اختصاصی لیویتواسلایدشوپیشنهاد سردبیرچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

در جدیدترین قسمت از مجموعه مقالات راهنمای بازی به سراغ جدیدترین ماجراجویی لینک در سرزمین هایرول رفته‌ایم، در ادامه با لیویتو همراه شوید تا به راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom بپردازیم؛ کامل‌ترین راهنمای فارسی بازی جدید زلدا.

با توجه به نقشه بزرگ و تعداد زیاد فعالیت‌های موجود، نمی‌توانم بگویم که ابتدا در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom باید چه کاری انجام دهید. حتی اگر می‌خواهید به تنهایی روی داستان اصلی متمرکز شوید، احتمالاً حواس‌تان به مراحل جانبی، گنج‌یابی و هم‌سفرانی که نکاتی را در مورد مکان‌ها برای بررسی به اشتراک می‌گذارند، پرت خواهد شد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

اگر احساس ترس می‌کنید، نگران نباشید. این راهنمای جامع را که باید پیش از تجربه Tears of the Kingdom مطالعه کنید، از تغییرات و ترفندهایی که سفر را بسیار آسان‌تر می‌کند تا مکانیک‌هایی که در کل ماجراجویی به شما کمک می‌کنند را پوشش می‌دهد.

منطقه ابتدایی بازی را بدون Greaves Archaic Warm ترک نکنید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

مقاومت در برابر سرما را نباید در Tears of the Kingdom ساده انگاشت، داشتن تجهیزات مناسب برای آن مهم است. در Great Sky Island، به طور تصادفی به Zonai Dispenser در سمت شرق نقشه برخورد خواهید کرد. در راه خود به طرف آنجا، در نزدیکی Bottomless Cave، درخت عظیمی را می‌بینید که از وسط نصف شده است، درختی که می‌توانید وارد آن شوید.

آنجا، در کنار برخی از مواد مفید، صندوقچه‌ای را پیدا می‌کنید که حاوی Archaic Warm Greaves است. آن‌ها نه تنها عالی به نظر می‌رسند، بلکه به مقاومت در برابر سرما نیز کمک می‌کنند. اگر آن را از دست بدهید، همیشه می‌توانید برگردید و بعداً آن را پیدا کنید، اما اگر می‌توانید بهتر است در زمان صرفه‌جویی کنید (شما همچنین Archaic Tunic را در Great Sky Island پیدا خواهید کرد، اما توجه داشته باشید که این زره در برابر سرما مقاومتی ایجاد نمی‌کند).

این قطعه زرهی در سفر پیش رو بسیار مفید خواهد بود، به خصوص اگر بخواهید به Rito Village مراجعه کنید. ما آن را بسیار دوست داشتیم، تا جایی که مجبور شدیم آن را به بخش اختصاصی بهترین زره خود اضافه کنیم، جایی که درباره قطعات و مجموعه‌های دیگری صحبت می‌کنیم که باید حواس‌تان به جمع آوری آن‌ها باشد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – به محض اینکه روی زمین قرار گرفتید، به سمت Castle Ruins بروید

پس از بخش آموزش، ممکن است فریفته شوید که در اطراف پرسه بزنید و کاوش کنید. در حالی که این واقعاً یک انتخاب جذاب است، اما شما باید مراحل داستانی اصلی را دنبال کنید و در اولین فرصت زمانی از Castle Ruins دیدن کنید.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

پس از بازگشت به Lookout Landing، شخصیت Purah جزئیاتی را در مورد نحوه باز کردن قفل پاراگلایدر، که برای این تجربه حیاتی است، به اشتراک می‌گذاریم. شما نباید بدون دریافت آن به دل طبیعت وحشی و وسیع هایرول بروید!

از Lookout Landing دیدن کنید (سپس آن را دوباره و دوباره انجام دهید)

دلیلی وجود دارد که چرا Lookout Landing اولین روستایی است که با آن روبرو می‌شوید. Hyrule مکان بزرگی است، اما این لوک اوت لندینگ است که برای تجربه اصلی و مرکزی در نظر گرفته شده.

از همان ابتدا، اگر پس از دریافت مرحله بازدید از چهار منطقه اصلی با پورا صحبت کنید، او در واقع آن‌ها را روی نقشه شما علامت گذاری می‌کند. گپ زدن با رابی منجر به سرنخ‌های متعدد در مورد امکانات Purah Pad شما می‌شود. در نهایت، یک پالایشگاه نیز ظاهر می‌شود و مغازه لباس‌فروشی قطعات زره را بسته به پیشرفت داستان اصلی شما می‌چرخاند.

در اصل، مطمئن شوید که هر چه زودتر Lookout Landing را بررسی کنید، سپس هر از چند گاهی برگردید و مطمئن شوید که با شخصیت‌های اصلی چت می‌کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

با این شراین‌ها تعامل داشته باشید تا تجربه بازی خود را آسان کنید

برای باز کردن یک نقطه فست تراول سفر سریع به آن، نیازی به تکمیل یک شراین ندارید. در Tears of the Kingdom تنها چیزی که لازم است این است که با آن تعامل داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه با شراین‌های Hyrule تعامل دارید، حتی اگر هنوز علاقه‌ای به حل پازل درون آن‌ها ندارید. این به ویژه برای مناطقی که فقط از آن‌ها عبور می‌کنید مفید است، زیرا بعداً بازگشت به آن‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، برای مکان‌هایی که دروازه سفر سریع مستقیم ندارند، معمولاً شراین‌هایی در این نزدیکی وجود دارد که می‌توانید آن را فعال کنید تا سفر به دور دنیا را برای خودتان آسان‌تر کنید.

در اینجا چند پیشنهاد برای شراین‌هایی وجود دارد که در مراحل اولیه، مکان‌های مفیدی برای سفر سریع ایجاد می‌کنند:

 • Kyonosis Shrine: در مسیر شما به سمت Castle Ruins پیدا می‌شود، که برای یک بک ترکینگ اجتناب‌ناپذیر عالی است.
 • Ekochiu Shrine: شمال شرقی لندینگ اوت، نزدیک به اصطبل وودلند.
 • Makasura Shrine: شرق میدان هایرول و درست قبل از روستای کاکاریکو، موقعیتی که آن را به یک مکان عالی برای سفر سریع برای شهر تبدیل کرده است.
 • Sinakawak Shrine: شمال غربی لوک اوت لندینگ، مناسب برای رسیدن سریع به New Serenne Stable.
 • Orochium Shrine: در شمال نزدیک تابانتا توندرا، برای رسیدن به اصطبل اسنوفیلد مفید است.
راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – به این برج بروید

پس از اینکه به برج‌های Skyview در Lookout Landing دسترسی پیدا کردید، توصیه می‌کنم به سمت شمال غربی به سمت برج Lindor’s Brow Skyview در مختصات (-1903، 1243، 0297) بروید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جاده اصلی به سمت Hyrule Ridge بچسبید و تا زمانی که به برج بالای تپه برخورد کنید به سمت شمال حرکت کنید.

این منطقه خوبی برای کاوش در ساعات اولیه بازی شما است، زیرا سطح مهارت مورد نیاز و دشمنان نسبتاً قابل قبول هستند و منابع فراوانی دارند. همچنین یک قدم به روستای ریتو نزدیک‌تر می‌شوید و این موضوع بازدید نهایی شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

از آن لحظه به بعد، می‌توانید هر چه زودتر به تدریج یا پشت سر هم به فتح برج‌ها ادامه دهید. در هر صورت، با انجام این کار فقط در کوتاه‌مدت یا بلندمدت به خودتان کمک خواهید کرد، به‌ویژه که قفل بخشی از نقشه آسمان را نیز باز خواهید کرد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

توقف در منطقه New Serenne Stable

اصطبل موجود در Lookout Landing از همان ابتدا در دسترس نیست، اما یکی در نزدیکی آن وجود دارد که می‌تواند کمک کننده باشد. می‌توانید New Serenne Stable را در مختصات (-1349, 0736, 0085) بیابید و جاده اصلی شمال غربی Lookout Landing را دنبال کنید. اگر قصد سفر به Lindor’s Brow را دارید، به طور تصادفی با آن برخورد خواهید کرد.

در واقع New Serenne Stable یک مکان عالی برای خرید اسب برای خود است و تا زمانی که به ساختن دستگاه‌های Zonai دست پیدا نکنید، عبور از جاده‌ها را آسان‌تر می‌کند. بعلاوه، اصطبل‌ها مکان‌های مناسبی برای جمع‌آوری هم‌سفرانی هستند که علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری پتانسیل‌های بالقوه برای گنج و جستجو هستند.

مهم‌تر از همه این‌ها، گپ زدن با فردی که در پیشخوان است، مکانیک Pony Points را آغاز می‌کند، که پاداش های زیادی ارائه می‌دهد – از مهار اسب شما تا بلیط خواب رایگان در اصطبل.

نینتندو سوییچ 2 ممکن است از سرویس Nintendo Switch Online بهره ببرد
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – فتح کردن معابد داستان اصلی یک مزیت پیمایشی در بر دارد

چهار منطقه اصلی Hyrule همگی از شرایط محیطی خاصی رنج می‌برند که پیمایش را بسیار پیچیده می‌کند. خوشبختانه، می‌توانید با تکمیل معابد داستان اصلی، خطرات هر دهکده اولیه را از بین ببرید.

توصیه ما این است که از روستای ریتو شروع کنید. در Lookout Landing، شخصیت Purah به شما توصیه می‌کند که ابتدا به منطقه Rito بروید و دلیل خوبی هم دارد. زمانی که بهترین زره‌ها را برای مقاومت در برابر کولاک به سمت شمال حمل می‌کنید، خطراتی که در راه با آن‌ها روبرو می‌شوید نسبتاً برای مبتدیان دوستانه خواهند بود. به‌علاوه، اگرچه من پاداش پایان معبد باد را اسپویل نمی‌کنم، اما قطعاً ارزش آن را دارد که قبل از سه مورد دیگر دنبال شود.

در مورد اینکه بعد از روستای ریتو به کجا بروید، این به شما بستگی دارد – اگرچه اگر به راهنمایی نیاز دارید، ادامه مقاله راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom می‌تواند برای شما کمک کننده باشد.

توانایی‌های لینک را در اسرع وقت دریافت کنید

[هشدار: این بخش حاوی اسپویلرهایی برای یک مکانیک فوق العاده در Tears of the Kingdom است.]

هنگامی که با Hyrule جدید و متحول شده آشنا شدید، متوجه خواهید شد که یک شکاف پر نشده در چرخ توانایی‌های شما وجود دارد. یکی از مواردی که در اینجا وجود ندارد — هشدار فاش شدن مکانیک بازی — Autobuild است که می‌توانید با دنبال کردن کوئست لاین رابی به عنوان بخشی از داستان اصلی آن را به دست آورید. پس از دریافت مأموریت برای کمک به چهار منطقه اصلی، حتماً با رابی در Lookout Landing صحبت کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

سپس برای اولین بار از شما می‌خواهد که در اعماق پیمایش کنید (برای کوئستی با نام دقیق “Camera Work in the Depths”). به بازی کردن ادامه دهید تا به مرحله دومی که به Autobuild منتهی می‌شود، با نام «A Mystery in The Depths» برخورد کنید. این یک مهارت عالی برای اولویت بندی است، زیرا به شما امکان می‌دهد که ساختارهای Zonai را از روی شماتیک آن‌ها بسازید، و شما را از دردسر ترکیب کردن مواد به صورت دستی در هر بار، نجات می‌دهد.

نقشه شراین‌ها و مکان آن‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom

یافتن مکان‌های شراین‌ها در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های جانبی خواهد بود که به واسطه آن سطح Hyrule و فراتر از آن را کاوش می‌کنید.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

ما نقشه‌های شراین‌ها برای سطوح سطح هایرول و آسمان را داریم، در این بخش نقشه‌های شراین‌ها برای هر منطقه که توسط نزدیک‌ترین برج Skyview تفکیک شده است را فهرست کرده‌ایم.

نقشه و مکان شراین‌های زلدا

تا کنون، ما 66 شراین را پیدا کرده‌ایم، اما همچنان در حال کاوش در Tears of the Kingdom و باز کردن قفل شراین‌ها هستیم. ما به‌روز رسانی این پست ادامه می‌دهیم تا زمانی که همه آن‌ها را پیدا کنیم. فعلاً به فهرست شراین‌های موجود در سطح بازی توجه فرمایید:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

و هر شراینی که تاکنون در جزایر آسمانی پیدا کرده‌ایم:

برای مشاهده جزئیات بیشتر، در اینجا هر شراین نشان داده شده در بالا، به تفکیک منطقه به منطقه آمده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – نقشه مکان شراین‌های منطقه Lookout Landing

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

 • Ishodag Shrine (-0885, 0418, 0048)
 • Jiosin Shrine (-0240, -0374, 0026)
 • Kyononis Shrine (-0205, 0451, 0021)
 • Sepapa Shrine (0219, 1082, 0028)
 • Susuyai Shrine (-0785, -0433, 0018)
 • Yamiyo Shrine (0333, 0468, 0029)

محل شراین‌های Hyrule Field

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

 • Kamizun Shrine (-0176, -1557, 0023)
 • Kyokugon Shrine (-0710, -1550, 0006)
 • Mayachin Shrine (-0705, -0866, 0031)
 • Riogok Shrine (-1443, -1616, 0089)
 • Sonapan Shrine (-1921, -0356, 0228
 • Tajikats Shrine (0344, -1007, 0016)
 • Teniten Shrine (-0073, -1115, 0021)
 • Tsutsu-um Shrine (-1422, -1350, 0068)
 • Tadarok Shrine (-2658, -2236, 0067)

نقشه مکان شراین‌های SAHASRA SLOPE

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

 • Eshos Shrine (1564, -1945, 0157)
 • Jonsau Shrine (1743, 0018, 0025)
 • Makasura Shrine (1770, -1050, 0166)
 • Morok Shrine (1183,-0780, 0133)
 • Tukarok Shrine (0915, -0250, 0035)

نقشه مکان شراین‌های LINDOR’S BROW

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

 • Kiuyoyou Shrine (-1106, 2086, 0104)
 • Makurukis Shrine (-2848, 0629, 0233)
 • Oromuwak Shrine (-3079, 1618, 0243)
 • Runakit Shrine (-2534, 1167, 0177)
 • Sinakawak Shrine (-1413, 0757, 0089)
 • Taki-ihaban Shrine (-1828, 1196, 0147)

محل شراین‌های Gerudo Highlands

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

 • Gasas Shrine (-4152, 0098, 0040)
 • Turakamik Shrine (-2655, -2236, 0067)

نقشه مکان شراین‌های Gerudo Canyon

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

در اینجا همه شراین‌های Gerudo Canyon که تاکنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • Chichim Shrine (-3211, -3007, -0049)
 • Karahatag Shrine (-3726, -3625, 0043)
 • Kitawak Shrine (-1529, -2928, 0321)
 • Mayatat Shrine (-3292, -2509, 0024)
 • Soryotanog Shrine (-3883, -2964, 0123)

نقشه مکان شراین‌های POPLA FOOTHILLS

در اینجا فهرست تمام شراین‌های POPLA FOOTHILLS که تاکنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • En-oma Shrine (0104, -2517, -0087)
 • Ishokin Shrine (-0562, -3524, 0129)
 • Jiukoum Shrine (0867, -2280, 0141)
 • Joju-u-u Shrine (1516, -3576, 0142)
 • Utsushok Shrine (0669, -3358, 0072)
رئیس نینتندو به شایعات درباره سوییچ 2 خاتمه داد: «این اخبار درست نیستند»
بخوانید

نقشه مکان شراین‌های RABELLA WETLANDS

در اینجا فهرست همه شراین‌های Rabella Wetlands که تاکنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

 • Bamitok Shrine (3094, -3209, 0082)
 • Marari-In Shrine (4632, -3712, 0018)
 • Sifumim Shrine (2826, -3271, 0078)

نقشه مکان شراین‌های MOUNT LANAYRU

در اینجا همه شراین‌های MOUNT LANAYRU که تا کنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

 • Anedamimik Shrine (4231, -2178, -0012)
 • Jikais Shrine (4266, -1674, 0182)
 • Sihajog Shrine (4544, -0845, 1121)
 • Zanmik Shrine (3469, -2180, 0148)

نقشه مکان شراین‌های UPLAND ZORANA

در اینجا همه شراین‌های Upland Zorana که تاکنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

 • Apogek Shrine (3887, -0217, 0164)
 • Gatanisis Shrine (4498, 0825, 0095)
 • Ihen-a Shrine (3784, 0579, 0485)
 • Maoikes Shrine (2277, 0150, 0079)
 • Mogawak Shrine (3298, 0424, 0112)
 • Rasitakiwak Shrine (4166, 1323, 0229)
 • Yomizuk Shrine (4412, -0610, 0034)

نقشه مکان شراین‌های ULRI MOUNTAIN

در اینجا مکان همه شراین‌های ULRI MOUNTAIN که تاکنون پیدا کرده‌ایم آمده است:

 • Domizuin Shrine (3305, 1443, 0426)
 • Gemimik Shrine (4513, 2116, 0001)
 • Jochi-ihiga Shrine (3809, 1219, 0090)
 • Jochi-iu Shrine (4346, 2875, 0165)
 • Kamatukis Shrine (3431, 3355, 0071)
 • Mayachideg Shrine (3061, 1823, 0216)

نقشه مکان شراین‌های Eldin Canyon

 • Ekochiu Shrine (1059, 1276, 0045)
 • Isisim Shrine (1842, 2841, 0363)
 • Kisinona Shrine (2567, 1245, 0173)
 • Kimayat Shrine (2863, 3637, 0241)
 • Marakuguc Shrine (1761, 2508, 0437)
 • Momosik Shrine (2959, 2758, 0524)
 • Sibajitak Shrine (2401, 3273, 0402)
 • Sitsum Shrine (2367, 2598, 0790)
 • Timawak Shrine (1798, 1639, 0311)

نقشه مکان شراین‌های Thyphlo Ruins

در اینجا مکان تمام شراین‌های Thyphlo Ruins که تاکنون پیدا کرده‌ایم آمده است:

 • Kikakin Shrine (-0395, 2736, 0287)
 • Mayak Shrine (1270, 3733, 0106)
 • Musanokir Shrine (0408, 2133, 0144)
 • Sikukuu Shrine (0700, 2793, 0226)

نقشه مکان شراین‌های Pikida Stonegrove

در اینجا همه شراین‌های Pikida Stonegrove که تاکنون پیدا کرده ایم آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • Orochium Shrine (-1638, 2643, 0239)
 • Mayausiy Shrine (-1165, 2602, -0083)
 • Mayaotaki Shrine (-0823, 3535, 0235)

نقشه مکان شراین‌های Rospro Pass

در اینجا همه شراین‌های Rospro Pass که تاکنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • Eutoum Shrine (-3506, 3570, 0387)
 • Gatakis Shrine (-3650, 1805, 0168)
 • Sahirow Shrine (-3355, 2387, 0361)

نقشه مکان شراین‌های جزیره‌های آسمانی

در اینجا مکان دقیق همه شراین‌های جزیره‌های آسمانی که تاکنون پیدا کرده‌ایم آورده شده است:

 • Ga-Ahisas Shrine (-3596, 0962, 1699)
 • Ganos Shrine (-3366, 0468, 1695)
 • Gutanbac Shrine (0709, -1381, 1584)
 • Ijo-o Shrine (-3863, 2684, 0702)
 • Igoshon Shrine (3480, 0664, 1326)
 • In-isa Shrine (0013, -1506, 1408)
 • Jinodok Shrine (-1257, -1487, 1008)
 • Jirutagumac Shrine (2916, 0533, 0951)
 • Josiu Shrine (1759, -1208, 0924)
 • Kadaunar Shrine (1883, 1202, 1251)
 • Kahatanaum Shrine (-3294, 3430 1347)
 • Kumamayn Shrine (2856, -2857, 1212)
 • Mayam Shrine (0341,2814, 1821)
 • Mayanas Shrine (4613, -0947, 1790)
 • Mayaumekis Shrine (-2947, 3051, 0897)
 • Nachoyah Shrine (0390, -1162, 2298)
 • Natak Shrine (3669, 1488, 1157)
 • Rakashog Shrine (-1715, -2119, 1149)
 • Siyamotsus Shrine (-1793, -3331, 1015)
 • Tenbez Shrine (-056, 3535, 0234)
 • Ukoojisi Shrine (1470, -2170, 0585)
 • Ukouh Shrine (0275, -0910, 1460)
راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

نکاتی برای یافتن شراین‌ها

بهترین نکته برای یافتن شراین، تکمیل مراحل جانبی «Hateno Village Research Lab» برای رابی است تا پد Purah خود را با سنسور شراین ارتقاء دهید. هنگامی که با شراینی در نزدیکی روبرو می‌شوید، صدای آن مانند سونار برای Shrines of Light می‌شود.

با این حال، فراتر از آن، چند راه برای محدود کردن جستجوی شما وجود دارد:

 • در نزدیکی روستاها و اصطبل‌ها جستجو کنید. همیشه شراینی بسیار نزدیک به اصطبل وجود دارد، و هر روستا (و شهر و منطقه و غیره) در داخل یا نزدیک خود شراینی خواهد داشت.
 • به بالای لایت روت نگاه کنید. در Depths، شما از lightroots بازدید می‌کنید تا بخش‌های بزرگی از نقشه را روشن کنید (و هر گونه آسیب تاریکی که متحمل شده‌اید را التیام دهید). لایت روت‌ها همیشه مستقیماً زیر شراین قرار دارند – و نام آن‌ها عبارت است از املای نام شراین به صورت معکوس (یا برعکس).
 • شب هنگام از آسمان کاوش کنید. در شب هنگام، از یک برج Skyview دیدن کنید و خود را به هوا پرتاب کنید. پیچ و تاب سبز درخشان بالای شراین در تاریکی کمی راحت‌تر قابل مشاهده است.

و به یاد داشته باشید: لازم نیست شراین را تکمیل کنید تا آن را به عنوان یک نقطه سفر سریع فعال نمایید. تعامل با نماد درخشان در جلو، نقطه سفر سریع را باز می‌کند (و رنگ نماد شراین را روی نقشه شما ترکیبی از زرد و آبی می‌کند)، ما در راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom توصیه می‌کنیم که همیشه می‌توانید بعداً برای دریافت Light یا Blessing خود بازگردید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

بهترین ترتیب «Regional Phenomena» در Zelda: Tears of the Kingdom

«پدیده‌های منطقه‌ای» یا Regional Phenomena یکی از مأموریت‌های داستانی اصلی هستند که باید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom تکمیل کنید.

شخصیت Purah شما را موظف می‌کند تا بررسی کنید که در اطراف شهرهای متحد در Hyrule چه خبر است: Rito Village, the Zora’s Domain, Goron City و Gerudo Village. برای کسانی که Breath of the Wild را بازی کرده‌اند، این‌ها را به‌عنوان خانه‌های مسابقات منحصربه‌فرد در اطراف Hyrule و همچنین همراهان و جانوران الهی Divine Beasts از بازی قبلی می‌شناسند.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

برای به دست آوردن توانایی‌های جدید باید به سراغ هر یک از آن‌ها بروید، اما ابتدا باید به کدام منطقه بروید؟ اگرچه ترتیب درستی وجود ندارد، اما برخی مناطق وجود دارند که شکست دادن دشمنان آن‌ها آسان‌تر از سایرین است و باعث می‌شود آن‌ها در اوایل بازی محیط دوستانه‌تری داشته باشند.

در زیر، ترتیب مناطقی که باید در پدیده‌های منطقه‌ای بر اساس سختی انتخاب شوند را همراه با توضیحات خود در مورد دلیل آن فهرست می‌کنیم. همچنین به شما اطلاع خواهیم داد که از تکمیل هر بخش چه توانایی‌هایی کسب می‌کنید.

اگر می‌خواهید چیزهای دیگری برای اولویت‌بندی در شروع بازی بدانید، این بخش از راهنمای ما می‌تواند کمک‌کننده باشد و شما را همراهی خواهد کرد.

بهترین ترتیب Regional Phenomena

در یک نگاه، بهترین ترتیب پیشنهادی ما راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom برای تکمیل کوئست Regional Phenomena به شرح زیر است:

 1. روستای ریتو Rito Village (شمال غربی)
 2. سرزمین زورا Zora’s Domain (جنوب شرقی)
 3. شهر گورون Goron City (شمال شرقی)
 4. شهر گرودو Gerudo Town (جنوب غربی)

کوئست مربوط روستای ریتو ساده‌ترین است و می‌توانید با شلوارهای مقاوم در برابر سرما که از منطقه آموزشی جزیره بزرگ آسمانی دریافت کرده‌اید، به آن مراجعه کنید و انجام آن را حتی بدون انبوه مواد بسیار آسان می‌کند. از طرف دیگر، Gerudo Desert بسته به زمان روز هم به مقاومت در برابر گرما و هم مقاومت در برابر سرما نیاز دارد و مبارزات سخت‌تری دارد که به مواد بیشتری مورد نیاز است.

در ادامه توصیه‌های  مفصل ما در مورد آنچه در هر منطقه با آن مواجه خواهید شد، آورده شده است، اگر ترجیح می‌دهید به ترتیب دلخواه خود به مسائل بپردازید:

 1. روستای ریتو Rito Village

پوراه Purah در واقع اشاره می‌کند که ابتدا باید به روستای ریتو بروید. اگرچه این منطقه در یک کولاک سرد محصور شده است، شما باید قبلاً شلوارهای مقاوم در برابر سرما را از بخش افتتاحیه در جزایر آسمانی بزرگ دریافت کرده باشید. شما همچنان به سطح دیگری از مقاومت در برابر سرما نیاز دارید تا منطقه را به پایان برسانید، اما در حال حاضر امکان دستیابی به آن را نخواهید داشت.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

به طور کلی، مبارزه و مسیرهایی که برای رسیدن به معبد باد طی می‌کنید، ساده است و جای کمی برای خطا باقی می‌گذارد. این یک منطقه ابتدایی بسیار خوب است، منطقه‌ای که در آن لازم نیست زیاد نگران تهیه بسیاری از لوازم باشید.

راهنمای شخصیت های بازی MultiVersus | از بتمن تا آریا استارک
بخوانید

هنگامی که معبد باد را پشت سر گذاشتید، توانایی تولین برای وزش باد افقی در هر مسیری که با آن روبرو است را باز می‌کنید و به شما امکان می‌دهد هنگام سر خوردن به مناطق بیشتری برسید. این برای اکتشاف اولیه و انجام جهش‌های بزرگ که ممکن است استقامت لازم برای دستیابی به آن‌ها را نداشته باشید، عالی خواهد بود.

 1. سرزمین زورا Zora’s Domain

ترفند عجیبی برای رسیدن به Zora’s Domain مانند بازی Breath of the Wild وجود ندارد، بنابراین بدون نگرانی در مورد صخره‌های لغزنده یا هر چیز دیگری، این مأموریت یک مسیر مستقیم و سر راست است.

همانطور که گفته شد، رسیدن به مناطق مختلف کمی گیج‌کننده خواهد بود. باس فایت برای معبد آب در واقع می‌تواند سخت باشد اگر آیتم‌های مناسبی برای فیوز برای آن نداشته باشید، بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از رفتن به آنجا کمی کاوش کنید و یک زرادخانه بسازید.

هنگامی که معبد آب را پشت سر گذاشتید، توانایی Sidon برای داشتن یک سپر آبی که ضربه‌ای را برای شما خنثی می‌کند، همچنین توانایی ارسال یک برش آب به جلو را خواهید داشت. این توانایی به خصوص چندان مفید نیست – ما کم‌تر از آن استفاده می‌کنیم، اما خوب است که اطمینان خاطر و راهی برای ضربه زدن به یک دشمن در دوردست در محدوده زمانی که به آن نیاز دارید داشته باشید.

این یکی در واقع با شماره 3 قابل تعویض است، اما من شخصاً این کوئست لاین را آسان‌تر از Yunobo در شهر گورون یافتم.

 1. شهر گورون Goron City

کوه مرگ هنوز خانه گرمای شدید است، به این معنی که باید مقداری مقاومت در برابر آتش (معروف به نسوز یا ضدآتش) روی خود داشته باشید. در حالی که می‌توانید با استفاده از مارمولک‌ها و موجوداتی که در اطراف کوه یافت می‌شوند، اکسیر بسازید، خرید یک ست زره بسیار راحت‌تر است. با این حال، ارزان‌ترین قطعه هنوز 700 روپیز (واحد پول درون بازی) است، به این معنی که قبل از شروع این سفر باید مقداری ثروت به دست آورید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

سیاه چال یونوبو خسته‌کننده است و شما را ملزم می‌کند که کمی در اعماق سفر کنید. اگر هیچ یک از Depths را قبل از رسیدن به این نقطه انجام نداده‌اید، مشکلی نیست، اما بهتر است از قبل تجربه‌ای از مجموعه مراحلی مانند Camera Work in the Depths داشته باشید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

پس از آتشکده، توانایی شارژ یونوبو را باز خواهید کرد، قابلیتی که لینک را مستقیماً به سمت جلو در قالب یک توپ پرتاب می‌کند. این برای شکستن دیواره‌های صخره‌ها در غارها عالی است و می‌توانید در حین سوار شدن به وسایل نقلیه‌ای که از دستگاه‌های Zonai ساخته‌اید، از توانایی او استفاده کنید تا به شما حمله انفجاری اضافی را بدهد.

 1. Gerudo Town

بیت ریجو مسلماً گیج‌کننده‌ترین و پر دردسرترین است، اما اگر واقعاً بخواهید، پاک‌سازی آن در ابتدا غیرممکن نیست (ما این دانجن را به عنوان دومین انتخاب انجام دادیم).

شما باید از طوفان شن عبور کنید تا به شهر Gerudo برسید، وارد پناهگاه زیرزمینی شوید که مردم Gerudo در آن اقامت دارند و از آنجا کوئست “Riju of Gerudo Town” را آغاز کنید.

حقه ریجو این است که شما باید از سبک گیم پلی حالت هوردی عبور کنید و از او در برابر گیبدو دفاع کنید. Gibdo قبل از اینکه بتوانید با استفاده از آسیب فیزیکی به آن آسیب وارد کنید، باید از حملات عنصری آسیب ببیند، بنابراین بهتر است با جمع‌آوری میوه‌های عنصری یا المنتال مختلف یا ژله چوچو از قبل آماده باشید.

هنگامی که معبد رعد و برق را تمام کردید، قفل Riju’s lightning strike را باز می‌کنید، که به شما امکان می‌دهد یک صاعقه بزرگ را در جایی که تیر پرتاب می‌کنید شلیک کنید. اگرچه برای از بین بردن چیزهایی مانند Gloom Spawn و گروه‌های دشمن مفید است، اما شارژ شدن آن کمی طول می‌کشد و آنقدر که پتانسیل آن را داشت مفید نیست.

حرف زدن دیگر بس است، شما باید آن‌ها را به هر ترتیبی که دوست دارید، انجام دهید. اگر واقعاً Sidon را دوست دارید، مستقیماً سراغ او بروید! اگر می‌خواهید که بتوانید بلافاصله دشمنان را با رعد و برق منفجر کنید، به ریجو بروید!

هیچ راه درست یا غلطی برای رفتن وجود ندارد و اگر در یکی از آن‌ها مشکل دارید، همیشه می‌توانید مکث کنید و بعداً برگردید. هنگامی که همه چیز تمام شد، می‌روید تا مأموریت Crisis at Hyrule Castle را تمام کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

آیا باید در Zelda: Tears of the Kingdom روی افزایش جان (قلب) یا استقامت تمرکز داشته باشید؟

وقتی چهار Lights of Blessing در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را با یک ظرف قلب یا یک ظرف استقامت عوض کنید، اما باید روی کدام یک تمرکز کنید؟ قلب یا استقامت؟

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

ظروف قلب به شما یک قلب اضافی در نوار سلامتی شما می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بیش‌تر زنده بمانید و ضربه‌های بیشتری بزنید. در همین حال، قالب‌های Stamina یک پنجم چرخ استقامت را در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که با خیال راحت مسافت‌های طولانی‌تری را گلاید یا پرواز کنید و به ارتفاعات بالاتر صعود کنید.

هر دو گزینه مزایا و معایب خود را دارند و هیچ پاسخ صحیح قطعی در اینجا وجود ندارد، اما ما می‌توانیم به شما در تصمیم‌گیری کمک کنیم. در این بخش از راهنمای Zelda: Tears of the Kingdom درباره اینکه آیا باید روی افزایش تعداد قلب یا نوار استقامت سرمایه‌گذاری کنید یا نه، بیشتر بیاموزید.

سلامتی یا استقامت؟ کدام‌یک در Zelda: Tears of the Kingdom مفیدتر هستند؟

معاوضه Lights of Blessing شما با قلب یا استقامت اضافی فواید زیادی دارد. اگر Zelda: Breath of the Wild را بازی کرده‌اید، ممکن است پیش‌فرض‌هایی در مورد اینکه Lights of Blessings خود را به کجا اختصاص دهید، داشته باشید، اما با قابلیت‌ها و مکانیک‌های اضافه‌شده جدید Tears of the Kingdom، ممکن است مجبور شوید انتظارات خود را مجدداً تنظیم کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – سلامتی را به جای استقامت انتخاب کنید

در شروع بازی Zelda: Tears of the Kingdom، شما سه قلب خواهید داشت که کار با آن‌ها چندان کاربردی نیست. در اوایل، دشمنان آسیب زیادی به شما وارد نمی‌کنند، اما با شکست دادن دشمنان بیشتر، قوی‌تر می‌شوند. حتی یک یا دو قلب اضافی هم می‌تواند جان شما را نجات دهد و از کشته شدن شما توسط دشمنان در یک ضربه جلوگیری کند – یک اتفاق رایج در ساعات اولیه بازی.

برای کسانی که خود را به عنوان یک گیمر حرفه‌ای نمی‌بینند، داشتن یک نوار سلامتی بلندتر به شما فضای بیشتری را برای کار در هنگام مبارزه با دشمنان می‌دهد و نبردهای شما را کمی کم‌تر اضطراب آور می‌کند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

با روی کار آمدن Depths، تعداد قلب به یک منبع ارزشمند تبدیل می‌شود. در اعماق، تاریکی را خواهید یافت، ماده‌ای تاریک که قلب شما را تحلیل می‌برد. هنگامی که قلب شما تخلیه شد، نمی‌توانید آزادانه با غذای استاندارد یا خوردن اکسیر درمان شوید. برای بازگرداندن قلب خود به حالت عادی باید یا از ظرفی استفاده کنید که با آفتابگردان درست شده است یا از لایت روت دیدن کنید. اگر ظروف آفتابگیر یا سان دیش نداشته باشید و توسط دشمنان تاریک مورد ضرب و شتم قرار بگیرید، با هر ضربه به آرامی حداکثر نوار سلامتی شما کاهش می‌یابد.

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

افزودنی‌های جدید به Zelda: Tears of the Kingdom نیاز شما به تکیه بر استقامت را به حداقل می‌رساند. Skyview Towers شما را به هوا می‌فرستد و به شما امکان می‌دهد تا به مناطق مجاور پرواز کنید و به ارتفاعات بالاتر برسید – نیاز شما به سرعت و بالا رفتن را کاهش می‌دهد. ایجاد وسایل نقلیه با Ultrahand، و گاهی اوقات فیوز، به شما این امکان را می‌دهد که هر طور که صلاح می‌دانید در اطراف Hyrule سفر کنید؛ موردی که باز هم نیاز به سوزاندن استقامت را کاهش می‌دهد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

در نهایت، با دری در جزیره بزرگ آسمان روبرو می‌شوید که برای باز کردن آن به چهار قلب نیاز دارید. همچنين ما یک در دیگر را می‌شناسیم که برای باز کردن آن به 10 قلب نیاز دارید، اما از آنجایی که در دیگری را پیدا کرده‌ایم، این احتمال وجود دارد که درهای متکی بر تعداد قلب بیشتری را در اطراف Hyrule پیدا کنید.

استقامت را بر قلب (سلامتی) ترجیح دهید

از طرف دیگر، می‌توانید Lights of Blessing خود را با استقامت بیش‌تر برای عبور آرام و کم دردسر از Hyrule مبادله کنید. شما ممکن است قلب‌های زیادی نداشته باشید، اما یاد خواهید گرفت که چگونه جاخالی بدهید، گویی زندگی شما به آن بستگی دارد – چرا که واقعاً این‌طور است.

در ابتدای بازی Zelda: Tears of the Kingdom، یک چرخ استقامت خواهید داشت – که فضای کمی برای دویدن، شنا کردن، بالا رفتن یا پرواز کردن به شما می‌دهد. اگرچه برخی از موارد اضافه شده به Tears of the Kingdom نیاز به اولویت‌بندی در دستیابی به قالب‌های استقامت را به حداقل می‌رساند، اما دامنه وسیع عمودی بودن بازی نیاز شما را به تکیه بر پرواز کردن افزایش می‌دهد. پس از پرتاب شدن از برج Skyview یا شیرجه در یک جزیره آسمانی، خیلی زود متوجه خواهید شد که پرواز کردن نوار استقامت شما را به سرعت کاهش می‌دهد. با استقامت بیشتر، می‌توانید با خیال راحت به مقاصد دوردست برسید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

استقامت همچنین بر توان رزمی شما تأثیر می‌گذارد – بر مدت زمانی که می‌توانید در هوا دشمنان را هدف قرار داده یا حملات قدرتی انجام دهید. شما زمان زیادی را در هوا می‌گذرانید و با دشمنان سریع زیادی در Tears of the Kingdom روبرو می‌شوید، موضوعی که تکنیک تیر و کمان حرکت آهسته را بسیار مفید می‌کند. هرچه بیش‌تر و بیش‌تر با دشمنان مبارزه کنید، به الگوهای حمله آن‌ها بیش‌تر عادت خواهید کرد. سرانجام شما تجربه بیش‌تری در فرار از حملات و اجتناب از آسیب به طور کلی خواهید داشت.

راهنمای شخصیت های بازی MultiVersus | از بتمن تا آریا استارک
بخوانید

روش‌های بیشتری برای بازگرداندن سلامتی شما نسبت به پر کردن استقامت وجود دارد. برای بهبودی می‌توانید انواع غذاها یا مواد اولیه را بخورید، در مسافرخانه بخوابید یا حتی در یک چشمه آب گرم استراحت کنید. با این حال، بازگرداندن چرخ‌های استقامت کمی دشوارتر است: قبل از استفاده از استقامت، باید مواد خاصی را برای ایجاد ظروف و اکسیر جستجو کنید.

[هشدار: در ادامه اسپویل The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom را خواهیم داشت.]

آخرین و مهم‌ترین دلیل برای افزایش استقامت شما این است که برای دریافت Master Sword به حداقل دو چرخ استقامت کامل نیاز دارید. برای بازیابی اسلحه نمادین باید 20 شراین را به استقامت اختصاص دهید، که می‌توانید به محض اینکه استقامت لازم را به دست آورید، آن را دریافت کنید. اگر تصمیم دارید تمام Lights of Blessing خود را به نوار استقامت اختصاص دهید، می‌توانید مستر اسورد را در مراحل اولیه بازی خود دریافت کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – چیزی که ما توصیه می‌کنیم

برای مبتدیان، پیشنهاد می‌کنیم قبل از افزایش استقامت، روی دستیابی به شش تا هشت قلب تمرکز کنید. این به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که چگونه با دشمنان مبارزه کنید و با نحوه بازی Tears of the Kingdom آشنا شوید. اگر پس از افزایش قلب خود با مشکل مواجه می‌شوید، به افزایش قلب خود ادامه دهید تا در زمینه سلامتی خیال راحت‌تری داشته باشید. برای کسانی که تجربه زیادی در بازی با نسخه قبلی، Breath of the Wild دارند، به جای آن با افزایش چرخ استقامت، خودتان را به چالش بکشید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

به خاطر داشته باشید، همیشه می‌توانید نظر خود را بعداً تغییر دهید! می‌توانید در مجسمه شاخ‌دار در پناهگاه اضطراری در Lookout Landing، قلب خود را به استقامت تبدیل کنید یا برعکس.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

پس از تکمیل یکی از معابد در دهکده‌های اصلی به Lookout Landing بروید تا سوراخی در دیوار در سمت شمالی پناهگاه اضطراری پیدا کنید. به داخل سوراخ بروید، چند سنگ را بشکنید و به راست بپیچید تا مجسمه شاخدار را پیدا کنید که به شما امکان می‌دهد قلب یا استقامت خود را با هزینه کرد روپیز تبدیل کنید. هنگامی که برای اولین بار با مجسمه شاخ‌دار روبرو می‌شوید، یک قلب از شما گرفته می‌شود. دوباره با آن تعامل کنید تا در ازای آن یک تکه استقامت دریافت کنید. از آن نقطه به بعد، شما باید یکی از قلب‌های خود یا یک پنجم چرخ استقامت خود را با 100 روپیز معامله کنید تا برعکس آن را در ازای 120 روپیز دریافت کنید. در مجموع، 20 روپیز برای تبدیل یک قلب کامل به استقامت یا بالعکس هزینه خواهید کرد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

کجا می‌توان Hestu را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

پیدا کردن مکان‌های هستو Hestu در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom می‌تواند کار سختی باشد. این کاراکتر هنوز هم به همان اندازه که در Zelda: Breath of the Wild بود، گریزان است و تا زمانی که ندانید به کجا باید بروید، مدت زیادی را بدون امکان افزایش inventory سپری خواهید کرد.

