اختصاصی لیویتواسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟حرفه‌ای بازی کنراهنمای بازی

راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟

بازی Apex Legends جزو بتل رویال‌های موفق و پرطرفدار این روزهاست. اگر می‌خواهید این بازی را شروع کنید، با مطالعه راهنمای بازی Apex Legends خیلی زود حرفه‌ای می‌شوید.

بازی ایپکس لجندز با بیش از 100 میلیون پلیر، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین جهان است. روز به روز به آمار پلیرهای این بازی اضافه می‌شود. احتمالا شما هم تا به حال اسم این بازی را شنیده‌اید. اگر قصد تجربه بازی را دارید یا تازه آن را شروع کرده‌اید، در راهنمای بازی Apex Legends نکات مهمی را برای تبدیل شدن به یک پلیر حرفه‌ای به شما گفتیم. رعایت این نکات سطح بازی شما را چند پله افزایش می‌دهد.

تاریخچه بازی Apex Legends

ایپکس لجندز یک بازی بتل رویال رایگان در سبک شوتر اول شخص است. در سال‌های اخیر سبک بتل رویال طرفداران زیادی را جذب کرده و گیمرهای زیادی با این سبک آشنایی دارند. در بازی‌های بتل رویال باید منابع مختلفی را در زمین بازی جمع‌آوری کنید و به وسیله آن‌ها بقیه بازیکنان را از پا درآورید. آخرین نفر یا تیمی که زنده بماند، برنده بازی می‌شود.

راهنمای بازی Apex Legends، تاریخچه ایپکس لجندز

بازی Apex Legends توسط استودیو بازی‌سازی Respawn Entertainment تولید و در سال 2019 توسط شرکت Electronic Arts عرضه شد. این بازی در جهان بازی Titanfall جریان دارد. حتی بعضی از شخصیت‌های Titanfall هم در بازی حضور دارند. ایپکس لجندز در ابتدا برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شد. بعد از مدتی نسخه‌های نینتندو سوییچ، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و موبایل این بازی هم به بازار آمد. همین موضوع باعث شده که پلیرهای زیادی جذب این بازی شوند. چون می‌توان آن را روی هر دستگاهی تجربه کرد.

بازی پابجی را حرفه‌ای بازی کن! راهنمای حرفه‌ای بازی PUBG
بخوانید

بازی ایپکس لجندز بعد از عرضه نقدهای مثبتی زیادی دریافت کرد. پلیرهای از گیم‌پلی، سیستم پیشرفت بازی و ادغام عناصر مختلف از سایر سبک‌ها راضی بودند. این بازی به خوبی توانست در کنار سایر بازی‌های بتل رویال مثل پابجی، جایگاهی برای خودش دست و پا کند. بازی Apex Legends در همان هفته اول عرضه موفق شد 25 میلیون بازیکن جذب کند. در ماه اول عرضه هم بیش از 50 میلیون پلیر، این بازی را تجربه کردند. حالا ایپکس لجندز به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های جهان تبدیل شده است.

راهنمای بازی Apex Legends: آشنایی با بازی

بازی مثل سایر بازی‌های سبک بتل رویال به صورت تک نفره یا تیمی قابل انجام است. قبل از شروع هر مسابقه باید یکی از شخصیت‌های بازی یا Legends را انتخاب کنید. هر کدام از این شخصیت‌ها توانایی‌های منحصر به فرد خودشان را در بازی دارند. بازی Apex Legends دارای 2 حالت گیم‌پلی است.

حالت اول بازی همان بتل رویال است. در این حالت 20 تیم 3 نفره یا 30 تیم 2 نفره در بازی وجود دارند که باید آن‌ها را شکست دهید. مهم‌ترین تفاوت ایپکس لجندز با سایر بازی‌های بتل رویال مثل فورتنایت همین است. این بازی بر پایه همکاری تیمی طراحی شده و در ابتدا بخش تک نفره نداشت. البته مدتی بعد بخش تک نفره هم به بتل رویال ایپکس لجندز اضافه شد. در هر صورت بهترین تجربه بازی زمانی است که با دوستان خودتان به عنوان یک تیم وارد بازی شوید.

راهنمای بازی Apex Legends، آشنایی با بازی ایپکس لجندز

شما به همراه هم تیمی‌هایتان در یک جزیره فرود می‌آیید. باید مانند سایر بازی‌های بتل رویال سلاح، زره و سایر آیتم‌های داخل زمین بازی را بردارید. آیتم‌های سطح‌های مختلفی دارند و برخی از آن‌ها ضعیف و برخی دیگر هم قوی‌تر هستند. زمین مسابقه با گذشت زمان کوچک‌تر می‌شود. اگر خارج از محدوده باشید سطح سلامتی شما کم شود. در صورتی که مدت زیادی خارج از محدوده بازی بمانید، کشته می‌شوید.

تریلر گیم پلی جدید فصل 13 بازی Apex Legends منتشر شد
بخوانید

حالت بازی دیگر ایپکس لجندز، مود Arenas است. در این حالت بازیکنان در تیم‌های 3 نفره و در چند راند با هم مبارزه می‌کنند. نهایتا تیمی برنده می‌شود که حداقل 3 امتیاز داشته و از تیم حریف هم 2 امتیاز جلوتر باشد. در این حالت هم امکان انتخاب شخصیت وجود دارد. برخلاف حالت بتل رویال، آیتم‌های بازی روی زمین نیستند و باید آن‌ها را ابتدای راند از فروشگاه بخرید.

راهنمای بازی Apex Legends: حرفه‌ای شدن در بازی

حتی اگر بازی‌های بتل رویال دیگری مثل پابجی و فورنتایت را تجربه کرده باشید، بازی Apex Legends برای شما جدید خواهد بود. این بازی مکانیک و گیم‌پلی متفاوتی نسبت به بقیه بازی‌های بتل رویال و شوتر دارد. در نتیجه چیزهای زیادی را باید در مورد بازی یاد بگیرید. در ادامه راهنمای بازی Apex Legends تعدادی از نکات مهم برای حرفه‌ای شدن در بازی را به شما گفتیم.

شخصیت‌های بازی را خوب بشناسید

بازی ایپکس لجندز در زمینه انتخاب شخصیت، تا حدودی به بازی Rainbow Six Siege شباهت دارد. باید در ابتدای بازی یک شخصیت از بین شخصیت‌های موجود در بازی انتخاب کنید. هر شخصیت هم توانایی‌های خاص خودش را دارد. امکان انتخاب دو شخصیت یکسان در یک تیم هم وجود ندارد. قدم اول در بازی شناخت کامل شخصیت‌ها و توانایی‌های هر شخصیت است. برای انجام یک بازی حرفه‌ای و برنده شدن، باید شخصیت‌هایی را انتخاب کنید که در کنار هم قدرتمند باشند.

راهنمای بازی Apex Legends، شخصیت‌های بازی ایپکس لجندز

به عنوان مثال شخصیت Wraith یکی از محبوب‌ترین و قوی‌ترین شخصیت‌های ایپکس لجندز است. این شخصیت از ابتدای بازی و به صورت رایگان در دسترس گیمرها قرار دارد. تعدادی از شخصیت‌های بازی را هم باید با واحد پولی درون بازی آزاد کنید. Wraith یک نینجا است و مهارت‌های زیادی برای فرار و پنهان شدن از دست دشمنان دارد. ترکیب این شخصیت با شخصیت‌هایی مثل Ash و Pathfinder باعث می‌شود که تیم قوی و هماهنگی داشته باشید.

راهنمای بازی Prince of Persia Lost Crown | کامل‌ترین راهنمای شاهزاده ایرانی تاج گمشده
بخوانید

وقتی توانایی‌های هر شخصیت را بدانید، امکان پیش‌بینی حرکت رقیب هم خواهید داشت. شما در بازی باید بدانید که شخصیت حریف شما چه قدرتی دارد و چطور باید با آن مقابله کنید. بهترین کار این است که چندین باز شخصیت‌های مختلف بازی را امتحان کنید. با هر شخصیت در رقابت‌های بازی شرکت کنید تا در کار با آن شخصیت ماهر شوید. این طوری مهارت شما در بازی و در نتیجه تعداد پیروزی‌هایتان بیشتر می‌شود.

راهنمای بازی Apex Legends: شناخت سلاح‌ها و آیتم‌های بازی

در بازی ایپکس لجندز تعداد زیادی سلاح و آیتم وجود دارد. هر سلاح و آیتم دارای قدرت خاصی است. اگر می‌خواهید در بازی حرفه‌ای شوید، باید انواع سلاح‌ها و آیتم‌ها را بشناسید. به این ترتیب در زمین بازی بهترین سلاح و آیتم را برمی‌دارید. بعضی از سلاح‌ها و آیتم‌ها برای برخی از شخصیت‌های بازی بهتر هستند. البته با هر شخصیتی که باشید، امکان برداشتن همه سلاح‌ها و آیتم‌ها را دارید. منتها برای پیروزی در بازی بهترین سلاح را با توجه به مهارت خودتان و نوع شخصیت انتخاب کنید.

بهترین استراتژی این است که ابتدا فقط با چند سلاح خاص بازی کنید. به این ترتیب در استفاده از این سلاح‌ها ماهر می‌شوید. بعد به سراغ سایر سلاح‌ها بروید. برخی سلاح‌ها در آپدیت‌های بازی قوی یا ضعیف می‌شوند. در نتیجه هر وقت آپدیت مهمی برای بازی منتشر شد، حتما لیست تغییرات آن را چک کنید. علاوه‌بر سلاح‌ها و آیتم‌ها، نقشه بازی هم در آپدیت‌ها تغییراتی دارد. پس از تغییرات نقشه بازی هم غافل نشوید.

بالا بردن مهارت در هدف‌گیری و تیراندازی

در ابتدای راهنمای بازی Apex Legends در مورد سبک بازی توضیح دادیم. این بازی یک شوتر اول شخص است. در نتیجه مهارت هدف‌گیری تاثیر زیادی در پیروزی شما دارد. بهترین راه برای افزایش دقت هدف‌گیری، تمرین کردن است. باید آن‌قدر تمرین کنید تا در کمترین زمان ممکن بازیکنان دیگر را هدف بگیرید.

راهنمای بازی Overwatch 2 | همه هیروها و قابلیت‌ها
بخوانید
راهنمای بازی Apex Legends، هدف گیری و تیراندازی

در کنار تمرین به ابزار مناسب هم نیاز دارید. قطعا با یک ماوس خوب و دقیق بهتر هدف‌گیری می‌کنید. ماوس‌های گیمینگ انتخاب خوبی برای این بازی هستند. اکثر ماوس‌های گیمینگ امکان تغییر دقت ماوس را دارند. یک ماوس گیمینگ خوب بگیرید و سطح بازی خودتان را چند پله افزایش دهید.

نکته مهم دیگر تنظیم حساسیت ماوس است. در تنظیمات بازی گزینه‌ای برای تنظیم میزان حساسیت ماوس وجود دارد. این گزینه را طوری تنظیم کرده که راحت‌تر هدف‌گیری کنید. افزایش بیش از اندازه میزان حساسیت نه تنها کمکی به شما نمی‌کند، بلکه کار را برای هدف‌گیری بسیار سخت خواهد کرد. حتی داشتن مانیتور با رفش ریت بالا و کیبورد راحت هم روی سطح بازی شما تاثیر دارد. پلیرهای حرفه‌ای از بهترین ابزارها و تجهیزات برای بازی استفاده می‌کنند. در نتیجه برای بازی در سطح حرفه‌ای، به ابزار حرفه‌ای هم نیاز دارید.

بازی Apex Legends یک حالت تمرینی هم دارد. این حالت به شما کمک می‌کند تا در تیراندازی مهارت پیدا کنید. بازیکنان حرفه‌ای معمولا چند دقیقه قبل از شروع بازی با این حالت تمرین می‌کنند. با این کار به اصطلاح دست‌شان برای بازی اصلی گرم می‌شود. شما هم سعی کنید قبل از ورود به مسابقه، حداقل 10 دقیقه در حالت تمرینی بازی کنید.

راهنمای بازی Apex Legends: استریم و ویدیو آموزشی ببینید

برای حرفه‌ای شدن در بازی ایپکس لجندز باید سبک و نوع بازی پلیرهای حرفه‌ای را ببینید. همین الان که این مقاله را می‌خوانید، تعداد زیادی از پلیرهای حرفه‌ای این بازی در حال استریم هستند. علاوه‌بر این تعداد زیادی ویدیو آموزشی در مورد بازی Apex Legends در یوتیوب وجود دارد. با مشاهده این موارد بدون شک سبک بازی حرفه‌ای را یاد می‌گیرید.

یک استریمر طی ۳۷ ساعت از رنک Rookie به رنک Preadator بازی Apex Legends رسید
بخوانید

وقتی که در بازی حرفه‌ای شدید، خودتان باید استریم کنید و ویدیو یوتیوب بسازید. با این کار افراد بیشتری با شما آشنا می‌شوند. اگر می‌خواهید واقعا به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید، باید حتما در جمع حرفه‌ای‌ها هم حضور داشته باشید. استریم کردن از بازی به شما کمک می‌کند که جایگاهی در بین پلیرهای حرفه‌ای به دست آورید.

