اختصاصی لیویتواستریمرشواسلایدشوپیشنهاد سردبیر

لیتو چیست و فایده استفاده از آن به جای دونیت مستقیم چیست؟

استریم بازی‌های ویدیویی با سرعتی بی‌نظیر به محبوبیت رسیده و استریم کردن نه‌تنها جزوی از زندگی روزمره و سرگرمی، بلکه یکی از قطب‌های مدیوم رسانه شده است. برای همین موضوع هم هست که مبحث دونیت و حمایت مالی در بطن این موضوع اهمیت دارد.

پلتفرم و رسانه لیویتو با توجه به این دغدغه‌ها بنا شده است. این پلتفرم که اکنون در حال مطالعه یکی از مقالات آن هستید، سوالات بسیاری را در خصوص صنعت استریم پرسیده و در کنار آن جواب‌های مفید داده است.

استریمرها چطور می‌توانند محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارند؟ مخاطبان چطور با آن‌ها تعامل خواهند کرد و در نهایت یک بستر و پلتفرم مناسب برای محقق کردن حمایت از محتوا و تولید پیوسته آن باید تا کجا باید پیش برود؟

نقش دونیت و حمایت از استریمر

در دهه‌های گذشته تصور عام مبنی بر این بود که محتوا باید به‌صورت رایگان عرضه شود. رادیو و سپس تلویزیون همین تفکر را در عمق خود جا داده بودند. اما در کنار آن، طولی نکشید که مردم ارزش محتوای اختصاصی را درک کردند. کتاب، موسیقی و سینما در دوره مدرن نشان دادند که معنای واقعی محتوای سودمند چیست و چطور می‌توانیم با حمایت از تولید‌کنندگان مورد علاقه‌مان، به ماندگاری آن‌ها در مدیوم‌های خود کمک کنیم.

این ضرورتی است که بعداً در پادکست‌ها، بازی‌های ویدیویی، یوتیوب، سرویس‌های استریم و نمونه‌های مشابه به درجه‌ای از درک شدن رسید. محتوا رایگان نیست و اگر رایگان باشد، محدود خواهد بود. متاسفانه در این‌صورت نتیجه‌‌ی چنین جنس از محتوا کم خواهد بود یا دوامی نخواهد داشت.

بهترین استریمر کلش اف کلنز | بهترین استریمرهای Clash of Clans کدام‌اند؟
بخوانید

اگر استریمری که طی یک سال گذشته دنبال کرده‌اید، امروز به دلیل مشکلات اقتصادی یا کاهش انگیزه دست از کار بکشد، بعید است که طی یکی دو سال آینده دوباره بتوانید کسی را با اخلاقیات، مهارت و سبک او پیدا کنید و در نهایت اگر همین چرخه بی‌توجهی را در پیش بگیرید، نتایج مشابهی را مشاهده خواهید کرد.

سوال اینجاست که چطور تداوم سرگرمی مورد علاقه مخاطبان ادامه می‌یابد؟ با توجه به مسائلی که در کشورمان شاهدش هستیم توجه به این موضوع، ارزش بالاتری پیدا می‌کند.

لیتو، پول مجازی لیویتو به‌شمار می‌رود که شما می‌توانید آن را تهیه کرده و برای حمایت از استریمر محبوب خود، دونیت کنید.

دونیت لیتو

دونیت لیتو کار بسیار ساده‌ای است. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت چت هر استریم، روی آیکون «سکه لیتو» دقیقاً در کنار استیکرها کلیک کنید تا گزینه دونیت مقدار مشخصی لیتو نمایش داده شود.

برتری دونیت در لیویتو

هر کاربر بعد از تهیه لیتو، به‌سادگی می‌تواند آن را به یک یا چند استریمر اهدا کند. هر دونیت با استیکرهای خاصی همراه می‌شود و به دست استریمر می‌رسد. در نهایت استریمر می‌تواند فوراً و بدون واسطه، این لیتوها را به ارز رایج کشور یعنی ریال تبدیل کند.

بسته‌های لیتو متعددی در فروشگاه سایت در نظر گرفته شده‌اند تا همه کاربران به‌راحتی، گزینه مناسب خود را انتخاب کنند. از بسته‌های ۱۰۰ عددی گرفته تا بسته‌های ۱۰ هزار عددی، همگی در فروشگاه لیتو برای کاربران قرار دارند. شما برای خرید آن‌ها و دونیت کردن تنها یک حساب کاربری نیاز دارید.

نباید یک نکته بزرگ و اساسی را فراموش کنیم. استریمرها در اکثر پلتفرم‌های خارجی و داخلی، باید به ازای درآمد خود، مالیات پرداخت کنند. اگر پرداخت‌ها بر مبنای لیتو انجام شوند، نیاز به پرداخت مالیات کاملاً محو می‌شود و دونیت کاربر به مستقیما به جیب استریمر خواهد رفت.

برنامه استریمینگ | فهرست همه برنامه های استریم
بخوانید

کارمزد لیویتو به‌عنوان فراهم‌کننده بستری برای استریم و تماشای پرسرعت آن‌ها توسط کاربران، نیز بسیار اندک است و حتی با افزایش محبوبیت و سطح کیفیت استریمر نیز کاهش می‌یابد. به این ترتیب اگر یک استریمر تعداد دنبال‌کننده و مخاطب بیشتری داشته باشد، به‌همان اندازه کارمزد لیویتو از هر دونیت افت خواهد کرد. به‌این شکل تولید‌کنندگان محتوایی که کاربران به آن‌ها علاقه زیادی دارند، بیشتر حمایت خواهند شد.

دونیت لیتو

مزایای دونیت لیتو

لیویتو برای حمایت از کاربران هم مزایای مختلفی دارد. در بازه‌های زمانی و طی جشنواره‌های مختلف، کاربران می‌توانند منتظر دریافت لیتو رایگان باشند. این لیتوها بدون هیچ پیش‌نیازی به‌حساب کاربری افراد اضافه می‌شوند و یا به‌صورت کد تخفیف در دسترس کاربرها قرار می‌گیرند.

کاربران با یک بار تراکنش و تهیه تعدادی لیتو، بارها قادر به دونیت آن‌ها خواهند بود. به‌همین خاطر نیاز نیست که هر بار فرایند خرید را تکرار کنید.

استریمرها در صورتی که بخواهند مستقل عمل کنند، به درگاه پرداخت و تسویه حساب نیاز خواهند داشت که چندان آسان و سریعی تلقی نمی‌شود. به‌همین دلیل نیاز نیست هیچ استریمر یا کاربری به‌صورت حضوری به بانک یا موسسه دیگری مراجعه کند. همه چیز تنها با چند کلیک روی لیویتو انجام می‌شود.

بنابراین لیتو شرایط را برای زنده نگه‌داشتن چرخه استریم ثابت می‌کند. این کار نه‌تنها کاربران را به فعالیت و حضور تشویق می‌کند بلکه لیویتو در این مسیر به آن‌ها کمک خواهد کرد. لیتو با در نظر گرفتن نیاز کاربر، اسرتیمر و پلتفرم ارز واحدی بوده که هر سه را به هدف مورد نظر خود می‌رساند.

برای خواندن آخرین مطالب استریم همراه لیویتو باشید.

تی‌فو (TFue)، بازیکن حرفه‌ای که استریمر شد
بخوانید

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا