اسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands

مدت زیادی از انتشار بازی Tiny Tina’s Wonderlands نمی‌گذرد. این اثر که اسپین‌آفی از فرنچایز Borderlands محسوب می‌شود، توانسته نمرات خوبی را از منتقدین دریافت کند. ما قصد داریم در راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands به تازه‌واردان به دنیای این اثر کمک کنیم. در ادامه با لیویتو همراه باشید.

در این بازی شما با جهانی فانتزی و پر از هرج و مرج رو به رو می‌شوید. در این اثر همان‌طور از نام‌اش پیدا است، کاراکتر تینا (Tina) نقش محوری در داستان دارد.

همان‌گونه که ذکر کردیم، بازی Tiny Tina’s Wonderlands اسپین‌آفی از مجموعه Borderlands است و در آن شما باید کنترلر کاراکتری که با نام Fatemaker شناخته می‌شود را برعهده بگیرید. این بازی با الهام از Dungeons and Dragons ساخته شده و تم فانتزی دارد. در این اثر با شخصیت‌های گوناگونی آشنا خواهید شد و حضور در محیط‌های متنوعی را تجربه خواهید کرد.

ما در مقاله راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands قصد داریم شما را برای پا گذاشتن به جهان پر هیاهوی این اثر و آغاز ماجراجویی‌های‌تان آماده کنیم. این مطلب بیشتر به درد تازه‌واردان می‌خورد و حتی برخی از مواردی که ما به آن‌ها اشاره می‌کنیم برای کسانی مناسب هستند که تا به حال هیچ یک از نسخه‌های سری بازی‌های Borderlands را نیز تجربه نکرده‌اند. در هر صورت اگر می‌خواهید بازی Tiny Tina’s Wonderlands را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر کاری، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

صدای کاراکتر شما فراتر از چیزی است که به نظر می‌رسد

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

در حین ساخت شخصیت اصلی در بازی، می‌توانید از بین چندین صدای مختلف، گزینه مد نظرتان را انتخاب کنید. از جمله آن‌ها می‌توان به Clever و Galant اشاره کرد و قابل ذکر است که گیمرها می‌توانند هم صدای مردانه انتخاب کنند و هم در صورت تمایل به سراغ صدای زنانه بروند. نکته‌ای که شاید به آن توجه نکرده باشید، این است که این صداها با شخصیت کاراکتر ساخته شده توسط شما رابطه تنگاتنگی دارند.

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

بسیاری از ما در آثار دیگر نظیر Dragon Age: Inquisition قادر بوده‌ایم که صدای کاراکتر مورد نظرمان را انتخاب کنیم. در این گونه آثار انتخاب صدا تاثیری رو بازی نداشتند و کاراکترها در هر صورت یک دیالوگ مشخص را تکرار می‌کردند. اما در بازی Tiny Tina’s Wonderlands اوضاع چنین نیست. وقتی کاراکتر تحت کنترل‌تان با دیگر شخصیت‌ها و NPCها صحبت می‌کند، به طور کامل می‌توانید صدای او را بشنوید. نکته جالب این است که آن چه آن‌ها می‌گویند کاملا به شخصیتی که برای‌شان مشخص کرده‌اید، بستگی دارد.

داشتن اطلاعات مختصر درباره Borderlands مفید است، اما الزامی نیست

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

بازی Tiny Tina’s Wonderlands را می‌توان یکی از نسخه‌های کاملا مشابه فرنچایز Borderlands دانست که صرفا یک ظاهر نسبتا متفاوت به خود گرفته است. بسیاری از مکانیک‌ها، استایل بازی، نوع سلاح‌ها و بسیاری از خصوصیات دیگر در این اثر شبیه به آن چه هستند که در سری بازی‌های Borderlands می‌توانید ببینید. در نتیجه اگر حتی ذره‌ای با مجموعه بازی‌های ‌Borderlands آشنا باشید، نسبت به دیگر گیمرها شرایط بهتری خواهید داشت.

هرچند سازندگان این بازی را به هیچ وجه با این فرض نساخته‌اند که کاربران آثاری از فرنچایز Borderlands را پیش‌تر تجربه کرده‌اند. تمامی آموزش‌ها کاملا منسجم هستند و می‌توانید توضیحات و اطلاعات ضروری را در خود بازی دریافت کنید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید بازی را به صورت تجربی یاد بگیرید و پیش بروید، اما با این وجود برخی از کاربران علاقه زیادی به خواندن متن‌ها دارند و ترجیح می‌دهند با این روش بازی را یاد بگیرند.

قابلیت Photo Mode در این اثر وجود دارد

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

دسترسی به حالت Photo Mode در بازی Tiny Tina’s Wonderlands بسیار ساده است. کافی است از روی کیبورد دکمه P را فشار دهید یا پس از Pause کردن بازی از طریق منو به سراغ آن بروید. با این وجود باید بگوییم که خود بازی در واقع این قابلیت را به طور خاص و جداگانه گیمرها معرفی نمی‌کند. وجود قابلیت Photo Mode در هر بازی جدیدی که با آن مواجه می‌شویم یک خصوصیت خوب به حساب می‌آيد، وجود این قابلیت برای سازندگان مزایای زیادی دارد. در واقع این بدان معنا است که گیمرها می‌توانند به صورت کاملا رایگان بازی یک شرکت را تبلیغ کنند و استودیو سازنده نیز از این طریق مارکتینگ انجام می‌دهد. به همین دلیل هم بسیاری از بازی‌های جدید به شما دسترسی آزاد به دوربین می‌دهند تا تصاویر جذا‌ب‌تان را به هر نحو که دوست دارید، ثبت کنید.

راهنمای بازی Prince of Persia Lost Crown | کامل‌ترین راهنمای شاهزاده ایرانی تاج گمشده
بخوانید

با این وجود باید بگوییم که اگر قابلیت Photo Mode در بازی Tiny Tina’s Wonderlands پیشرفته‌تر بود، می‌توانست برای کاربران جذاب‌تر باشد. در این بازی برای ثبت تصویر اصلا نمی‌توانید ژست کاراکترتان را تغییر دهید. همچنین امکان تغییر ژست شخصیت‌های حاضر در محیط اطراف‌تان نیز وجود ندارد. در نتیجه ثبت تصویر طبیعی که همه از دیدن آن لذت ببرند، در این اثر کار ساده‌ای نیست. با این حال می‌توانید از این قابلیت برای ثبت تصاویر منظره‌ها و گرفتن عکس از مبارزه‌ها استفاده کنید.

اگر دوست دارید از راه دور به دشمنان‌تان حمله کنید، باید کلاس مخصوص به این کار را انتخاب کنید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

به نظر می‌رسد که در بازی Tiny Tina’s Wonderlands سازندگان دوست نداشته‌اند که کاراکترها بتوانند اکثر حملات خود را از فاصله دور انجام دهند. با این وجود باید بدانید که برخی کلاس‌ها در بازی مخصوصا برای کاربرانی ساخته شده‌اند که چنین رویکری را دوست دارند. این روش وقتی جواب می‌دهد که شما هم‌تیمی داشته باشید و در حالت تکی نمی‌تواند گزینه مناسبی در نظر گرفته شود.

وقتی در حین نبرد هستید، دشمنان‌تان در دسته‌های انبوه معمولا از پشت سر و نواحی‌ای که فکرش را نمی‌کنید، به سمت‌تان هجوم می‌آورند. از آن جایی که تعداد زیادی از دشمنان تحت تاثیر جادوی Dark Lord قرار می‌گیرند، به احتمال فراوان شما پیش از شروع نبرد نمی‌توانید هیچ یک از آن‌ها را ببینید. علاوه بر این، فضای مربوط به باس فایت‌ها (Boss Fight) نیز بسیار کوچک است و حتی اگر باس از حملات از راه دور استفاده کند، حرکات شما و فاصله گرفتن‌تان محدودتر می‌شود.

راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

به هر حال اگر می‌خواهید از چنین رویکردی استفاده کنید، باید به سراغ کلاس‌هایی از شخصیت‌ها بروید که بتوانید از داشتن یک همراه نیز بهره ببرید. در این شرایط می‌تواند در نبردها عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارید. کلاس‌هایی که به دردتان می‌خورند Clawbringers ،Spore Wardens و Graveborns هستند.

نیازی نیست تجهیزات را به محض افتادن‌شان بردارید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

وقتی نهایتا موفق به کشتن یکی از دشمنان‌تان می‌شوید (مخصوصا دشمنی که قدرتمند است) بدن آن کاراکتر متلاشی می‌شود و شما می‌توانید به Loot کردن آن و برداشتن آیتم‌ها با ارزش بپردازید. مشخصا در این حالت چشم‌تان به دنبال پاداش است. قطعا در این شرایط به دنبال رنگ‌هایی هستید که به نظر آیتم کمیابی می‌آیند. در واقع در این شرایط شما مدام در ذهن‌تان مشخصات آیتم‌ها را مرور می‌کنید و آن‌ها را با آن چه خودتان دارید مقایسه می‌کنید. گیمرها بدون شک به دنبال آیتم‌های طلایی هستند که بتوانند به دردشان بخورند.

اما تند نروید! در راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands باید به این نکته اشاره کنیم که احتمالا در ادامه دشمنان زیادی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را نیز از دم تیغ بگذرانید. قرار نیست قابلیت لوت کردن از شما سلب شود. در واقع کلی آیتم مختلف و جدید و کاربردی در بازی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها نهایت بهره را ببرید. علاوه بر این، اگر سعی کنید عجولانه و پیش از حمله مجدد دشمن آیتم‌ها را جمع‌آوری کنید، احتمالا صرفا آن‌ها را برمی‌دارید و پیش از انتخاب دست به مقایسه قیمت و مشخصات‌شان با چیزهای که خودتان دارید نخواهید زد. این یعنی Inventory شما پر از آیتم‌های بی‌ارزش می‌شود که باید در ادامه به نحوی از شرشان خلاص شوید. پس سعی کنید در لوت کردن بیش از حد عجله نکنید.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

حتی اگر اسنایپر و شات گان دوست دارید، یک SMG هم همراه داشته باشید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

در این بخش از راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands قصد داریم کمی درباره سلاح‌ها صحبت کنیم. حتی در صورتی که شدیدا به اسنایپر (Sniper) و شات گان (Shotgun) علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنیم که یک SMG نیز دم دست داشته باشید. البته مجبور نیستید حتما یک SMG بردارید. در اصل آن چه می‌خواهید بگوییم این است که باید همراه خود یک سلاح نیز داشته باشید که قابل اطمینان بوده و استفاده از آن راحت باشد. حالت ایده‌آل این است که چنین سلاحی دارای یک خشاب بزرگ با ظرفیت گلوله فراوان باشد. علاوه بر این، بهتر است سرعت جایگذاری خشاب نیز در آن بالا باشد.

این نوع سلاح‌ها برای موقعیت‌هایی که در تنگنا گیر افتاده‌اید، حسابی مناسب خواهند بود. مثلا تصور کنید که در حال اسنایپ کردن هستید و ناگهان سه نفر از نیروهای دشمن از پشت سر به سمت‌تان می‌آیند، در این حالت یک چنین سلاحی می‌تواند به دردتان بخورد. این موضوع برای Death Saves نیز اهمیت زیادی دارد. این مکانیک مخصوص فرنچایز Borderlands و بازی Tiny Tina’s Wonderlands است. به لطف این مکانیک شما به محض تمام شدن نوار سلامتی‌تان نمی‌میرید، بلکه بر زمین می‌افتید و می‌توانید تلاش کنید با کشتن یکی از نیروهای دشمن، دوباره به حالت قبل برگردید. وقتی در این شرایط قرار دارید و روی زمین هستید، مطمئنا دوست ندارید با سلاحی مثل شات گان که به کندی Reload می‌شود دست به مقابله با دشمنان بزنید.

در دنبال کردن مراحل جانبی کوتاهی نکنید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

Tiny Tina یک Dungeon Master فوق‌العاده است. شما در این اثر به سادگی غرق در داستان اصلی می‌شوید و احتمالا پیش بردن مراحل جانبی را از یاد خواهید برد. البته باید بگوییم که این موضوع به ویژگی‌های شخصیتی شما به عنوان یک گیمر بستگی دارد. توصیه ما این است که از دنبال کردن مراحل جانبی اجتناب نکنید. شاید مدت کوتاهی پس وقت گذراندن در بازی با چندین باس به مبارزه بپردازید و دائما شکست بخورید. در این شرایط از خود می‌پرسید که چرا قادر به شکست دادن حریف نیستید. بهتر است مراحل جانبی را دنبال کنید تا بتوانید در مراحل اصلی با توانایی بیشتری ظاهر شوید.

آموزش تغییر DNS | چگونه با تغییر دی ان اس بازی کنیم؟
بخوانید

علاوه بر این، در راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands باید به این نکته اشاره کنیم که ماموریت‌های جانبی کاملا سرگرم‌کننده‌اند. مثلا در یکی از آن‌ها شما باید به یک کشاورز کمک کنید که دل معشوقه‌اش را به دست آورد. در جای دیگر باید به Tooth Fairy کمک کنید تا دندان‌ها‌ی‌اش را پیدا کند. به طور کلی مراحل جانبی پر از لحظات شادی‌آور است که می‌تواند حسابی جذب‌تان کند. پس اگر این بخش از بازی را کنار بگذارید، بخشی از تجربه به یاد ماندنی اثر را نادیده گرفته‌اید.

سعی کنید همیشه در موضع بالا قرار بگیرید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

اگر شما هم از جمله گیمرهایی هستید که دوست دارید از فاصله دور به نبرد بپردازید، احتمالا این ویژگی برای‌تان به یک امر غریزی تبدیل شده است. ما در راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands این نکته را بیشتر برای تازه‌واردانی ذکر می‌کنیم که هنوز چنین اقدامی را به صورت خودکار انجام نمی‌دهند. در این حالت شما از چندین مزیت برخوردار خواهید شد که مربوط به خود نبرد و شرایط عادی مربوط می‌شود:

  • دید خوبی از شرایط محیطی به دست می‌آورید
  • می‌توانید به راحتی آیتم‌های قابل لوت کردن، گنجینه‌ها، آیتم‌های مربوط به سلامتی، مواد منفجره و … را پیدا کنید
  • حواس‌تان به دشمنان‌تان خواهد بود
  • آیتم‌های قابل جمع‌آوری نظیر Lucky Dice را پیدا می‌کنید
  • در لحظه فقط با یک یا دو نفر از نیروهای دشمن رو به رو خواهید شد

در برخی از نقشه‌ها، پیدا کردن یک مکان مرتفع کار ساده‌ای است (مانند Weepwild Dankness). در محیط‌های دیگر نظیر Snoring Valley پیدا کردن چنین مکانی ساده نخواهد بود. به هر حال این نکته را به خاطر بسپارید، زیرا در آثار دیگر نیز به دردتان می‌خورد.

نسخه جدید بازی Tales from the Borderlands رسماً معرفی شد
بخوانید

یک یا دو نوع از سلاح را انتخاب کنید و فقط آن‌ها را به کار ببرید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

ما شدیدا توصیه می‌کنیم که تمرکزتان را روی یک، دو یا سه نوع سلاح بگذارید. اعتراف می‌کنیم که چنین کاری اصلا ساده نخواهد بود. زیرا در بین لوت کردن‌های‌تان ممکن است به صورت اتفاقی با سلاحی رو به رو شوید که معمولا از آن استفاده نمی‌کنید و در نهایت متوجه شوید که آن سلاح می‌تواند بهترین انتخاب برای‌تان باشد. چنین اتفاقی معمولا در اوایل بازی برای‌تان رخ می‌دهد.

به هر حال با وجود همه این‌ها ما به خاطر Blacksmith چنین توصیه‌ای را داریم. Blacksmith جایی در Brighthoof است که به شما اجازه می‌دهد ظرفیت خشاب‌های‌تان را ارتقا دهید. در دفعات اول که چنین کاری را انجام می‌دهید، هزینه زیادی از شما کسر نمی‌شود؛ اما پس از مدت کوتاهی، این ارتقاها نیاز به صرف هزینه هنگفتی پیدا می‌کنند. اگر سعی کنید پول‌های‌تان را صرف خرید تفنگ‌های مختلف کنید، در نهایت صرفا سلاح‌هایی با ظرفیت خشاب کم خواهید داشت. در صورتی که می‌توانید همان هزینه‌ها را برای ارتقا ظرفیت خشاب سلاح‌هایی که دارید، صرف کنید.

پیش از این که جادوهای‌تان را به کار ببرید، آن‌ها را تست کنید

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands

جادو‌ها در بازی Tiny Tina’s Wonderlands فوق‌العاده متنوع هستند. این یعنی هر گاه که Spell جدیدی به دست می‌آورید، باید به روش متفاوتی از آن استفاده کنید. برخی از این جادوها می‌توانند با تاثیر خاصی که می‌گذارند، به تعداد زیادی از دشمنان آسیب وارد کنند. در واقع باید بدانید که عملکرد هر یک از جادوها به موقعیت و شرایطی که از آن استفاده می‌کنید، بستگی دارد. برخی Spellها بسیار ساده هستند و صرفا موجب می‌شوند که بتوانید اشیا مختلف را به سمت دشمنان پرتاب کنید.

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
بخوانید

این که پیش از آغاز کردن نبرد بدانید هر جادو چه کاری را انجام می‌دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است. این دستورالعمل برای مبارزات مهم است و اگر اطلاعاتی از نحوه کارکرد Spellها نداشته باشید، نمی‌توانید در درگیری‌ها عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارید.

این بود راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands. نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا پیشنهادی برای تازه‌واردان به این اثر دارید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای خواندن جدیدترین راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

منبع: TheGamer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا