اختصاصی لیویتواسلایدشوپیشنهاد سردبیرچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی God of War Ragnarok | راهنمای جامع بازی خدای جنگ رگناروک

در این مقاله به راهنمای جامع خدای جنگ رگناروک خواهیم پرداخت. از راهنمای حل پازل‌ها گرفته تا نکات آموزشی برای تجربه بهتر بازی و همچنین معرفی بهترین سلاح‌ها و زره‌های موجود. بنابراین اگر در قسمتی از بازی گیر کرده‌اید و نیازمند راهنمایی یا نکات آموزشی برای تجربه بهتر هستید، با لیویتو همراه شوید تا به راهنمای بازی God of War Ragnarok بپردازیم.

ابتدا به این بپردازیم که مقیاس God of War Ragnarok چقدر است

سری God of War به خاطر مقیاس عظیمش شناخته می‌شود، اما مقیاس و بزرگی هیچ کدام از بازی‌های قبلی به اندازه بخش داستانی God of War Ragnarok نیست. کمپین اصلی بازی به طور باورنکردنی، بسیار طولانی و متنوع است. می‌دانید که بازی قبلی – God of War 2018 برای پلی‌استیشن 4 – حول یک منطقه مرکزی غول‌پیکر به نام Lake of Nine متمرکز شده بود؟ حال در God of War Ragnarok با ۴ منطقه بزرگ و قابل گشت و گذار طرف هستیم. به علاوه مراحل جانبی دیگر.

نکته‌ای که وجود دارد، God of War Ragnarök هرگز به شما نمی‌گوید که چقدر تا اتمام بازی فاصله دارید، و مثلاً چند درصد از مراحل اصلی را به پایان رسانده‌اید، بنابراین تشخیص دقیق مدت زمان بازی برای کاربران دشوار است (منتقدان زمان مورد نیاز برای تکمیل بازی را تا حد زیادی حدود 40 ساعت تعیین کرده‌اند. طبق تجربه شخصی باید به شما بگوییم که اتمام بازی بین 30 تا 50 ساعت طول می‌کشد، بسته به میزان پیشروی شما در مراحل جانبی و سایر فعالیت‌های اختیاری).

در God of War قبلی، شما می‌توانستید با ارزیابی قدرت تجهیزات خود، درک وسیعی از پیشرفت داستان خود داشته باشید. شما می‌توانید سلاح اصلی خود، تبر لویاتان را چندین بار پس از مأموریت‌های داستانی کلیدی، ارتقاء دهید. هنگامی که آن را به طور کامل ارتقاء دهید، می‌دانید که در پایان بازی هستید. اما این روش برای God of War Ragnarök کار نمی‌کند، به دلایلی که هر چه بیشتر بازی کنید مشخص می‌شود!

برای این منظور، در اینجا لیست کاملی از هر مأموریت اصلی در God of War Ragnarök (این مأموریت‌ها “Path” نامیده می‌شوند) آورده شده است. ما همچنین مناطقی را که آن‌ها در آن قرار دارند را نیز فهرست کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که در کجای داستان هستید.

[ توجه: در حالی که این بخش از راهنمای بازی God of War Ragnarok به صراحت هیچ رویداد روایی را بیان نمی‌کند، اما ماهیت صرف افشای عناوین مأموریت به معنی افشای داستان است. با توجه به این موضوع، با احتیاط به خواندن ادامه بدهید.]

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نام مراحل اصلی بازی God of War Ragnarok و مناطق مربوطه:

 • Surviving Fimbulwinter — Midgard
 • The Quest for Týr — Svartalfheim
 • Old Friends — Midgard
 • Groa’s Secret — Alfheim
 • The Lost Sanctuary — Jotunheim
 • Reckoning — Vanaheim
 • The Runaway — Asgard
 • Into the Fire — Musphelheim
 • The Word of Fate — Midgard
 • Forging Destiny — Svartalfheim
 • Unleashing Hel — Helheim
 • Reunion — Helheim
 • Creatures of Prophecy — Vanaheim
 • Unlocking the Mask — Niflheim
 • Hunting for Solace — Midgard
 • The Summoning — Musphelheim
 • The Realms at War — Asgard
 • Beyond Ragnarok — تقریباً همه‌جا

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نکات آموزشی برای تجربه لذت‌بخش‌تر در God of War Ragnarok

جنگ برای پایان دادن به همه جنگ‌ها تقریباً بر سر راه کریتوس و آترئوس در God of War Ragnarok است. موضوعی که به آن‌ها گزینه‌های کمی می‌دهد. انتخاب محدود است. محدود به تلاش برای کشف پاسخ‌هایی در مورد چگونگی جلوگیری از آن و حداقل زنده ماندن پس از آن. این کار آسانی نخواهد بود، اما ما اطمینان داریم که شما برای آن آماده هستید. با این حال، قبل از اینکه با این دو نفر و همراهان در حال رشد آن‌ها وارد این ماجراجویی جدید شوید، مطمئن شوید که فهرست نکات ما را برای سفر پیش رو به صورت تمام و کمال خوانده‌اید. پس از ده‌ها ساعت تجربه بازی، در اینجا ما نکات God of War Ragnarok را برای بازیکنانی که تازه ماجراجویی بازگشت خود به 9 قلمرو را شروع می‌کنند، آماده کرده‌ایم.

ما با دقت هر گونه اسپویل و نکته فاش‌کننده داستانی را از این بخش مقاله حذف کرده‌ایم، اما اگر می‌خواهید چیزی در مورد کلیات بازی بدانید، می‌توانید این راهنمای آموزنده را که حاوی اسپویلرهای بسیار سبک مربوط به ساختار بازی و دنیای بزرگ آن است در نظر بگیرید. با راهنمای بازی God of War Ragnarok همراه ما باشید.

به طور کامل و عمیق کاوش کنید

با کاوش در هر قلمرو، به سرعت متوجه خواهید شد که رازهای فراوانی در سرتاسر هر یک از قلمروها وجود دارد – صندوقچه‌های مخفی، طومارهای باستانی، گنج‌های دفن شده، و تعداد بی‌شماری از رویدادهای مرتبط با مأموریت‌های جانبی که با پیشرفت در داستان باز می‌شوند. نکته‌ای که وجود دارد این است که بسیاری از فعالیت‌های جانبی مخفی هستند. برای متوجه شدن و کشف آن‌ها باید دقت زیادی خرج کنید. اگر وسیله‌ای یا چیزی در نگاه اول تعاملی به نظر می‌رسد، احتمال زیادی وجود دارد که واقعاً باشد، و پاداش‌هایی که برای دقیق بودن به دست می‌آورید می‌تواند تفاوت بزرگی در مبارزه و فراتر از آن ایجاد کند. اگر می‌خواهید سطح تجهیزات خود را بالا ببرید و سخت‌ترین چالش‌های بازی را انجام دهید، نمی‌توانید فرصت‌های ممکن را برای به دست آوردن مقداری لوت اضافی از دست بدهید.

داستان بازی گاد اف وار رگناروک : آخرالزمان نورس در کنار خدای جنگ یونان
بخوانید

شما همچنین باید بپذیرید که هر پازلی را نمی‌توان فوراً حل کرد. خوشبختانه، شخصیت های همراه شما مانند آترئوس و میمیر در بیان و گوشزد کردن این موضوع هوشیار و کاربردی هستند.

در طول نبرد از تیرهای آترئوس استفاده کنید

مبارزه در God of War Ragnarok می‌تواند بسیار گیج‌کننده باشد، بنابراین به تمام کمکی که می‌توانید دریافت کنید نیاز دارید. با فشردن دکمه مربع، می‌توانید تیرهای آترئوس را به سمت دشمنان خود شلیک کنید، آسیب‌هایی وارد کنید و با سرعت بیشتری خط جان دشمنان را تخلیه کنید و آن‌ها را شکست دهید. همچنین این‌که تیرها خیلی سریع شارژ می‌شوند، بنابراین پیوسته آن‌ها را با رگبار حملات کوبنده خود ترکیب کنید و سپس با ضربه‌های بیهوش‌کننده ویرانگر برای پایان دادن به دشمنان خود کار را ادامه دهید. علاوه بر این، حملات ویژه آترئوس علیه موجودات کوچک و دشمنان پرنده مفید است، که مواجه با هر دوی این‌ها برای کریتوس برای وارد آوردن ضربه‌های Melee کمی دشوارتر است.

صندوق وسایل گم شده را مرتباً چک کنید

مهم نیست که چقدر در جمع آوری چیزهایی که دشمنان پس از مبارزه از خود بر جای می‌گذارند مهارت دارید، تقریباً مطمئن باشید که همیشه سهواً چیز ارزشمندی را اینجا و آنجا نادیده خواهید گرفت. در اوایل بازی، بروک صندوقچه‌ای را در کنار کوره آهنگری خود به شما معرفی می‌کند که در آن تمام مواردی را که در سفرهایتان به جا گذاشته‌اید، نگه می‌دارد. هر زمان که در طول بازی به یک کوره آهنگری نزدیک می‌شوید، صندوق بسته می‌شود و وقتی چیزی برای برداشتن از آن وجود داشته باشد، به رنگ آبی می‌درخشد – معمولاً متریال و موادی را که بعد از یک رویارویی از قلم انداخته و ندیده‌اید در این صندوق جمع می‌شوند. حتماً آن را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی را که می‌تواند در ادامه ماجراجویی برای شما مفید باشد را از دست نمی‌دهید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

همیشه صندوق کنار براک و سیندری را برای دریافت لوتی که ممکن است از دست داده باشید بررسی کنید.

بیش از حد در مورد مهارت‌ها نگران نباشید

همانطور که در طول اکتشاف به ارتقای سلاح‌ها و مواد اولیه دست پیدا می‌کنید، می‌توانید از آن‌ها در کوره آهنگری برای به دست آوردن یک سطح سلاح جدید و باز کردن برخی از مهارت‌های جدید برای هر سلاح استفاده کنید. از آنجایی که با استفاده از Frozen Flame و Chaos Flame چندین بار سلاح‌های خود را ارتقاء می‌دهید، مهارت‌های زیادی برای کریتوس و آترئوس وجود دارد که در طول کمپین طولانی بازی قفل آن را باز کنند و می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را به هر ترتیبی خریداری کنید.

بازی League of Legends را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای بازی League of Legends
بخوانید

تا زمانی که حداقل برخی از مأموریت‌های جانبی را تکمیل کرده و به طور کامل کاوش می‌کنید، منبع دائمی XP خواهید داشت که تضمین می‌کند می‌توانید بیشتر مهارت‌های موجود را در هر نقطه از داستان خریداری کنید. به همین دلیل، شما (معمولاً) فقط یک ساعت یا بیشتر از خرید و باز کردن هر مهارتی که به آن توجه دارید فاصله دارید – بنابراین XP خود را آزادانه خرج کنید و زیاد نگران مدیریت آن نباشید. بازی در این زمینه خیلی دست و دل باز است و لول آپ شدن در God of War Ragnarok فوق العاده لذت‌بخش است.

در بحث ارتقاء‌ها کوتاهی نکنید

زره‌ها، رلیک‌ها و قابلیت‌های ویژه اسلحه‌ای که انتخاب می‌کنید تا حد زیادی به سبک بازی دلخواه شما بستگی دارد و شما می‌توانید آن‌ها را با استفاده از موادی که هنگام کاوش، تکمیل مأموریت‌ها و شکست دادن دشمنان به دست آورده‌اید، ارتقاء دهید. هرچه بیشتر در بازی پیشرفت کنید، سطوح دشمنان بالاتر می‌رود، بنابراین اگر فراموش کنید که سطح تجهیزات خود را حفظ کنید، ممکن است خود را در برابر دشمنانی بیابید که می‌توانند خیلی سریع شما را بکشند – حتی با یک ضربه. با براک و سیندری در فواصل زمانی معین تعامل کنید تا هر چیزی را که در آن مقطع در اختیار دارید را ارتقاء دهید. اما نترسید که در صورت لزوم همه چیز را تغییر دهید، زیرا به احتمال زیاد در بیشتر زمان بازی مملو از پول و قطعات سطح پایین خواهید بود که می‌توانید با آن‌ها معامله کنید.

صندوق‌های نورنیر همیشه ارزش این زحمت و دردسری که به شما تحمیل می‌کنند را دارند

طبق معمول بازی قبلی Nornir Chests را در بیشتر قلمروها خواهید یافت، صندوق‌هایی که برای باز کردن آن‌ها نیاز به درگیر شدن با سه نشان مرموز در همان نزدیکی یا نابود کردن آن‌ها دارید. این نشان‌های مرموز معمولاً برای یافتن کمی هوشمندی نیاز دارند و ممکن است از شما بخواهند که خود را در مکانی خاص قرار دهید، شاخه‌ها را بسوزانید یا با مکانیک‌های دیگری که بعداً در سفر در دسترس شما قرار می‌گیرند درگیر شوید. پیدا کردن آن‌ها و باز کردن قفل صندوق همیشه ارزش دارد که زحمت بکشید، زیرا انجام این کار موارد مورد نیاز برای ارتقای دائمی نوار سلامت و rage را در اختیار شما قرار می‌دهد. بدون باز کردن مرتب این صندوق‌ها، قدرت لازم برای مقابله با چالش‌های بعدی بازی را نخواهيد داشت.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

با باز کردن Nornir Chests سلامتی و خشم خود را ارتقا دهید.

در چالش‌های Muspelheim شرکت کنید

پس از به دست آوردن دو نیمه دانه مخصوص سفر به قلمرو Muspelheim و ترکیب آن‌ها با یکدیگر، می‌توانید به Muspelheim سفر کنید. مانند بازی اول، این قلمرو دارای مجموعه‌ای از چالش‌های رزمی است که پس از تکمیل، به شما پاداش می‌دهد. اگر می‌خواهید سطح زره خود را به حداکثر برسانید و راه‌های جدیدی برای سفارشی‌سازی بیلد خود به دست آورید، انجام این چالش‌ها بخشی ضروری از ماجراجویی شما خواهد بود. با توجه به این واقعیت که برای باز کردن قفل شش چالش نهایی باید اتاق‌های چالش را با ترتیب خاصی تکمیل و مجددا تکمیل کنید، احتمالاً چند ساعت را در اینجا صرف کشف همه چیز خواهید کرد.

دست‌ساخته‌ها یا artifacts خود را بفروشید

همانطور که در هر یک از قلمروهای بازی حرکت می‌کنید، دست‌ساخته‌هایی را پیدا خواهید کرد، اغلب به شکل کتاب و شعر، که می‌توان آن‌ها را به براک و سیندری فروخت و در عوض پول خوبی به جیب زد. بیشتر آن‌ها مکالمات خنده‌داری را با میمیر به راه می‌اندازند و تعدادی از آن‌ها حتی به مأموریت‌ها مربوط می‌شوند. با این حال، نگران نباشید، فروش آن‌ها بر پیشرفت شما در مرحله مربوطه تأثیر نمی‌گذارد و هکس سیلور اضافی که به جیب خواهید زد می‌تواند به شما در ارتقاء و موارد دیگر کمک کند.

به قار قار کلاغ‌ها گوش کنید

درست مانند بازی اول، اودین کلاغ‌هایی را در سراسر ۹ قلمرو فرستاده است تا شما را زیر نظر داشته باشند. این پرندگان با طیفی سبز رنگ به اطراف پرواز می‌کنند یا روی اشیاء مختلفی در هر قلمرو نشسته‌اند، معمولاً (اگرچه نه همیشه) برای پیدا کردن آن‌ها باید چشمان تیزبینی داشته باشید. با این حال، شما همچنین می‌توانید تشخیص دهید که چه زمانی یکی در این نزدیکی است؛ به دلیل صدای بی نظیری که منتشر می‌کنند. وقتی صدای یکی از کلاغ‌ها را می‌شنوید، شروع کنید به بالا و اطراف نگاه کنید تا ببینید آیا می‌توانید آن را پیدا کنید و با تبر خود نابود کنید.

همانطور که تعداد بیش‌تری از این‌ها را نابود می‌کنید، مطمئن شوید که به صورت منظم از Niflheim بازدید کرده و به سمت درخت کلاغ می‌روید، تا قفل صندوق‌هایی را که حاوی تجهیزات واقعاً عالی و چشم‌نواز است را باز کنید. اگر هرگز نتوانستید کلاغ خاصی را پیدا کنید، نقشه فهرستی را به شما نشان می‌دهد که آن‌ها در کدام منطقه هستند تا زمانی که برای اولین بار با آن‌ها برخورد کرده باشید – حتی اگر خودتان آن‌ها را از دست داده باشید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

برای باز کردن قفل صندوق‌ها در نیفلهایم، کلاغ‌های اودین را نابود کنید.

تمرین کردن در نیفلهایم

صحبت از Niflheim شد، شما در همان اوایل ماجراجویی خود به این قلمرو دسترسی پیدا خواهید کرد و اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید تمرین کنید و روی حرکات خود کار کنید، می‌تواند مکانی مفید برای گذر وقت باشد. این قلمرو علاوه بر این که «درخت کلاغ» فوق الذکر را در خود جای می‌دهد، یک میدان تمرینی نیز دارد که در آن می‌توانید حرکات و کمبوهای خودتان را تمرین کنید و بهترین روش‌های استفاده از هر مهارتی را که اخیراً باز کرده‌اید را بیاموزید. در این زمین تمرین با انواع مختلفی از دشمنان برای مبارزه بی‌پایان، می‌توانید بر هر هدفی که در ذهنتان است تسلط پیدا کنید – اما فقط به یاد داشته باشید که برای هیچ یک از آن‌ها XP به دست نخواهید آورد.

حواس‌تان به جمع‌آوری لوت مخفی شده در آب باشید

بخش‌های زیادی در بازی وجود دارد که کریتوس و آترئوس با قایق‌رانی در آن‌ها ماجراجویی می‌کنند. در طول این بخش‌ها، مراقب بشکه‌ها و نواحی طلایی درخشان باشید، زیرا هر دو حاوی هکس سیلور یا مواد اولیه برای کرفت کردن هستند. برخورد به یک بشکه بلافاصله اقلام را در اختیار شما قرار می‌دهد، در حالی که باید یک دکمه را فشار دهید تا لوت را از مکان‌های درخشان جمع کنید. علاوه بر این، ممکن است به طور دوره‌ای متوجه قطرات شبنم آویزان از شاخه‌های درختان در آب شوید، و تعامل با این قطرات باعث افزایش دائمی قدرت‌های شما می‌شود، بنابراین هرگز از آن‌ها غافل نشوید.

ویژگی‌های دسترسی یا accessibility را بررسی کنید

مجموعه‌ای از ویژگی‌های دسترسی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تجربه خود را برای برآورده کردن نیازهای منحصر به فرد خود سفارشی کنید، از جمله گزینه‌هایی برای کم بینایی، شنوایی، حرکتی، گزینه‌های راهنمایی و موارد دیگر. حتی اگر به برخی از ویژگی‌های عمیق‌تر و ویژه نیاز ندارید، می‌توانید از منو برای سفارشی‌سازی مواردی مانند برداشت خودکار لوت و اینکه آیا مجبور هستید روی دکمه‌ای در حین انجام کارهای خاص ضربه بزنید یا نگه دارید، استفاده کنید. بنابراین این گزینه‌ها فرصتی است برای بهبود تجربه خود، هر طور که صلاح می‌دانید آن‌ها را تنظیم کنید.

راهنمای بازی Elden Ring | یازده ترفند کاربردی برای استاد شدن در بازی Elden Ring
بخوانید

به عنوان یک قابلیت جذاب، حالت غوطه‌وری یا immersive mode بازگشته است و امکان ارائه تجربه بدون HUD را برای شما فراهم می‌کند. با توجه به اینکه Ragnarok یک بازی فوق العاده است، این یک راه عالی برای تجربه بازی است. البته همیشه می‌توانید به طور موقت اکثر ویژگی‌های HUD را با کشیدن انگشت روی صفحه لمسی کنترلر خود دوباره فعال کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کجا می‌توان همه Artifactها را در God of War Ragnarök پیدا کرد؟

بازی God of War (2018) تعداد زیادی Artifact کوچک را در اختیار شما گذاشته بود که آن‌ها را پیدا کنید. خدای جنگ رگناروک نیز کار مشابهی را انجام داده است.

این دست‌ساخته‌ها یکی از انبوه مجموعه‌ها و فعالیت‌های جانبی هستند که می‌توانید در هر یک از 9 قلمرو بازی کشف کنید. شما می‌توانید با برداشتن آثار باستانی باقی مانده در Svartalfheim درباره کوتوله‌ها بیشتر بدانید. یا می‌توانید تمام ادای احترام‌ها به فریر را در آلفهایم جستجو کنید تا بدانید چرا الف‌ها او را بسیار دوست دارند. حتی می‌توانید تمام شعرهای کواسیر را پیدا کنید، که در واقع ارجاعات احمقانه‌ای به دیگر برندهای استودیوهای سونی مانند Ratchet & Clank و Horizon هستند.

در این راهنما، قلمرو به قلمرو پیش می‌رویم تا به شما کمک کنیم تمام Artifactها را در God of War Ragnarök پیدا کنید.

توجه: این راهنما تمام Artifactهایی را که می‌توانید در اولین بازدیدهای خود از Svartalfheim و Alfheim دریافت کنید، به شما نشان می‌دهد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، بعداً در ادامه بازی به هر دوی این مکان‌ها باز می‌گردید و می‌توانید با تجهیزات جدید به مناطقی که قبلاً غیرقابل دسترس بودند دسترسی داشته باشید. اگر به انتهای یکی از بخش‌های این راهنما رسیدید و همچنان متوجه شدید که یک یا دو Artifact را از دست داده‌اید، به این معنی است که هنوز نمی‌توانید آن را دریافت کنید. ما این راهنما را به‌روزرسانی می‌کنیم تا اطلاعاتی در مورد سایر دست‌ساخته‌های موجود در بازی تا زمانی که به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، درج شود.

Svartalfheim

قلمرو Svartalfheim اولین منطقه مهم قابل اکتشاف در God of War Ragnarök است و دارای دو نوع اصلی از Artifact است. اولین مورد، اشعار کواسیر (Kvasir’s Poems) است، ارجاع هوشمندانه به بسیاری از IPهای انحصاری سونی. شما در تمام قلمروها به دنبال این‌ها خواهید بود. دومین مجموعه Artifact، چیزهایی است که به یادگار مانده‌اند (Things Left Behind).

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Aurvangar Wetlands – Things Left Behind

وارد دروازه Mystic در تالاب Aurvangar شوید، در قایق بپرید و به جلو پارو بزنید. اولین فرصتی که به دست می‌آورید بیرون بروید، که یک جزیره کوچک در سمت راست، درست قبل از چرخ آبگرد است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس از یک کوتوله مرده در خدای جنگ رگناروک Artifact می‌گیرد

هنگامی که از قایق بیرون آمدید، از تبر خود برای یخ زدن آبفشان جلوی خود استفاده کنید. به آن سمت بپرید. بچرخید و آبفشان دیگر را در کنار آبفشانی که همین الان از روی آن پریدید منجمد کنید. این یک نقطه پرش را آشکار می‌کند. با استفاده از Blades of Chaos بالا بروید و به جلو حرکت کنید. در کنار یک کوتوله مرده درخشش بنفش را خواهید دید. آن را بردارید و اولین Artifact خود را به جیب بزنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Aurvangar Wetlands – Kvasir Poem

اولین شعر از بسیاری از شعرهای کواسیر نیز در تالاب اوروانگر است. از طریق رودخانه پیش بروید تا به آخرین دروازه قبل از Nidavellir برسید. مسیر را دنبال کنید. اولین زنجیر را دور زده و به طرف دیگر اسکله بپرید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس کتابی را در خدای جنگ راگناروک برمی‌دارد

در اینجا، از بلوک فلزی غول پیکر به عنوان آسانسور برای رسیدن به طبقه دوم اسکله استفاده کنید. زنجیر مورد نیاز برای باز کردن نیمه دوم دروازه را در سمت راست خود پیدا خواهید کرد. اما قبل از اینکه به پایین بپرید و ماجراجویی را به داخل شهر ادامه دهید، به دنبال میزی روی سکو باشید که شعر کواسیر را در خود جای داده است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Nidavellir – Kvasir’s Poem

شعر بعدی کواسیر درست در داخل نداولیر است. داستان را به جلو برانید تا اینکه سیندری کمان آترئوس را با تیرهای صوتی ارتقاء دهد، سپس به جایی برگردید که ابتدا از قایق بیرون آمدید و وارد شهر شدید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس کتابی در خدای جنگ راگناروک می‌گیرد

روی اسکله به جلو بروید و به سمت چپ آویزان شوید. در نهایت با سدی روبرو می‌شوید که قسمتی از اسکله را با یک صندوق روی آن مسدود کرده است. از تیرهای Sonic برای شکستن سنگر و راه رفتن به جلو استفاده کنید. در برخی از جعبه‌های نزدیک آب، یکی دیگر از اشعار کواسیر را خواهید دید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

تولید بازی بعدی God of War شروع شد: انتشار فهرست جدیدی از مشاغل موردنیاز
بخوانید

Nidavellir – Things Left Behind

پس از ارتقاء تیرها توسط Sindri، از طریق فاضلاب حرکت کنید تا به سمت دیگر Nidavellir برسید. مسیر را به سمت چپ دنبال کنید تا به یک پل برسید. از سمت چپ پل بپرید و به کوچه کوچک زیر بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Artifact را در God of War Ragnarök می‌گیرد

در اینجا، شما باید دسته‌ای از دشمنان را که سعی می‌کنند شما را ازدحام کنند، نابود کنید. هنگامی که آن‌ها مردند، مستقیماً زیر پل را برای درخشش بنفش نگاه کنید. قدم بزنید و آرتیفکت دوم را بردارید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Lyngbakr Island – Kvasir Poem

هنگامی که جزیره لینگبکر را به عنوان بخشی از مرحله The Weight of Chains به سطح آب می‌آورید، از زنجیر نزدیک باله سمت چپ بالا بروید. در بالای زنجیر، به چپ بپیچید و از دیوار بالا بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس کتابی در خدای جنگ راگناروک می‌گیرد

از قسمت بالای Lyngbakr، دوباره به چپ بپیچید و از روی سازه‌های چوبی و صخره‌ها بپرید تا به سکوی نهایی برسید که یک صندوق را در خود جای داده است. همچنین یک کوتوله مرده در این نزدیکی وجود دارد. حال نزدیک بروید و کتاب شعر کواسیر را بگیرید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

The Forge – Things Left Behind

با قطار از Nidavellir به The Forge بروید. وقتی به بالا رسیدید، روی عرشه راه بروید و به سمت جلو حرکت کنید. در نهایت متوجه خواهید شد که راهتان توسط قطاری که از ریل خارج شده است مسدود شده است، بنابراین به جای آن مسیر درست را انتخاب کنید و از دیوار روبروی خود بالا بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک آرتیفکت را در God of War Ragnarök می‌گیرد

به چپ بپیچید و به سمت جایی که قطار خارج شده از ریل روی سطح شیب دار قرار دارد، بروید. به گودال کوچک زیر نگاه کنید و از تبر خود برای شکستن زباله‌ها استفاده کنید. از میان آوارها غربال کنید تا یکی از آرتیفکت‌های Things Left Behind را در میان آن‌ها بیابید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Jarnsmida Pitmines – Things Left Behind

پس از تصادف در Jarnsmida Pitmines، لژیون دشمنانی را که در ادامه می‌آیند و به شما حمله می‌کنند را پاک‌سازی کنید. هنگامی که همه آن‌ها مردند، به جای حرکت بیشتر به سمت هدف اصلی، در میدان جنگ بمانید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس آرتیفکت‌ را در God of War Ragnarök برمی‌دارد

در سمت راست چرخ آبی بزرگ، زنجیری را خواهید دید که به ناحیه پایین‌تر منتهی می‌شود. از زنجیر پایین بروید و تا لبه آب به پیش بروید. در اینجا یکی دیگر از آرتیفکت‌های Things Left Behind را خواهید یافت.

راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Jarnsmida Pitmines – Kvasir’s Poem

از میان چاله‌های جارنسمیدا پیشروی کنید تا زمانی که به سیندری برخورد کنید، که به شما یک فانوس برای جایگزینی بیفراست شکسته‌تان می‌دهد. قبل از اینکه وارد معدن Applecore شوید، مسیر درست را انتخاب کنید و از Blades of Chaos خود برای دستکاری فواره آب استفاده کنید.

این باعث می‌شود که جرثقیل عظیمی بلوکی را روی مسیری که درست قبل از ملاقات با سندری در آن بودید بکشد. به سمت بلوک برگردید و از کنار آن بالا بروید – اگر قادر به بالا رفتن نیستید، به این معنی است که در سمت اشتباه بلوک ایستاده‌اید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک آرتیفکت‌ را در God of War Ragnarök برمی‌دارد

از بالای بلوک، از تبر خود برای یخ زدن دهانه آبی که به تازگی حرکت داده‌اید استفاده کنید. این بلوک را به موقعیت اصلی خود باز می‌گرداند و شما را به یک منطقه جدید می‌برد. بلند شوید و به جلو و سمت چپ بروید و فعلاً زیپ لاین را نادیده بگیرید. در نزدیکی چرخ دنده غول پیکر یکی دیگر از شعرهای کواسیر را خواهید یافت.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

The Applecore – Things Left Behind 1

از طریق The Applecore حرکت را ادامه دهید تا به یک مسیر تقسیم شده برسید. مسیر سمت راست از سنگ معدن طلا پوشیده شده است و مسیر سمت چپ دارای دو چرخ آب و یک آسانسور است. مسیر سمت چپ را انتخاب کنید و بلافاصله به سمت راست خود بپرید که شما را در یک گودال کوچک فرود می‌آورد. به سنگ معدن طلا نگاه کنید و گلدان قرمز را بشکنید تا آن را منفجر کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک دست‌ساخته را در God of War Ragnarök برمی‌دارد

دوباره بالا بروید و در عوض مسیر درست را انتخاب کنید. وقتی در تونل می‌روید با ارتشی از دشمنان روبرو می‌شوید، پس ابتدا آن‌ها را از پای درآورید. وقتی همه آن‌ها مردند، از درهای دوتایی پیش روی خود عبور کنید. اینجا هنوز کار زیادی برای انجام دادن وجود ندارد، بنابراین به چپ نگاه کنید و آرتیفکت Things Left Behind کنار دیوار را بردارید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

The Applecore – Things Left Behind 2

حرکت را از مسیر The Applecore ادامه دهید تا زمانی که شما و آترئوس باید از هم جدا شوید، به یکی از آخرین پازل‌های منطقه نزدیک شده‌ایم. وقتی دوباره در طرف دیگر به هم می‌پیوندید، یک در بزرگ در سمت راست و قسمت نازکی از دیوار وجود دارد که می‌توانید از آن در سمت چپ استفاده کنید.

راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

از لبه دیوار حرکت کنید و در فلزی را که حکم یک میانبر را دارد، باز کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarök یک دست‌ساخته را از بشکه می‌گیرد

از در آهنی عبور کنید و طرف اولین سمت راست خود را بگیرید. فعلاً درهای دوتایی سمت راست خود را نادیده بگیرید و به جای آن به چپ نگاه کنید. روی یک بشکه، آخرین آرتیفکت Things Left Behind را خواهید یافت. آن را بردارید و به حرکت ادامه دهید.

Alfheim

قلمرو Alfheim دومین مکان مهمی است که در God of War Ragnarök بازدید خواهید کرد. در مجموع 11 آرتیفکت وجود دارد که می‌توانید در اینجا پیدا کنید، از دو مجموعه مختلف. طبق معمول، تعدادی از شعرهای کواسیر را در آلفهایم خواهید یافت. آثار باستانی منحصر به فرد این بار، ادای احترام به فریر (Tributes to Freyr)، برادر فریا نامیده می‌شوند. در اولین سفر خود به آلفهایم، می‌توانید هفت آرتیفکت را بیابید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Strond – Kvasir’s Poem

بعد از اینکه از طریق دروازه mystic در The Strond وارد آلفهایم شدید، مسیر را تا سطح شیب دار جلوی خود و به سمت معبد نور دنبال کنید. به راه خود ادامه دهید تا به اولین پازل کریستالی بنفش برسید، جایی که بازی به شما یاد می‌دهد چگونه تبر لویاتان را از دیوارها بجهانید. از دروازه عبور کرده و به جای اینکه مسیر درست را انتخاب کنید، روی لبه صخره روبروی خود به پایین بپرید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok به دنبال یک آرتیفکت است

وقتی فرود آمدید، به چپ نگاه کنید و یک تونل را خواهید دید. به داخل بروید و به یکی از اشعار کواسیر برخورد خواهید کرد. آن را بردارید و ادامه مسیر را بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Strond – Tribute to Freyr

از مسیر اصلی The Strond پیش بروید تا زمانی که بتوانید دروازه معبد نور را ببینید، اما برای گرفتن آن از پل عبور نکنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در مقابل یک Artifact در God of War Ragnarok ایستاده است

در عوض، به دنبال صندوق نورنیر در همان نزدیکی باشید، زیرا بسیار بزرگ است و سخت آن را از دست بدهید. در نزدیکی صندوق، یکی از آرتیفکت‌های ادای احترام به فریر (Tributes to Freyr) را خواهید دید. آن را بردارید و ادامه دهید.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Temple of Light – Kvasir’s Poem 1

در داخل معبد نور، از نور آلفهایم گذشته و مسیر را از پله‌های مارپیچ بالا بروید. برای دور زدن یکی از دروازه‌های نور، باید گوشه را به سمت راست بچرخانید، از دیوار بالا بروید و فانوس پر از کریستال‌های بنفش را بچرخانید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک دست‌ساخته در God of War Ragnarok می‌گیرد

در بالکنی که می‌توانید فانوس را حرکت دهید، یکی دیگر از اشعار کواسیر را خواهید دید. آن را بردارید و حرکت کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Temple of Light – Kvasir’s Poem 2

ماجراجویی را در معبد نور ادامه دهید تا به پازلی برسید که در آن باید از یک چرخ دنده در زمین برای حرکت دادن فانوس کریستالی بنفش استفاده کنید. پازل را کامل کنید و از دروازه نوری که به تازگی ویران شده است، عبور کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس آرتیفکتی را از روی میز در God of War Ragnarok برداشت

به جلو بروید و به سمت چپ بپیچید و وارد یکی از اتاق‌های کوچک اطراف شوید. یکی از شعرهای کواسیر را روی میز خواهید یافت.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Barrens – Kvasir’s Poem

بیرون در The Barrens، با سورتمه خود به سمت اسکلت غول پیکر در گوشه بالا سمت راست بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در بازی God of War Ragnarok برخی از آرتیفکت‌ها را از زمین برمی‌دارد

از درون بدن جانور، از لابه‌لای دشمنان و در امتداد ستون فقرات حیوان پیش بروید. وقتی به دیوار انتهای موجود در این محل رسیدید، از آن بالا بروید تا یک صندوق افسانه‌ای پیدا کنید. در کنار صندوق یکی دیگر از اشعار کواسیر است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Barrens – Tributes to Freyr 1

به معبد کوچک شکسته در قسمت بالای سمت چپ The Barrens، درست زیر «the» بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یک Artifact را از زمین بلند می‌کند

از سورتمه خود بپرید و از حصار به داخل معبد بروید. دشمنان داخل را بکشید و سپس از پله ها پایین بروید. شما یکی از Tributes to Freyrها را خواهید دید که روی زمین افتاده است. معطل چی هستید؟ آن را بلند کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Barrens – Tribute of Freyr 2

به ورودی The Barrens برگردید و طوری قرار بگیرید که انگار برای اولین بار در حال وارد شدن به منطقه The Barrens هستید. هنگامی که از تونل بیرون آمدید، فوراً به سمت راست بروید و صخره‌های سمت راست خود را به دقت زیر نظر داشته باشید. وقتی دهانه‌ای را دیدید که می‌توانید از آن عبور کنید، از سورتمه خود بپرید.

راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس ادای احترام به فریر را در God of War Ragnarok پیدا می‌کند

از شکاف دیوار وارد شده و یکی دیگر از Tributes to Freyr را خواهید دید که روی زمین در کنار برخی از مواد فاسد الف‌های تاریک و یک صندوق افسانه‌ای قرار گرفته است.

کریتوس

به طور سهوی از اولین مرحله جانبی خوب خدای جنگ راگناروک غافل نشوید

بازی God of WarRagnarök یک بازی حتی بزرگتر از بازیGod of War(2018) است، که خود بزرگتر از تمام بازی‌های اصلی قبلی God of War بود. این بازی مملو از فعالیت‌های جانبی و ماموریت‌ها برای کمک به شکل‌گیری دنیای خود است. اما برخلاف God of War(2018)، راگناروک چیزی بیش از سفر کریتوس در مسیر تبدیل شدن به یک شخصیت کامل است. این بازی در مورد گروه بازیگرانی است که در حالی که دنیایی وسیع را کشف می‌کنند و با اشتباهات فردی خود روبرو می‌شوند، از یکدیگر درس می‌گیرند و با هم کشمکش دارند.

یکی از اولین ماموریت‌های جانبی بازی، این تغییر تونال را بهتر از هر چیز دیگری نشان می‌دهد، میمیر – که خود را «باهوش‌ترین انسان زنده» معرفی می‌کند –  و به عنوان مشاور عاقل کریتوس ماجراجویی‌های زیادی در چنته دارد. اما با وجود بسیاری از مسیرهای مختلف که می‌توانید از طریق Svartalfheim، اولین منطقه جهان‌باز بازی، طی کنید، به راحتی می‌توانید این مرحله را از دست بدهید. در اینجا نحوه شروع آن و اینکه چرا ارزش وقت گذاشتن را دارد آورده شده است.

میمیر در محدوده برج مراقبت به چه چیزی اشاره می‌کند؟

خدای جنگ

کریتوس، آترئوس و میمیر در بازی God of War Ragnarok تلاش می‌کنند از در برج مراقبت عبور کنند.

مرحله «وزن زنجیر» (Weight of Chains) (که در منو اصلی بازی به‌طور رسمی در دسته‌بندی «Favor» طبقه‌بندی می‌شود) در منطقه Bay of Bounty (خلیج بونتی) Svartalfheim، اولین قلمرو بزرگی که در God of War Ragnarök کشف خواهید کرد، آغاز می‌شود. شما مأموریت را با قدم گذاشتن در جزیره‌ای به ظاهر بی خطر در وسط خلیج آغاز خواهید کرد. اما تنها اشاره واقعی به این که اصلاً چیزهای زیادی در خلیج در جریان است، خط گفتگوی است که میمیر در جزیره‌ای کاملاً متفاوت می‌گوید.

تولید بازی بعدی God of War شروع شد: انتشار فهرست جدیدی از مشاغل موردنیاز
بخوانید

در محل برج مراقبت – جزیره‌ای که دو قسمت خلیج بونتی را به دو نیم تقسیم می‌کند – وقتی میمیر می‌بیند که دری غول پیکر هنوز قفل است وحشت می‌کند. او از شما می‌خواهد که کلید را پیدا کنید و می‌گوید که در وسط خلیج کنار یک آبفشان است.

میمیر در اینجا لحن کاملاً مضطربی دارد، بنابراین اگر موفق به برخورد با این دیالوگ شوید، ممکن است تأثیر واقعی بر شما بگذارد – حداقل برای من این کار را کرد – و فوراً شما را به شکار جزیره بفرستد. با این حال، شنیدن این دیالوگ در واقع مرحله را شروع نمی‌کند یا نشانگر روی نقشه شما قرار نمی‌دهد. شما ابتدا باید در ساحل پیاده شوید.

هنگامی که در جزیره هستید و یک مسیر کوچک با موانع را کامل می‌کنید، کلیدی به دست خواهید آورد که می توانید آن را به برج مراقبت برگردانید. وقتی در را باز می‌کنید، طبل بزرگی را می‌بینید که روی لبه آب نشسته است و میمیر از شما می‌خواهد که آن را بزنید.

[توجه: اینجاست که کوئست جالب می‌شود، بنابراین اگر نمی‌خواهید چیزی خراب شود، این کار را برای خودتان انجام دهید و برگردید.]

ضربه زدن به طبل با تیر آترئوس باعث می‌شود که جانور دریایی غول‌پیکر، زنجیر شده و نهنگ‌مانندی به نام لینگ‌بکر، درست در زیر جزیره‌ای که کلید آن را گرفته‌اید، از اقیانوس بلند شود. معلوم شد که این جزیره در واقع بخشی از خود لینگبکر بوده است. و آبفشان؟ سوراخ بینی آن نهنگ بوده است.

بقیه مرحله شامل کریتوس، آترئوس و میمیر است که در تلاش برای آزاد کردن جانور هستند. اما این دیالوگ رد و بدل شده در این مأموریت است که آن را به یاد ماندنی کرده است و نه اکشن آن.

چرا این مرحله برای رگناروک مفید واقع می‌شود و اثرگذار است؟

خدای جنگ

کریتوس، آترئوس و میمیر به چشمان جانور غول پیکر لینگبکر خیره می‌شوند

میمیر به سرعت اعتراف می‌کند که زندانی شدن این موجود کار اوست – هدیه‌ای برای اودین که پدر مطلق همیشه برای فانوس‌هایش چربی داشته باشد. میمیر از این که موجود هنوز در چنین عذابی زندگی می‌کند، ناراحت است، اما امیدوار است که سه نفری بتوانند آن را نجات دهند. کریتوس بیشتر از همه تردید دارد که این اشتباه قابل جبران هست یا خیر.

کریتوس کار را با کنایه زدن به میمیر به خاطر زندانی کردن لینگبکر شروع می‌کند و می‌گوید مرگ بهتر از زندانی شدن است. میمیر هم به خدای سال‌خورده جنگ اطمینان می‌دهد که به خاطر این کار نادرست، بیش از هر کس دیگری از خود متنفر است.

راهنمای بازی Elden Ring | یازده ترفند کاربردی برای استاد شدن در بازی Elden Ring
بخوانید

هنگامی که سه نفری جانور را آزاد می‌کنند، لینگبکر از حرکت خودداری می‌کند، زیرا به زندانی شدن خود عادت کرده است. میمیر ناامید و ویران شده از ناکامی‌های خود سکوت اختیار می‌کند. اما کریتوس کاری غیرمنتظره انجام می‌دهد: او به میمیر توصیه‌های متفکرانه‌ای می‌کند.

کریتوس می‌داند شرمساری از گذشته خود و احساس گناه به خاطر رنجی که برای دیگری ایجاد کرده چگونه است. در حالی که او هرگز به میمیر نمی‌گوید که کاری که با لینگ‌بکر انجام داد خوب بود – در واقع کاملاً برعکس – او به میمیر می‌فهماند که او مرد بهتری نسبت به زمانی است که در خدمت اودین بود.

در نگاه اولیه، این موضوع ممکن است برای کریتوس غیرمعمول به نظر برسد، اما او یک بازی کامل را صرف آموختن درس‌هایی کرد که می‌خواست به میمیر، «برادر» خود بدهد. God of War (2018) در مورد رستگاری یا بخشش برای کریتوس نبود. این در مورد یادگیری این بود که از زمانی که برای بهتر شدن باقی مانده استفاده کند و در میان هرج و مرج تا جایی که می‌تواند به پسرش بیاموزد. اشتباهات گذشته کریتوس هنوز پابرجاست و او نمی‌تواند دردی را که بر کل کشور تحمیل کرده یا زندگی‌هایی را که از بین برده جبران کند. اما حتی اگر نتواند کفاره بدهد، می‌تواند برای کمک کردن به جای آسیب رساندن تلاش کند – حتی اگر کمک کردن همچنان مستلزم کشتن یک یا دو خدای شیطانی باشد!

آترئوس، میمیر و فریا همگی به کریتوس کمک کردند تا در آخرین بازی به فرد بهتری تبدیل شود و کریتوس بخش زیادی از راگناروک را صرف جبران لطف به دوستان مختلف و خانواده منتخب کرد. The Weight of Chains یکی از بهترین و اولین نشانه‌های بازی است که نشان می‌دهد شخصیت‌ها از زمان God of War (2018) رشد کرده‌اند و هنوز فضای بیشتری برای رشد دارند.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

مکان و راه‌حل تمام Nornir Chestها در God of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarök پازل‌های وسوسه‌انگیز و در عین حال اعصاب خردکن Nornir Chest را به شما باز می‌گرداند. صندوق‌هایی که به شما امکان می‌دهند میزان سلامتی و rage خود را افزایش دهید.

برای باز کردن قفل این صندوق‌ها، باید با سه شیء – خواه یک سری زنگ، توتم یا مشعل – در مجاورت نسبی صندوق تعامل داشته باشید. با حل این معما، می‌توانید گنج خود را به دست آورید و شانس بقای کریتوس را افزایش دهید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

در اصل Nornir Chests می‌تواند به یکی از دو مورد پاداش دهد: Idunn Apples (که نوار سلامتی شما را افزایش می‌دهد) یا Horns of Blood Mead (که میزان rage شما را افزایش می‌دهد). بازی بر اساس Nornir Chest قبلی که باز کردید، یکی از این ۲ را به شما پاداش می‌دهد. بنابراین حتی اگر Nornir Chests را با ترتیبی متفاوت از آنچه در زیر نمایش می‌دهیم دریافت کنید، هرگز دو سیب Idunn را پشت سر هم دریافت نخواهید کرد. هر بار که نوار شما بالا می‌رود، برای ارتقای بعدی به منابع بیشتری نیاز خواهید داشت. بنابراین دفعه اول فقط به یکی از هرکدام نیاز خواهید داشت، اما پس از آن به دو، سه و غیره نیاز خواهید داشت تا سلامت و rage خود را بیشتر ارتقاء دهید.

در این راهنما، ما به شما نشان می‌دهیم که کجا می‌توانید هر Nornir Chest را در God of War Ragnarök پیدا کنید و چگونه معماهای مرتبط را حل کنید، به‌علاوه چند نکته کلی برای حل پازل‌های Nornir Chest در 9 قلمرو را یاد خواهید گرفت.

توجه: این راهنما تمام صندوق‌های نورنیر را که می‌توانید در اولین بازدیدهای خود از Svartalfheim و Alfheim دریافت کنید، به شما نشان می‌دهد. همانطور که انتظار دارید، بعداً در بازی به هر دوی این مکان‌ها باز می‌گردید و می‌توانید با تجهیزات جدید به مناطق غیرقابل دسترس قبلی دسترسی پیدا کنید. اگر به انتهای یکی از بخش‌های این راهنما رسیدید و همچنان متوجه شدید که یک یا دو قسمت Nornir Chest را از دست داده‌اید، به این معنی است که هنوز نمی‌توانید قفل آن را باز کنید. ما این راهنما را به‌روزر سانی می‌کنیم تا اطلاعاتی درباره بقیه Nornir Chests تا زمانی که بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، در آن گنجانده شود.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarök روشن می‌کند

راهنمای بازی God of War Ragnarok – انواع مختلف صندوق‌های نورنیر God of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarök دارای ۵ نوع مختلف صندوقچه نورنیر است. برای هر کدام باید با سه آیتم در محیط تعامل داشته باشید، اما نوع آیتم با انواع مختلف صندوق‌ها متفاوت است. در زیر ما نکاتی را برای استفاده از این صندوق‌های نورنیر بر اساس نوع آن‌ها فهرست کرده‌ایم.

Totem Nornir Chests

نخست Totem Chestsها هستند که ساده‌ترین‌ها در God of War Ragnarök هستند. هنگامی که نورنیر چست را پیدا کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال توتم‌های اطراف بگردید. آن‌ها همیشه نسبتاََ نزدیک هستند.

راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

تنها نکته واقعی ما برای این کار این است که به پشت اشیائی مانند آبشارها و آبفشان‌ها نگاه کنید (که می‌توانید با تبر خود آن‌ها را منجمد کنید). استودیو سانتا مونیکا دوست دارد این توتم‌ها را در پشت چیزها پنهان کند.

Switch Nornir Chests

در ادامه Switch Nornir Chestها دومین گزینه ساده برای مقابله هستند و فقط به کمی حفظ کردن نیاز دارند. به صندوق نورنیر خود نگاه کنید و نمادهای Rune را که می‌بینید به خاطر بسپارید. همچنین می‌توانید یک اسکرین شات سریع از PS5 بگیرید و در صورت فراموش کردن، آن را از طریق ابزار اسکرین شات به عنوان یک مرجع فوق العاده سریع بالا بکشید!

با توجه به این نکته، به دنبال سوئیچ‌های غول پیکر بگردید (که بازی نیز تمایل دارد آن‌ها را در پشت چیزها پنهان کند). آن‌ها را بچرخانید تا زمانی که به نشانی که می‌شناسید برسید، سپس به مرحله بعدی بروید. اگر به باز کردن صندوق ختم نشد، دوباره نشان‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که N Rune را با n Rune یا چیزی شبیه به آن اشتباه نکرده‌اید.

Bell Nornir Chests

صندوق‌های زنگوله‌ای نورنیر نسبتاً ساده هستند و به راحتی پیدا می‌شوند، به این دلیل که زنگ‌ها بسیار بزرگ هستند. با این حال، اگر آن‌ها را به ترتیب درست فعال نکنید، قطعاً می‌توانند برای شما دردسر ایجاد کنند. هر یک از سه زنگ برای هر Nornir Chest برای مدت زمان متفاوتی به صدا در می‌آید. بنابراین شما تقریباً همیشه باید هر سه را به صورت دقیق امتحان کنید، مدت زمان صدا را برای هر کدام گوش دهید و سپس آن‌ها را به ترتیب از طولانی‌ترین به کوتاه‌ترین به صدا درآورید.

در این راهنما، ما سعی کرده‌ایم زنگ‌ها را به ترتیبی که فکر می‌کنیم باید به آن‌ها ضربه بزنید، سازماندهی کنیم.

Brazier Nornir Chests

اما Brazier Nornir Chests، کاملاً جدید و مختص Ragnarök هستند و فقط توسط Blades of Chaos فعال می‌شوند. ایده اولیه اینجا این است که از پرتاب Blades برای شعله ور کردن مشعل استفاده کنید. دو ترفند برای این نوع صندوق نورنیر وجود دارد.

ابتدا، هشدار داده شود که آب، مشعل‌های روشن را خاموش می‌کند. پازل‌های خاصی وجود دارد که در آن‌ها باید آب را منجمد کنید و آن را یخ زده نگه دارید تا از از بین رفتن کار سخت خود جلوگیری کنید. در پازل‌هایی مانند این، ترتیبی را که توصیه می‌کنیم باید مشعل‌ها را روشن کنید، ذکر کرده‌ایم.

درد بزرگتر در رابطه با این نوع صندوق نورنیر زمانی ایجاد می‌شود که مجبور شوید مشعل‌هایی را که دور هستند روشن کنید. در ادامه بازی به تیرهای جادویی هگزا دسترسی خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد یک Sigil روی دیوار بکشید که سپس می‌توانید با Blades of Chaos خود آن را منفجر کنید. متأسفانه، تیغه‌ها به مچ دست شما زنجیر شده‌اند و بنابراین نمی‌توانند خیلی دورتر شوند. شما باید این سیجیل‌های شش گوش را به زنجیر بزنید (می‌توانید حداکثر سه عدد قرار دهید) بین نهایت نقطه‌ای که می‌توانید با Blades of Chaos و Brazier ضربه بزنید، موضوعی که می‌تواند بسیار دشوار باشد.

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
بخوانید

اگر سیجیل‌ها روی هم قرار گیرند، به سرعت می‌درخشند و می‌چرخند، که راه خوبی برای تشخیص اینکه آیا آن‌ها را به درستی ردیف کرده‌اید یا نه خواهد بود. همچنین می‌توانید سیگل‌های هگز را با شلیک چند تیر به سمت آن‌ها بزرگ‌تر کنید – تا دو بار اضافی که اندازه پایه را به شدت افزایش می‌دهد. با این حال، با بزرگ‌تر کردن هگز، سیگل را نیز کمی بی‌ثبات می‌کنید و باعث می‌شوید که پس از مدتی به طور خودکار منفجر شوند. برخورد با سیگل‌های شش گوش بزرگتر آسان‌تر است، اما باید با آنها سریع و کارآمد عمل کنید. قبل از شلیک یک برنامه و تیرهای کامل داشته باشید.

اگر واقعاً با این‌ها دست و پنجه نرم می‌کنید، در نظر داشته باشید که هرچه زودتر قابلیت‌های آترئوس را ارتقاء دهید تا به جای سه تیر، چهار تیر را نگه دارید.

Totems Regenerating Nornir Chests

نوع جدید دیگری از Nornir Chest، این توتم‌ها خیلی سریع بازسازی می‌شوند و نمی‌توانید هر سه را به ترتیب نابود کنید – حداقل زمانی که برای اولین بار شروع به کار می‌کنید. برای تعامل با این Nornir Chests به ابزار متفاوتی نیاز دارید که تا اواسط بازی به آن دسترسی نخواهید داشت (اما با این حال بازی شما را با این نوع صندوق‌ها در قسمت‌های اولیه Svartalfheim و Alfheim آشنا می‌کند).

قبل از اینکه به اندازه کافی به کمک ما نیاز داشته باشید، این بخش را با نشانگر اسپویلر و جزئیات بیشتر به روز می‌کنیم.

Svartalfheim

قلمرو Svartalfheim اولین منطقه‌ای است که واقعاً می توانید چیزهایی را در God of War Ragnarök جمع‌آوری و کاوش کنید و بنابراین اولین قلمرویی است که می‌توانید حداکثر سلامتی و خشم خود را با Nornir Chests افزایش دهید. 10 مورد در این قلمرو وجود دارد و شما می‌توانید برای اولین بار شش مورد را از آن خود کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

بازی League of Legends را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای بازی League of Legends
بخوانید

Aurvangar Wetlands – Nornir Chest 1

از Mystic Gateway برای رسیدن به تالاب Aurvangar و گرفتن قایق در ساحل استفاده کنید. پارو بزنید تا به اولین منطقه‌ای که می‌توانید پیاده شوید برسید، صندوق بلافاصله قبل از چرخ آب در سمت راست شما قرار دارد.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarök یک Nornir Chest را باز می‌کند

وقتی در جزیره پیاده شدید، آبفشان را منجمد کنید و به طرف دیگر بپرید. به سمت راست آویزان شوید و از یک شکاف کوچک بپرید تا به یک بخش کوچک با یک صندوق نورنیر روی آن برسید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس برای شکستن یک توتم در خدای جنگ راگناروک آماده می‌شود

توتم 1

برای اولین توتم، از صندوق نورنیر به عقب برگردید و به سمت آبفشانی که به تازگی از روی آن پریده‌اید، برگردید. آبفشان را در کنار آبفشانی که قبلاً یخ زده بودید (در سمت چپ، اگر رو به رودخانه هستید) منجمد کنید و یک نقطه قابل آویزان شدن و قلاب کردن را در صخره آشکار خواهید کرد. بالا بروید و به سمت چپ بپیچید. با نشستن در کنار یک درخت بزرگ، اولین توتم را خواهید دید. با تبر آن را بشکنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در خدای جنگ راگناروک به دو توتم خیره شده است

توتم 2 و 3

با شکستن اولین توتم، به صندوق نورنیر برگردید و با آن روبرو شوید. در سمت راست خود، در صخره نزدیک، توتم دوم را خواهید دید. آن را بشکنید.

دورتر و در سمت چپ خود، در جزیره ای که دقیقاً پشت صندوق نورنیر قرار دارد، توتم سوم را خواهید دید. آن را نیز بشکنید و صندوق نورنیر را باز کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Aurvangar Wetlands – Nornir Chest 2

در امتداد رودخانه تالاب Aurvangar پیشروی کنید تا زمانی که به پیچی برسید که شما را به سمت Nidavellir می‌برد. به جای رفتن به شهر کوتوله‌ها، به دنبال غار کوچکی در صخره بگردید و قایق خود را در آن متوقف کنید. وقتی به ساحل رسیدید قایق خود را پارک کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در بازی God of War Ragnarök، نشان‌ها را روی صندوق نورنیر چک می‌کند

به جلو بروید تا به ساختار کوتوله نابود شده برسید. صندوق نورنیر را می‌بینید که درست در مقابل آن نشسته است. نمادهای این یکی عبارتند از: پرچم راست، B و N.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس سوئیچ را در God of War Ragnarök حرکت می‌دهد

سوئیچ 1

برای سوئیچ پرچم سمت راست، از صندوق نورنیر به سمت راست خود نگاه کنید و به سمت چرخ دنده غول پیکر مدفون در زمین بروید. آبفشان را منجمد کنید و سوئیچ را خواهید دید. تبر لویاتان را به یاد بیاورید و آن را از طریق آبفشان پرتاب کنید تا کلید را بزنید. آب را دوباره منجمد کنید تا نشان را بررسی کنید. این فرآیند را تا زمانی تکرار کنید که سوئیچ نشان کوچک پرچم سمت راست را که در بالا مشاهده می‌کنید، نشان دهد.

داستان بازی گاد اف وار رگناروک : آخرالزمان نورس در کنار خدای جنگ یونان
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس سوئیچ Sigil را در God of War Ragnarök تغییر می‌دهد

سوئیچ 2

از چرخ‌دنده و سوئیچ اول به چپ بپیچید. با یک گودال بزرگ روبرو خواهید شد – که احتمالاً در اولین باری که اینجا فرود آمدید، آن را از شر دشمنان پاک کرده‌اید – اما به پایین نپرید. در عوض، به صخره سمت چپ خود نگاه کنید و سوئیچ دیگری خواهید دید. آنقدر ضربه بزنید تا Rune B را ببینید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس سوئیچ Sigil را در God of War Ragnarök فعال می‌کند

سوئیچ 3

به صندوق نورنیر برگردید و مسیر را به سمت چپ انتخاب کنید و از کنار صخره بالا برید. به جلو بروید و بچرخید تا با بزرگترین بخش تشکیل سنگ‌های آتشفشانی روبرو شوید. یک سوییچ را می‌بینید که آن بالا، صاف مثل روز نشسته و منتظر تبر است. آن را بزنید تا Rune N را تحویل دهد.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Dragon Beach Nornir Chest

هنگامی که برای اولین بار از Nidavellir با قایق خارج شدید، به سمت راست بروید و در اولین مکانی که می‌توانید پیاده شوید. این ساحل اژدها است که به خاطر مجسمه و اسکلت عظیم اژدها در نزدیکی آن نام‌گذاری شده است.

منطقه را از دشمنان پاک کنید و سپس زیر پل قدم بزنید. در اینجا یک صندوق توتم نورنیر دیگر پیدا خواهید کرد.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس برای شکستن یک نشان در خدای جنگ راگناروک آماده می‌شود

توتم 1

برای شکستن اولین توتم، خودتان را بچرخانید و به سمت آب بروید و بین دو منطقه فرود بمانید. شما یک آبفشان را خواهید دید که پشت یک جرثقیل قرار گرفته است. آبفشان را با تبر خود منجمد کنید تا توتم را ببینید (یا فقط حرف ما را قبول کنید و تبر خود را کورکورانه در آب بکوبید. دچار مشکل نخواهید شد).

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در خدای جنگ راگناروک یک نشان را می‌شکند

توتم 2

دیدن توتم دوم کمی سخت است. اگر از نورنیر چست به راست بپیچید و آب‌فشان را در نزدیکی مجسمه اژدها منجمد کنید، توتم را پشت یک میله فلزی خواهید دید، اما نمی‌توانید آن را بشکنید. در طرف مقابل مجسمه قدم بزنید تا بتوانید دم آن را ببینید. در سمت راست دم باید توتم را ببینید که از چمن بیرون می‌زند. از تبر خود برای نابود کردن آن استفاده کنید.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس به یک توتم در خدای جنگ راگناروک خیره شده است

توتم 3

در کنار صندوق نورنیر، به بالا و سمت چپ خود برای یافتن آبفشان دیگر نگاه کنید. آن را منجمد کنید و سومین توتم را در پشت آن خواهید یافت. تبر خود را پس بگیرید تا آب را از انجماد خارج کنید، سپس با دقت نشانه بگیرید. آن را بشکنید و حال به صندوق نورنیر دسترسی خواهید داشت.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Radsvinn’s Rig Nornir Chest

به منطقه‌ای که توسط برج مراقبت جزیره در خلیج بونتی قسمت شده بروید. سپس به جای اینکه از مغازه سیندری در مسیر برج مراقبت قرار بگیرید، از تپه بالا رفته و به سمت ریگ رادسوین بروید. در سمت چپ دکل، مشرف به جزیره لینگ‌بکر، مشعل نورنیر چست را خواهید دید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarök روشن می‌کند

مشعل 1

اولین مشعل درست در کنار صندوق نورنیر، در سمت چپ شما قرار دارد. از Blades of Chaos خود برای روشن کردن آن استفاده کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarök روشن می‌کند

مشعل 2

پشت ماینینگ ریگ راه بروید و سپس در قسمت پشتی عرشه پایین به سمت چپ بروید. تعدادی بشکه را خواهید دید که سوراخی را در دیوار مسدود کرده‌اند. از تیرهای صوتی آترئوس برای ایجاد یک سوراخ و نمایاندن مشعل دوم استفاده کنید. حال روشن‌اش کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarök روشن می‌کند

مشعل 3

از عرشه عقب، به سمت چپ راه بروید و به عرشه بالایی بالا بروید. به سمت راست، در کنار صخره نگاه کنید، مشعلی را خواهید دید که پشت یک حصار فلزی گیر کرده است. تا آنجا که می‌توانید به سمت چپ حرکت کنید تا یک نقطه برتری روی بشکه انفجاری نیز در داخل محفظه به دست آورید. با تبر به آن ضربه بزنید تا مشعل روشن شود و قفل صندوق باز شود.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Alberich Island Nornir Chest

در شمال خلیج بونتی با منطقه کوچکی به نام جزیره آلبریچ روبرو خواهید شد. تا بعد از بازی، کار زیادی در اینجا وجود نخواهد داشت، اما می‌توانید فوراً نورنیر چست زنگوله‌ای را باز کنید. وقتی در ساحل پیاده شدید، آن را درست در سمت راست خود خواهید یافت.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس زنگی را در God of War Ragnarök هدف گرفته است

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

زنگ 1

زنگ اول همچنین طولانی‌ترین زنگ است و بلافاصله در سمت راست شما از صندوق نورنیر قرار دارد. آن را به صدا در آورید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس زنگی را در God of War Ragnarök هدف گرفته است

زنگ 2

یک چرخش 180 درجه از نورنیر چست انجام دهید و به دنبال جرثقیل یا همان بازویی بگردید. آویزان شدن از این جرثقیل زنگ دوم شماست. از تیرهای صوتی آترئوس برای تخریب جرثقیل استفاده کنید و زنگ را تا سطحی پایین بیاورید که بتوانید به آن ضربه بزنید. این دومین زنگ طولانی است، پس آن را بعد از زنگ اول به صدا در آورید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس زنگی را در God of War Ragnarök هدف گرفته است

زنگ 3

زنگ سوم هم کوتاه‌ترین زنگ است و هم آزاردهنده‌ترین. از جرثقیل به سمت راست بروید و به پشت منطقه، روبروی ساحلی که در آن وارد آمدید، نگاه کنید. از تبر خود برای ضربه زدن به سوئیچ در سمت چپ استفاده کنید و زنگ را تا جایی که می‌توانید ضربه بزنید بالا ببرید. سریع تبر را به دست بگیرید و سومین زنگ را بزنید تا قفل صندوق باز شود.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

Jarnsmida Pitmines Nornir Chest

مسیر را به سمت چاله‌های Jarnsmida دنبال کنید و در نهایت به صورت رو به رو با صندوق نورنیر مواجه خواهید شد – بازی سعی دارد مکانیک مشعل را که قبلاً در Rig آموخته‌اید به شما آموزش دهد. می‌توانید با رفتن به سمت راست از خیر باز کردن صندوق بگذرید یا با روشن کردن سه مشعل آن را باز کنید. بیایید دومی را انجام دهیم.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس به مشعلی در خدای جنگ راگناروک نگاه می‌کند

مشعل 1

اولین مشعل در سمت چپ صندوق نورنیر قرار دارد. آن را روشن کنید و ادامه دهید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس بر سر شکافی در God of War Ragnarök آویزان است

مشعل 2

سمت چپ صندوق نورنیر پایین بیایید و به مشعلی که زیر آب روبروی شما جا خوش کرده است بی محلی کنید. دوباره به چپ بپیچید و از نقطه چنگ زدن برای عبور به سمت دیگر منطقه استفاده کنید. برای یافتن مشعل دوم به صخره نگاه کنید. از Blades of Chaos خود برای روشن کردن آن استفاده کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarök روشن می‌کند

مشعل 3

به سمت Brazier که از آن گذر کردید، برگردید. مشعل زیر چرخ آب قرار گرفته که مدام آب روی آن می‌ریزد. از تبر لویاتان خود برای منجمد کردن آب بالای مشعل و سپس روشن کردن آن استفاده کنید. هنگامی که هر سه مشعل روشن می‌شوند، سه نشان روی صندوق کنار رفته و شما می‌توانید با خیال راحت تبر خود را فرا بخوانید و لوت خود را دریافت کنید.

راهنمای بازی Elden Ring | یازده ترفند کاربردی برای استاد شدن در بازی Elden Ring
بخوانید

Alfheim

قلمرو Alfheim دومین مکان مهمی است که در God of War Ragnarök از آن بازدید خواهید کرد. در مجموع هفت صندوق نورنیر در این قلمرو وجود دارد، اما شما فقط می‌توانید چهار تای آن‌ها را در اولین بازدید باز کنید. شما به پنجمی هم خواهید رسید، اما هنوز نمی‌توانید آن را باز کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

The Strond Nornir Chest

وقتی برای اولین بار از طریق دروازه جادویی وارد آلفهایم می‌شوید، مسیری را که از رمپ بالا می‌رود به سمت معبد نور انتخاب کنید. وقتی به دیواری رسیدید، می‌توانید از آن عبور کنید، این کار را انجام دهید و بلافاصله به چپ بپیچید و از روی طاقچه بپرید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok روبروی نورنیر چست ایستاده است

شما درست در مقابل نورنیر چست فرود خواهید آمد. این یکی از صندوق‌های مشعلی است که برای باز کردن آن باید سه مشعل نزدیک را روشن کنید.

مشعل 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

اگر به صندوق نورنیر نگاه می‌کنید، اولین مشعل بلافاصله پشت سر شماست. بچرخید و مشعلی را خواهید دید که در میان صخره‌ها پنهان شده است. از Blades of Chaos خود برای روشن کردن آن استفاده کنید.

مشعل 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

دوباره به سمت صندوق نورنیر بپیچید، اما این بار از کنار آن عبور کنید تا به دیوار برسید. به سمت چپ و کنار صخره نگاه کنید. مشعلی را خواهید دید که آنجا نشسته و منتظر است تا آن را روشن کنید. مشعل را روشن کنید.

مشعل 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

مشعل سوم کاملاً بالاتر از مشعل دوم است و اگر به بالا نگاه کنید می‌توانید آن را ببینید. اگر به تیرهای Hex دسترسی دارید، می‌توانید آن را از اینجا روشن کنید. اما اگر این اولین بازدید شما از Alfheim است، باید مسیر طولانی را طی کنید.

قبل از پریدن به سمت صندوق نورنیر، به سمت مسیری که در آن بودید، برگردید و به سمت معبد نور پیش بروید. وقتی روی یک سکوی مرتفع با یک دایره روی آن قرار گرفتید، به جای مسیر جلو، از مسیر چپ پایین بیایید. در اینجا، می‌توانید به اندازه کافی به مشعل نزدیک شوید تا آن را روشن کنید، موضوعی که به شما امکان می‌دهد به صندوق نورنیر نزدیک شوید.

راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

The Temple of Light Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

در قسمت معبد نور، شما و تیر تعدادی مجسمه را برای ساختن یک پل به زمین خواهید زد. در طرف دیگر، صندوق نورنیر را خواهید دید که به وضوح در مسیر شما قرار گرفته است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس آماده می‌شود تا نورنیر چست را در God of War Ragnarok باز کند

این یکی دیگر از صندوق‌های زنگی بازی است. شما باید هر سه را با تبر بزنید تا به طور همزمان زنگ بزنند.

زنگ 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک زنگ را در God of War Ragnarok هدف قرار می‌دهد

قبل از انجام هر کاری، به سمت راست خود بدوید و سنگ سونیک زنگ اول را که در یک طاقچه کوچک در کنار کریستال بنفش قرار دارد، بشکنید. پس از انجام این کار، به صندوقچه نورنیر بازگردید.

در حالی که جلوی صندوق ایستاده‌اید، اولین زنگ را با پرتاب تبر به سمت کریستال بنفش به صدا درآورید.

زنگ 2 و 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس دو زنگ را در God of War Ragnarok هدف قرار می‌دهد

در حالی که به سمت چپ خود می‌روید تا جایی که می‌توانید تبر را به سرعت فرا بخوانید. زنگ دوم را در بالکن نزدیک به سمت چپ خود خواهید دید. تبر خود را به آن سو پرتاب کنید.

دوباره تا جایی که می‌توانید تبر پرتاب شده به سمت زنگ دوم را به سرعت فرا بخوانید و بلافاصله زنگ سوم را که درست در کنار صندوق نورنیر قرار دارد، بزنید. اگر هر سه را به اندازه کافی سریع به صدا در آورید، می‌توانید صندوق نورنیر را باز کنید.

The Below Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

در منطقه The Below، در اوایل با یک راهرو مواجه خواهید شد که یک زنگ در آن وجود دارد و در سمت دیگر صندوق نورنیر را خواهید دید. به یاد داشته باشید که زنگ آنجاست و در عوض در مسیر اصلی ادامه دهید. هنگامی که به برخی از نقاط چنگال روی دسته‌ای از سنگ‌ها رسیدید، به سمت دیگر بروید و سپس تا جایی که می‌توانید با راه رفتن از لبه سمت راست خود پایین بیایید. در اینجا صندوق نورنیر، یک زنگ و دروازه‌ای که به اولین زنگی که دیدید راه دارد را خواهید دید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس آماده می‌شود تا نورنیر چست را در God of War Ragnarok باز کند

همانطور که اشاره کردیم، این یک صندوق نورنیر از نوع زنگی است و شما باید کمی کار آماده‌سازی برای آن انجام دهید. قبل از انجام هر کاری، بچرخید و دری را که درست در کنار صندوقچه نورنیر قرار دارد، باز کنید. این باعث می‌شود مدتی بعد شما در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

داستان بازی گاد اف وار رگناروک : آخرالزمان نورس در کنار خدای جنگ یونان
بخوانید

زنگ 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

صندوق نورنیر را رها کنید و دوباره به سمت نقاط چنگ زدن بالا بروید. هنگامی که مواد فساد زای الف‌های تاریک را حذف کردید، دوباره از مسیر اصلی بالا بروید، که شما را به نقطه بالاتری می‌برد. هنگامی که فرود آمدید، به پنجره روبروی خود نگاه کنید و اولین و دورترین زنگ را خواهید دید. پایین بیایید و به سمت راست خود نگاه کنید. قبل از انجام هر کار دیگری در اینجا را باز کنید.

روش کار کاملاً روشن است، اولین زنگ را بزنید، تبر خود را فرا بخوانید و مانند بنز به سمت صندوق نورنیر بدوید (مسیر سمت راست را در پیش بگیرید).

زنگ 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

تا جایی که می‌توانید به سرعت از تمام صخره‌ها پایین بروید و زنگ دوم را که درست در کنار صندوق نورنیر است به صدا درآورید.

زنگ 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس برای زدن یک زنگ در God of War Ragnarok آماده می‌شود

به محض شنیدن صدای زنگ دوم، تبر خود را فرا خوانید و به تونلی که دروازه آن را باز کردید نگاه کنید. تبر خود را به سمت ناقوس سوم که روی چند سنگ قرمز قرار گرفته است پرتاب کنید.

اگر همه این کارها را به اندازه کافی سریع انجام دهید، می‌توانید صندوق را باز کنید و لوت خود را دریافت کنید.

The Barrens Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

در The Barrens، به جزیره‌ای بروید که بین اسکلت غول پیکر در بالا سمت راست و معبد کوچک الف در بالا سمت چپ قرار دارد. در جلوی این ساختمان، صندوق نورنیر را روی یک صخره خواهید دید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس آماده می‌شود تا نورنیر چست را در God of War Ragnarok باز کند

این یک صندوق مشعلی دیگر است و اگر بدانید کجا را نگاه کنید باز کردن آن بسیار ساده خواهد بود.

مشعل 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

اولین مشعل درست در سمت چپ صندوق نورنیر قرار دارد. بچرخید و آن را روشن کنید.

مشعل 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

از مسیر کنار نورنیر چست، در سمت راست ساختمان قدم بزنید. در نهایت با مشعلی روبرو می‌شوید که روی ستونی افتاده است. نزدیک شوید و با Blades of Chaos خود آن را روشن کنید.

تولید بازی بعدی God of War شروع شد: انتشار فهرست جدیدی از مشاغل موردنیاز
بخوانید

مشعل 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک مشعل را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

حرکت از مشعل دوم تا پشت ساختمان را ادامه دهید. سه غلاف فساد الف‌های تاریک را ردیف کنید و تبر خود را به یک‌باره از بین هر سه عبور دهید.

با پاکسازی فساد از محیط ، به جلوی ساختمان برگردید تا بتوانید نورنیر چست را مشاهده کنید. به پشت بام نگاه کنید، مشعل سوم و یک گلدان قرمز در کنار آن قرار گرفته است. تبر لویاتان را به سمت آن پرتاب کنید یا به آترئوس بگویید که آن شبه گلدان منفجر شونده را هدف بگیرد تا مشعل را مشتعل کند.

Vanaheim

منطقه Vanaheim یک قلمرو کاملاً عظیم است که تا خرخره با کارهایی برای انجام دادن پر شده است. اما جدای از منطقه عظیم کناری دلتای رودخانه – که در داستان پس از شکست دادن یک باس اصلی به آن دسترسی خواهید داشت – تنها دو نورنیر چست وجود دارد که می‌توانید در اولین بازدیدتان از آن‌ها استفاده کنید.

The Southern Wilds Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه‌ای از Vanaheim در God of War Ragnarok

اولین صندوق Nornir در Vanaheim در بخش The Southern Wilds قرار دارد و شما فقط می‌توانید در شب به آن دسترسی داشته باشید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok به نورنیر چست نگاه می‌کند

از طریق دروازه جادویی The Southern Wilds راه خود را در این منطقه طی کنید. قبل از اینکه به کمپ فریر برسید، مستقیماً به صندوق نورنیر برخورد خواهید کرد که روی دیوار صخره‌ای قرار گرفته است. صندوق مذکور در مسیر داستان اصلی قرار دارد و محال است آن را از دست بدهید.

این صندوق سوئیچ محور است. شما باید سوئیچ‌ها را بچرخانید تا نمادهای C ، R و n را نمایش دهند.

سوئیچ 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یک نورنیر سوییچ را هدف قرار می‌دهد

سوئیچ C درست در سمت چپ صندوق نورنیر قرار دارد. به بالا و سمت چپ، به صخره کوچکی که در طرف دیگر مسیر قرار دارد نگاه کنید. سوئیچ را می‌بینید که آنجا نشسته است. آن را بچرخانید تا زمانی که نشان C ظاهر شود، اتفاقی که مهر و موم را می‌شکند.

سوئیچ 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یک نورنیر سوییچ را هدف قرار می‌دهد

سوئیچ دوم یک چرخش 180 درجه نسبت به سوئیچ اول است. در سمت راست صندوق نورنیر، به صخره سنگی کوچک نگاه کنید. سوئیچ را خواهید دید که با نور ماه مشخص شده است. آن را بزنید تا یک n کوچک نشان دهد.

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
بخوانید

سوئیچ 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یک نورنیر سوییچ را هدف قرار می‌دهد

مستقیم به صندوق نورنیر نگاه کنید، بچرخید و به سمت دروازه جادویی برگردید. قبل از اینکه گوشه را بچرخانید، به بالا نگاه کنید, مقداری بوته خار آبی را خواهید دید که کلید نهایی را می‌پوشاند. برامبل را با Blades of Chaos خود بسوزانید و سوئیچ را بچرخانید تا نشان R را نشان دهد.

هنگامی که هر سه سوئیچ در موقعیت صحیح قرار دارند، به صندوق نورنیر برگردید تا پاداش خود را دریافت کنید.

The Abandoned Village Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه‌ای از Vanaheim در God of War Ragnarok

در امتداد مسیر اصلی در روستای رها شده، پس از اینکه از میدان سنگی غول پیکر زیپ لاین را طی کردید، با جرثقیلی روبرو می‌شوید که یک چراغ شعله ور به آن متصل است. شما باید از این جرثقیل برای حل معمای صندوق نورنیر که بازی در واقع آن را در آن سوی آب از شما پنهان کرده است، استفاده کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok به نورنیر چست نگاه می‌کند

این یک صندوق مشعلی دیگر است. شما برای باز کردن قفل مهر و موم‌ها، باید هر سه مشعل را روشن کنید.

مشعل 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

هدف قرار دادن مشعل اول از جایی که واقعاً می‌توانید به آن ضربه بزنید دشوار است (از این رو تصویر بالا). هنگامی که برای اولین بار با جرثقیل و فانوس شعله ور آن برخورد کردید، باید در پیاده رو باشید و از آنطرف راه را به سمت یک قلاب قابل اشتعال نگاه کنید.

فانوس شعله‌ور را حرکت دهید تا درست در مقابل شما، یا فقط در سمت چپ پیاده رو قرار گیرد – آنقدر نزدیک که بتوانید با Blades of Chaos خود آن را حرکت دهید. Blades خود را به فانوس وصل کنید و آن را به سمت چپ بچرخانید. این باعث می‌شود که آن را به داخل مشعل نزدیک و مشتعل کند.

مشعل 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

جرثقیل را حرکت دهید تا بتوانید از نقطه قلاب برای پرش به جزیره سمت چپ استفاده کنید، جایی که جسد مرده را پیدا خواهید کرد. سپس جرثقیل را به گونه‌ای حرکت دهید که فانوس شعله ور در سمت چپ، نزدیک ریشه درختان غول پیکر و جلوی بوته خار قرار گیرد. فانوس را به عقب بچرخانید تا بوته خار روشن شود و بتوانید معما را حل کنید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

قبل از اینکه جرثقیل را دوباره جابجا کنید، Blades of Chaos خود را به فانوس وصل کنید و آن را به سمت چپ در ریشه درختان بچرخانید. این یک منقل نیمه پنهان دیگر را روشن می‌کند.

مشعل 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

به پیاده‌رویی که از آنجا کار را شروع کرده‌اید برگردید و جرثقیل را حرکت دهید تا بتوانید به طرف دیگر رودخانه پرش کنید. به جلو بروید و سپس به راست بپیچید. مسیر را به سمت پایین دنبال کنید و نورنیر چست را در زیر پیاده‌روی سمت راست خود خواهید دید. اگر به چپ نگاه کنید، مشعل سوم را می بینید که در میان گیاهان قرار گرفته است. آن را بسوزانید و سپس صندوق را باز کنید.

Midgard

قلمرو Midgard چندین صندوق نورنیر برای جمع آوری دارد، درست مانند سایر قلمروها. با این حال، Nornir Chests در Midgard شاهد یک افزایش قابل توجه در دشواری هستند. شما باید در نحوه حل این صندوق‌ها بسیار خلاق‌تر باشید، چرا که بسیاری از آن‌ها به استفاده ماهرانه از تیرهای شش گوش (هگز) نیاز دارند.

Raider Hideout Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه میدگارد و دریاچه یخ زده در خدای جنگ

در اصل Raider Hideout Nornir Chest یکی از پیچیده‌ترین‌هاست، زیرا از مکانیک بمب pyro استفاده می‌کند که احتمالاً از زمان مرحله جانبی “Weight of Chains” در Svartalfheim با آن سر و کار نداشته‌اید. هنگامی که تمام دشمنان را در اینجا پاک‌سازی کردید، تیرهای خود را روی حالت هگز تنظیم کنید و برای هدف گیری دقیق آماده شوید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok به یک صندوق نورنیر نگاه می‌کند

صندوق نورنیر روی لبه سنگی غار است، اگر از ورودی غار نگاه می‌کنید در سمت چپ قرار دارد. این یک صندوق مشعلی دیگر است و اگر پاداش می‌خواهید باید هر سه را روشن کنید.

مشعل1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

اولین مشعل درست در سمت چپ صندوق نورنیر قرار دارد. برای سوزاندن قارچ‌های اطراف مشعل از تیرهای هگز سیگل و Blades of Chaos استفاده کنید. سپس به وسط غار بروید و یکی از بمب‌های منفجر شونده را از گلدان بیرون بیاورید. به سمت مشعل برگردید و بمب را به سمت آن پرتاب کنید تا روشن شود.

مشعل 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

مشعل دوم پشت مقداری سنگ طلا در وسط غار گیر افتاده است. به دیگ بمب pyro بروید و یک ماده منفجره بردارید. آن را در سوراخ سنگ معدن طلا (در سمت راست صندوق نورنیر) فرو کنید تا مشعل ظاهر شود.

بازی League of Legends را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای بازی League of Legends
بخوانید

بمب دیگری را داخل سوراخ بیندازید تا در واقع خود مشعل روشن شود.

مشعل 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

مشعل سوم یکی از پیچیده‌ترین مشعل‌های بازی است. یک بمب pyro را از گلدان بردارید و سپس به سمت عقب به سمت خروجی بروید. در سمت راست خود، یک گودال عمیق را خواهید دید که به یک ستون سنگی غول پیکر منتهی می‌شود. بالای آن ستون؟ مشعل قرار دارد. از فریا یا آترئوس برای شلیک کردن تیرهای هگز سیگل روی مشعل و تمام مسیر پایین ستون استفاده کنید. (به یاد داشته باشید که می‌توانید سیجیل‌ها را تا سه بار روی هم قرار دهید تا شعاع آن‌ها افزایش یابد.) با رنگ آمیزی ستون، بمب pyro را پرتاب کنید و سعی کنید به یکی از سیگل‌های هگز خود ضربه بزنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، یک انفجار زنجیره‌ای ایجاد می‌کنید که مشعل را روشن می‌کند.

پس از روشن شدن همه مشعل‌ها، به سمت صندوق بروید و جایزه خود را دریافت کنید.

The Oarsmen Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه میدگارد و دریاچه یخ زده ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

راه خود را به منطقه The Oarsmen باز کنید، زمانی که به مجسمه Tyr در محل Shores of Nine رسیدید، می‌توانید با پرش درست به آن بخش مورد نظر برسید.

وقتی از پله‌ها پایین می‌روید و دروازه جادویی را پیدا می‌کنید، توسط چند مهاجم در کمین خواهید بود. آن‌ها را بکشید و سپس این ناحیه جانبی را کاملاً کامل کنید. هنگامی که کلید Sigrun را به دست آوردید و دروازه اتصال دو طرف را باز کردید، می توانید صندوق نورنیر زنگی را تکمیل کنید.

یک سری پیش‌نیاز برای این یکی وجود دارد، اما قبل از هر کاری، به جایی که کلید Sigrun را پیدا کردید بروید و با یک تیر سنگر صوتی را نابود کنید.

زنگ 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک زنگ را در God of War Ragnarok هدف قرار می‌دهد

برای زنگ اول، خود را روی برآمدگی کوچک چند فوتی جلوی دروازه جادویی قرار دهید. وقتی در موقعیت قرار گرفتید، بچرخید و تبر خود را به سمت زنگ در شکاف تاریک دیوار، که درست در سمت چپ دروازه جادویی است، پرتاب کنید.

زنگ 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک زنگ را در God of War Ragnarok هدف قرار می‌دهد

سریع تبر خود را از اولین زنگ فرا خوانید و به سمت صندوق چوبی نزدیک در بالکن بروید. به راست نگاه کنید و تبر خود را به سمت زنگ دوم پرتاب کنید.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

زنگ 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک زنگ را در God of War Ragnarok هدف قرار می‌دهد

سریع تبر خود را دوباره فرا خوانید و از رو به روی صندوق چوبی به سمت چپ نگاه کنید. در سمت چپ مجسمه بلند و سمت راست مشعل، زنگ سوم را خواهید دید. زنگ را بزنید اگر این کار را به اندازه کافی سریع انجام دهید، می‌توانید صندوق نورنیر را باز کنید.

Well of Urd Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه میدگارد و دریاچه یخ زده ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

شما می توانید قبل از اینکه بدانید این منطقه چاه اورد نامیده می‌شود، صندوق نورنیر آن را باز کنید. از فروشگاه Sindri در دریاچه یخ زده، به شمال سفر کنید. وقتی به دیوار برخورد می‌کنید، به راست بپیچید. یک دیوار قابل بالا رفتن خواهید دید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok به نورنیر چست نگاه می‌کند

اگر یک چرخش 180 درجه از دیوار قابل بالا رفتن انجام دهید، صندوق نورنیر را خواهید دید که در تاریکی غوطه‌ور شده است. این یک صندوق مشعلی دیگر است.

مشعل 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

اولین مشعل درست در پشت صندوق نورنیر، در سمت چپ دیوار قابل بالا رفتن قرار دارد. در مقداری برف قرار گرفته است و اگر به دنبال آن باشید به راحتی قابل تشخیص است.

مشعل 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

به بالای کوه بروید اما از شکاف دیوار که در نهایت شما را به نورنیر می‌برد سر نخورید. در عوض، به چپ بپیچید و به دیواره کوه روبروی خود نگاه کنید. در یکی از قله‌ها مشعل را پیدا خواهید کرد. روشنش کنید.

مشعل 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

از مشعل دوم به سطح پایین پایین بیایید و به سمت چپ خود نگاه کنید. بالای یک درخت، مشعل سومی را خواهید دید که در دیوار فرو رفته است. روشنش کنید.

با روشن شدن هر ۳ مشعل، به سمت صندوق بروید و پاداش خود را دریافت کنید.

The Lost Treasury Nornir Chest

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نقشه میدگارد و دریاچه یخ زده ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

هنگامی که کلیدهای Sigrun را از The Oarsmen و The Deelict Outpost به دست آوردید، به سمت The Lost Treasury درست در جنوب Tyr’s Temple بروید. وقتی به آن منطقه رسیدید، روی لب بالا بروید و به سمت راست نگاه کنید تا نورنیر چست را پیدا کنید.

راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس در God of War Ragnarok به نورنیر چست نگاه می‌کند

این پازل کمی مشکل است، زیرا با پازل “Sigrun’s Curse” نیز ادغام شده است. همچنین این یک صندوق مشعلی دیگر است و باید هر سه را روشن کنید تا چیزهای خوبی را دریافت کنید.

مشعل 1

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

به سمت دیسک طلایی غول پیکر بروید و آن را به سمت راست بچرخانید. وقتی در موقعیت قرار گرفت، از آن به سطح دوم بالا بروید و مسیر پیش روی خودتان را باز کنید. به طرف دیگر بروید و به دیوار میانی نگاه کنید. مشعل را خواهید دید که در میان مقداری برف جای گرفته است. از تیرهای هگز سیگل خود برای ایجاد انفجار زنجیره‌ای استفاده کنید تا جرقه حاصل از انفجار مشعل را روشن کند.

مشعل 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

به پایین به سمت صندوق نورنیر بپرید و دیسک طلایی را تا انتها به سمت چپ بلغزانید. در سمت راست جایی که می‌توانید Blades of Chaos خود را که روی دیوار می‌نشینید وصل کنید، دومین مشعل قرار دارد. برای روشن کردن آن از فلش‌های هگز Sigil خود استفاده کنید.

مشعل 3

راهنمای بازی God of War Ragnarok

کریتوس یک Brazier را در God of War Ragnarok روشن می‌کند

مشعل سوم درون در لعنتی است که پشت دیسک طلایی قفل شده است. برای باز کردن آن و ورود به داخل، زمانی که دیسک در چپ‌ترین موقعیت خود قرار دارد – همان جایی که مشعل دوم را روشن کردید، از آن بالا بروید. وقتی در سطح دوم هستید، به طرف دیگر بروید و ستون شلی را پیدا کنید که می‌توانید Blades of Chaos خود را به آن وصل کنید. ستون را به جلو و روی طاقچه بچرخانید، سپس در نزدیکی صندوق نورنیر به پایین بپرید.

دیسک طلایی را به سمت راست بلغزانید، دیسک به ستون برخورد می‌کند و ترک غول پیکر را به عنوان دریچه باقی می‌گذارد. با این حال، درب همچنان با مکانیزم مسدود شده است. به چرخ زنجیری در وسط ناحیه بروید و آن را به سمت خود بکشید. روی چرخ‌دنده روی دیوار سمت چپ دیسک طلایی یک سیگل هگز رنگ بکشید و تبر خود را به سمت آن پرتاب کنید تا منجمد شود. به سرعت تبر خود را فرا بخوانید و آن را به چرخ دنده دیگر سمت راست بزنید. چرخ زنجیری را رها کنید و قبل از اینکه چرخ دنده چپ از حالت انجماد خارج شود، به در ورودی هجوم ببرید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

وقتی داخل شدید، مکانیسم قفل را خراب کنید تا در را برای همیشه باز کنید و به همراه‌تان اجازه دهید وارد شود. در حالی که به بیرون نگاه می‌کنید، به چپ بپیچید و از تیرهای شش گوشه سیگل برای روشن کردن مشعلی که در گوشه قرار گرفته است، استفاده کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

راهنمای ساخت و ساز (کرفت) در God Of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarok یک بازی بزرگ‌تر و مسلماً بهتر از بازی قبلی خود در سال 2018 است و یکی از راه‌های اندازه‌گیری مقیاس آن در منوی کرفت نهفته است. در این زمینه کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد، با گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر، منابع بیشتر برای یافتن، و ساخت‌های بیشتری که هنگام تغییر سبک کریتوس به دلخواه باید روی آن‌ها تمرکز کنید. انتخاب و تنوع خیلی زیاد است، بنابراین ما این راهنمای کرفت کردن را ایجاد کرده‌ایم تا به شما کمک کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن آن را درک کنید – راهنمایی که قاعدتاً به شما زمان بیش‌تری برای مبارزه، گپ و گفت و گشت و گذار خواهد داد. در این بخش از راهنمای بازی God of War Ragnarok ما نکات ارزشمند کرفت کردن را برای شما فهرست کرده‌ایم.

این راهنما را حاوی اسپویلرهای سبک گیم پلی و حتی اسپویلرهای داستانی سبک‌تر در نظر بگیرید!

بله، می‌توانید از transmog استفاده کنید

یکی از ویژگی‌هایی که بازیکنان در بازی‌هایی که زره شما دائماً در حال تغییر است، بیشتر دوست دارند، تغییر شکل دادن یا transmog است – کلمه‌ای شیک برای شبیه‌سازی وسایل شما و در عین حال حفظ مزایای تجهیزات اصلی. برای کریتوس، شما ممکن است شانه‌های برهنه او را دوست داشته باشید، اما می‌خواهید از مزایای یک مجموعه زره دفاعی بالا بهره‌مند شوید، که معمولاً به سبکی ارائه می‌شود که تمام قسمت بالایی بدن او را با فلز براق می‌پوشاند. با قابلیت transmog، می‌توانید ظاهر دل‌خواه خودتان را داشته باشید، و در عین حال از مزایای زره‌های قدرتمند نیز بهره‌مند شوید. در ادامه نحوه تبدیل تجهیزات و transmog در God of War Ragnarok آورده شده است.

فروش زره‌های قدیمی درآمد آسانی به همراه دارد

می‌توانید زره‌های اولیه بازی را بردارید، آن را به طور مکرر ارتقاء دهید و هرگز آن را در نیاورید. این یک راه مناسب برای بازی Ragnarok است. با این حال، اگر همه چیز را عوض کنید، در نهایت با زره بازنشسته مواجه خواهید شد که باعث می‌شود یک کالای عالی برای فروش به بروک و سیندری بسازید. آن‌ها زره و سایر اقلام ساخته‌شده‌ای را که دیگر نمی‌خواهید را در برابر مقدار مناسبی از Hacksilver خریداری می‌کنند، بنابراین اجازه ندهید که این چیزها در موجودی شما زنگ بزند. آن را مانند یک تلفن همراه قدیمی معامله کنید.

بازی League of Legends را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای بازی League of Legends
بخوانید

زره خود را ست کنید تا باف مضاعف جایزه بگیرید

طرفداران نقش‌آفرینی باید با این یکی آشنا باشند. زره شما سه تکه است: سینه، مچ دست و کمربند. روش مناسب این است که همه را با یکدیگر ست کنید، زیرا با این کار باف‌ها را روی هم می‌گذارید. برای مثال، در تجربه شخصی، زره‌هایی را ترجیح می‌دادم که به من اجازه می‌داد آسیب بیشتری به دشمنان گیج شده وارد کنم – قابلیتی که به خوبی با تیرهای آترئوس جفت می‌شد. در حالی که داشتن تنها یکی از این زره‌ها به من 20 درصد دمیج بیش‌تر پاداش می‌داد، اما چون من ست کامل را می‌پوشیدم، کریتوس در واقع 40 درصد به دشمنان گیج شده دمیج می‌زد. ست کردن لباس در خدای جنگ چیزی فراتر از مد است و پاداش اضافه به شما تعلق خواهد گرفت.

قلمرو Muspelheim بسیاری از منابع کمیاب را در اختیار دارد

در نیمه نخست از اوایل ماجراجویی خود یک دانه Muspelheim را پیدا خواهید کرد و به شما گفته می‌شود که برای باز کردن قفل قلمرو به نیمی دیگر نیاز دارید. ما راهنمای پیدا کردن هر دو دانه Muspelheim را در همین مقاله داریم، اما چه دلیلی دارد که شما به این قلمرو بروید: در Muspelheim مأموریت جانبی The Crucible، یک میدان جنگی که منابع کمیاب و منحصر به فرد را برای موفقیت‌های شما فراهم می‌کند، نهفته است. اگر به دنبال تروفی Platinum هستید، مطمئن شوید که حتماً زمانی را در آنجا سپری کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok

بروک ممکن است بدخلق باشد، اما در اعماق وجود، فکر می‌کنم او دوست دارد به شما در ماجراجویی کمک کند.

منابع را به صورت عمده از Brok و Sindri خریداری کنید

گاهی اوقات شما فقط به چند مورد دیگر از یک دسته خاص نیاز دارید. در چنین مواردی، بررسی کنید که بروک و سیندری آن را به صورت عمده در مغازه آهنگری خود دارند یا خیر. مطمئناً، ممکن است لازم باشد که آن را از روی یک هیولای کشته شده یا چیزی بیرون بکشید، اما موجودی فروشگاه این زوج با پیشرفت در بازی تغییر می‌کند، بنابراین این احتمال وجود دارد که آن‌ها چیزی که شما به دنبال آن هستید را داشته باشند و مایل به فروش آن باشند. بنابراین همیشه موجودی فروشگاه را بررسی کنید.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

هنگام قایق رانی یا سورتمه سواری برای کسب لوت سریع به زباله‌ها ضربه بزنید

به طور معمول، تصادف با چیزهایی که در یک قایق یا سورتمه هستید به این معنی است که زمان بدی را سپری میشکنید، اما کریتوس و دوستان می‌توانند آن را تحمل کنند. در واقع باید به سمت آن بروند. چه در آب باشید و چه در حال سورتمه سواری در اعماق Fimbulwinter، زباله‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها برخورد کنید و با انجام این کار، ذخایر کوچکی از Hacksilver و منابع را در اختیار بگیرید. شاید خیلی دندون گیر نباشد، اما از هیچی بهتر است و در ثانی شما چیزی از دست نمی‌دهید.

منابع Frozen Flame و Chaos Flame کلیدی هستند، اما یافتن آن‌ها سخت است

دو تا از مهمترین منابع Frozen Flame و Chaos Flame هستند که به ترتیب تبر و تیغه‌های شما را ارتقاء می‌دهند. احتمالاً در اوایل به اهمیت آن‌ها پی خواهید برد و این ممکن است باعث شود که بخواهید آن‌ها را هر چه زودتر ارتقاء دهید. متأسفانه، همانطور که در بخش راهنمای شعله یخ زده و شعله آشوب توضیح داده‌ایم، شما واقعاً نمی‌توانید آن‌ها را زودتر از موعد ارتقاء دهید. در محتوای پس از بازی، می‌توانید قطعاتی از این آیتم‌ها را پیدا کنید که در مجموع به شما ارتقاء بیشتری می‌دهند، مانند زمانی که تمام سوراخ‌های Draugr را کامل می‌کنید، اما خارج از آن، این موارد را در لحظات خاصی دریافت خواهید کرد.

god of war ragnarok Tricky side quests

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مأموریت‌های جانبی دشوار

جدای از داستان اصلی، به معنای واقعی کلمه ده‌ها مأموریت و فعالیت جانبی وجود دارد که زمان شما را اشغال می‌کنند، و یافتن یا تکمیل تعدادی از آن‌ها دشوار است. ما برای راحتی کار شما چندین راهنما تهیه کرده‌ایم تا شما را از طریق آن‌ها راهنمایی کنیم. بنابراین از راهنمای جامع زیر در مورد هر یک از مأموریت‌های جانبی دشوار نهایت استفاده را ببرید.

راهنمای معمای معدن مرحله The Quest for Tyr

در طول فصل اولیه داستان، «جستجو برای تیر»، با یک معمای مشکل مواجه می‌شوید که از شما می‌خواهد راه جدیدی برای استفاده از تبر خود بدون آموزش زیاد پیدا کنید، بنابراین ما یک راهنمای پازل معدن راگناروک برای شما آماده کرده‌ایم.

راهنمای پازل معدن God Of War Ragnarok

عنوان God of War Ragnarok فقط یک بازی درباره پیوندهای خانوادگی و بی‌رحمی استخوان خردکن نیست، کریتوس و دوستان در این بازی اغلب با معماهای جالبی مواجه خواهند شد. مانند God of War 2018، این موانع مغزی معمولاً از شما می‌خواهند که از ابزارها و توانایی‌هایی که اخیراً به دست آورده‌اید برای حل آن‌ها استفاده کنید، معمولاً بعد از سکانس‌های مبارزه شدید، یک تجربه سرگرم‌کننده و متنوع ایجاد می‌کنند.

داستان بازی گاد اف وار رگناروک : آخرالزمان نورس در کنار خدای جنگ یونان
بخوانید

مشکل اینجاست، همانطور که چندین نفر به صورت آنلاین اشاره کرده‌اند، God of War Ragnarok به شما زمان زیادی برای حل این معماها اختصاص نمی‌دهد. چرا که بلافاصله یکی از همراهان شما شروع به ارائه راه حل می‌کند. شایان ذکر است که گزینه‌ای برای تمدید زمان اختصاص داده شده به شما وجود دارد تا بفهمید چگونه می‌توانید این اسرار را با موفقیت انجام دهید، اما برای برخی افراد این زمان کافی نیست.

اگر قرار باشد یک بازی ویدیویی 20 ثانیه پس از مواجه شدن با یک پازل به شما پاسخ را بدهد، گنجاندن پازل واقعاً چه فایده‌ای دارد؟

این واقعیت که God of War Ragnarok دومین بازی من در سال جاری است که این کار را انجام می‌دهد کاملاً مسخره است.

متأسفانه، هنوز هیچ تنظیمات منویی برای کاهش پچ پچ همراهان وجود ندارد و گزینه منوی زمان‌بندی پازل تنها به بازیکنان زمان بیشتری برای حل معماهای خاصی که به زمان حساس هستند، می‌دهد. میلا پاولین، طراح UX اصلی سونی سانتا مونیکا، این موضوع را تایید کرد و گفت که «این تنظیمات روی شوخی و دیالوگ‌های داستانی تأثیر نمی‌گذارد».

اما God of War Ragnarok اولین بازی سونی نیست که میزان قابل توجهی از آسان شدن بیش از حد را نشان می‌دهد. Horizon Forbidden West که در ماه فوریه منتشر شد، الوی را نشان می‌داد که دائماً در مورد راه‌حل‌های پازل با خودش صحبت می‌کرد و این موضوع مورد انتقاد بازیکنان قرار گرفت. در حال حاضر، تنها گزینه بی‌خطر برای عبور از پازل‌های God of War Ragnarok بدون اینکه هیچ همراهی نکاتی را برای تکمیل آن‌ها ارائه دهد، غیرفعال کردن زیرنویس‌ها و خاموش کردن صدا است.

راهنمای پازل معدن God Of War Ragnarok

این پازل اولیه لایه جدیدی را به مجموعه ابزار کریتوس معرفی می‌کند، اما چون که اولین نمونه است، ممکن است شما را برای مدتی در معدن Svartalfheim گیر بیاندازد.

در God of War Ragnarok، یک معمای معدن اولیه در Svartalfheim ممکن است اولین باری باشد که در مسیر خود متوقف می‌شوید. این معمای حیله‌آمیز از کریتوس می‌خواهد که از تبر یخ‌زده Leviathan خود به روشی هوشمندانه و جدید استفاده کند، اما با توجه به عدم وجود آموزش کافی از طرف بازی، احتمالاً برای مدتی در این قسمت گیر خواهید کرد. نترسید: ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. در اینجا نحوه حل پازل معدن در God of War Ragnarok آورده شده است.

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok – پازل معدن تیر

شما در طول مأموریت داستان اصلی با عنوان «The Quest for Tyr» با این معمای معدن مواجه خواهید شد. کریتوس و آترئوس زمانی که به یک معدن که شامل چندین آبراه ساخته دست بشر می‌شود، در قلمرو سوارتالفهایم می‌رسند، با این معما روبه‌رو می‌شوند و در ادامه کاوش و ماجراجویی خواهند کرد. برای چرخاندن میل لنگ که به شما امکان عبور از دهانه را می‌دهد، باید این آب را تغییر مسیر دهید، اما ترفندی که راه حل را باز می‌کند کاری است که هنوز در بازی انجام نداده‌اید. با تصاویر زیر همراه باشید یا فقط کلمات ما را دنبال کنید.

ابتدا، آترئوس را از دیوار قابل صعود در کنار ورودی بالا بفرستید، در ادامه با نگاه کردن به او و فشار دادن مربع در صورت نیاز درخواست تغییر مسیر را می‌دهید. سپس، تبر خود را بردارید و آن را به سمت آبراه سمت چپ پرتاب کنید تا برخورد یخی درست بعد از جایی که چرخ است سدی ایجاد کند و باعث سرریز شدن آب روی چرخ آبگرد شود. به آترئوس بگویید میل لنگی را که کنار آن ایستاده است بچرخاند و چند تکه سنگ از آبراه شناور می‌شود و با سد یخ زده شما برخورد می‌کند. اکنون می‌توانید تبر خود را فرا بخوانید و در ادامه سد سنگ معدنی به مسیر مجدد آب روی چرخ ادامه می‌دهد و یک سکو را به وسط اتاق می برد.

god of war ragnarok Tricky side quests

ترفند این پازل استفاده از یخ زدگی و سنگ معدن برای تغییر مسیر آب به روشی است که هنوز در بازی ندیده‌اید و تازگی دارد.

قسمت اول این فرآیند را در آبراه دیگر سمت راست خود تکرار کنید: آب را با قابلیت یخ زدگی تبر خود مسدود کنید تا آب روی چرخ بریزد. این به هر سکوی متحرک اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به حمل تبر دوم، کریتوس به نقطه مناسب حرکت کند. سپس می‌توانید آزادانه به انتهای اتاق بروید، اما هنوز کارتان تمام نشده است.

اکنون در این نقطه گیر خواهید کرد و تنها باید اولین سکوی متحرک را به موقعیت شروع خود برگردانید – که اکنون در سمت راست شما قرار دارد. برای آن منظور، به آترئوس بگویید که از تیرهای سبز رنگ خود برای از بین بردن سنگ معدنی که در آبراهه نشسته است استفاده کند. این به آب اجازه می‌دهد تا آزادانه همانطور که در ابتدا جریان داشت، جریان داشته باشد، که همچنین سکو را به جایی که بود-و جایی که اکنون نیاز دارید- برمی‌گرداند. بپرید و دوباره با پسرتان ارتباط برقرار کنید.

راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

خدای جنگ

محل همه سوراخ‌های دراگر

در نسخه جدید خدای جنگ Draugrها برگشته‌اند، اگرچه صرفاً در چند نقطه محدود در تمام قلمروهای عظیم گیر کرده‌اند. اگر می‌خواهید هر ۶ نقطه را پاکسازی کنید، در اینجا همه مکان‌های Draugr Holeها را برای شما فهرست کرده‌ایم.

بازی God of War Ragnarok مملو از اهداف اختیاری است که در قلمروهای متعددی قرار دارند، اما یکی از اولین مواردی که احتمالاً با آن روبرو خواهید شد، فعالیتی است (که در اینجا به عنوان Favor شناخته می‌شود) که به شما وظیفه می‌دهد به دنبال سوراخ‌های دراگر (Draugr Hole) باشید. هر کدام از این‌ها مینی باسی به نام The Hateful را میزبانی می‌کنند که باید آن را نابود کنید تا سوراخ را ببندید و برای هر کدام که شکست می‌دهید یک Chaos Spark دریافت خواهید کرد. وقتی هر ۶ سوراخ را ببندید، Chaos Sparks را در Chaos Flame ترکیب می‌کنید که می‌تواند برای ارتقاء Blades of Chaos استفاده شود.

تنها ۶ سوراخ دراگر در بازی وجود دارد، اما آن‌ها در طول ماجراجویی شما به آرامی خود را آشکار می‌کنند، بنابراین به احتمال زیاد تا اواخر بازی این مأموریت را به پایان نخواهید رساند. وقتی از هر قلمرو عبور می‌کنید، همه آن‌ها به راحتی قابل تشخیص هستند، اما اگر در طول مسیر چند مورد را از دست داده‌اید، ما مکان هر ۶ سوراخ دراگر را در زیر برای شما آورده‌ایم.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان‌های Draugr Hole

در اینجا هر ۶ مکان Draugr Hole به همراه نقشه فهرست شده‌اند تا به شما کمک کند دقیقاً کجا آن‌ها را پیدا کنید.

Svartalfheim – The Watchtower

خدای جنگ

برج مراقبت

Svartalfheim – The Applecore

خدای جنگ

Applecore

Alfheim – The Barrens

خدای جنگ

میدگارد – دریاچه نه قلمرو

خدای جنگ

Vanaheim – The Abandoned Village

واناهیم - دهکده متروکه

واناهیم – دهکده متروکه

Vanaheim – The Plains

واناهیم - دشت

دشت واناهایم

با بسته شدن همه سوراخ‌های Draugr، شما به اندازه کافی Chaos Sparks برای دریافت Chaos Flame به دست خواهید آورد، بنابراین فراموش نکنید که به یک فورج (کوره آهنگری) بازگردید و Blades of Chaos خود را در اسرع وقت ارتقاء دهید. برای راهنمایی بیشتر، ادامه راهنمای جامع God of War Ragnarok ما را بررسی کنید.

خدای جنگ

راهنمای بازی God of War Ragnarok – محل همه Hel Tearها

مانند سوراخ‌های دراگر، Hel Tear نیز باید به اندازه یک دوجین از روی نقشه پاک شوند. اینجا جایی است که همه Hel Tearها را در Ragnarok پیدا خواهید کرد. چرا که ما با دقت فراوان آن‌ها را برای شما فهرست کرده‌ایم.

راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

تقریباً اواخر بازی God of War Ragnarok، مجموعه‌ای از رویدادهای رخ می‌دهند و وضعیت ۹ قلمرو را به هم می‌ریزند. Hel Tearها در مناطق مختلف پدیدار می‌شوند و به هل‌واکرها اجازه می‌دهند تا شروع به سرازیر شدن به مکان‌هایی کنند که نباید باشند، شما یک فعالیت جانبی دریافت خواهید کرد که شما را به سراسر قلمروها می‌فرستد تا هر ۶ Hel Tear را ببندید. هر کدام را که تکمیل کنید، یکی از ۶ جرقه یخ زده را برای شما به ارمغان می‌آورد که همگی در پایان کار به یک شعله یخ زده تبدیل می‌شوند. شما می‌توانید از این مواد در یک فورج برای ارتقاء تبر Leviathan خود استفاده کنید.

برای بستن این Hel Tearها، باید همراه خود را در آن زمان راهنمایی کنید تا در حین مبارزه با هل‌واکرهای مهاجم، فرآیند مهر و موم کردن آن‌ها را آغاز کند. این کار کمی زمان می‌برد، بنابراین در حالی که منتظر می مانید تا شمارش معکوس کامل شود و Hel-Tear بسته شود، از هجوم هل واکرها جلوگیری کنید. ما هر ۶ مکان Hel Tear را در زیر برای شما فهرست کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم کارها را زودتر کامل کنید.

این بخش از راهنما را حاوی اسپویل در نظر بگیرید.

مکان‌های Hel Tear

در اینجا مکان‌های هر ۶ Hel Tears در کنار نقشه‌ها آمده است تا به شما اطلاع دهد که آن‌ها را دقیقاً در کجا پیدا خواهید کرد. البته توجه داشته باشید که اولین Hel Tear واقع در خانه Sindri بخشی از داستان اصلی است و به طور خودکار بسته خواهد شد، به این معنی که از نظر فنی فقط باید به دنبال پنج مورد از آن‌ها باشید.

Sindri’s House

خدای جنگ

خانه سیندری

Helheim – The Gleaming Bale

خدای جنگ

Svartalfheim – Aurvangar Wetlands

خدای جنگ

تالاب اوروانگر

Alfheim – The Strond

خدای جنگ

Vanaheim – The Southern Wilds

خدای جنگ

Midgard – Well of Urd

خدای جنگ

با بسته شدن تمام Hel Tears، در واقع Frozen Sparks شما به یک Frozen Flame تبدیل می‌شوند، بنابراین فراموش نکنید که در اسرع وقت از یک فورج دیدن کنید تا Leviathan Axe خود را ارتقاء دهید. راهنمای بیشتر در خصوص God of War Ragnarok را در ادامه این مقاله جامع از لیویتو دنبال کنید.

راهنمای بازی Elden Ring | یازده ترفند کاربردی برای استاد شدن در بازی Elden Ring
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok

آموزش‌های مرتبط با Berserker Gravestone

اگر به دنبال شبحی از مینی باس‌های محبوب Valkyrie در نسخه سال 2018 هستید، Berserker Souls همان است. این نبردهای فوق‌سخت در همه قلمروها پراکنده شده و در مجموع تعداد 10 نبرد (در مجموع 12 باس) را به خود اختصاص می‌دهند و صرفاً به دلیل سختی‌شان باید آن‌ها را محتوای پس از تکمیل بازی در نظر گرفت. تا جایی که می‌توانید لول خودتان را بالا ببرید، سپس با آن‌ها مبارزه کنید و دخل‌شان را بیاورید. در اینجا همه مکان‌های Berserker Gravestoneها فهرست شده‌اند.

با کاوش در 9 قلمرو موجود در God of War Ragnarok، مأموریت‌های جانبی زیادی برای تکمیل خواهید داشت. این اهداف اختیاری که به عنوان Favors شناخته می‌شوند، گاهی اوقات می‌توانند بخش بسیار مهمی از پیشرفت تجهیزات و سلاح شما باشند. یکی از این موارد، “Fit for a King” است، که آن را در طول مرحله اصلی “The Word of Fate” آغاز خواهید کرد. این مرحله جانبی از شما می‌خواهد که سنگ قبرهای Berserker را در 9 قلمرو جستجو کنید و باس‌های Berserker را در داخل آن‌ها شکست دهید. در مجموع 10 سنگ قبر Berserker وجود دارد، اما برخی از آن‌ها دارای چندین باس در آن واحد هستند، بنابراین برای یک چالش جدی آماده باشید.

به دلیل چالش شدید مبارزه با هر باس و این واقعیت که تعداد انگشت شماری از سنگ قبرها تا مدت‌ها قابل دسترسی نیستند و متکی به پیشرفت در داستان اصلی هستند، مانند یک سنگ قبر Berserker خاص در Alfheim، احتمالاً بهترین کار ممکن این است که پاکسازی این سنگ قبرها را برای بعد از کمپین اصلی ذخیره کنید. با این حال، هنگامی که برای جستجوی آن‌ها آماده هستید، مطمئن شوید که یک سنگ رستاخیز (Ressurection Stone) با خود آورده‌اید و وسایل خود را تا حد امکان ارتقاء دهید. اگر متوجه شدید که نمی‌توانید یکی از باس‌ها را شکست دهید، با خیال راحت به سراغ دیگری بروید و پس از لول آپ کردن بیشتر، سنگ قبر را دوباره فعال کنید. در هر حال، اینجا جایی است که می‌توانید مکان همه سنگ قبرهای Berserker را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

در نظر بگیرید که این راهنما حاوی اسپویلرهایی برای محتوای اواخر و پس از بازی است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان‌های Berserker Gravestone

در زیر مکان هر سنگ قبر Berserker و باس (های) مربوطه آن فهرست شده‌اند.

Midgard – The Lake of Nine

راهنمای بازی God of War Ragnarok

دریاچه ۹ قلمرو

Boss: Fraekni the Zealous

برای شکست دادن این باس، Berserker Waist Guard, 2 Tempered Remnants, 25 Bonded Leather و 25 Shattered Runes دریافت خواهید کرد.

تولید بازی بعدی God of War شروع شد: انتشار فهرست جدیدی از مشاغل موردنیاز
بخوانید

Svartalfheim – Jarnsmida Pitmines

راهنمای بازی God of War Ragnarok

چاله‌های یارنسمیدا

باس‌ها: Starolfr the Troublesome, Bodvar the Fierce

برای شکست دادن این باس‌ها، Hind of the Nine Realms، Gale Flame، 5 Tempered Remnants، 80 Bonded Leather و 75 Shattered Runes دریافت خواهید کرد.

Svartalfheim – Nidavellir

راهنمای بازی God of War Ragnarok

نیداولیر

باس: Hardrefill the Callous

برای شکست دادن این باس، Asgard’s Fortitude، 2 Tempered Remnants، 25 Bonded Leather و 25 Shattered Runes را دریافت خواهید کرد.

Svartalfheim – Alberich Island

راهنمای بازی God of War Ragnarok

جزیره آلبریچ

باس: Beigadr the Feared

برای شکست دادن این باس، Asgard’s Might، 2 Tempered Remnants، 25 Bonded Leather و 25 Shattered Runes را دریافت خواهید کرد.

Alfheim – The Barrens

راهنمای بازی God of War Ragnarok

باس‌ها: Svipdagr the Cold, 2 Sisters of Illska

برای شکست دادن این باس‌ها، Frozen Flame، Asgard’s Security، Berserker Cuirass، 5 Tempered Remnants، 180 Bonded Leather و 75 Shattered Runes دریافت خواهید کرد.

Alfheim – The Forbidden Sands

راهنمای بازی God of War Ragnarok

شن‌های ممنوعه

باس: Hjalti Stolid

دسترسی به این یکی کمی دشوار است، بنابراین برای جزئیات بیشتر ادامه مقاله را برای راهنمای Alfheim Berserker Gravestone مطالعه کنید. برای شکست دادن این باس، Grip of the Nine Realms، 3 Tempered Remnants، 40 Bonded Leather و 40 Shattered Runes را دریافت خواهید کرد.

Vanaheim – Pilgrim’s Landing

راهنمای بازی God of War Ragnarok

باس: Hvitserkr the Bold

برای شکست دادن این باس، Pommels of the Nine Realms، 3 Tempered Remnants، 25 Bonded Leather و 40 Shattered Runes دریافت خواهید کرد.

Vanaheim – The Sinkholes

راهنمای بازی God of War Ragnarok

فروچاله‌ها

باس: Haklangr the Bearded

برای شکست دادن این باس، Chaos Flame، 5 Tempered Remnants، 60 Bonded Leather و 75 Shattered Runes دریافت خواهید کرد.

Niflheim – Mist Fields

راهنمای بازی God of War Ragnarok

راهنمای بازی God of War Ragnarok – زمین‌های مه‌آلود

باس: Skjothendi Unerring

برای شکست دادن این باس، Berserker Gauntlets, 3 Tempered Remnants, 40 Bonded Leather و 40 Shattered Runes را دریافت خواهید کرد.

Midgard – King’s Grave

راهنمای بازی God of War Ragnarok

راهنمای بازی God of War Ragnarok – قبر پادشاه

باس: King Hrolf

برای شکست دادن این باس، Hilt of Skofnung، Helheim’s Virtue و 300 Bonded Leather را دریافت خواهید کرد. شما همچنین تروفی “Grave Mistake” را به دست خواهید آورد.

Alfheim Berserker Gravestone guide

راهنمای بازی God of War Ragnarok – دسترسی به Forbidden Sands Berserker Gravestone

بسیاری از این مأموریت‌های فرعی تکرار شونده در صورت تجربه‌ پس از بازی به اندازه کافی آسان هستند، اما یکی از آن‌ها، سنگ قبر برزرکر در شمال آلفهایم (شن‌های ممنوعه)، کمی پیچیده‌تر است. برای نزدیک شدن به سنگ قبر Alfheim Berserker باید چه کاری انجام دهید؟ ما پاسخ آن را برای شما آماده کرده‌ایم.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

اگر به سادگی نشانگر جستجو را به سمت این سنگ قبر Berserker خاص دنبال کنید، متوجه خواهید شد که قابل مشاهده نیست. برخی از مناطق زیرزمینی اطراف نیز فقط مسیر خروجی دارند. در واقع پیش‌نیاز این سنگ قبر این است که شما ابتدا مأموریت‌های فرعی Secret of the Sands و Song of the Sands را انجام داده باشید.

برای انجام دادن این مأموریت‌ها تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که در بخش داستانی پیشروی کنید. در ادامه امکان دسترسی به این سنگ قبر برای شما فراهم خواهد شد.

بدون فاش کردن هیچ نکته داستانی، همین را بدانید که نتیجه نهایی این است که شن و ماسه‌ای که سنگ قبر گم شده زیر آن دفن شده است برداشته می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که مانند بقیه آن‌ها مأموریت را انجام دهید. اگر سعی کنید قبل از اتمام Song of the Sands به این سنگ قبر دسترسی پیدا کنید، کار نمی‌کند، بنابراین مطمئن شوید که حدود 45 دقیقه یا بیشتر را برای تکمیل این دو مأموریت جانبی جذاب و خاطره‌انگیز صرف خواهید کرد.

خدای جنگ

راهنمای باز کردن Dragon Scaled Armor

زره God of War Dragon Scaled یک مجموعه زره ویژه است، تا حدی به دلیل کاربرد آن، اما همچنین به این دلیل که برای دریافت تروفی Platinum مورد نیاز است. در اینجا نحوه دریافت زره اژدها در خدای جنگ رگناروک آورده شده است.

مجموعه‌های زرهی زیادی برای کریتوس در God of War Ragnarok وجود دارد، و انتخاب اینکه کدام یک برای شما مناسب است قطعاً به سبک بازی خودتان بستگی دارد. اگر از آن دسته گیمرهایی هستید که ترکیب دفاع و حمله را در اولویت قرار می‌دهید، ممکن است بخواهید زره اژدها را در نظر بگیرید. این مجموعه نه تنها برای دريافت تروفی «Dragon Slayer» مورد نیاز است، بلکه یک گزینه بسیار خوب کلی نیز است.

به دست آوردن زره اژدها کار چندان سریعی نخواهد بود، زیرا لازم است تعداد زیادی اژدها، dreki و drake را بکشید تا بتوانید چنگال‌ها و دندان‌های آن‌ها را برای خود بگیرید. توانایی ساخت این زره به محض تکمیل اولین شکار اژدها اختیاری خود در حین کاوش در دهانه واناهایم به دست می‌آید. در ادامه چیزهایی که باید بدانید را فهرست کرده‌ایم.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نحوه ساخت Dragon Scaled Armor

برای ساختن هر تکه از زره‌های اژدها باید مواد کافی را از کشتن اژدها، دریک‌ها و درکی‌ها به دست آورید. در مجموع 9 شکار در دهانه Vanaheim وجود دارد، به این معنی که اگر می‌خواهید این مجموعه زره را به طور کامل ارتقاء دهید، باید کل مکان را به طور کامل کاوش کنید، و این موجودات فلس‌دار را دنبال و شکار کنید.

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

زره اژدها

راهنمای بازی God of War Ragnarok – زره اژدها

در زیر به آنچه برای به دست آوردن هر قطعه نیاز دارید و همچنین توانایی‌های منفعلانه‌ای (پَسیو) که هنگام پوشیدن آن‌ها خواهید داشت، اشاره کرده‌ایم.

Dragon Scaled Breastplate

مورد نیاز: 1 Dragon Claw, 2 Dragon Tooth

توانایی Passive: دفاع و ضدحمله به افزایش قدرت و دفاع کمک می‌کنند. هنگامی که آسیب ببینید، مقدار افزوده به حالت اولیه برمی‌گردد.

Dragon Scaled Bracers

مورد نیاز: 10 Dragon Tooth

قدرت Passive: تمام آسیب‌های سپر را افزایش می‌دهد و دفاع و ضدحمله موفق اکنون به دشمنان نزدیک آسیب وارد می‌کنند.

Dragon Scaled Girdle

مورد نیاز: 10 Dragon Tooth

قدرت Passive: تمام آسیب‌های سپر را افزایش می‌دهد و دفاع و ضدحمله موفق اکنون به دشمنان نزدیک آسیب وارد می‌کنند.

هنگامی که هر سه قطعه زره اژدها را ساختید، تروفی “Dragon Slayer” را به دست خواهید آورد. البته، اگر می‌خواهید این مجموعه را در لول 9 به حداکثر قدرت برسانید، باید به ردیابی موجودات مختلف در اطراف The Crater ادامه دهید و آن‌ها را برای چنگال‌ها و دندان‌هایشان بکشید. هنگامی که مجموعه به طور کامل ارتقاء می‌یابد، برخی از آمارهای قدرت و دفاع شگفت‌انگیز را ارائه می‌دهد، بنابراین توصیه می‌کنیم حداقل آن را امتحان کنید.

Alfheim Berserker Gravestone guide

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان‌های Mystical Heirloom و Trollها

آیتم The Mystical Heirloom یک شی کنجکاو است که ممکن است به طور طبیعی در ماجراجویی خود پیدا کنید، اما مشخص نیست که برای چیست. راهنمای Mystical Heirloom ما این را توضیح می‌دهد، همچنین نحوه ارتباط ترول‌ها و پاداشی را که ممکن است در پایان این مرحله خاص دریافت کنید را توضیح می‌دهد.

با وجود عتیقه‌های (Relic) بسیار زیادی که می‌توانید در God of War Ragnarok کاوش کنید، ممکن است به طور تصادفی یکی از موارد منحصر به فرد را نادیده بگیرید: Mystical Heirloom. این میراث عجیب فقط بیان می‌کند که «چیزی خفته را در اعماق درون حامل بیدار می‌کند.» اگر گیج هستید، نگران نباشید – ما به شما خواهیم گفت که میراث عرفانی را کجا پیدا کنید، کجا و چگونه از آن استفاده کنید، و اصلاََ چرا باید از آن استفاده کرد.

در نظر بگیرید که این راهنما حاوی اسپویلرهایی برای محتوای اواخر و پس از بازی است.

کجا می‌توان میراث رازآلود (Mystical Heirloom) را پیدا کرد و برای چه مواردی استفاده می‌شود

داستان بازی گاد اف وار رگناروک : آخرالزمان نورس در کنار خدای جنگ یونان
بخوانید

آیتم Mystical Heirloom را می‌توان درست در جنوب غربی معبد Tyr در Midgard پیدا کرد. شما باید از Draupnir Spear خود روی دیواری از یخ در اینجا استفاده کنید تا ناحیه‌ای حاوی یادگار گذشتگان را باز کنید.

خدای جنگ

مکان میراث اسطوره‌ای

آیتم Mystical Heirloom برای بیدار کردن موجودات سنگی استفاده می‌شود، که چهار تای آن‌ها ترول‌هایی هستند که در 9 قلمرو مستقر هستند و مواد لازم برای ساخت مجموعه زرهی Steinbjorn را پس از شکست بر جای می‌گذارند، مجموعه‌ای فوق‌العاده قدرتمند برای کسانی که دفاع را بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند.

برای استفاده از Mystical Heirloom، عتیقه (Relic) را در منوی اسلحه‌ها تجهیز کنید، سپس L1+دایره را فشار دهید تا فعال شود. اگر نزدیک یک موجود سنگی باشید، آن‌ها را بیدار می‌کنید و درگیر یک باس فایت جذاب می‌شوید. در ادامه بخوانید تا بدانید چهار ترول سنگی را که برای ساختن مجموعه زرهی Steinbjorn باید شکست دهید، را کجا پیدا می‌کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان‌های ترول سنگی

در اینجا مکان هر چهار ترول که باید آن‌ها را بیدار کنید و از بین ببرید تا مواد لازم برای ساخت مجموعه زرهی Steinbjorn را بدست آورید، فهرست شده است. به خاطر داشته باشید که یکی از مکان‌ها دارای دو ترول است، بنابراین تنها سه نقطه برای بازدید در خصوص این موضوع وجود دارد.

Midgard – The Derelict Outpost

خدای جنگ

پاسگاه متروک

باس: Blodugr Steinn

Alfheim – The Forbidden Sands

خدای جنگ

شن‌های ممنوعه

باس: Bjarg Stormr

Vanaheim – Naotun’s Garden

خدای جنگ

راهنمای بازی God of War Ragnarok – باغ نائوتون

باس‌ها: Golrab of the Ashes, Golrab of the Frost

با شکست تمام ترول‌ها، به یک فورج بروید و از یکی از همراهان آهنگر خود بخواهید که در ساخت مجموعه زرهی Steinbjorn به شما کمک کند، زرهی که به شما قدرت دفاع بسیار زیادی می‌دهد و برخی از قابلیت‌های پسیو قوی که به شما در بازسازی سلامت و موارد دیگر کمک می‌کند. راهنمای جامع God of War Ragnarok را فقط و فقط از ما بخواهید.

خدای جنگ

چگونه و کجا در God Of War Ragnarok: آیتم‌های Frozen Flame و Chaos Flame را به دست آوریم

به دست آوردن این ۲ متریال برای افزایش قدرت آسیب کریتوس کاملاً حیاتی است.

در God of War Ragnarok، ساخت زرادخانه گسترده‌تر کریتوس به تعداد زیادی مواد مختلف نیاز دارد، اما Frozen Flame و Chaos Flame خوشبختانه بسیار سازگارتر هستند، حتی اگر پیدا کردن چیزهای دیگر کمی مشکل باشد. از میان آن‌ها Frozen Flame در اصل Leviathan Axe کریتوس را ارتقاء می‌دهد، در حالی که Chaos Flame ویژگی Blades of Chaos را ارتقاء می‌دهد، و اگرچه این فرصت‌های ارتقاء بسیار مهم هستند، اما در شروع کار مشخص نیست که چگونه یا از کجا می‌توان تعداد بیشتری از آن‌ها را دریافت کرد. در اینجا توضیحی وجود دارد که به شما کمک می‌کند کریتوس را در اوج عملکرد هک اند اسلش قرار دهد.

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
بخوانید

از کجا می‌توان Frozen Flame و Chaos Flame را در God of War Ragnarok تهیه کرد

از میان بسیاری از منابع مختلف کرفت کردن که در God of War Ragnarok با آن‌ها مواجه خواهید شد، Chaos Flame و Frozen Flame هر دو از کمیاب‌ترین منابع هستند – اما به‌طور شگفت‌انگیزی پیدا کردن آن‌ها پس از دستیابی به آن آسان است. هر دوی این موارد به طور قابل توجهی سلاح‌های اصلی شما را بهبود می‌بخشند و در نتیجه، هر دو منبع کرفت تنها پس از پیشرفت در مأموریت‌های خاص در دسترس واقع می‌شوند. بنابراین، آن‌ها را نمی‌توان برای افزایش سطح زرادخانه کریتوس فارم کرد. شما باید در طول داستان و مأموریت‌های جانبی بازی کنید تا با سرعتی که سونی سانتا مانیکا در نظر گرفته است، شعله یخ زده و شعله آشوب را به دست آورید.

با این حال، یک نکته اضافه در این میان وجود دارد. طبیعتاً، با توجه به نادر بودن این موارد در داستان بیش از 20 ساعته، نباید هیچ کدام را از دست بدهید، بنابراین حتماً به طور منظم با Brok و Sindri در ایستگاه‌های آهنگری ارتباط بگیرید و صندوق بزرگی را که همیشه در نزدیکی کوره آهنگری قرار دارد را باز کنید. در داخل آن هر لوتی که ممکن است در هر یک از ۹ قلمرو سهواً از دست داده باشید، وجود خواهد داشت. این باعث می‌شود که حتی اگر فراموش کردید چیزی را از زمین بردارید، هرگز آن را برای همیشه از دست نخواهید داد.

اگر فکر می‌کنید که به تازگی از یک نبرد سخت گذر کرده‌اید و باید شعله منجمد یا شعله آشوب کسب کرده باشید، صندوق را در نزدیکی هر یک از ایستگاه‌های آهنگری بروک و سیندری بررسی کنید. این امکان وجود دارد که شما Frozen Flame و Chaos Flame بیشتری کسب کرده باشید، و اشتباهاََ آن‌ها را از دست داده‌اید.

خدای جنگ

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان Muspelheim Seed در God of War Ragnarok

برخلاف بازی قبلی که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و مجموعه را ریبوت کرد، God of War Ragnarok به شما این امکان را می‌دهد که از تمام ۹ قلمرو اساطیر نورس بازدید کنید. این بدان معناست که شما مکان‌های جدیدی برای کشف و همچنین برخی موارد دلخواه از بازی اصلی دارید. یکی از این قلمروهای بازبینی شده، جهان آتشفشانی Muspelheim است که چالش‌های مبارزه‌ای و لوت‌های زیادی را در خود جای داده است. باز کردن دروازه برای رسیدن به آنجا مستلزم ترکیب دو نیمه از یک دانه Yggdrasil است، بنابراین برای یافتن هر دوی آن‌ها آموزش زیر را بخوانید.

راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

این بخش از مقاله حاوی اسپویلرهای داستانی سبک است.

مکان نیمه اول Muspelheim Seed

نیمه اول دانه را می‌توان در اوایل ماجراجویی به دست آورد. قایق خود را در Modvitnir’s Rig در سمت چپ خلیج Bounty در Svartalfheim متوقف کنید، سپس از اولین پله روبروی خود بالا بروید و به سمت راست به دنبال چوبی باشید که می‌توانید از آن بالا بروید. در بالا، از تبر خود برای ضربه زدن به سوئیچ نزدیک استفاده کنید و دروازه را پایین بیاورید، از روی شکاف بپرید و بالا بروید. در بالا، نیم دانه Muspelheim را در یک صندوق پیدا خواهید کرد.

خدای جنگ

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان نیمه اول Muspelheim Seed

مکان نیمه دوم Muspelheim Seed

به دست آوردن نیمه دوم نیاز دارد که بخش قابل توجهی از بازی را تا زمانی که Draupnir Spear را بدست آورید، انجام دهید. به خلیج Bounty در Svartalfheim برگردید و قایق خود را در ساحل Dragon در سمت راست منطقه پهلو دهید. هنگامی که به اینجا رسیدید، از زنجیر قرار گرفته در سمت چپ بالا بروید و نیزه‌ای را در شکاف باد پرتاب کنید. از این نیزه برای بالا رفتن از ناحیه‌ای که قبلاً غیرقابل دسترس بود استفاده کنید، سپس کمی به سمت چپ از روی این پل بروید تا زمانی که یک تخته سنگی در سمت چپ خود مشاهده کنید، که می‌توانید از آن استفاده کنید و سپس از فریا بخواهید تعدادی نشان جادویی را در جلو برای شما بخواند تا یک صندوق مورد نیاز برای مرحله جانبی برای شما آشکار شود.

از صندوقی که فریا ظاهر کرده، به سمت چپ بروید و به غارهای نزدیک وارد شوید. پس از شکست دادن دشمنان در اینجا، یکی از توپ‌های آتشی را که در نزدیکی شما قرار گرفته است، بگیرید و از آن برای شکستن طلاهای اطراف یک صندوق در این راهرو استفاده کنید. داخل آن صندوق جایی است که نیم دانه دوم Muspelheim را پیدا خواهید کرد.

راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

خدای جنگ

راهنمای بازی God of War Ragnarok – مکان نیمه دوم Muspelheim Seed

حال که هر دو دانه در اختیار شماست، اکنون می‌توانید از هر دروازه جادویی بازدید کنید و Muspelheim را برای بازدید از آنجا انتخاب کنید و در طیف گسترده‌ای از چالش‌های مبارزه‌ای منحصر به فرد برای لوت شرکت کنید. اگر به کمک نیاز دارید، از همه راهنماهای God of War Ragnarok ما استفاده کنید و لذت ببرید.

مکان دقیق همه کلاغ‌های اودین (Odin’s Ravens) در خدای جنگ رگناروک

همه مکان‌های کلاغ‌های اودین در خدای جنگ راگناروک را برای شما فهرست کرده‌ایم. به علاوه این‌که چند پیشنهاد جالب هم برای شکار راحت‌تر آن‌ها ارائه کرده‌ایم. بنابراین تا پایان راهنمای بازی God of War Ragnarok با ما همراه‌ باشید.

خدای جنگ رگناروک دوباره کلاغ‌های اودین را از خدای جنگ(2018) برای جاسوسی از ما قرار داده است. در مجموع 48 کلاغ نفرت انگیز و مزاحم اودین در رگناروک وجود دارند. کلاغ‌هایی که در بیشتر مناطق 9 قلمرو قابل کاوش بازی پراکنده شده‌اند.

برخلاف بازی اول، شما کلاغ‌های اودین را صرفاً به خاطر جمع‌آوری کلاغ‌های اودین جمع‌آوری نمی‌کنید! گیج‌کننده بود؟ منظور من این است که جمع‌آوری آن‌ها بیهوده نیست. نه، هر پرنده سبز رنگ و زنده‌ای که ردیابی می‌کنید به مرحله جانبی در حال انجام به نام «چشم‌های اودین» (Eyes of Odin) ارتباط پیدا می‌کند. علاوه بر این در Niflheim، شش صندوق وجود دارد که آیتم‌های خاصی را در خود جای می‌دهند و تنها زمانی باز می‌شوند که تعداد معینی از کلاغ‌های اودین را شکار کنید. طرفداران حقوق حیوانات ناراحت نشوند، در اصل ما این کلاغ‌ها را آزاد می‌کنیم!

در این راهنما، شما را با نحوه یافتن همه کلاغ‌های اودین در خدای جنگ راگناروک و تکمیل مرحله «چشم‌های اودین» (Eyes of Odin) آشنا می‌کنیم.

توجه: این راهنما تمام کلاغ‌های اودین را که می‌توانید در اولین بازدیدهای خود از Svartalfheim و Alfheim شکار کنید، به شما نشان می‌دهد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، بعداً در بازی به هر دوی این مکان‌ها باز می‌گردید و می‌توانید با تجهیزات جدید به مناطقی که قبلاً غیرقابل دسترس بودند دسترسی داشته باشید. اگر به انتهای یکی از بخش‌های این راهنما رسیدید و همچنان متوجه شدید که یک یا دو Odin’s Raven را از دست داده‌اید، به این معنی است که هنوز نمی‌توانید آن را شکار کنید. ما این راهنما را به‌روزرسانی می‌کنیم تا اطلاعاتی در مورد بقیه کلاغ‌های بازی تا زمانی که بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، درج کنیم.

راهنمای بازی Elden Ring | یازده ترفند کاربردی برای استاد شدن در بازی Elden Ring
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نکاتی برای شکار راحت کلاغ‌های اودین

اگر بازی God of War (2018) را بازی کرده باشید، می‌دانید که کلاغ‌های اودین دردسر بزرگی بودند. شکار و هدف قرار دادن برخی از آن‌ها خیلی سخت بود. صادقانه بگویم تشخیص و ضربه زدن به آن‌ها کمی دشوار است. در God of War Ragnarök، شما در این زمینه با موارد مشابه بیشتری روبرو هستید. با این حال، ما دو نکته کاربردی برای آسان کردن همه چیز داریم.

خوب به صدای قار قار آن‌ها گوش کنید

کلاغ‌های اودین این بار کمی صدای بلندتری دارند، و پیدا کردن آن‌ها با صرف دقیق گوش کردن بسیار راحت‌تر از قبل است. اگر در حال شکار کلاغ‌ها هستید (ابتدا توصیه می‌کنیم به تصاویر و توضیحات مفید ما در زیر مراجعه کنید!) از گوش‌های خود بیشتر از چشمان‌تان استفاده کنید. صدای قار قار کلاغ‌ها معمولاً به این معنی است که آن‌ها در جایی هستند که می‌توانید آن‌ها را ببینید. فقط مطمئن شوید که بالا و پایین را خوب نگاه کنید و اگر تجهیزات صدای فراگیر (surround) دارید، جهت صدا را به دقت دنبال کنید.

بگذرید و بعداً برگردید

پیدا کردن کلاغ‌ها تنها نیمی از ماجرا در God of War Ragnarök است. شما در واقع باید به این لعنتی‌های مزاحم ضربه بزنید. تبر لویاتان از نظر طراحی، کند و سنگین است. این تبر برای خرد کردن این بدجنس‌ها در فاصله نزدیک عالی است اما برای هدف قرار دادن کلاغ‌هایی که در آسمان پرواز می‌کنند چندان عالی نیست. اگر در برخورد با پرنده ای که در حال پرواز یا دوردست است مشکل دارید، توصیه‌هایی برای شما داریم: صبر کنید و مکان آن را به خاطر بسپارید.

تقریباً در نیمه‌ی راه بازی، ابزاری را باز خواهید کرد که کشتن این کلاغ‌ها را در صورتی که در حال پرواز یا خیلی دور باشند، بسیار آسان‌تر می‌کند. به یاد داشته باشید که کلاغ کجاست (یا این راهنما را بوکمارک کنید) و وقتی آن ابزار را در دست گرفتید، برگردید. بسیار خب، بپردازیم به مکان دقیق همه کلاغ‌های اودین در God of War Ragnarok.

Niflheim

نیفلهایم خانه یک درخت بزرگ سفید پر از کلاغ است، جایی که تمام کلاغ‌های اودین وقتی آن‌ها را در قلمروهای دیگر نابود می‌کنید به آنجا می‌روند. با پیشروی در مرحله مربوط به شکار کلاغ، می‌توانید صندوق‌های بیشتری را باز کنید که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

ما هر ۶ صندوق را در زیر فهرست کرده‌ایم، همچنین به تعداد کلاغ‌هایی که برای باز کردن آن‌ها نیاز دارید و از هر کدام چه پاداشی خواهید گرفت نیز اشاره کرده‌ایم.

بازی League of Legends را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای بازی League of Legends
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok – جوایز قابل دریافت شکار Odin’s Raven از Niflheim Legendary Chests

 • 6 Ravens – Beldle of Raven Tears
 • 12 Ravens – Bracers of Raven Tears
 • 18 Ravens – Cuirass of Raven Tears
 • 28 Ravens – Breath of Thamur Heavy Runic Attack
 • 38 Ravens – Meteoric Slam Heavy Runic Attack
 • 48 Ravens – The Finger of Ruin Heavy Runic Attack

Svartalfheim

منطقه Svartalfheim قلمرو کوتوله‌ها در God of War Ragnarök است و اولین منطقه‌ای است که با کلاغ‌های اودین روبرو می‌شوید. در مجموع 13 کلاغ در اینجا وجود دارد، اما در اولین بازدید خود از قلمرو فقط به 9 کلاغ دسترسی خواهید داشت.

Aurvangar Wetlands Raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

اولین کلاغ اودین در Svartalfheim در تالاب Aurvangar واقع شده است، تقریبا بلافاصله پس از خروج از Mystic Gateway.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس به یکی از کلاغ‌های اودین در خدای جنگ راگناروک نگاه می‌کند

وقتی دروازه را ترک کردید و وارد نقشه شدید، به سمت چپ حرکت کنید تا به یک کمپ کوچک برسید. در حالی که رو به کمپ هستید، به راست بپیچید و کلاغ اودین را خواهید دید که بر بالای یک سنگ آتشفشانی نشسته است. آن را با تبر لویاتان خلاص کنید.

Nidavellir Raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

تنها یک Raven در شهر کوتوله‌ها Nidavellir وجود دارد، و آن هم در میدان شهر کنار مجسمه Odin – به این معنی که اگر از Nidavellir Mystic Gateway استفاده کنید، باید به عقب برگردید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس آماده می‌شود تا یکی از کلاغ‌های اودین را در خدای جنگ راگناروک نابود کند

در میدان شهر، سمت چپ مغازه سیندری، کلاغ اودین را خواهید دید که روی خانه به چشم می‌خورد و چرخ آبی همان نزدیکی است و کلاغ زبل با خیال راحت کنار این چرخ آبی نشسته است.

The Watchtower

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

برج مراقبت – جزیره جداکننده در خلیج بونتی – یکی دیگر از کلاغ‌های اودین را در خود جای داده است که در واقع می‌توانید آن را در هنگام قایق‌سواری خود مشاهده کنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس یکی از کلاغ‌های اودین را نشانه می‌گیرد

به سمت برج مراقبت بروید و از پشت آن به سمت عرشه بروید – همان مکانی که سوراخ دراگر قرار گرفته است. از آنجا به سمت بالا و اندکی سمت چپ به سمت Nidavellir نشانه بگیرید. در نهایت، کلاغ سبز رنگ Odin’s Raven را خواهید دید. هدف بگیرید و آن را با تبر خود بکشید.

تولید بازی بعدی God of War شروع شد: انتشار فهرست جدیدی از مشاغل موردنیاز
بخوانید

Radsvinn’s Rig Raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

درست روبه‌روی برج مراقبت، در همان جزیره، Radsvinn’s Rig را می‌بینید که محل زندگی یک کلاغ اودین دیگر است.

کریتوس یکی از کلاغ های اودین را در خدای جنگ راگناروک هدف قرار می‌دهد

راه خود را به سمت صندوق نورنیر در منطقه، که در سمت چپ معدن قرار دارد، برسانید. به بالا و سمت چپ صندوق به سمت قلابی که توسط جرثقیل غول پیکر نگه داشته شده است نگاه کنید. کلاغ اودین روی قلاب در حال استراحت بوده و آماده است تا تبر شما آن را نابود کند.

Althjof’s Rig Raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

یکی دیگر از کلاغ‌های اودین در خلیج بونتی در ورودی Althjof’s Rig نشسته است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس یکی از کلاغ های اودین را در خدای جنگ راگناروک می‌بیند

وقتی قایق خود را در محل rig سوم پارک می‌کنید، از زنجیر بالا بروید و بلافاصله کلاغ را مشاهده می‌کنید – او پشت چند تکه چوب شکسته شده نشسته است. تبر خود را بیرون بیاورید و ساکت‌اش کنید.

Lyngbakr Island raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarok

هنگامی که در خلال مرحله جانبی “The Weight of Chains ” جزیره زنده Lyngbakr را بالا می‌برید، می‌توانید به یکی دیگر از کلاغ‌های اودین دسترسی پیدا کنید.

مرحله جانبی را تا زمانی که بتوانید به بمب‌های آتشین دسترسی پیدا کنید (درست پس از آزادسازی باله دوم) ادامه دهید. دروازه سمت چپ بمب‌های آتش را باز کنید و یک ماده منفجره بردارید. آن را از دروازه عبور دهید و سپس مسیر را به سمت راست طی کنید. با سنگ‌های طلایی روبرو خواهید شد. آن‌ها را بشکنید و سپس خودتان را به طرف دیگر قلاب کنید. در سمت راست صندوق افسانه‌ای نزدیک، یک سوراخ پیدا خواهید کرد. از میان آن بخزید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس یکی از کلاغ‌های اودین را در خدای جنگ راگناروک هدف قرار می‌دهد

در طرف دیگر سوراخ، به سمت چپ خود نگاه کنید. یکی از کلاغ‌های اودین را می‌بینید که در پشت لینگ‌بکر آرام می‌گیرد، موضوعی که واقعاً شما را متعجب می‌کند که چقدر این موجودات می‌توانند نفس خود را حبس کنند!

The Forge raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

فورج دو کلاغ اودین را میزبانی می‌کند، اما شما فقط در اولین بازدیدتان می‌توانید به یکی برسید. سوار قطار شوید و بلافاصله توقف کنید.

تنها هدف و دلخوشی کریتوس در بازی God of War Ragnarök شکار یک کلاغ اودین است!

به محض اینکه وارد The Forge شدید، مسیر را دنبال کنید تا سنگ آتشفشانی در سمت چپ شما قرار گیرد. در این مسیر پیاده‌روی منتظر بمانید تا رنگ سبز آشنای کلاغ اودین را ببینید. قبل از اینکه به منطقه بعدی بروید، آن را با تبر خود شکار کنید، زیرا تا مدت‌ها بعد نمی‌توانید به اینجا برگردید و آن را شکار کنید.

Jarnsmida Pitmines Raven

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

هنگامی که برای اولین بار به چاله‌های Jarnsmida رسیدید، پس از کشتن دشمنان، به دنبال زنجیری باشید که می‌توانید قبل از حرکت به منطقه بعدی از آن پایین بروید. از طرف زنجیر پیشروی کنید تا با یک Artifact و چند قارچ عجیب به بخش پایینی معدن مواجه شوید.

کریتوس تبر خود را به سمت یکی از کلاغ های اودین در خدای جنگ راگناروک پرتاب می‌کند

آرتیفکت (بخشی از مجموعه Things Left Behind) را بگیرید و به خلیج به سمت جرثقیل‌های دور نگاه کنید. یکی از کلاغ‌های اودین را در حال پرواز در اطراف خواهید دید. با تبر آن را بشکنید.

قبل از اینکه وارد The Applecore شوید، مطمئن شوید که این Raven را شکار کرده‌اید. اگر این کار را نکنید، تا مدت‌ها بعد در بازی فرصت دیگری نخواهید داشت.

The Applecore raven

نقشه Svartalfheim در God of War Ragnarök

بخش Applecore آخرین منطقه در Svartalfheim است – حداقل در اولین بازدید شما – و آنجاست که Tyr، خدای اسکاندیناوی جنگ را نجات خواهید داد. مسیر را در معدن دنبال کنید تا به پازلی برسید که در آن شما و آترئوس باید از هم جدا شوید. وقتی به طرف دیگر رسیدید، باید دری را در سمت راست خود ببینید – که به Tyr منتهی می‌شود – و منطقه‌ای را برای شما در کنار دیوار در سمت چپ خود خواهید دید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس یکی از کلاغ‌های اودین را در خدای جنگ راگناروک هدف قرار می‌دهد

اگر به سمت چپ از پشت دیوار نگاه کنید، کلاغ را خواهید دید که روی چند چوب شکسته نشسته است. با تبر آن را بکشید. اگر کلاغ را از دست بدهید، دفعه بعدی از طرف مقابل وارد خواهید شد و کلاغ را در همین حوالی پیدا خواهید کرد. انتخاب با خودتان است.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

مانند The Forge و Pitmines، اگر این Odin’s Raven را از دست دادید، تا مدت ها بعد در بازی قادر به شکار آن نخواهید بود. بنابراین حواس خودتان را حسابی جمع کنید.

Alfheim

منطقه Alfheim دومین قلمرو بزرگی است که می‌توانید در God of War Ragnarök کشف کنید. در مجموع 10 کلاغ اودین در اینجا وجود دارد، اما شما فقط می‌توانید شش کلاغ را در اولین بازدید خود از بین ببرید.

The Strond raven

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

هنگامی که برای اولین بار از طریق Mystic Gateway در The Strond وارد آلفهایم شدید، از تپه به سمت معبد نور حرکت کنید. مسیر را تا رسیدن به نقطه مرتفعی در یک دره با دایره کوچک روی زمین دنبال کنید – در نزدیکی صندوق نورنیر.

کریتوس آماده می‌شود تا یکی از کلاغ‌های اودین را در God of War Ragnarok شکار کند

وقتی از این منطقه پایین آمدید، به جلو بروید تا خودتان را روی یک پل سنگی بزرگ مشرف به تاج معبد نور بیابید. در دوردست، درختی مرده را خواهید دید. یک کلاغ اودین روی آن نشسته است، پس آن را با تبر خود بکشید.

The Temple of Light Raven 1

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

در معبد نور پیش بروید تا به نور آلفهایم برسید. وقتی این کار را انجام دادید، به سمت راست روی پلکان مارپیچ بزرگ بروید. فقط چند قدم آن را دنبال کنید و سپس در اسرع وقت از سمت چپ بپرید. شما خود را در یک منطقه کوچک با یک آرتیفکت، یک صندوق افسانه‌ای و یکی از کلاغ‌های اودین خواهید دید.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

وقتی پایین آمدید، به سمت جلو و گوشه سمت راست خود راه بروید. کلاغ اودین را خواهید دید که پشت یک دروازه فلزی نشسته است. شما نمی‌توانید از کریستال بنفش بالای کلاغ برای ضربه زدن به آن استفاده کنید، بنابراین حتی سعی هم نکنید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس تبر خود را به سمت یک کریستال بنفش در God of War Ragnarok نشانه می‌گیرد

در عوض، به سمت چپ خود نگاه کنید و کریستال بنفش را در ستون نزدیک پیدا کنید. تبر خود را در قسمت پایین سمت چپ کریستال قرار دهید و کریتوس را تا زمانی که خط آبی شود در محیط جابه‌جا کنید. وقتی در موقعیت قرار گرفتید، تبر خود را پرتاب کنید تا کلاغ را بکشد.

تولید بازی بعدی God of War شروع شد: انتشار فهرست جدیدی از مشاغل موردنیاز
بخوانید

The Temple of Light Raven 2

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

حرکت در معبد نور را ادامه دهید – درست از کنار صندوق نورنیر – تا زمانی که به یک سکوی دایره‌ای برسید که نور آلفهایم از میان آن بالا می‌رود. الف‌های روشن را که ظاهر می‌شوند بکشید و سپس به جلو بروید. پلکانی را خواهید دید که در دو طرف آن کریستال‌های بنفش رنگ قرار دارند. صبر کنید.

کریتوس در God of War Ragnarok به دنبال یکی از کلاغ‌های اودین می‌گردد

به سمت چپ خود نگاه کنید و یکی از کلاغ‌های اودین را خواهید دید که روی ساختمانی دور افتاده قرار گرفته است. تبر خود را به سمت آن پرتاب کنید تا معبد نور از موجودات خبیث اودین پاک شود.

The Canyons Raven

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

وقتی Tyr را از طریق دروازه جادویی به خانه بازگرداندید، به سمت چپ در The Canyon بپیچید. مسیر را دنبال کنید تا به فروشگاه سیندری برسید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس آماده می‌شود تا یکی از کلاغ‌های اودین را در God of War Ragnarok نابود کند

هنگامی که به مغازه رسیدید، به سمت دروازه چوبی که شما را از ورود به یک منطقه صخره‌ای منع می‌کند، نگاه کنید. یکی از کلاغ‌های اودین را در حال پرواز در همان اطراف خواهید دید. با تبر آن را بکشید.

The Barrens raven

نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

راه خود را به اسکلت غول پیکر در The Barrens که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد باز کنید. سورتمه خود را در سمت راست جمجمه جانور پارک کنید و خارج شوید.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

به سمت حدقه چشم این موجود تبر را نشانه بگیرید. کلاغ اودین را خواهید دید که آنجا نشسته است. با پرتاب تبر به جاسوسی او پایان دهید.

The Barrens Raven 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نقشه آلفهایم در God of War Ragnarok

با سورتمه خود به معبد الف‌های کوچک در سمت چپ The Barrens بروید، اما به داخل منطقه نروید.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

در عوض، سورتمه خود را در سمت چپ معبد، نزدیک دروازه منتهی به نیمه دیگر آلفهایم پارک کنید (منطقه‌ای که در اولین سفر نمی‌توانید آن را باز کنید). شما متوجه یک درخت مرده خواهید شد که از کنار یک صخره بیرون زده است – و روی تنه، یکی از کلاغ‌های اودین قرار دارد. دخل او را بیاورید.

بازی League of Legends را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای بازی League of Legends
بخوانید

Vanaheim

قلمرو Vanaheim نیز یکی از بزرگترین مناطق بازی است و کاملاً مملو از کلاغ‌های اودین است که می‌توانید آن‌ها را پیدا و شکار کنید. با این حال، خارج از منطقه دلتای رودخانه – منطقه‌ای در بخش جنوبی قلمرو که مملو از مأموریت‌های جانبی است – در اولین سفر خود از قلمرو فریا فقط تعداد انگشت شماری از کلاغ‌ها را خواهید یافت.

The Southern Wilds Raven

نقشه‌ای از Vanaheim در God of War Ragnarok

اولین کلاغ اودین که پیدا خواهید کرد تقریباً بلافاصله پس از ورود به واناهیم از طریق دروازه جادویی The Southern Wilds واقع شده است.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

وقتی وارد قلمرو می‌شوید، به سمت چپ و جلو بروید. دنبال یک طاق نما غول پیکر ساخته شده از ریشه باشید. زیر طاق قدم بزنید و خود را در نزدیکی یک دریاچه کوچک خواهید دید. کلاغ اودین را خواهید دید که در آسمان بالای آب در حال پرواز است. شر این مزاحم را کم کنید.

Freyr’s Camp Raven

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نقشه‌ای از Vanaheim در God of War Ragnarok

هنگامی که به کمپ فریر رسیدید، از درهای چوبی بزرگ خارج شده و به سمت جنگل‌های شرقی بروید. اگر شب هنگام است به سمت چپ خود بروید. یک دایره آبی بزرگ را خواهید دید که توسط برخی از ریشه‌ها از روی زمین آویزان شده است.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

در سمت چپ این دایره روی یکی از شاخه‌ها، یکی از کلاغ‌های اودین را خواهید دید. با تبر آن را هدف بگیرید و خلاص.

Midgard

منطقه Midgard کوچک‌ترین قلمرو از چهار قلمرو قابل کاوش در God of War Ragnarök است، اما هنوز هم مملو از کلاغ‌های اودین است. خوشبختانه، برف سفید و غارهای تیره میدگارد باعث می‌شود که کلاغ‌های اودین با رنگ سبز روشن خود نسبتاً راحت شناسایی شوند.

Lake of Nine Raven

نقشه میدگارد و دریاچه ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

از منطقه King’s Grave، به سمت معبد Tyr و سپس به سمت مخفیگاه Raider برگردید. داخل مخفیگاه نروید، در عوض سورتمه خود را کنار درهای سنگی غول پیکر پارک کنید.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

بازی کالاف وارزون را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی Call of Duty Warzone
بخوانید

بالا بروید و به سمت راست خود نگاه کنید. روی لولای در، یکی از کلاغ‌های اودین را می‌بینید که در آنجا نشسته است. با تبر آن را خلاص کنید.

Lake of Nine Raven 2

نقشه میدگارد و دریاچه ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

در اطراف معبد Tyr سفر کنید تا زمانی که در سمت جنوب قرار بگیرید. نزدیک بدنه معبد سوار سورتمه خود شوید و طوری رانندگی کنید که انگار به سمت صاعقه یخ زده می‌روید.

کریتوس برای کشتن یکی از کلاغ‌های اودین در God of War Ragnarok آماده می‌شود

با یک طاقچه کوچک در یخ مواجه خواهید شد. درست در داخل، نزدیک معبد، یکی از کلاغ های اودین را خواهید دید. با تبر آن را بکشید.

The Oarsmen Raven

نقشه میدگارد و دریاچه ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

راه خود را به بخش Oarsmen در Midgard پیش بگیرید، که می‌توانید با گردش به سمت راست در قسمت شکسته مجسمه Tyr در منطقه Shores of Nine به آنجا بروید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس یکی از کلاغ‌های اودین را نشانه می‌گیرد

تا زمانی که centaur را بکشید، در مرحله داستانی اصلی به جلو بروید، سپس از یخ بالا بروید و زنجیر غول پیکر را در طرف دیگر بکشید. این کار مجموعه دومی از پله‌ها را عیان خواهد کرد. به سمت کشتی یخ زده بروید و به مجسمه The Oarsman در سمت راست خود نگاه کنید. کلاغ اودین را خواهید دید که روی تکه سنگی بالای زانوی مجسمه نشسته است.

The Deelict Outpost Raven 1

نقشه میدگارد و دریاچه ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

غرب معبد تیر، در انتهای یک مسیر طولانی و پرپیچ و خم، پاسگاه متروک را خواهید دید. سورتمه خود را پارک کنید و از روی دیوار بپرید، اما به سمت Mystic Gate یا زنجیری که شما را به فروشگاه Sindri’s می‌برد جلو نروید.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

در عوض، پس از پریدن روی دیوار سنگی، بلافاصله به سمت چپ نگاه کنید. یک کشتی به دام افتاده در فیمبل وینتر را خواهید دید که بین سنگ‌های بالای سرتان یخ زده است. زیر کشتی حرکت کنید و به سوراخ عظیم بدنه آن نگاه کنید. یکی از کلاغ‌های اودین را خواهید دید که به شما نگاه می‌کند.

The Deelict Outpost Raven 2

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نقشه میدگارد و دریاچه ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

به سمت پاسگاه متروک حرکت کنید و از جرثقیل استفاده کنید تا وارد میدان اصلی شوید. به راست بپیچید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید تا زمانی که به نقطه برخوردی برسید که آنقدر پایین است که قابل استفاده نیست.

کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

به تیر چوبی که نقطه چنگال به آن متصل است نگاه کنید. در بالای تیرک شما یک کلاغ اودین را خواهید دید. آن را بکشید.

Well of Urd Raven

نقشه میدگارد و دریاچه ۹ قلمرو در خدای جنگ راگناروک

در منطقه چاه اورد، بالا بروید و از شکاف بین دیوار عبور کنید، به همان منطقه‌ای بروید که سابقاً برای ملاقات با نورن‌ها به آن‌جا رفته بودید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok – کریتوس در بازی God of War Ragnarok یکی از کلاغ‌های اودین را هدف قرار می‌دهد

پس از گذر از شکستگی از دیوار پشتی بالا بروید. هنگامی که به بالا نزدیک می‌شوید، نشانگرهایی را روی دیوار می‌بینید که نشان می‌دهد به جای پرش نهایی، می‌توانید به سمت چپ بلغزید. سمت چپ بروید. به جلو بروید، و در مسیر پرچم قرمزی را خواهید دید که در باد می‌وزد. به پرچم و کوه پشت آن نگاه کنید. یکی از کلاغ‌های اودین را خواهید دید که روی کوه بالای سر شما نشسته است. شما می‌دانید چه باید بکنید. بنابراین کار را یکسره سازید.

خدای جنگ

چگونه در God of War Ragnarok از قابلیت Transmog استفاده کنیم

شما می‌توانید بعد از برآورده کردن الزامات خاص ظاهر وسایل خود را تغییر دهید. ولی کماکان از مزیت‌های اصلی آن‌ها بهره‌مند شوید. به این قابلیت Transmog می‌گویند. در ادامه با راهنمای بازی God of War Ragnarok همراه ما باشید.

یکی از قابل توجه‌ترین موارد اضافه شده به God of War 2018، توانایی یافتن، ساخت و تجهیز انواع تجهیزات برای تقویت قابلیت‌های کریتوس بود، و God of War Ragnarok این ایده را حتی بیشتر گسترش داد. مانند بازی اول، میزان قدرت و stats هنوز به مجموعه‌های خاصی از زره‌ها مرتبط است، اما این بار، شما کنترل بسیار بیشتری بر ظاهر کریتوس از طریق یک سیستم انتقال‌دهنده جدید دارید. این به شرطی است که شما یک نیاز خاص را برآورده کرده باشید. در ادامه این راهنما را بخوانید تا متوجه شوید که چگونه می‌توانید زره خود را در God of War Ragnarok تغییر شکل دهید.

این بخش از راهنما حاوی اسپویلرهای سبک مرتبط با گیم پلی است.

داستان بازی گاد اف وار رگناروک : آخرالزمان نورس در کنار خدای جنگ یونان
بخوانید

راهنمای بازی God of War Ragnarok – نحوه انجام ترانس ماگ در خدای جنگ راگناروک

برای اعمال ترانس ماگ روی یک زره در God of War Ragnarok، ابتدا باید سطح آن را به حداکثر برسانید. این بدان معناست که شما باید با پیدا کردن مواد مناسب و بازدید از یک فورج، زره مربوطه را به سطح یا لول 9 برسانید. اما خبرهای بهتری در انتظار شماست – زمانی که سطح تجهیزاتی را که می‌خواهید تغییر شکل دهید به حداکثر رساندید، می‌توانید به راحتی آن را شبیه هر زره دیگری که پیدا کرده‌اید یا ساخته‌اید جلوه دهید. به عبارت دیگر، شما فقط باید سطح زرهی را که می‌خواهید ترانسموگ کنید، به حداکثر برسانید.

خدای جنگ

برای اعمال ظاهر این زره روی تجهیزات فعلی کریتوس، دکمه مربع را نگه دارید.

توجه داشته باشید که برای این کار لازم نیست در مغازه آهنگری بروک و سیندری باشید. برای تغییر جلوه‌های بصری زره ​​سطح بالای خود، به سادگی زبانه زره را در منوی اصلی باز کنید و یکی از گزینه‌های Chest ،Wrist یا Waist را انتخاب کنید، سپس روی آن کلیک کنید و قطعه زره خاصی را که می‌خواهید تغییر شکل دهید پیدا کنید. اگر ارتقاء آن حداکثر شده است و لول ۹ باشد، باید یک اعلان «ویرایش ظاهر» را ببینید، به این معنی که می‌توانید دکمه مربع را فشار دهید تا آن را تغییر شکل دهید. هنگامی که در این منو قرار گرفتید، می‌توانید تمام قطعات آن نوع زرهی را که تاکنون خریداری کرده‌اید، مرور کنید. ظاهر مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس دکمه مربع را نگه دارید تا اعمال شود. به همین سادگی.

می‌توانید این سبک‌ها را با هم ترکیب کنید تا کریتوس دقیقاً آنطور که می‌خواهید به نظر برسد، بنابراین خلاقیت به خرج دهید. پس کاری که باید برای Transmog انجام دهید بدین ترتیب است:

– نخست زره مربوطه را لول ۹ کنید

– به منوی زره (آرمور) در منوی بازی بروید

– روی زره مربوطه بروید و دکمه مربع را نگه دارید

این بود راهنمای بازی God of War Ragnarok، ما در این مقاله به همه اجزای بازی پرداختیم. کلاغ‌های اودین، محل صندوق‌ها، روش حل معماهای بازی، راهنمای کرفت کردن، آموزش برخی مراحل سخت و مأموریت‌های جذاب خدای جنگ به علاوه کلی نکته و ترفند دیگر. هیچ بخشی نماند که به آن اشاره نکرده باشیم. با این وجود اگر باز هم سؤالی داشتید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظر شما در خصوص این بازی چیست؟ آیا God of War Ragnarok به مانند بازی پیشین موفق به کسب جایزه بهترین بازی سال خواهد شد؟

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه مجله لیویتو باشید.