با این حال، نگران نباشید، زیرا ما به همه راه‌های یافتن او اشاره می‌کنیم تا بتوانید از دانه‌های Korok که به سختی به دست آورده‌اید، پول نقد دریافت کنید. در زیر سه مکان Hestu را در Zelda علامت‌گذاری کرده‌ایم و همچنین نحوه رسیدن به آن‌ها را نیز مشخص کرده‌ایم.

اما به خاطر داشته باشید که هستو کمی به اطراف حرکت می‌کند و به نظر می‌رسد ترتیب ظاهر شدن او در مکان‌های خاص بر اساس نحوه بازی و پیشروی شما در داستان تغییر می‌کند.

اولین مکان هستو – Lindor’s Brow

اولین مکان Hestu در شمال غربی Lookout Landing در مختصات (-1714, 1067, 0202) است و از جاده اصلی که به برج Lindor’s Brow Skyview منتهی می‌شود. ملاقات با او مرحله جانبی “Hestu’s Concerns” را آغاز می‌کند که در زیر به جزئیات آن می‌پردازیم. اما به یاد داشته باشید، این آخرین باری نیست که باید او را ردیابی کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

هنگامی که هستو را در Lindor’s Brow پیدا کردید، او یک دانه Korok به عنوان مقدمه می‌خواهد. سپس با خیال راحت بین اسلحه‌ها، سپرها و کمان‌ها هر شیار کیسه‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید. اگر حداقل دو دانه Korok دیگر در اختیار خود دارید، او آن‌ها را برای دادن یک اسلات اضافی می‌پذیرد.

رئیس نینتندو به شایعات درباره سوییچ 2 خاتمه داد: «این اخبار درست نیستند»
بخوانید

پس از اینکه شما به او دانه‌های کوروک را دادید، هستو اشاره می‌کند که به فکر جدایی به سمت شرق است، زیرا او به دنبال «مکانی برای استراحت» در جایی در اطراف است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

شخصاً در اولین ساعاتی که در Hyrule کاوش می‌کردم، با Hestu برخورد کردم. در آن مرحله، من حتی به هیچ یک از چهار منطقه اصلی که مرتبط با کوئست اصلی بودند نرسیده بودم. اگر شروع به پیشرفت در خط جستجوی اصلی کرده‌اید و از Lindor’s Brow صرف‌نظر کرده‌اید، اولین جایی که Hestu ظاهر می‌شود احتمالا Lookout Landing خواهد بود (اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع در بخش سوم همین قسمت آورده شده است).

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – موقعیت دوم هستو – جنگل کوروک Korok Forest

اگر می‌خواهید هستو در یک مکان ثابت بماند، جنگل کوروک بهترین مکان برای رفتن است. نکته منفی این است که قبل از اینکه Hestu در اینجا ظاهر شود، ابتدا باید از چند آزمایش مختلف عبور کنید – از پیدا کردن راه خود در Lost Woods گرفته تا پایان دادن به مبارزه با فانتوم گانون.

ما مراحل کلی را در زیر پوشش می‌دهیم، اما اگر در هر نقطه‌ای دچار مشکل شدید، به قسمت ویژه راهنمای ما برای عبور از Lost Woods و پاکسازی Korok Forest از تاریکی همراه مراجعه کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

شمال شرقی Castle Ruins و جنوب شرقی Great Hyrule Forest، مسیری را خواهید دید که از سمت شمالی اصطبل وودلند بیرون می‌آید.

در اطراف مرکز آن، درست بالای مینشی وودز، شکافی وجود دارد که به اعماق، در مختصات (1033، 1660، 0157) منتهی می‌شود که به طور دقیق «شکاف مینشی وودز» نامیده می‌شود.

شیرجه بزنید و در مختصات (1055، 1676، -0613) به Minshi Grove خواهید رسید. می‌توانید از ستون‌های روشن استفاده کنید تا بدانید چه زمانی به زمین نزدیک می‌شوید تا بتوانید با خیال راحت پرواز کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

هنگامی که در جنگل کوروک ظاهر شدید، متوجه خواهید شد که هستو بلافاصله پس از ورود شما حضور ندارد. ابتدا باید با پاک‌سازی شکاف درون آن و شکست دادن فانتوم گانون به درخت دکو کمک کنید. این یک مبارزه سخت است، اما اگر خودتان را بر اساس آن آماده کنید، می‌توانید بر آن غلبه کنید.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

پس از پایان رویارویی، به سطح زمین بازگردید (شما می‌توانید به سرعت به معبد موسانوکیر در کنار درخت دکو سفر کنید!) و خواهید دید که دوست شما هستو از اینجا به بعد در مختصات (0412, 2124, 0143) منتظر شما خواهد بود.

همانطور که اشاره کردیم، پس از دسترسی به هستو در جنگل کوروک، او از آن لحظه به بعد در آنجا خواهد ماند. اگر می‌خواهید از جستجوی دستی در Hyrule برای او اجتناب کنید، این روش خوبی برای قفل کردن Hestu در یک نقطه که به راحتی قابل دسترسی است خواهد بود.

مکان سوم هستو – Lookout Landing

اگر هنوز جنگل Korok را پاکسازی نکرده‌اید اما قبلاً با Hestu در Lindor’s Brow معامله کرده‌اید، به Lookout Landing بروید.

با این حال، بر اساس تجربیات ما، Hestu تنها زمانی در Lookout Landing ظاهر می‌شود که در مأموریت‌های داستان اصلی پیشرفت کرده باشید.

بنابراین اگر قبلاً حداقل یک معبد را تکمیل کرده‌اید اما هنوز به Lost Woods نرفته‌اید، باید بتوانید هستو را در نزدیکی درختی در مختصات ( 0220-, 0063, 0018) پیدا کنید، درست بین فروشگاه لباس و اصطبل.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

دریافت جایزه Korok Seeds از Hestu

پیدا کردن Korok Seeds و ردیابی Hestu می‌تواند مشکل باشد، اما پاداش مربوطه ارزش آن را دارد (البته که نه، ما در مورد هدیه مدفوع طلایی هستو صحبت نمی‌کنیم).

در هر مکانی که Hestu را پیدا کردید، می‌توانید Korok Seeds را با او با اسلات اضافی در inventory خود معاوضه کنید و به شما امکان می‌دهد سلاح‌ها، کمان‌ها و سپرهای بیشتری را در هر لحظه حمل کنید. استفاده از Korok Seeds برای افزایش اینونتوری ممکن است در Tears of the Kingdom حتی مهم‌تر از Breath of the Wild باشد، زیرا قابلیت Link’s Fuse به این معنی است که تعداد تقریباً نامتناهی ترکیب فیوز وجود دارد که می‌خواهید با آن‌ها آزمایش کنید. بخش اختصاصی راهنمای ما در مورد چگونگی افزایش inventory، شما را از طریق دادن اطلاعات درباره هزینه‌ها و بهترین راه‌ها برای برنامه‌ریزی ارتقاء خود راهنمایی می‌کند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

نحوه دریافت پاراگلایدر در Zelda: Tears of the Kingdom

همانند نسخه قبلی خود، The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom قدرت‌های جدید لینک را در بخش کوچک و منزوی دنیای باز گسترده‌اش نشان می‌دهد. هنگامی که نحوه استفاده از توانایی‌های جدید Zonai را یاد گرفتید، سپس به سطح زمین می‌روید تا در اوقات فراغت خود کاوش را شروع کنید. با این حال، برای باز کردن قفل پاراگلایدر (مفیدترین آیتم در بازی) و راهی برای شروع آشکار کردن مناطق روی نقشه، توصیه می‌کنیم فوراً به دنبال کوئست لاین «To the Kingdom of Hyrule» باشید.

نینتندو سوییچ 2 ممکن است از سرویس Nintendo Switch Online بهره ببرد
بخوانید

در اینجا نحوه باز کردن قفل پاراگلایدر در Tears of the Kingdom و شروع فعال کردن Skyview Towers آورده شده است.

نحوه باز کردن قفل پاراگلایدر در Zelda: Tears of the Kingdom

هنگامی که از دریاچه زیر معبد زمان خارج شدید، نشانگر زرد رنگ را به سمت Lookout Landing دنبال کنید، قلعه‌ای موقت که در آن می‌توانید زره‌های جدید بخرید، لوازم تهیه کنید و با مردم شهر ملاقات نمایید. برای تکمیل «To the Kingdom of Hyrule» و شروع «Crisis at Hyrule Castle»، با پورا، رئیس Lookout Landing، در نشانگر جستجو صحبت کنید.

این کار شما را به حومه‌ی اقامتگاه اصلی می‌فرستد، جایی که کاپیتان هوز را ملاقات خواهید کرد و شاهد اتفاقات عجیب‌تری خواهید بود. برای گزارش آنچه دیدید به پورا برگردید. در این مرحله، پورا از شما دعوت می‌کند تا در حالی که برای مرحله بعدی کوئست آماده می‌شود، به کاوش در لندینگ بپردازید. پس از آشنایی با مردم شهر و کاوش در پناهگاه اضطراری، به برج اسکای ویو در ضلع شمال غربی Lookout Landing بروید.

در طول مکالمه بعدی، Purah به شما نشان می‌دهد که چگونه از برج‌های پراکنده در سراسر Hyrule برای نشان دادن مناطق مرتبط روی نقشه خود استفاده کنید. او همچنین – از Zonai تشکر می‌کند – پاراگلایدر را به شما می دهد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

اگر Breath of the Wild را بازی کرده باشید، می‌دانید که پاراگلایدر چقدر مفید است. شما می‌توانید تقریباً از هر سطحی در بازی بالا بروید، بله، اما قبل از اینکه King Rhoam دستگاه را به شما بدهد، بازگشت به پایین بسیار پیچیده‌تر بود. پاراگلایدر به شما اجازه می‌داد از هر ارتفاعی پایین بیایید (به شرطی که قبل از فرود آن را باز کنید) و از دره ها، شکاف‌ها و رودخانه‌ها در بیابان شنی مواج عبور کنید (با فرض اینکه استقامت کافی داشته باشید).

پاراگلایدر حتی در Tears of the Kingdom مفیدتر از بازی نخست است. چرا که شیرجه رفتن از جزایر متعدد آسمانی که در بالای هایرول شناور هستند را بسیار آسان‌تر می‌کند (دیگر نیازی نیست که در هنگام سقوط به سمت آب‌های عمیق بروید) و به شما امکان می‌دهد وارد Depths شوید، نقشه وسیع و زیرزمینی که تقریباً به اندازه هایرول دارای املاک و مستغلات است. ترکیب کردن آن همراه با Ascend، توانایی Zonai که به شما امکان می‌دهد از سقف‌های بالای سر خود گذر کنید، پاراگلایدر کاوش در هر یک از سطوح Tears of the Kingdom را بسیار ارگانیک‌تر می‌کند.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

چگونه با پاراگلایدر پرواز کنیم؟

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

پرواز با پاراگلایدر می‌تواند برای بازیکنان جدیدتر کمی دشوار باشد، اما در طول بازی شما همچنان دشوار خواهد بود. وقتی در هوا هستید، دکمه X را فشار دهید تا گلایدر باز شود و اگر می‌خواهید فرود بیایید، می‌توانید B را فشار دهید تا گلایدر را ببندید یا R را برای شیرجه بزنید. در حالی که پاراگلایدر باز است، از آنالوگ چپ برای کنترل جهتی که می‌روید و از آنالوگ سمت راست برای تغییر جهت دوربین خود استفاده کنید.

مدت زمانی که می‌توانید در هوا پرواز کنید به میزان استقامت شما مرتبط می‌شود. اگر می‌خواهید مسافت بیش‌تری را طی کنید، باید استقامت خود را با بازدید از مجسمه الهه با اعطای چهار Light of Blessings ارتقاء دهید و آن‌ها را با یک تکه نوار استقامت تعویض کنید. وقتی در هوا هستید و متوجه می‌شوید که چرخ‌های استقامت شما تقریباً خالی است، مطمئن شوید که نزدیک‌تر به زمین فرود می‌آیید وگرنه تا حد مرگ سقوط خواهید کرد! یکی از مواردی که در صورت عدم استقامت در هنگام پرواز کردن از آن استفاده می‌کنید، بال wing است، دستگاه Zonai پرنده شکل.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom: برای فرود روی بال wing در میان هوا، باید موارد زیر را انجام دهید:

 1. بی حرکت بمانید – آنالوگ چپ را حرکت ندهید.
 2. منوی inventory خود را باز کنید و بال را دراپ کنید.
 3. آنالوگ چپ را به طرف جلو نگه دارید تا زمانی که درست بالای بال قرار بگیرید.
 4. دکمه B را فشار دهید تا گلایدر خود را بسته و بالای بال فرود بیایید.

نحوه سفارشی سازی پاراگلایدر با پارچه جدید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

برای تغییر طراحی پاراگلایدر خود در Tears of the Kingdom، به روستای هاتنو بروید و با Sayge در داخل مغازه رنگ‌فروشی صحبت کنید. برای تغییر طراحی گلایدر خود با هزینه 20 روپیز، گزینه “Rework the Paraglider” را انتخاب کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

به خاطر داشته باشید که شما فقط می‌توانید طرح پاراگلایدر خود را به طرحی تغییر دهید که قبلا قفل آن را باز کرده‌اید. برای دریافت طرح‌های بیشتر پاراگلایدر، می‌توانید amiiboها را اسکن کنید یا اهداف یا مأموریت‌های خاصی را تکمیل نمایید. مرحله جانبی “Photographing a Chuchu” که می‌توانید از خود سیج دریافت کنید، مکان خوبی برای شروع است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

بهترین سلاح‌های اولیه در Zelda: Tears of the Kingdom

کاوش در Hyrule بدون جستجوی بهترین سلاح های اولیه در سراسر The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom خطرناک است. با توجه به اهمیت ترکیبات فیوز برای بازی، تشخیص اینکه آیا در حال سرمایه‌گذاری زمان و انرژی برای تجهیزات مناسب هستید یا خیر، دشوار است.

راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

برای اینکه Horriblins همیشه شما را مورد آزار و اذیت قرار ندهد، لیستی از بهترین سلاح‌های اولیه بازی Tears of the Kingdom را گردآوری کرده‌ایم و مشخص کرده‌ایم که کجا می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. اگر دفاع را بر حمله ترجیح می‌دهید، ما همچنین یک بخش اختصاصی برای بهترین مکان پیدا کردن زره اولیه داریم که انتخابی عالی برای گزینه‌های زیر است.

بهترین سلاح‌های اولیه در Tears of the Kingdom

یک نکته سریع قبل از شیرجه زدن به دل مطلب، به خاطر داشته باشید که اگرچه تعدادی سلاح منحصر به فرد در Zelda: Tears of the Kingdom وجود دارد – که در انتهای لیست به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد – اما بیش‌تر آن‌هایی که شما خواهيد دید نتیجه قابلیت جدید هم‌جوشی هستند.

دشمنان معمولی تمایل زیادی به حمل سلاح‌های ترکیبی یا Fused دارند، بنابراین این احتمال وجود دارد که برخی از سلاح‌های زیر را به عنوان لوت برای شکست دادن آن‌ها بیابید. در مورد بقیه، آن‌ها را به عنوان ترکیباتی در نظر بگیرید که به دلیل آسیب، اثرات یا دوام محض برای اوایل بازی به خوبی کار می‌کنند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Topaz Rod

اگر در طبیعت یک Wizzrobe الکتریکی می‌بینید، توصیه می‌کنم آنها را شکار کنید. این دشمن یک Topaz Rod را به زمین می‌اندازد، آیتمی که در واقع یک عصای برقی است، سلاحی که از ترکیب شمشیر زونایت با توپاز تولید می‌شود. مورد دوم معمولاً قیمت بالایی دارد، بنابراین اگر بتوانید سلاح فیوز شده را در دست بگیرید، خود را از استفاده از یکی از سلاح‌های خود نجات خواهید داد. در مورد Wizzrobes الکتریکی، می‌توانید آن‌ها را در اطراف Lanayru Great Spring و Tabantha Frontier جستجو کنید.

این سلاح بهتر است در فاصله‌ای مانند عصای جادو استفاده شود، زیرا هر بار که اسلحه را بچرخانید، پرتوهای ضربه‌ای از خود ساطع می‌کند. البته پس از مدتی استفاده باید چند ثانیه منتظر بمانید تا شارژ شود، اما این یک اثر مفید است، زیرا اکثر دشمنان را گیج و مبهوت می‌سازد و در نتیجه سلاحی که حمل می‌کنند را رها می‌سازند. سپس می‌توانید اسلحه آن‌ها را با Ultrahand بردارید و آن‌ها را بی‌دفاع رها کنید یا فقط از فرصت ایجاد شده برای حملات بعدی استفاده کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – اسلحه Soldier Blade

شما خالقان Plague Hyrule را در Tears of the Kingdom از همان ابتدا در جزیره بزرگ آسمان ملاقات خواهید کرد. از آن لحظه به بعد، این احتمال وجود دارد که آن‌ها را در جزایر آسمانی دیگر و همچنین در داخل خرابه‌های روی سطح ببینیم.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

هر زمان که شانس گرفتن یک شمشیر بلند Zonaite را داشتید، آن را با یک Soldier Construct Horn ترکیب کنید تا یک Soldier Blade ایجاد نمایید. این اسلحه دو دستی تند و تیز است. به طور کلی، سلاح‌های ساخته شده با آیتم‌های Construct اغلب یک انتخاب عالی هستند، زیرا قابل اعتماد هستند و یافتن آن‌ها نسبتاً آسان است.

Stone Talus Heart Shield

این ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما در اینجا پیشنهادی است که یک جفت عالی برای سلاح‌های یک دستی را ایجاد می‌کند. اگر آماده نباشید، Stone Talus یک دشمن بزرگ است، اما اگر اوایل یکی از آن‌ها را دیدید، قطعاً ارزش تلاش برای آیتم کلیدی خود را دارد.

به طور خلاصه، دشمن مذکور یک قلب تالوس سنگی را به زمین خواهد انداخت که کمی… تلخ است. اخلاق به کنار، باید آن را با سپر ترجیحی خود ترکیب کنید تا دوام آن را تا حد زیادی افزایش دهید. اگر به دنبال پیشنهادات هستید، در ادامه بهترین سپرهای اولیه که می‌توانید دریافت کنید را فهرست کرده‌ایم.

در مورد Stone Talus، می‌توانید با یکی از آن‌ها در داخل غار کرنل هیلز در شمال غربی لوک اوت لندینگ مبارزه کنید. اگر در کوئست مجموعه Barbarian Armor هستید، دو کار را همزمان انجام خواهید داد یا به عبارتی با یک تیر 2 نشان می‌زنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Naydra Hammer

حالا ما کمی به جزئیات خواهیم پرداخت و سراغ نام‌ها می‌رویم. چکش Naydra به یک سلاح مورد علاقه شخصی تبدیل شده است، من با ترکیب Traveler’s Claymore و Shard of Naydra’s Spike به آن دست یافته‌ام. این سلاح کمی ایجاد زحمت می‌کند، اما ارزش آن را دارد.

برای Traveler’s Claymore، شما می‌بایست به اعماق بروید. همانطور که در منطقه پرسه می‌زنید، با ارواحی شبیه به مجسمه‌های جنگجویان رومی کاملاً مسلح روبرو می‌شوید. می‌توانید جلو بروید و اسلحه‌ای را که در دست دارند را از زمین بردارید – که برخلاف آن‌هایی که معمولاً پیدا می‌کنید، فاسد نمی‌شوند.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

در مورد Shard، باید اژدها Naydra را در آسمان پیدا کنید و سپس با پریدن روی آن یکی از Shardها را از پشت او بگیرید. با این حال، نگران نباشید، زیرا ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. ما در ادامه یک بخش اختصاصی با تمام مکان‌های اژدها برای کمک به شما داریم.

اما The Traveler’s Claymore در حال حاضر به تنهایی یک سلاح عالی است. به لطف shard، آسیب پایه تا حد زیادی افزایش می‌یابد (مال من 25 آسیب دارد) و همچنین فراست Naydra را به آن اضافه می‌کنید. این به این معنی است که شما آسیب سرما را وارد می‌کنید – مانند توپاز راد، باید چند ثانیه صبر کنید تا اثر دوباره پر شود و برای استفاده دوباره فعال شود. اما در این بین ضربه زدن به دشمنان با این claymore فوق‌العاده مؤثر خواهد بود.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – سلاح Black Boko Spear

نیزه سیاه بوکو از ادغام نیزه مسافر با شاخ سیاه بوکوبلین بدست می‌آید. همانطور که ممکن است از نام آن حدس بزنید، نیزه را در Depths به عنوان هدیه‌ای از یکی از مجسمه‌های روح پیدا خواهید کرد.

در مورد بلک بوکوبلین، شما حتماً آن‌ها را در طبیعت خواهید دید، به خصوص اگر مشتاق باشید به هر اردوگاه اجنه که می‌بینید حمله کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا این دشمنان نادر را ببینید. در هر صورت، انتظار برای گذشتن چند ماه خونی Blood Moons باید سر و کله آن‌ها را پیدا کند.

نتیجه یک نیزه سبک و کشنده است. به دلیل طول آن، حفظ فاصله خود از دشمنانی که مطلقاً نمی‌خواهید نزدیک شما باشند، عالی است. همچنین، نگه داشتن ورودی حمله خود با این نوع اسلحه، انبوهی از ضربات سریع متوالی را در مقابل لینک ایجاد می‌کند، که تاکتیکی عالی برای تسلط یافتن بر آن است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

لوکیشن Sword of the Hero

این سلاح ممکن است در نگاه اول آشنا به نظر برسد. The Sword of the Hero دارای آسیب پایه مناسب 17 است و تازه پس از فیوز کردن آن بهتر هم می‌شود. من توصیه می‌کنم دوام آن را افزایش دهید، زیرا اگر مراقب نباشید اسلحه نسبتاً مستعد شکستن است.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

شما می‌توانید آن را در Depths در مختصات (-2046، -1130، 0546) دریافت کنید. برای مرجع، زیر جنگل دالیت، که منطقه‌ای در غرب میدان هایرول است، قرار دارد. اگر موفق شدید Muzasu Lightroot را ببینید، از آنجا به سمت جنوب شرقی بروید و به دنبال یک صندوق در داخل تنه درخت باشید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – موقعیت مکانی مستر اسورد

بله، Master Sword بازگشته است. قبل از اینکه بپرسید، نه، ماندگاری بی‌نهایتی ندارد. با این حال، این یک سلاح عالی است، هم از نظر اهمیت و هم از نظر آسیب. اگر داستان اصلی را دنبال کنید، مطمئناً به آن برخورد خواهید کرد. اما اگر می‌خواهید زودتر به آن دست پیدا کنید، ما یک بخش اختصاصی داریم که توضیح می‌دهد کجا می‌توان Master Sword را در Tears of the Kingdom پیدا کرد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

بهترین مجموعه زره ابتدایی در Zelda: Tears of the Kingdom

یافتن مکان بهترین زره اولیه در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به اندازه کافی سخت است. با توجه به تعداد گزینه‌های موجود و تفاوت در سبک‌های بازی، دانستن اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی باشید می‌تواند دشوار باشد.

اگر با این سؤالات دست و پنجه نرم می‌کنید، نگران نباشید، زیرا ما بهترین مکان‌ها و ترکیب‌های اولیه زره‌ها را در این بخش از راهنمای Tears of the Kingdom جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما را برای چند ده سفر اول در Hyrule آماده کنیم. همچنین، در حالی که ما تمام اصول اولیه و سپس برخی از آن‌ها را پوشش خواهیم داد، فراموش نکنید که زره خود را پس از یافتن مجموعه مناسب برای خود ارتقاء دهید!

بهترین مجموعه زره اولیه برای Tears of the Kingdom

اولین ساخت زرهی که ما برای Zelda: Tears of the Kingdom پیشنهاد می‌کنیم از دو مجموعه مختلف تشکیل شده است. هدف از این ترکیب این است که شما را در اسرع وقت پس از اتمام بخش آموزش در جزیره بزرگ آسمان آماده کنیم. در حالی که لباس‌های اولیه‌ای که می‌توانید برای Link تهیه کنید کاملاً از لحاظ زیبایی‌شناختی عالی هستند، اما پس از اینکه در محیط جهان باز هایرول باشید، برای مدت طولانی از شما محافظت نخواهند کرد.

در اینجا قطعات زرهی مورد نیاز، آمار اولیه آن‌ها و مکان پیدا کردن آن‌ها آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – زره Hylian Hood

 • مهارت: ندارد.
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: می‌توانید آن را در Lookout Landing به قیمت 70 روپیز خریداری کنید.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Hylian Tunic

 • مهارت: ندارد.
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: می‌توانید آن را در Lookout Landing به قیمت 130 روپیز خریداری کنید.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Archaic Warm Greaves

 • مهارت: مقاومت در برابر سرما.
 • آمار اولیه: 2 دفاع.
 • نحوه دریافت: می‌توانید آن را در جزیره بزرگ آسمان پیدا کنید.
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نباید مجموعه Hylian را در Lookout Landing انتخاب کنید. این کاملاً برای Link مناسب است و همچنین دفاع کمی برای اولین دوجین اردوگاه بوکوبلین و سایر برخوردهای با دشمنان در کوتاه مدت فراهم می‌کند.

همانطور که گفته شد، ممکن است روپیز کافی برای دریافت کل مجموعه نداشته باشید. من هم توصیه نمی‌کنم موادی را که در اوایل بازی جمع آوری کرده‌اید بفروشید، زیرا احتمالاً برای ساخت و ساز یا دستور ساخت اشیاء و ماشین آلات به آن‌ها نیاز خواهید داشت. به این ترتیب، من توصیه می‌کنم به Archaic Warm Greaves تکیه کنید. آن‌ها دفاع مناسبی را ارائه می‌دهند، اما آن مقاومت بسیار مورد نیاز در سرما را نیز به شما ارائه می‌دهند – به‌خصوص اگر کوئست اصلی را در روستای ریتو شروع کنید.

ساخت زره مسافرتی در Tears of the Kingdom

هنگامی که شروع به یادگیری مکانیک‌های Hyrule جدید در دنباله جذاب بازی کردید، وقت آن است که کمی بیش‌تر به قابلیت‌های Link توجه کنید. به طور عمده، به دست آوردن چابکی هر چه بیش‌تر، زیرا برای رسیدن به همه جا، کوهنوردی بسیار زیادی انجام خواهید داد. مطمئناً، دستگاه‌های Zonai برای کمک کردن وجود دارند، اما این کار به زمان، تلاش و منابع نیاز دارد. در ابتدا، احتمالاً بیشتر فضاها را با پای پیاده طی خواهید کرد.

در اینجا قطعات زرهی مورد نیاز، آمار اولیه آن‌ها و مکان پیدا کردن آن‌ها قرار داده شده  است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Climber’s Bandanna

 • مهارت: بالا رفتن سرعت.
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: می‌توانید آن را در داخل صندوقچه‌ای در غار کوه پلویموس، واقع در شرق سرزمین زورا، با ورودی در نزدیکی دریاچه لولو، درست قبل از کوه پلویموس، پیدا کنید.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Climbing Gear

 • مهارت: بالا رفتن سرعت.
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: آن را در داخل صندوقچه‌ای در غار دشت هایرول شمالی، واقع در شمال شرقی اصطبل نیو سرن در دشت هایرول شمالی، پیدا کنید، که می‌توانید با دنبال کردن جاده اصلی از Lookout Landing به سمت Lindor’s Brow به آن برسید.

Archaic Warm Greaves

 • مهارت: مقاومت در برابر سرما.
 • آمار اولیه: 2 دفاع.
 • نحوه دریافت: می‌توانید آن را در جزیره بزرگ آسمان پیدا کنید.
راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

این ترکیب زرهی است که من چندین ساعت استفاده کردم و حقیقتاً جذاب است. تپه‌ها، کوه‌ها، غارها – همه را سریع و بدون صرف استقامت زیاد در طول مسیر بالا رفتم. یک موضوع دیگر، از آنجایی که احتمال دارد زودتر به محیط‌های سرد برخورد کنید، می‌توانید برای مدت طولانی تری به Archaic Warm Greaves تکیه کنید.

هنگامی که سرانجام به روستای Rito رسیدید، در صورت تمایل می‌توانید یک زره از مجموعه Snowquill برای خود تهیه کنید که همچنین مقاومت در برابر سرما را افزایش می‌دهد. به این ترتیب به لطف Archaic Warm Greaves مقاومت خود را به حداکثر می‌رسانید و می‌توانید سومین شکاف باقی‌مانده را برای قطعه‌ای از مجموعه زره صعود خالی بگذارید. هنگامی که از سرما خارج شدید، با خیال راحت هر طور که دوست دارید زره‌ها را با هم ترکیب کنید. اما داشتن حداقل دو قطعه از سه قطعه Climbing می‌تواند آسودگی خیال فراوانی را به همراه داشته باشد.

ست زره شنا برای Tears of the Kingdom

منطقه Zora’s Domain به احتمال زیاد یکی از اولین مناطق اصلی خواهد بود که در Zelda: Tears of the Kingdom بازدید می‌کنید. اگر احیاناً فراموش کرده‌اید، شنا کردن زیادی در آن منطقه وجود دارد. خوشبختانه، مجموعه زره‌های قلمرو نه تنها به ادامه بازی کمک می‌کند، بلکه توانایی‌های جالبی را نیز به فهرست لینک اضافه می‌کند.

در اینجا قطعات زرهی مورد نیاز، آمار اولیه آن‌ها و مکان پیدا کردن آن‌ها آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Zora Helm

 • مهارت: افزایش سرعت شنا و همچنین توانایی حمله چرخشی در حین شنا.
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل غاری در جزیره فلس شناور.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Zora Armor

 • مهارت: افزایش سرعت شنا و همچنین توانایی شنا کردن در آبشارها.
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: پاداش برای کوئست “Restoring the Zora armor”.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – زره Zora Greaves

 • مهارت: افزایش سرعت شنا
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل غاری واقع در پشت یک آبشار در Ancient Zora Waterworks.

این اولین مجموعه زره کاملی است که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم. بزرگترین امتیاز این ست افزایش سرعت شناست. شنا کردن، مسلماً از نظر استقامت، سخت‌ترین کار برای لینک است. Zora’s Domain تنها جایی نیست که برای رسیدن از یک سر دریاچه یا رودخانه به سر دیگر با مشکل مواجه خواهید شد – حتی جزایر آسمان نیز سهم مناسبی از موانع آبی دارند. شنا کردن سریع‌تر کارها را تا حد زیادی ساده می‌کند، بنابراین هر چه زودتر بتوانید این مجموعه را به دست آورید، بهتر است.

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

این مجموعه همچنین به Link اجازه می‌دهد تا آبشارها را شنا کند، و این موارد در خارج از Zora’s Domain نیز رایج هستند. چندین آبشار در سراسر Hyrule وجود دارد – هم در سطح سرزمین و هم در مسیر جزایر آسمان. اگر در میان ابرها در حال پاراگلایدر کردن بودید و آبشاری را دیدید که به جزیره‌ای شناور منتهی می‌شود، زره زورا بدون هیچ زحمتی شما را بلند می‌کند و کاوش را دلنشین می‌کند.

زره Depths بازی Tears of the Kingdom

منطقه The Depths مکان ترسناکی است و زمان زیادی از شما می‌گیرد تا بتوانید تمام لایت روت‌ها را فعال کنید و همه جا نور دائمی داشته باشید. تا زمانی که به آن نقطه برسید، باید از چندین تکه زمین پوشیده از تاریکی عبور کنید. در حالی که راه‌های مختلفی برای به دست آوردن مقاومت در برابر تاریکی و مقابله با اثرات ثانویه آن وجود دارد، یک مجموعه زرهی خاص، ناوبری در اعماق را بسیار آسان‌تر می‌کند.

در این بخش قطعات زرهی مورد نیاز، آمار اولیه آن‌ها و مکان پیدا کردن‌شان مشخص شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Miner’s Helm

 • مهارت: درخشش
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل یک صندوقچه در اطراف معدن کارا کارا رها شده در Depths.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Miner’s Top

 • مهارت: درخشش
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل یک صندوقچه در اطراف معدن دافنس کانیون در depths.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – زره Miner’s Trousers

 • مهارت: درخشش
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل یک صندوقچه در اطراف معدن Hylia Canyon در depths.

این یک مجموعه زره کامل دیگر است، زیرا اگر هر سه قطعه را بپوشید، قدرت افکت‌ها بسیار افزایش می‌یابد. به این ترتیب، توصیه می‌کنم به بخش اختصاصی ما بروید که توضیح می‌دهد چگونه مجموعه ماینرز آرمور را پیدا کنید، زیرا تشخیص مکان‌ها بدون دریافت چند اشاره و راهنمایی می‌تواند بسیار دشوار باشد.

از نظر ظاهری، تا حد ممکن استیمپانک است. مجموعه Miner’s Armor یک دفاع محکم برای لینک فراهم می‌کند، اما مهم‌تر از همه، او را درخشان می‌کند. با هر قسمت جدیدی که پیدا می‌کنید، پرتو نوری که از او ساطع می‌شود افزایش می‌یابد. قابلیتی که کاوش در اعماق را بسیار دلپذیرتر می‌کند.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

توصیه کلی من این است: اگر فقط از نقطه A به B می‌روید و سعی می‌کنید مکان را ترسیم کنید، ست کامل را بپوشید. به محض اینکه دشمن درگیر نبرد شد، به سرعت مکث کنید و قطعاتی را از یک مجموعه متفاوت، مانند مجموعه زره بربر یا مجموعه زره مخفی، عوض کنید. همچنین، این مجموعه به خوبی با Climbing Gear جفت می‌شود، به خصوص که بالا رفتن از درختان و تپه‌ها در Depths بارها من را از تماس با سطوح تاریک نجات داده است.

مجموعه زره Damage بازی Tears of the Kingdom

بهترین دفاع؟ این توهین را نشنیده می‌گیرم. Barbarian Armor روی یک چیز مهم تمرکز دارد: افزایش قدرت حمله لینک. مجموعه محبوب Breath of the Wild بازگشته است و مانند همیشه مفید است.

در اینجا قطعات زرهی مورد نیاز، آمار اولیه و مکان پیدا کردن آن‌ها قرار گرفته است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – زره Barbarian Helm

 • مهارت: حمله کردن
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل صندوقچه در غار کرنل هیلز.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Barbarian Armor

 • مهارت: حمله کردن
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: داخل یک صندوقچه در غار Robred Dropoff.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom زره Barbarian Leg Wraps

 • مهارت: حمله کردن
 • آمار اولیه: 3 دفاع.
 • نحوه دریافت: می‌توانید آن را در داخل یک صندوقچه در غار Deepback Bay پیدا کنید.

این یک مجموعه کامل دیگر است و تهیه هر سه قطعه کار سختی خواهد بود. بسته به مناطق Hyrule که در حال کاوش آن هستید، برخی از غارها ممکن است کمی دورتر از مسیرهای معمول شما باشند. اگر به دنبال نکاتی هستید، در بخش اختصاصی ما می‌توانید نحوه یافتن مجموعه Barbarian Armor را پیدا کنید.

تفاوت واضحی برای پوشیدن ست کامل در مقابل یک یا دو تکه در یک زمان واحد وجود دارد، اما اگر با دشمنانی روبرو هستید که با یک عنصر خاص حمله میکنند، میکس مچینگ بیش از حد توصیه می‌شود. به یاد داشته باشید، یک حمله بالاتر برای چندین موقعیت اعمال می‌شود. شما می‌توانید با دو قسمت از زره ماینر و یکی از زره‌های بربر در اعماق کاوش کنید تا به عنوان مثال مسیر را صاف نگه دارید و در عین حال آسیب بیشتری از حد معمول وارد کنید، این فقط یک سناریو از انبوه امکانات است.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

آخرین اما نه کم‌اهمیت‌ترین، من به شدت توصیه می‌کنم از یکی از فواره‌های پری بزرگ Great Fairy Fountains دیدن کنید تا از این مجموعه نیز نهایت استفاده را ببرید.

مجموعه زره مخفی‌کاری بازی Tears of the Kingdom

در اینجا مجموعه دیگری معرفی شده است که در Breath of the Wild نیز حضور داشت. مجموعه Stealth Armor مانند همیشه برای کسانی که ترجیح می‌دهند دزدکی در اطراف دشمنان بگردند و به دلیل تمرکز بر کاهش نویز پنهان بمانند، مفید است.

در این بخش قطعات زرهی مورد نیاز، آمار اولیه و مکان پیدا کردن آن‌ها آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Stealth Mask

 • مهارت: پنهان کاری.
 • آمار اولیه: 2 دفاع.
 • نحوه دریافت: پس از کاهش قیمت می‌توانید آن را در فروشگاه پوشاک در روستای کاکاریکو به قیمت 500 روپیز خریداری کنید.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Stealth Chest Guard

 • مهارت: پنهان کاری.
 • آمار اولیه: 2 دفاع.
 • نحوه دریافت: پس از کاهش قیمت می‌توانید آن را در فروشگاه پوشاک در روستای کاکاریکو به قیمت 700 روپیز خریداری کنید.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – زره Stealth Tights

 • مهارت: پنهان کاری.
 • آمار اولیه: 2 دفاع.
 • نحوه دریافت: پس از کاهش قیمت می‌توانید آن را در فروشگاه پوشاک در روستای کاکاریکو به قیمت 600 روپیز خریداری کنید.

بازدید از روستای کاکاریکو نسبتاً آسان است، موضوعی که این مجموعه را در اوایل به گزینه‌ای فریبنده تبدیل می‌کند. همانطور که گفته شد، به کار اضافی شما نیاز دارد، زیرا زره در ابتدا به قیمت هزاران روپیز برای هر قطعه در فروشگاه لباس به فروش می‌رسد.

برای دریافت تخفیف، ابتدا باید با لزلی صحبت کنید، کسی که داخل یک کلبه باز با دیگ پخت و پز در روستای کاکاریکو در مختصات ( 1909، -1003، 0127) نشسته است. با انجام این کار، مرحله جانبی “Gloom-borne Illness” آغاز می‌شود، که در آن باید فرنی را با برنج هیلیان، شیر تازه، سبزیجات وحشی و حداقل یک آفتابگردان بپزید.

می‌توانید در سراسر Hyrule Field و Eldin Canyon، و همچنین جزایر آسمان، sundelions پیدا کنید. من یکی را در نزدیکی یک صخره در مختصات (-0351، -1365، 0028) در جنوب شرقی دریاچه در جنوب میدان هایرول مشاهده کردم. در مورد مواد دیگر، جاده اصلی را به سمت غرب روستای کاکاریکو دنبال کردم و به طور تصادفی به نمبیس، تاجر دوره‌گرد برخورد کردم که هم برنج و هم شیر برای فروش داشت. در نهایت، می‌توانید از Hyrule Herb به‌عنوان «گیاه وحشی» ذکر شده در دستور پخت استفاده کنید، گیاهی که تقریباً در همه جا خواهید یافت.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

وقتی همه چیز را جمع کردید، آن چهار ماده را در یک قابلمه پخت غذا بریزید و فرنی گیاهی سانی را برای لزلی ببرید. پس از چند صحنه کوتاه، می‌توانید Stealth Armor را با قیمتی بسیار مقرون به صرفه‌تر خریداری کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

نحوه دریافت Travel Medallion, Hero’s Path و Shrine Sensor در Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، پد Purah جایگزین تخته شیکا از The Legend of Zelda: Breath of the Wild می‌شود – ابزاری کلیدی با چندین ارتقاء که برای ماجراجویی شما در Hyrule فوق العاده مفید است.

برای شروع ارتقاء Purah Pad – که شامل Travel Medallion, Hero’s Path و Shrine Sensor است – باید کوئست لاین «A Mystery in the Depths» را تکمیل کنید. این مهم قفل آزمایشگاه تحقیقات روستای هاتنو را باز می‌کند، جایی که جادو (ارتقاء) اتفاق می‌افتد. این کوئست در Hyrule Field’s Lookout Landing با محقق Josha شروع و به پایان می‌رسد.

