اسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی اساسین کرید میراژ

جدیدترین بازی از سری محبوب اساسین کرید با عنوان میراژ شناخته می‌شود و گیمرها را به قرن نهم میلادی می‌برد. داستان اساسین کرید میراژ در شهر بغداد جریان دارد و شما را در نقش یک قاتل (Assassin) جوان به اسم باسیم (Basim) قرار می‌دهد. اگرچه این بازی مثل نسخه‌های قبلی پر از مکانیک‌های نقش‌آفرینی نیست، اما باز هم عمق و پیچیدگی خاص خود را دارد. به همین دلیل، تصمیم گرفته‌ایم تا یک مطلب درمورد نکات و ترفندهای این بازی تهیه کنیم. راهنمای بازی اساسین کرید میراژ شما را با ویژگی‌های مختلف این بازی آشنا می‌کند تا تجربه‌ای فراموش‌نشدنی داشته باشید.

عقاب شما، بهترین دوست‌تان است

شما در بازی اساسین کرید میراژ یک عقاب به اسم انکیدو (Enkidu) دارید که محیط اطراف را بررسی می‌کند. برای استفاده از انکیدو کافی است دکمه بالای D-Pad (روی کنسول) را فشار دهید و او را به نقطه‌ای که می‌خواهید بفرستید. انکیدو با پرواز کردن روی سر دشمنان آن‌ها را علامت‌گذاری می‌کند تا شما به‌راحتی به پایگاه دشمن نفوذ کنید.

همچنین اگر مهارت‌های خود را ارتقا دهید، انکیدو می‌تواند ورودی‌های مخفی و حتی کلید صندوقچه‌ها را علامت‌گذاری کند. بهتر است قبل از شروع هر مأموریت انکیدو را به اطراف پایگاه دشمن بفرستید و موقعیت آن را بررسی کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد یک نقشه بی‌نقص برای رسیدن به هدف بکشید و مأموریت‌هایتان را بدون هیچ دردسری کامل کنید.

شما نمی‌توانید با همه بجنگید

همان‌طور که گفتیم، اساسین کرید میراژ با بازی‌هایی مثل Origins، Odyssey یا Valhalla فرق دارد و شامل عناصر نقش‌آفرینی نیست. این بازی روی مکانیک‌هایی چون پارکور و مخفی‌کاری تمرکز دارد و یک بازگشت جذاب به ریشه‌های سری اساسین کرید است. به همین دلیل، سیستم مبارزات بازی سخت‌تر نسخه‌های قبلی است و شما با چند ضربه می‌میرید. این یعنی شما توانایی روبه‌روشدن با تعداد زیادی از دشمنان را ندارید و باید با مخفی‌کاری به حساب آن‌ها برسید. پس اگر دشمنان متوجه حضور شما شدند، بهتر است مبارزه نکنید و پا به فرار بگذارید.

گیم‌پلی Dark Zone از بازی موبایلی The Division Resurgence منتشر شد
بخوانید

نگهبانان شما را تعقیب می‌کنند

راهنمای بازی اساسین کرید میراژ

بازی اساسین کرید میراژ یک سیستم با عنوان «بدنامی» (Notoriety) دارد که سطح تحت تعقیب بودن شما را نشان می‌دهد. وقتی یک کار خلاف انجام دهید، سطح بدنامی شما بالا می‌رود و نگهبانان دنبال شما می‌گردند. این سیستم سه سطح مختلف دارد که تعداد نگهبانانی که دنبال‌تان هستند را مشخص می‌کنند.

خوشبختانه روش‌های مختلفی برای پایین آوردن سطح بدنامی وجود دارند. مثلاً شما می‌توانید با پاره‌کردن پوسترهای تحت تعقیب سطح بدنامی را کاهش دهید. اگر در پیداکردن این پوسترها مشکل دارید، کافی است با فشاردادن دکمه چپ D-Pad ویژگی دید عقاب (Eagle Vision) را فعال کنید. در این حالت، آیتم‌های مهم و کلیدی (مانند پوسترها) با رنگ نارنجی مشخص می‌شوند.

از فوتومود (Photo Mode) برای بررسی محیط استفاده کنید

شما با فشاردادن هم‌زمان شوک‌های چپ و راست وارد حالت فوتومود می‌شوید. این حالت به شما اجازه می‌دهد عکس‌های زیبا و خیره‌کننده‌ای از محیط بازی بگیرید. بااین‌حال، فوتومود کاربردهای دیگر هم دارد. مثلاً شما می‌توانید موقع کنترل‌کردن انکیدو وارد حالت فوتومود شوید تا یک نمای وسیع‌تر از بغداد داشته باشید. این نما برای حل‌کردن پازل‌های انیگما (Enigma) و رسیدن به محل گنج فوق‌العاده است.

جیب‌بری (Pickpocketing) بهترین مهارت بازی است

راهنمای بازی اساسین کرید میراژ

بازی اساسین کرید میراژ به شما اجازه می‌دهد جیب شخصیت‌های مختلف را بزنید و وسایل ارزشمند آن‌ها را بدزدید. شما موقع استفاده از این مهارت باید یک دکمه خاص را در زمان مناسب فشار دهید. اگرچه جیب‌بری از مردم عادی خیلی سخت نیست، اما برای دزدیدن آیتم‌های ارزشمندی مثل Mysterious Shards باید واکنش سریعی داشته باشید. خوشبختانه، شما می‌توانید با ارتقا مهارت The Pickpocket Master محدوده زمانی جیب‌بری را بیشتر کنید. این مهارت در شاخه Trickster قرار دارد و برای فعال‌کردن آن به چهار امتیاز مهارت (Skill Point) نیاز دارید.

جزییات به‌روز رسانی و تغییرات بازی Rainbow Six Siege
بخوانید

دارت (blowdart) بهترین ابزار بازی است

راهنمای بازی اساسین کرید میراژ
راهنمای بازی اساسین کرید میراژ: ابزارهای بازی

در قسمتی از داستان، بازی به شما اجازه می‌دهد یک ابزار جدید به Inventoy خود اضافه کنید. این ابزارها شامل وسایل مختلفی چون بمب دودزا، دارت بادی، تله و بمب صوتی هستند. اگرچه همه این ابزارها کاربرد خاص خود را دارند، اما توصیه می‌کنیم اول سراغ دارت بادی بروید. دارت بادی یک وسیله فوق‌العاده برای کشتن دشمنان است. مثلاً شما می‌توانید با مسموم‌کردن دشمنان زره‌پوش آن‌ها را بی‌حرکت کنید و سپس با یک ضربه به حساب‌شان برسید.

همه چیز را بفروشید

شما با غارت (Loot) کردن صندوقچه‌های بازی وسایل مختلفی به دست می‌آورید که بسیاری از آن‌ها کاربردی ندارند. با این که بازی اساسین کرید میراژ محدودیتی برای حمل بار ندارد، اما بهتر است تمام این وسایل اضافی را بفروشید تا پول‌دار شوید. شما برای فروختن وسایل‌تان باید سراغ فروشنده‌ها بروید، وارد صفحه «فروش» (Sell) شوید و سپس دکمه مربع (روی پلی استیشن) را نگه دارید.

بله، شما می‌توانید گربه‌ها را نوازش کنید

راهنمای بازی اساسین کرید میراژ

در نهایت به مهم‌ترین ویژگی اساسین کرید میراژ می‌رسیم. این بازی به شما اجازه می‌دهد گربه‌هایی که در سطح شهر بغداد هستند را نوازش کنید. اگرچه این حرکت چیز خاصی به بازی اضافه نمی‌کند، اما بسیار لذت‌بخش است! البته نوازش آنها برخی مواقع به شما آیتم‌های ارزشمندی اهدا می‌کند.

روش باز کردن لباس‌های مختلف در بازی اساسین کرید میراژ

بازی اساسین کرید میراژ لباس‌ها (Outfits) و پوشش‌های (Costume) متفاوتی دارد که ظاهر شخصیت باسیم را عوض می‌کنند؛ از لباس‌های تاریخی مثل قیام زنج (Zanj Uprising) و شوالیه عباسی (Abbasid Knight) گرفته تا پوشش شخصیت‌های قدیمی مثل الطیر (Altair). تفاوت بین لباس‌ها و پوشش‌ها این است که لباس‌ها با ویژگی‌های مختلف خود توانایی‌های باسیم را بیشتر می‌کنند، درحالی‌که پوشش‌ها هیچ قدرت خاصی ندارند.

راهنمای بازی EA Sports FC 24 | ادامه‌دهنده راه فیفا
بخوانید

بازی اساسین کرید میراژ در مجموع ۲۴ لباس مختلف دارد که بیشتر آن‌ها از طریق بازی‌کردن باز می‌شوند. البته شما برای دسترسی به بعضی از آن‌ها نیاز به خرید بسته‌های Premium یا عضویت در Ubisoft Connect دارید. در این قسمت از راهنمای بازی اساسین کرید میراژ ما روش باز کردن لباس‌ها و پوشش‌ها بازی را به شما آموزش می‌دهیم.

راهنمای ارتقا لباس‌ها در بازی اساسین کرید میراژ

شما برای بالابردن سطح لباس‌ها در اساسین کرید میراژ به شمش فولاد، چرم و الگوی ارتقا مخصوص (Upgrade Schematic) نیاز دارید. خوشبختانه پیداکردن چرم و فولاد خیلی سخت نیست و شما می‌توانید آن‌ها را با غارت صندوقچه‌های عادی یا کامل‌کردن قراردادها (Contract) به دست آورید. برای پیداکردن Upgrade Schematic هم باید سراغ صندوق‌های تجهیزات (Gear Chests) بروید. از آن جایی که جوایز این صندوق‌ها تصادفی است، پیداکردن Upgrade Schematic یک لباس وقت زیادی می‌برد. به‌طور کلی، هرکدام از لباس‌های باسیم سه سطح مختلف دارند و شما برای ارتقا آن‌ها به موارد زیر نیاز دارید:

ارتقا از سطح یک به دو: ۳۰ شمش فولاد + ۶۰ چرم + Upgrade Schematic مخصوص لباس

ارتقا از سطح دو به سه: ۶۰ شمش فولاد + ۱۲۰ چرم + Upgrade Schematic مخصوص لباس

بعد از به‌دست‌آوردن منابع موردنیاز کافی است سراغ یک خیاط (Tailor) بروید، لباس موردنظر را انتخاب کنید و گزینه ارتقا (Upgrade) را بزنید.

راهنمای لباس‌های اساسین کرید میراژ و روش بازکردن آن‌ها

لباس Initiate of Alamut

ویژگی: تیغ ساکت (Silent Blade) -صدای ایجاد شده موقع کشتن دشمنان ۵۰ درصد کمتر می‌شود. این کاهش در سطوح دو و سه به ترتیب به ۷۵ و ۱۰۰ درصد می‌رسد.

نمایش مبارزه و کاوش در بازی Prince of Persia: The Lost Crown در تریلر جدید این عنوان
بخوانید

روش باز کردن: داستان بازی را تا رسیدن به قسمت اصلی شهر بغداد ادامه دهید. علاوه بر این، شما با تمام‌کردن بازی این لباس را به‌عنوان یک پوشش (Costume) باز می‌کنید.

لباس Zanj Uprising

ویژگی: بدنام (Infamous) – میزان بدنامی که از کارها خلاف به دست می‌آورید ۲۰ درصد کمتر می‌شود. این کاهش در سطوح دو و سه به ترتیب به ۳۰ و ۴۰ درصد می‌رسد.

روش باز کردن: باز کردن صندوق‌های تجهیزات.

لباس Hidden One

ویژگی: لحظه مرگبار (Deadly Moment) – با کشتن دشمنان به‌صورت مخفیانه (Stealth Kill) پنج درصد Focus بیشتر دریافت می‌کنید. این افزایش در سطوح دو و سه به ترتیب به ۱۰ و ۱۵ درصد می‌رسد.

روش باز کردن: بازکردن یک صندوق تجهیزات مخفی.

لباس Abbasid Knight

ویژگی: Lick Your Wounds – در هر دو ثانیه یک درصد از جان شما را پر می‌کند (تا حداکثر ۵۰ درصد). این مقدار در سطوح دو و سه به ترتیب به ۲ و ۳ درصد می‌رسد.

روش باز کردن: بازکردن یک صندوق تجهیزات مخفی.

لباس رستم (Rostam)

ویژگی: صدای خاموشی (Sound of Silence) – صدای راه‌رفتن بسیم ۵۰ درصد کمتر می‌شود. این کاهش در سطوح دو و سه به ترتیب به ۷۵ و ۱۰۰ درصد می‌رسد.

روش باز کردن: بازکردن یک صندوق تجهیزات مخفی.

لباس Milad

ویژگی: وحشت فراموش شده (Forgotten Terror) – بعد از اجرای Air Assasination، دشمنان اطراف توسط یک صاعقه گیج می‌شوند.

روش باز کردن: استفاده از پنج Mystery Shard در معبد مخفی Northern Oasis. در ادامه این مطلب درمورد روش به‌دست‌آوردن Mystery Shard صحبت خواهیم کرد.

شایعه: بازی Skull and Bones به زودی از نو معرفی خواهد شد
بخوانید

این لباس به‌صورت ارتقا یافته باز می‌شود.

لباس Sand

ویژگی: شانس مجدد (Second Chance) – این لباس به شما اجازه می‌دهد از حملات کشنده جان سالم بدر ببرید و زمان را به مدت سه ثانیه آهسته کنید. این ویژگی در سطوح دو و سه به ترتیب به ۴ و ۵ ثانیه می‌رسد.

روش باز کردن: شما برای استفاده از این لباس باید آیتم Deluxe Pack را از فروشگاه بازی خریداری کنید. اگر هم نسخه Deluxe بازی را دارید، کافی است به Hidden Ones Bureau در شهر بغداد بروید و این لباس را از Inventory دریافت کنید.

این لباس قابل ارتقا است و شما با خرید نسخه Deluxe همه الگوهای ارتقا آن را دریافت می‌کنید.

لباس Jinn

ویژگی: تأثیر سم روی دشمنان را دوبرابر می‌کند.

روش باز کردن: شما برای استفاده از این لباس باید آیتم Jinn Pack را با قیمت ۱۰ دلار از Animus Store خریداری کنید.

لباس شیطان آتشین (Fire Demon)

ویژگی: دشمنان کشته شده بعد از چند ثانیه آتش می‌گیرند.

روش باز کردن: شما برای استفاده از این لباس باید آیتم Demon Pack را با قیمت ۱۵ دلار از Animus Store خریداری کنید.

این لباس به‌صورت ارتقا یافته باز می‌شود.

راهنمای پوشش‌های اساسین کرید میراژ و روش بازکردن آن‌ها

پوشش اتزیو (Ezio)

شما برای باز کردن این پوشش باید در Ubisoft Connect عضو شوید و ۱۰۰ واحد (Unit) به دست بیاورید. این واحدها از طریق کامل‌کردن چالش‌های مختلف در بازی‌های یوبی‌سافت به دست می‌آیند.

پوشش الطیر (Altair)

شما برای باز کردن این پوشش باید در Ubisoft Connect عضو شوید و ۶۰ واحد (Unit) به دست بیاورید. این واحدها از طریق کامل‌کردن چالش‌های مختلف در بازی‌های یوبی‌سافت به دست می‌آیند.

گیم‌پلی بازی Assassin's Creed Mirage بین ۱۵ تا ۲۰ ساعت خواهد بود
بخوانید

پوشش Old Basim

شما برای باز کردن این پوشش باید در Ubisoft Connect عضو شوید و بازی اساسین کرید والهالا (Valhala) را بازی کنید. اگر قبلاً این بازی را تجربه کرده باشید، این پوشش در Invetory شما ظاهر می‌شود.

پوشش Far East Merchant

شما می‌توانید این پوشش را با قیمت ۵۰۰ درهم از فروشنده‌ها بخرید. علاوه بر این، جمع‌کردن Merchant Token و تحویل آن‌ها به یکی از فروشنده‌ها باعث ارزان‌تر شدن اجناس مختلف (مثل این لباس) می‌شود.

پوشش White Patient Robe

این پوشش با کامل‌کردن مرحله Abbasiyah Bureau باز می‌شود.

پوشش Master Assassin

شما برای دریافت این پوشش باید به سطح قاتل (Assassin Rank) برسید و مراحل Bureau را کامل کنید.

پوشش Eunuch Tunic

این پوشش با کامل‌کردن مرحله The Servant and the Impostor باز می‌شود.

پوشش Desert Traveler

این پوشش با کامل‌کردن مراحل داستانی اساسین کرید میراژ باز می‌شود.

پوشش Treasure Hunter

شما برای دریافت این پوشش باید تمامی ۱۸ آیتم دزدیده شده را به فروشگاه درویش (Dervis’ shop) تحویل دهید.

پوشش Scholar

شما برای دریافت این پوشش باید شش کتاب گمشده (Lost Books) را به الجهیز (Al-Jahiz) تحویل دهید.

پوشش‌های Dhahabi

شما برای دریافت این چهار پوشش باید آیتم Master Assassin Pack را با قیمت ۱۰ دلار از Animus Store خریداری کنید.

راهنمای پیداکردن Mystery Shards در بازی اساسین کرید میراژ

قطعات اسرارآمیز یا همان Mystery Shards یک آیتم کمیاب در بازی اساسین کرید میراژ هستند که برای باز کردن زره‌ها و سلاح‌های مخفی استفاده می‌شوند. این قطعه‌ها بخشی از مجموعه Isu هستند و اعضای سرگردان Order of the Ancients آن‌ها را با خود حمل می‌کنند. اگرچه تشخیص اعضای این فرقه کار سختی نیست، اما پیداکردن آن‌ها در شهر بزرگ بغداد وقت زیادی می‌برد. به همین دلیل، در این قسمت از راهنمای بازی اساسین کرید میراژ درمورد محل پیداکردن این قطعات اسرارآمیز صحبت می‌کنیم.

کراس‌ اور بین Destiny 2 و Assassin's Creed Valhalla تایید شد
بخوانید

محل پیداکردن Mystery Shards

در مجموع ده Mystery Shards در بازی اساسین کرید میراژ وجود دارند که هشت تا از آن‌ها در داخل شهر بغداد و دوتای دیگر در بیابان‌های اطراف پیدا می‌شوند. شما برای به‌دست‌آوردن این قطعه‌ها باید جیب اعضای Order of the Ancients را بزنید یا آن‌ها را بکشید. پیداکردن اعضای این فرقه و جمع‌آوری Mystery Shards باعث پیشرفت مأموریت The Calling هم می‌شود.

شما می‌توانید محل پیداکردن هر کدام از قطعات را در نقشه پایین مشاهده کنید. البته از آن جایی که اعضای فرقه همیشه در حال حرکت هستند، ممکن است آن‌ها را در نقطه گفته شده پیدا نکنید. پس حواستان به قطب‌نمای (Compass) بازی باشد و دنبال علامت Mystery Shards بگردید. وقتی به صدمتری اعضای فرقه برسید، علامت Mystery Shards روی قطب‌نما ظاهر می‌شود.

لیست کامل Mystery Shards و محل پیدا کردن آنها

عددنام قطعهمحل پیداکردن آن
۱Harbiyah Shard 1بیرون دروازه‌های شهر دمشق، در منطقه Quadrangle of the Persians
۲Harbiyah Shard 2نزدیک بندر در منطقه Khuld
۳Abbasiyah Shard 1نزدیک چهار بازار (Four Markets) در منطقه Suburb of Kahtabah
۴Abbasiyah Shard 2در کنار گذرگاه منطقه Fief of Rayasanah در جنوب غربی عمارت Tax Collector
۵Karhk Shard 1نزدیک ورودی غربی بازار در منطقه Tabik
۶Khark Shard 2نزدیک گذرگاه داربستی که در شمال شرقی Confiscation Warehouse قرار دارد
۷Round City Shard 1در بخش Administrative District از منطقه Round City، نزدیک دادگاه مظالیم (Mazalim Courts)
۸Round City Shard 2نزدیک دروازه کوفه در جنوب غربی Round City
۹Wilderness Shard 1نزدیک پل در قسمت غربی انبار (Anbar). انبار در شمال غربی بغداد قرار دارد.
۱۰Wilderness Shard 2نزدیک ضلع غربی شهر جرجرایا (Jarjarayah). شهر جرجرایا در جنوب بغداد و در ساحل رود دجله قرار دارد.

بعد از پیداکردن قطعات اسرارآمیز به معبد مخفی Northern Oasis بروید. در آنجا زره، شمشیر و خنجرهای مخصوصی وجود دارند که با استفاده از Mystery Shards باز می‌شوند. هرکدام از این وسایل ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند و ماجراجویی شما را هیجان‌انگیزتر می‌کنند.

شاهزاده پارسی جدید معرفی شد: Prince of Persia: The Lost Crown دی ماه امسال منتشر می‌شود
بخوانید

این بود ترفندهایی کاربردی در بازی AC Mirage. نظر شما درباره این بازی چیست؟ آن را چطور با بازی‌های قبلی سری اساسینز کرید مقایسه می‌کنید؟ برای‌مان بنویسید.

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا