اختصاصی لیویتواسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 جدیدترین شاهکار شرکت ژاپنی کپکام (Capcom) است که توجه گیمرهای سرتاسر جهان را به خود جلب کرده است. این بازی در هر زمینه‌ای با بازیکنان دشمنی دارد و کار آن‌ها را سخت‌تر می‌کند؛ از مبارزه با موجودات شگفت‌انگیز بازی گرفته تا برخورد با همراهان یا همان پاون‌ها (Pawn). حتی سیستم ذخیره‌سازی (Save) این بازی هم با داشتن محدودیت‌های مختلف ماجراجویی شما را چالش برانگیزتر می‌کند. این موضوعات باعث شده‌اند بسیاری از گیمرها سراغ بازی Dragon’s Dogma 2 نروند و این شاهکار کم‌نظیر را تجربه نکند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، اصلا نگران نباشید. راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 شما را با قسمت‌های مختلف بازی آشنا می‌کند و تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر را برایتان رقم می‌زند. پس برای یادگیری نکات و ترفندهای بازی Dragon’s Dogma 2 با مجله لیویتو همراه باشید.

راهنمای ساخت شخصیت در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

ویژگی شخصیت‌سازی (Character Creator) بازی Dragon’s Dogma 2 به شما اجازه می‌دهد که در مجموع ده شخصیت مختلف بسازید؛ پنج ارایزن (Arisen) که شخصیت اصلی شما است و پنج پاون که شخصیت‌های همراه شما هستند. اگر هنوز آمادگی خرید Dragon’s Dogma 2 را ندارید، می‌توانید نسخه دموی (Demo) بازی را به‌صورت رایگان دانلود کنید. این نسخه به شما اجازه می‌دهد با استفاده از ویژگی Character Creator شخصیت‌هایتان دلخواهتان را بسازید و ویژگی‌های آن‌ها تغییر دهید. تمامی شخصیت‌هایی که در نسخه دمو ساخته می‌شوند قابلیت انتقال به نسخه اصلی بازی Dragon’s Dogma 2 را دارند.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

شما می‌توانید تمامی ویژگی‌های مربوط به Arisen و پاون اصلی‌تان را شخصی‌سازی کنید؛ از نژاد و فرم بدن گرفته تا صدا و جزئیات صورت. علاوه بر این، شما در این قسمت کلاس (Class) یا حرفه (vocation) شخصیتتان را هم انتخاب می‌کنید. این ویژگی سبک مبارزه و نوع بیلد (Build) شما در طول بازی را مشخص خواهد کرد. بازی Dragon’s Dogma 2 در مجموع چهار حرفه مختلف دارد:

 • مبارز (Fighter) که از شمشیر و سپر استفاده می‌کند.
 • کمان‌دار (Archer) که از کمان و اسلحه‌های دوربرد استفاده می‌کند.
 • جادوگر (Mage) که توانایی استفاده از طلسم‌های (Spell) جادویی را دارد.
 • دزد (Thief) که چابکی و سرعت بالایی در حرکت دارد.

شما همچنین می‌توانید گرایش (Inclination) پاون اصلی خود را از بین موارد زیر انتخاب کنید:

 • مهربان (kindhearted) که شما را حمایت (Support) می‌کند.
 • آرام (Calm) که روی دفاع تمرکز دارد.
 • ساده (Simple) که علاقه‌مند به کاوش در دنیای بازی است.
 • سرراست (straightforward) که رفتار تهاجمی دارد.
شرکت کپکام در پی «افزایش هزینه‌های توسعه»، در حال بررسی «قیمت‌گذاری» برای عناوین آینده است
بخوانید

روش استفاده از شخصیت‌های نسخه دمو Dragon’s Dogma 2 در بازی اصلی

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بعد از تماشای کات‌سین (Cutscene) آغازین بازی، شما وارد یک زندان می‌شوید و باید یک زندانی را به‌عنوان شخصیت اصلی‌تان انتخاب کنید. یکی از این شخصیت‌ها شنل دارد و پشت به دوربین ایستاده است. اگر این شخصیت را انتخاب کنید، بازی شما را به بخش Character Creator می‌برد تا شخصیت دلخواهتان را بسازید. بعد از واردشدن به این بخش، پیام “Use existing character data to create the Arisen” روی صفحه‌نمایش داده می‌شود. حالا گزینه بله یا همان Yes را انتخاب کنید تا بازی شخصیت‌هایی که در نسخه دمو ساخته‌اید را بارگذاری (Load) کند. البته، شما می‌توانید فقط یکی از شخصیت‌های اصلی و یکی از پاون‌هایتان را وارد نسخه اصلی بازی کنید.

نکات مهم بازی Dragon’s Dogma 2 برای بازیکنان تازه‌کار

به‌شدت مراقب فایل‌های ذخیره (Save Files) خود باشید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 فقط یک فایل ذخیره (Save) دارد و هیچ راه (رسمی) برای ساخت یک سیو جدید وجود ندارد. این بازی پیشرفت شما را به‌صورت خودکار (Autosave) ذخیره می‌کند و امکان سیو کردن از طریق منو بازی هم وجود دارد. این گزینه‌ها بسیار عادی هستند و تقریباً در تمامی بازی‌های مدرن وجود دارد. بااین‌حال، مشکل اصلی زمانی اتفاق می‌افتد که شخصیت شما کشته می‌شود.

وقتی شخصیت‌تان کشته می‌شود، شما دو گزینه دارید؛ بارگذاری آخرین سیو (Load from last save) یا بازگشت به آخرین مسافرخانه‌ای که در آن استراحت کردید (Load from last inn rest). گزینه اول آخرین سیو خودکار یا دستی را بارگذاری می‌کند و شما را تنها به چند دقیقه قبل برمی‌گرداند. گزینه دوم هم شما را به آخرین باری که در یک مسافرخانه استراحت کردید برمی‌گرداند که ممکن است ساعت پیش بوده باشد.

علاوه بر این، بازی به‌محض برگشتن به مسافرخانه یک ذخیره خودکار انجام می‌دهد و دسترسی شما به سیو قبلی را از بین می‌برد. برای همین، توصیه می‌کنیم فقط زمانی از گزینه «بازگشت به آخرین مسافرخانه» استفاده کنید که همه چیز خیلی بد پیش رفته باشد و شما نیاز به یک بازنشانی اساسی داشته باشید. البته شما می‌توانید با یادگرفتن کارکرد این گزینه و محل مسافرخانه‌ها بیشترین استفاده را از سیستم ذخیره‌سازی بازی Dragon’s Dogma 2 ببرید.

قبل از خارج‌شدن از قسمت Character Creator مطمئن شوید از ظاهر شخصیت‌تان راضی هستید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

همان‌طور که گفتیم، بازی Dragon’s Dogma 2 تنها یک فایل ذخیره دارد. این یعنی شما می‌توانید فقط یک شخصیت اصلی داشته باشید و امکان ساخت شخصیت جدید وجود ندارد. اگرچه در طول بازی امکان تغییر حرفه و ظاهر شخصیت اصلی وجود دارد، اما شما برای انجام آن باید منابع خاصی داشته باشید. علاوه بر این، شما نمی‌توانید نژاد شخصیتتان را از انسان به حیوان یا برعکس تغییر دهید.

تهیه‌کننده بازی Resident Evil 4: کپکام می‌خواهد بازسازی‌های بیشتری از Resident Evil بسازد
بخوانید

آگمنت‌ها (Augments) روی همه کلاس‌ها قابل‌استفاده هستند

شما در ابتدای بازی یکی از چهار کلاس مبارز، کمان‌دار، جادوگر یا دزد را برای شخصیت‌تان انتخاب می‌کنید. این کلاس‌ها ویژگی‌های کلی شخصیت شما را مشخص می‌کنند؛ از توانایی‌ها و مهارت‌ها مخصوص گرفته تا سلاح‌ها و زره‌هایی که می‌توانید استفاده کنید. با بالارفتن سطح Vocation شخصیتتان، شما یک امتیاز تقویت‌کننده به اسم آگمنت (Augment) به دست می‌آورید. این امتیازها محدود به یک کلاس خاص نیستند و شما می‌توانید از آن‌ها برای بالابردن هر مهارتی استفاده کنید. برای مثال با تقویت حرفه Fighter، میزان سلامتی (HP) و ظرفیت حمل بار شخصیت‌تان بیشتر می‌شود.

برای ساعت‌ها پیاده‌روی آماده باشید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

شما در طول ماجراجویی خود به نقاط مختلفی از دنیای Dragon’s Dogma 2 سفر خواهید کرد که بیشتر مسیر آن‌ها به‌صورت پیاده‌روی است. با این که بازی Dragon’s Dogma 2 گزینه‌های مختلفی برای جابه‌جایی سریع (Fast Travel) دارد، اما این گزینه‌ها بسیار محدود هستند. برای مثال، سنگ‌های Ferrystones بسیار گران‌قیمت هستند و تنها شما را به دروازه‌های کریستالی (Portcrystals) می‌برند. گاری‌ها (Oxcarts) هم فقط در طول روز و در مسیرهای مشخص شده سفر می‌کنند. بااین‌حال، پیاده‌روی در دنیای Dragon’s Dogma 2 آن‌قدر هم بد نیست. شما در طول سفر می‌توانید منابع جمع‌آوری کنید، با هیولاهای مختلف بجنگید و سراغ رازهای ناشناخته بروید.

هنگام کاوش در دنیای بازی خیلی از مسیرتان دور نشوید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

از آنجایی پیاده‌روی کمی خسته‌کننده است، شما وسوسه می‌شوید دنبال یک میان‌بر بگردید و مسیرهای مختلف را امتحان کنید. بااین‌حال، شما بعد از مدتی به مانع برمی‌خورید، زیرا شخصیت‌تان نمی‌تواند از صخره بالا برود یا در آب شنا کند. علاوه بر این، اگر در دره سقوط کنید یا در آب گیر بیافتید، کل پیشرفت شما از بین می‌رود. پس موقع سفرکردن در دنیای شگفت‌انگیز Dragon’s Dogma 2 بهتر است خیلی از مسیر اصلی دور نشوید. این مسیر نه‌تنها امن‌تر است، بلکه با داشتن منابع و دشمنان متنوع شما را سرگرم نگه می‌دارد. به عبارتی دیگر، شما چیز خاصی را از دست نخواهید داد.

سازندگان Resident Evil 4 در خصوص پیشرفت مکانیک‌های بازی صحبت می‌کنند
بخوانید

از فرار کردن نترسید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بعضی از خطرناک‌ترین دشمنان بازی Dragon’s Dogma 2 در جاده‌ها قرار دادند و شما ممکن است در مسیرتان به آن‌ها بربخورید. خوشبختانه در بیشتر مواقع شما مجبور به جنگیدن با این دشمنان نیستید و می‌توانید به‌راحتی از کنار آن‌ها عبور کنید. اگر هم همراهان‌تان تصمیم گرفتند که با این دشمنان درگیر شوند، کافی است از دستور “To me!” استفاده کنید تا آن‌ها دنبال شما بیایند. شما همچنین می‌توانید محل این دشمنان را روی نقشه علامت‌گذاری کنید و بعداً سراغ آن‌ها بروید.

آیتم‌های خود را با هم ترکیب کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در بازی Dragon’s Dogma 2 هزاران آیتم مختلف وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را بردارید؛ از دندان هیولا گرفته تا میوه سیب. اگرچه بیشتر این آیتم به‌تنهایی قابل‌استفاده هستند، اما شما می‌توانید آن‌ها را با آیتم‌های دیگر ترکیب کنید و چیزهای مفیدتری بسازید. برای مثال، ترکیب سیب با گیاه Greenwarish یک معجون شفابخش (Healing) بسیار قدرتمند به اسم Salubrious Draught را درست می‌کند.

حالا اگر دو عدد سیب رسیده (Ripened) را با میوه خشک ترکیب کرده و سپس گیاه Greenwarish را به آن اضافه کنید، معجون Fruit Roborant به دست می‌آید. تأثیر این معجون شفابخش حتی از Salubrious Draught هم بیشتر است. برای ترکیب‌کردن وسایل مختلف کافی است وارد منوی آیتم‌ها شوید و سپس گزینه ترکیب (Combine) را انتخاب کنید. هر چه زودتر به ترکیب‌کردن آیتم‌هایتان عادت کنید، معجون‌های بیشتر و بهتری برای سفرهایتان خواهید داشت.

آیتم‌های شما کهنه می‌شوند

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 دارای یک چرخه شبانه‌روز است که حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. این ویژگی روی هیولاهایی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، منابعی که پیدا می‌کنید و پیشرفت بعضی از مأموریت تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، گذر زمان در بازی Dragon’s Dogma 2 باعث کهنه شدن آیتم‌هایی مثل میوه، سبزی و گوشت می‌شود. مثلاً زمانی که یک سیب را برمی‌دارید، این میوه در گذر زمان از حالت عادی به «رسیده» و سپس به «گندیده» (Rotten) تبدیل می‌شود. گوشت هم دقیقاً همین روند را طی می‌کند، با این تفاوت که در مرحله دوم به «گوشت پیر شده» (Aged) تبدیل می‌شود.

شما برای جلوگیری از کهنه شده آیتم‌های غذایی خود می‌توانید آن‌ها را در مسافرخانه یا یکی از خانه‌های خود ذخیره کنید. به‌طور کلی، غذاهای رسیده خواص بیشتری نسبت به حالت عادی و تازه دارند. بااین‌حال، اگر مواد غذایی‌تان به حالت «فاسد» برسد، خوردن آن‌ها باعث مسمومیت شما می‌شود. در این مواقع، شما می‌توانید آیتم‌های فاسد شده خود را به وسایلی چون روغن فانوس (Lantern Oil) تبدیل کنید.

شایعه: بسته الحاقی Separate Ways به زودی برای Resident Evil 4 Remake عرضه می‌شود
بخوانید

در هنگام شب بیشتر مراقب باشید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

خطرناک‌ترین و زشت‌ترین موجودات بازی Dragon’s Dogma 2 در طول شب به سراغ شما می‌آیند؛ از ارواح و شبح‌های اسکلتی گرفته تا گابلین‌های (Goblin) مخوف. این یعنی شب‌های بازی به‌شدت خطرناک هستند و شما موقع گشت‌وگذار در این زمان باید بسیار مراقب باشید. پس اگر نزدیک یک شهر هستید و آفتاب در حال غروب است، بد نیست به شهر بروید و شب را در یک مسافرخانه بگذرانید. حتی اگر از شهر دور هستید، می‌توانید با کمپ زدن (Camping) یک فضای امن برای خود و همراهانتان بسازید.

بعد از مبارزات بزرگ حتماً کمپ بزنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

آسیب‌های بزرگ می‌توانند حداکثر میزان سلامتی (Max HP) شما را کاهش دهند. در این شرایط، هیچ غذا یا معجونی نمی‌تواند جان‌تان را کامل پر کند و شما برای بازگرداندن سلامتی خود باید در یک مسافرخانه یا کمپ استراحت کنید. شما برای کمپ زدن نیاز به کیت کمپینگ (Camping kit) دارید که تعدادشان محدود است و نسبتاً سنگین هستند. بااین‌حال، بهتر است همیشه یک کیت کمپینگ همراه خود داشته باشید. سفرکردن با سلامتی پایین بسیار خطرناک است و می‌تواند کل ماجراجویی شما را به هم بزند. علاوه بر این، همراهان شما در طول شب محیط اطراف را کاوش می‌کنند و اطلاعات ارزشمندی درمورد آن به دست می‌آورند.

یک مسیر متفاوت را برای بازگشت انتخاب کنید

دنیای Dragon’s Dogma 2 پر از مسیرهای پیچ‌درپیچ و چند شاخه برای رسیدن به نقاط مختلف است. علاوه بر این، بیشتر شهرها، روستاها و غارهای بازی چند ورودی مختلف دارند. شما می‌توانید با انتخاب مسیرهای متنوع بخش‌های بیشتری از نقشه بازی را کاوش کنید و به دشمنان یا منابع بیشتری برسید. البته فراموش نکنید که انتخاب یک مسیر جدید به معنای روبه‌رو شدن با دشمنان و خطرات ناشناخته است، پس برای هر چیزی آماده باشید.

حواس‌تان به حشرات طلایی و صفحات دودی باشد

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

کمیاب‌ترین آیتم‌های Dragon’s Dogma 2 یک سری دیسک دودی به اسم Seker’s Tokens هستند. با این که شما می‌توانید این دیسک‌ها را در هر جایی پیدا کنید، اما تشخیص آن‌ها بسیار سخت است. در مجموع ۲۴۰ دیسک در بازی وجود دارند که شما با پیداکردن آن‌ها می‌توانید جوایز ارزشمندی دریافت کنید. کافی است بعد از پیداکردن تعداد مشخصی Seker’s Tokens آن‌ها به یکی از انجمن‌های حرفه‌ای (Vocation Guild) ببرید و جایزه خود را دریافت کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
بخوانید

یکی دیگر از آیتم‌های کمیاب Dragon’s Dogma 2 سوسک‌های طلایی یا همان Golden Trove Beetles هستند. این حشرات روی تنه درختان می‌نشینند و شما با مصرف‌کردن آن‌ها می‌توانید ظرفیت Inventory خود یا همراهانتان را 0.15 کیلو افزایش می‌دهید. به عبارتی دیگر، جمع کردن سوسک‌های طلایی یک روش آهسته اما موثر برای بالا بردن ظرفیت Inventory شما است.

سنگ‌های Wakstone خود را برای مبارزات بزرگ نگه دارید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

به‌طور خلاصه، سنگ‌های Wakestone‌ مانند جان‌هایی (1UP) هستند که در بازی‌های کلاسیک پیدا می‌کردید. شما با داشتن Wakestone می‌توانید شخصیت‌تان را بعد از مردن بلافاصله زنده کنید. این ویژگی هیچ محدودیتی ندارد و شما در حین مبارزه هم می‌توانید از Wakestone استفاده کنید. البته همان‌طور که حدس می‌زنید، Wakestone بسیار کمیاب و ارزشمند است. پس بهتر است آن‌ها را برای مبارزات بزرگ و طولانی نگه دارید، جایی که زنده شدن در وسط مبارزه می‌تواند در وقت‌تان صرفه‌جویی کند. شما برای ساخت یک Wakestone باید سه Wakestone Shard را با یکدیگر ترکیب کنید. در ادامه راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 شما با روش پیداکردن Wakestone Shard و ساخت Wakestone آشنا خواهید شد.

بگذارید حواس‌تان پرت شود

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 در هدایت‌کردن گیمرها بی‌نظیر عمل می‌کند. این بازی، مانند یک ارباب سیاه‌چال (کسی که اتفاقات بازی D&D را کنترل می‌کند) است که همه چیز را به بهترین شکل به هم پیوند می‌زند. مثلاً شما در حین کاوش‌کردن غارها به یک مأموریت فرعی می‌رسید که در همان منطقه جریان دارد یا در مسیر رسیدن به یک روستا با تعداد روستایی روبه‌رو می‌شود که از شما می‌خواهند آن‌ها را تا روستا اسکورت کنید. این بخشی از جذابیت بازی Dragon’s Dogma 2 است که کاوش‌کردن در دنیای بازی را بسیار لذت‌بخش‌تر می‌کند. پس بگذارید حواستان پرت شود و دنبال مأموریت مختلف بروید. بازی در زمان مناسب دوباره حواس‌تان را به چیزهای مهم‌تر جلب خواهد کرد.

راهنمای استخدام‌کردن پاون‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2

در بازی Dragon’s Dogma 2 شخصیت‌هایی به اسم پاون وجود دارند که شخصیت اصلی شما یا همان ارایزن را همراهی می‌کنند. تیم شما شامل یک پاون اصلی است که همراه شما خواهد بود و دو پاون اجیر شده که می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید. این یعنی اعضای گروه شما همیشه ثابت نیستند و شما می‌توانید پاون‌های مختلف را اجیر کنید. در این قسمت از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش استخدام‌کردن پاون‌ها و روش درست استفاده از آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

با انتخاب حرفه درست برای همراهان‌تان یک تیم همه‌فن‌حریف بسازید

بازی Dragon’s Dogma 2 به شما اجازه می‌دهد یکی از چهار حرفه مبارز، کمان‌دار، جادوگر یا دزد را برای همراهان‌تان انتخاب کنید. هر کدام از این حرفه‌ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند و شما باید با ترکیب‌کردن آن‌ها یک تیم همه‌فن‌حریف بسازید. توصیه ما این است که دو حرفه کاملاً متفاوت را برای شخصیت و پاون اصلی خود انتخاب کنید. برای مثال، کلاس‌های نزدیک مثل دزد مکمل حرفه‌های دوربرد مثل کمان‌دار هستند. متفاوت‌بودن حرفه‌ها باعث می‌شود تیم شما توانایی مبارزه در هر شرایطی را داشته باشد.

روش بازی‌کردن با حرفه‌های مختلف را از همراهان‌تان یاد بگیرید

شما در بازی Dragon’s Dogma 2 به ده حرفه مختلف دسترسی دارید که چهارتای آن‌ها در ابتدای بازی و شش‌تای آن‌ها در طول ماجراجویی‌هایتان باز می‌شوند. از آن جایی که پاون‌ها در استفاده از مهارت‌هایشان بی‌نظیر عمل می‌کنند، شما می‌توانید با تماشای آن‌ها روش بازی‌کردن حرفه‌های مختلف را یاد بگیرید. مثلاً شما قبل از باز کردن حرفه‌هایی چون جنگجو (Warrior) و ساحره (Sorcerer) می‌توانید پاون‌هایی را استخدام کنید که از آن‌ها استفاده می‌کنند.

برای کامل‌کردن مراحل پاون‌های جدید استخدام کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

از آنجایی‌که سطح پاون‌های اجیر شده در طول سفر ارتقا پیدا نمی‌کند، شما به طور مداوم آن‌ها را تعویض خواهید کرد. با این‌حال، بعضی از پاون‌های می‌توانند در کامل‌کردن یک مأموریت به‌خصوص به شما کمک کنند. مثلاً شما می‌توانید با اجیر کردن یک پاون خاص تمامی رازهای مخفی در یک غار را به‌راحتی پیدا کنید. برای پیدا کردن پاون مناسب برای هر مأموریت کافی است سراغ یک Riftstone بروید و وارد قسمت Specialization/Quest شوید. حالا زمانی که به یک پاون نگاه می‌کنید، مهارت‌ها، راهنمای مأموریت و مراحل مخصوص آن‌ها بالای سرشان نمایش داده می‌شود.

گزینه راهنمای مأموریت یا همان Quest Guide به شما نشان می‌دهد که آیا پاون موردنظرتان توانایی راهنمایی در مأموریت فعلی‌تان را دارد یا خیر. اگر گزینه بله (Yes) را ببینید که جواب مثبت است، اما اگر این گزینه هیچ (None) باشد، پاون موردنظرتان توانایی کمک به شما را ندارد.

برای شکست‌دادن غول‌های بازی از پاون‌ها کمک بگیرید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

اگر در شکست‌دادن یک غول (Boss) قدرتمند به مشکل برخورده‌اید، استخدام یک پاون سطح بالا می‌تواند کارتان را ساده‌تر کند. معمولاً پاون‌هایی که در سطح شما یا پایین‌تر هستند بدون هیچ هزینه اجیر می‌شوند، اما شما برای استخدام یک پاون قدرتمند باید مقداری کریستال ریفت یا همان RC پرداخت کنید. این پاون‌ها نه‌تنها تجربه بالایی درمورد دنیای بازی دارند، بلکه در مبارزه هم بسیار قوی هستند. علاوه بر این، مهارت‌ها و تجهیزات این پاون‌های از شما و همراهان عادی‌تان بهتر است. اگرچه پاون‌ها نمی‌توانند به‌تنهایی یک دشمن بزرگ مثل اژدها را شکست دهند، اما سرمایه‌گذاری روی یک پاون قدرتمند می‌توانند دردسرهای شما را کمتر کند.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

پاون‌های بازی را با استفاده از Forgotten Riftstone فیلتر کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

ریفت‌استون‌های فراموش شده (Forgotten Riftstones) دروازه‌هایی هستند که شما با تعمیر و استفاده از آن‌ها می‌توانید پاون‌های جدید استخدام کنید. یکی از ویژگی‌های مهم ریفت‌استون‌های فراموش شده قابلیت فیلترکردن پاون‌ها بر اساس معیارهای مختلف است. مثلاً شما می‌توانید بر اساس ویژگی‌هایی چون ظاهر، شخصیت یا Pawn Quests دنبال یک همراه جدید بگردید. شما همچنین می‌توانید با پیداکردن ریفت استون بزرگ (Grand Riftstone) در شهر ورن‌ورث (Vernworth) تمامی ریفت‌استون‌های متصل شده را ببینید و پاون‌های مختلف را فیلتر کنید.

از پاون‌هایتان برای باربری استفاده کنید

ظرفیت حمل بار شخصیت شما در بازی Dragon’s Dogma 2 بسیار محدود و شما نمی‌توانید وسایل زیادی با خود حمل کنید. با این‌حال، بیشتر آیتم‌های بازی به‌دردبخور هستند و شما نیاز دارید که آن‌ها را با خود حمل کنید. خوشبختانه بازی به شما اجازه می‌دهد بخشی از آیتم‌هایتان را به پاون‌هایتان منتقل کنید. برای این کار کافی است وارد Inventory خود شوید، آیتم موردنظر را انتخاب کنید و سپس گزینه Give را بزنید. پاون‌های کلاس مبارز بیشترین ظرفیت برای حمل بار را دارند، پس وسایل سنگینی مثل کیت‌های کمپینگ و سلاح‌های اضافی را به آن‌ها بسپارید.

قبل از بیرون‌کردن پاون‌هایتان Inventory آن‌ها را خالی کنید

زمانی که یک پاون را از تیمتان بیرون (Dismiss) می‌کنید، آن‌ها تمام وسایلی که به آن‌ها سپرده‌اید را با خود می‌برند و شما دیگر نمی‌توانید چیزی را پس بگیرید. پس قبل از انجام این کار تمامی آیتم‌هایی که به آن‌ها سپرده‌اید را پس بگیرید. شما می‌توانید این آیتم‌های را به پاون‌های دیگر خود انتقال دهید یا در مسافرخانه ذخیره کنید.

تجهیزات پاون‌ها به‌اندازه تجهیزات شخصیت اصلی‌تان مهم است

در بازی Dragon’s Dogma 2، داشتن تجهیزات مهم مناسب نقش مهمی در پیروزی شما دارد. برای همین بخش قابل‌توجهی از منابع شما صرف خرید یا ارتقا تجهیزات ارایزن می‌شود. بااین‌حال، بسیاری از گیمرها نمی‌دانند که تجهیزات پاون‌ها به‌اندازه تجهیزات شخصیت اصلی مهم است. پس سلاح‌ها و زره‌های پاون‌هایتان را به طور مداوم تقویت کنید. این کار نه‌تنها قدرت آن‌ها در مبارزات را افزایش می‌دهد، بلکه احتمال استخدام‌شدن آن‌ها توسط بازیکنان دیگر را هم بالا می‌برد.

از سیستم مورد نیاز بازی Resident Evil 4 رونمایی شد
بخوانید

در زمان استراحت به پاون اصلی‌تان مأموریت بدهید

زمانی که روی تخت خود مشغول استراحت هستید، بازی خلاصه‌ای از تمام کارهایی که پاون اصلی‌تان در دنیای بازی انجام داده است را نمایش می‌دهد. شما در این قسمت می‌توانید افرادی که پاون شما با آن‌ها همراه بوده، پاداش‌های دریافت شده و هیولاهایی که او کشته است را ببینید. بعدازاین خلاصه، بازی به شما اجازه می‌دهد یک مأموریت مشخص را به‌عنوان ماجراجویی بعدی پاون خود تعیین کنید.

برای مثال، شما می‌توانید پاون خود را به شکار سایکلاپ‌های (Cyclops) بفرستید تا نشان Cyclops Clobberer او بالا برود. با این کار، توانایی پاون شما در کشتن سایکلاپ‌ها چندبرابر می‌شود. فرستادن پاون اصلیتان به مأموریت‌های متنوع نه‌تنها توانایی‌های آن‌ها را بالاتر می‌برد، بلکه به بقیه گیمرها هم کمک می‌کند. آن‌ها می‌توانند با استخدام پاون شما (به‌صورت موقت) مأموریت‌های مختلف خود را به‌راحتی کامل کنند.

به صحبت‌های همراهان‌تان گوش کنید

همراهان شما در بازی Dragon’s Dogma 2 بسیار پر حرف هستند و همیشه چیزی برای گفتن دارند. اگرچه بیشتر این صحبت‌ها بی‌هدف و بی‌ارزش هستند، اما گاهی اوقات به محل پیداکردن منابع ارزشمند اشاره می‌کنند. زمانی که پاون‌هایتان درمورد منابع صحبت می‌کنند، یک نماد کریستال روی مینی مپ (Mini-Map) شما ظاهر می‌شود. این کریستال می‌تواند  شما را به آیتم‌های مختلفی برساند، از میوه و سنگ‌های معدنی تا جسد‌های غارت (Loot) نشده. علاوه بر این، پاون‌ها گاهی اوقات نردبان‌ها، صندوقچه‌های گنج و غارها را به شما نشان می‌دهند. بااین‌حال، ارزشمندترین اطلاعات پاون‌ها مربوط به مأموریت‌ها است. زمانی که پاون‌ها اطلاعات زیادی درمورد یک مأموریت خاص دارند، کافی است فرمان “Go!” (دکمه بالای D-Pad) را بزنید تا آن‌ها فرمانده گروه شوند و شما را به سمت هدف ببرند.

پاون‌های شکست‌خورده خود را نجات دهید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

زمانی که سلامتی پاون‌های شما به صفر می‌رسد، آن‌ها بی‌حرکت روی زمین می‌افتند و نمادشان در مینی مپ به جمجمه تبدیل می‌شود. در این شرایط کافی است به آن‌ها نزدیک شوید و دکمه احیا (Revive) را نگه دارید تا دوباره زنده شوند. البته اگر نتوانید پاون‌هایتان را به‌موقع نجات دهید، آن‌ها به طور کامل از دست می‌روند و از گروه شما حذف می‌شوند. این یعنی تمامی آیتم‌هایی که به آن‌ها داده‌اید هم از بین می‌روند. خوشبختانه اگر پاون اصلی شما از کشته شود، شما می‌توانید از طریق یک ریفت استون دوباره او را احضار کنید.

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
بخوانید

راهنمای مبارزات Dragon’s Dogma 2 برای بازیکنان تازه‌کار

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

همان‌طور که می‌دانید، بخش قابل‌توجهی از بازی Dragon’s Dogma 2 درمورد مبارزه با هیولاهای کوچک و بزرگ است. اگرچه این مبارزات بسیار لذت‌بخش هستند، اما مدتی طول می‌کشد تا با سازوکار آن‌ها آشنا شوید. در این قسمت از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما نکاتی را معرفی می‌کنیم که سیستم مبارزات این بازی را بسیار قابل‌فهم‌تر می‌کنند.

حتی اگر در حال مردن هستید، از آیتم‌های شفابخش خود استفاده کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

سیستم سلامتی بازی Dragon’s Dogma 2 کمی عجیب است. مثلاً گاهی اوقات به نظر می‌رسد سلامتی شما به صفر رسیده، اما باز هم می‌توانید با خوردن یک غذا یا معجون شفابخش خود را نجات دهید. دلیل این موضوع این است که سلامتی شما به‌طور ناگهانی از بین نمی‌رود و شما پنجره‌ای محدود برای استفاده از آیتم‌های شفابخش خود دارید. دانستن این نکته می‌تواند مبارزه با هیولاهای قوی و بزرگ را راحت‌تر کند. پس همیشه تعدادی آیتم شفابخش همراه خود داشته باشید تا مجبور به استفاده از Wakestone نشوید.

هر چیزی که پیدا می‌کنید را بکشید، حتی حیوانات را!

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

تمامی موجوداتی که در بازی Dragon’s Dogma 2 وجود دارند می‌توانند منابع مختلفی را برای شما دراپ (Drop) کنند؛ از دشمنان کوچک و بزرگ گرفته تا حتی حیوانات. شما از این منابع برای ساخت آیتم‌های مختلف یا تبادل با شخصیت‌های دیگر استفاده خواهید کرد. بااین‌حال، دلیل اصلی شما برای کشتن تمامی موجودات Dragon’s Dogma 2 به‌دست‌آوردن XP و Discipline است که سطح شخصیت شما را بالاتر می‌برند. شما با بالارفتن سطح شخصیت‌تان نه‌تنها قدرتمندتر می‌شوید، بلکه امتیاز مخصوص Vocation هم دریافت می‌کنید. پس هیچ رحمی به موجودات کوچک‌تر بازی نداشته باشید و همه آن‌ها را شکار کنید.

از مهارت‌های مربوط به حرفه خود زیاد استفاده کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

سیستم مبارزات بازی Dragon’s Dogma 2 به‌گونه‌ای است که بیشتر گیمرها روی حملات سبک یا سنگین معمولی تمرکز می‌کنند. با این‌حال، توصیه ما این است که از مهارت‌های مخصوص Vocation خود زیاد استفاده کنید. این مهارت‌ها نیاز به Stamina دارند، ولی بسیار قدرتمند هستند. برای مثال، مهارت Gut and Run از کلاس دزد می‌تواند در زمانی کوتاه ۲۰ ضربه به دشمنان وارد کند. این یعنی شما دیگر مجبور نیستید ۲۰ حمله جداگانه داشته باشید. البته شما قبل استفاده از این مهارت‌ها در مبارزات بزرگ باید به‌خوبی با کاربرد‌ها و محدودیت‌های آن‌ها آشنا شوید. پس زمانی که با دشمنان کوچک‌تر روبه‌رو می‌شوید؛ از مهارت‌های مربوط به حرفه خود زیاد استفاده کنید.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

بالارفتن از دشمنان همیشه بهترین گزینه نیست

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

یکی از جذاب‌ترین مکانیک‌های Dragon’s Dogma 2 چسبیدن و بالا رفتن از دشمنان است که این بازی را نسبت به رقبا متفاوت می‌کند. برای همین بیشتر گیمرها وسوسه می‌شوند به هر هیولایی که می‌بینند بچسبند و از سر و کول آن بالا بروند. بااین‌وجود، بالارفتن از دشمنان همیشه بهترین گزینه نیست. شما برای بالارفتن از دشمنان به Stamina زیادی نیاز دارید و اگر با حملات آن‌ها آشنا نباشید، کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند شما را به کشتن بدهد. برای مثال، هیولاهای پرنده شما را به سمت آسمان می‌برند و غول‌ها (Ogres) دوست دارند شما را له کنند. پس ابتدا حرکات هر هیولا را به‌خوبی یاد بگیرید و سپس چند ضربه به پاها یا دیگر نقاط حساس آن‌ها وارد کنید. علاوه بر این، اگر یک حرفه سنگین مثل مبارز را انتخاب کرده باشید، هل‌دادن و سرنگون‌کردن هیولاهای بهتر از بالارفتن از آن‌ها است.

بالارفتن در زمان مناسب کلید پیروزی شما است

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

همان‌طور که گفتیم، بالارفتن از هیولاها یکی از متفاوت‌ترین و جذاب‌ترین مکانیک‌های Dragon’s Dogma 2 است. بااین‌حال، اگر مراقب نباشید و بدون برنامه عمل کنید تنها جان خود را از دست خواهید داد. کلید موفقیت در این کار انتخاب زمان و نقطه مناسب برای بالارفتن است. بعضی از دشمنان نقاط ضعف خاصی دارند که شما با بالارفتن از آن‌ها می‌توانید آسیب زیاد بزنید. علاوه بر این، بعضی حرفه‌ها در بالارفتن از هیولاها بهتر از بقیه هستند.

مثلاً زمانی که با یک اژدها می‌جنگید، پریدن روی پشت این هیولا و حمله به زخم‌های آن با یک شمشیر آتشین بسیار مؤثر است. البته حواس‌تان باشد که قبل از پروازکردن اژدها از پشت آن پایین بیایید. اگر هم حرفه دزد را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید در مبارزه با گریفین‌ها (Griffin) از آن‌ها بالا بروید و یک بمب قدرتمند را روی سرشان بگذارید. با این کار، گریفین‌ها به‌راحتی روی زمین می‌افتند.

به طور خلاصه، شما موقع استفاده از ویژگی بالارفتن نباید خیلی مغرور شوید و باید با برنامه عمل کنید. اگر این نکات را رعایت کنید، بیشتر هیولاهای Dragon’s Dogma 2 به‌راحتی نابود می‌شوند.

سازندگان Resident Evil 4 در خصوص پیشرفت مکانیک‌های بازی صحبت می‌کنند
بخوانید

آیتم‌های مخصوص Stamina را فراموش نکنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

اگرچه آیتم‌های شفابخش نقش مهمی در زنده‌ماندن شما دارند، اما شما باید به میزان Stamina‌ خود هم توجه داشته باشید. اگر Stamina شما تمام شود، دیگر توانایی بالارفتن از هیولاها یا حمله‌کردن به آن‌ها را نخواهید داشت. چاره این مشکل داشتن آیتم‌های مخصوص Stamina مثل هارسپاد (Harspuds)، اسپاد خشک (Dried Spuds) یا معجون هارسپاد (Harspud Roborants) است. شما می‌توانید در هر زمانی که دوست دارید این معجون‌ها را مصرف کرده و Stamina خود را برگردانید.

زمین‌زدن دشمنان بزرگ سریع‌ترین راه برای کشتن آنهاست

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در بازی Dragon’s Dogma 2 راه‌های زیادی برای زمین‌زدن دشمنان وجود دارد، از بالارفتن و ضربه‌زدن به نقاط ضعف گرفته تا هل‌دادن و سرنگون آن‌ها. زمانی که با دشمنان بزرگ‌تر از خودتان می‌جنگید، هدف اصلی شما زمین‌زدن آن‌هاست. وقتی هیولاهای بزرگ مثل سایکلاپ‌ها یا گریفین‌ها زمین می‌خورند، شما می‌توانید یک ضربه کشنده با آسیب بالا به آن‌ها وارد کنید. پس اگر احساس کردید تعادل هیولا در حال به‌هم‌خوردن است، حملات خود را شدیدتر کنید.

اگر یک کلاس دوربرد را انتخاب کرده‌اید، مبارزات نزدیک را به پاون‌هایتان بسپارید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

کلاس‌های دوربرد یا همان Ranged قدرت و امنیت بسیار زیادی دارند، زیرا شما از هیولاهایی که می‌خواهند شما را نابود کنند، دور هستید. با این‌حال، اگر یک هیولا به شما نزدیک شود، احتمال مردن‌تان بسیار بالا است. خوشبختانه شما می‌توانید از پاون‌های خود برای دور نگه‌داشتن دشمنان استفاده کنید. پاون‌هایی که مقاومت و سلامتی بالایی دارند می‌توانند دشمنان را مشغول نگه دارند تا شما از دور به‌حساب آن‌ها برسید. علاوه بر این، بعضی از پاون‌ها توانایی احضار سپر (Shield Summons) هم دارند که دشمنان را از شخصیت اصلی شما دور می‌کند. پس فاصله خود با دشمنان را حفظ کنید و با حملات قدرتمند خود به‌حساب آن‌ها برسید.

سلاح‌های خود را با جادو تقویت کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

مبارزات بازی Dragon’s Dogma 2 فقط به نبرد با شمشیر محدود نیستند و شما می‌توانید از جادو برای قوی‌تر کردن حملات خود استفاده کنید. برای مثال، جادوگرانی که در گروه شما هستند می‌توانند با طلسم‌های خود تأثیر حملات‌تان را بیشتر کنند. علاوه بر این، شما می‌توانید از گریمورهای (Grimoires) متنوع برای اضافه‌کردن آسیب المنتال (Elemental Damage) به سلاح‌های خود اضافه کنید. آسیب‌های المنتال باف‌هایی (Buff) هستند که جریان یک مبارزه با عوض می‌کنند. برای مثال، هیولاهای مودار مثل میناتورها (Minotaurs) در برابر حملات آتشین ضعیف هستند.

از سیستم مورد نیاز بازی Resident Evil 4 رونمایی شد
بخوانید

گریمورها به شما اجازه می‌دهند از جادو استفاده کنید، حتی اگر جادوگر نباشید

گریمورها طلسم‌های خاصی هستند که به شما اجازه می‌دهند از جادو استفاده کنید، حتی اگر جادوگر نباشید. شما می‌توانید در هر زمانی که دوست دارید بازی را متوقف کرده و از گریمورها استفاده کنید، حتی اگر وسط یک مبارزه باشید. گریمورها کاربردهای مختلفی دارند، از شفابخشی و طلسم‌های دفاعی گرفته تا اضافه‌کردن آسیب‌های المنتال به سلاح‌های شما.

راهنمای حرفه‌ها (Vocations) در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

 همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، حرفه‌ها یا همان Vocations کلاس‌هایی هستند که مهارت‌ها و توانایی‌های شما و پاون‌هایتان را مشخص می‌کنند. شما در ابتدای بازی به چهار حرفه اصلی دسترسی دارید و در طول ماجراجویی خود شش حرفه دیگر را هم باز خواهید کرد. همچنین، بازی به شما اجازه می‌‌دهد حرفه خود را بدون هیچ محدودتی تغییر دهید. در این قسمت از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما ویژگی‌های هر Vocations و سلاح‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

تمامی حرفه‌هایی که در بازی Dragon’s Dogma 2 وجود دارند

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 در مجموع ۱۰ حرفه متفاوت دارد که چهارتای آن‌ها از همان ابتدای بازی در دسترسی هستند: مبارز (Fighter)، کمان‌دار (Archer)، دزد (Thief) و جادوگر (Mage).  شما بعد از گذراندن چند ساعت در دنیای بازی می‌توانید سراغ مأموریت مخصوص Vernworth Vocation Guild بروید تا دو حرفه ساحره (Sorcerer) و جنگجو (Warrior) را هم باز کنید. انجمن‌های حرفه‌ای یا همان Vocation Guild به شما اجازه می‌دهند حرفه پاون اصلی خود را تغییر دهید و پاون‌های جدید استخدام کنید.

در بازی Dragon’s Dogma 2 چهار حرفه دیگر هم وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را بازی کنید، اما برای پاون‌ها در دسترس نیستند؛ کمان‌دار جادویی (Magick Archer)، نیزه‌دار افسانه‌ای (Mystic Spearhand)، حیله‌گر (Trickster) و جنگاور (Warfarer).

راهنمای انتخاب حرفه (Vocation) در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

زمانی که مشغول ساخت شخصیت دلخواه‌تان هستید، بازی از شما می‌خواهد یک حرفه خاص را برای خود انتخاب کنید. اگرچه شما در طول بازی می‌توانید این تصمیم خود را تغییر دهید، اما انتخاب یک حرفه بدون هیچ‌گونه آشنایی کار سختی است. علاوه بر این، شما نمی‌توانید از همان اوایل بازی حرفه خود را تغییر دهید و باید چندین مأموریت مختلف را  پشت سر بگذارید.

حرفه‌های اولیه بازی Dragon’s Dogma 2 درست مانند دیگر بازی‌های فانتزی هستند و خیلی نکته خاصی ندارند. کلاس‌ها جادوگر و کمان‌دار آسیب بالایی دارند و از دور به‌حساب دشمنان می‌رسند، اما سلامتی و ظرفیت حمل بار آن‌ها بسیار پایین است. در نقطه مقابل، کلاس مبارز سلامتی و ظرفیت حمل بار بالایی دارد، اما برای نبرد یا دشمنان باید به آن‌ها نزدیک شود. این موضوع در ابتدای بازی کمی مشکل ایجاد می‌کند، زیرا شما هنوز با ویژگی‌های دشمنان و سبک مبارزه آن‌ها آشنا نیستید.

تهیه‌کننده بازی Resident Evil 4: کپکام می‌خواهد بازسازی‌های بیشتری از Resident Evil بسازد
بخوانید

اگرچه این حرفه‌ها گزینه‌های امن و مطمئنی هستند، اما کامل‌ترین گزینه ممکن حرفه دزد یا همان Thief است. کلاس دزد بین مبارزات نزدیک و مهارت‌های دوربرد تعادل ایجاد می‌کند. اگرچه میزان سلامتی و مقاومت دزد‌ها به‌اندازه کلاس مبارز نیست، اما از کلاس‌های دوربرد جادوگران و کمان‌دارها قوی‌تر هستند. علاوه بر این، توانایی دزدها در بالارفتن از دشمنان و زمین‌زدن آن‌ها بی‌نظیر است. شما با به‌دست‌آوردن تنها چند امتیاز مخصوص Vocation می‌توانید مهارت بمب‌گذاری را باز کنید و هر دشمن بزرگی را به‌راحتی زمین بزنید. البته فراموش نکنید که انتخاب حرفه مناسب برای شخصیت‌تان یک موضوع کاملاً سلیقه‌ای است و به علایق شما برمی‌گردد. شما در ادامه مطلب می‌توانید با ویژگی‌های هر حرفه به طور کامل آشنا شوید.

مبارز (Fighter)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: حرفه آغازین

سلاح‌ها: شمشیر، گرز و سپر

حرفه مبارز از ترکیب کلاسیک شمشیر و سپر استفاده می‌کند که هم در دفاع و هم در حمله قدرتمند است. این کلاس برای شروع بازی فوق‌العاده است، زیرا به شما اجازه می‌دهد تهاجمی بازی کنید و با سیستم مبارزات Dragon’s Dogma 2 آشنا شوید. هر چه مهارت‌های شما در استفاده از توانایی‌های مخصوص این حرفه مثل بلاک (Block) یا ضد حمله (Counter) بیشتر شوند، جذابیت مبارزات بازی افزایش پیدا می‌کند.

کمان‌دار (Archer)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: حرفه آغازین

سلاح‌ها: کمان

کلاس کمان‌دار به شما اجازه می‌دهد از دشمنان فاصله بگیرید و نمای کامل‌تری از میدان نبرد داشته باشید. این فاصله برای حمله به نقاط ضعف هیولاها، واردکردن آسیب‌های بزرگ و زمین‌زدن آن‌ها بسیار مناسب است. علاوه بر این، کلاس کمان‌دار در نبرد با هارپی‌ها (Harpies) و دیگر دشمنان پرنده بسیار قدرتمند است.

جادوگر (Mage)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: حرفه آغازین

سلاح‌ها: چوب جادو

جادوگرهای Dragon’s Dogma 2 دمیج (Damage) بسیار بالایی دارند، اما شما برای استفاده از قدرت آن‌ها باید کمی صبور باشید. دلیل این موضوع این است که طلسم‌های کلاس جادوگر به‌صورت فوری و ناگهانی اجرا نمی‌شوند و شما باید آن‌ها را شارژ کنید. زمانی که مشغول شارژکردن یک طلسم هستید، شخصیت شما ثابت می‌ماند یا بسیار کند حرکت می‌کند. اگرچه این موضوع کمی خسته‌کننده به نظر می‌رسد، اما شما از همان اوایل بازی به طلسم‌های قدرتمندی چون طوفان رعدوبرق یا شعله افکن دسترسی دارید. کلاس جادوگر به لطف طلسم‌های شفابخش و دفاعی خود توانایی پشتیبانی از اعضای دیگر تیم را هم دارد.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

دزد (Thief)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: حرفه آغازین

سلاح‌ها: خنجر

حرفه دزد به شما اجازه می‌دهد با خنجرهایتان وارد میدان نبرد شوید و با استفاده از مهارت‌هایی که تشخیص شما توسط دشمنان را سخت‌تر می‌کند به‌حساب آن‌ها برسید. اگرچه میزان سلامتی شما در حد کلاس‌هایی چون مبارز و جنگجو نیست، اما می‌توانید با زمین‌زدن دشمنان آسیب زیادی به آن‌ها وارد کنید. بهترین و مهم‌ترین ویژگی حرفه دزد توانایی بالارفتن از دشمنان و سرنگون‌کردن آن‌ها با استفاده از بمب، طناب و ضربات کشنده است.

جنگجو (Warrior)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: کامل‌کردن مأموریت Vocation Frustration یا پیداکردن یک شمشیر بزرگ (Greatsword)

سلاح‌ها: شمشیر بزرگ، چکش

کلاس جنگجو شباهت‌های زیادی به کلاس مبارز دارد، اما شما به‌جای سپر یک شمشیر بسیار بزرگ با خود حمل می‌کنید. اسلحه‌های کلاس جنگجو با وجود سرعت پایین خود بالاترین آسیب ممکن را وارد می‌کنند. سبک بازی کلاس جنگجو تعادل خاصی ندارد و بسیار ریسکی است، اما در صورت موفقیت دشمنان را به‌سرعت از پا در می‌آورد. به عبارتی دیگر، حرفه جنگجو نیاز به دانش زیادی درمورد موجودات بازی و حرکات آن‌ها دارد. پس توصیه ما این است که در تجربه‌های اول خود سراغ این کلاس نروید.

ساحره (Sorcerer)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: کامل‌کردن مأموریت Vocation Frustration یا پیداکردن یک عصای جادویی (Archistave)

سلاح‌ها: عصای جادویی

ساحره‌ها و جادوگران بازی Dragon’s Dogma 2 نه‌تنها شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند، بلکه بسیاری از طلسم‌های آن‌ها نیز مشترک است. بااین‌حال، کلاس ساحره به‌طور کامل روی آسیب‌زدن به دشمنان تمرکز دارد و برخلاف کلاس جادوگر از دیگران محافظت نمی‌کند. شما با انتخاب این کلاس می‌توانید آسیب‌های خیره‌کننده‌ای به دشمنان‌تان وارد کنید. البته فراموش نکنید که سطح سلامتی شما پایین است و برای دور نگه‌داشتن دشمنان به پاون‌های قدرتمند نیاز دارید.

نیزه‌دار افسانه‌ای (Mystic Spearhand)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: کامل‌کردن مأموریت Monster Culling و پیداکردن Sigurd

سلاح‌ها: نیزه دوسر (Duospear)

نیزه‌دار افسانه‌ای یا همان Mystic Spearhand یکی از جذاب‌ترین کلاس‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است که حملات نزدیک و طلسم‌های جادویی را با یکدیگر ترکیب می‌کند. شما می‌توانید به کمک نیزه دوسر این کلاس به یک گردباد مرگبار تبدیل شوید و هیولاهای مختلف را خاک و خون بکشید. البته توانایی‌های دفاعی Mystic Spearhand در حد کلاس‌هایی چون مبارز یا حتی دزد نیست. این یعنی شما باید با حملات پیاپی دشمنان را به‌سرعت از پای در بیاورید، وگرنه همه چیز از کنترل خارج می‌شود.

شرکت کپکام در پی «افزایش هزینه‌های توسعه»، در حال بررسی «قیمت‌گذاری» برای عناوین آینده است
بخوانید

حیله‌گر (Trickster)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: رسیدن به Battahl و پیداکردن Luz

سلاح‌ها: عودسوز (Censer)

هدف اصلی کلاس حیله‌گر باف (Buff) کردن اعضای گروه و گیج کردن دشمنان با استفاده از طلسم‌های جادویی است. این یعنی حملات و مهارت‌های شما آسیب بسیار کمی به دشمنان وارد می‌کنند، اما می‌توانند قدرت کلی تیم شما را افزایش دهند. کلاس حیله‌گر به معنای واقعی کلمه بهترین کلاس پشتیبان (Support) در بازی Dragon’s Dogma 2 است.

کمان‌دار جادویی (Magick Archer)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: شخصیت Gautstafr را چشمه‌های آب گرم Volcanic Island Camp اسکورت کنید

سلاح‌ها: کمان جادویی (Magical Bow)

حرفه کمان‌دار جادویی فقط مخصوص شخصیت اصلی شما یعنی ارایزن است و نمی‌توانید آن را برای پاون‌هایتان انتخاب کنید. این حرفه از یک کمان جادویی استفاده می‌کند که هیچ ریسمانی ندارد. سبک بازی کمان‌دار جادویی مشابه کمان‌دار عادی است و شما از فاصله دور به‌حساب دشمنان می‌رسید. البته تیرهای Magick Archer با طلسم‌های جادویی ترکیب شده‌اند و آسیب بیشتری وارد می‌کنند.

جنگاور (Warfarer)

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

روش باز کردن حرفه: سه بطری نوشیدنی Newt Liqueur به Lamond بدهید

سلاح‌ها: همه

اگرچه همه حرفه‌های Dragon’s Dogma 2 منحصربه‌فرد هستند، اما کلاس Warfarer در سطح دیگری قرار دارد. شما با انتخاب این کلاس می‌توانید به طور هم‌زمان از چندین نوع سلاح مختلف استفاده کنید. پس اگر دوست دارید سلاح‌های متنوع و سبک‌های مختلف مبارزه را امتحان کنید، کلاس جنگاور مخصوص شماست. این کلاس بیشترین آزادی عمل را به شما خواهد داد.

راهنمای تغییر حرفه در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

حرفه یا همان Vocation یکی از مهم‌ترین سیستم‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است که سبک مبارزه شما را مشخص می‌کند. به عبارتی دیگر، انتخاب حرفه درسته تأثیر مهمی در جذابیت ماجراجویی شما دارد. خوشبختانه بازی Dragon’s Dogma 2 به شما اجازه می‌دهد حرفه خود را در طول بازی تغییر دهید. پس اگر از حرفه آغازین خود ناراضی هستید یا دوست دارید حرفه‌هایی که در طول بازی باز می‌شوند را امتحان کنید، تا آخر این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 همراه ما باشید.

شایعه: بسته الحاقی Separate Ways به زودی برای Resident Evil 4 Remake عرضه می‌شود
بخوانید

چه زمانی می‌توانید حرفه خود را تغییر دهید؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

اگر قصد تغییر حرفه اولیه خود را دارید، باید ماجراجویی خود به مدت دو الی سه ساعت را ادامه دهید تا به شهر ورن‌ورث برسید.

روش تغییر حرفه در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بعد از رسیدن به ورن‌ورث دنبال انجمن حرفه‌ای این شهر بگردید. این انجمن در قسمت جنوبی میدان شهر و در زیر مسافرخانه شکیر (Shakir) قرار دارد. وارد ساختمان انجمن شوید و با کلاوس (Klaus) صحبت کنید. او چند گزینه مختلف برای صحبت‌کردن دارد که اولین مورد آن مربوط تغییر حرفه است. گزینه تغییر حرفه (Change Vocation) را برنید و حرفه موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر یکی از حرفه‌های اولیه را انتخاب کرده باشید، باید برای استفاده از این گزینه ۱۰۰ DSP (برای حرفه‌های پیشرفته ۱۵۰ DSP) پرداخت کنید.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

همچنین هزینه تغییر حرفه پاون‌ها جدا از شخصیت اصلی است. خوشبختانه شما با کشتن هر دشمن مقدار DSP به دست می‌آورید و به همین این هزینه‌ها خیلی زیاد نیستند. وقتی حرفه جدید خود را انتخاب کردید، کلاوس تعدادی تجهیزات سطح پایین برای کلاس جدیدتان به شما می‌دهد. شما از این به بعد می‌توانید با مراجعه به کلاوس یا انجمن‌های حرفه‌ای شهرهای دیگر حرفه خود را به‌راحتی تغییر دهید.

محل پیداکردن انجمن‌های حرفه‌ای در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

جدا از شهر ورن ورث، شما می‌توانید برای تغییر حرفه شخصیت‌های خود به انجمن حرفه‌ای Bakbattahl بروید که در شهر Battahl قرار دارد. علاوه بر این، بازی به شما اجازه می‌دهد حرفه خود را در (بیشتر) مسافرخانه‌ها تغییر دهید. شما می‌توانید محل پیداکردن مسافرخانه‌های Dragon’s Dogma 2 را در تصویر بالا مشاهده کنید. البته فراموش نکنید که شما برای باز کردن حرفه‌های پیشرفته باید مأموریت‌های خاصی را کامل کنید یا سراغ شخصیت‌های به‌خصوصی بروید. همچنین، پاون‌های شما به حرفه‌های نیزه‌دار، کمان‌دار جادویی، حیله‌گر و جنگاور دسترسی ندارند.

راهنمای تخصص‌های پاون‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

تخصص‌های (Specializations) پاون‌ها نقش مهمی در بازی Dragon’s Dogma 2 دارند. این ویژگی می‌تواند با اضافه‌کردن مهارت‌های منفعل (Passive) به پاون‌های اصلی یا اجیر شده شما قدرت و توانایی‌های آن‌ها را افزایش دهد. در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش باز کردن و تغییر تخصص پاون‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

لیست تخصص‌های پاون‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2

بازی Dragon’s Dogma 2 در مجموع شش تخصص مختلف برای پاون‌ها دارد. این تخصص‌ها عبارت‌اند از:

 • جراح (Chirurgeon): پاون توانایی استفاده از مواد درمانی روی شما و همراهان دیگر را پیدا می‌کند.
 • تدارکات (Logistician): به پاون اجازه می‌دهد آیتم‌های موجود در Invetory شما و همراهان‌تان را ترکیب کند.
 • جست‌و‌جوگر (Forager): پاون شما محل پیداکردن آیتم‌های مختلف مثل مواد معدنی، سلاح و زره را روی نقشه مشخص می‌کند.
 • دست‌فروش (Hawker): به پاون اجازه می‌دهد آیتم‌های موجود در Inventory شما را با قیمتی مشخص خریداری کند.
 • زبان‌شناس جنگلی (Woodland Wordsmith): زبان الف‌ها (Elvish) را به پاون آموزش می‌دهد (برای بازدید از Sacred Arbor بسیار مفید است).
 • آفونیت (Aphonite): پاون کمتر صحبت می‌کند.
ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
بخوانید

از آن جایی که تخصص پاون‌ها به شما هم سود می‌رساند، بهتر است برای هر کدام از پاون‌هایتان یک تخصص متفاوت را انتخاب کنید. مثلاً اگر یکی از پاون‌هایتان زبان الف‌ها را بلد باشد، شما به یک پاون دیگر با همین ویژگی نیازی ندارید. اگر هم پرحرفی پاون‌ها شما را اذیت می‌کند، تخصص آفونیت مخصوص شماست. شما می‌توانید تخصص پاون‌ها را با استفاده از برخی ریفت استون‌ها فیلتر کنید.

راهنمای باز کردن تخصص پاون‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2

شما می‌توانید تخصص پاون‌هایتان را با استفاده از یک آیتم یک‌بارمصرف به اسم کتاب‌ تخصص (Specialization Tomes) بار کنید. آیتم کتاب‌ها از طریق کامل‌کردن مأموریت‌های مختلف برای شخصیت‌های متفاوت به دست می‌آید.

روش به‌دست‌آوردن کتاب Logistician

کتاب Logistician جایزه کامل‌کردن مأموریت Heels of History است. بعد از نجات‌دادن مالکوم (Malcolm) با بقیه کودکانی که در خرابه‌های ورن‌ورث (Slums of Vernworth) هستند صحبت کنید. کمی بعد کندریک (Kendrick) کتاب Logistician را به شما هدیه می‌دهد.

روش به‌دست‌آوردن کتاب Forager

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بعد از کامل‌کردن مأموریت Heels of History به خرابه‌های ورن‌ورث بروید و با مالکوم صحبت کنید. او مدتی بعد به سراغ شما می‌آید و Forager’s Tome را به شما هدیه می‌دهد.

روش به‌دست‌آوردن کتاب Chirurgeon

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

به شهر Melve بروید و مأموریت فرعی Medicament Predicament را از فلورا (Flora) دریافت کنید. بعد از تهیه مواد موردنظر به محله فروشنده‌ها (Merchant’s Quarter) در شهر ورن‌ورث بروید و آن‌ها را به فلورا تحویل دهید. فلورا به‌عنوان تشکر Chirurgeon’s Tome را به شما هدیه می‌دهد.

روش به‌دست‌آوردن کتاب Woodland Wordsmith

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

به شهر الف‌ها (Sacred Arbor) در جنگل‌های شمال شرق ورن‌ورث بروید و دنبال فروشنده‌ای به اسم گریشا (Grisha) بگردید. حالا به مدت چند روز به گریشا گل هدیه بدهید تا میزان علاقه او به شما افزایش پیدا کند. زمانی که میزان علاقه گریشا به سطح بالایی برسد او کتاب Woodland Wordsmith را به شما هدیه می‌دهد. شما می‌توانید از نیمکتی که در نزدیکی مغازه گریشا وجود دارد برای جلو بردن زمان و سریع‌تر کردن این پروسه استفاده کنید. البته این تنها گزینه شما نیست و می‌توانید سراغ مسافرخانه Sacred Arbor هم بروید.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

روش به‌دست‌آوردن کتاب Hawker

شما برای پیداکردن Hawker’s Tome باید سراغ یک فروشنده در شهر ورن‌ورث به اسم بیورن (Bjorn) بروید. درست مانند گریشا، شما باید به مدت چند روز هدایایی چون گل یا قطعات بدن هیولا را به بیورن هدیه بدهید. او در روز چهارم Hawker’s Tome را به شما هدیه می‌دهد و اجناس خود را با تخفیف قابل‌توجهی می‌فروشد.

روش به‌دست‌آوردن کتاب Aphonite

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

شما برای پیداکردن Aphonite’s Tome باید به خانه Eini در شمال شهر Melve بروید و میزان علاقه این شخصیت را به خود افزایش دهید. این کار از دو روش قابل‌انجام است؛ روش اول دادن هدایای مختلف و روش دوم کامل‌کردن مأموریت اسکورت Eini‌ است. پیداکردن پنج گریمور برای Eini و کامل‌کردن مأموریت Spellbound تأثیر زیادی در میزان علاقه این شخصیت به شما دارد. شما می‌توانید بعد از کامل‌کردن این مأموریت دنبال Aphonite’s Tome بروید.

نکته: روش به‌دست‌آوردن Specialization Tomes در بازی Dragon’s Dogma 2 کمی تصادفی است و ممکن است همه چیز طبق راهنما پیش نرود. برای مثال ما مجبور شدیم یک هفته در بازی منتظر بمانیم تا کندریک و مالکوم کتاب‌های خود را به ما بدهند. برای به‌دست‌آوردن کتاب‌های Logistician و Forager شما باید آن قدر صبر کنید تا کندریک و مالکوم شما را پیدا کنند.

بهترین آگمنت‌های بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

آگمنت‌ها (Augments) نوعی امتیاز تقویت‌کننده در بازی Dragon’s Dogma 2 هستند که با بالابردن سطح Vocation به دست می‌آیند. شما می‌توانید با استفاده از آگمنت‌ها توانایی‌ها شخصیتتان را بالا ببرید. همان‌طور که در بخش ساخت شخصیت اشاره کردیم، آگمنت‌ها محدود به یک کلاس خاص نیستند و شما می‌توانید از آن‌ها برای ارتقا همه حرفه‌ها استفاده کنید. به همین دلیل، تلاش برای باز کردن آگمنت‌های جدید بدون شک ارزش وقت شما را دارد.  ما در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 لیست بهترین آگمنت‌های بازی و روش باز کردن آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

روش باز کردن آگمنت‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2

بیشتر حرفه‌های بازی Dragon’s Dogma 2 دارای پنج آگمنت مرتبط هستند، البته کلاس جنگاور فقط دو آگمنت مخصوص دارد. شما می‌توانید با استفاده از امتیازهای Discipline یا همان Dcp در انجمن‌های حرفه‌ای آگمنت‌های جدید را باز کنید و آن‌ها را تغییر دهید. بازی همچنین به شما اجازه می‌دهد آگمنت‌های خود را در کنار آتش کمپ تغییر دهید، اما امکان باز کردن آگمنت‌های جدید در این مکان وجود ندارد.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
بخوانید

طبق تجربه ما، هر کدام از آگمنت‌های بازی Dragon’s Dogma 2 به‌ازای بالارفتن دو رتبه‌ای حرفه شما باز می‌شوند. این یعنی آگمنت‌های هر حرفه در رتبه‌های ۲، ۴، ۶ و ۸ باز می‌شوند و آخرین آگمنت هم پس رسیدن به بالاترین سطح در اختیارتان قرار می‌گیرد. البته این محاسبات خیلی دقیق نیستند و ممکن است آگمنت‌های حرفه موردنظرتان را در رتبه‌های دیگر باز کنید.

در هر صورت، ترتیب باز کردن آگمنت‌ها یکی است و تغییری در نکته اصلی ما ایجاد نمی‌کند؛ باز کردن آگمنت‌های جدید همیشه ارزش وقت شما را دارد. برای مثال شما با ارتقا حرفه مبارز یک آگمنت قدرتمند به اسم Thew به دست می‌آورید که در مبارزات نزدیک بسیار مؤثر است.

بهترین آگمنت‌های بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

اگرچه سبک بازی هر حرفه و روش استفاده از آگمنت‌ها به سلیقه شما بستگی دارد، اما ما توصیه می‌کنیم پنج آگمنت زیر را در اولویت قرار دهید:

 • Thew (Fighter)
 • Endurance (Archer)
 • Vitality (Warrior)
 • Intrepidity (Warrior)
 • Detection (Trickster)

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، Thew یکی از بهترین آگمنت‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است. این آگمنت سومین امتیاز تقویت‌کننده‌ای است که برای حرفه مبارز باز می‌کنید و ظرفیت حمل باز شما را افزایش می‌دهد. این ویژگی برای همه حرفه‌های بازی مفید است، مخصوصاً وقتی که بازی زره و سلاح شما را هم به‌عنوان بار حساب می‌کند.

استقامت یا همان Endurance دومین آگمنتی است که برای حرفه کمان‌دار باز می‌کنید. این آگمنت Stamina شما را به مقدار قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. اگرچه آگمنت‌های زیادی هستند که آمار شخصیت شما را بالا می‌برند، اما بالارفتن Stamina به همه حرفه‌ها سود می‌رساند.

حرفه جنگجو دو آگمنت اساسی دارد؛ Vitality که اولین آگمنت این حرفه است و Intrepidity که در بالاترین سطح باز می‌شود. آگمنت Vitality حداکثر میزان سلامتی افزایش می‌دهد و آگمنت Intrepidity از پایین آمدن حداکثر میزان سلامتی شما (بعد از آسیب‌های شدید) جلوگیری می‌کند. شما با استفاده از این دو آگمنت مکمل می‌توانید مدت بیشتری در مبارزه دوام بیاورید.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

در نهایت به اولین آگمنت حرفه حیله‌گر یعنی Detection می‌رسیم که بهترین آگمنت بازی برای پیداکردن آیتم‌های کمیاب است. زمانی که این آگمنت فعال باشد، شما با نزدیک‌شدن به Wakestone Shards و Seeker’s Tokens یک صدای بلند می‌شنوید. این صدا به شما کمک می‌کند آیتم‌های کمیاب بازی را راحت‌تر پیدا کنید.

لیست آگمنت‌های بازی Dragon’s Dogma 2

بازی Dragon’s Dogma 2 درمجموع ۴۷ آگمنت متفاوت دارد که بین ۱۰ حرفه مختلف این بازی تقسیم شده‌اند. شما می‌توانید لیست کامل این آگمنت‌ها را در پایین مشاهده کنید؛

AugmentVocationDescription
MettleFighterدفاع فیزیکی شما را ارتقا می‌دهد.
ProvocationFighterاحتمال هدف قرارگرفتن توسط دشمنان را بالا می‌برد.
ThewFighterظرفیت حمل بار شما را بالا می‌برد.
DominionFighterبه شما اجازه می‌دهد دشمنان را برای مدتی بیشتری بلند کنید یا زمین بزنید.
DiligenceFighterسرعت بهبود در حالت‌های Downed یا Crawling را افزایش می‌دهد.
AmbuscadeArcherمیزان آسیب به دشمنانی که در حالت مبارزه نیستند را افزایش می‌دهد.
EnduranceArcherحداکثر میزان Stamina را افزایش می‌دهد.
RadianceArcherفانوس شما روغن کمتری مصرف کرده و فضای بیشتری را نورانی می‌کند.
LethalityArcherآسیب وارده به اعضای حیاتی دشمنان را افزایش می‌دهد.
AvidityArcherبه شما اجازه می‌دهد از صخره‌ها بالا بروید. سرعت بالارفتن از دشمنان را افزایش می‌دهد.
ApotropaismMageدفاع شما در برابر جادو را ارتقا می‌دهد.
BeatitudeMageمیزان سلامتی که توسط داروها و طلسم‌های شفابخش بازیابی می‌شود را افزایش می‌دهد.
InterventionMageمدت‌زمان تأثیر بلاهایی که به آن‌ها مبتلا هستید را کاهش می‌دهد.
PerpetuationMageمدت‌زمان تأثیر Enchantments و Invigorations را افزایش می‌دهد.
ExaltationMageسرعت پر شدن Stamina را ارتقا می‌دهد.
SubtletyThiefاحتمال هدف قرارگرفتن توسط دشمنان را کاهش می‌دهد.
GratificationThiefوقتی یک ضربه کشنده به دشمنان وارد می‌کنید، مقداری از سلامتی شما را بازیابی می‌کند.
PoiseThiefزمانی که در چنگ یک دشمن هستید، میزان Stamina مصرفی را کاهش می‌دهد.
VigorThiefمیزان Stamina مصرفی در حین بالارفتن از دشمنان یا زمین‌زدن آن‌ها را کاهش می‌دهد.
VerveThiefقدرت (Strenght) شما را ارتقا می‌دهد.
VitalityWarriorحداکثر سلامتی شما را افزایش می‌دهد.
ImpactWarriorتوانایی شما در هل‌دادن و کشیدن اهداف را بهبود می‌بخشد.
PertinacityWarriorتوانایی شما در شکستن گارد دشمنان را بهبود می‌بخشد.
DominanceWarriorتوانایی شما در سرنگون‌کردن دشمنان (Knockdown Power) را ارتقا می‌دهد.
IntrepidityWarriorتأثیر آسیب‌های سنگین روی حداکثر میزان سلامتی شما را کمتر می‌کند.
AsperitySorcererاحتمال ناتوان شدن دشمنان در اثر حملات شما را بالا می‌برد.
StasisSorcererسرعت خراب‌شدن وسایل را کاهش می‌دهد.
ConstancySorcererمقاومت شما در برابر سرنگون‌شدن را ارتقا می‌دهد.
CatalysisSorcererمیزان آسیب شما در حین حمله به نقطه‌ضعف‌های المنتال دشمنان را افزایش می‌دهد.
SagacitySorcererقدرت جادویی شما را ارتقا می‌دهد.
ConveyanceMystic Spearhandسرعت حرکت شما در حین حمل یا بلندکردن اجسام را افزایش می‌دهد.
OpulenceMystic Spearhandطلای به‌دست‌آمده از کیسه‌های سکه را افزایش می‌دهد.
PolarityMystic Spearhandقدرت فیزیکی شما را در طول روز و قدرت جادویی شما را در طول شب افزایش می‌دهد.
RefulgenceMystic Spearhandمقدار Rift Cristal به‌دست‌آمده از Rift Fragments و موارد مشابه را افزایش می‌دهد.
AthleticismMystic Spearhandمیزان Stamina مصرفی در حین دویدن را کاهش می‌دهد.
SustainmentMagick Archerدفاع فیزیکی و دفاع جادویی پاون‌های شما را تقویت می‌کند.
VoracityMagick Archerوقتی یک ضربه کشنده به دشمنان وارد می‌کنید، مقداری از Stamina شما را بازیابی می‌کند.
ProlificityMagick Archerاحتمال دریافت آیتم از اهداف کوچک‌تر را افزایش می‌دهد.
AscendancyMagick Archerقدرت فیزیکی و توانایی‌های جادویی پاون‌های شما افزایش می‌دهد.
AmeliorationMagick Archerزمان لازم برای احیای پاون‌های شکست‌خورده را کاهش می‌دهد.
DetectionTricksterبا نزدیک‌شدن به Wakestone Shards و Seeker’s Tokens یک صدای بلند می‌شنوید و یک نور چشمک‌زن می‌بینید.
EnlightenmentTricksterموقع ترکیب‌کردن آیتم‌های مختلف احتمال دریافت یک معجون اضافه را دارید.
FugacityTricksterاحتمال محاصره شدن توسط دشمنان در هنگام کمپ زدن یا گاری سواری را کاهش می‌دهد.
ObfuscationTricksterزمانی که در حالت مبارزه نیستید، احتمال شناسایی شما توسط دشمنان را کاهش می‌دهد.
AllureTricksterسرعت ارتباط شما با مردم را افزایش می‌دهد.
ZealWarfarerمقدار Stamina مصرف شده در حین اجرای مهارت‌های مخصوص سلاح‌ها را کاهش می‌دهد.
DynamismWarfarerتأثیر وزن بر سرعت حرکت شما را کاهش می‌دهد.

راهنمای پیداکردن مهارت‌های استادی (Maister Skills) در بازی Dragon’s Dogma 2

در دنیای Dragon’s Dogma 2 شخصیت‌هایی با عنوان Maister وجود دارند که در یک حرفه به‌خصوص استاد هستند و می‌توانند مهارت‌های قدرتمندی را به شما آموزش دهند. هر Maister یک «مهارت استادی» ویژه دارد که شما می‌توانید آن را جایگزین سلاح خود کرده و آسیب قابل‌توجهی به دشمنان وارد کنید. بااین‌حال، این اساتید در قسمت‌های مختلف دنیای Dragon’s Dogma 2 زندگی می‌کنند و شما برای یادگیری مهارت مخصوصشان باید اعتماد آن‌ها را جلب کنید. در این قسمت از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 شما می‌توانید روش به‌دست‌آوردن مهارت‌های استادی را یاد بگیرید.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

بازی Dragon’s Dogma 2 چند مهارت استادی دارد؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 در مجموع ۱۱ مهارت استادی متفاوت دارد که هر کدام مربوط یکی از حرفه‌های بازی هستند (کلاس ساحره دو مهارت دارد). شما می‌توانید از نقشه بالا برای پیداکردن استاد مربوط به هر حرفه و یادگیری مهارت استادی استفاده کنید.

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس مبارز در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

استاد: لنارت (Lennart)

مأموریت(ها): Readvent of Calamity (نیازی به تمام‌کردن آن ندارید)

مهارت: Riotous Fury

توضیحات: مقدار زیادی از Stamina شما را کم کرده و چندین ضربه قدرتمند به هدف وارد می‌کند. در صورت خطا رفتن اولین ضربه، شخصیت‌تان در وضعیت آسیب‌پذیر (Vulnerable) قرار می‌گیرد.

شما در همان اوایل بازی Dragon’s Dogma 2 با استاد کلاس مبارز یعنی لنارت آشنا می‌شود. بااین‌حال، او هنوز آن‌قدر شما را دوست ندارد که مهارت اصلی خود را آموزش دهد. پس به ماجراجویی خود ادامه دهید تا به شهر Melve برگردانده شوید و مأموریت Readvent of Calamity آغاز شود. شما در این مرحله به همراه لنارت و سیگورد (استاد کلاس نیزه‌دار) از یک دهکده کوچک در مقابل حمله اژدها دفاع می‌کنید. بعد از دورکردن اژدها مأموریت Readvent of Calamity را ادامه دهید و به شهر Melve کمک کنید. با این کار، احترام لنارت برای شما بیشتر می‌شود و او در نهایت مهارت Riotous Fury را به شما آموزش می‌دهد.

نکته: اگر نتوانستید مأموریت Readvent of Calamity را کامل کنید و احترام لنارت برای شما بیشتر نشد، می‌توانید به مدت چند روز به او هدیه بدهید. طبق تجربه ما، او سنگ‌های معدنی و قطعات بدن هیولا را دوست دارد.

شایعه: بسته الحاقی Separate Ways به زودی برای Resident Evil 4 Remake عرضه می‌شود
بخوانید

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس کمان‌دار در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: تالیسین (Taliesin)

مأموریت: Gift of the Bow و A Trial of Archery

مهارت: Heavenly Shot

توضیحات: کل Stamina شما را مصرف کرده و یک تیر بسیار قدرتمند شلیک می‌کند. قدرت این تیر با مقدار Stamina شما در زمان پرتاب مشخص می‌شود.

تالیسین استاد حرفه کمان‌دار و پدر گلیندور (Glyndwr) است که شما او را در مرحله Trial of Archery ملاقات می‌کنید. این مرحله ادامه مأموریت Gift of the Bow است که آن را در شهر ورن‌ورث آغاز می‌کنید. بعد از کامل‌کردن مأموریت Trial of Archery می‌توانید تالیسین را در نزدیکی غار غول‌ها یا در روستای Sacred Arbor پیدا کنید تا او مهارت Heavenly Shot را به شما آموزش دهد.

نکته: با اینکه شما فرزندان تالیسین را نجات می‌دهید، اما او گاهی اوقات مهارت مخصوص خود را آموزش نمی‌دهد. کافی است یک گل به او هدیه دهید و روز بعد دوباره سراغش بروید تا مهارت Heavenly Shot را به دست بیاورید.

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس جادوگر در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: اینی (Eini)

مأموریت(ها): Spellbound

مهارت: Celestial Paean

توضیحات: یک نور مقدس ظاهر می‌شود که سرعت حرکت و سرعت پر شدن Stamina جنگجویانی (متحد) که به آن برخورد کنند را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، میزان آسیب دریافتی این جنگجوها کاهش پیدا می‌کند. استفاده از این مهارت کل Stamina شخصیت‌تان را مصرف کرده و او را روی زمین می‌اندازد.

شما برای به‌دست‌آوردن مهارت Celestial Paean باید ابتدا مأموریت Spelbound را کامل کنید و سپس به اتاق پشتی خانه Eini بروید. حالا با پدربزرگ و مادربزرگ تریشا (Trysha) صحبت کنید تا Eini مهارت Celestial Paean را به شما آموزش دهد. در قسمت‌های بعدی راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش کامل‌کردن مأموریت‌های Spelbound و The Sorcerer’s Appraisal را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

تهیه‌کننده بازی Resident Evil 4: کپکام می‌خواهد بازسازی‌های بیشتری از Resident Evil بسازد
بخوانید

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس دزد در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: سریل (Srail)

مأموریت(ها): The Nameless Village

مهارت: Formless Feint

توضیحات: سرعت واکنش‌های شخصیت‌تان را بالا می‌برد و به شما اجازه می‌دهد به‌راحتی از حملات دشمنان دوری کنید. استفاده از این مهارت Stamina شما را به‌مرور کاهش می‌دهد.

شما در مرحله The Nameless Village با استاد کلاس دزد یعنی سریل آشنا می‌شوید. بعد از دریافت این مأموریت از کاپیتان برنت (Captain Brant) به سمت دهکده بروید و با مرد مرموزی که در ساختمان بالای تپه ایستاده صحبت کنید. او به شما می‌گوید که استاد حرفه دزد است و مهارت Blades of Pyre را به شما آموزش می‌دهد. البته این مهارت استادی اصلی نیست و استفاده از آن باعث آسیب‌دیدن شما می‌شود. برای پیداکردن استاد واقعی دزدان از ساختمان بیرون بروید و نردبانی که سمت Nameless Village Depths می‌رود را پیدا کنید. از موانعی که در طول مسیر وجود دارند عبور کنید تا در انتهای مسیر به سریل برسید. با سریل صحبت کنید و درمورد مأموریت خود از او بپرسید تا در نهایت مهارت Formless Feint را به شما آموزش دهد.

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس جنگجو در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: برن (Beren)

مأموریت(ها): Claw Them Into Shape و Beren’s Final Lesson

مهارت: Arc of Might

توضیحات: کل نیروی شخصیت شما را در یک ضربه بسیار قدرتمند جمع می‌کند. استفاده از این مهارت Stamina شما را به طور کامل خالی می‌کند.

اگرچه مأموریت‌های حرفه جنگجو بسیار طولانی هستند، اما اهداف آن‌ها بسیار ساده و قابل‌فهم است. در طول شب به شمال Melve بروید تا یک شخصیت حیوانی که در دشت گل‌های آبی کمپ کرده است را پیدا کنید. این شخصیت که نام‌اش برن است به شما می‌گوید که به سلاح‌های بهتر و یک سرباز قوی نیاز دارد. بعد از صحبت‌های برن مأموریت Claw Them Into Shape شروع می‌شود. حالا شما باید به ورن‌ورث سفرکرده و یک کارآموز برای برن پیدا کنید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
بخوانید

سه شمشیر مختلف (از هر مغازه‌ای) بخرید و مدتی در خیابان‌های ورن‌ورث پرسه بزنید تا شاگرد آینده برن به شما نزدیک شود. مأموریت Claw Them Into Shape را ادامه دهید و آن را کامل کنید تا مأموریت Beren’s Final Lesson آغاز شود. حالا مأموریت جدید برن را دنبال کنید تا او از تیم خارج شده و به کمپ خود برگردد. به کمپ برن بروید و چند بار به او سر بزنید تا غیب‌اش بزند. در نهایت به جنوب شهر Checkpoint Rest Town بروید و از مسافرخانه رد شوید تا به خانه کودکی برن برسید. برن در این خانه نشسته و شما می‌توانید مهارت Arc of Might را از او یاد بگیرید.

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس ساحره در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

استاد اول: میردین (Myrddin)

مأموریت(ها): The Sorcerer’s Appraisal

مهارت اول: Maelstrom

توضیحات: یک گردباد کشنده را به سمت دشمنان می‌فرستد. شما در حین استفاده از این طلسم امکان حرکت ندارید و نمی‌توانید از Quick Spell برای سریع‌تر کردن آن استفاده کنید. استفاده از این طلسم در محیط‌های بسته بسیار مؤثر است.

استاد دوم: تریشا (Trysha)

مأموریت(ها): Spellbound

مهارت: Meteoron

توضیحات: این طلسم یک باران شهابی در سطحی بزرگ ایجاد می‌کند که آسیب شدیدی هم دارد. شما در حین استفاده از این طلسم امکان حرکت ندارید و نمی‌توانید از Quick Spell برای سریع‌تر کردن آن استفاده کنید. استفاده از این طلسم در فضاهای باز بسیار مؤثر است.

شما برای پیداکردن دو استاد حرفه ساحره باید مأموریت‌های The Sorcerer’s Appraisal و Spelbound را کامل کنید که با هم مرتبط هستند. کلیت این مأموریت‌ها پیداکردن تعدادی گریمور برای یک پیرمرد بداخلاق و یک دختر جوان کنجکاو است. ما در بخش‌های بعدی راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 محل پیداکردن این گریمورها را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
بخوانید

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس نیزه‌دار در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: سیگورد (Sigurd)

مأموریت(ها): Readvent of Calamity (نیازی به کامل‌کردن آن ندارید)

مهارت: Wild Furie

توضیحات: موجی از ضربات نیزه و حملات جادویی را به دشمنان وارد می‌کند. شما می‌توانید با فشاردادن دکمه‌های اضافی Stamina بیشتری مصرف کرده و حملات خود را ادامه دهید.

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، شما استاد حرفه نیزه‌دار یعنی سیگورد را در مرحله Readvent of Calamity ملاقات می‌کنید. بعد از نجات‌دادن شهر Melve به برج Dragonsbreath در جنوب غربی Battahl بروید و اژدهایی که به شهر حمله کرده بود را بکشید. شما برای رسیدن به این برج و جنگیدن با اژدها به هیچ مأموریتی نیاز ندارید، تنها کافی است خود را به آنجا برسانید. سیگورد در قسمتی از برج ایستاده تا شما را در مبارزه با اژدها همراهی کند. اژدها را بکشید و سپس با سیگورد صحبت کنید تا او مهارت Wild Furie را به شما آموزش دهد.

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس کمان‌دار جادویی در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: کلیونا (Cliodhna)

مأموریت(ها): Put a Spring in Thy Step

مهارت: Martyr’s Bolt

توضیحات: یک تیر جادویی بسیار قدرتمند را به سمت دشمنان شلیک می‌کند، اما حداکثرسطح سلامتی شما را به‌ طور موقت کاهش می‌دهد. هر چه سلامتی شما بیشتر کاهش پیدا کند، قدرت تیر بیشتر خواهد بود.

به‌دست‌آوردن مهارت Magick Archer Maister بسیار ساده است. مأموریت Put a Spring in Thy Step را دنبال کنید تا به چشمه‌های آب گرم برسید و کلیونا را پیدا کنید. کلیونا حرفه کمان‌دار جادویی را به شما آموزش می‌دهد و اگر دوباره با او صحبت کنید مهارت Martyr’s Bolt را هم در اختیارتان می‌گذارد.

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس حیله‌گر در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

استاد: لوز (Luz)

مأموریت(ها): ندارد

مهارت: Dragon’s Delusion

توضیحات: این طلسم یک اژدهای خیالی درست می‌کند که توانایی آسیب‌زدن به دشمنان را ندارد، اما با ترساندن آن‌ها باعث می‌شود زمین بخورند یا فرار کنند.

حرفه حیله‌گر را از تصویر دودی Luz یاد بگیرید و سپس به سمت چپ معبد او بروید. در اینجا یک نردبان وجود دارد که شما را به سقف معبد می‌رساند. شما می‌توانید Luz واقعی را در قسمت جلویی سقف معبد پیدا کنید. کمی با Luz صحبت کنید تا او طلسم Dragon’s Delusion را به شما آموزش دهد.

از سیستم مورد نیاز بازی Resident Evil 4 رونمایی شد
بخوانید

راهنمای پیداکردن Maister Skill برای کلاس جنگاور در بازی Dragon’s Dogma 2

استاد: لموند (Lamond)

مأموریت(ها): The Sotted Sage

مهارت: Rearmament

توضیحات: شخصیت شما بلافاصله سلاح خود را تغییر می‌دهد. شما می‌توانید نوع سلاح‌ها و ترتیب آن‌ها را در منوی Equipment انتخاب کنید.

بعد از کامل‌کردن مأموریت The Sotted Sage و یادگرفتن حرفه جنگاور با به چشمه‌های آب گرم بروید و با لموند صحبت کنید. او بعد از کمی صحبت‌کردن مهارت Rearmament را به شما آموزش می‌دهد. فراموش نکنید که یادگرفتن حرفه جنگاور بدون داشتن مهارت Rearmament هیچ فایده‌ای ندارد.

روش باز کردن حرفه‌های پیشرفته در بازی Dragon’s Dogma 2

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، شما برای باز کردن (بیشتر) حرفه‌های پیشرفته بازی Dragon’s Dogma 2 باید مأموریت‌های خاصی را کامل کنید. در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش کامل‌کردن هرکدام از حرفه‌های بازی را توضیح می‌دهیم.

راهنمای باز کردن حرفه جنگجو در بازی Dragon’s Dogma 2

شما برای باز کردن حرفه جنگجو باید به انجمن حرفه‌ای شهر ورن‌ورث بروید و با کلاوس صحبت کنید تا مأموریت Vocation Frustration آغاز شود. مأموریت Vocation Frustration شامل دو بخش است که یکی از آن‌ها مربوط به حرفه جنگجو و دیگری مربوط به حرفه ساحره است. بعد از کامل‌کردن این مأموریت دو حرفه جنگجو و ساحره در اختیار شما قرار می‌گیرند. شما برای کامل‌کردن بخش اول این مأموریت باید یک شمشیر بزرگ را پیدا کنید. اگرچه شما می‌توانید این شمشیر را خارج از مأموریت Vocation Frustration هم پیدا کنید، اما دنبال‌کردن آن بخشی از مأموریت Monster Culling را کامل می‌کند.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

برای این کار از انجمن حرفه‌ای ورن‌ورث خارج شوید و به سمت آهنگری رودریک (Roderick’s Smithy) در نزدیکی میدان شهر بروید. با رودریک صحبت کنید تا او معدن تروو (Trevo Mine) را روی نقشه شما علامت‌گذاری کند. اگر قصد کامل‌کردن مأموریت Monster Culling را دارید، قبل از خارج‌شدن از شهر با برنت (Brant) هم صحبت کنید. معدن تروو در شمال غربی ورن‌ورث قرار دارد و تعدادی گابلین (Goblin) در جلوی آن ایستاده‌اند. گابلین‌ها را بکشید و وارد غار شوید تا شمشیر بزرگ را پیدا کنید.

شرکت کپکام در پی «افزایش هزینه‌های توسعه»، در حال بررسی «قیمت‌گذاری» برای عناوین آینده است
بخوانید

محل پیداکردن شمشیر بزرگ در بازی Dragon’s Dogma 2

وارد معدن تروو شوید، مسیر تنگ را دنبال کنید و از سنگ‌هایی که در سمت راست هستند بالا بروید. کمی بعد به یک اتاق کوچک با دو مسیر متفاوت می‌رسید. نخاله‌هایی که در سمت راست اتاق قرار دارند را بگردید تا شمشیر The Two-Hander را پیدا کنید. شمشیر را به انجمن حرفه‌ای ورن‌ورث برگردانید و ۱۵۰ DCP به کلاوس پرداخت کنید تا حرفه جنگجو باز شود. البته اگر قصد کامل‌کردن مأموریت Monster Culling را دارید از درب اتاق رد شوید و در کنار نگهبانان ورن‌ورث با گابلین‌ها بجنگید. شما همچنین می‌توانید با پیداکردن عصا جادویی (Archistaff) حرفه ساحره را باز کنید.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

راهنمای باز کردن حرفه ساحره در بازی Dragon’s Dogma 2

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، شما برای باز کردن حرفه ساحره باید بخش دوم مأموریت Vocation Frustration را کامل کنید. شما برای این کار باید عصای جادویی یا همان Archistaff را در معدن تروو پیدا کنید و به انجمن حرفه‌ای ورن‌ورث برگردانید.

محل پیداکردن Archistaff در بازی Dragon’s Dogma 2

مسیر اصلی معدن را دنبال کنید تا به یک دوراهی برسید. از سنگ‌هایی که در سمت راست قرار دارند بالا بروید و مسیر را ادامه دهید تا به یک اتاق برسید. از طریق تونل کوچکی که در شرق اتاق قرار دارد به سطوح پایینی تونل بروید و به مسیرتان ادامه دهید. کمی بعد به یک اتاق کوچک با یک صندوقچه گنج می‌رسید که عصای جادویی در آن قرار دارد. عصای Grievous Horns را به انجمن حرفه‌ای برگردانید و ۱۵۰ DCP به کلاوس پرداخت کنید تا حرفه ساحره باز شود.

راهنمای باز کردن حرفه Magick Archer در بازی Dragon’s Dogma 2

حرفه کمان‌دار جادویی یا همان Magick Archer یکی از جذاب‌ترین کلاس‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است که تیرهای قدرتمند را به سمت دشمنان می‌فرستد. بااین‌حال، این حرفه جذاب جزو کلاس‌های آغازین بازی نیست و شما باید آن را در طول ماجراجویی‌تان باز کنید. در این قسمت از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش باز کردن حرفه Magick Archer را به شما آموزش می‌دهیم.

نکته: شما می‌توانید حرفه‌های جنگاور و کمان‌دار جادویی را به فاصله چند دقیقه باز کنید. البته انجام این کار نیازمند کمی آماده‌سازی قبل از شروع مأموریت‌های مخصوص این دو حرفه است. برای همین، بد نیست قبل از باز کردن حرفه Magick Archer راهنمای حرفه Warfarer را هم مطالعه کنید.

سازندگان Resident Evil 4 در خصوص پیشرفت مکانیک‌های بازی صحبت می‌کنند
بخوانید

چه زمانی می‌توانید حرفه Magick Archer را باز کنید

کمان‌دار جادویی یکی از حرفه‌های آخر بازی (Late Game) است، زیرا برای بازکردن آن باید تا قاره سوم بازی یعنی Agamen Volcanic Island پیشروی کنید. اگرچه شما می‌توانید با دنبال‌کردن مأموریت‌های اصلی به این قاره برسید، اما سریع‌ترین راه آن برگشتن به غار درابنیر (Drabnir’s Grotto) است.

غار درابنیر یک سیاه‌چال نسبتاً سخت در جنوب غربی Battahl است. شما می‌توانید بلافاصله بعد از ورود به شهر Battahl سوار سکوهای قرقره‌ای آن شوید و به سمت غار درابنیر حرکت کنید. کافی است جنوبی‌ترین مسیر ممکن را انتخاب کنید و بعد از پیداشدن از سکو دوباره سمت جنوب بروید. ورودی غار درابنیر به شکل زیر است:

نزدیک ورودی غار یک شخصیت به اسم هیلر (Hillaire) ایستاده که درمورد پیچیدگی و خطرناک بودن غار به شما هشدار می‌دهد. اگر سطح شما ۲۵ یا بالاتر باشد، پاک‌سازی این غار اصلاً کار سختی نخواهد بود و فقط با چند هیولای نه‌چندان قدرتمند روبه‌رو می‌شوید. بااین‌حال، بهتر است وسایل کمپینگ، آیتم‌های شفابخش و تعدادی Wakestone همراه خود داشته باشید و قوی‌ترین پاون‌های ممکن را استخدام کنید. غار درابنیر هیچ غولی (Boss) ندارد و فقط با هیولایی که نمونه آن‌ها را درگذشته دیده‌اید می‌جنگید.

روش باز کردن حرفه Magick Archer در بازی Dragon’s Dogma 2

بعد از عبور از غار درابنیر مسیر جزیره را دنبال کنید تا به یک کوتوله (Dwarf) به اسم گوتستافر (Gautstafr) برسید. با گوتستافر صحبت کنید تا مأموریت Put a Spring in Thy Step آغاز شود. شما باید مقداری گل برای او جمع‌آوری کنید و سپس به خانه‌اش (روی نقشه علامت‌گذاری می‌شود) بروید. با گوتستافر و همسرش کلیونا صحبت کنید و سپس همراه آن‌ها به چشمه‌های آب گرم بروید. از آن جایی که در طول مسیر با تعدادی هیولا روبه‌رو می‌شوید، بهتر است قبل همراهی‌کردن گوتستافر و کلیونا کمی استراحت کنید.

یکی از مسیرهای شرقی به سمت Volcanic Island Camp را دنبال کنید و پس از واردشدن به این کمپ همراه گوتستافر قدم بزنید. کمی بعد کلیونا به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و به‌عنوان تشکر حرفه Magick Archer را به شما آموزش می‌دهد. اگر دوباره با کلیونا صحبت کنید، او قوی‌ترین مهارت حرفه کمان‌دار جادویی یعنی Spellbow’s Paradox را در اختیار شما می‌گذارد.

راهنمای باز کردن حرفه Mystic Spearhand در بازی Dragon’s Dogma 2

چه زمانی می‌توانید حرفه Mystic Spearhand را باز کنید؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بعد از کامل‌کردن مأموریت برنت سوار گاری شوید و به شهری Melve برگردید، جایی دوباره مورد یک اژدها قرار گرفته است. بدن این اژدها پر از زخم‌های مختلف است که شما می‌توانید به آن‌ها ضربه بزنید. بعد از فرارکردن اژدها دنبال یک مرد نیزه‌دار به اسم سیگورد بگردید (تصویر بالا). سیگورد می‌خواهد اژدها که به شهر حمله کرده بود را تعقیب و شکار کند. بعد از کمی صحبت‌کردن با سیگورد، حرفه Mystic Spearhand برای شما باز می‌شود.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

محل پیداکردن سیگورد

اگر بعد از مبارزه با اژدها نتوانستید با سیگورد صحبت کنید یا او را در شهر Melve پیدا نکردید، اصلاً نگران نباشید. پس از کامل‌کردن مأموریت Scaly Invaders، مردم دوباره به روستای هارو (Harve) برمی‌گردند و شما می‌توانید سیگورد را در خانه‌اش پیدا کنید. خانه سیگورد در ضلع شرقی روستا قرار دارد و با عنوان Coastal Hut شناخته می‌شود. بعد از صحبت‌کردن با سیگورد در خانه‌اش حرفه Mystic Spearhand برای شما باز می‌شود.

راهنمای باز کردن حرفه Trickster در بازی Dragon’s Dogma 2

چه زمانی می‌توانید حرفه Trickster را باز کنید

شما تا قبل از رسیدن به Battahl نمی‌توانید به حرفه حیله‌گر یا همان Trickster دسترسی داشته باشید. اگرچه راه‌های مختلفی برای ورود به Battahl وجود دارند، اما این منطقه در سطوح پایین بسیار خطرناک است. پس بهتر است با دنبال‌کردن مأموریت‌های داستانی Dragon’s Dogma 2 به Battahl برسید.

روش باز کردن حرفه Trickster در بازی Dragon’s Dogma 2

بعد از واردشدن به Battahl کافی است به معبد Reverent بروید و با Luz صحبت کنید تا حرفه حیله‌گر برایتان باز شود. معبد Reverent یک ساختمان کوچک است که در شرق جنگل Enoa و در شمال Bakbattahl قرار دارد. وارد معبد شوید و با تصویر دودی Luz صحبت کنید تا حرفه حیله‌گر در اختیارتان شما قرار بگیرد. اگر در پیداکردن Luz مشکل دارید، اصلاً نگران نباشید و مأموریت‌های داستانی بازی را تا رسیدن پایتخت Battahl یعنی Bakbattahl ادامه دهید. شما در نهایت به مأموریت Flickering Shadows می‌رسید که شما را مستیم پیش Luz‌ می‌برد. اگرچه این مأموریت پیداکردن Luz را ساده‌تر می‌کند، اما شما برای باز کردن حرفه حیله‌گر به آن نیاز ندارید.

راهنمای باز کردن حرفه Warfarer در بازی Dragon’s Dogma 2

محل پیداکردن Newt Liqueur در بازی Dragon’s Dogma 2

اگرچه شما می‌توانید به‌محض رسیدن به Battahl سراغ استاد حرفه Warfarer بروید، اما برای باز کردن این کلاس باید سه بطری Newt Liqueur داشته باشید. شما می‌توانید این نوشیدنی را به قیمت ۵۰۰۰ طلا از کافه Higg در شهر Bakbattahl بخرید. این کافه در شمال مناطق مسکونی Bakbattahl و در سمت غرب مزارع قرار دارد. اگر شخصیت شما انسان است، برای ادامه مأموریت باید ماسک حیوانی (Beastren Mask) را بپوشید وگرنه دستگیر خواهید شد.

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
بخوانید
راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در سمت چپ کافه Higg یک حصار چوبی کوچک با مقداری علوفه وجود دارد. یکی از گونی‌هایی که بیرون حصار قرار دارند را بلند کرده و به داخل محوطه ببرید تا نگهبان کافه شما را به داخل دعوت کند. بعد از وارد‌شدن به کافه با ایزیکل (Ezekiel) صحبت کنید، کل موجودی Newt Liqueur او را بخرید و سپس به سمت Agamen Volcanic Island بروید. سریع‌ترین راه رسیدن به این جزیره از طریق غار درابنیر در جنوب غربی Battahl است.

روش باز کردن حرفه Warfarer در بازی Dragon’s Dogma 2

بعد از خروج از غار درابنیر مسیر شرق را دنبال کنید تا به جزیره آتشفشانی آگامن (Agamen Volcanic Island) برسید. به مسیر خود ادامه دهید تا به چشمه‌های آبگرم برسید. بیرون حمام روستا یک مرد خال‌کوبی‌شده به اسم لموند (Lamond) را می‌بینید که استاد حرفه Warfarer است. کمی با لموند صحبت کنید تا مأموریت The Sotted Sage شروع شود. شما در این مأموریت باید سه بطری نوشیدنی Newt Liqueur برای او تهیه کنید. بعد از تحویل‌دادن نوشیدنی‌ها حرفه Warfarer در اختیار شما قرار می‌گیرد. قبل از ترک‌کردن چشمه‌های آب گرم دوباره با لموند صحبت کنید تا او مهارت Grandmaster’s Path را به شما بدهد. شما بدون داشتن این مهارت نمی‌توانید به‌درستی از حرفه جنگاور استفاده کنید.

بهترین دستور العمل‌های بازی Dragon’s Dogma 2 برای ترکیب کردن آیتم‌های مختلف

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

دستور العمل‌ها یا همان Recipes به شما اجازه می‌دهند آیتم‌های مختلف در بازی Dragon’s Dogma 2 را با هم ترکیب کرده و موارد مفید‌تری بسازید. شما با استفاده از دستور العمل‌ها می‌توانید غذاهای تازه را به معجون‌های شفابخش و غذاهای تازه را به لوازم سفر تبدیل کنید. شما در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 با بهترین دستور العمل‌های این بازی برای ترکیب آیتم‌های مختلف آشنا خواهید شد.

چگونه در بازی Dragon’s Dogma 2 آیتم‌ها مختلف را ترکیب کنیم؟

برای ترکیب کردن آیتم‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2 منوی آیتم‌ها را باز کنید. این منو خلاصه‌ای از آیتم‌های نگه‌داری شده توسط شخصیت اصلی و پاون‌های شما را نشان می دهد. شما با فشار دادن دکمه مربع (X در ایکس باکس) با دو منوی متفاوت روبه‌رو می‌شوید. منوی اول که با عنوان Experiment شناخته می‌شود به شما اجازه می‌دهد آیتم‌های مختلف را با هم ترکیب کنید و نتیجه آن‌ها را ببینید. شما برای استفاده از این قسمت نیازی به دانستن ترکیب‌های مختلف ندارید.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

منوی دوم با عنوان Use Recipe به شما اجازه می‌دهد از دستور العمل‌های مختلف برای ترکیب کردن آیتم‌هایتان استفاده کنید. دستور العمل‌های به شما نشان می‌دهند برای ساخت ترکیب های مختلف به چه آیتم‌هایی نیاز دارید. شما می‌توانید آیتم‌های خود را در مسافرخانه یا صندوقچه ای ترکیب کنید. کافی است زمانی که با صاحب مسافرخانه صحبت می‌کنید یا سراق صندوقچه خود می‌روید گزینه Combine را انتخاب بزنید.

مزیت نگهداری آیتم‌ها در صندوقچه این است که از کهنه شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. این یعنی مواد غذایی شما دیگر به سمت فاسد شدن پیش نمی‌روند و شما آن‌ها را در همان حالتی که هستند نگه می‌دارید.

بهترین دستور العمل‌ها برای ترکیب آیتم‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

جدول زیر شامل بهترین دستور العمل‌ها را برای ترکیب کردن آیتم‌ها در بازی Dragon’s Dogma 2، نتیجه خروجی آن‌ها و تاثیر این مواد است.

آیتمتاثیرات آیتمدستورالعمل
دمنوش سلامتیهنگام مصرف مقدار مناسبی از سلامتی را بازیابی می‌کندبرگ سبز یا شربت + سیب یا انگور
داروی انرژی‌زادر صورت مصرف مقدار زیادی سلامت و استقامت را بازیابی می‌کندپوست درخت دارچین + عصاره گوشت چرخ کرده یا هارسپود
روغن فانوسزمانی که فانوس روشن است به تدریج مصرف می‌شودهارسپود پوسیده + شورماهی پوسیده
داروی معجزهمقدار شگفت انگیزی از سلامت و استقامت را بازیابی می‌کنددم سائورین + یک میوه سالم، گوشت چرخ کرده، گوشت گوزن کوچک یا عصاره هارسپود
داروی قویمقدار شگفت انگیزی از سلامت و استقامت را بازیابی می‌کنددم سائورین + یک میوه سالم، گوشت چرخ کرده، گوشت گوزن کوچک یا عصاره هارسپود
تیر انفجاریتیری است که زمانی که کماندار یک پرتاب انفجاری انجام می‌دهد، استفاده می‌شود.شاخه‌های خشک+ شکوفه گل آفتاب
تیشه خشک/ بیل خشکبرای بازیابی مقدار مناسبی از استقامت، آن را استفاده کنیددو واحد هارسپون رسیده
لیکور نیوتباعث افزایش شدید انرژی به طور موقت می‌شود، اما عوارض جانبی نیز به همراه دارددم سائورین+ شراب میوه
تیر آتش‌زاتیری است که کماندار در پرتاب‌های آتشین خود استفاده می‌کندشاخه‌های خشک+ روغن فانوس
تیر سوزانتیری است که کماندار در پرتاب‌های سوزان خود استفاده می‌کندشاخه‌های خشک + Asp Toxiscale
داروی هارسپونبرای بازیابی استقامت مقدار زیادی از آن را مصرف کنیداسپود خشک+ گیاه سبز
دسته گلبا هدیه دادن آن با هر شخصیتی دوست شویدشکوفه گل خورشید و چند نوع گل دیگر
ماهی خشک قویبرای بازیابی مقدار زیادی از سلامتی استفاده کنید.دو واحد تایدسومر کهنه
اسپود خشک قویبرای بازیابی استقامت خود از آن استفاده کنید.دو واحد هارسپون رسیده پرنسس
جوشانده سم زدابرای بهبود فوری سم استفاده کنیدپیتی ورت + برگ شربت

البته شما می‌توانید بعضی معجون‌ها را طریق ترکیب‌های متفاوت درست کنید. جدول بالا تنها شامل تعدادی از ترکیب‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است و شما می‌توانید از روش‌های دیگر هم برای رسیدن به معجون مورد نظرتان استفاده کنید.

شایعه: بسته الحاقی Separate Ways به زودی برای Resident Evil 4 Remake عرضه می‌شود
بخوانید

راهنمای درمان طاعون اژدها در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

طاعون اژدها یا همان Dragonsplague یکی از جالب‌ترین و عین حال کشنده ترین مکانیک‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است. اگر این بیماری را به موقع تشخیص ندهید و آن را درمان نکنید، ممکن است فایل ذخیره شما به‌طور کامل نابود شود. در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش تشخیص و درمان این بیماری خطرناک را به شما آموزش می‌دهیم.

طاعون اژدها چیست؟

طاعون اژدها یک بیماری خطرناک در بازی Dragon’s Dogma 2 است که فقط پاون‌ها به آن مبتلا می‌شوند. این بیماری مسری است و می‌تواند از یک پاون شما به پاون دیگر منتقل شود. به طور خلاصه، Dragonsplague باعث می‌شود پاون‌های شما در مبارزه قوی‌تر و موثرتر شوند. با این حال، این بیماری در نهایت پاون‌های شما را به اژدها تبدیل می‌کند و شهری که در آن استراحت می‌کنید را به نابودی می‌کشد.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

زمانی که بازی در این حالت ذخیره شود، شما دیگر نمی‌توانید به مردم آن شهر و ماموریت‌هایشان دسترسی داشته باشید. خوشبختانه یک راه ساده برای تشخیص اینکه پاون‌هایتان به طاعون اژدها مبتلا شده‌اند یا خیر وجود دارد. اگر به‌طور ناگهانی یک پیام آموزشی درمورد طاعون اژدها روی صفحه خود مشخص کنید، این یعنی پاون‌های شما به این بیماری مبتلا شده‌اند. در غیر این صورت، گروه شما به طاعون اژدها مبتلا نشده است.  

علائم طاعون اژدها چه چیزهایی هستند؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

اگرچه طاعون اژدها علائم مختلف دارد، اما شما ممکن است با هیچکدام از آن‌ها روبه‌رو نشوید. به عبارتی دیگر، پاون شما می‌تواند با کمترین علائم به یک هیولای نابودگر تبدیل شود. در اینجا برخی از علائم رایج Dragonsplague و نحوه تشخیص آنها آورده شده‌است:

 • چشمان قرمز درخشان – چشمان پاون شما قرمز شده و می‌درخشد (در یک اتاق تاریک به راحتی قابل مشاهده است)
 • بی حالی – پاون‌هایتان روی زمین می‌نشینند
 • سردرد – پاون شما سر خود را نگه می‌دارد یا از نظر بدنی طوری عمل می‌کند که انگار درد دارد
 • اقدام مستقل – پاون به دستورات شما گوش نمی‌دهد و مستقل عمل می‌کند
 • اقدام بیش از حد- پاون شما بیش از حد حرکت می‌کند، مخصوصا در مقابله با یک رویداد خاص
 • افزایش قدرت – پاون شما به شکل عجیبی در نبردها مؤثر و قوی می‌شود
تهیه‌کننده بازی Resident Evil 4: کپکام می‌خواهد بازسازی‌های بیشتری از Resident Evil بسازد
بخوانید

پاون‌ها به شدت به ارایزن وفادار هستند و تمامی دستورات او را اطاعت می‌کند. پس اگر پاون‌های شما از دستورات‌تان پیروی نمی‌کنند، باید به فکر درمان آن‌ها باشید.

روش درمان Dragonsplague در بازی Dragon’s Dogma 2

تنها درمان بیماری طاعون اژدها مرگ است. این یعنی پاون‌های شما برای خلاص شدن از بیماری باید جان خود را از دست بدهند. خوشبختانه پاون‌های احضار شده بعد از مرگ فقط تیمتان را ترک می‌کنند و پاون اصلی هم از طریق ریفت استون دوباره احضار می‌شوند.

مؤثرترین راه برای کشتن یک پاون پرتاب کردن آنها از صخره است. شما می‌توانید آن‌ها را با سقوط از یک صخره خیلی بلند یا پرتاب کردن به درون آب نمک بکشید. اگر با طاعون اژدها برخورد کردید، مطمئن‌ترین گزینه این است که هر سه پیاده خود را بکشید. در مرحله بعد پیاده اصلی خود را دوباره احضار کنید و سپس دو پاون جدید را به خدمت بگیرید.

آیا Eternal Wakestone طاعون اژدها را درمان می‌کند؟

اگر به سرعت به طاعون اژدها مبتلا نشوید، ممکن است بتوانید از شر این بیماری خلاص شوید. از آن‌جایی که Dragonsplague کل مردم یک شهر می‌کشد، شما برای نجات دادن همه باید از تعداد زیادی Wakestone استفاده کنید. البته یک روش کارآمدتر هم وجود دارد؛ ویک استون ابدی یا همان Eternal Wakestone.

ویک استون ابدی جایزه‌ای است که به‌خاطر کشتن اسفینکس (Sphinx) و به دست آوردن کلید او دریافت می‌کنید. این سنگ یک بار مصرف می‌تواند تمام شخصیت‌های مرده در یک منطقه بزرگ را احیا کند. کافی است وارد شهر شوید و از Eternal Wakestone استفاده کنید تا همه چیز باید به حالت عادی بازگردد.

شرکت کپکام در پی «افزایش هزینه‌های توسعه»، در حال بررسی «قیمت‌گذاری» برای عناوین آینده است
بخوانید

اگر Eternal Wakestone همه مردم شهر را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، کافی است تمام اجساد را به مرکز شهر بیاورید و سپس از آن استفاده کنید. به یاد داشته‌ باشید که در هر بازی فقط یک ویک استون ابدی وجود دارد، بنابراین اگر Dragonsplague دو بار شما را مبتلا کند، باید خلاقیت بیشتری در استفاده از Wakestone خود داشته باشید یا یک بازی جدید را شروع کنید.

چگونه می‌توانید ظاهر خود را در بازی Dragon’s Dogma 2 تغییر دهید؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در Dragon’s Dogma 2  شما شخصیت خود را می‌سازید و ظاهر او را تعیین می‌کنید. از آن به بعد شکل ظاهری شما و پیاده اصلی شما – نژاد، شکل بدن و وزن، سن و جنسیت آن‌ها – کاملاً مشخص است. اما چند راه (گران قیمت) برای تغییر ظاهر شما و پیاده‌تان وجود دارد. راهنمای Dragon’s Dogma 2 به شما توضیح می‌دهد که چگونه ظاهر خود را پس از ایجاد شخصیت تغییر دهید و چه محدودیت‌هایی در انجام این کار وجود دارد.

برای کوتاه کردن مو به آرایشگاه مراجعه کنید

در پایتخت ورنوورث، مغازه‌ای را در سمت غربی پیدا خواهید کرد که آرایشگاه کلاویس نامیده می‌شود، حتی یک تابلوی میله آرایشگر در جلو وجود دارد و روی نقشه با نماد قیچی نشان داده شده‌است.در آرایشگاه، می‌توانید مدل مو (و ریش و سبیل)، آرایش و نشانه گذاری (خالکوبی و جای زخم) را با قیمت 10000 سکه طلا تغییر دهید. همچنین پکیجی به قیمت 25000 سکه طلا وجود دارد که به شما امکان می‌دهد هر سه را تغییر دهید. همچنین گزینه‌ای برای تغییر ظاهر خواهید دید، اما خاکستری و غیرفعال است. به این دلیل است که برای فعال‌سازی آن به یک آیتم خاص نیاز دارید.

کتاب «هنر تغییر شکل» بخرید

انجمن پیاده در ورنوورث، مغازه‌ای وجود دارد که می‌توانید از آنجا بخور بخرید تا حالات و صدای پاون اصلی خود را تغییر دهید. آنها همچنین کتابی به نام «هنر تغییرشکل» را به قیمت 500 کریستال ریفت (Rc) می‌فروشند، اگرچه موجودی آن به دو عدد محدود است. شما با پیدا کردن آن‌ها در صندوقچه‌ها، بازیابی ریفت‌استون‌های فراموش شده یا به‌عنوان پاداش زمانی که ماموریت‌های پاون را برای پیاده اصلی خود تنظیم می‌کنید، Rc دریافت خواهید کرد.

اگر یک کتاب تغییر شکل بخرید، می‌توانید ظاهر آریسن یا پیاده اصلی خود را تغییر دهید. البته برای تغییر ظاهر هر دو باید هر دو کتاب را بخرید. برای انجام این کار، «هنر(های) تغییرشکل» خود را به آرایشگاه ببرید و گزینه تغییر ظاهر در دسترس خواهد بود. استفاده از آن به شما امکان می‌دهد دوباره به خلق شخصیت خود بپردازید، اما نه دقیقاً از ابتدا. شما نمی‌توانید بین انسان و حیوان تغییر کنید. هرچند این تنها محدودیت است. هر چیز گزینه دیگری که بخواهید برای بهینه‌سازی در دسترس است. شما می‌توانید با ظاهری کاملاً جدید بازی کنید یا جنسیت خود را تغییر دهید. حتی می‌توانید از آن برای افزایش وزن و اندازه کلی بدن خود برای افزایش اندازه موجودی خود استفاده کنید. قیمت 500 Rc در اوایل بازی کمی‌زیاد است و اگر موجودی شما محدود است احتمالا ترجیح می‌دهید به تغییر ظاهر فکر نکنید.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

راهنمای Fast Travel در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بازی Dragon’s Dogma 2 دارای یک نقشه عظیم است و شما در بسیاری از بخش‌ها آن قدم خواهید زد. خوشبختانه چند راه برای سفر سریع وجود دارد. اما متأسفانه، آن‌ها بسیار محدود هستند، بنابراین شما هنوز هم در اغلب موارد مجبور به سفرهای زمان‌بر هستید. راهنمای Dragon’s Dogma 2 ما به شما نشان می‌دهد که چگونه از طریق دو روش متمایز به سرعت سفر کنید و مزایا و محدودیت‌های هر دو را توضیح می‌دهد.

مکان‌هایی در Dragon’s Dogma 2 که می‌توان به آن‌ها Fast Travel کرد

دو راه برای سفر سریع در Dragon’s Dogma 2 وجود دارد: گاری گاوی و کریستال پورت. شما فقط می‌توانید سریع بین مکان‌های خاص سفر کنید. پیش از اقدام برای سفر منطقه مدنظر خود را با نقشه چک کنید تا ببینید آیا امکان سفر کردن سریع به آن منطقه وجود دارد یا خیر.

نحوه سفر سریع بین شهرها با گاری گاوی

ساده‌ترین راه برای سفر سریع در Dragon’s Dogma 2 این است که سوار گاری گاو نر شوید. مزیت اصلی سفر سریع با گاری گاو ارزان بودن آن است. هزینه این سفر معادل 100 یا 200 سکه طلا خواهد بود. با این حال، گاری‌های گاوی محدود هستند، زیرا آن‌ها فقط صبح‌ها جایگاه خود را ترک می‌کنند. اگر در ساعت دیگری از روز به آنجا برسید، باید در جایگاه بنشینید و منتظر بمانید. به علاوه، آن‌ها نسبتا کند هستند. شما می‌توانید در حالی که در یکی از این گاری‌ها نشسته‌اید چرت بزنید، اما زمان همچنان در پس زمینه می‌گذرد. با این حال، این موضوع فقط زمانی برای شما مشکل ایجاد می‌کند که عجله خیلی زیادی داشته‌باشید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
بخوانید

مشکل بزرگ‌تر گاری‌ها این است که تنها دو تا از آنها در منطقه شروع ورموند وجود دارد و آن‌ها فقط به سه شهر سفر می‌کنند که شامل مِلو، پایتخت ورنوورث، و ایستگاه بازرسی ایستگاه استراحت باتل است. با این حال، این روش هنوز هم راه خوبی برای عبور نسبتاً سریع از قلمرو پادشاهی است. گاری گاوی شما نیز ممکن است مورد حمله هیولا قرار گیرد. این کار سواری شما را مختل می‌کند، اما در صورتی که گاری نابود نشود می‌توانید پس از نبرد با گاری به راه خود ادامه دهید یا به عقب برگردید. اگر اتفاقی افتاد که گاری گاوی را از بین برد، شما باید سفر خود را با پای پیاده تمام کنید.

نحوه سفر سریع به کریستال‌های پورت با فری استون

روش دیگر سفر سریع که سریع‌تر از روش قبلی است، انتقال از راه دور با کریستال پورت می‌باشد. اما این گزینه نیز بسیار محدود است. برای استفاده از کریستال‌های پورت، ابتدا باید یکی از آن‌ها را پیدا کرده و آن را فعال کنید. دوتا از این کریستال‌ها در ورموند وجود دارد، یکی در ورنوورث و دیگری در دهکده هارو. هنگامی‌که یک کریستال پورت فعال می‌شود، تبدیل به یک راه برای سفر سریع برای شما می‌شود. البته شما نمی‌توانید بیشتر از فعال کردن آنها با آنها تعامل داشته باشید.

برای سفر کردن با استفاده از یک کریستال پورت، باید از فری استون استفاده کنید. فری استون‌ها آیتم‌های بسیار کمیابی هستند که در صندوق‌های گنج خارج از مسیر پیدا می‌کنید یا به‌عنوان جوایز تلاش دریافت می‌کنید. شما همچنین می‌توانید آنها را از برخی فروشندگان به قیمت 10000 سکه طلا خریداری کنید.

همچنین ممکن است با یک کریستال پورت به‌عنوان یک آیتم روبرو شوید، به‌عنوان مثال، در طول تلاش «محاکمه تیراندازی با کمان» در Sacred Arbor یک کریستال پورت به‌عنوان جایزه دریافت خواهید کرد. این آیتم‌ها قابل استفاده مجدد هستند و می‌توانید در صورت نیاز آن‌ها را در جای مشخصی قرار داده و بردارید. آنها به‌عنوان کریستال‌های پرتابل عمل می‌کنند، به این معنی که برای رسیدن به آنها به یک فری‌استون نیاز دارید. شما می‌توانید 10 عدد از این کریستال‌های پورت غیر ثابت را در یک زمان فعال داشته باشید، اما آن‌ها نیز بسیار نادر هستند.

چگونه زمان را در طول روز در Dragon’s Dogma 2 تغییر دهیم؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

تغییر ساعت روز یک جنبه حیاتی در تسلط بر Dragon’s Dogma 2 است. بازی در روز و در شب به طور قابل توجهی متفاوت است. اما واقعاً راحت نیست که 20 دقیقه در حین غروب خورشید منتظر بمانید. به عبارت دیگر، شما نیاز دارید که هر از گاهی زمان را در طول روز را کنترل کنید. راهنمای Dragon’s Dogma 2 ما به شما نشان می‌دهد که چگونه زمان را به دو روش برای چند ساعت چرت زدن یا خواب طولانی‌تر تغییر دهید و این‌که برای انجام هر کدام از این کارها باید کجا باشید.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

یک روز در Dragon’s Dogma 2 چقدر طول می‌کشد؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در بازی Dragon’s Dogma 2 چرخه روز و شب تقریباً 48 دقیقه دارد. برخی از ماموریت‌ها فقط در ساعات خاصی از روز انجام می‌شوند، دشمنان مختلف در زمان‌های مختلف ظاهر می‌شوند و برخی منابع را فقط می‌توان در شب جمع‌آوری کرد. برخی از ماموریت‌ها، به خصوص ماموریت‌های زمان‌بندی‌شده، تحت تأثیر گذشت زمان قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال، اگر برای تکمیل یک ماموریت پذیرفته‌شده بیش از حد زمان بگذارید یا با یک پایان «بد» مواجه می‌شوید یا قادر به پایان آن نخواهید بود. علاوه‌ بر آن، آیتم‌های موجود در موجودی شما می‌توانند با گذشت زمان تغییر کنند: به‌عنوان مثال، یک سیب در طی چند روز تبدیل به یک سیب رسیده (که بیشتر التیام می‌بخشد) و سپس به یک سیب گندیده (که سمی‌می‌شود) تبدیل می‌شود.

چگونه می‌توان زمان را در طول روز در مسافرخانه یا کمپ تغییر داد؟

وقتی در طبیعت هستید، به طور دوره‌ای کمپینگ‌هایی پیدا می‌کنید. شما می‌توانید از یک کیت کمپینگ برای ایجاد کمپ استفاده کنید. اگر در یک شهرک هستید، ممکن است یک مسافرخانه پیدا کنید. مسافرخانه‌ها ساختمان‌هایی هستند که  شومینه آبی در جلوی خود دارند. در یک کمپ، دسترسی به تخت‌خواب به شما امکان می‌دهد تا صبح یا عصر روز بعد بخوابید. در مسافرخانه، باید هزینه تخت را بپردازید. قیمت آن بسیار زیاد است و معمولاً برای هر شب 1500 تا 2000 سکه طلا هزینه دارد.

هر جا که بخوابید، این گزینه را خواهید داشت که تا صبح یا تا شب استراحت کنید. هر یک از گزینه‌ها زمان را به روز یا شب بعد به سرعت جلو می‌برد. اگر در مسافرخانه می‌خوابید، ذخیره‌ای ایجاد می‌کنید که می‌توانید با گزینه Load Last Inn Save به آن بازگردید، فقط توجه داشته باشید که انجام این کار آخرین ذخیره خودکار شما را بازیابی می‌کند.

سازندگان Resident Evil 4 در خصوص پیشرفت مکانیک‌های بازی صحبت می‌کنند
بخوانید

نحوه تغییر زمان روی نیمکت

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در شهرها و سکونتگاه‌ها، نیمکت‌هایی را در اطراف می‌بینید که می‌توانید با آنها تعامل داشته باشید. البته شما فقط می‌توانید با آن‌هایی که پارچه قرمز روی صندلی دارند تعامل کنید و بقیه فقط تزئینی هستند. می‌توانید با بررسی مینی‌مپ‌تان برای یافتن نماد نیمکت‌شکل، بررسی کنید کدام نیمکت‌ها به شما اجازه می‌دهند زمان را سپری کنید.

 چند ثانیه پس از نشستن روی یک نیمکت، گزینه چرت زدن را خواهید داشت (دقیقاً مانند کاری که در گاری گاو در هنگام سفر سریع انجام می‌دهید). در حالی که در کمپ یا در مسافرخانه تا روز یا شب بعد می‌خوابید، چرت زدن شما را تا نیمه این زمان به جلو می‌برد. اگر می‌خواهید تمام زمان را از روز تا شب طی کنید، ممکن است مجبور شوید دو بار پشت سر هم چرت بزنید.

آیا باید در Dragon’s Dogma 2 خانه بخرید؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

در Dragon’s Dogma 2 فرصت‌های متعددی برای خرید خانه خواهید داشت. اما با همان مشکلی که در زندگی واقعی دارید مواجه خواهید شد: آیا ارزشش را دارد که یک خانه تهیه کنید؟ خانه‌ها در Dragon’s Dogma 2 با این که مزایای غیرقابل انکاری مثل امکان استراحت و ذخیره‌سازی آیتم‌ها به شما می‌دهند، اما بسیار گران هستند. در این راهنمای Dragon’s Dogma 2 توضیح می‌دهیم که آیا باید خانه بخرید یا نه و چگونه خانه‌ای در ورنورث و Bakbattahl داشته باشید.

آیا ارزش دارد که در Dragon’s Dogma 2 خانه بخرید؟

درست مانند زندگی واقعی، خرید خانه در Dragon’s Dogma 2 هم یک سرمایه‌گذاری محبوب محسوب می‌شود. خانه‌ها در درازمدت پول زیادی برای شما پس‌انداز می‌کنند، زیرا شما اساساً هر بار که در تخت خود می‌خوابید، 2000 سکه طلا (یا بیشتر) پس‌انداز می‌کنید، چون نیاز نیست به یک مسافرخانه بروید و در آن‌جا هزینه‌‌ای گزاف برای یک تخت پرداخت کنید. شما باید یک خانه در ورنورث، Bakbattahl یا هر دو خریداری کنید.

اما سؤال واقعی که باید بپرسید این نیست که آیا باید خانه بخرید یا نه، بلکه باید دید آیا می‌توانید از پس خرید خانه برآیید؟ قبل از خرج کردن هزاران سکه طلا برای خریدن خانه، نگاهی به وضعیت مالی خود بیندازید. زمانی می‌توانید خانه رویایی خود را بخرید و خود و تجهیزات پیاده خود را ارتقا دهید، که از نظر مالی برای این کار آماده باشید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
بخوانید

نحوه خرید خانه در ورنورث در Dragon’s Dogma 2

در حین کاوش در ورنوورث، در نهایت با میلدرد روبرو می‌شوید که در خیابان‌ها در کنار مسافرخانه استاردراپ می‌گذرد. همانطور که از کنار او رد می‌شوید، او توجه شما را جلب می‌کند و می‌پرسد که آیا میخواهید خانه او را برای یک هفته قرض بگیرید. با این کار، تلاش “مکانی برای تماس با خانه” آغاز می‌شود. تنها کاری که باید در اینجا انجام دهید این است که با میلدرد در خانه‌اش صحبت کنید و سپس یک هفته منتظر بمانید تا او برگردد. شما می‌توانید در این مدت هر چقدر که می‌خواهید به رایگان در خانه بخوابید و حتی از صندوق ذخیره‌سازی استفاده کنید.

وقتی میلدرد یک هفته بعد از ماجراجویی خود برمی‌گردد، به شما می‌گوید که قصد دارد از آن‌جا برود و به شما پیشنهاد می‌دهد که خانه‌اش را به شما بفروشد: به قیمت 20000 سکه طلا. اگر بله بگویید، او سند را به شما داده و از شهر خارج می‌شود. از آن به بعد شما دیگر صاحب خانه هستید. پس دیگر لازم نیست هر بار که به ورنوورث باز می‌گردید یک اتاق اجاره کنید.

روش خرید خانه در Bakbattahl در بازی Dragon’s Dogma 2

خرید خانه در Bakbattahl بسیار ساده تر از تلاش میلدرد در ورنورث و  البته کمی‌ گران‌تر است. درست در غرب بخش مسکونی Bakbattahl زنی وحشی به نام آدریا به شما نزدیک می‌شود. او به شما پیشنهاد فروش خانه‌ای در شهر را به قیمت 30000 سکه طلا می‌دهد. اگر به میزان لازم سکه دارید، پیشنهاد او را قبول کنید تا آدریا شما را به درب ورودی خانه جدیدتان انتقال دهد. پس از آن می‌توانید از خانه جدید خود در مرکز Bakbattahl لذت ببرید.

چگونه ظرفیت Inventory خود در Dragon’s Dogma 2 را افزایش دهیم؟

مقداری که می‌توانید در موجودی خود حمل کنید – حداکثر بار شما – تعیین می‌کند که چه‌قدر وسیله می‌توانید در Dragon’s Dogma 2 بردارید. به لطف وجود منابع بی پایانی از قطعات هیولا و میوه‌ها و سنگ معدن و آیتم‌های شفابخش، چیزهای زیادی برای جمع‌آوری وجود دارد.

متاسفانه باید گفت که ظرفیت تحمل کاراکتر شما خیلی عالی نیست. شما به سرعت موجودی خود را پر می‌کنید و بیش از حد سنگین می‌شوید، که سرعت حرکت شما را کاهش می‌دهد و استقامت شما را سریع‌تر تخلیه می‌کند. این یک مشکل بزرگ است زیرا وسایل شما(سلاح‌ها و زره‌های شما) بخش زیادی از میزان بار قابل حمل شما را قبل از اینکه چیزی بردارید پر می‌کنند. راهنمای Dragon’s Dogma 2 ما نحوه افزایش اندازه موجودی کاراکتر شما و همچنین نحوه عملکرد سیستم حداکثر میزان بار را توضیح می‌دهد.

از سیستم مورد نیاز بازی Resident Evil 4 رونمایی شد
بخوانید

چگونه می‌توان در Dragon’s Dogma 2  ظرفیت Inventory را افزایش داد؟

در ادامه به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت، اما برای به دست آوردن بالاترین ظرفیت حمل در Dragon’s Dogma 2، باید:

 • بزرگترین شخصیتی را که می‌توانید در  بخش خلق شخصیت بسازید.
 • حرفه فایتر یا همان جنگنده را انتخاب کنید.
 • حشرات زیادی بخورید، خصوصا سوسک‌های گلدن تروو.
 • خود را به یک یا دو حلقه افزایشی تجهیز کنید.
 • قفل مهارت تقویتی را باز کنید(به خصوص در حرفه فایتر).

بیایید توضیح دهیم که چرا هر یک از این‌ها حداکثر بار و در نتیجه حجم موجودی شما را افزایش می‌دهد.

بزرگترین کاراکتری که می‌توانید را در بخش خلق شخصیت بسازید

حداکثر بار شروع کاراکتر شما در واقع در حین خلق شخصیت تعیین می‌شود. وزن یک کاراکتر( هم برای Arisen و هم برای پیاده‌ها) ظرفیت تحمل را تعیین می‌کند. اگر می‌خواهید فوراً ظرفیت تحمل خود را به حداکثر برسانید، خود را به بزرگ‌ترین شخصیتی که می‌توانید، تبدیل کنید.

اسلایدرهای خالق شخصیت که مواردی مانند قد، ماهیچه‌ها و اندازه بالا و پایین تنه را کنترل می‌کنند، بزرگ‌ترین کمک‌کننده‌ها در این بخش هستند. با اسلایدرهای اندازه بالا و پایین بدن، کاراکتر خود را قد بلند کنید (حداکثر قد ممکن برای کاراکتر 215 سانتی متر است) و اندازه خود را به طور کلی بزرگ کنید. ماهیچه‌ها به طور مستقیم ظرفیت تحمل شما را تغییر نمی‌دهند، اما می‌توانید با به حداکثر رساندن آن‌ها چند کیلوگرم به وزن بدن خود اضافه کنید. البته در این بخش می‌توانید از تغییرات زیبایی‌شناختی هم استفاده کنید.

ماهیچه‌ها به خودی خود حداکثر میزان بار شما را افزایش نمی‌دهند، اما وزن بدن شما را افزایش می‌دهند. طبق آزمایش ما، به نظر می‌رسد که نژاد، جنسیت و سن هیچ تأثیری بر ظرفیت تحمل شما ندارد. البته به این نکته هم دقت کنید که وزن بدن شما تعیین می‌کند که استقامت شما با چه سرعتی شارژ می‌شود (وزن بیشتر بدن برابر است با شارژ مجدد آهسته‌تر)، بنابراین همیشه تعادل بین سرعت پر شدن استقامت و میزان حمل بار را رعایت کنید. نزدیک بودن وزن موجودی شما به حداکثر بار شما بر سرعت تخلیه استقامت شما نیز تأثیر می‌گذارد. در مجموع، می‌توانید حداکثر وزن اولیه خود را تا حدود 33 کیلوگرم بدست آورید. و سپس بسته به حرفه خود می‌توانید کمی‌بیشتر (یا کمتر) بار دریافت کنید.

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
بخوانید

حرفه فایتر را انتخاب کنید

شغل شما نیز (کمی) به حداکثر  میزان بار شما کمک می‌کند. از میان حرفه‌های ابتدایی، فایترها یا همان جنگنده‌ها می‌توانند بیشترین میزان بار را حمل کنند، کمانداران و دزدها در رتبه دوم قرار دارند، و میج‌ها کمترین میزان حمل بار را دارند. این فقط چند کیلوگرم به میزان حمل بار شما اضافه (یا کم) می‌کند، اما به خودیِ خود می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد نماید. در واقع، حداکثر بار شما وقتی تغییر شغل می‌دهید در هر نقطه تغییر می‌کند. اگر حرفه خود را به فایتر تغییر دهید، میزان بار شما افزایش پیدا می‌کند و اگر حرفه خود را از فایتر به دزد تغییر دهید،  این میزان کاهش می‌یابد. شما فقط می‌توانید حرفه‌ها را در انجمن حرفه‌ای یا برخی مسافرخانه‌ها تغییر دهید. اگر می‌خواهید حداکثر بار خود را بدون تغییر شغل افزایش دهید، باید راه دیگری را امتحان کنید.

سوسک‌های گلدن تروو را بخورید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

همان‌طور که در دنیای Dragon’s Dogma 2 کاوش می‌کنید، ممکن است این سوسک‌های بزرگ و درخشان را ببینید (یا پیاده‌های شما ممکن است آن‌ها را ببینند). این سوسک‌ها معمولاً روی تنه درختان دیده می‌شوند و به نوعی یک کالای مصرفی هستند. اگر یکی از این سوسک‌ها را در موجودی خود انتخاب کنید و آن را بخورید، حداکثر وزن شما 0.15 کیلوگرم افزایش می‌یابد. این مقدار زیادی نیست، اما در حین پیشرفت در مسیر خود ده‌ها سوسک را خواهید یافت و این میزان به تدریج افزایش می‌یابد.

خود را به یک یا دو حلقه اتصال مجهز کنید

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

اگر از تجهیزاتی به نام حلقه اتصال یا  Ring Of Accrual استفاده کنید، افزایش نسبتا خوبی برای حداکثر بار خود خواهید داشت. تجهیز خود به یکی از این حلقه ها حداکثر وزن شما را تا 5 کیلوگرم افزایش می‌دهد و می‌توانید در هر یک از دستان خود یک حلقه نگهدارید تا وزن خود را 10 کیلوگرم افزایش دهید.

حلقه‌های Accrual را می‌توان از برخی فروشندگان خریداری کرد، مثل تاجر مسافر در ملو. به علاوه، زره‌دار در ورنورث نیز یک حلقه دارد که آن را به قیمت 6500 سکه طلا می‌فروشد. یک راه بسیار ارزان‌تر برای به دست آوردن زودهنگام این حلقه‌ها، تکمیل ماموریت «جعبه تزئینی» است. در این صورت شما می‌توانید با پرداخت 800 سکه طلا و صرف مقداری از وقت خود به این حلقه‌ها دست پیدا کنید.

طبق گفته توسعه‌دهندگان بازی Dragon's Dogma 2، هیچ حالت چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد
بخوانید

مهارت تقویتی را فعال کنید

مهارت‌های تقویتی، مهارت‌های حرفه‌ای هستند که با کسب رتبه در هر حرفه، قفل آن را باز می‌کنید. برخلاف مهارت‌های اسلحه، تقویت کننده‌ها را می‌توان با حرفه‌های دیگر استفاده کرد. افزایش رتبه 6 جنگنده، حداکثر بار شما را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. پس از باز کردن قفل آن در حرفه جنگنده، می‌توانید آن را بدون توجه به حرفه‌ای که در آن بازی می‌کنید، روی شخصیت خود اعمال کنید.

چگونه در بازی Dragon’s Dogma 2 ویک استون بیشتری بدست آوریم؟

ویک‌استون به شما این امکان را می‌دهد که پس از مرگ در Dragon’s Dogma 2 دوباره بلند شوید و به مبارزه ادامه دهید. این سنگ‌ها همچنین می‌توانند روستاییان یا Npc‌های کلیدی را از مرگ بازگردانند. پس در صورتی که به‌طور تصادفی فرد مهمی‌را بکشید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

متأسفانه ویک‌استون یکی از نادرترین منابع Dragon’s Dogma 2 است. بنابراین در این راهنمای Dragon’s Dogma 2، به شما یاد می‌دهیم که چگونه ویک استون‌های بیشتری دریافت کنید و نکاتی را در مورد بهترین زمان استفاده از آنها ارائه می‌دهیم.

ویک استون چیست؟

ویک استون‌ها ابزار فوق‌العاده قدرتمندی در Dragon’s Dogma 2 هستند. اگر زمانی که یکی از آن‌ها را در فهرست موجودی خود دارید بمیرید، بازی منویی نمایش می‌دهد که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید از آن استفاده کنید یا خیر. اگر نه بگویید، به آخرین ایست بازرسی خود بازگردانده خواهید شد (احتمالاً چند ثانیه قبل از اینکه با چیزی که شما را کشته است برخورد کنید). اما اگر بگویید بله، کاملاً زنده و در میانه مبارزه‌ای که قبلاً داشتید به عقب برمی‌گردید، به این معنی که هیولا همان میزان سلامتی را خواهد داشت که هنگام مرگ شما داشت.

هر بار که در Dragon’s Dogma 2 آسیب می‌بینید، حداکثر سلامت شما کاهش می‌یابد.  استفاده از ویک استون‌ها علاوه بر این که شما را احیا می‌کند، حداکثر سلامتی شما را نیز بازیابی می‌کند. به همین خاطر برای نبردهای طولانی یا در مبازه با هیولاهایی که بسیار قدرتمندتر از شما هستند، استفاده از آن‌ها بسیار مفید است.

ویک استون‌ها همچنین کاربرد ثانویه‌ای نیز دارند. شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها با اجساد Npc های کلیدی تعامل داشته باشید و آن‌ها را احیا کنید. این فقط در صورتی آشکار می‌شود که یک Npc در یک حمله هیولا بمیرد، یا اگر شما (یا پیاده هایتان) به‌طور تصادفی آن‌ها را بکشید. شما می‌توانید جسد آن‌ها را در خانه چارنل که نزدیک‌ترین مکان به محل معمول‌شان است پیدا کنید و برای احیای آن‌ها از ویک استون استفاده کنید.

شرکت کپکام در پی «افزایش هزینه‌های توسعه»، در حال بررسی «قیمت‌گذاری» برای عناوین آینده است
بخوانید

چگونه در بازی Dragon’s Dogma 2 ویک استون‌های بیشتری بدست آوریم؟

ویک استون‌ در Dragon’s Dogma 2 بسیار نادر بوده و حتی از فری استون نیز کمیاب‌تر است. برای ساختن یک ویک استون، باید سه عدد ویک استون شارد را با هم ترکیب کنید. این تکه‌ها در سراسر جهان Dragon’s Dogma 2 پراکنده شده‌اند و در طول سفر آنها را در صندوق‌های گنج، پشت بام‌ها و سایر مکان‌های تصادفی پیدا خواهید کرد. اساساً آنها در همه جا هستند و راه آسانی برای پرورش آنها وجود ندارد.

اگر به دنبال چند قطعه ویک استون شارد هستید، می‌توانید از یک کالای مصرفی به نام Dragon’s Gaze (نوع دیگری از آیتم‌هایی که گاهی در دنیای بازی با آن آشنا می‌شوید) برای علامت‌گذاری نزدیک‌ترین ویک استون شارد روی نقشه خود استفاده کنید. این موارد نیز نادر هستند، بنابراین باید آن‌ها را ذخیره کنید تا زمانی که واقعاً به یک ویک استون نیاز مبرم داشته باشید از آن استفاده کنید.

زمان استفاده از ویک استون در Dragon’s Dogma 2

به دلیل نادر بودن ویک استون‌ها، باید با هر ویک استون به‌عنوان یک شیء با ارزش برخورد کنید. اگر فقط در حال ماجراجویی در جهان هستید و به یک سیکلوپ یا موجود غول‌پیکر برخورد می‌کنید و می‌میرید، نیازی نیست از ویک استون استفاده کنید. می‌توانید دوباره بازی را از آخرین ذخیره خود شروع کنید و این مرحله را از نو طی کنید.

وقتی با هیولایی می‌جنگید که برای ادامه داستان خود باید حتما او را بکشید، بهترین زمان برای استفاده از ویک استون است. به علاوه، زمانی که در حال مبارزه با چیزی هستید که فکر نمی‌کنید بتوانید آن را بدون تکیه بر احیای اواسط نبرد بکشید، موقعیت دیگری است که می‌توانید از ویک استون استفاده کنید تا در نبرد خود پیروز شوید و بتوانید به روند بازی ادامه دهید.

چگونه در بازی Dragon’s Dogma 2 سر مدوسا را به دست آوریم؟

سر مدوسا یا همان مدوسا هد یک آیتم قدرتمند در Dragon’s Dogma 2 است که به شما امکان می‌دهد تقریباً هر دشمنی از جمله دریک‌ها و گریفین‌ها (مثل تلاش «مورد بلوک مجسمه‌ساز») را مثل سنگ، بی‌حرکت کنید. بدون شک برای پیدا کردن یک سر مدوسا، باید ابتدا یک مدوسا پیدا کنید.  راهنمای Dragon’s Dogma 2 ما به شما نشان می‌دهد که کجا یک مدوسا را ​​پیدا کنید (و چند وقت یکبار رشد می‌کند). ما همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه سر مدوسا را جدا کنید و چگونه یک سر مدوسای سالم بدست آورید.

سازندگان Resident Evil 4 در خصوص پیشرفت مکانیک‌های بازی صحبت می‌کنند
بخوانید

قبل از اینکه سعی کنید مدوسا را پیدا کنید، حرفه خود را به دزد تغییر دهید

قبل از اینکه به مکان پیدا کردن مدوسا بپردازیم، باید کمی‌آماده سازی انجام دهید. بریدن سر مدوسا به این معنی است که شما باید به‌عنوان یک دزد یا جنگنده بازی کنید. زیرا فقط این دو کاراکتر هستند که می‌دانند چطور باید سر مدوسا را ببرند. کاراکترها دیگر می‌توانند مدوسا را بکشند، اما سرِ او خود به خود کنده نمی‌شود تا بتوانند آن را به غارت ببرند. این شما هستید که باید با قرار گرفتن در حرفه مناسب، سر مدوسا را قطع کنید. و از آنجایی که سلاح‌ها به شغل مرتبط هستند، حرفه دزد به چند دلیل بهترین شغل برای انجام این کار است:

 • تقویت کننده ویگور سرعت از دست دادن استقامت شما هنگام چسبیدن به دشمن را کاهش می‌دهد
 • مهارت‌های Powder Charge و Powder Blast به شما اجازه می‌دهد تا مواد منفجره‌ای را روی سر مدوسا بکارید که او را بیهوش کند.
 • مهارت های اسلحه Gut و Run و Draw و Quarter برای وارد کردن مقدار زیادی آسیب هدفمند عالی هستند.

از نظر فنی، شما می‌توانید همه این کارها را به‌عنوان یک Warfarer انجام دهید، اما آن‌قدر روی دزد متمرکز خواهید بود که تفاوت زیادی وجود ندارد.

کجا می‌توان مدوسا را پیدا کرد؟

مدوسا اولین هیولایی بود که در ابتدای بازی در محیط حفاری با آن مبارزه کردید. او از آن برخورد فرار کرد و مدت زیادی طول خواهد کشید تا دوباره او را پیدا کنید. او به جنگل ویرمزبلاد در Battahl رفته است. برای رسیدن به آن‌جا، از Bakbattahl کمی‌به سمت غرب به سمت ایستگاه مرکزی Battahl بروید. سوار کالسکه‌ای که به سمت جنوب می‌روید شوید و تا انتهای مسیر را با آن بروید.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

از توقفگاه طناب‌زنی، مسیر شمال را دنبال کنید و از اولین مسیر سمت چپ بروید تا به سمت جنوب برگردید. کمی‌پایین‌تر، پلی در سمت راست خود خواهید دید. از آن عبور کنید و مسیر را به سمت دره در سمت دیگر ادامه دهید. در نهایت، شما مجسمه‌هایی را در طول مسیر پیدا خواهید کرد و ممکن است با حیوانی به نام تورنس برخورد کنید که نکاتی را در مورد آنچه در راه است ارائه می‌کند. در امتداد سمت راست مسیر غاری را خواهید دید که با دو درخت افتاده به شکل X مشخص شده است. برای یافتن غار نرا باتل ویدریفت و مدوسا به داخل بروید.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

چگونه سر مدوسا را ​​در بازی Dragon’s Dogma 2 قطع کنیم؟

برای بریدن سر مدوسا، باید با یک سلاح تیغه ای به سر او حمله کنید. هر چند رسیدن به آن نقطه ممکن است کمی‌ مشکل باشد. بالا رفتن از مدوسا سخت است. او اغلب حرکت می‌کند و موقعیت‌هایش را تغییر می‌دهد، بنابراین بیشتر به دنبال این باشید تا به شما اجازه دهد همان‌طور که از او آویزان هستید در مسیری که می‌خواهید بالا بروید. در این شرایط است که تقویت‌کننده ویگور برایتان خیلی مفید است.

او همچنین شما را در هر فرصتی که به دست بیاورد از خود دور می‌کند. یک راه خوب برای حل این مسئله این است که پودر انفجار را روی نیم تنه او بکارید و تا جایی که می‌توانید به سر او نزدیک شوید بدون اینکه او شما را در اتاق پرتاب کند. هنگامی‌که توانستید او را شکست دهید و او به زمین افتاد، فوراً حملات شدید خود را روی سر او متمرکز کنید. تمام کاری که باید انجام دهید همین است.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

چگونه یک سر مدوسای سالم بدست آوریم؟

در واقع، کیفیت سر مدوسایی که به دست می‌آورید به میزان سالم بودن آن بستگی دارد. اگر سر او را خیلی سریع ببرید (مثلاً در اولین تلاش خود)، یک سر مدوسای کاملا سالم و با کیفیت دریافت خواهید کرد. در صورتی که قبل از قطع کردن سر مدوسا، سلامتی او بیشتر کاهش دهید، یک مدوسا هد معمولی دریافت خواهید کرد. در نهایت، اگر قبل از بریدن سر او به راه خود ادامه دهید و بعدا سر او را قطع کنید، شما یک سر مدوسای پوسیده و خراب دریافت می‌کنید که کاملا بی‌کیفیت است.

سر مدوسا نیز مثل آیتم‌‌های مربوط به مواد غذایی در موجودی شما خراب می‌شود و در نهایت تبدیل به یک سر مدوسای پوسیده می‌شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید فوراً از آن استفاده کنید، آن را در انبار خود در مسافرخانه یا خانه‌ای که دارید بگذارید.

شایعه: بسته الحاقی Separate Ways به زودی برای Resident Evil 4 Remake عرضه می‌شود
بخوانید

مدوسا در بازی Dragon’s Dogma 2 چند بار رشد می‌کند؟

وقتی مدوسا را می‌کشید، او به مدت ۱۴ روز در بازی مرده باقی می‌ماند تا اینکه در نرا Battahl ویندریفت دوباره رشد کند. به Bakbattahl برگردید و دو هفته در خانه خود بخوابید. اگر از قبل یک سر مدوسا دارید و می‌خواهید سراغ یکی دیگر بروید، فقط مطمئن شوید که در انبار است تا پوسیده نشود.

چگونه در Dragon’s Dogma 2 از زندان خارج شویم؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

شما ممکن است در روند بازی Dragon’s Dogma 2 گاهی به زندان بیفتید. این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که مثلا در یک منطقه ممنوعه دزدی کرده باشید. یا شاید شما انسانی هستید که سعی دارد قفل حرفه Warfarer را باز کند. وقتی در زندان هستید، به‌طور موقت بیشتر موجودی خود را از دست خواهید داد و خود را در یک سلول قفل شده گرفتار خواهید دید. بازی به شما می گوید که راه های مختلفی برای فرار وجود دارد، اما دقیقاً نحوه انجام این کار را توضیح نمی‌دهد.

ما را سرزنش نکنید، اما به اندازه کافی در زندان بازی بوده ایم تا دقیقاً بدانیم چگونه در Dragon’s Dogma 2 از زندان بیرون بیاییم. برای اطلاعات کامل در مورد همه روش‌ها، به علاوه توضیحی در مورد چگونگی بازگرداندن وسایل خود در زمانی که بالاخره از مهلکه خارج شدید، با ما همراه باشید.

به نگهبانان رشوه بدهید

اولین باری که دستگیر می‌شوید بازی به این روش اشاره می‌کند. شما می‌توانید در حین عبور با نگهبان‌هایی که در بیرون سلول شما گشت‌زنی می‌کنند صحبت کنید، و آنها با خوشحالی شما را در ازای دریافت مبلغی به‌عنوان رشوه آزاد می‌کنند. آنها در مقابل آزاد کردن شما مقدار زیادی از پول شما، حدود 10 هزار سکه طلا را از شما خواهند گرفت. اگر دارایی شما کمتر از این مقدار باشد، آن‌ها شما را آزاد نخواهند کرد. این یک راه مطمئن برای فرار است، اما روش‌های دیگری برای خارج شدن از زندان وجود دارد که آسیب کمتری به دارایی شما وارد می‌کند.

از یک کلید موقت دروازه استفاده کنید

کلیدهای اتاق موقت وسایل یکبار مصرفی هستند که شما را از زندان آزاد می‌کنند. چند راه برای پیدا کردن یا به دست آوردن وجود دارد. اگر همین حالا هم در زندان هستید، به دنبال یک گلدان شکستنی در سلول بگردید. همیشه این گلدان در اطراف شما وجود ندارد، اما اگر وجود داشته باشد، ممکن است کلیدی درون آن پنهان باشد.

تهیه‌کننده بازی Resident Evil 4: کپکام می‌خواهد بازسازی‌های بیشتری از Resident Evil بسازد
بخوانید

اگر خارج از زندان هستید و می‌خواهید خود را برای خطر احتمالی زندان آماده کنید، می‌توانید کلیدهای موقت دروازه را از برخی تجار نیز خریداری کنید. برای مثال، دادلی در نزدیکی ورودی ملو یک کلید را به قیمت 3000 سکه طلا به شما می‌فروشد. در نهایت، در شروع ماموریت اصلی «The Caged Magistrate» یک کلید دروازه (یک کلید دائمی که خراب نمی‌شود) دریافت خواهید کرد. اگر قصد انجام جنایات را دارید، ممکن است ارزش شروع آن جستجو را داشته باشد. حتی اگر زمانی که در یک سلول زندان هستید تقریباً کل موجودی خود را از دست دهید، باز هم کلیدها نزد شما می‌مانند، بنابراین می‌توانید از آنها برای فرار سریع استفاده کنید.

اگرچه نگهبانانی در زندان هستند که در حال گشت زنی هستند، اما به نظر نمی رسد که آن‌ها برای فرار شما مشکلی ایجاد کنند. هنگامی که از سلول خود خارج شدید، تا زمانی که زیاد معطل نکنید، باید بتوانید بدون مشکل از کنار آنها بگذرید. اگر آنها به شما حمله کردند، فقط به دویدن ادامه دهید، زیرا هیچ یک از وسایل خود را برای مبارزه با آنها ندارید. اگر فاصله کافی ایجاد کنید، شما را تنها خواهند گذاشت.

زندان را به معنای واقعی کلمه بشکنید!

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

برخی از سلول‌ها دیواره‌های شکستنی دارند که می‌توانید آن‌ها را سوراخ کنید. این‌ها به فاضلاب منتهی می شوند که یک مسیر نسبتاً آسان برای رسیدن به آزادی شما خواهد بود. حتی ممکن است برخی از آیتم‌های با ارزش را در نیز در مسیر خود پیدا کنید، بنابراین مطمئناً مقرون به صرفه تر از رشوه دادن به نگهبانان است. چه کسی تا به حال گفته است که جنایت هزینه ای ندارد؟

نحوه بازیابی تجهیزات پس از فرار از زندان در Dragon’s Dogma 2

سعی نکنید در حین فرار خود به دنبال صندوقچه حاوی موجودی خود باشید. هنگامی که به مکان امن رسیدید، یکی از پیاده‌های شما تمام منابع و تجهیزات شما را به شما باز می‌گرداند. با این حال، باید دوباره همه چیز را به صورت دستی تجهیز کنید.

راهنمای پیداکردن Seeker’s Token در بازی Dragon’s Dogma 2

توکن جوینده یا همان Seeker’s Token یکی از کمیاب‌ترین آیتم‌های بازی Dragon’s Dogma 2 است. اگر شما هم به این آیتم ارزشمند نیاز دارید، اصلاً نگران نباشید. در دنیای Dragon’s Dogma 2 بیش از ۲۴۰ توکن جوینده وجود دارند که در  مکان‌های مختلف مخفی شده‌اند. در این بخش راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما محل پیداکردن تمامی توکن‌های جوینده را به شما نشان می‌دهیم.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

نکته: باتوج ه‌به زیاد بودن تعداد این توکن‌ها، ما فقط محل پیداکردن ۳۰ توکن اول را با جزئیات دقیق توضیح داده‌ایم و محل پیداکردن بقیه آن‌ها روی نقشه نمایش‌داده‌شده است.

پاداش پیداکردن Seeker’s Token در بازی Dragon’s Dogma 2

توکن‌های جوینده صرفاً یک آیتم Collectible نیستند و شما می‌‌توانید با تحویل‌دادن آن‌ها به انجمن‌های حرفه‌ای پاداش‌های مختلفی دریافت کنید. البته اگر در یک روستای کوچک هستید، برای تبادل توکن‌های جوینده باید به مسافرخانه‌ها بروید. پاداش‌های پیداکردن Seeker’s Token عبارت‌اند از:

تعداد توکنپاداشتوضیحات
1Ferrystoneسنگی که می‌تواند بلافاصله شما را به یک Portcrystal برگرداند.
5Ring of Vehemenceاین حلقه احتمال گیج یا سرنگون‌شدن دشمنان با حملات شما را افزایش می‌دهد.
15Ring of Triumphاین حلقه حداکثر میزان سلامتی، حداکثر میزان Stamina و ظرفیت حمل بار شما را اندکی افزایش می‌دهد.
30Dowsing Spikesنیزه‌هایی که در نزدیکی گنج‌ها می‌درخشند.
50Twilight Starیک حلقه ساده با یک جواهر ستاره‌ای شکل در بالای آن.
70Ring of Profusionاین حلقه حداکثر میزان سلامتی، حداکثر میزان Stamina و ظرفیت حمل بار شما را به مقدار قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.
90Champion’s Mantleلباسی باشکوه و عظمت خود باعث می‌شود هر پیروزی یک نتیجه قطعی به نظر برسد.
120Eternal Bondانگشتری که پر از نور عارفانه است. پوشیدن این حلقه تایر شما روی دیگران را افزایش می‌دهد. اگر این حلقه را به دیگران هدیه دهید، پیوند شما با آن‌ها به بالاترین حد ممکن می‌رسد.
150Charming Corsetلباسی که جذابیت شخصیت شما را بیشتر می‌کند.
180Legion’s Mightیک عصا که بخشی از قبل ارایزن روی آن قرار گرفته. همراهانی که این عصا را داشته باشند می‌توانند پاون‌های دیگر را احیا کنند.
220Ring of Endeavorاین حلقه میزان discipline دریافتی از شکست‌دادن دشمنان را افزایش می‌دهد.

محل پیداکردن Seeker’s Token در شهرهای مختلف

شما می‌توانید محل پیداکردن توکن‌های جوینده را در نقشه‌های زیر مشاهده کنید. این توکن‌ها معمولاً در مکان مکان‌های دور از دسترس یا در انتهای مسیرهای بن‌بست مخفی شده‌اند. ما همچنین محل پیداکردن ۳۰ توکن را با جزئیات دقیق توضیح داده‌ایم تا شما از آن‌ها به‌عنوان دستور عمل برای پیداکردن بقیه توکن‌ها استفاده کنید.

شرکت کپکام در پی «افزایش هزینه‌های توسعه»، در حال بررسی «قیمت‌گذاری» برای عناوین آینده است
بخوانید

محل پیداکردن Seeker’s Token در سرزمین ورموند

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

بخش قابل‌توجهی از توکن‌های بازی Dragon’s Dogma 2 در سرزمین ورموند (Vermund) دارند. شما بیش از ۱۴۰ توکن را در این منطقه پیدا خواهید کرد.

محل پیداکردن Seeker’s Token در سرزمین Battahl

در منطقه Battahl هفتاد توکن جوینده وجود دارد که محل پیداکردن آن‌ها را در تصویر مشاهده می‌کنید.

محل پیداکردن Seeker’s Token در Agamen Volcanic Island

در جزیره آتشفشانی آگامن ۲۰ توکن جوینده وجود دارد که محل پیداکردن آن‌ها را در تصویر مشاهده می‌کنید.

محل پیداکردن Seeker’s Token در شهر ورن‌ورث

شهر ورن‌ورث ۱۷ توکن جوینده دارد که محل پیداکردن آن‌ها به شکل زیر است.

1. به محله Noble Quarter در جنوب ورن‌ورث بروید و سپس مسیر شرق را دنبال کنید تا به تعدادی سنگ قبر برسید. در نزدیکی این قبرهای یک چاه دایره‌ای‌شکل وجود دارد که Seeker’s Token روی دریچه فلزی آن قرار گرفته.

2. در نزدیکی ورودی شمال غربی ورن‌ورث یک مجسمه قرار دارد. شما می‌توانید Seeker’s Token را در سمت چپ این مجسمه روی زمین پیدا کنید.

3. در محله فروشندگان (Merchant Quarter) ورن‌ورث یک فواره وجود دارد که می‌توانید Seeker’s Token را داخل آن پیدا کنید.

۴. این توکن بالای دیوار دفاعی ورن‌ورث قرار دارد. بهترین مکان برای بالارفتن از این دیوار رفتن به انتهای آن در شمال غربی ورن‌ورث است. سازه بیرون شهر را دنبال کنید تا در نهایت به یک کوه برسید.

5. به سمت دیگر رودخانه‌ای که در شمال ورن‌ورث قرار دارد بروید. توکن جوینده بالای یک سنگ در نزدیکی رود است.

6. درست در نزدیکی محل قبلی می‌توانید یک توکن دیگر را هم کنار لبه رودخانه پیدا کنید.

7. در قسمت شرقی نقشه، کمی بالاتر از روستای بی‌نام (Nameless Village) یک سنگ بزرگ را پیدا می‌کنید که کنار یک محل کمپ قرار گرفته. توکن جوینده در بالای این سنگ است.

8. این توکن در دامنه یک تپه قرار دارد و شما هنگام بالارفتن از تپه می‌توانید آن را پیدا کنید.

9. در نزدیکی ساحل شمال شرقی ورن‌ورث یک اسکله قرار دارد. شما می‌توانید Seeker’s Token را در کنار اسلکه و نزدیک به آب پیدا کنید.

10. این توکن در داخل غار Trembling Hollow در شمال ورن‌ورث مخفی شده. برای پیداکردن ورودی غار از سوراخی که در دیوار شمالی ورن‌ورث وجود دارد عبور کنید و دشمنانی که در مسیر می بینید را بکشید. بعد از وارد شدن به غار دوباره مسیر شمال را دنبال کنید تا به تعدادی دشمن جدید برسید (یک صندوقچه گنج هم پیدا می‌کنید). از سنگ‌هایی که در مقابل‌تان قرار دارند بالا بروید تا به بالاترین قسمت غار برسید. دیوار سنگی را بشکنید تا توکن جوینده را در کنار چند استخوان پیدا کنید.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

11. از تپه‌ای که در شرق ورن‌ورث قرار دارد بالا بروید و ورودی غار Twilight Cave را پیدا کنید. وارد غار شوید و تنها مسیر موجود را دنبال کنید تا به یک منطقه باز برسید که تعدادی استخوان روی زمین آن است. حالا به شمت شمال بایستید و سنگی که مقابل‌تان قرار دارد را خراب کنید.

12. بعد از پیداکردن توکن قبلی مسیر غرب را دنبال کنید تا به زیرزمین برسید. این مسیر شما را به یک بن‌بست می رساند که در انتهای آن یک صندوقچه است. وارد سوراخی که در انتهای بن‌بست قراردارد شوید تا Seeker’s Token را پیدا کنید.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

13. جاده‌ای که در سمت شرق نقشه قرار دارد را دنبال کنید تا به روستای بی نام برسید. در کنار این روستا یک دریاچه وجود دارد. شما می‌توانید Seeker’s Token را روی صخره‌های اطراف این دریاچه پیدا کنید.

محل پیداکردن Seeker’s Token در شهر Melve

شهر ورن‌ورث پنج توکن جوینده دارد که محل پیداکردن آن‌ها به شکل زیر است.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

1. این توکن در بالای دربالای برج دفاعی Melve و در نزدیکی منجنیق قرار دارد.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

2. خط ساحلی شمال Melve را دنبال کنید. این Seeker’s Token نزدیک آب افتاده است.

3. در بالای یک تپه در شمال Melve لانه‌ای را پیدا می‌کنید که Seeker’s Token در آن مخفی شده است.

4. کمی بالاتر ریفت‌استونی که در شمال شرقی Melve قرار دارد.

5. این توکن در دورترین لبه ساحلی در شامل شرقی Melve قرار دارد. آن قدر به مسیرتان ادامه دهید تا به آب برسید و دیگر توانایی ادامه نداشه باشید.

محل پیداکردن Seeker’s Token در شمال شرقی ورموند

در شمال شرقی ورموند شش توکن جوینده وجود دارد که محل پیداکردن آن‌ها به شکل زیر است.

1. شما می‌توانید این Seeker’s Token را در نزدیکی آب و در کنار یک پل پیدا کنید.

2. با استفاده از تونل کوه آلس (Mt. Alles Tunel) به زمین‌های مرتفع بروید تا این توکن را پشت یک مجسمه پیدا کنید. ورودی این تونل در شمال غربی موقعیت توکن است. بعد از خارج شدن از غار به سمت چپ بروید تا به مجسمه برسید.

راهنمای بازی رزیدنت اویل ۴ | راهنمای جامع Resident Evil 4
بخوانید
راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

3. شما با دنبال کردن جاده جنوب به سمت ورن‌ورث از بقایای چند ساختمان سنگی عبور می‌کنید. این Seeker’s Token بالای طاق شکسته این ساختمان قرار دارد.

4. مسیر خود به سمت جنوب Riftstone را ادامه دهید تا به یک خرابه دیگر برسید. این توکن روی لبه یک دیوار شکسته قرار دارد.

5. جریان آب را به سمت شمال دنبال کنید تا به یک آبشار برسید. بعد از کشتن دشمنان از مسیری که در شرق آبشار وجود دارد برای بالارفتن از آن استفاده کنید. اگرچه این مسیر بن بست است، اما شما در انتهای آن (سمت چپ) یک توکن جوینده پیدا می‌کنید.

6. از مسیر قبلی خود به سمت جنوب و سپس غرب بروید تا به یک فضای باز برسید که در وسط آن یک آتش کمپ قرار دارد. حالا کمی به عقب برگشته و دنبال سنگ‌هایی بگردید که می‌توانید از آن‌ها بالا بروید. توکن جوینده بالای یکی از این سنگ‌های قرار دارد.

محل پیداکردن Seeker’s Token در ورموند غربی

در ورموند غربی شش توکن جوینده وجود دارد که محل پیداکردن آن‌ها به شکل زیر است.

1. در پایین‌ترین قسمت این منطقه یک رود کوچک وجود دارد. شما می‌تواند با دنبال کردن مسیر رود به یک Riftstone برسید. توکن جوینده در پشت این Riftstone قرار دارد.

2. مسیر ساحل در منطقه را دنبال کنید تا به یک اسکله چوبی برسید. توکن جوینده در انتهای اسکله قرار دارد.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

3. مسیر رود را تا رسیدن به بن بست دنبال کنید. توکن در سمت راست قرار دارد.

4. شما با دنبال کردن مسیر شمال به یک دهکده ویران شده می‌رسید. توکن جوینده بالای سقف یکی از خانه‌های در ضلع غربی آتش وسط روستا است. شما می‌توانید از سکوها اطراف برای بالارفتن از خانه‌های استفاده کنید.

5. در این منطقه یک دوراهی وجود دارد که شما با دنبال کردن مسیر جنوب غربی آن به یک Riftstone و چند خانه چوبی می‌رسید. توکن جوینده روی سقف بالاترین خانه قرار دارد.

6. با دنبال کردن جاده به یک مجسمه می‌رسد که توکن جوینده در پایین آن قرار دارد.

راهنمای پیداکردن ریفت استون‌ها (Riftstone) در بازی Dragon’s Dogma 2

ریفت استون‌ها (Riftstones) سنگ‌هایی جادویی هستند که به شما اجازه می‌دهند پاون‌های جدید اجیر کنید. اگرچه این شخصیت‌های دوست‌داشتنی آن قدر باهوش نیستند که از صخره سقوط نکنند، اما حاضرند تا پای جان برایتان بجنگند. برای همین، داشتن پاون‌های قدرتمند اهمیت زیادی در  ماجراجویی شما دارد. البته همه ریفت استون‌ها یک‌شکل نیستند؛ بعضی از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند انواع مختلف پاون را استخدام کنید، بعضی از آن‌ها فقط یک نوع پاون دارند و بعضی هم یک‌بارمصرف هستند. در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 شما می‌توانید محل پیداکردن ریفت استون‌ها و ویژگی‌های مخصوص آن‌ها را یاد بگیرید.

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
بخوانید

انواع Riftstone در بازی Dragon’s Dogma 2

در بازی Dragon’s Dogma 2 سه نوع ریفت استون متفاوت وجود دارد. اگرچه هر کدام از این ریفت استون‌ها ویژگی خاص خود را دارند، اما هدف همه آن‌ها استخدام پاون‌های جدید است. ما در ادامه ویژگی همه این ریفت استون‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم، اما تفاوت کلی آن‌ها به شکل زیر است:

ریفت استون‌های شهری (City Riftstones): در همه شهرها وجود دارند و به شما اجازه می‌دهند کارهای مختلفی با پاون‌ها انجام دهید.

ریفت استون‌های فراموش شده (Forgotten Riftstones): ریفت استون‌های یکبار مصرف که یک پاون تصادفی را احضار می‌کنند.

ریفت استون‌های معمولی: ریفت استون‌های سنگی ساده

ریفت استون‌های شهری (City Riftstones)

شما می‌توانید ریفت استون‌های شهری را در تمامی شهرها و روستاهای بازی پیدا کنید. این ریفت استون‌ها بر اساس مکان‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند نام‌گذاری شده‌اند. شما با استفاده از ریفت استون‌های شهری می‌توانید پاون‌های متفاوت با ویژگی‌های خاص را استخدام کنید، به پاون اصلی خود مأموریت بدهید و غیره. لیست ریفت استون‌های شهری Dragon’s Dogma 2 شامل موارد زیر است:

نام ریفت استونمحل
Grand Riftstone of Vermundورن‌ورث
Nameless Riftstoneروستای بی‌نام
Borderwatch Riftsttoneپاسگاه مرزی – شمال Melve
Melve RiftstoneMelve
Arborheart Riftstoneجنگل Malachite در شهر Sacred Arbor
Border Checkpoint Riftstoneایست بازرسی مرز شمال با منطقه Battahl
Grand Riftstone of Battahlشهر Bakbattahl
Volcanic Island RiftstoneVolcanic Island Camp
Agamen Ruins Riftstoneسایت حفاری (Excavation Site)

ریفت استون‌های فراموش شده (Forgotten Riftstones)

ریفت استون‌های فراموش شده نوعی دروازه یک‌بارمصرف هستند که یک پاون بسیار قدرتمند را بدون هیچ هزینه‌ای برایتان احضار می‌کنند. بااین‌حال، ویژگی‌ها و خصوصیات این پاون‌ها کاملاً تصادفی هستند و شما حق انتخاب ندارید. باتوجه‌ به قدرتمند بودن این پاون‌های تصادفی، فعال‌کردن ریفت استون‌های فراموش شده بیشتر اوقات ارزشش وقت شما را دارد. محل پیداکردن ریفت استون‌های فراموش شده عبارت‌اند از:

از سیستم مورد نیاز بازی Resident Evil 4 رونمایی شد
بخوانید
محل پیداکردن ریفت استون
شمال ورن‌ورث – جاده Melve
شمال ورن‌ورث – جاده Melve
شرق ورن‌ورث – نزدیک اقیانوس
جنوب غربی روستای بی‌نام – نزدیک اقیانوس
غرب روستای بی‌نام
شمال شرقی ورن‌ورث
شمال ورن‌ورث – جاده Melve
شمال غربی Melve
جنوب جنگل Malachite در نزدیکی معدن تروو
غرب نبردگاه کهن (Ancient Battleground)
جنوب پاسگاه مرزی شمالی
شمال غربی Bakbattahl
شمال شرقی Bakbattahl

ریفت استون‌های معمولی

در نهایت به رایج‌ترین نوع ریفت استون یعنی ریفت استون‌های معمولی می‌رسیم. این ریفت استون‌ها بارها قابل‌استفاده هستند و ویژگی هرکدام از آن‌ها با بقیه متفاوت است. این یعنی ویژگی پاون‌هایی که احضار می‌کنید باتوجه‌به خصوصیات ریفت استونی که از آن استفاده کرده‌اید مشخص می‌شود. برای مثال، شما با فعال‌کردن Riftstone of the Fanged فقط پاون‌های نژاد حیوان را احضار می‌کنید. اگر دنبال نوع خاصی از پاون‌ها هستید، می‌توانید از لیست زیر برای پیداکردن ریفت استون موردنظرتان استفاده کنید.

محل پیداکردن ریفت استون‌های عادی و ویژگی‌های آن‌ها:

ناممحل(ها)تأثیر
Riftstone of Abundanceشمال غربی Melve – شرق Bakbattahlپاون‌هایی با بالاتنه قدرتمند پیدا می‌کند
Riftstone of Agilityشمال روستای هارو (Harve)پاون‌های لاغر پیدا می‌کند
Riftstone of the Belovedجنوب Sacred Arborپاون‌هایی که امتیاز بالا دارند را پیدا می‌کند
Riftstone of Calmغرب روستای بی‌نامپاون‌هایی که گرایش آرام (Calm) دارند را پیدا می‌کند
Riftstone of Daybreakشمال روستای هارو – جنوب Bakbattahlپاون‌هایی را پیدا می‌کند که کله متفاوتی دارند
Riftstone of Dutyشمال ورن‌ورث – شمال روستای هاروپاون‌های مأموریت دار را پیدا می‌کند
Riftstone of Evenfallشمال غربی ورن‌ورثپاون‌های مؤنث با قد کوتاه را پیدا می‌کند
Riftstone of the Fangedغرب روستای هارو، در مسیر پاسگاه Rest Town – جنوب پاسگاه Rest Town – جنوب غربی Bakbattahl – جنوب شرقی جنگل Wyrmsbloodپاون‌های نژاد حیوان را پیدا می‌کند
Riftstone of Fellowshipجنوب غربی جنگل Malachite – غرب نبردگاه کهن – شمال پاسگاه Rest Townپاون‌هایی که اسم‌های خاص دارند را پیدا می‌کند
Riftstone of the Foothillsشمال ورن‌ورث – شمال غربی Bakbattahlپاون‌های مذکر با قد کوتاه را پیدا می‌کند
Riftstone of the Kindheartedشمال غربی روستای بی‌نام – جنوب ورموند، در مسیر Melveپاون‌هایی که گرایش مهربان (Kindhearted) دارند را پیدا می‌کند
Riftstone of Nootideشمال غربی ورن‌ورث، نزدیک جاده هارو – شرق Sacred Arbor – جنوب پاسگاه Rest Townپاون‌های مؤنث با قد بلند را پیدا می‌کند
Riftstone of the Patternedشمال غربی جنگل Wyrmsbloodپاون‌هایی را پیدا می‌کند که خال‌کوبی‌های منحصربه‌فرد دارند
Riftstone of Perseveranceنبردگاه کهن – جنگل Wyrmsblood، نزدیک آتش کمپپاون‌هایی را پیدا می‌کند که زخم‌های منحصربه‌فرد دارند
Riftstone of Potentialغرب Volcanic Island Campپاون‌هایی را پیدا می‌کند که تجربه سفر ندارند
Riftstone of Remembranceشمال روستای بی‌نام – شمال شرقی Bakbattahlپاون‌هایی را پیدا می‌کند که قبلاً با آن‌ها روبه‌رو شده‌اید
Riftstone of Robustnessشمال غربی روستای بی‌نام، به سمت Melve – شمال غربی ورن‌ورث، به سمت جنگل Malachite – شما جنگل Enoa’Batthalپاون‌های عضلانی را پیدا می‌کند
Riftstone of the Simpleشمال غربی روستای بی‌نام – جنوب شرقی Sacred Arbor – جنوب پاسگاه Rest Townپاون‌هایی که گرایش ساده (Simple) دارند را پیدا می‌کند
Riftstone of Solidityشمال غربی روستای بی‌نام – شمال غربی ورن‌ورث، در مسیر جنگل Malachiteپاون‌های خوش‌هیکل را پیدا می‌کند
Riftstone of the Straightforwardشرق ورن‌ورث – شرق Mleve، در مسیر ورن‌ورث – شمال هاروپاون‌هایی که گرایش روراست (Straightforward) دارند را پیدا می‌کند
Riftstone of the Summitشمال جنگل Malachite – جنوب پاسگاه Rest Townپاون‌های مذکر با قد بلند را پیدا می‌کند
Riftstone of Uniformityغرب روستای بی‌نام – شمال Volcanic Island Camp، نزدیک پلپاون‌هایی که کله‌های مشابهی دارند را پیدا می‌کند

محل پیداکردن ریفت‌ استون‌های ورموند

بیشتر ریفت استون‌های Dragon’s Dogma 2 در اولین و اصلی‌ترین شهر بازی یعنی ورموند پیدا می‌شوند. البته بعضی از این ریفت استون‌ها بالای ارتفاع هستند و برای رسیدن به آن‌ها باید از صخره‌ها بالا بروید.

تهیه‌کننده بازی Resident Evil 4: کپکام می‌خواهد بازسازی‌های بیشتری از Resident Evil بسازد
بخوانید

محل پیداکردن ریفت‌ استون‌های Battahl

شما بعد از کامل‌کردن مأموریت Feast of Deception به منطقه Battahl می‌رسید. بیشتر ریفت‌ استون‌های این منطقه به‌راحتی پیدا می‌شوند و شما زحمت زیادی برای پیداکردن آن‌ها نمی‌کشید. بااین‌حال، حواستان به ارتفاعات این شهر باشد.

محل پیداکردن ریفت‌ استون‌های جزیره آتشفشانی آگامن

جزیره آتشفشانی آگامن آخرین و خطرناک‌ترین منطقه در بازی Dragon’s Dogma 2 است و تنها چند ریفت استون دارد. در حین جست‌وجو برای ریفت استون جزیره آگامن فراموش نکنید که بعضی دشمنان این منطقه می‌توانند شما را منجمد کنند. این موضوع می‌تواند سرعت عبور شما از قسمت‌های مختلف جزیره را کاهش دهد.

راهنمای پیداکردن Nameless Vilage در بازی Dragon’s Dogma 2

دهکده بی‌نام یا همان Nameless Vilage یکی از شهرهای بازی Dragon’s Dogma 2 است که در سمت شرقی نقشه قرار دارد. شما برای به‌عنوان بخشی از مأموریت Nameless Village باید به این دهکده بروید و به دستور کاپیتان برنت پیشینه Sovran را بررسی کنید. بااین‌حال، شما بعد از رسیدن به نزدیکی این شهر متوجه می‌شوید که جاده اصلی به‌خاطر رانش زمین مسدود شده است. در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش رسیدن به این روستا را به شما توضیح می‌دهیم.

چگونه مأموریت Nameless Vilage را شروع کنیم؟

بعد از کامل‌کردن مأموریت Monster Culling با کاپیتان برنت صحبت کنید و از او درمورد Sovran دروغین (گزینه tell me of the false Sovran) بپرسید. او سپس از شما می‌خواهد که به روستای بی‌نام در شرق ورمونت بروید.

چگونه وارد Nameless Vilage شویم؟

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

شما برای رسیدن به دهکده بی‌نام باید از یک مسیر فرعی در جنگل عبور کنید. اول به محل کمپ برگردید و رو به هدف بایستید. حالا به سمت راست نگاه کنید تا یک تنگه کوچک که با خزه پوشیده شده است را ببینید. مسیر این تنگه بسیار سرراست است و کنار جاده اصلی عبور می‌کند. بااین‌حال، شما می‌توانید از نقشه زیر استفاده کنید تا در مسیرتان گم نشوید. همچنین در طول مسیر تعدادی گابلین مخفی شده‌اند، پس حواس‌تان به اطراف باشد.

شایعه: بسته الحاقی Separate Ways به زودی برای Resident Evil 4 Remake عرضه می‌شود
بخوانید

مسیر تنگه را دنبال کنید تا به یک صخره کم‌ارتفاع برسید. بعد از بالارفتن از صخره شما به سمت دیگر آوارهایی که در جاده ریخته‌اند می‌رسید. در این مرحله نشانگر مینی مپ شما به یک دایره زرد تبدیل می‌شود اما دنبال‌کردن آن شما را به سمت آب می‌برد. پس مسیر خود به سمت شرق را ادامه دهید تا به دهکده بی‌نام برسید. خوشبختانه با کامل‌کردن مأموریت Nameless Vilage انسداد جاده اصلی رفع می‌شود و شما دیگر مجبور نیستید از جنگل شرقی عبور کنید.

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

چگونه مأموریت Nameless Vilage را کامل کنیم؟

بعد از واردشدن به دهکده بی‌نام سراغ خانه بزرگی که در بالای تپه قرار دارد بروید. شما در این خانه یک مرد مرموز را می‌بینید که ادعا می‌کند استاد حرفه دزد است و یک مهارت اصلی را به شما می‌دهد. بااین‌حال، این مرد استاد اصلی حرفه دزد نیست و هیچ کمکی به تحقیقات شما نمی‌کند. از خانه بزرگ خارج شوید و به سمت شمال غربی بروید. در آنجا یک سوراخ وجود دارد که شما را از طریق نردبان به زیرزمین می‌برد.

شما در زیرزمین با تعدادی پازل روبه‌رو می‌شوید که بیشتر آن بالا و پایین پریدن روی سطوح نامتعادل است. به مسیر خود ادامه دهید تا در نهایت به استاد واقعی حرفه دزد یعنی سریل برسید. سریل نه‌تنها یک مهارت اصلی را به شما می‌دهد، بلکه اطلاعات لازم درمورد Sovran دروغین را در اختیارتان می‌گذارد. بعد از دریافت اطلاعات پیش کاپیتان برنت برگردید تا مأموریت Nameless Vilage کامل شود.

راهنمای ورود به سرزمین Battahl در بازی Dragon’s Dogma 2

راهنمای بازی Dragon's Dogma 2 | راهنمای جامع دراگون دگما ۲

سرزمین Battahl دومین پادشاهی بزرگی است که در بازی Dragon’s Dogma 2 کشف خواهید کرد. اگرچه در سرزمین ورموند کارهای زیادی برای انجام‌دادن وجود دارند، اما شما در نهایت برای کامل‌کردن مأموریت‌هایی چون Nation of the Lambent Flame باید به Battahl بروید. متأسفانه، دروازه اصلی Battahl مسدود است و نگهبانان به شما اجازه ورود نمی‌دهد. در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 ما روش‌های واردشدن به Battahl را به شما آموزش می‌دهیم.

روش واردشدن به سرزمین Battahl در بازی Dragon’s Dogma 2

شما برای واردشدن به Battahl از روش رسمی باید تمامی مأموریت‌های داستانی کاپیتان برنت را کامل کنید که شامل سه مأموریت Monster Culling، The Caged Magistrate و Disa’s Plot می‌شود. بعدازاین مراحل سراغ مأموریت Feast of Deception بروید و آن را کامل کنید تا مأموریت اصلی Nation of the Lambent Flame آغاز شود. با شروع این مأموریت، کاپیتان برانت مجوز ورود به مرز Beastren (Beastren Border Entry Permit) را به شما می‌دهد. با این‌حال، این مجوز فقط توسط نژاد Beastren قابل‌استفاده است. این یعنی اگر نژاد شخصیت‌تان انسان باشد، نگهبانان به شما اجازه ورود نمی‌دهند. خوشبختانه، روشی برای دور زدن این مشکل وجود دارد.

چگونه به‌عنوان یک انسان وارد سرزمین Battahl شویم؟

شما برای واردشدن به سرزمین Battahl (به‌عنوان یک انسان) به ماسک Beastren نیاز دارید. این ماسک در فروشگاه ضایعات ابراهیم (Ibrahim’s Scrap Shop) در نزدیکی Checkpoint Rest Town فروخته می‌شود. شما می‌توانید این ماسک را با قیمت ۸۷۰۰ طلا از ابراهیم بخرید. بعد از خریدن ماسک Beastren آن را بپوشید و با نگهبان دروازه Battahl صحبت کنید تا او به شما اجازه ورود بدهد. البته فراموش نکنید که هنگام بازگشت به ورموند باید ماسک خود را بردارید.

روش واردشدن به سرزمین Battahl در از راه ورودی مخفی

سرزمین Battahl یک مسیر مخفی هم دارد که به شما اجازه می‌دهد پاسگاه Rest Town را دور بزنید. این مسیر مخصوص زمانی است که شما خارج می‌خواهید خارج از مأموریت‌هایتان به Battahl وارد شوید. بااین‌حال، مسیر مخفی Battahl پر از هیولاهای مختلف مثل کیمرا (Chimera) است که باید با آن‌ها بجنگید.

پاسگاه Rest Town و مسیر شمال به سمت ورن‌ورث را دنبال کنید. وقتی به وسط پل رسید خود را به داخل رودخانه بیندازید و به سمت غرب بروید. این رودخانه در نهایت به یک گذرگاه کوهستانی تبدیل می‌شود که شما می‌توانید آن را تا رسیدن به غار Thunderclap دنبال کنید. شما با ردشدن از این غار پاسگاه Rest Town را دور می‌زنید و وارد سرزمین Battahl می‌شوید. بعد از ورود به سرزمین Battahl بهتر است به اردوگاهی که در جنوب آبشار Shutram قرار دارد بروید و کمی استراحت کنید. اگر هم آسیب خاصی ندارید می‌توانید به مسافرخانه زپلین (Zeplin’s Inn) در نزدیکی ایست بازرسی بروید. این مسافرخانه تقریباً ۱۵ دقیقه با پایتخت Battahl یعنی Bakbattahl فاصله دارد.

راهنمای ورود به Agamen Volcanic Island در بازی Dragon’s Dogma 2

جزیره آتشفشانی آگامن جایی است که بازی Dragon’s Dogma 2 در آن آغاز می‌شود. البته شما کمی بعد سوار یک گریفین می‌شوید و به ورموند می‌روید تا ماجراجویی اصلی خود را شروع کنید. بازی در نهایت شما را به این جزیره خطرناک برمی‌گرداند، اما مسیر اصلی آن مسدود است. پس اگر دنبال حرفه‌های Magick Archer و Warfarer هستید یا می‌خواهید مأموریت‌های این منطقه را کامل کنید، با راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 همراه باشید.

روش باز کردن Flamebearer Palace Spellseal در بازی Dragon’s Dogma 2

وقتی برای اولین‌بار وارد سرزمین Battahl می‌شوید، احتمالاً مشغول مأموریت Nation of the Lambent Flame هستید و مستقیم به پایتخت آن یعنی Bakbattahl می‌روید. با‌این‌حال، اگر اطراف کاخ Flamebearer را بررسی کنید به یک دروازه جادویی (Spellseal Door) می‌رسید که مانع رفتن شما به سمت جزیره آتشفشانی آگامن می‌شود. شما برای بازکردن این دروازه باید مأموریت‌های اصلی بازی را دنبال کنید تا به مرحله The Guardian Gigantus برسید.

این مرحله به شما اجازه می‌دهد از دروازه عبور کرده و وارد جزیره آتشفشانی آگامن شوید. البته باز کردن این دروازه یک غول بزرگ را آزاد می‌کند که شما باید با آن بجنگید. پس قبل از باز کردن Flamebearer Palace Spellseal مطمئن شوید که آماده انجام مأموریت‌های بعدی هستید.

روش ورود به Agamen Volcanic Island از مسیر مخفی

اگر نمی‌خواهید مأموریت‌های اصلی را دنبال کنید و فقط دنبال حرفه‌های پیشرفته هستید، می‌توانید با عبور از غار درابنیر به جزیره آگامن برسید. غار درابنیر در سرزمین Battahl قرار دارد و برای رسیدن به آن باید از دروازه Bakbattahl به سمت جنوب حرکت کنید. شما همچنین می‌توانید برای از سکوی قرقره‌ای Bakbattahl برای رسیدن به این منطقه استفاده کنید. مسیر خود به سمت جنوب را ادامه دهید تا به ورودی غار برسید و سپس سایکلاپ زره‌پوشی که محافظ غار است را بکشید.

مسیر غار درابنیر خیلی پیچیده نیست و شما به‌راحتی می‌توانید از آن عبور کنید. این غار تنها چند هیولای ساده دارد که شما می‌توانید به‌سادگی آن‌ها را شکست دهید. تا زمانی که سطحتان نزدیک به ۳۰ است و تجهیزات مناسب همراه خود دارید، هیچ‌چیز نمی‌تواند شما جان شما را به خطر بیندازد. بعد از عبور از غار درابنیر شما به جزیره آگامن می‌رسید و در مسیر Volcanic Island Camp قرار می‌گیرید. توصیه ما این است که بعد از رسیدن به این جزیره از یک Portcrystal استفاده کنید تا نیازی به عبور دوباره از غار درابنیر نباشد.

چگونه می‌توان به پایان واقعی بازی Dragon’s Dogma 2 رسید؟

پایان واقعی Dragon’s Dogma 2 تنها راه ورود به آخر بازی (End game) است که بهترین ارتقاها، جذاب‌ترین تجهیزات و سخت‌ترین چالش‌ها را ارائه می‌دهد. بااین‌حال، بازی Dragon’s Dogma 2 پایان‌های دیگری هم دارد. ما در این بخش از راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 شما را با روش رسیدن به پایان واقعی بازی آشنا خواهیم کرد. اگر هم جزو آن دسته افرادی هستید که می‌خواهند همه نتایج را بدانند، ما روش رسیدن به پایان‌های خوب و بد را نیز به شما آموزش می‌دهیم.

(هشدار اسپویل: این مطلب پایان‌های مختلف Dragon’s Dogma 2 را لو می‌دهد.)

چگونه می‌توان به پایان بد بازی Dragon’s Dogma 2 رسید؟

پایان بد بازی Dragon’s Dogma 2 به طرز خنده‌داری ساده است. بعد از اینکه تایتان بزرگ را در مأموریت The Guardian Gigantus شکست دادید، نشانگر نقشه را تا کمپ زندان در جزیره آتشفشانی آگامن دنبال کنید. البته بهتر است قبل از هر کاری در یک مسافرخانه استراحت کنید تا پیشرفت شما ذخیره شود. وقتی آماده شدید از برج بالا بروید تا مأموریت شما به Legacy تغییر کند. در این زمان، شما با اژدهای مخوفی روبرو می‌شوید که در ابتدای بازی شما را به Arisen تبدیل کرد.

شما برای رسیدن به دو پایان دیگر باید همین مسیر را دنبال کنید، اما اگر پایان بد Dragon’s Dogma 2 را می‌خواهید، کافی است از اژدها فرار کنید. زمانی که اژدها درمورد مسیر شما سوال می‌پرسد، فرار کردنتان را تأیید کنید. در کات‌سین بعدی شما وارد کاخ سلطنتی ورن‌ورث که تقریباً خالی است می‌شوید و تاج‌وتخت را در اختیار می‌گیرید. شما قبل از بازگشت به منوی اصلی مقداری اعتبار دریافت می‌کنید و می‌توانید دوباره به آخری سیو خود در مسافرخانه برگردید.

چگونه می‌توان به پایان خوب بازی Dragon’s Dogma 2 رسید؟

برای رسیدن به پایان خوب بازی Dragon’s Dogma 2 مراحل اصلی را دنبال کنید تا به مأموریت Legacy برسید. حالا به‌جای فرار از دست اژدها، با هر سلاحی که دارید به او حمله کنید. او شما را به پشت خود انداخته و به میدان نبرد با باس نهایی می‌برد. بعد از فرودآمدن با اژدهای بزرگ بجنگید و او را شکست دهید. روش مبارزه با این هیولا درست مانند بقیه اژدهایان بازی است؛ ابتدا به سر او ضربه بزنید تا قبلش باز شود، سپس به این نقطه‌ضعف حمله کنید تا اژدها آسیب زیادی ببیند. همین روند را تکرار کنید تا اژدها به طور کامل نابود شود.

شما بعد از مرگ اژدها با یک کات‌سین جدید روبه‌رو می‌شوید. در این کات‌سین، شخصیت شما وارد کاخ سلطنتی ورن‌ورث می‌شود و در مقابل نگاه مردم روی تخت سلطنتی می‌نشیند. بعد از تمام‌شدن Credits شما تروفی (اچیومنت) صلح (Peace) را دریافت خواهید کرد. بعد از بازگشت به منوی اصلی می‌توانید به آخرین سیو خود برگردید یا یک بازی جدید (New Game Plus) را شروع کنید. اگر می‌خواهید به پایان واقعی بازی برسید، بعد از کشتن اژدها و وارد به کاخ ورن‌ورث دو بار با Pathfinder (شخصیت روح مانند) صحبت کنید. او شما را به زمانی بر می‌گرداند که پشت اژدها بودید و به شما فرصت رسیدن به پایان اصلی را می‌دهد.

چگونه می‌توان به پایان واقعی بازی Dragon’s Dogma 2 رسید؟

قبل از اینکه دنبال پایان واقعی بروید، باید از سه چیز مطمئن شوید:

 • هر مأموریتی را که می‌خواهید انجام داده‌اید و هر آیتمی را که می‌خواهید جمع‌آوری کرده‌اید.
 • انواع Portcrystal را در اطراف نقشه قرار داده‌اید.
 • سطح شما ۴۰ یا بالاتر است.

اگر از همه این موارد مطمئن هستید به سمت اژدها بروید و مأموریت Legacy را دنبال کنید. وقتی اژدها از شما می‌پرسد که چه مسیری را انتخاب کرده‌اید، به او حمله کنید. زمانی که در پشت اژدها قرار گرفتید، به سمت جلو حرکت کنید و خود را به قبل اژدها برسانید. با نزدیک‌شدن به قلب اژدها کنترلر شما می‌لرزد و یک نور درخشان در قلب شخصیت خود و قلب اژدها مشاهده می‌کنید. حالا Inventory خود را بازکرده و آیتم Empowered Godsbane Blade را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی گزینه Use و سپس Use on self را انتخاب کنید تا شخصیتتان این خنجر را وارد قبل خود کند. با این کار، هم شما و هم اژدها کشته خواهید شد. کمی بعد شخصیت شما در یک جهان خشک و بدون آب با عنوان Unmoored World بیدار می‌شود. تبریک می‌گوییم، شما به پایان واقعی بازی Dragon’s Dogma 2 رسیده‌اید. حالا وقت نجات دیگران است.

امیدواریم با خواندن راهنمای بازی Dragon’s Dogma 2 اطلاعات مفیدی برای تجربه بهتر این بازی کسب کرده باشید. نظرتان درباره این بازی چیست؟ برای‌مان بنویسید.

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.