راهنمای بازی Apex Legends، استریم بازی ایپکس لجندز

شاید در ابتدا از استریم کردن و تولید ویدیو بترسید. اما باید حتما شروع کنید و به تدریج با کسب تجربه، کیفیت کارتان را بالاتر ببرید. استریم و ساخت ویدیو نه تنها شما را به عنوان یک پلیر حرفه‌ای معرفی می‌کند، بلکه درآمد زیادی هم برای‌تان دارد. حتی با این کار احتمال پذیرفته شدن در تیم‌های بزرگ و معروف را دارید.

Apex Legends را با دوستان‌تان بازی کنید

همانطور که پیش از این در راهنمای بازی Apex Legends گفتیم، این بازی گروهی است. به همین دلیل نحوه بازی تیمی شما تاثیر زیادی در برد یا باخت‌تان دارد. پس سعی کنید با کسانی وارد بازی شوید که با آن‌ها آشنا هستید. در این شرایط از نحوه بازی هم تیمی خودتان مطلع هستید و هماهنگی بیشتری با او خواهید داشت. علاوه‌بر این، سعی کنید در بازی همیشه با هم تیمی‌های خودتان ارتباط برقرار کنید. برای این کار می‌توانید از برنامه‌هایی مثل دیسکورد استفاده کنید.

راهنمای بازی Apex Legends: یک مربی استخدام کنید

خیلی از افراد برای کار با مربی در بازی‌های ویدیویی تردید دارند. ما معمولا برای کارهای مختلفی مثل تمرینات ورزشی از یک مربی مشاوره می‌گیریم. در بازی‌های ویدیویی هم دقیقا مثل بقیه فعالیت‌ها به مربی نیاز داریم. مربی راه و روش درست را به ما نشان می‌دهد. به همین دلیل سریع‌تر و بهتر پیشرفت می‌کنیم. مثلا اگر در حالت عادی 6 ماه طول بکشد تا در بازی Apex Legends حرفه‌ای شویم، با کمک مربی در 3 ماه می‌توانیم به همان سطح برسیم.

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

تقریبا اکثر پلیرهای حرفه‌ای ایپکس لجندز مربی دارند. مربی اشتباهات بازیکن را به او می‌گوید و راهنمایش می‌کند تا این اشتباهات را برطرف کند. به عبارت دیگر خیلی از موارد و نکات داخل بازی را باید با آزمون و خطا بفهمید، اما مربی همین نکات را به صورت ساده به شما آموزش می‌دهد. پس لازم نیست وقت خودتان را روی آزمون و خطا هدر بدهید. خیلی از گیمرها هزینه زیادی بابت خرید آیتم‌های داخل بازی می‌پردازند. به جای چنین هزینه‌هایی بهتر است یک مربی استخدام کنید تا سطح بازی شما به سرعت بالا برود.

راهنمای بازی Apex Legends، داشتن مربی بازی ایپکس لجندز

خیلی از گیمرها فکر می‌کنند با تمرین زیاد قطعا پلیر بهتری می‌شوند. باید توجه کنید که فقط با تمرین درست و اصولی می‌توانید حرفه‌ای شوید. مربی به شما کمک می‌کند که اصولی و صحیح تمرین کنید. مربی نقاط ضعف شما را پیدا می‌کند و به شما می‌گوید چکار کنید تا آن‌ها برطرف شوند. در اصل وقتی مربی دارید با 3 ساعت تمرین همان نتیجه‌ای را می‌گیرید که بدون مربی در 8 ساعت تمرین به دست می‌آورید. نتیجه این که 5 ساعت زمان بیشتری برای استراحت و ریکاوری دارید.

در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنید

هدف از ارائه راهنمای بازی Apex Legends این است که شما به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید. از یک جایی به بعد، یعنی زمانی که به مکانیزم‌های بازی و گیم‌پلی آن مسلط شدید؛ وقش می‌رسد که مهارت‌های خودتان محک بزنید. بهترین کار برای این سطح خودتان را ارتقا دهید، شرکت در رقابت‌های بزرگ و معتبر است. برای این کار اول باید از رقابت‌های کوچک‌تر و محلی شروع کنید.

راهنمای بازی Stray | راهنمای کامل پیدا کردن خاطرات و آیتم‌ها
بخوانید

سعی کنید در تورنمنت‌هایی که در اطراف‌تان برگزار می‌شود شرکت کنید. مهم این نیست که حتما برنده شوید. مهم‌ترین دلیل شرکت در مسابقات مختلف این است که تجربه کسب کنید. به تدریج در رقابت‌های بزرگ‌تر و معتبرتر شرکت کنید. به این ترتیب شما به یک پلیر حرفه‌ای ایپکس لجندز تبدیل می‌شوید.

راهنمای بازی Apex Legends، شرکت در تورنومنت ایپکس لجندز

با سختی‌های یک گیمر حرفه‌ای بودن کنار بیایید

تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای با درآمد بالا چیزی است که همه بازیکنان Apex Legends به دنبال آن هستند. در راهنمای بازی Apex Legends قرار نیست فقط در مورد مزایای حرفه‌ای شدن در بازی صحبت کنیم. تبدیل شدن به یک پلیر حرفه‌ای Apex Legends مسئولیت‌های زیادی دارد. به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای همه از شما انتظار دارند خیلی خوب بازی کنید و همیشه برنده باشید. اما واقعیت این طور نیست.

مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، حفظ تمرکز و روحیه است. به هیچ وجه نباید ناامید شوید یا روحیه خودتان را ببازید. باید با فشارهایی که از اطراف به شما وارد می‌شود مقابله کنید. الان ایپکس لجندز بیش از 100 میلیون بازیکن دارد. از این بین حدود هزار بازیکن حرفه‌ای وجود دارد. یعنی از هر 100 هزار بازیکن، یک نفر پلیر حرفه‌ای ایپکس لجندز است. قرار گرفتن در این جمع کار سختی است. وقتی هم که به این سطح برسید تا رقابت اصلی شما شروع می‌شود.

راهنمای بازی Apex Legends: پلیرهای حرفه‌ای چقدر درآمد دارند؟

احتمالا از خودتان می‌پرسید که آیا تبدیل شدن به یک پلیر حرفه‌ای در ایپکس لجندز ارزش‌اش دارد؟ در هر صورت شما برای حرفه‌ای شدن در بازی باید زمان زیادی را صرف کنید. در همین زمان می‌توانید یک مهارت دیگر یاد بگیرید و از آن به درآمد برسید. پلیرهای حرفه‌ای قطعا فقط برای تفریح بازی نمی‌کنند. این کار برای آن‌ها مثل یک شغل است. به همین دلیل برای یک پلیر حرفه‌ای کسب درآمد از بازی اهمیت دارد.

راهنمای بازی Tekken 8 | ترفندهایی برای بهتر بازی کردن تیکن ۸
بخوانید

حالا درآمد بازی آن‌قدر خواهد بود که ارزش زمانی که پای آن می‌گذاریم را داشته باشد؟ قطعا بله. بازیکنان حرفه‌ای ایپکس لجندز از راه‌های مختلفی درآمد دارند. در عکس زیر درآمد چندتا از حرفه‌های ایپکس لجندز را می‌بینید.

راهنمای بازی Apex Legends، درآمد بازیکنان ایپکس لجندز

این میزان درآمد در حالی است که بازی Apex Legends جزو عنوان‌های سودآور صنعت Esport نیست. بازی‌های زیادی وجود دارند که پلیرهای حرفه‌ای آن‌ها درآمد میلیون دلاری دارند. در عکس زیر سودآورترین بازی‌های ویدیویی برای گیمرها را می‌بینید.

راهنمای بازی Apex Legends، بازی های پردرآمد برای گیمرها

بازی ایپکس لجندز در ورزش‌های الکترونیکی تازه وارد است. به همین دلیل جایزه رقابت‌های آن نسبت به بازی‌های قدیمی‌تر، کمتر به نظر می‌رسد. با این وجود هنوز هم درآمدی که پلیرهای حرفه‌ای از این بازی دارند بسیار زیاد است. همین درآمد بالا خودش انگیزه خوبی است که برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای در ایپکس لجندز تلاش کنید. به هیچ عنوان بازی‌های رایانه‌ای را دست کم نگیرید. این روزها ویدیو گیم در حال گسترش است. همین موضوع باعث شده که توجه به این حوزه بیشتر شود. حتی برخی از دانشگاه‌های خارجی برای پلیرهای حرفه‌ای بورسیه تحصیلی در نظر می‌گیرند.

در راهنمای بازی Apex Legends سعی کردیم شما را با یکسری نکات کلی در مورد مسیر حرفه‌ای شدن در این بازی آشنا کنیم. به نظر شما چه نکته‌ای دیگری برای تبدیل شدن به یک پلیر حرفه‌ای ایپکس لجندز وجود دارد؟ اگر راه‌های دیگری را می‌دانید در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

برای خواندن دیگر راهنماهای حرفه‌ای بازی همراه لیویتو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا