.

ما آن‌ها را تقریباً به ترتیبی که می‌توانید با این Wayshrineها روبرو شوید قرار داده‌ایم، اگرچه قبل از پیدا کردن کلید در Resident Evil 4 Remake، تعداد زیادی از Wayshrineها را پیدا خواهید کرد و این موضوع شما را مجبور می‌کند عقب‌نشینی کنید و بیش‌تر آن‌ها را در یک نوبت دریافت کنید. به ترتیب انتخاب شما مطمئن شوید که تمام Wayshrines را قبل از پایان فصل 6 نیز باز کرده‌اید، زیرا نمی‌توانید به هیچ منطقه‌ای از دهکده فراتر از فصل 7 و پس از آن برگردید.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

مزرعه Wayshrine

 • جایزه: پیپ عتیقه

اولین Wayshrine در مزرعه بعد از میدان دهکده است، جایی که مجبور شدید یاد بگیرید چگونه از دهکده در Resident Evil 4 زنده بمانید. اطراف ضلع شمالی طویله را بررسی کنید تا آن را پیدا کنید.

Wayshrine سکونتگاه کنار دریاچه

 • جایزه: النگو مروارید

جلوتر منطقه‌ای پر از تله‌های خرس و روستاییان دینامیت اندازی به نام شهرک کنار دریاچه است. در سمت چپ خانه در پشت، یک غار کوچک با Wayshrine در داخل آن قرار دارد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – معدن

 • جایزه: چراغ پروانه

معدن، کلیسا و بخشی از دریاچه را که فروشنده در آن مغازه ایجاد می‌کند، به هم متصل می‌کند. در مسیر بین خود معدن و فروشنده ، این Wayshrine را در انتظار خواهید یافت.

Wayshrine غارهای دریاچه غربی

 • جایزه: النگو با شکوه

هیچ نام رسمی برای این منطقه وجود ندارد، اما اگر با قایق به دورترین نقطه غربی غارها در سمت جنوب غربی دریاچه بروید، یک قطعه سنگی کوچک با Wayshrine و همچنین یک قطعه سست الکساندریت وجود خواهد داشت.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – ایست بازرسی Wayshrine

 • جایزه: گیره سر زیبا

با رفتن به سمت قلعه، نقطه بازرسی را پیدا خواهید کرد، جایی که با دو خواهر اره برقی مبارزه می‌کنید. به خانه‌ای بروید که در آن شما را غافلگیر کردند، به طبقه بالا بروید و در امتداد مسیر مرتفع به سمت آخرین Wayshrine از خروجی جنوب غربی خارج شوید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

مکان همه کلیدهای کوچک Resident Evil 4

مکان‌های کلیدهای کوچک Resident Evil 4 در سراسر نسخه Remake پخش شده‌اند و در مجموع هشت کلید کوچک وجود دارد که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را پیدا کرده و در کشوهای قفل شده از آن‌ها استفاده کنند. Small Keys در Resident Evil 4 Remake اگرچه برای پیشرفت ضروری نیست اما گنجینه‌هایی که به شما اجازه می‌دهند به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، راهی عالی برای جمع‌آوری پول برای ارتقاء هستند که مقابله با چالش‌ها را آسان‌تر می‌کند. این گنجینه‌ها نه تنها ارزشمند هستند، بلکه با استفاده از جواهرات و سنگ‌های قیمتی، می‌توانید ارزش آن‌ها را بیش‌تر افزایش دهید و به سود برسید – ابتدا به صورت استعاری، سپس به معنای واقعی کلمه با سلاح‌های گرم و ارتقاهایی که دریافت می‌کنید. در ادامه به مکان کلیدهای کوچک Resident Evil 4 در بازی خواهیم پرداخت، بنابراین هیچ کشوی قفل‌شده‌ای تا پایان بازی بسته نخواهد ماند.

رویداد Capcom Showcase هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد
بخوانید

کجا می توان همه کلیدهای کوچک Resident Evil 4 را پیدا کرد

در طول بازی Resident Evil 4 Remake، هشت کلید کوچک پیدا کردم – پنج کلید در دهکده و سه کلید در قلعه. کلیدهای کوچک روی نقشه علامت گذاری نمی‌شوند، اما باید با کمی کاوش محیط در خلال داستان، با بیشتر آن‌ها مواجه شده باشید. با این حال، اگر نقشه‌های گنج را از Merchant خریداری کنید، کشوهای قفل شده حاوی گنج‌ها با نماد الماس سیاه و سفید روی نقشه مشخص می‌شوند – ذخیره اسپینل‌های خود برای این نقشه‌ها بسیار توصیه می‌شود تا این کار آسان‌تر شود. در اینجا مکان هر هشت کلید کوچک Resident Evil 4 و کشوهای مربوطه برای باز کردن قفل آورده شده است:

 • فصل 2 – کلید کوچک دره
 • فصل 2 – کليد کوچک عمارت رئيس دهکده
 • فصل 3 – کلید کوچک پرورش ماهی
 • فصل 4 – کلید کوچک محراب جنگل
 • فصل 4 – کلید کوچک کلیسا
 • فصل 8 – کلید کوچک قلعه
 • فصل 9 – کلید کوچک تالار بزرگ
 • فصل 12 – کلید کوچک سالن رقص
 • کلید کوچک Resident Evil 4 Valley

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – کلید کوچک دره

هنگامی که برای اولین بار در فصل 2 با Merchant ملاقات کردید، باید به منطقه‌ای به نام Valley بروید تا یک کلید شش ضلعی دریافت کنید که دروازه‌ای را که مسیر شما را مسدود کرده باز می‌کند. استحکامات را به سمت دره ترک کنید و سپس به سمت چپ حرکت کنید و مسیر تخته چوبی را دنبال کنید. سپس از پله‌ها پایین بروید و به راست بپیچید تا مستقیم به سمت یک کلبه بروید. از در عبور کنید و بلافاصله به راست بپیچید تا کلید کوچک را از یک کیف در قفسه لوت کنید.

کلید در دست، به بازرگان برگردید و به منطقه کارخانه رها شده‌ای که قبلاً از آن فرار کرده‌اید، بازگردید. به داخل دفتر کارخانه که قبلاً لوازم لیان در آن ذخیره شده بود بروید و از کلید روی کشوهای داخل آن استفاده کنید.

کلید کوچک رزیدنت اویل 4 Village’s Manor

مدت کوتاهی پس از استفاده از کلید کوچک قبلی Resident Evil 4، به Village Chief’s Manor خواهید رسید، جایی که کلید دوم را پیدا خواهید کرد. پس از ورود به داخل عمارت، به گوشه جنوب غربی بروید و می‌توانید کلید کوچک را در بالای صندوق عقب پنجره بگیرید. اکنون باید کد کمد Resident Evil 4 و معمای مرمر کریستالی Resident Evil را حل کنید تا پیشرفت کنید و فصل 2 را کامل کنید زیرا کلید می‌تواند در برخی از کشوهای موجود در فصل بعدی استفاده شود.

تریلر جدید Street Fighter 6 مبارزات چندین شخصیت را نشان می‌دهد
بخوانید

در حال حاضر در فصل 3، باید مسیری را که از عمارت می‌گذرد دنبال کنید تا به دهکده‌ای برسید که قبلاً در فصل 1 از آن بازدید کرده‌اید – و شاید با اره برقی در آنجا نصف شده باشید. به داخل خانه وسطی در ضلع شمالی روستا بروید و کشوهای داخل خانه را باز کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – کلید کوچک Resident Evil 4 Fish Farm

هنوز در فصل 3 هستید، به انتهای منطقه مزرعه ماهی بروید، جایی که ساختمانی که سوخت قایق را از آن می‌گیرید، قرار دارد. رو به این ساختمان، به چپ بپیچید و به کلبه کوچک بروید – این مکان در ضلع جنوب غربی مزرعه ماهی است. کشوهای داخل کلبه را باز کنید و کلید کوچک را بگیرید.

از طریق مزرعه ماهی و اسکله قایق به عقب برگردید تا به فروشنده مستقر در غار برسید. به سمت پایین اسکله در این غار بیایید و به سمت راست بروید. یک کشوی قفل شده پیدا خواهید کرد که می توانید آن را با کلید کوچک باز کنید.

کلید کوچک Resident Evil 4 Forest Altar

اکنون در فصل 4، می‌توانید آزادانه از قایق با باک پر خود برای سفر به بخش‌های مختلف دهکده در دریاچه استفاده کنید. برای دریافت کلید بعدی، قایق را به منطقه Lakeside Settlement برانید. در شهرک قدم بزنید و به دروازه‌ای برسید که نشان فرقه Las Plagas روی آن است. می‌توانید از insignia key که در فصل قبل برداشتید برای باز کردن قفل دروازه و عبور از غار استفاده کنید. دروازه دیگری را خواهید یافت که به اتاق کوچکی با یک مرده و یک نردبان منتهی می‌شود. از نردبان بالا بروید تا به منطقه Forest Altar برسید. اکنون می‌توانید کلید کوچک را از واگن در لبه شمالی محراب بردارید.

کشوهایی که به دنبال آن هستید در کابین اصلی در شهرک کنار دریاچه یافت می‌شوند. به داخل بروید و کشوها را در مقابل دیوار شمالی کابین پیدا کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – کلید کوچک کلیسای Resident Evil 4

برای دریافت کلید کوچک بعدی Resident Evil 4 در فصل 4، باید به کلیسایی که اشلی در آن نگهداری می‌شود دسترسی داشته باشید.

کپکام از بازگشت به رقابت‌های فیزیکی Capcom Pro Tour 2022 خبر داد
بخوانید

اکنون از کلیسا خارج شوید و به سمت چپ بروید تا به اتاق کناری که احتمالاً قبلاً برای ذخیره در ماشین تحریر از آن استفاده کرده بودید دسترسی پیدا کنید. در گوشه‌ای از این اتاق کوچک چند کشو قرار داده شده است، بنابراین از کلیدی که به تازگی در دست گرفته‌اید برای باز کردن قفل آن‌ها استفاده کنید.

کلید کوچک رزیدنت اویل 4 Castle Bindery

با پرش به فصل 8، کلید کوچک بعدی Resident Evil 4 در داخل قلعه سالازار، به طور خاص در برخی از راهروها بین بایندری و بتلمنت قلعه پیدا می‌شود. پازل سنگ‌های لیتوگرافی را حل کنید تا خروجی Bindery را باز کنید و راهرو را دنبال کنید. در نهایت یک پله کوتاه بالا می‌روید و سپس به اتاق کوچکی با شمع‌های روشن وارد می‌آیید. به سمت چپ نگاه کنید، کلید کوچکی را در جعبه‌ای کنار پنجره خواهید یافت.

اکنون باید به Bindery، به ویژه به سمت درب ورودی، برگردید. تعدادی کشو در نزدیکی شومینه و لباس زره پیدا خواهید کرد که می‌توانید با استفاده از کلید کوچکی که تازه جمع آوری کرده‌اید قفل آن‌ها را باز کنید!

کلید کوچک Resident Evil 4 Grand Hall

در فصل نهم، می‌توانید یک کلید کوچک در محوطه تالار بزرگ قلعه بگیرید. از پله‌های انتهای سالن بالا بروید تا در ضلع شمالی سطح بالایی تالار بزرگ قرار بگیرید. اکنون از در چوبی که باید در سمت راست شما باشد، عبور کنید. به یک اتاق تاریک وارد شده‌اید و یک کشو در گوشه سمت چپ پیدا می‌کنید که حاوی یک کلید کوچک است.

ادامه دادن به این راهرو شما را به اسلحه‌خانه می‌برد، اما می‌توانید به اتاق تماشاگران برگردید تا کشوی قفل شده‌ای را که در مقابل دیوار شمالی قرار دارد باز کنید. مطمئن شوید که از درب اضافی در محل تالار بزرگ فروشنده عبور کرده‌اید تا بتوانید از قطار قلعه که شما را مستقیماً به اتاق تماشاگران به عنوان میانبر می‌برد، استفاده کنید!

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – کلید کوچک اتاق رقص Resident Evil 4

حتی اگر برای اولین بار در فصل 10 به سالن رقص می‌رسید، تا ابتدای فصل 12 نمی‌توانید به فروشگاه مرچنت قابل مشاهده دسترسی داشته باشید. این منطقه همچنین جایی است که قطاری را پیدا خواهید کرد که شما را به برج ساعت و کلید کوچک نهایی Resident Evil 4 می‌برد. به سمت شرق اتاق بروید، حال کیفی را روی یک میز می‌بینید – داخل جعبه جایی است که کلید کوچک را خواهید یافت.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

برای رسیدن به Castle Battlements و باز کردن آخرین مجموعه کشوها برای گنج، باید مقدار زیادی عقبگرد انجام دهید. با باز کردن دروازه به سمت سالن رقص شروع کنید، سپس از طریق تالار بزرگ و سپس ماز پرچین حیاط به سمت سنگرها بروید. پس از رسیدن به بتلمنت، به داخل اولین برج بروید و به سمت راست حرکت کنید. کشوها را خواهید دید که در پشت یک پنل دیواری در نزدیکی یک نور روشن قرار گرفته‌اند.

با این کار، تمام کلیدهای کوچک Resident Evil 4 Remake و تمام کشوهایی که قفل آن‌ها را باز می‌کنند، دارید. این باید پستاهای فراوانی را در اختیار شما قرار دهد تا برای خرید اجناس فروشنده خرج کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

توضیحاتی درباره Hexagon Puzzle و قطعات آن در رزیدنت اویل ۴

پازل شش ضلعی Resident Evil 4 در Stone Pedestal از شما می‌خواهد که تمام قطعات شش ضلعی را در نسخه Remake پیدا کنید و آن‌ها را به صورت یک تصویر بچرخانید. با این حال، قطعات به راحتی پیدا نمی‌شوند، زیرا مکان آن‌ها در بخش‌های مختلف منطقه دریاچه RE4 پخش شده است، و حتی زمانی که همه آن‌ها را به دست آورید، حل معمای شش ضلعی آسان نیست، زیرا رمزگشایی تصویر حتی قبل از آن که تکه تکه شده باشد نیز دشوار است.

به هر روی ارزش‌اش را دارد، زیرا Stone Pedestal یکی از گنجینه‌های ویژه را در بخش اولیه Resident Evil 4 Remake ارائه می‌دهد، با فرض اینکه بتوانید آن را حل کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، راه حل بازی Resident Evil 4 شش گوشه پازل را در زیر پوشش خواهیم داد و خواهیم گفت که قسمت‌های شش ضلعی A، B و C را کجا پیدا خواهید کرد.

توضیح و راهنمایی پازل شش گوش Resident Evil 4 و Stone Pedestal

معمای شش ضلعی Resident Evil 4 در Stone Pedestal در Remake همه چیز در مورد یافتن سایر قطعات شش ضلعی برای قرار دادن در خود پایه است، سپس آن‌ها را بچرخانید تا پازل شش ضلعی به تصویری از دل لاگو در دریاچه تبدیل شود. ما مکان قطعات شش ضلعی را در زیر پوشش خواهیم داد، اما با توجه به اینکه این پازلی است که برای اکثر بازیکنان پیچیده به نظر می‌رسد، ابتدا به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را حل کنید.

فهرست بهترین بازی های پلی استیشن پلاس کالکشن
بخوانید

هنگامی که قطعات شش گوش را به دست آوردید، آن‌ها را به پایه سنگی برگردانید و وارد کنید. سپس برای حل معما به سادگی موارد زیر را انجام دهید:

کاشی‌های وسط، چپ و پایین سمت چپ را برجسته کنید و یک بار آن‌ها را بچرخانید.

کاشی‌های وسط، بالا-چپ و بالا-راست را برجسته کنید و یک بار آن‌ها را بچرخانید.

خودشه. با این دو حرکت، شما تصویر کامل دل لاگو را دریافت خواهید کرد و با یک Depraved Idol به ارزش 15000 امتیاز روبه‌رو می‌شوید! در این مرحله از بازی، این باید برای دریافت یک یا دو ارتقاء قوی برای هر یک از سلاح‌های Resident Evil 4 شما کافی باشد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – مکان Resident Evil 4 Hexagon Pieces

سه قطعه شش گوش (A، B و C) وجود دارد که می توانید در مناطق اطراف دریاچه در Resident Evil 4 Remake آن‌ها را پیدا کنید. اولین و دومین مورد را می‌توان در فصل 3 به دست آورد، اما برای دریافت قطعه سوم و پایانی و در نهایت حل پازل باید به فصل 4 بروید. در اینجا سه ​​مکان وجود دارد که باید برای بدست آوردن هگزها جستجو کنید:

قطعه شش گوش A: در صندوق قرمز روبروی مخفیگاه غار فروشنده در نزدیکی دریاچه. از دست دادن صندوقچه بسیار سخت است، بنابراین احتمالاً قطعه A را قبلاً دریافت کرده‌اید. در مسیر خود به سمت مخفیگاه، یکی از Wayshrinesها را نیز پشت سر گذاشته‌اید که برای باز کردن آن به کلید خاصی نیاز است.

قطعه شش ضلعی B: در یک صندوقچه در بخش شمالی مزرعه ماهی. هنگامی که به سمت غرب مزرعه ماهی رسیدید، جایی که سوخت قایق را دریافت کردید، می‌توانید وارد آب شوید و از زیر یک پیاده رو عبور کنید تا به منطقه کوچکی برسید که صندوق قرمز دارد. صندوق را غارت کنید تا قطعه B را بدست آورید.

قطعه شش ضلعی C: در جعبه‌ای در کلبه معبد غار کوچک. اکنون که دل لاگو را شکست داده‌اید و کنترل قایق موتوری را به دست گرفته‌اید، به گوشه شمال شرقی دریاچه بروید تا به معبد غار کوچک قفل شده برسید. برای باز کردن قفل حرم، باید با فشار دادن سه دکمه نماد صحیح، یک معما را حل کنید. نمادهای صحیح با رنگ زرد در اطراف ضریح نقاشی می‌شوند و از برخی ترفندهای پرسپکتیو استفاده می‌شود تا خوانش آن‌ها دشوارتر شود. نمادها را وارد کنید، وارد حرم شوید و بلافاصله به راست بپیچید. کیفی را روی میز می‌بینید که قطعه شش‌ضلعی C در آن قرار دارد.

بازی Dragon's Dogma 2 به صورت رسمی معرفی شد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه در دهکده بازسازی شده Resident Evil 4 زنده بمانیم

نحوه زنده ماندن از حمله دهکده Resident Evil 4 تماماً در مورد صبر، مهارت و تفکر روان است، زیرا راه‌های متعددی برای زنده ماندن و عبور از آن بدون کشته شدن وجود دارد – اگرچه هیچ‌کدام از آن‌ها آسان نیستند (به استثنای یک نیو گیم پلاس خاص به همراه اکسپلویت که به شما این امکان را می‌دهد تا بیش‌تر آن را دور بزنید). هدف در اینجا کشتن همه روستاییان نیست، بلکه آنقدر زنده بمانند که ناگهان علاقه خود را از دست بدهند و به جای حمله دست به کار دیگری بزنند.

راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد – بدوید، حمله کنید، در خانه‌ای سنگر بگیرید و تفنگ ساچمه‌ای را بگیرید که یکی از بهترین سلاح‌های بازی Resident Evil 4 است، اما این‌ها فقط می‌توانند کمک‌کننده باشند – برای آسان کردن تجربه پیش‌نیازهای دیگری لازم دارید. ما با نکات و ترفندهای خود در مورد نحوه زنده ماندن در سکانس میدان دهکده Resident Evil 4 Remake به چند توصیه واقعی در مورد چگونگی عبور از آن خواهیم پرداخت.

چگونه در ریمیک Resident Evil 4 از دهکده زنده بیرون بیاییم

برای زنده ماندن از دهکده در Resident Evil 4 Remake، کافی است به اندازه کافی دوام بیاورید تا زمانی که یک زنگ به صدا در آید و تقریباً دو تا چهار دقیقه پس از شروع، آن‌ها را پراکنده کند. برای انجام این کار، شما چندین گزینه دارید، که می‌توانید همه آنها را در صورت نیاز با هم ترکیب کنید، و من همه آن‌ها را امتحان کرده‌ام.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

 • فرار کنید و از دعوا بپرهیزید
 • مستقیم با زامبی‌ها مبارزه کنید
 • انبار را آتش بزنید
 • در یکی از خانه‌ها سنگر بگیرید
 • و یک ترفند ویژه برای نیو گیم پلاس

به جهت خواندن جزئیات این روش‌ها ادامه متن را بخوانید. اما واقعیت این است که احتمالاً حداقل از ترکیبی از این روش‌ها برای رسیدن به پایان استفاده خواهید کرد.

اگر کاملاً بهینه بازی می‌کنید، من صادقانه پیشنهاد می‌کنم عمدتاً فرار کنید، و سعی کنید دشمن اره برقی به دست «دکتر سالوادور» را در طول راه بکشید، زیرا او یک زمرد ارزشمند را که می‌توانید بعداً بفروشید، به زمین می‌اندازد. دویدن، روشی است که کمی بیش‌تر طول می‌کشد، اما کم‌هزینه‌ترین فرآیند است، نه سخت‌تر از روش‌های دیگر، به‌علاوه تاکتیک‌های فرار از موارد مهمی است که باید در مراحل اولیه یاد بگیرید، زیرا توانایی خم شدن، جاخالی دادن و ضدحمله زدن شما در سکانس‌های بعدی را بسیار بهبود می‌بخشد.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه از دست روستاییان فرار کنیم

شما مجبور نیستید روستاییان را بکشید، فقط باید زنده بمانید. من آن را امتحان کرده‌ام و کاملاً ممکن است که در کل سکانس از دهکده‌های زامبی فرار کنید و هرگز یک گلوله شلیک نکنید. مسلماً اجتناب از آسیب دیدن در طول مسیر آسان نیست، اما انجام این کار در مبارزات معمولی نیز آسان نیست – به این ترتیب شما منابع را برای مبارزه با آن‌ها مصرف نمی‌کنید.

البته، نقطه ضعف این است که از اجسادی که می‌کشید، هیچ پاداشی دریافت نمی‌کنید، از جمله زمرد احتمالی که توسط مردی که اره برقی دارد به زمین انداخته می‌شود – و این که بازی باعث می‌شود بیشتر از زمانی که آن‌ها را بکشید، برای پایان منتظر بمانید. اگر از این روش استفاده می‌کنید، از کل دهکده به نفع خود استفاده کنید، آن‌ها را فریب دهید و کسانی که جلوتر از شما هستند را پاک‌سازی کنید، در حالی که اگر هنوز ناآشنا هستید، از نقشه برای بررسی مسیرهای پیش رو استفاده کنید. یک شلیک سریع به سر زامبی‌ها را گیج می‌کند و به شما فرصتی می‌دهد که با سرعت از آن محدوده فرار کنید و در این بین بن‌بست چیزی است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد. به علاوه، اگر متوجه شدید که در حال محاصره شدن هستید، هیچ چیز مانع شما از تغییر به دو روش دیگر نمی‌شود.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

شیوه مبارزه با زامبی‌ها در دهکده

این روش مهمات را می‌سوزاند و می‌تواند به معنای محاصره شدن باشد، اما جنگیدن با روستاییان سه مزیت دارد – اول اینکه کنترل شما کمی بیشتر از دویدن مثل مرغ بی سر است، ثانیاً تمام غارتی که آن‌ها بر زمین می‌ریزند را به دست می‌آورید و سوم، لازم نیست آنقدری دوام بیاورید که برای روش‌های همیشه در حال دویدن و پنهان شدن مورد نیاز است.

اگر برای یک مسابقه نهایی وارد خانه نمی‌شوید و می‌خواهید در بیرون از خانه به مبارزه ادامه دهید، همانطور که در نکات Resident Evil 4 ما ذکر شده است، متحرک و چالاک بمانید. هدشات تضمینی برای کشتن نیست و به راحتی می‌توان در محاصره افتاد. به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید همه آن‌ها را بکشید، بازی همچنان روستاییان را در خود ریسپاون می‌کند – شما فقط سعی می‌کنید تعداد آن‌ها را کاهش دهید تا همه چیز را قابل کنترل کنید تا زمانی که به شما گفته شود به اندازه کافی دوام آورده‌اید. وگرنه هیچ وقت تعداد آن‌ها به صفر نمی‌رسد.

رویداد Capcom Showcase هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه انبار را آتش بزنیم

این روش شما را برنده بازی نخواهد کرد، اما می‌تواند یک مزیت جدی ایجاد کند – در سمت راست که وارد دهکده می‌شوید انباری با یک گاو در داخل آن قرار دارد که می توانید از آن عبور کنید. شلیک به چراغ نفتی آویزان از سقف به سرعت کل ساختمان را شعله‌ور می‌کند و هر زامبی داخل آن را می‌کشد. اگر اوضاع خراب شد، زامبی‌ها را به داخل بکشانید، سپس وقتی زیر لامپ قرار گرفتند، به آن شلیک کنید. به خاطر داشته باشید که انبار از آن نقطه به بعد یک منطقه خطرناک خواهد بود، بنابراین به داخل نروید!

چگونه در داخل خانه از خود دفاع کنیم

اگر همه چیز شکست خورد، به خانه دو طبقه کنار برج بروید. وقتی وارد می‌شوید، یک کات سین فعال می‌شود که لیان در را قفل می‌کند. از این نقطه به بعد، این احتمالاً آخرین سنگر شما است، زیرا پس از ورود به داخل، هیچ راه آسانی برای ترک محل وجود ندارد. در اینجا چند نکته اساسی برای زنده ماندن وجود دارد:

 • یک تفنگ شاتگان در طبقه بالا به دیوار آویزان است و مقداری مهمات روی تخت. آن‌ها را در اسرع وقت بگیرید!
 • می‌توانید کابینت را در طبقه همکف جلوی پنجره قرار دهید تا روستاییان را به این طریق معطل کنید.
 • روستاییان هنوز هم می‌توانند از پنجره‌های طبقه بالا وارد شوند، اما برای برخی از آن‌ها باید از نردبان استفاده کنند. بسته به کنترلر خود، می‌توانید با نزدیک شدن به آن‌ها و فشار دادن X/A، نردبان‌هایی را که ظاهر می‌شوند، پایین بیاورید.
 • پله‌ها مکانی عالی برای گلوگاه کردن دشمنان هستند و آن‌ها را با شلیک تفنگ ساچمه‌ای یا نارنجک پاکسازی کنید.
 • اگر حسابی هوشیار و مراقب باشید، می‌توانید با استفاده از در اصلی (زمانی که دشمن آن را نابود کرد) یا با پریدن از پنجره بالای پله‌ها از خانه فرار کنید.
راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – نحوه رد کردن سکانس دهکده در Resident Evil 4 Remake

می‌توانید از سکانس دهکده در RE4 Remake (خوب، بیشتر آن) با استفاده از یک Ester Egg که فقط در New Game Plus کار می‌کند، نه اولین playthrough یا در حالت حرفه‌ای، حداقل از آنچه ما امتحان کرده‌ایم، صرف‌نظر کنید. برای رد کردن دهکده و پایان دادن به سکانس طولانی، به یک تفنگ یا سلاح دوربرد نیاز دارید، سپس این کار را انجام دهید:

 1. وقتی وارد دهکده می‌شوید، وقتی تفنگ ساچمه‌ای که در بالا به آن اشاره شد را دریافت کردید، مستقیماً به سمت خانه دو طبقه قابل دفاع بدوید.
 2. پس از کات سین کوتاه، به طبقه بالا بدوید و از پنجره سمت راست خود (رو به شرق) شیرجه بزنید.
 3. اکنون باید روی یک سکوی چوبی روی پشت بام باشید. آن را تا جنوبی‌ترین نقطه طی کنید و به سمت جنوب شرقی بروید.
 4. در دوردست، پشت یک درخت، باید بتوانید برج ناقوس کلیسا را ​​که در بالا نشان داده شده است، ببینید.
 5. از یک سلاح دوربرد برای شلیک به زنگی که به سختی قابل مشاهده است، استفاده کنید.
 6. اگر همه مراحل را درست انجام دهید، صدای زنگ را خواهید شنید.

از آنجایی که سکانس زمانی پایان می‌یابد که زنگ به صدا در می‌آید و روستاییان را احضار می‌کند، زنگ زدن زودهنگام توجه آن‌ها را جلب می‌کند و باعث می‌شود فکر کنند در حال احضار هستند – نتیجه این است که از حمله منصرف می‌شوند و سکانس را به پایان می‌رسانند!

با این حال، شلیک کردن به زنگ دشوار است؛ به خصوص با توجه به اینکه درخت زنگ را پنهان می‌کند و برای انجام آن به سلاح دوربرد نیاز دارید. تپانچه شروع و تفنگ ساچمه‌ای به نظر می‌رسد که قادر به انجام آن شلیک نیست، حداقل زمانی که ما تلاش کردیم، یا بازی ممکن است به بازیکنان اجازه انجام آن را در اولین بازی خود ندهد. در هر صورت، اگر قبلاً هرگز این کار را انجام نداده‌اید، بازی احتمالاً به شما اجازه نمی‌دهد اولین بار از آن بگذرید – این ترفند برای کسانی است که ثابت کرده‌اند می‌توانند یک بار آن را شکست دهند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه دشمن اره برقی به دست یا همان دکتر سالوادور را شکست دهیم

دکتر سالوادور که یک دشمن بزرگ با کیسه‌ای روی سر و اره برقی در دست است، پس از مدتی زنده ماندن وارد صحنه می‌شود و عملاً به عنوان باس عمل  می‌کند (البته اگر بتوانید مقاومت کنید، لازم نیست او را بکشید). اما در صورت امکان باید این کار را انجام بدهید – همانطور که گفته شد، او یک Emerald را می‌اندازد که می‌توانید بعداً بفروشید.

بازی Resident Evil 4 Gold Edition معرفی شد؛ عرضه در 20 بهمن
بخوانید

دکتر سالوادور می‌تواند مانند هر دشمن دیگری کشته شود، با انواع آسیب‌ها، او فقط نوار سلامتی بسیار بزرگ‌تری دارد. اگر می‌توانید از انبار سوزان و تفنگ ساچمه‌ای استفاده کنید و نزدیک او نشوید! او هیچ حمله دور بردی ندارد، اما اره برقی او در صورتی که در محدوده قرار بگیرید و نتوانید آن را دفع کنید، یک فاجعه تمام عیار است. فاصله خود را حفظ کنید، وقت بگذارید و از حرکات آهسته او استفاده کنید تا یک قدم جلوتر بمانید.

چه مدت باید در روستا زنده بمانید؟

پس از آزمایش همه تغییرات، طول توالی بقای دهکده در واقع بسته به تشنه به خون بودن شما و رویکردی که در پیش گرفته‌اید، متفاوت است. نتایج ما در اینجا چنین بود:

 • دویدن در اطراف (بدون کشتار، عدم ورود به خانه): تقریباً 4 دقیقه.
 • جنگ کامل (کشتار مداوم، وارد نشدن به خانه): تقریباً 2.5 دقیقه
 • دفاع از خانه (کشتن‌های مداوم، ورود به خانه): تقریباً 5 دقیقه.

بهترین حدس ما این است که مزایای دفاع از خانه و گرفتن یک تفنگ ساچمه‌ای با این واقعیت خنثی می شود که باید بیشتر از زمانی که در فضای باز می‌جنگید، مقاومت کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – آیا می‌توانید TMP را در روستا دریافت کنید؟

نه، شما نمی‌توانید TMP را در دهکده هنگام انجام نسخه کامل بازی دریافت کنید. یکی از رازهای نسخه دمو Resident Evil 4 یک TMP مخفی یا تپانچه ماشینی بود که اگر قبل از شروع سکانس دهکده همه سلاح‌های خود را رها کنید و به داخل چاه نگاه کنید، می‌توانید آن را پیدا کنید.

متأسفانه، پس از بررسی روند، متوجه شدیم که دیگر در بازی کامل میسر نیست – شما می‌توانید TMP را در مرحله بعد با خرید از Merchant دریافت کنید، اما چاه در این مرحله مسدود شده است و تنها سلاح در دهکده شاتگان است که حتی بعد از اینکه منتظر ورود به خانه تا پایان کار گروه زامبی هستید، هنوز هم می توانید آن را دریافت کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

نحوه باز کردن گیت شش گوش قفل عقابی در رزیدنت اویل 4

برای باز کردن دروازه قفل عقابی Resident Evil 4 با شکاف شش ضلعی، باید یک کلید نماد ویژه با یک نماد مطابق را دریافت کنید. با این حال، برای به دست آوردن نشان شش ضلعی که نیاز دارید، باید با گانادو‌های تشنه به خون در دره نزدیک روبرو شوید. اگرچه این یک معمای مشکل نیست، اما یکی از بسیاری از موانع بازی Resident Evil 4 Remake است که از شما می‌خواهد برای به دست آوردن آنچه نیاز دارید، کمی از خطر عبور کنید. برای کمک به شما در عبور از این نقطه خائنانه و عبور از دروازه شش گوش قفل عقابی Resident Evil 4، در اینجا راهنمای کاملی را ترتیب داده‌ایم.

تریلر جدید Street Fighter 6 مبارزات چندین شخصیت را نشان می‌دهد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

محل کلید قفل عقابی رزیدنت اویل 4

برای باز کردن دروازه شکاف شش ضلعی قفل عقاب Resident Evil 4 و فرار از کارخانه رها شده، باید به منطقه دره نزدیک بروید و نماد شش ضلعی را که دارای نماد عقاب مطابق با شکاف است، بازیابی کنید. مسیر باریک پشت مغازه فروشنده را دنبال کنید تا به دره برسید که یک دهکده کوچک و مستحکم است که مملو از گانادوها است. نشان شش ضلعی مورد نیاز به یک برج کوچک روی سقف ساختمان بزرگ در سمت دور دره متصل شده است. در اینجا نحوه بازیابی نماد و فرار از دره آمده است:

 1. به پشت بام ساختمان دور بروید و نماد شش ضلعی را از برج کوتاه بگیرید. یک مسیر پیاده روی وجود دارد که به بام منتهی می‌شود یا می‌توانید وارد ساختمان شوید و از نردبانی که مستقیماً به پشت بام منتهی می‌شود بالا بروید.
 2. از تپه در سمت شرق دره بالا بروید تا به میل لنگ که دروازه دره را باز می‌کند برسید. از میل لنگ استفاده کنید، از پشت بام بپرید و از راهی که آمدید به سمت فروشنده عقب‌نشینی کنید.

در حالی که این مراحل را دنبال می‌کنید، با تعداد زیادی از روستاییان مواجه می‌شوید که تبر، چاقو و حتی دینامیت را به هم می‌زنند و آماده کشتن لیان هستند و این کار ساده را کمی سخت می‌کند. من توصیه می‌کنم که عجله نکنید و سعی کنید تعداد زیادی از گانادوها را بکشید تا گله را لاغر کنید و دور زدن دره را بدون محاصره شدن آسان‌تر کنید. همچنین تعداد زیادی ظروف شکستنی وجود دارد که مهمات و سایر وسایل را به شما ارائه می‌دهد تا شما کار را ادامه دهید، بنابراین مطمئن شوید که دره را غارت کنید – به دنبال یکی از کلیدهای کوچک Resident Evil 4 نیز باشید.

روند توسعه بازی Dragon’s Dogma 2 به خوبی پیش می‌رود
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – نحوه استفاده از نشان شش ضلعی Resident Evil 4

هنگامی که نماد را بازیابی کردید و از دره فرار کردید، می‌توانید روی شکاف شش گوشه‌ای روی دروازه قفل عقابی کار کنید:

 1. به سمت شکاف شش ضلعی در دروازه مهر و موم شده بروید و از نشان شش ضلعی روی آن استفاده کنید.
 2. نشان را بچرخانید تا جهت عقاب با شکاف مطابقت داشته باشد. آن‌ها باید تصویر آینه‌ای از یکدیگر باشند.
 3. اکنون نشان را به دور خود بچرخانید تا عقاب به سمت شکاف باشد و سپس تأیید کنید که نشان را به زور وارد شکاف کنید.

اگر به درستی انجام شود، یک دسته کوچک میل لنگ بیرون می‌آید و به لیان اجازه می‌دهد دروازه را باز کند.

کد Resident Evil 4 Remake برای کمد Village Chief

کد Resident Evil 4 برای قفل ترکیبی کمد Manor Village Chief در متنی در طبقه بالا پنهان شده است، بخشی از کتاب مقدس به نام Iluminados 4:3، جایی است که سرنخ‌هایی از کد قفل پیدا می‌شود. RE4 معماهای قفل ترکیبی زیادی ندارد که در آن کدهایی مانند این مورد نیاز باشد، موضوعی که ممکن است توضیح دهد که چرا با توجه به ماهیت معمایی کد و این واقعیت که چهار سرنخ برای سه بخش ارائه شده است، این یکی می‌تواند کمی مشکل باشد. با این وجود، نحوه دریافت قفل ترکیبی Resident evil 4 برای کمد داخل Village Chief’s Manor را توضیح خواهیم داد، همچنین گنج را در زیر دریافت کنید؛ زیرا بدون آن هیچ راهی برای پیشرفت وجود ندارد.

راه حل کد Resident Evil 4 Remake برای Village Chief’s Manor

کمد طبقه پایین با قفل ترکیبی در Village Chief’s Manor در Resident Evil 4 با کد زیر باز می‌شود (در تصویر بالا نیز نمایش داده شده است):

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

محصولات زراعی / خوک / نوزاد

هنگامی که کد را وارد کردید، فقط X/A را بزنید تا ورودی خود را تأیید کنید و کمد باید باز شود و یک توپ کریستالی در داخل ظاهر شود که به عنوان بخشی از پازل دیگر عمل می‌کند.

سرنخ به شما می‌گوید، همانطور که گفته شد، صفحه کتاب در طبقه بالا است: Iluminados 4:3. بخشی از کتاب مقدس با کلمات خاصی برجسته شده است: محصول، سر خوک، خوک، بچه. اینها به جای ادای احترام مبهم به Babe: Pig in the City، کدهای ذکر شده در بالا را به شما می‌گویند، اگرچه استفاده مضاعف از برجسته کردن “pig” و “swinehead” کمی گیج کننده است. با این وجود، هر طور که به پاسخ رسیدید، فقط کد ذکر شده در بالا را وارد کنید و در ادامه می‌توانید پیشرفت کنید.

تریلر جدید Street Fighter 6 مبارزات چندین شخصیت را نشان می‌دهد
بخوانید

هنگامی که کمد را باز کردید، یک توپ شیشه‌ای عجیب و غریب را در اختیار خواهید داشت که برای پازل مرمر کریستالی Resident Evil 4 به آن نیاز خواهید داشت.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – راه حل پازل مرمر کریستالی Resident Evil 4 Remake

پازل مرمر کریستالی Resident Evil 4 در Remake – چیزی که برخی ممکن است آن را پازل توپ بنامند – بازیکنان مرمر کریستالی را می‌چرخانند تا حباب‌های داخل با نماد Los Illuminados در پشت آن مطابقت داشته باشند (منظور سنگ مرمر کریستالی موجود در Resident Evil است. که 4 کد و قفل ترکیبی در مانور رئیس دهکده شما را به آن می‌رساند). با این حال گفتنش آسان‌تر از انجام آن است، زیرا مشخص نیست که چگونه سنگ مرمر را به درستی ردیف کنید، یا از کجا باید شروع کنید. در زیر به بهترین شکل ممکن آن را توضیح خواهیم داد، تا بتوانید پازل توپ مرمر کریستالی را در Resident Evil 4 Remake حل کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه معمای مرمر کریستالی Resident Evil 4 Remake را حل کنیم

پازل توپ کریستال مرمر در Resident Evil 4 Remake کمی مشکل است، اما همانطور که گفته شد، هدف این است که توپ را بچرخانید تا حباب‌های داخل گوی با نماد پشت سرشان ردیف شوند. سخت است بدانید از کجا شروع کنید، اما در واقع یک قلق در آن وجود دارد.

با چرخاندن آن به اطراف، متوجه خواهید شد که حباب‌های داخل استوانه‌ای ناهموار را تشکیل می‌دهند که در یک انتها کمی باریک‌تر از سمت دیگر است، همانطور که در بالا نشان داده شده است. کاری که می‌بایست انجام دهید این است که گوی را بچرخانید تا انتهای کمی باریک‌تر استوانه رو به شما باشد، که پس از آن تصویر واضح‌تری از تصویر در حباب‌ها به شما می‌دهد. سپس فقط باید توپ را در جهت عقربه‌های ساعت یا خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا نماد به سمت بالا برسد، و باید همه چیز خوب باشد و به تصویر زیر دست یابید.

در این مرحله درب به طور خودکار باز می‌شود و دسترسی به آخرین اتاق در خانه رئیس روستا را فراهم می‌کند. هنوز در مراحل اولیه بازی Resident Evil 4 Remake هستید و همه چیز سخت‌تر می‌شود، بنابراین اگر احساس می‌کنید می‌توانید از کمی کمک اضافی استفاده کنید، لیست انتخاب شده ما از نکات Resident Evil 4 به شما کمک می‌کند از خطرات Remake جان سالم به در ببرید.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه کلید کلیسا را ​​در Resident Evil 4 Remake دریافت کنیم؟

کلید کلیسای Resident Evil 4 در Remake در واقع Church Insignia نام دارد، یک شی خاص که در غاری در جنوب دریاچه پیدا می‌شود. برای به دست آوردن آن، نه تنها باید دل لاگو و ال گیگانته را بکشید، بلکه باید محل Apostate’s Head و Blasphemer’s Head را نیز بیابید، یک جفت مجسمه سنگی که به شما امکان دسترسی به نشان کلیسا را ​​می‌دهند. بله، RE4 Remake نوعی بازی است که کلیدها را پشت کلیدهای دیگر پنهان می‌کند. فکر می‌کنم راه‌اندازی یک سیستم امنیتی خوب از کسی که مغزش با یک بشقاب اسپاگتی عصبانی جایگزین شده است سخت است. یا به قول معروف کار هر خر نیست خرمن کوفتن، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن.

با این وجود، در زیر نحوه یافتن نشان کلیسا و باز کردن قفل کلیسا در Resident Evil 4 Remake را به شما می‌گوییم و اینکه چگونه می‌توانید برای دسترسی به نشان‌های زیر، Apostate’s Head و Blasphemer’s Head را بیابید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه قفل کلیسا را ​​در Resident Evil 4 Remake باز کنیم؟

همانطور که گفته شد، برای ورود به کلیسا در Resident Evil 4 Remake، بازیکنان باید نماد Church را دریافت کنند و آن را در قسمت خالی که می‌توانید در ورودی اصلی کلیسا با آن تعامل داشته باشید، قرار دهید، شبیه به دروازه قفل عقابی Resident Evil 4 که در دره آن را یافتید. متأسفانه دستیابی به نشان کلیسا خیلی بیشتر طول می‌کشد – این یک کوئست راحت و دم دستی نیست، بلکه دنباله‌ای از چالش‌هاست که شما را در بسیاری از نقشه‌ها و مناطق قرار می‌دهد. خوشبختانه، ما آن را به طور واضح و مختصر برای شما در زیر بیان خواهیم کرد.

چگونه نشان کلیسای Resident Evil 4 را دریافت کنیم؟

نشان موجود در کلیسا در Mural Cave در جنوب دریاچه یافت می‌شود که توسط ابزار مکانیکی که آن را در جای خود نگه می‌دارد، مسدود شده است. برای رسیدن به آن، بازیکنان باید سوخت یک قایق را تهیه کنند و با هیولا دل لاگو مبارزه کنند، به حرم برسند، سپس به دنبال Apostate’s Head و Blasphemer’s Head بروند تا در دست‌های سنگی باز قرار بگیرند، که مکانیزم را باز می‌کند. سپس باید باس دیگری، ال گیگانته را بکشید، توالی کامل وقایع در اینجا آمده است – فقط نقشه بالا را بررسی کنید تا ببینید کجا باید باشید.

 1. از کلیسا، مسیر را از طریق معدن دنبال کنید.
 2. این شما را به اسکله فروشنده می‌برد. از این نقطه برای آماده شدن برای اتفاقات پیش رو استفاده کنید و از شانس نابودی یکی از عروسک های ساعت کاری Resident Evil 4 استفاده کنید.
 3. از Merchant’s Dock، به سمت شمال به سمت اسکله‌ای که توسط دشمنان کنترل می‌شود، بروید، جایی که قایق را خواهید دید که نیاز به سوخت‌گیری دارد.
 4. به سمت غرب به داخل مزرعه ماهی بروید – در پایان مقداری سوخت قایق (و همچنین بسیاری از افعی‌های Resident Evil 4) را پیدا خواهید کرد.
 5. به اسکله برگردید و قایق را که دیدید سوخت گیری کنید. این شما را به یک باس فایت با دل لاگو در دریاچه می‌برد.
 6. پس از آن، شما در گاراژ قایق قرار می‌گیرید، با کلی دشمنان برای مبارزه.
 7. مسیر جنوبی را به سمت Mural Cave دنبال کنید تا نماد کلیسا را ​​در پشت مکانیسم قفل شده پیدا کنید.
 8. مسیر اطراف را به سمت یک قایق دست نخورده دنبال کنید.
 9. با قایق به حرم غار بزرگ بروید و در حالی که نمادهای نقاشی شده روی دیوارها را به خاطر می‌سپارید، دشمنان را بکشید. آن‌ها را در انتها وارد کنسول کنید تا Apostate’s Head را دریافت کنید.
 10. به قایق برگردید و از سراسر دریاچه به سمت معبد غار کوچک بروید. مجدداً نمادهای روی دیوار را در خانه کوچک وارد کنید تا Blasphemer’s Head را دریافت کنید. برخی از آن‌ها به دو نیم تقسیم می‌شوند و شما می‌بایست که برای دیدن آن‌ها در یک زاویه خاص بایستید.
 11. از طریق معدن به سمت کلیسا برگردید، جایی که با ال گیگانته مبارزه خواهید کرد. پس از کشتن باس، به عقب برگردید و قفل کلیسا را ​​با نشان کلیسا باز کنید. اکنون می توانید معمای نور Resident Evil 4 Church را برای نجات اشلی حل کنید.
راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

نگران باز کردن قفل کلیسا نباشید – در حالی که این کار شما را به فصل بعدی منتقل می‌کند و دشمنان جدیدی را وارد داستان می‌کند، اما این یک نقطه بدون بازگشت نیست که مانع از دسترسی شما به بقیه منطقه روستا شود.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – همه کدهای معبد غار رزیدنت اویل 4

معمای غار Resident Evil 4 در Remake از شما می‌خواهد رمزهایی از نمادها را از طریق Stone Dias در زیارتگاه‌ها قرار دهید تا این اهداف به عنوان بخشی از آبجکتیو “Investigate the two locations” حل شوند. نمادهایی که رمز و راه حل پازل غار را مشخص می‌کنند در واقع با رنگ زرد روی دیوارها نقاشی شده‌اند، اگرچه ما شما را بابت این اشتباه و متوجه نشدن راه حل کاملاً واضح خواهیم بخشید!

وقتی بعد از شکست دادن دل لاگو از دریاچه عبور کردید، غاری با چند نقاشی دیواری خواهید دید که شما را به این دو مکان هدایت می‌کند:

هر یک از این مکان‌ها حاوی یک سر سنگی است که برای باز کردن کلید کلیسای Resident Evil 4 به آن نیاز دارید، اما برای انجام این کار نیاز به یافتن و استفاده از ترکیب‌های کد روی stone dias است که در هر مکان پیدا می‌کنید.

ترکیب Large Cave Shrine در 1 ساده‌تر از این دو است، زیرا سه نماد در آنجا یافت می‌شوند. معبد غار کوچک در 2 با نمادهایی که فقط از منظرهای خاص قابل مشاهده هستند، کمی سخت‌تر است، اما کار کردن با آن چندان دشوار نیست. با این حال، اگر فقط می‌خواهید همه چیز را انجام دهید، می‌توانید از ترکیباتی که در زیر آماده داریم استفاده کنید. بنابراین اجازه دهید توضیح دهم که چگونه همه چیز در Resident Evil 4 Remake کار می‌کند.

 1. Resident Evil 4 Cave Puzzle – ترکیب کد Large Cave Stone Dias
رویداد Capcom Showcase هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد
بخوانید

این ترکیب برای کد Dias سنگ حرم بزرگ غار است. اگر می‌خواهید خودتان آن‌ها را ردیابی کنید، می‌توانید نمادهایی را که نیاز دارید در اینجا در غار بزرگ پیدا کنید:

در این مکان نمادهای ترکیبی سنگ معبد غار بزرگ تا حد زیادی دست نخورده هستند و به راحتی قابل مشاهده هستند:

اولین نماد رمزی Large Shrine Cave Stone Dias را درست بعد از نردبان در اولین ورود به منطقه خواهید دید.

 1. Resident Evil 4 Cave Puzzle – ترکیب کد Small Cave Stone Dias

این ترکیب برای stone dias غار حرم کوچک است. هر یک از این سه نماد را می‌توانید در اینجا پیدا کنید، زمانی که به مکان مورد نظر رسیدید، همه روی اطراف سازه چوبی که در آنجا خواهید یافت قرار دارند:

با این حال، این نمادها کمی فریبنده هستند، اگرچه نه چندان، زیرا این نماد جفتی فقط خود را از یک چشم‌انداز خاص نشان می‌دهند، چشم‌اندازی که روی دو سطح مختلف تقسیم می‌شوند. اگر درست متوجه شوید به این شکل هستند:

اولین نماد رمزی Small Shrine Cave Stone Dias در پایه نردبان برای رسیدن به سطح بالایی ساختمان سنگی قرار دارد.

هنگامی که تمام نمادهای رمزی Shrine Cave Stone Dias را پیدا کردید و سر سنگی را که می‌توانید در هر مکان بازیابی کنید، دریافت کردید، به نقاشی دیواری غار که به شما نشان می‌داد کجا بروید برگردید. یک سر در هر کدام قرار دهید تا نشانی را که برای باز کردن کلیسا نیاز دارید دریافت خواهید کرد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – پازل Resident Evil 4 Remake Dining Hall

پازل Resident Evil 4 Dining Hall که در اطراف صندلی‌های روی میز قرار دارد، درباره استفاده از سرنخ‌های نقاشی‌های پادشاه و ملکه برای تعیین محل نشستن لیان و اشلی است. خود سالن غذاخوری دارای هشت صندلی مختلف است و چیدمان پیچیده ای از بشقاب، کارد و چنگال، ظروف و موارد دیگر در هر مکان برای مشخص کردن آن‌ها به طور جداگانه از یکدیگر. ما پازل Dining Hall را در Resident Evil 4 Remake و محل نشستن را در راهنمای خود در زیر توضیح داده‌ایم، بنابراین می‌توانید برای پیشروی به ادامه راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ توجه فرمایید.

کپکام از بازگشت به رقابت‌های فیزیکی Capcom Pro Tour 2022 خبر داد
بخوانید

نکته جایی که لیان و اشلی باید در پازل سالن غذاخوری Resident Evil 4 Remake بنشینند توسط دو نقاشی پادشاه و ملکه در پایان مشخص می‌شود. هر یک از آن‌ها مجموعه خاصی از کارد و چنگال و ظروف غذاخوری را در جلوی خود دارند – اشلی باید روی صندلی میز ناهارخوری که با چیدمان ملکه مطابقت دارد بنشیند، در حالی که لیان باید روی صندلی مطابق با صندلی پادشاه بنشیند. می‌توانید از نقشه‌ای که در بالا علامت‌گذاری کرده‌ایم برای تعیین دقیق مکان استفاده کنید، یا فقط کاراکترها را در زیر قرار دهید:

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

 • لیان: صندلی بالا سمت چپ میز شمالی
 • اشلی: نمای بالا سمت راست میز جنوبی

اشلی را می‌توان با رو به روی صندلی که می خواهید روی آن بنشیند و فشار دادن دکمه R3 هدایت کرد. هنگامی که هر دو نشستید، دکمه علامت‌گذاری شده را فشار دهید تا زنگ به صدا درآید (اشلی به طور خودکار همین حرکت را دنبال می‌کند) و پازل باید تکمیل شود، با میخ‌هایی که سر مار را قطع می‌کنند به پایین می‌لغزند و به شما اجازه می‌دهند آن را بگیرید. همچنین تعدادی مدال آبی Resident Evil 4 در این منطقه وجود دارد، بنابراین قبل از رفتن مطمئن شوید که آن‌ها را بگیرید.

محل کارت کلید Resident Evil 4 و نحوه رساندن آن به سطح 3

کارت کلید Resident Evil 4 را می‌توان به سطح 3 در Remake ارتقاء داد تا به کل آزمایشگاه دسترسی داشته باشید، اما زمانی که Regeneradors در حال پرسه زدن در منطقه هستند و اشلی در همان نزدیکی زندانی است، انجام این کار چندان آسان نیست. این قطعاً یکی از سخت‌ترین بخش‌های Resident Evil 4 Remake است، به‌ویژه با توجه به اینکه برای مدتی قادر به کشتن Regeneradors نخواهید بود و همین‌طور که سعی می‌کنید آن را ارتقاء دهید، دویدن با کارت کلید را چالش‌برانگیزتر می‌کند. تا زمانی که می‌توانید از آن‌ها دوری کنید، فقط برای کاهش سرعت و اجتناب از آن‌ها به آن‌ها حمله کنید، زیرا آن‌ها می‌توانند پس از هر حمله‌ای بهبود پیدا کنند تا اینکه بعداً Biosensor Scope را دریافت کنید.

بازی Resident Evil 4 Gold Edition معرفی شد؛ عرضه در 20 بهمن
بخوانید

واضح است که هر کسی در اینجا می‌تواند از یک راهنمای کاربردی استفاده کند، بنابراین در اینجا به شما کمک می‌کنیم تا کارت کلید را در Resident Evil 4 دریافت کنید و آن را به سطح 3 ارتقاء دهید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه کارت کلید Resident Evil 4 را در Remake دریافت کنیم

اطلاعات مربوط به نحوه دریافت کارت کلید سطح 3 در همان اتاقی با اهرم کنترل قدرت یافت می‌شود. این اهرم برای دریافت کارت ضروری است، زیرا از آن برای تعویض برق بین دو ناحیه برای دسترسی به تجهیزات مورد نیاز خود استفاده خواهید کرد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

اکنون باید اهرم را بچرخانید تا سمت راست نقشه روی نمایشگر به رنگ سبز روشن شود. با تغییر مسیر برق، با خارج شدن از در و چرخش به راست، به دنبال ترمینال رایانه‌ای که اکنون برق دارد، به Dissection بروید.

کد درب Dissection شامل چرخش لایه‌های اتصالات برای تغییر مسیر برق به دو گره قدرت است. برای انجام این کار، به چپ و راست حرکت کنید تا به لایه‌های مختلف پازل بروید و دکمه را فشار دهید تا نمادهای اتصال بچرخند و خطوط برق وصل شود. راه حل اینجاست:

هنگامی که تمام گره‌ها را روشن کردید، سوئیچ را تا انتها به سمت راست حرکت دهید تا گره‌ها را انتخاب کنید و دکمه را فشار دهید تا مدار درست شود و در باز شود. کارت کلید سطح 1 روی یک میز در پشت قرار خواهد گرفت.

هشدار: هنگامی که کارت کلید سطح 1 را داشته باشید، Regenerador در خارج از اتاق ظاهر می‌شود. شما هنوز نمی‌توانید این دشمن را بکشید، بنابراین سعی کنید به بهترین شکل ممکن از آن دوری کنید. اکنون سر کارت کلید سطح 1 را به سوئیچ پاور برگردانید و آن را بچرخانید تا برق را تغییر دهید و قفل سطح 1 را فعال کنید که می‌توانید آن را اینجا پیدا کنید:

روند توسعه بازی Dragon’s Dogma 2 به خوبی پیش می‌رود
بخوانید

تا جایی که می‌توانید از Regenerador اجتناب کنید و درب اتاق فریزر را باز کنید. در پشت دستگاه Keycard را پیدا خواهید کرد که کارت کلید شما را به سطح 2 ارتقاء می‌دهد اما هنوز از آن استفاده نکنید زیرا Regenerador دیگری را رهاسازی می‌کند. در عوض، نگاهی به معمای کد درب اتاق فریزر بیاندازید که درب مجاور را می‌بندد. با استفاده از این راه حل می‌توانید آن را حل کنید:

با باز کردن آن، LE 5 را به دست خواهید آورد، یک مسلسل با قدرت نفوذ بالا برای شلیک از میان دشمنان. این یکی از اسلحه‌های مورد علاقه من در Resident Evil 4 است، زیرا می‌تواند به همه افراد حاضر در جمع ضربه بزند، بنابراین ارزش برداشتن آن را دارد.

هنگامی که آماده شدید، کارت کلید را در دستگاه قرار دهید و خواهید دید که نوار پیشرفت پر می‌شود. Regenerador دوم ظاهر می‌شود، بنابراین فرار کنید و تا زمانی که دستگاه کارت آماده شود از هر دو اجتناب کنید.

هنگامی که بتوانید کارت کلید سطح 2 را دریافت کنید، میشتوانید قفل سطح 2 را باز کنید که در اینجا می‌توانید محل آن را پیدا کنید:

این کارت یک منطقه جدید با درب سطح 3 و پایانه بازنویسی نهایی را باز می‌کند تا یک کارت کلید سطح 3 به شما بدهد و در یک اتاق پشتی، پشت چهار Regenerator در مخازن شیشه‌ای واقع شده است.

این دشمنان بیرون نمی‌آیند مگر اینکه شیشه را بشکنید، اما متأسفانه باید حداقل یکی را شلیک کنید – دستگاه بازنویسی کارت کلید قفل است و لیان می‌گوید که به آچار نیاز دارید، اما این آچار درون یکی از هیولاها قرار گرفته است. بیوسکوپی را که در اتاق است بردارید و آن را به هر تفنگی که دارید با استفاده از گزینه «قطعات» وصل کنید و آن را بگیرید. هنگامی که به تفنگ وصل شد، آن را به سمت Regeneradorsها را در محفظه‌های شیشه‌ای بگیرید و حال باید آچار را ببینید:

بازی Dragon's Dogma 2 به صورت رسمی معرفی شد
بخوانید

شما باید به Regenerador شلیک کنید تا آن را آزاد کنید و سپس آن را بکشید تا آچار را بگیرید. هنگامی که این کار را انجام دادید، از آن در برنامه‌نویس کارت کلید برای ارتقاء به کارت کلید سطح 3 استفاده کنید. باز هم یک یا دو دقیقه طول می‌کشد و این بار توسط چند گانادو مورد حمله قرار می‌گیرید. اگر مراقب باشید، می‌توانید از رهاسازی دیگر Regeneradorهای محصور اجتناب کنید، اما به احتمال زیاد، یک حمله Melee یا مقداری دینامیت حداقل یکی دیگر را آزاد می‌کند. پس برای مبارزه با آن‌ها آماده باشید.

هنگامی که همه چیز را کشتید و کارت کلید سطح 3 را دریافت کردید، همه چیز تمام است. در نهایت می‌توانید به در سطح 3 بین خود و اشلی برسید و آن باز کنید و بازی را ادامه دهید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

چگونه آچار را در Resident Evil 4 Remake پیدا کنیم؟

آچار Resident Evil 4 در Remake برای جدا کردن کارت امنیتی سطح 3 از ترمینال Overwrite لازم است. با این حال، RE4 Remake به شما نمی‌گوید کجا می‌توانید یکی را پیدا کنید و با وجود Regeneradors در اطراف، جستجو در هر گوشه‌ای از آزمایشگاه برای یافتن یک ابزار ساده بدون حس جهت‌یابی، چندان ایمن نیست. به همین دلیل محل قرارگیری آچار را در Resident Evil 4 توضیح خواهیم داد تا بتوانید ترمینال Overwrite را باز کنید و با یک کارت کلید سطح 3 به قسمت بعدی بازی بروید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – مکان آچار Resident Evil 4 Remake

آچار بازی Resident Evil 4 Remake در داخل معده یکی از Regeneradorها در مخازن جوجه کشی درست در جنوب پایانه Overwrite قفل شده که به آچار نیاز دارد، یافت می‌شود.

برای بدست آوردن آچار، باید Regenerador را بکشید. در همان اتاقی که ترمینال بازنویسی قفل شده، یک محدوده حسگر زیستی قرار دارد، پیوستی که می‌توان آن را روی سلاح‌های سازگار Resident Evil 4 Remake، مانند Rifle، Stingray، یا LE 5 (که دومی در طبقه بالا یافت می‌شود، قرار داد).

با Biosensor Scope، می‌توانید نماهای اشعه ایکس از دشمنان را ببینید. در آزمایشگاه جوجه‌کشی، ریجنریتورهای خفته را بازرسی کنید و می‌توانید آچار را درون یکی از آن‌ها ببینید. با اسلحه تجهیز شده به Biosensor Scope خود به آن شلیک کنید در هر یک از انگل‌های درخشانی که می‌توانید در داخل آن ببینید – این‌ها نقاط ضعف هستند، اما شلیک به آن نیز آن را بیدار می‌کند. تمام انگل‌ها را برای کشتن Regenerador نابود کنید و در ادامه می‌توانید آچار را از روی بقایای آن بردارید.

روند توسعه بازی Dragon’s Dogma 2 به خوبی پیش می‌رود
بخوانید

می‌توانید این فرآیند را روی هر Regenerador تکرار کنید، و آن‌هایی که آچار را در معده ندارند، معمولاً جوایز دیگری را روی زمین می‌اندازند – معمولاً سنگ‌های قیمتی که می‌توان آن‌ها را در گنجینه‌ها قرار داد. با این حال مراقب باشید، آن‌ها در هر شرایطی هیولاهایی کشنده هستند و از دست دادن انگل‌ها هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

کجا می‌توان افعی‌ها را در Resident Evil 4 Remake پیدا کرد

مکان‌های افعی‌های Resident Evil 4 در Remake برای کوئست Viper Hunter ضروری هستند، اما بازی چیز زیادی برای یافتن آن‌ها در اختیار شما قرار نمی‌دهد. خوشبختانه، نه تنها تعداد کمی از مکان‌های افعی در سراسر بازی پخش شده است، بلکه در واقع مکانی است که می‌توانید بی نهایت افعی را پرورش دهید و این یادداشت آبی را با یک حرکت کامل کنید! در ادامه به مواردی که می‌توانید افعی‌ها را در Resident Evil 4 Remake بیابید، خواهیم پرداخت و می‌توانید به راحتی آن مارها را از بین ببرید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه افعی ها را در Resident Evil 4 Remake پیدا کنیم

بهترین مکان برای یافتن افعی‌ها در Resident Evil 4 Remake، با فرض اینکه به درخواست Viper Hunter پاسخ مثبت داده‌اید، مزرعه ماهی در سمت شمال غربی دریاچه است. شما به عنوان بخشی از کمپین اصلی بازی به اینجا خواهید آمد، و نه تنها افعی‌ها در اینجا اسپاون می‌کنند، بلکه در اینجا دوباره ریسپاون می‌شوند – به شما یک منبع قابل اعتماد می‌دهد که می‌توانید آن را پرورش دهید. بنابراین در حالی که می‌توانید افعی‌ها را هم قبل و هم بعد از این مرحله پیدا کنید، نیازی نیست – به سادگی همه آن‌ها را در اینجا بگیرید و در فرصت بعدی به فروشنده بفروشید. آن‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای از این منطقه ظاهر شوند، از جمله سکوهای چوبی، زمین و آب – مراقب برخی از امواج آبی که آن‌ها را لو می‌دهند باشید (اگرچه می‌تواند ماهی نیز باشد).

خود افعی‌ها را می‌توان با الگوی زرد گویای آن‌ها تشخیص داد، اگرچه به سرعت حرکت می‌کنند و کشتن آن‌ها کمی سخت است. در حالی که ممکن است یک بازیکن سریع با چاقو به آن‌ها ضربه بزند، اغلب استفاده از شلیک تپانچه آسان‌تر است. ناگفته نماند که مراقب باشید! اگر افعی به دور خود بپیچد، یعنی در شرف حمله و وارد آوردن آسیب است. البته که میزان آن زیاد نیست، اما به هر حال درد دارد.

تریلر جدید Street Fighter 6 مبارزات چندین شخصیت را نشان می‌دهد
بخوانید

هر افعی را که نمی‌فروشید یا برای چالش استفاده نمی‌کنید، می‌توانید برای به دست آوردن مجدد سلامتی بخورید، مشابه تخم مرغ، ماهی یا مرغ. به خاطر داشته باشید که مشاهده آن‌ها در طول بقیه بازی یک اتفاق نادر خواهند بود، بنابراین مراقب باشید – به خصوص زمانی که در خرابه‌های جعبه‌ها و بشکه‌های شکسته ظاهر می‌شوند.

چگونه نمادهای دوقلو را در Resident Evil 4 Remake پیدا کنیم؟

نمادهای دوقلو Resident Evil 4 روی سنگ قبرهای کلیسا برای کوئست Grave Robber مورد نیاز است، زیرا لیان باید آن‌ها را شلیک و نابود کند. با وجود ده‌ها قبر و نشان سنگ قبر در مورد قبرستان در RE4 Remake، تعیین مکان ممکن است کمی سخت باشد، اما نگران نباشید – این یکی از آن معماهایی است که به احتمال زیاد بیش از هر چیز دیگری به آن فکر می‌کنید. نحوه یافتن نمادهای دوقلو Tombstone را در Resident Evil 4 برای درخواست Grave Robber در زیر توضیح خواهیم داد تا بتوانید چند اسپینل اضافی به دست آورید.

مکان Resident Evil 4 Remake Twin Emblems

نمادهای دوقلو در Resident Evil 4 Remake در دو سنگ قبر در کنار یکدیگر در مرکز قبرستان کلیسا، همانطور که در بالا نشان داده شده است، گیر کرده‌اند. به جای جستجوی دو نشان سنگ قبر دوردست در طرف‌های مختلف گورستان، سنگ قبرهای این دوقلو درست در کنار یکدیگر، زیر درخت مرده در وسط قرار دارند، با نمادی که شبیه یک “U” بالدار به عنوان نشان آن‌هاست. برای تکمیل کوئست کافی است هر دوی آن‌ها را مورد هدف قرار داده، سپس برای دریافت پاداش خود به هر مکانی که فروشنده در آنجا حضور دارد بروید.

اوه، نگران نباشید اگر نمادهای سنگ قبر اشتباه را در هر نقطه شلیک کردید – بازی شما را برای اشتباه کردن آن جریمه نمی‌کند. شما می‌توانید هر تعداد نماد را از بین ببرید، فقط تا زمانی که دو تا از آن‌ها نمادهای دوقلو باشند، آن وقت جایزه را دریافت خواهید کرد.

اگر می‌خواهید محل کوئست خود را بدانید، آن را به یک تکیه کوچک در پشت کلیسا، در سمت جنوب شرقی آن می‌بینید. به سادگی در اطراف ساختمان قدم بزنید تا آن را بیابید، یک تکه کاغذ آبی که در مقایسه با محیط کم نورتر بیرون زده است.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – تخم مرغ طلایی در Resident Evil 4 کجاست؟

تخم طلا یا Resident Evil 4 Gold Chicken Egg در Remake هدف کوئست یادداشت آبی Egg Hunt است، اما اینکه کجا باید جستجو کرد تا واقعاً مکان Gold Egg را پیدا کرد حداقل مشخص نیست. RE4 Remake در واقع دارای دو تخم مرغ طلایی مختلف برای بازیکنان است که یکی در منطقه دریاچه و دیگری در قلعه، مکانی بسیار دورتر از بازی است و ما مکان هر دوی آن‌ها را برای شما مشخص کرده‌ایم. اگر می‌خواهید Gold Chicken Egg را در Resident Evil 4 Remake پیدا کنید و درخواست شکار تخم مرغ را تکمیل کنید، می‌توانیم درخواست شما را دو برابر اجابت کنیم و به شما نشان دهیم که می‌توانید در بازی نه یک، بلکه دو مورد را پیدا خواهید کرد!

همه مکان‌های Resident Evil 4 Remake Gold Chicken Egg

شی Gold Chicken Egg در Resident Evil 4 Remake در سمت شرقی دریاچه، در مکان مشخص شده در بالا یافت می‌شود و برای رسیدن به آن نیاز به استفاده از یک قایق دارای سوخت دارید. این بدان معناست که تا بخشی از کمپین خود برای یافتن کلید کلیسای رزیدنت اویل 4، پس از کشتن دل لاگو و یافتن قایق دوم از کنار نشان قفل شده و کلید Resident Evil 4، نمی‌توانید تخم مرغ طلایی را بدست آورید.

هنگامی که قایق را در اختیار داشتید، آن را به بخش شرقی بی نام ببرید، که دشمنی ندارد، اما جوجه‌های سرگردان زیادی دارد. در سمت دور روبروی شما، به سادگی روی زمین، تخم مرغ طلایی قرار دارد! آن را بردارید و به فروشنده برگردانید، جایی که می‌توانید آن را به او بفروشید تا کوئست شکار تخم‌مرغ را بازخرید کرده و اسپینل‌های خود را دریافت کنید. مراقب باشید آن را پرتاب نکنید یا نخورید – این عمل تخم مرغ را از بین می‌برد!

با این حال، اگر فرصت را از دست دادید، یک تخم مرغ طلایی دیگر بسیار دورتر در بازی وجود دارد – فصل 12، به طور خاص. پس از اتمام مسابقه ماینکارت و مبارزه با چاقو با باس کراوزر، می‌توانید به اتاق تخت در شرقی‌ترین نقطه قلعه بازگردید، جایی که اولین بار از گودال پایین رفتید. در گوشه اتاق یک جعبه قفل مربعی قرار دارد که می توانید با دستگاه مکعب قفل آن را باز کنید و دومین تخم مرغ طلایی را بدست آورید!

بازی Dragon's Dogma 2 به صورت رسمی معرفی شد
بخوانید
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – چگونه پرتره رامون را در Resident Evil 4 بدشکل کنیم؟

کوئست پرتره رزیدنت اویل 4 که در ریمیک «ننگ خانواده سالازار» نامیده می‌شود، درباره پیدا کردن نقاشی رامون سالازار و پرتاب تخم مرغ به سمت آن است. هنگامی که بدانید کجا باید جستجو کنید، آنقدرها هم که به نظر می‌رسد سخت نیست، زیرا در حالی که پیدا کردن تخم مرغ ممکن است چالش برانگیز باشد، RE4 Remake یک تخم مرغ بسیار نزدیک به خود نقاشی ارائه می‌دهد. ما در راهنمای خود درباره نحوه تخریب پرتره رامون در Resident Evil 4 Remake و تکمیل کوئست خانواده سالازار، مکان Ramon’s Portrait و پرتابه تازه نصب شده شما را توضیح خواهیم داد.

برای از بین بردن پرتره رامون در Resident Evil 4 Remake، بازیکنان باید کارهای زیر را انجام دهند:

 1. از کوئست، به سمت جنوب به سالن رقص و سپس شرق بروید.
 2. به اتاق تاج و تخت بروید (آخرین باری که اینجا بودید، رامون شما را به گودالی پرتاب کرده بود).
 3. این بار اطراف اتاق تاج و تخت خالی است، به جز، به دلایلی، چند جوجه.
 4. در جلوی تخت یک تخم مرغ روی زمین است. آن را بردارید ، اما آن را نخورید!
 5. در گوشه شمال شرقی اتاق پرتره‌ای از رامون است که در زیر نشان داده شده است قرار گرفته.
 6. به اینونتوری خود بروید و تخم مرغی را که برداشتید انتخاب کنید و “equip” را انتخاب کنید.
 7. اکنون می‌توانید تخم مرغ را طوری پرتاب کنید که انگار یک نارنجک است.
 8. آن را مستقیماً به صورت رامون نشانه بگیرید و آن را پرتاب کنید – باید با موفقیت نقاشی را از بین ببرد!
راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4

اگر پرتاب اول را از دست دادید، یا بدون فکر تخم مرغ را خوردید، یا به طور کلی اتفاق بدی برای پرتابه موقت شما افتاد، فقط صبر کنید. جوجه‌های بازی Resident Evil 4 به مرور زمان تخم‌گذاری می‌کنند، بنابراین یکی از آن‌هایی که در حال چرخیدن است باید یک مهمات دیگر برای شما بر جای بگذارد. همچنین یک تخم مرغ بسیار نادر Resident Evil 4 Gold در یک جعبه قفل در دیوار جنوبی وجود دارد که برای باز کردن آن به دستگاه مکعبی نیاز دارید، بنابراین اگر به کمک، پول نیاز دارید یا هنوز چالش تخم مرغ را تکمیل نکرده‌اید، راحت آن را در طول راه بردارید. سپس به Merchant برگردید تا درخواست The Disgrace of the Salazar Family” را تحویل دهید و اسپینل‌های خود را دریافت کنید.

رویداد Capcom Showcase هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد
بخوانید

چالش تیراندازی Resident Evil 4 Remake و تمام charmهایی که می‌توانید قفل آن‌ها را باز کنید

چالش تیراندازی Resident Evil 4 یا محدوده تمرین هدف، یک مینی گیم در Remake است که به بازیکنان چارم‌های خاصی می‌دهد که باف‌هایی را به عنوان جایزه به همراه دارد. همه چارم‌های بازی مفید هستند، اگرچه برخی از آن‌ها بسیار بهتر از دیگران هستند، و چارم‌های افسانه‌ای، اگر به‌طور باورنکردنی خوش‌شانس باشید در توزیع‌کننده توکن محدوده تیراندازی RE4 Remake در ورودی سمت چپ به دست می‌آیند.

واضح است که وقتی صحبت از بهبود زرادخانه خود در طول مسیر می‌شود، چیزهای زیادی برای یادگیری و پتانسیل زیادی وجود دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، همه چیزهایی را که باید در مورد همه چارم‌های Resident Evil 4 Remake بدانید و اینکه چگونه می‌توانید چالش‌های محدوده تیراندازی Target Practice را شکست دهید، پوشش خواهیم داد.

چالش تیراندازی Resident Evil 4 Remake یک مینی گیم است که در نقاط خاصی از بازی در کنار Merchant’s Shop در مناطق خاص ظاهر می‌شود، اگرچه در هر Merchant’s Shop نمایش داده نمی‌شود. چالش مذکور گیمرها را در یک محدودیت زمانی مجبور به شلیک به اهداف متحرک می‌کند، در هر چالش داخلی از سلاح‌های جدید Resident Evil 4، الزامات و ترکیب‌های مختلف اهداف برای شلیک استفاده می‌شود. با پیشرفت در بازی، چالش‌های Shooting Gallery بیشتری با استفاده از سلاح‌های بعدی در بازی اضافه می‌شوند.

کسب امتیازهای بالا و تکمیل اهداف خاص در هر چالش، توکن‌هایی را برای بازیکن به ارمغان می‌آورد که می‌توان آن‌ها را در دستگاه گاچا مانندی خرج کرد تا Charmsهای تصادفی به دست آورد، که می‌تواند به Attache Case شما مجهز شوند تا پرک و باف‌هایی را در طول گیم‌پلی استاندارد ارائه دهد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – نکات و ترفندهای چالش تیراندازی Resident Evil 4

گرفتن امتیازات بالا در چالش تیراندازی دشوار است، و در حالی که هر چالش شرایط و تفاوت‌های خاص خود را دارد، در اینجا چند توصیه کلی وجود دارد که به شما کمک می‌کند.

 • هر چالش Shooting Gallery را یک بار انجام دهید تا فوراً توکن‌های سهل الوصول را فقط برای تکمیل آن دریافت کنید.
 • حتماً الزامات و اهداف ثانویه برای هر چالش را بخوانید، زیرا برخی از آن‌ها بسیار خاص هستند و ممکن است آن چیزی که شما انتظار دارید نباشند، مانند نابود کردن اهداف در یک بازه زمانی خاص.
 • برخی از سلاح‌ها دارای Penetration هستند، به این معنی که از هدف مورد نظر عبور می‌کنند و به اهدافی که پشت سر هستند ضربه می‌زنند. این می‌تواند خوب یا بد باشد – ممکن است به هدف ضربه بزنید، خطا برود یا به ملوان ضربه بزنید و جریمه شوید. این عنصر را در ذهن داشته باشید!
 • توکن‌های اضافی برای ضربه زدن به تمام نشانگرهای جمجمه نقره‌ای در یک چالش وجود دارد، اما همیشه برخی از آن‌ها برای دور جایزه نگه داشته می‌شوند – به این معنی که برای دریافت آن باید ابتدا به خود دور جایزه دسترسی داشته باشید.
 • سعی کنید تا زمان خشاب گذاری مجدد مشخص شده خشاب خود را پر نکنید، زیرا در حین انجام این کار احتمال از دست دادن فرصت شلیک به هدف وجود دارد.
راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

توکن‌های Resident Evil 4، ماشین توکن و باز کردن قفل چارم‌ها

برای به دست آوردن Charms برای کیف خودتان، توکن‌ها را می‌توان در دستگاه Gatcha مانندی خرج کرد. گرفتن یک چارم به سه ژتون از هر نوع یا ترکیبی از همه نیاز دارد – اما استفاده از ژتون‌های طلایی بیشتر منجر به شانس بیشتری برای دریافت چارم‌های کمیاب‌تر و بهتر می‌شود.

همانطور که گفته شد، هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد. ماشین احمق همچنین ممکن است در ازای دریافت طلا common charm و بدتر از آن چارم تکراری به شما بدهد، بنابراین نمی‌توانید شانس خود را برای داشتن یک چارم rare یا epic با به دست آوردن موارد مشترک زیاد در ابتدا افزایش دهید.

هنگامی که یک چارم در اختیار داشتید، می‌توانید آن را به کیف خود وصل کنید تا در بخش «Customize Case» در ماشین تحریر تحت تأثیر باف آن قرار بگیرید. بازیکنان می‌توانند در هر زمان سه Charm مجهز داشته باشند.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ – تمام چارم‌ها در Resident Evil 4 Remake

تعداد زیادی Charms در Resident Evil 4 وجود دارد که به انواع رایج common، کمیاب rare و حماسی epic تقسیم می‌شوند. در اینجا لیست کاملی از هر چارم در Resident Evil 4 آورده شده است که بر اساس موارد نادر مرتب شده و آنچه انجام می‌دهد نیز فهرست شده:

 • Deluxe Edition Charms (DLC)
 • Green Herb: +15% بازیابی سلامتی برای green herbs
 • Handgun Ammo: +30% افزایش برای ساخت تیر معمولی

چارم‌های معمولی – راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

 • Common Charms
 • Bella Sisters: +20% افزایش برای ساخت تیر مگنوم
 • Doctor Salvador: +20% افزایش برای ساخت تیر تک تیرانداز
 • Don Diego: +15% افزایش برای ساخت تیر تک تیرانداز
 • Don Estaban: +15% افزایش برای ساخت تیر شاتگان
 • Don Jose: +15% افزایش برای ساخت تیر معمولی
 • Don Miguel: +15% افزایش برای ساخت تیر مسلسل
 • Don Pedro: +40% بازیابی سلامتی با خوردن مار
 • Isabel: +30% بازیابی سلامتی با خوردن مار
 • Leader Zealot: +10% افزایش بازیابی سلامتی با خوردن Green Herbs
 • Maria: +15% افزایش برای ساخت تیر مگنوم
 • Soldier w/ Dynamite: +30% افزایش برای ساخت مین‌های چسبنده
 • Soldier w/ Hammer: +20% افزایش برای ساخت تیر معمولی
 • Soldier w/ Stun Rod: +15% افزایش برای ساخت تیر bolt thrower
 • Zealot w/ Bowgun: +20% افزایش برای ساخت تیر bolt thrower
 • Zealot w/ Shield: +20% افزایش برای ساخت تیر شاتگان
 • Zealot w/ Scythe: +20% افزایش برای ساخت تیر مسلسل
بازی Resident Evil 4 Gold Edition معرفی شد؛ عرضه در 20 بهمن
بخوانید

چارم‌های کم‌یاب – راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

 • Rare Charms
 • Ada Wong: 30% تخفيف برای تعمیر زره
 • Black Bass: +100% بازیابی سلامتی برای ماهی Black Bass
 • Chicken: +100% بازیابی سلامتی برای همه نوع تخم مرغ
 • JJ: 40% تخفیف منابع
 • Leon w/ Handgun: 30% تخفیف تعمیر چاقو
 • Leon w/ Shotgun: +40% افزایش سود حاصل از فروش فشنگ به فروشنده
 • Leon w/ Rocket Launcher: 20% تخفیف برای خرید راکت لانچر از فروشنده
 • Luis Sera: +20% افزایش برای فروش مجدد اسلحه به فروشنده

چارم‌های افسانه‌ای – راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

 • Epic Charms
 • Ashley Graham: +50% بازیابی سلامتی برای green herbs
 • Illuminados Emblem: +20% افزایش شانس کریتیکال هیت با اسلحه سرد
 • Merchant: 5% تخفيف برای خرید سلاح
 • Rhinoceros Beetle: +100% افزایش سود حاصل از فروش اقلام سلامتی به فروشنده

چارم‌های افسانه‌ای – راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴

 • Legendary Charms
 • Cute Bear: -1 پودر کم‌تر هنگام ساخت فشنگ
 • Striker: 8% افزایش سرعت دویدن

خب دوستان این هم راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴، کامل‌ترین راهنمای بازی‌ها را از لیویتو بخوانید. اگر باز هم سؤالی در خصوص بازی داشتید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. در پایان لطفاً تجربه خودتان از بازی را با ما در میان بگذارید.

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

برای تهیه این مطلب از منابعی چون رسانه Gamesradar استفاده شده.