چگونه کوئست Hateno Village Research Lab را شروع کنیم؟

پس از اتمام کار با جاشوا در Lookout Landing در طول مأموریت «A Mystery in the Depths»، رابی در نزدیکی بالونی که به‌تازگی تعمیر کرده‌اید ظاهر می‌شود و به شما دستور می‌دهد که به شرق نکلودا بروید، جایی که آزمایشگاه فناوری باستانی Hateno در آن قرار دارد. برای رسیدن سریع به روستا می‌توانید به شراین زانمیک تله پورت کنید. این آزمایشگاه درست در شرق روستای هاتنو قرار دارد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – نحوه دریافت Shrine Sensor

سنسور Shrine ابزاری است که برای یافتن Shrines of Light در Hyrule استفاده می‌شود. هنگامی که شما به سمت شراین می‌روید، حسگر با صدای بوق واکنش نشان می‌دهد – به واسطه آن، مکان شراین را تعیین می‌کنید. نشان سنسور در سمت راست رابط کاربری Tears of the Kingdom قرار دارد. با نزدیک شدن به شراین، سریع‌تر چشمک می‌زند (و صدا می‌دهد). می‌توان آن را از طریق صفحه نقشه با دکمه Y روشن کرد.

رابی از شما می‌خواهد که با دویدن در خانه‌اش و بعداً بیرون در دهکده هاتنو، سنسور را آزمایش کنید. حس‌گر را دنبال کنید تا نسبت به عملکرد آن آشنایی پیدا کنبد.

این مهم شما را به معبد Mayahisik هدایت می‌کند که در داخل غاری پنهان شده و ورودی آن مسدود شده است. برای ورود به داخل باید صخره‌ها را منفجر کنید. ورودی غار در مختصات (3741، -2085، 0208) قرار گرفته است. ما از یک گل بمب برای به دست آوردن آن استفاده کردیم – عقب بایست!

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

به داخل غار بروید و از شکاف به سمت راست پرواز کنید، سپس سیستم غار را دنبال کنید تا در مختصات (3730, -2058, 0189) به معبد Mayahisik برسید. به رابی و آزمایشگاه فناوری باستانی هاتنو برگردید.

راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

چگونه Travel Medallion را دریافت کنیم؟

هنگامی که سنسور را نصب کردید، رابی به نصب ارتقای دیگری برای Purah Pad کمک خواهد کرد. شما می‌توانید ترتیب را انتخاب کنید، اما برای سهولت در توضیح، به ترتیب لیست آن‌ها توضیح می‌دهیم.

رابی شما را به آزمایشگاه فناوری باستانی آکالا در آکالا می‌فرستد تا نمونه‌های اولیه مدالیون مسافرتی را جستجو کنید، آیتمی که به شما امکان می‌دهد دروازه‌های فست تراول را در هر کجا تنظیم کنید. استفاده از آن به آسانی باز کردن inventory و علامت گذاری مکان فعلی برای قرار دادن مدال و ساخت یک دروازه است. در مجموع، مدالیون سفر می‌تواند سه دروازه بسازد، اما باید آن را ارتقاء داد تا از آن حداکثر استفاده شود. بیایید ابتدا با باز کردن قفل این ویژگی شروع کنیم.

آزمایشگاه فناوری باستانی آکالا در سمت راست بالای Hyrule قرار دارد. احتمالاً می‌خواهید قبل از اینکه از مکان فعلی به آنجا بروید، تا آنجا که می‌توانید فست تراول کنید. برج Ulri Mountain Skyview نقطه خوبی است و می توانید مسافت زیادی را با پاراگلایدر خود از آنجا طی کنید. اگرچه این یک سفر طولانی است، اما می‌توانید از آن زمان سفر برای جستجوی شراین‌ها یا هیولاها برای برآورده کردن سایر نیازهای ارتقاء رابی استفاده کنید.

هنگامی که آزمایشگاه فناوری باستانی آکالا واقع در مختصات (4510, 3153, 0247) را پیدا کردید، برای نبرد آماده باشید. تلاش شما برای ورود از در، سکانس مبارزه با دشمنان قبیله Yiga را آغاز می‌کند که پرتابه‌های قرمز را شلیک می‌کنند، طبیعتاً شما باید از آن‌ها جاخالی بدهید، سپس با شمشیر ضربه بزنید.

هنگامی که آن‌ها را پاکسازی کردید، وارد آزمایشگاه شوید تا با Konba، یک طراح مد آشنا شوید که به شما زره Yiga می‌دهد. او می‌رود، سپس به دنبال صندوقی بگردید که نمونه اولیه مدالیون سفر را در خود جای داده است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

اگر قصد کاوش دارید، معبد Rasiwak در همین نزدیکی است. وقتی آماده شدید، پیش رابی در آزمایشگاه فناوری باستانی هاتنو برگردید. او قفل مدال را باز می‌کند و شروع به ارائه ارتقاء به شما می‌کند – 10 مکان داده نقشه map-data برای دروازه دوم و 15 مکان map-data برای دروازه سوم. اکنون می‌توانید سه دروازه را رها کنید و مدال‌ها را در صورت نیاز حذف کرده و دوباره استفاده کنید.

نینتندو سوییچ 2 ممکن است از سرویس Nintendo Switch Online بهره ببرد
بخوانید

چگونه Hero’s Path را بدست آوریم؟

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

قابلیت The Hero’s Path این امکان را به شما می‌دهد تا مسیر دقیق سفر خود را از طریق Hyrule مشاهده کنید، تا 256 ساعت گیم پلی. در صفحه نقشه، دکمه X را فشار دهید تا حالت Hero’s Path روشن شود. همین کار را برای خاموش کردن آن انجام دهید. دکمه پایین صفحه به شما این امکان را می‌دهد که Hero’s Path را روشن و خاموش کنید، اما همچنین به شما امکان می‌دهد از همان ابتدا باز شدن مسیر را تماشا کنید – این یک ویژگی بسیار جالب است و مرگ‌ها را نیز ردیابی می‌کند.

رابی از شما اطلاعات 15 شراین را می‌خواهد. اگر قبلاً آن را دریافت کرده‌اید، همه چیز آماده است – او فوراً پد Purah را می‌گیرد و شروع به تنظیم چیزها می‌کند. در غیر این صورت، به بیرون بروید و قبل از ادامه، شراین‌های بیشتری پیدا کنید. فهرست مکان‌های شراین ما می‌تواند به شما کمک کند تا برخی از شراین‌های نزدیک را پیدا کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – نحوه دریافت سنسور +

خب Sensor + مانند یک نسخه ارتقاء یافته از Shrine Sensor است که قبلاً قفل آن را باز کرده‌اید – می‌تواند چیزهای بیشتری از شراین را تشخیص دهد.

برای باز کردن آن، رابی از شما می‌خواهد که compendium را با اطلاعات پنج نوع مختلف هیولا پر کنید. شما با جلب توجه آن‌ها و گرفتن عکس، هیولاها را به compendium اضافه می‌کنید. هنگامی که پنج هیولای مختلف را در آنجا قرار دادید، به رابی در آزمایشگاه فناوری باستانی هاتنو برگردید.

می‌توانید سنسور + را برای جستجوی هر چیزی که در مجموعه Hyrule compendium موجود است، تنظیم کنید.

کوئست پر کردن Compendium

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

رابی پس از اتمام ارتقاءهای Purah Pad، به خاطر مجموعه کامل‌شده compendium به خودش می‌بالد. او مایل است عکس‌های خود را بفروشد تا به شما کمک کند – شما می‌توانید یک دسته (جانوران، دشمن، مواد، سلاح یا موارد دیگر) را به قیمت 100 روپیز انتخاب کنید، و او انتخاب می‌کند که چه عکس خاصی را به شما بدهد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

۱۰ نکته که قبل از شروع Zelda: Tears of the Kingdom باید بدانید

چندین چیز وجود دارد که قبل از شروع ماجراجویی خود در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom باید بدانید. صرف نظر از تجربه قبلی شما در Zelda: Breath of the Wild، دنباله آن دائماً شما را با ترفندهایی جدید شگفت‌زده می‌کند. از تغییرات زمین و جهان بازی گرفته تا تعداد بی‌شماری از دشمنان جدید، بنابراین به هر توصیه‌ای که می‌توانید دریافت کنید، نیاز خواهید داشت.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

پس از گذراندن ده‌ها ساعت شیرجه زدن از آسمان و آمیختن شمشیرها با موز (به لطف قابلیت خلاقانه فیوز)، لیستی از چیزهایی که باید قبل از ماجراجویی در جهان چالش‌برانگیز و اسرارآمیز Tears of the Kingdom بدانید را گردآوری کرده‌ایم.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom : این گزینه‌ها را تنظیم کنید

بازی Zelda: Tears of the Kingdom لیست گسترده‌ای از گزینه‌ها برای تغییر دادن ندارد، اما تنظیماتی وجود دارد که ارزش امتحان کردن را دارند. اگر به سیستم بروید و منوی گزینه‌ها را باز کنید، باید موارد زیر را تغییر دهید:

 • مینی مپ را روی جهت جغرافیایی شمال قفل کنید: مینی مپ یک ابزار ضروری است، اما با چرخش آن به راحتی گم می‌شود. این تنظیم باعث می‌شود که جهت آن همیشه رو به شمال باشد، صرف‌نظر از اینکه لینک به کجا نگاه می‌کند، بنابراین می‌توانید جهت خود را در جای خود نگه دارید و از سردرگمی جلوگیری کنید. شخصیت‌ها نیز بر اساس نکات اصلی به شما جهت می‌دهند، بنابراین این گزینه به ادامه مسیر کمک می‌کند.
 • شفافیت پنجره یا کادر پیام: همیشه پیام‌های پاپ‌آپ را می‌بینید که برخی از آن‌ها ممکن است محتوای  متنی گسترده داشته باشند. اگر می‌خواهید وضوح بیشتری برای کمک به خوانایی داشته باشید، تنظیم شفافیت پنجره پیام روی تاریک می‌تواند به شما کمک کند. متأسفانه، راهی برای افزایش اندازه فونت وجود ندارد، اما داشتن یک رنگ ثابت در پس‌زمینه برای گفتگو می‌تواند در طول شب‌های طولانی بازی به شما کمک کند، به خصوص اگر دور از تلویزیون نشسته‌اید و در حالت داک مشغول بازی هستید.
 • هدفگیری با کنترل‌های حرکتی: این گزینه به ترجیح شخصی بستگی دارد، اما اگر به کنترل‌های حرکتی در بازی‌هایی مانند Splatoon ۳ عادت نداشته باشید، توصیه می‌کنم آن‌ها را خاموش کنید. کشیدن کمان در بحبوحه نبرد یا پرتاب وسایل در سراسر اتاق، اقداماتی هستند که نیاز به دقت دارند، از طرفی بسته به اینکه چگونه کنسول خود را در حال بازی کردن در دست گرفته‌اید، همیشه در موقعیت ایده آلی برای شلیک سریع قرار نخواهید داشت. به طور خلاصه، فرود آمدن یک تیر روی چشم هینوکس به اندازه کافی دلهره‌آور است، بنابراین از گزینه‌ای استفاده کنید که به بهترین وجه با ترجیحات شما مطابقت دارد.
راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

قابلیت Rewind (در اصل) جایگزینی برای Stasis است

مجموعه‌ای از توانایی‌های جدید برای یادگیری و آزمایش در Zelda: Tears of the Kingdom وجود دارند. اگرچه ممکن است برخی از موارد Breath of the Wild مانند Stasis را از دست بدهید، بهتر است بدانید که Rewind تقریباً مشابه آن است.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

در اصل، این احتمال وجود دارد که شما در درجه اول از عمل Recall از توانایی پرتاب سنگ و سایر خطرات به سمت دشمنان استفاده کنید. اما Rewind همچنین می‌تواند اشیاء را منجمد کند، اگر مثلاً یک شی را با Ultrahand بگیرید و چند ثانیه در جایی در جای خود نگه دارید و سپس آن را رها کنید.

با استفاده از Recall، شی به آن موقعیت اولیه باز می‌گردد تا عمل شما را تکرار کند. به عنوان مثال، هنگام عبور از شراین‌ها، این قابلیت می‌تواند کمک‌کننده باشد.

هنگام شیرجه زدن از آسمان، دوربین خود را باز کنید

قرار دادن سنجاق در جهان برای نشان گذاری مکان‌های دیدنی یک مکانیک کلیدی در Tears of the Kingdom باقی مانده است. البته، شما می‌توانید این کار را در هر زمانی با فشار دادن آنالوگ سمت راست انجام دهید – اما به‌ویژه در ساعات اولیه بازی، کلی مکان روی سطح زمین وجود دارد که باید نشانه‌گذاری کنید.

هر زمان که از جزیره آسمان به پایین شیرجه می‌روید، توصیه می‌کنم دوربین خود را باز کنید. این حرکت لینک را در هوا فریز می‌کند، بنابراین وقت خود را صرف پین‌گذاری کنید. این همچنین می‌تواند برای برنامه‌ریزی از قبل برای فرود مفید باشد و دوباره بررسی کنید که قرار نیست در موقعیت خطرناکی قرار بگیرید.

هشدار: در حالی که لینک در جای خود ثابت باقی می‌ماند، اما این به این معنی نیست که بازی متوقف شده است. اگر دشمنان در حال پرواز در نزدیکی شما باشند، ممکن است به شما حمله کنند. و اگر در منطقه‌ای با شرایط آب و هوایی شدید پرواز می‌کنید، همچنان در معرض آسیب عناصر قرار خواهید گرفت و اگر مراقب نباشید به طور بالقوه سلامت خود را از دست خواهید داد.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – هر گل بمبی bomb flower را که می‌بینید، بردارید!

من نمی‌توانم به اندازه کافی تاکید کنم که گل‌های بمبی چقدر مفید هستند. این مورد، البته، پتانسیل ذاتی دارد، اما اکنون که می‌توانید آن را با فلش‌ها ترکیب کنید، اهمیت آن‌ها بسیار بیشتر است. پرتاب گل‌های بمب در صورتی مفید است که فاصله به اندازه کافی کوتاه باشد، اما اگر می‌خواهید در یک رویارویی جنگی به یک برتری اولیه دست پیدا کنید، چند تیر انفجاری مزیت بزرگی به شما می‌دهد.

علاوه بر این، هنگامی که شروع به کاوش در غارهای متعدد Tears of the Kingdom کنید، به سرعت با دیوارهای صخره‌ای روبرو می‌شوید که مانع پیشرفت شما می‌شوند. راه‌های مختلفی برای از بین بردن آن‌ها وجود دارد، اما گل‌های بمبی در این موارد نیز می‌توانند مفید باشند.

اسلحه‌ها را اغلب و آزادانه فیوز کنید

بله، افزایش inventory کار سختی نیست، به خصوص در اوایل. به احتمال زیاد فضای شما به سرعت تمام می‌شود، که می‌تواند ناامید کننده باشد. اما به جای رها کردن چندین سلاح در هر ۲۰ یارد، به یاد داشته باشید که می‌توانید آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

عمل فیوز همیشه سلاحی را که استفاده می‌کنید را تا تقویت می‌کند، بنابراین اغلب فیوز کنید! اگر بین دو یا چند گزینه درگیر هستید، در حالی که جای خالی در inventory ندارید، سعی کنید آن‌ها را ترکیب کرده و با آن ترکیب آزمایش کنید.

اگر ایده‌هایی برای این کار می‌خواهید، ما یک بخش اختصاصی برای بهترین ترکیب‌های فیوز اولیه در بازی داریم.

غذاها و اکسیرهای مقاومت عنصری را بپزید

حتی اگر لباسی می‌پوشید که به مقاومت‌های عنصری کمک می‌کند، مکان‌هایی در اطراف Hyrule وجود دارد که آب و هوا برای لینک غیرقابل تحمل است. هنگامی که این اتفاق بیفتد، یک هشدار در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش خود دریافت خواهید کرد. اگر از منطقه خارج نشوید یا از مواد مصرفی برای کمک استفاده نکنید، به آرامی سلامتی خود را از دست خواهید داد.

به این ترتیب، آماده کردن وعده‌های غذایی با فلفل تند، یا ایجاد اکسیرهایی که می‌توانند با شرایط آب و هوایی خاص مقابله کنند، کمک زیادی به شما می‌کند. اگر همیشه شک دارید، صفحه کاراکتر خود را باز کنید و نگاهی به مقاومت فعلی خود بیندازید. اگر به جای دو میله فقط یکی دارید، قبل از رهسپار شدن به طرف صحرا یا قله کوه به محافظت بیشتری نیاز خواهید داشت.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – در دستگاه‌های Zonai انبار کنید

تجزیه و تحلیل دستگاه‌های Zonai می‌تواند بسیار دشوار باشد، اما برای ماجراجویی در کل بسیار ضروری هستند. شما همیشه باید هر زمان که با یک Dispenser Zonai مواجه شدید، آن‌ها را ذخیره کنید.

اگر در یک پازل گیر کرده‌اید یا نمی‌توانید وارد غار شوید، معمولاً می‌توانید از نوعی دستگاه Zonai استفاده کنید. گفته می‌شود، اگر اتفاقی با استفاده از دستگاه‌های Zonai یا مواد موجود در محیط، چیزی بسازید و شکست بخورید، آن ساختاری که ایجاد کرده‌اید بازنشانی می‌شود (بله، حتی اگر قبل از آن نمونه ذخیره خودکار را دوباره بارگیری کنید)!

وجود کپسول‌هایی از Dispenser Zonai در inventory، بیشتر از آنچه که بتوانم حساب کنم، مرا از دردسر خلاص کرده است، زیرا همیشه می‌توانم پس از لود کردن save قبلی، آنچه را که نیاز داشتم بازسازی کنم. اگر دستگاه Zonai Dispenser را دیدید، مطمئن شوید که تعدادی از آن‌ها را بردارید -عدم وابستگی به آنچه در اطراف شما برای ساختن است همیشه یک مزیت است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

اسکن و جستجو برای صندوق با Ultrahand

قابلیت Ultrahand یک توانایی پیچیده با چند کاربرد ثانویه فراتر از هدف ظاهری آن است. اگر صندوقی را دیدید که در زمین گیر کرده است، می‌توانید آن را بگیرید و آنالوگ را بالا نگه دارید تا آن را بازیابی کنید. این همچنین در مورد مواردی که ممکن است دور از دسترس لینک باشند، مانند گل‌های بمبی روی دیوارها یا سقف‌ها صدق می‌کند. به جای بالا رفتن از آن‌ها، فقط می‌توانید از Ultrahand استفاده کنید و آن‌ها را به خود نزدیک کنید.

علاوه بر این، پتانسیل Ultrahand به عنوان یک اسکنر برای محیط زیست را دست کم نگیرید. این قابلیت هر شی‌ای را که بتوانید بگیرید با رنگ روشن‌تری برجسته می‌کند. هر زمان که نزدیک دریاچه یا آبشار هستید، محیط اطراف خود را اسکن کنید. چه کسی می‌داند؟ شما ممکن است یک صندوق پنهان را ببینید.

در صورت امکان جزایر کوچک آسمان را کاوش کنید

همانطور که در Hyrule در Zelda: Tears of the Kingdom قدم می‌زنید، با سنگ‌های جزیره آسمان زیادی روبرو می‌شوید که به زمین می‌افتند. اگرچه ممکن است علاقه‌ای به انحراف به و کاوش یک جزیره بزرگ نداشته باشید، ارزش دارد به آسمان نگاهی بیندازید و ببینید که آیا جزیره کوچکی است یا خیر.

راهنمای شخصیت های بازی MultiVersus | از بتمن تا آریا استارک
بخوانید

جزایر کوچک آسمان اغلب دارای یک صندوقچه هستند که می‌تواند هر چیزی از نقشه گنج که نشان دهنده سرنخ‌ها تا مجموعه‌های زرهی مانند زره باربری یا موارد مفید مرتبط با Zonai باشد، داشته باشد. همچنین هیچ کمبودی در زمینه میزبانی از مواد لوت نخواهید دید. و اگر یک پری دیدید، با خم شدن و حرکت آهسته آن را شکار کنید – آن‌ها پس از یک ضربه مهلک و از دست دادن سلامتی شما را دوباره احیا خواهند کرد.

دستگاه Purah Pad دارای ویژگی‌های مخفی است

دستگاه Purah Pad، دستگاهی که قطعاً سوئیچ نیست! و Link آن را حمل می‌کند، ممکن است در ابتدا کمی غیرکاربردی به نظر برسد. البته این به این دلیل است که برخی ویژگی‌های مخفی وجود دارد که باید از طریق پیشرفت در مراحل داستانی قفل آن‌ها را باز کنید.

رابی، که در Lookout Landing در کنار جاشوا یافت می‌شود، بهتر از هر کسی رمز و راز پورا پد را می‌داند. اگر می‌خواهید دستگاه دارای سنسوری برای مشخص کردن مکان شراین‌ها در نزدیکی و همچنین چند مکانیک دیگر از Breath of the Wild باشد، مطمئن شوید که مراحل مرتبط به رابی را انجام می‌دهید. خوشبختانه، ما پیش از این توصیه کردیم که بازدید از رابی یکی از کارهایی است که باید از همان ابتدا در بازی انجام دهید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

کجا می‌توان Goddess Statues را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد؟

پس از اتمام موفقیت‌آمیز شراین در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، نور برکت یا Light of Blessing دریافت خواهید کرد. هنگامی که چهار نور برکت در دست داشتید، می‌توانید آن‌ها را در Goddess Statues مبادله کنید تا سلامت یا استقامت خود را برای همیشه افزایش دهید.

در جزیره بزرگ آسمان – منطقه مقدماتی Tears of the Kingdom – شما با اولین Goddess Statues خود آشنا می‌شوید، اما تعداد زیادی مجسمه دیگر در اطراف نقشه وجود دارد. تا الآن ۱۲ مورد پیدا کردیم.

نحوه استفاده از Lights of Blessing در Zelda: Tears of the Kingdom

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

همان‌طور که گفتیم Light of Blessing را می‌توان با قلب یا استقامت اضافه در Goddess Statues که در اطراف نقشه پراکنده شده‌اند مبادله کرد. با یک Goddess Statues تعامل کنید تا چهار Light of Blessing را با یک قلب (که سلامت کلی شما را یک قلب افزایش می‌دهد) یا یک چرخ استقامت (که استقامت شما را یک پنجم چرخ افزایش می‌دهد) مبادله کنید (مطمئن نیستید کدام یک را ابتدا ارتقاء دهید؟ ما در بخش بالایی این راهنما توصیه‌هایی به شما ارائه کرده‌ایم).

راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – مکان Goddess Statues

حداقل دوازده Goddess Statues در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom وجود دارد. آن‌ها معمولاً در روستاهای سطح زمین قرار دارند، اما می‌توانند در جزایر آسمان نیز پیدا شوند. از نقشه زیر استفاده کنید تا ببینید کجا می‌توانید تمام Goddess Statues را پیدا کنید.

مجسمه‌های الهه Goddess Statues را می‌توانید در مکان‌های زیر پیدا کنید:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • The Temple of Time — Great Sky Island
 • Emergency Shelter — Lookout Landing
 • Rito Village — Tabantha Frontier
 • Zora’s Domain — Lanayru Region
 • Goron City — Eldin Region
 • Gerudo Town — Gerudo Desert
 • Lurelin Village — Faron Region
 • East Akkala Stable Well — Akkala Highlands
 • Tarrey Town — Akkala Region
 • Link’s home in Tarrey Town — Akkala Region
 • Hateno Village — Hateno Region
 • Kakariko Village — Dueling Peaks Region
 • Korok Forest — Woodland Region

چگونه بدون Goddess Statues سلامت یا استقامت را افزایش دهیم؟

البته، در حالی که Lights of Blessing و Goddess Statues سلامت و استقامت شما را برای همیشه تقویت می‌کنند، راه‌های دیگری نیز برای افزایش سلامت یا استقامت شما وجود دارد. پس از تکمیل اهداف اصلی مانند شراین یا مراحل جانبی خاص، یک قلب اضافی دریافت خواهید کرد که نوار سلامتی شما را به میزان یک قلب کامل افزایش می‌دهد. برخی از مراحل جانبی نیز به شما این امکان را می‌دهند که بین قلب یا استقامت اضافه یکی را انتخاب کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

همچنین می‌توانید با خوابیدن روی تختی زیبا در مسافرخانه یا شرکت در درمان‌های خاص، سلامت یا استقامت خود را به طور موقت افزایش دهید. غذاها و اکسیرهایی وجود دارند که می‌توانند مصرف شوند که قلب اضافی به همراه خواهند داشت مانند غذاهای «hearty»، یا چرخ‌های استقامت اضافی با Endura carrot.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

چگونه در Zelda: Tears of the Kingdom مقاومت در برابر تاریکی بدست آوریم؟

یافتن بهترین روش برای به دست آوردن مقاومت در برابر تاریکی برای زنده ماندن در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بسیار مهم است. هم مأموریت‌های داستانی اصلی و هم مراحل جانبی ناگزیر شما را به اعماق می‌برد، جایی که تاریکی اجتناب‌ناپذیر است.

رئیس نینتندو به شایعات درباره سوییچ 2 خاتمه داد: «این اخبار درست نیستند»
بخوانید

مبارزه با دشمنان به خودی خود به اندازه کافی استرس‌زا است، به خصوص اگر در برابر دست‌های وحشتناک Gloom Hands یا Phantom Ganon قرار بگیرید. اگر می‌خواهید برای فرار از چنگال این خطر، مجبور نباشید همیشه از درختان بالا بروید یا به سرعت دور شوید، می‌بایست خود را با مقاومت در برابر تاریکی در Tears of the Kingdom آماده کنید. این بخش مواردی را که نیاز دارید توضیح می‌دهد، همچنین نحوه بازگرداندن قلب‌هایی را که در تاریکی از دست داده‌اید، نیز شرح داده شده است.

چگونه تاریکی در Zelda: Tears of the Kingdom کار می‌کند؟

تاریکی یا Gloom به صورت مایعی قرمز رنگ و رنگارنگ نمایش داده می‌شود که بیشتر در Depths یافت می‌شود و تکه‌های بزرگی از محیط را می‌پوشاند. نقشه شما آن را به صورت لکه‌های صورتی نشان می‌دهد که با تماس برقرار کردن با لینک، به تدریج سلامتی او را کاهش می‌دهد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. اگر برای مدت طولانی در تاریکی بایستید، سلامتی خود را از دست خواهید داد – نماد قلب خاکستری می‌شود و نمی‌توانید آن را با روش‌های معمولی احیا کنید. این دیباف تا زمانی که در تاریکی بمانید ادامه خواهد داشت و به تدریج قلب‌های بیشتری را مصرف می‌کند تا زمانی که یا موفق به فرار از چنگ آن شوید یا سلامتی شما تمام شود.

مدت زمان کوتاهی وجود دارد، معمولاً چند ثانیه، که در آن می‌توانید با تاریکی در تماس باشید و قبل از اینکه سلامتی را به صورت کامل از بین ببرد، با خیال راحت از آن فرار کنید. اما این پنجره زمانی نسبتاً کوتاه است – شما فقط زمان کافی برای یک پرش یا دور زدن سریع را خواهید داشت.

چگونه در برابر تاریکی مقاومت به‌دست آوریم؟

آیتم Dark Clump برای ایمن نگه داشتن سلامتی لینک بسیار مهم است. استفاده از آن در پخت و پز جلوه‌ای مقاوم در برابر تاریکی می‌بخشد، که به شما امکان می‌دهد بدون رنج بردن از تاریکی در تماس با آن باشید.

اگر می‌پرسید چگونه می‌توانید Dark Clump را در Zelda: Tears of the Kingdom دریافت کنید، می‌توانید poe را با آیتم با ۱۰ poes در پاپ عوض کنید. مجسمه‌ای در Lookout Landing فقط برای تجارت پو وجود دارد، که در کلبه تحقیقاتی رابی و جاشوا، زیر بالکنی که پورا معمولاً در آن پاتوق می‌کند، یافت می‌شود. شما همچنین می‌توانید آن را به عنوان لوت برای شکست دادن برخی از دشمنان در Depths به دست آورید.

در زیر چند دستور العمل برای آغاز به کار شما آورده شده است:

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • Meat Skewer (03:00 مقاومت در برابر تاریکی): 1 Raw Meat, 1 Dark Clump
 •  Meat Skewer (04:30 مقاومت در برابر تاریکی): 1 Raw Meat, 1 Dark Clump, 3 Hylian Tomatoes
 •  Simmered Fruit (04:00 مقاومت در برابر تاریکی): 1 Dark Clump, 3 Hylian Tomatoes
 •  Simmered Fruit (04:30 مقاومت در برابر تاریکی): 1 Dark Clump, 4 Hylian Tomatoes

شما می‌توانید با شکار هر حیوانی که در طبیعت می‌بینید، و همچنین گاه به گاه از شکست دادن دشمنان، raw meat را به دست آورید. برای Hylian tomatoes، در جاده‌ای که به روستای کاکاریکو منتهی می‌شود و همچنین مناطق اطراف روستا، مقدار زیادی رشد می‌کند. البته می‌توانید سبزیجات دیگر را نیز آزمایش کنید.

چگونه قلب‌های آسیب دیده از تاریکی را بازیابی کنیم؟

حتی اگر تمام سعی و کوشش خود را برای جلوگیری از تاریکی انجام دهید، باز هم این احتمال وجود دارد که شما را درگیر کند، به خصوص زمانی که در حال کاوش در اعماق هستید.

اولاً، اگر موفق به دستیابی به sundelions، کالایی که معمولاً در جزایر آسمان یافت می‌شود، بشوید، می‌توانید از آن در آشپزی استفاده کنید تا قلب‌های از دست رفته را دوباره پر کنید.

در زیر چند دستور العمل برای راحت شدن کار شما آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • دستور پخت Sunny Steamed Tomatoes (پر کردن 4 قلب معمولی و 6 قلب قفل شده توسط تاریکی): Ancient Arowana, 1 Hylian tomato, 2 Sundelions.
 • دستور پخت Sunny Steamed Tomatoes پر کردن 7 قلب معمولی و 6 قلب قفل شده توسط تاریکی): 1 Raw Prime Meat, 2 Hylian Tomatoes, 2 Sundelions.
 • دستور پخت Sunny Steamed Mushrooms (پر کردن 1 و نیم قلب معمولی و 6 قلب قفل شده توسط تاریکی): 3 Skyshrooms (همچنین قابل یافتن در Sky Islands!), 2 Sundelions.
 • دستور پخت Sunny Fried Wild Greens پر کردن 9 قلب قفل شده توسط تاریکی): 3 Sundelions.

اگر sundelions در اختیار ندارید، فعال کردن یک لایت روت در هر نقطه از depths، آسیب ناشی از تاریکی را برطرف می‌کند. این‌ها برج‌هایی هستند که تاریکی اطراف منطقه را از بین می‌برند، در نتیجه آنچه را که در نقشه اطراف‌شان وجود دارد، آشکار می‌سازند و در عین حال قلب‌هایتان را به شما باز می‌گردانند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

به خاطر داشته باشید که قلب‌ها را پس خواهید گرفت، اما سلامت از دست رفته لینک را نه. حداقل، شما قادر خواهید بود یک بار دیگر خود را درمان کنید. یکی دیگر از مواردی که باید مراقب آن باشید: Gloom Spawn، دشمنان دست تیره‌ای هستند که گاهی در اطراف Hyrule ظاهر می‌شوند. در این سناریو دو راه برای بازیابی قلب وجود دارد. یا آن‌ها را شکست دهید یا به اندازه کافی از دسترس آن‌ها فرار کنید که به زمین برگردند و ناپدید شوند.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

به طور خلاصه، اطمینان حاصل کنید که همیشه یک یا دو وعده غذایی را قبل از رفتن به شکاف یا اعماق همراه خود داشته باشید. همچنین، اگر هنگام غوطه‌ور شدن در ابهامات زیرزمینی Hyrule به دنبال شفافیت هستید، پیش از این نحوه یافتن زره ماینر برای روشن کردن راه توضیح داده شده است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

چگونه در Zelda: Tears of the Kingdom مقاومت در برابر سرما را بدست آوریم؟

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، بسیاری از اکسیرها و غذاهای مخصوص وجود دارد که می‌توانید با تهیه آن‌ها به خودتان قابلیت خاصی بدهید، از جمله مقاوم شدن در برابر هوای سرد.

برای ادامه در مناطق ریتو در هبرا و همچنین صحرای Gerudo در شب، باید مقاومت در برابر سرما داشته باشید، زیرا اگر خیلی سرد باشید، یخ خواهید زد و به آرامی سلامتی خود را از دست خواهید داد. برای این کار باید تعدادی اکسیر و مواد غذایی درست کنید که به شما مقاومت در برابر سرما می‌دهند.

در زیر راه‌هایی برای مقاوم شدن در برابر سرما، از جمله اکسیرها و غذاهایی که می‌توانید در قابلمه طبخ کنید، را فهرست می‌کنیم.

دستور العمل‌های اکسیر مقاومت در برابر سرما

برای اکسیرها، باید مارمولک‌ها و حشرات خاص را در یک قابلمه پخت و پز با قطعات هیولا مخلوط کنید. قطعات خاص هیولا اهمیت خاصی ندارند – تا زمانی که در توضیحات گفته شود که می‌توان از آن برای اکسیر استفاده کرد، خیال‌تان راحت باشد.

شما می‌توانید از قطعات هیولا با طبع گرم(Akkala Highlands یا Faron Grasslands) یا یک پروانه تابستانی (Eldin Canyon یا Gerudo Highlands) استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید پروانه‌های تابستانی را از Beedle در اصطبل پل تابانتا خریداری کنید. پروانه‌ها به محض نزدیک شدن به آن‌ها فرار می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که به آرامی سوی آن‌ها می‌روید تا با موفقیت آن‌ها را بگیرید.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

هرچه از موجودات حشره‌ای بیشتری استفاده کنید، اکسیر ماندگاری بیشتری خواهد داشت. بر اساس آزمایش ما، کیفیت مواد هیولایی که استفاده می‌کنید تأثیری روی معجون ندارد. استفاده از شاخ بوکوبلین قرمز همان اثرات استفاده از بوکوبلین آبی را داشت.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

دستور العمل‌های غذایی مقاومت در برابر سرما

پخت و پز با فلفل‌های تند (Hyrule Field و Gerudo Desert)، ماهی قزل آلای sizzlefin (Eldin Canyon و Hebra Mountains)، آفتابگردان (Eldin Canyon و Gerudo Highlands) یا safflina گرم (Eldin Canyon و Gerudo Desert) خاصیت گرم‌کنندگی به غذای شما اضافه می‌کند.

هرچه بیشتر از غذای تخصصی در دستور پخت خود استفاده کنید، مقاومت در برابر سرما بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، استفاده از پنج فلفل تند برای تهیه فلفل مخصوص، ۱۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه به ما مقاومت در برابر سرما داد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom : استفاده از زره برای مقاوم شدن در برابر سرما

همچنین می‌توانید از زره برای مقاوم شدن در برابر سرما استفاده کنید. ست زره Snowquill که می‌توانید آن را از Rito Village خریداری کنید، هر چه بیشتر مجهز باشید، مقاومت بیشتری در برابر سرما برای شما فراهم می‌کند. قیمت قطعات به شرح زیر است:

 • Snowquill Headdress: 650 rupees
 • Snowquill Tunic: 500 rupees
 • Snowquill trousers: 1,000 rupees

همچنین می‌توانید دایره یاقوت سرخ را از روستای Gerudo با قیمت ۱۳۰۰ روپیه خریداری کنید تا از شما در برابر سرما محافظت کند. Greaves Warm Archaic که در طول بخش آموزشی در جزایر آسمان بزرگ یافتید نیز یک سطح مقاومت در برابر سرما را ارائه می‌دهد، اما نمی‌توان آن را برای دفاع بیشتر ارتقاء داد.

چگونه در Zelda: Tears of the Kingdom مقاومت حرارتی داشته باشیم؟

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، بسیاری از اکسیرها و غذاهای مخصوص وجود دارند که می‌توانید با تهیه آن‌ها به خودتان قابلیت ویژه بیافزایید، از جمله مقاوم شدن در برابر هوای گرم.

برای اینکه در طول روز در مناطق صحرای Gerudo حرکت کنید، باید مقاومت حرارتی داشته باشید، زیرا بدون آن در طول زمان بیش از حد گرم می‌شوید و سلامتی خود را از دست می‌دهید. برای انجام این کار، باید تعدادی اکسیر و مواد غذایی درست کنید که به شما مقاومت در برابر حرارت می‌دهند.

توجه داشته باشید که مقاوم بودن در برابر حرارت با نسوز بودن یکسان نیست. برای این کار به اکسیرها و زره‌های مختلفی نیاز خواهید داشت.

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

در زیر، چند راه برای مقاوم شدن در برابر حرارت، از جمله اکسیرها و غذاهایی که می‌توانید در قابلمه پخت و پز تهیه کنید، فهرست می‌کنیم.

دستور العمل‌های اکسیر مقاومت در برابر حرارت

برای اکسیرها، باید مارمولک‌ها و حشرات خاص را در یک قابلمه پخت و پز با قطعات هیولا مخلوط کنید. قطعات خاص هیولا اهمیت خاصی ندارند. تا زمانی که در توضیحات گفته شود که می‌توان از آن برای اکسیر استفاده کرد، کار شما را راه می‌اندازند.

شما می‌توانید از قطعات هیولا با طبع سرد (Gerudo Highlands یا Mount Lanayru) یا یک پروانه Winterwing (Gerudo Highlands یا Mount Lanayru) استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید پروانه‌های زمستانی را از Beedle در اصطبل پل تابانتا خریداری کنید. پروانه‌ها به محض نزدیک شدن شما فرار می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که به آرامی به طرف آن‌ها می‌روید تا با موفقیت آن‌ها را شکار کنید.

هرچه از موجودات حشره‌ای بیشتری استفاده کنید، اکسیر ماندگاری بیشتری خواهد داشت. بر اساس آزمایش ما، کیفیت ماده هیولایی که استفاده می‌کنید تأثیری روی معجون ندارد. استفاده از شاخ بوکوبلین قرمز همان اثرات استفاده از بوکوبلین آبی را داشت.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

دستور العمل‌های غذایی مقاوم در برابر حرارت

پخت و پز با هیدروملون (کویر Gerudo)، chillshrooms (Gerudo Highlands و Hebra Mountains)، ماهی قزل آلا (Hebra Mountains و Lanayru Great Spring)، یا سافلینای خنک (Hebra Mountains یا Tabantha Frontier) خاصیت خنک کنندگی به غذای شما اضافه می‌کند.

هرچه بیشتر از غذای تخصصی در دستور پخت خود استفاده کنید، مقاومت در برابر حرارت بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، استفاده از ۵ عدد هیدروملون برای تهیه میوه‌های خنک، ۱۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه مقاومت در برابر حرارت به ما اعطا می‌کند.

استفاده از زره برای مقاوم شدن در برابر حرارت

همچنین می‌توانید از زره برای مقاوم شدن در برابر حرارت استفاده کنید. ست زره Desert Voe که می‌توانید آن را از بازار کارا-کارا خریداری کنید و کوئست مرتبط با آن را در روستای Gerudo انجام دهید، هر چه بیشتر مجهز باشید سطوح بیشتری از مقاومت در برابر حرارت را برای شما فراهم می‌کند. سرپوش ست زرهی Desert Voe در بازار کارا کارا ۴۵۰ روپیز قیمت دارد. همچنین می‌توانید دایره یاقوت کبود را از روستای Gerudo با قیمت ۱۴۰۰ روپیز خریداری کنید تا از شما در برابر یک سطح گرما محافظت کند.

چگونه در Zelda: Tears of the Kingdom نسوز شویم؟

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، اکسیرها و غذاهای مخصوص زیادی وجود دارند که می‌توانید برای خود قابلیت خاصی ایجاد کنید، از جمله نسوز شدن از طریق محافظ شعله.

راهنمای شخصیت های بازی MultiVersus | از بتمن تا آریا استارک
بخوانید

برای حرکت در اطراف مناطق گورون در الدین، باید نسوز باشید، زیرا اگر به درستی آماده نباشید، می‌سوزید. برای این کار باید تعدادی اکسیر و خوراکی‌هایی درست کنید که به شما باف نسوز شدن می‌دهند.

توجه داشته باشید که حتی اگر نسوز باشید، سلاح‌ها و سپرهای شما اینگونه نخواهند بود، بنابراین از استفاده از سلاح‌ها و سپرهای چوبی در این مناطق گرم خودداری کنید. اسلحه‌های شما می‌سوزند و اگر برای مدت طولانی در آتش بمانند، می‌شکنند.

در زیر راه‌هایی برای نسوز شدن از جمله اکسیرها و غذاهایی که می‌توانید در قابلمه طبخ کنید، را فهرست می‌کنیم.

دستور العمل‌های اکسیر نسوز

برای اکسیرها، باید مارمولک‌ها و حشرات خاص را در یک قابلمه پخت و پز با قطعات هیولا مخلوط کنید. قطعات خاص هیولا اهمیت خاصی ندارند – تا زمانی که در توضیحات گفته شود که می‌توان از آن برای اکسیر استفاده کرد، نیازی به چیز دیگری نیست.

می‌توانید از قطعات هیولا با یک مارمولک نسوز (که در Eldin Canyon یا کوه‌های Eldin یافت می‌شود) یا یک smotherwing butterfly (که در Eldin Canyon یا Gerudo Highlands یافت می‌شود) استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید مارمولک‌های نسوز را از Beedle در Woodland Stable خریداری کنید. به محض نزدیک شدن مارمولک‌ها فرار می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که به آرامی سمت آن‌ها می‌روید تا با موفقیت آن‌ها را بگیرید.

هرچه از موجودات نسوز بیشتری استفاده کنید، اکسیر ماندگاری بیشتری خواهد داشت. بر اساس آزمایش ما، کیفیت ماده هیولایی که استفاده می‌کنید تأثیری روی معجون ندارد. استفاده از شاخ بوکوبلین قرمز و مارمولک نسوز همان تأثیرات استفاده از شاخ بوکوبلین آبی و مارمولک نسوز را داشت.

توجه داشته باشید که حتی اگر آن‌ها در یک منطقه یافت می‌شوند، پروانه‌های گرم و تابستانی شما را نسوز نمی‌کنند. آن‌ها شما را گرم می‌کنند و شما را در برابر سرما مقاوم‌تر می‌کنند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

استفاده از زره برای نسوز شدن

همچنین می‌توانید از زره برای مقاوم شدن در برابر شعله استفاده کنید. زره شعله‌شکن Flamebreaker armor که می‌توانید آن را از شهر گورون خریداری کنید، باف محافظ شعله را برای شما فراهم می‌کند، اگرچه برای عبور از این مناطق سوزان فقط به یک قطعه نیاز دارید. قیمت قطعات به شرح زیر است:

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

 • Flamebreaker Helm: 1,400 rupees
 • Flamebreaker Armor: 700 rupees
 • Flamebreaker boots: 1,200 rupees

به غیر از اکسیر و زره، هیچ روش ضد حریق دیگری که ما می‌شناسیم (تا لحظه نوشتن این مقاله) وجود ندارد.

طرز تهیه غذا و اکسیر مخصوص استقامت در Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، استقامت منبع بسیار ارزشمندی است و حتی اگر استقامت شما در سه حلقه به حداکثر برسد، ممکن است متوجه شوید که به تعداد بیشتری نیاز دارید.

انرژی‌زا کردن غذا و معجون‌ها استقامت شما را بازیابی می‌کند و حلقه‌های استقامت شما را تا حداکثر خود پر می‌کند. غذاها و اکسیرهای ماندگار حلقه‌های زرد رنگی اضافه می‌کنند که با استفاده از همه آن‌ها ناپدید می‌شوند.

خبر خوب این است که اگر یک بازیکن باتجربه Breath of the Wild هستید، همه این مواد و دستور العمل‌ها برای غذا/اکسیر استقامت برای شما آشنا خواهند بود، زیرا از موارد مشابهی استفاده می‌کنند.

در زیر، مواد و دستور العمل‌هایی را برای تهیه غذا و معجون‌هایی فهرست می‌کنیم که استقامت شما را دوباره پر می‌کنند یا حتی آن را فراتر از حد مجاز (به طور موقت) افزایش می‌دهند.

دستور العمل‌های اکسیر استقامت

برای ساختن اکسیرهای انرژی زا، باید energetic rhino beetles (که در جزیره بزرگ آسمان و نکلودای غربی یافت می‌شوند) یا restless crickets (که در جزیره بزرگ آسمان  و هایرول فیلد یافت می‌شوند) را در قابلمه‌ای با حداقل یک عضو هیولا بیندازید.

برای ساختن اکسیرهای ماندگار، باید از tireless frogs (که در Hyrule Field و رودخانه Zora یافت می‌شوند) با حداقل یک قسمت هیولا استفاده کنید. tireless frogs را به سختی پیدا می‌کنید، اما Beedle آن‌ها را به قیمت ۱۰۰ روپیز در Riverside Stable می‌فروشد.

هر چه از موجودات استقامت بیشتری استفاده کنید، اکسیر استقامت بیشتری اضافه یا دوباره پر می‌کند. بر اساس آزمایش ما، کیفیت ماده هیولایی که استفاده می‌کنید تأثیری روی معجون ندارد. استفاده از بوکوبلین قرمز و restless crickets همان اثراتی را داشت که استفاده از بوکوبلین آبی و restless crickets ارائه می‌کند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – دستور العمل‌های غذایی Stamina

برای تهیه غذاهای انرژی زا، stamella shrooms  (که در چشمه بزرگ لانایرو و نکلودای غربی یافت می‌شود)، courser bee honey (که در هایرول فیلد و نکلودای شرقی یافت می‌شود)، staminoka bass (هیرول فیلد، وست نکلودا) یا bright-eyed crabs (موجود در Lanayru Westlands و Lanayru Great Spring) را بپزید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

برای درست کردن غذاهای ماندگار، مقداری endura shroom (که در مجمع الجزایر آسمان تابانتا شمالی و مجمع الجزایر آسمان نکلودا شمالی یافت می‌شود) یا endura carrots (که در نکلودای شرقی و هیرول ریج یافت می‌شود) بپزید. درست مانند tireless frogs، یافتن این اقلام سخت‌تر از همتایان انرژی‌زا است. حداقل یک endura carrots را می‌توان توسط درختان ساتوری (آن درختان تصادفی شبیه به شکوفه‌های گیلاس که در اطراف Hyrule می‌بینید) پیدا کرد. درخت بالای کوه Satori در Hyrule Ridge (در غرب معبد Sonapan)، دارای سه هویج endura است که این مکان را به مکانی مناسب برای چیدن چند عدد تبدیل می‌کند.

درست مانند اکسیرها، هرچه بیشتر از مواد مبتنی بر استقامت استفاده کنید، سود بیشتری خواهید داشت. ما پنج عدد staminoka bass پختیم تا یک سیخ ماهی درست کنیم و سه حلقه کامل از نوار استقامت ما دوباره پر شد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

ارتقای زره ​​خود در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom هرچه بیشتر وارد Hyrule شوید و در برابر خطرات متعدد آن قرار بگیرید، به سرعت در اولویت قرار می‌گیرد. پوشیدن یکی از بهترین ست‌های زرهی بازی کافی نیست، زیرا تا زمانی که زره‌های خود را ارتقاء ندهید، پتانسیل واقعی آن‌ها را باز نخواهید کرد.

اگر می‌پرسید چگونه زره را ارتقاء دهیم، فاکتورهای متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و ما در راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom آنها را با شما در میان می‌گذاریم. این بخش نحوه باز کردن قفل مکانیک، نحوه دسترسی به هر چهار سطح بهبود موجود و نحوه ارتقاء کامل یک مجموعه زره را توضیح می‌دهد.

نحوه ارتقا زره در Zelda: Tears of the Kingdom

برای باز کردن قفل مکانیک برای ارتقا زره در Zelda: Tears of the Kingdom، ابتدا باید به فواره‌های پری بزرگ دسترسی داشته باشید. هر یک از آن‌ها به شما یک مرحله جانبی با محوریت گروه موسیقی The Stable Trotters اعطا می‌کنند.

اصل مطلب اینجاست: به محض اینکه به حداقل یکی از پری‌های بزرگ کمک کنید، به ارتقای زره ​​دسترسی خواهید داشت. در ادامه با Great Fairy صحبت کنید تا منوی مورد نظر را باز کند، اقدامی که تمام قطعات زره موجود در inventory شما را به نمایش می‌گذارد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

برای ارتقای زره ​​خود، باید هزینه بپردازید و مواد لازم را داشته باشید. به عنوان مثال، ارتقاء قطعه سینه Climbing Gear به سه بال Keese و سه rushroom در کنار ۱۰ روپیز نیاز داشت. این آمار پایه دفاع ۳ خود را به ۵ دفاع افزایش می‌دهد.

نینتندو سوییچ 2 ممکن است از سرویس Nintendo Switch Online بهره ببرد
بخوانید

اگر یک زره خاص هایلایت نشده باشد، به این معنی است که یا مواد لازم آن را ندارید یا واجد شرایط ارتقاء نیست. جدای از این، انتخاب قطعه به شما خواهد گفت. با این حال، اگر یک قطعه های‌لایت شده است، به این معنی است که می‌توانید آن را ارتقاء دهید.

همچنین، معمولاً شراین‌هایی در نزدیکی مکان‌هایشان وجود دارد – مطمئن شوید که فست تراول را انتخاب کرده‌اید تا بتوانید در آینده به سرعت به پری‌های بزرگ برگردید!

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom – چگونه قفل تمام سطوح تقویت زره را باز کنیم؟

اگر می‌خواهید زره خود را حتی بیشتر ارتقاء دهید، باید به پری‌های بعدی دسترسی داشته باشید. به این ترتیب، سطوح بهبود احتمالی در اختیار شما (که با نماد ستاره مشخص می‌شود) با هر پری افزایش می‌یابد تا زمانی که هر چهار مورد را کشف کنید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

هر بار که با Great Fairies صحبت می‌کنید، آن‌ها به شما می‌گویند که چقدر می‌توانند زره شما را ارتقاء دهند، که با «کمی» شروع می‌شود و زمانی که به هر چهار مورد دسترسی داشته باشید به «حداکثر» ختم می‌شود. شایان ذکر است که ترتیب مراجعه به آن‌ها بی اهمیت است، زیرا همه آن‌ها منو و گزینه‌های یکسانی دارند.

برای توضیح گام به گام نحوه باز کردن قفل تمام سطوح تقویت زره، به بخش مکان‌های اختصاصی Great Fairy Fountain بروید.

چگونه به طور کامل مجموعه‌های زره ​​را در Zelda: Tears of the Kingdom ارتقاء دهیم؟

هنگامی که به هر مجموعه کامل زرهی دسترسی پیدا کردید – خب، مجموعه‌ای که واجد شرایط ارتقاء زره است – این شانس برای Great Fairies وجود دارد که «پتانسیل» خود را باز کنند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

این مهم با ارتقاء تمام زره‌های یک مجموعه آن هم دو بار به دست می‌آید. اگر مجموعه زره واجد شرایط باشد، قدرت جدیدی به شما تعلق می‌گیرد (به خاطر داشته باشید که این دیالوگ برای من ظاهر شد در حالی که من در حال ارتقاء مجموعه زرهی Barbarian بودم. از زمان نوشتن این مقاله، من نتوانستم یک مجموعه زرهی را دو بار ارتقاء دهم. زمانی که بدانیم چه قدرت خاص یا چیزی وجود دارد، این مقاله را با اطلاعات اضافی به روز خواهیم کرد).

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

هنگام انجام این کار با مجموعه Climbing Gear، پری بزرگ عبارت مشابهی را تکرار کرد، اما همچنین به این هشدار اشاره کرد که «همه مجموعه‌ها پتانسیل لازم را ندارند»، موضوعی که می‌تواند در صورتی که می‌خواهید مجموعه‌های دیگر را در اولویت قرار دهید، حائز اهمیت باشد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

چگونه دوام سلاح را در Zelda: Tears of the Kingdom افزایش دهیم؟

دوام سلاح در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بازگشته است و با آن راه‌های جالبی برای دور زدن سلاح در دستان شما وجود دارد. ساخت سلاح‌ها می‌تواند نتایج جالبی به همراه داشته باشد، اما سیستم فیوز Tears of the Kingdom تا حد زیادی به استحکام پایه سلاح شما کمک می‌کند. این به میزان دوام یک سلاح کمک می‌کند، اگرچه روش‌هایی برای افزایش (بسیار کم) دوام سلاح وجود دارد.

با این حال، اگر به دنبال این هستید که به نوعی دوام اسلحه‌های خود را در Tears of the Kingdom بازنشانی کنید، شانسی ندارید. ترکیب کردن اقلام در تاری تاون هیچ آسیبی را که یک سلاح دریافت کرده است، بر نمی‌گرداند. این همچنین در مورد روش unfusing سلاح‌ها و سپرها با از بین بردن مواد متصل به آن به طور مستقیم از طریق inventory شما صدق می‌کند. اما ترکیبی از آیتم‌ها می‌توانند صراحتاً دوام یک سلاح را طولانی‌تر کنند.

چگونه دوام سلاح را در Tears of the Kingdom افزایش دهیم؟

برای ایجاد سلاحی با دوام بالا، در ابتدا باید از استفاده از یک وسیله پوسیده به عنوان پایه خودداری کنید. این شامل سلاح‌های ساخته شده از فلز می‌شود، زیرا بازگشت گانوندورف بر موارد خاصی با فسادی مبهم به نام تاریکی تأثیر گذاشته است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

تاریکی یا Gloom اساساً دوام هر سلاح مبتنی بر فلز را کاهش می‌دهد، موضوعی که به شمشیرها و نیزه‌هایی که در سراسر جهان یافت می‌شود، گسترش می‌یابد. به اندازه کافی جالب توجه است که سلاح‌های Zonai تحت تأثیر تاریکی قرار نمی‌گیرند. بنابراین، اگر بتوانید یک شمشیر قوی زونیت (که در جزایر آسمان به دست می‌آید) پیدا کنید و یک الماس به آن بچسبانید، می‌توانید یک سلاح بسیار قدرتمند بسازید که مدت زمان مناسبی دوام خواهد آورد.

به‌علاوه، ترکیب سلاح‌های پوسیده به‌عنوان جزء دوم یک سلاح، گاهی اوقات باعث شکستن و احتراق سلاح‌های شما می‌شود ؛ بنابراین از این کار اجتناب کنید. به عنوان مثال، ادغام یک سفال زنگ زده و یک چوب ضخیم محکم باعث شکسته شدن چوب سفالی زنگ زده قبل از اینکه چوب ضخیم محکم حتی به حداقل دوام خود برسد، شد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

همچنین می‌توانید با رفتن به inventory خود، بررسی کنید و ببینید چه زمانی یک سلاح در شرف شکستن است. اگر اسلحه یا قطعه با رنگ قرمز می‌درخشد، این احتمال وجود دارد که خیلی زود بشکند. اگر می‌خواهید مواد یا سلاح متصل شده را ذخیره کنید، به شهر Tarrey بروید و با Pelison صحبت کنید. این می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در مواد کمیاب مانند یاقوت، الماس و یاقوت کبود کمک کند.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

در نهایت، شما نمی‌توانید به طور کامل از مسأله دوام سلاح خلاص شوید، اما می‌توانید از شکستن سلاح‌ها در دستان خود برای مدت زمان طولانی جلوگیری نمایید. استفاده از الماس برای افزایش دوام کلی یک آیتم – ناگفته نماند که الماس قدرت حمله سلاح شما را تا ۲۰ نقطه آسیب افزایش می‌دهد – آن‌ها را به یک ارزش فوق العاده تبدیل می‌کند. پس حتماً در نظر داشته باشید که به تاری تَون برگردید تا الماس‌های خود را نجات دهید، البته اگر سلاحی که آن‌ها با آن ترکیب شده‌اند شکسته شود.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

چگونه فضای inventory خود را در Zelda: Tears of the Kingdom افزایش دهیم؟

افزایش inventory در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom باید در صدر لیست کارهای شما قرار گیرد. همانطور که برای بهترین ترکیب فیوزها جستجو می‌کنید، آزمایش شما منجر به انباشت سلاح، کمان و سپر بیشتر از آنچه لینک در کیسه‌های کوچک خود می‌تواند انجام دهد، می‌شود.

آیا نمی‌دانید چگونه inventory خود را در Zelda: Tears of the Kingdom افزایش دهید؟ ما شما را با این راهنمای جامع تحت پوشش قرار داده‌ایم. آنچه در ادامه می‌آید توضیحی در مورد نحوه عملکرد مکانیک و خلاصه مواردی است که برای برنامه‌ریزی ارتقاء موجودی خود از قبل باید در نظر داشته باشید.

اگر می‌پرسید همه دانه‌های Korok که جمع‌آوری کرده‌اید برای چیست، می‌توانید آن‌ها را در ازای جای کیسه اضافی در Hestu مبادله کنید. شما می‌توانید فضای inventory انبارهای اسلحه، کمان یا سپر خود را افزایش دهید و با هر ارتقاء، یک اسلات برای یک بخش از inventory به دست آورید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

هنگامی که موفق شدید Hestu را در Hyrule پیدا کنید، با صحبت کردن با او یک گفتگو شروع می‌شود که در آن می‌توانید انتخاب کنید کدام بخش inventory را می‌خواهید ارتقاء دهید. به خاطر داشته باشید که او پس از اولین برخورد شما به جای دیگری نقل مکان خواهد کرد، پس بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید (البته ما پیش از این مکان‌های Hestu را برای‌تان فهرست کرده‌ایم).

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

هزینه اولیه یک Korok Seed است، اما هزینه آن برای هر ارتقای بعدی افزایش می‌یابد. با این حال، هر اسلات اضافی که می‌توانید برای inventory خود به‌دست آورید، به ویژه هر چه بیشتر در بازی پیشرفت کنید، اهمیت آن دوچندان می‌شود.

افزایش هزینه فقط برای دسته‌ای است که انتخاب می‌کنید، توجه داشته باشید. به عنوان مثال، اگر در حال ارتقای انبار اسلحه هستید، ارتقای بعدی تنها برای آن دسته هزینه بیشتری خواهد داشت، اما تاثیری بر هزینه‌های ارتقاء inventory کمان و سپر نخواهد داشت. هر دسته مستقل از یکدیگر هستند. به این ترتیب، تا زمانی که به ارتقای اسلات کمان (و همین طور برای سپرها) اقدام نکنید، افزایشی برای اسلات اینونتوری کمان مشاهده نخواهید کرد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

اگر می‌خواهید ایده گسترده‌تری درباره تعداد Korok Seeds برای ارتقای فضای موجودی داشته باشید، در زیر لیست اولیه‌ای از هزینه هر ارتقاء در طول اولین بازدید از Hestu برای شما آورده شده است:

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom:

 • ارتقاء مخزن اسلحه: 1 Korok Seed, 2 Korok Seeds, 3 Korok Seeds, 5 Korok Seeds, در مجموع 13 slots
 • ارتقاء مخزن کمان: 1 Korok Seed, 2 Korok Seeds, 3 Korok Seeds, در مجموع 8 slots
 • ارتقاء مخزن سپر: 1 Korok Seed, 2 Korok Seeds, 3 Korok Seeds, در مجموع 7 slots

به طور خلاصه، انبار اسلحه شما به طور پیش فرض بیشترین فضا را دارد و احتمالاً همان جایی است که در درجه اول روی آن تمرکز خواهید کرد. با این اوصاف، رفتن به یک یا دو ارتقاء کمان و سپر برای مخفی کاری بسیار مفید خواهد بود.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

نحوه فیوز و باز کردن سلاح‌ها و آیتم‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom

فیوز یک مکانیک کاملاً جدید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است که پتانسیل تقریباً نامحدودی را ارائه می‌دهد. در حالی که تخریب اسلحه همچنان در این بازی هم حضور دارد، می‌توانید در خلال تجربه بازی سلاح‌ها را با آیتم‌ها (یا سلاح‌های دیگر!) ترکیب کنید تا نسخه‌های قدرتمندتری از اسلحه‌خانه‌های خود را ایجاد کنید.

شما این توانایی را نسبتاً زود هنگام در جزیره بزرگ آسمان، منطقه مقدماتی Tears of the Kingdom به دست خواهید آورد. فوق العاده است. در این بخش نحوه عملکرد آن و این‌که چگونه می‌توان آن را با یافتن مواردی برای Unfuse کردن موارد خود معکوس کرد آموزش داده شده است.

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

نحوه ترکیب سلاح‌ها و آیتم‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom

پس از به دست آوردن توانایی فیوز، جهان زمین بازی شما خواهد بود و تنها محدودیت خلاقیت شماست. با نگه داشتن بامپر سمت چپ، منوی شعاعی باز می‌شود که می‌توانید از آن برای انتخاب قابلیت Fuse استفاده کنید.

شما می‌توانید تقریباً هر چیزی را با هم ترکیب کنید، از جمله سنگ‌ها را روی چوب، شمشیر و نیزه‌ها برای ایجاد چکش، سپس می‌توان از آن‌ها برای شکستن سنگ‌ها برای به دست آوردن سنگ چخماق، کهربا، الماس و موارد دیگر استفاده کرد. شما همچنین می‌توانید موارد را به تیرهای خود برای جلوه‌های مختلف فیوز کنید. به عنوان مثال، کاسه چشم‌ها، تیرهای قفل شونده ایجاد می‌کنند. حتی می‌توانید فیوزی مانند گوجه‌فرنگی هیلیان را به نیزه‌ها و شمشیرها تولید کنید (اما من آن را پیشنهاد نمی‌کنم زیرا این مواد غذایی را می‌توان به روش‌های بهتری استفاده کرد و در واقع هیچ نوع آسیب عمده‌ای ایجاد نمی‌کند).

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

جالب اینجاست که می‌توانید این مواد معدنی کمیاب را روی سلاح‌ها ترکیب کنید تا جلوه‌های جادویی به آن‌ها بدهید. برای مثال، اتصال یک یاقوت به یک سلاح به شما این امکان را می‌دهد که گلوله‌های آتشین شلیک کنید که از سطوح بازتاب می‌شوند. علاوه بر این، برخی از سلاح‌ها با مواد خاص بهتر از سایرین کار می‌کنند. این شامل سلاح‌های Zonai نیز می‌شود. به عنوان مثال، اگر بتوانید قبضه سلاح Zonai را پیدا کنید و آن را با ماده‌ای از Zonai Construct ترکیب کنید، خود سلاح کمی تقویت می‌شود.

نحوه باز کردن سلاح‌ها و آیتم‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom

گفتنی است، شما واقعاً می‌توانید همه چیز را به هم بچسبانید؛ خوشبختانه فیوزینگ دائمی نیست. اگر متوجه شدید که به طور تصادفی از یک ماده کمیاب مانند الماس روی چوب استفاده می‌کنید، در واقع می‌توانید این دو را جدا کنید و هر دو ماده را حفظ کنید. با این حال، این کار تنها زمانی انجام می‌شود که جزیره بزرگ آسمان را کامل کنید.

پس از رسیدن به Hyrule، می‌توانید مسیر بسیار طولانی را به سمت شهر Tarrey، در سمت شرق نقشه طی کنید. اگر به یک مکان مناسب برای فست تراول نیاز دارید، شراین Rasitakiwak درست در جنوب شرقی شهر Tarrey قرار دارد (برای فعال کردن مکان فست تراول، نیازی به تکمیل شراین ندارید).

در تاری تَون، به Pelison، کودک گورون در میدان شهر بروید تا سلاح‌های خود را باز کنید و آن مواد گران‌بها را پس بگیرید. برای Unfuse کردن هر سلاحی ۲۰ روپیز هزینه مورد نیاز است. این تنها راهی است که تاکنون برای Unfuse کردن سلاح‌ها و در عین حال دست نخورده نگه داشتن آیتم Fused پیدا کرده‌ایم. با وجودی که می‌توانید با خلاقیت و استفاده از توانایی Ultrahand هر چیزی بسازید، اما نمی‌توانید آن‌ها را از هم جدا کنید. بنابراین در حالی که ادغام دائمی نیست، اما اگر ردیابی آنچه را که با هم ترکیب می‌کنید را پیگیری نکنید، می‌تواند هزینه‌های زیادی را به همراه داشته باشد.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

گفتنی است، اگر خیلی به هر چیزی که ترکیب کرده‌اید وابسته نیستید، همیشه می‌توانید به منوی آیتم بروید، سلاحی را که Fused کرده‌اید انتخاب کنید و گزینه «Destroy Fused Material» را انتخاب کنید. با این حال، آیتم متصل به سلاحی را که به عنوان پایه استفاده کرده‌اید، از بین می‌رود، بنابراین قبل از متوسل شدن به این روش، این نکته را در نظر داشته باشید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

لیست جوایز و موارد باز کردنی amiibo بازی Zelda: Tears of the Kingdom

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom از amiibo پشتیبانی می‌کند، از جمله فیگورهای قبلی Zelda amiibo و نسخه جدید Link مخصوص بازی.

همانند Breath of the Wild، می‌توانید amiibo را از چرخ توانایی‌تان اسکن کنید تا آیتم‌های جایزه به دست آورید که برخی از آن‌ها ویژه بازی‌های قبلی Legend of Zelda هستند. (اگر اسکن amiibo برای شما غیرفعال است، می‌توانید عملکرد اسکن را در منوی گزینه‌ها فعال کنید).

پاداش‌های amiibo در Zelda: Tears of the Kingdom چگونه کار می‌کنند؟

بسته به شکل مورد نظر، جوایز Amiibo از پارچه پاراگلایدر گرفته تا زره، سلاح یا مواد متغیر است.

به عنوان مثال، اسکن Majora’s Mask Link amiibo به شما این شانس را می‌دهد که پارچه‌ای ویژه برای پاراگلایدر خود یا مجموعه Fierce Deity داشته باشید. فراتر از آن، amiibo اغلب دارای یک تم است که در شخصیت‌های مربوطه خود اثر می‌گذارد – مانند اکثر Link amiiboها که یک نوع شمشیر معمولی را ارائه می‌کنند یا Zelda amiibo که مواد معدنی، گیاهان و گل‌ها را به ارمغان می‌آورد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

بدانید که هر بار که اسکن می‌کنید، دریافت تمام و کمال پاداش مربوطه تضمین نمی‌شود، به این معنی که باید چندین بار به amiibo ضربه بزنید تا قفل همه موارد مرتبط را باز کنید.

بهترین بازی های نینتندو سوییچ | رتبه‌بندی بهترین بازی های نینتندو سوییچ
بخوانید

با محدودیت اسکن یک بار در روز به ازای هر amiibo، باز کردن قفل همه چیز در استخر پاداش آن آیتم ممکن است کمی طول بکشد. با این حال، خبر خوب این است که تقریباً همه چیزهایی را که amiibo می‌تواند باز کند را می‌توان در بازی نیز پیدا کرد – بنابراین این را به‌عنوان یک میانبر اضافی برای دریافت آیتم‌های مختلف، البته با کمی شانس ببینید (به نظر می‌رسد تنها استثنا پارچه‌های پاراگلایدر است که ما هنوز در سفرهایمان تاکنون آن را تهیه نکرده‌ایم).

لیست جوایز و نحوه باز کردن قفل آمیبو در Zelda: Tears of the Kingdom

در اینجا جوایز تایید شده amiibo در Zelda: Tears of the Kingdom فهرست شده است:

Amiibo setAmiiboپاداش احتمالی
Tears of the KingdomLink (Tears of the Kingdom)پارچه گلایدر تماتیک، شمشیر (Broadsword، Claymore و غیره)
Breath of the WildBoboblin (Breath of the Wild)TBC
 Daruk (Breath of the Wild)Vah Rudania Devine Helm
 Guardian (Breath of the Wild)TBC
 Link Archer (Breath of the Wild)TBC
 Link Rider (Breath of the Wild)پارچه گلایدر تماتیک، شمشیر (Broadsword، Claymore و غیره)
 Mipha (Breath of the Wild)Vah Ruta Divine Helm
 Revali (Breath of the Wild)Vah Medoh Devine Helm
 Urbosa (Breath of the Wild)Vah Naboris Devine Helm
 Zelda (Breath of the Wild)مواد معدنی (اپال، توپاز و غیره)، سبزیجات و گیاهان دارویی
Super Smash Bros.Ganondorf (Super Smash Bros.)Dusk Claymore
 Link (Super Smash Bros.)Epona
 Sheik (Super Smash Bros.)Sheik’s Mask
 Toon Link (Super Smash Bros.)شمشیر (Broadsword, Claymore)
 Young Link (Super Smash Bros)Soldier’s Claymore و گوشت
 Zelda (Super Smash Bros.)مواد معدنی (اپال، توپاز و غیره)، سبزیجات و گیاهان دارویی
30th AnniversaryLink (8-bit)Of the Hero set, Sword of the Hero weapon, Sword drop (Broadsword, Claymore etc.)
 Link (Majora’s Mask)Fierce Deity set, Themed glider fabric, Sword drop (Broadsword, Claymore etc.)
 Link (Ocarina of Time)Of Time set, Sword drop (Broadsword, Claymore etc.)
 Toon Link (Wind Waker)Of the Wind set
 Zelda (Wind Waker)مواد معدنی (اپال، توپاز و غیره)، سبزیجات و گیاهان دارویی
سایرLink (Link’s Awakening)Of Awakening armor set
 Link (Skyword Sword)Of the Sky set, Sword drop (Broadsword, Claymore etc.)
 Link (Twlight Princess HD)Epona, Of Twilight set
 Wolf Link (Twilight Princess HD)گوشت
 Zelda and Loftwing (Skyward Sword)پارچه گلایدر، مواد معدنی (اپال، توپاز و غیره)، سبزیجات و گیاهان دارویی

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

چگونه در Zelda: Tears of the Kingdom ضدحمله، جاخالی دادن و Flurry Rush را انجام دهیم؟

یادگیری نحوه دفع حمله، جاخالی رفتن و Flurry Rush، موارد گفته شده برخی از مفیدترین مهارت‌ها برای یادگیری در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom هستند.

راهنمای شخصیت های بازی MultiVersus | از بتمن تا آریا استارک
بخوانید

همانند Breath of the Wild، شما می‌بایست مبارزه را متحول کنید و نه تنها در حمله استاد شوید، بلکه با یک ضدحمله زمان‌بندی شده افسانه‌ای شوید.

با این حال، به راحتی می‌توانید در عین کامل کردن بخش بزرگی از بازی، بیشتر راه را طی کنید، در حالی که هنوز بر این توانایی‌ها تسلط پیدا نکرده‌اید. موضوعی که کار را بسیار سخت‌تر از آنچه که باید باشد، می‌کند. برای برخی ناامیدکننده است، این مهارت حیاتی تا چند ساعت بعد از بازی، پس از اینکه جزیره بزرگ آسمان را ترک کردید و به Hyrule برگشتید و تصادفاً به معبد Kyononis برخورد کردید، آموزش داده نمی‌شود.

با این حال، چه در مقابل یک بوکوبلین، موبلین یا فانتوم گانون ترسناک باشید، این نکات حیاتی به شما کمک می‌کنند تا با تمام نوار سلامتی و قلب‌های دست نخورده از Tears of the Kingdom جان سالم به در ببرید.

نحوه جاخالی دادن در Zelda: Tears of the Kingdom

جاخالی رفتن اولین قدم در راه رسیدن به یک Flurry Rush عالی است و همه آن حول دکمه ZL متمرکز است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

هنگامی که در یک رویارویی قرار گرفتید، به سادگی دکمه ZL را نگه دارید تا تمرکز کنید و منتظر حمله دشمن خود باشید. درست قبل از برقراری تماس، روی دکمه X ضربه بزنید تا بپرید و آنالوگ چپ را در جهتی که می‌خواهید حرکت دهید؛ مطمئن شوید که ZL را وسط کار رها نمی‌کنید.

اگر لینک تمرکز خود را از دست بدهد، سیلی خواهد خورد. هیچ کس آن را نمی‌خواهد.

در کدام جهت جاخالی بدهیم؟ به زبان ساده:

 • اگر آن‌ها به سمت شما می‌پرند یا با یک حمله بالای سر به سمت پایین مواجه هستید، می‌بایست به طرفین (چپ یا راست، انتخاب با خودتان) جاخالی بدهید.
 • اگر آن‌ها گله‌ای حمله می‌کنند، شما می‌بایست به عقب جاخالی بروید.
نینتندو سوییچ 2 ممکن است از سرویس Nintendo Switch Online بهره ببرد
بخوانید

چگونه در Zelda: Tears of the Kingdom دفع حمله parry کنیم؟

مانند جاخالی رفتن، دفع حمله نیز یک مهارت ضروری در Zelda: Tears of the Kingdom است. باز هم، دکمه ZL بهترین دوست شماست، اما به جای دکمه X برای دفع حمله، A را فشار می‌دهیم.

دوباره وارد نبرد شوید، سپر را تجهیز کنید و منتظر حمله دشمن باشید. در حالی که ZL را نگه داشته‌اید، درست قبل از ضربه دشمن روی دکمه A ضربه بزنید. یک حرکت کاملاً زمان‌بندی‌شده، نه تنها حمله دشمن را دفع می‌کند، بلکه برای مدت کوتاهی آن‌ها را گیج می‌کند تا سلاح خود را به زمین بیاندازند.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

اگر به اندازه کافی سریع باشید، می‌توانید اسلحه آن‌ها را نیز بدزدید.

چگونه حرکت Flurry Rush را در Zelda: Tears of the Kingdom انجام دهیم

هنگامی که شما جاخالی رفتن و دفع حمله را کامل کردید، آماده خواهید بود تا خشم به حق خود را در قالب یک Flurry Rush اجرا کنید – یک ضد حمله متشکل از مجموعه‌ای سریع از حملات. اگر حمله دشمن را مهار کردید و سلاح آن‌ها را دزدیدید، ضربه زدن به آن‌ها با Flurry Rush باعث آسیب بیشتر می‌شود. شما هیچ چیز اضافی برای انجام این کار دریافت نمی‌کنید، اما احساس می‌کنید یک آدم خفن هستید و این چیز خوبی است.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

حرکت Flurry Rush به عبارتی ادامه‌ی جاخالی دادن است. برای اجرای Flurry Rush، دکمه ZL را برای تمرکز و سپس X را برای پرش نگه دارید، درست قبل از تماس دشمن. اگر آن را به درستی زمان‌بندی کنید، زمانی که اعلان Flurry Rush (Y) روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود، زمان برای مدت کوتاهی کند خواهد شد.

به سادگی Y را در حالی که جاخالی می‌روید ضربه بزنید تا یک حرکت Flurry Rush شروع شود تا جایی که می‌توانید قبل از عادی شدن زمان آن را بزنید. گاهی اوقات، این تنها کاری است که باید انجام دهید تا یک دشمن را از حالت سلامت کامل به دروازه مرگ برسانید.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

روپیز (واحد پول بازی) روی درختان رشد نمی‌کنند و کسب درآمد در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به این سادگی نیست. تعدادی از مراحل جانبی، مواد اولیه یا مواد خاصی را می‌خواهند که دیر یا زود در فروشگاه‌ها موجود می‌شوند، در حالی که به ناچار خودتان را به دنبال تعویض یدکی برای ذخیره کردن تیرهای خود یا به دست آوردن برخی از بهترین مجموعه‌های زرهی در بازی خواهید دید.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

زمان زیادی طول نمی‌کشد تا لینک در ازای کمک به کسی روپیز دریافت کند، اما در این بین، شما به یک برنامه B نیاز دارید تا شما را سرپا نگه دارد. اگر می‌خواهید بدانید که برای کسب درآمد در Zelda: Tears of the Kingdom باید چه چیزی بفروشید، این راهنما بهترین توصیه‌ها و همچنین برخی از اشکال دیگر ذخیره‌سازی پول در Hyrule را پوشش می‌دهد. حداقل تخم مرغ در آنجا گران نیست!

برای کسب درآمد در Zelda: Tears of the Kingdom چه چیزی بفروشیم؟

تصمیم‌گیری برای فروش در Zelda: Tears of the Kingdom به انتخاب‌های سختی منجر می‌شود، با توجه به اینکه چقدر همه چیز می‌تواند به یک آیتم ترکیبی فیوز شده تبدیل شود. با این وجود، ما چند مورد از مواردی را سراغ داریم که انبار کردن مجدد آن‌ها نسبتاً آسان است، بنابراین هنگامی که روپیز کم دارید و نیاز به کسب درآمد سریع دارید، فروش آن‌ها به انتخابی عالی تبدیل می‌شود.

قبل از شروع، به یاد داشته باشید که می‌توانید اقلام خود را به تاجران دوره‌گرد که در جاده‌ها با آن‌ها برخورد می‌کنید، NPCهای مسئول فروشگاه‌ها و همچنین Beedle، تاجر دوره‌گرد که همیشه در اطراف اصطبل‌ها است، بفروشید.

استخراج سنگ معدن عقیق، توپاز، یاقوت کبود و یاقوت سرخ

ممکن است مردم به خاطر این پیشنهاد از من عصبانی شوند، اما بیایید در اینجا صادق باشیم: هنگام خواندن این مطلب، چند سنگ معدنی را در فهرست inventory خود ذخیره دارید؟

حقیقت این است که تا زمانی که به طور مکرر غارها و چاه‌ها را کاوش می‌کنید، هیچ کمبودی در خصوص عقیق و توپاز برای فروش به ترتیب به قیمت ۳۰ و ۸۰ روپیز نخواهید داشت.

یاقوت‌ها ۱۱۰ روپیز برای شما به ارمغان می‌آورند، در حالی که یاقوت کبود ۱۵۰ روپیز است. همانطور که گفته شد، یافتن این موارد بسیار نادرتر است، بنابراین توصیه می‌کنم در مقام مقایسه آن‌ها را کم‌تر بفروشید.

همین امر در مورد الماس نیز صدق می‌کند، حتی اگر قیمت ۵۰۰ روپیز آن وسوسه‌انگیز باشد، باید آن‌ها را نگه دارید. آن‌ها قدرت حمله ۲۵ فیوز را اضافه می‌کنند و همچنین برای ارتقاء مجموعه‌های زرهی خاص مفید هستند.

اگر در مورد سنگ چخماق یا کهربا فکر می‌کنید، قطعاً ارزش فروش را دارند. اما از آنجایی که قیمت آن‌ها بین ۵ تا ۱۰ روپیز است، بهتر است آن‌ها را برای مواقعی که نیاز به آتش زدن دارید، یا به عنوان افزودنی به تیرهای خود نگه دارید.

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

دانه‌های Brightbloom

هم دانه‌های brightbloom و هم giant brightbloom کلیدی برای روشن کردن depths هستند. همانطور که گفته شد، هر دو منبع در همه جا در داخل غارها، چاه‌ها و خود depths وجود دارند.

در حال حاضر، دانه‌های با شکوفه‌های معمولی هر کدام ۲ روپیز هستند، در حالی که دانه‌های غول‌پیکر ۴ روپیز هستند. این مقدار زیادی نیست، اما از آنجایی که به دست آوردن آن‌ها بسیار آسان است – اولی بیشتر از دومی – باید هر زمان که فرصت دارید آن‌ها را در قطعات ۵۰ یا ۱۰۰ تایی بفروشید. هنگامی که در حال کاوش در مناطق زیرزمینی Hyrule هستید، فقط مطمئن شوید که تعداد زیادی از آن‌ها را جمع‌آوری می‌کنید.

Splash fruit و Ice fruit

من میوه‌های اسپلش و میوه‌های یخی را با هم دسته‌بندی می‌کنم زیرا استدلال برای هر دو یکسان است. به طور عمده، هنگامی که به ترتیب در حال کاوش در مناطق Zora’s Domain و Gerudo Highlands هستید، با ده‌ها و ده‌ها مورد از هر یک از میوه‌ها روبرو خواهید شد.

از نظر فنی، آن‌ها برای کمک به شما برای تحمل پدیده‌های منطقه‌ای که روستاها و اطراف آن‌ها را عذاب می‌دهند، آنجا هستند. این کمک خوبی است، اما از آنجایی که آن‌ها منبع رایجی هستند، باید جلو بروید و مواردی را که استفاده نمی‌کنید بفروشید. میوه‌های اسپلش هر کدام به قیمت ۲ روپیز فروخته می‌شوند، در حالی که میوه‌های یخی هر کدام ۳ روپیز هستند، که وقتی شما به صورت عمده می‌فروشید، واقعاً می‌تواند دندان‌گیر باشد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

مواد اژدها – راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

همانطور که این موجودات افسانه‌ای هستند، اگر بدانید که کجا باید جستجو کنید، می‌توانید مکان‌های اژدها را راحت پیدا کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، توصیه می‌کنم برای پریدن روی پشت آن‌ها وقت بگذارید و هم تکه‌های شارد و هم فلس‌های اژدها را بگیرید.

چالش نسبتاً کمی در انتظار شما است، زیرا می‌توانید تکه‌هایی از شارد را در حین راه رفتن روی اژدها انتخاب کنید و معمولاً حداقل ۱۰ عدد از آن‌ها وجود دارد. سپس، فلس‌های اژدها فقط کافی است به اژدها ضربه بزنید و در همانجا یکی را به دست خواهید آورد.

راهنمای بازی Street Fighter 6 | راهنمای جامع ششمین جنگنده خیابانی
بخوانید

یک تکه شارد هر کدام ۳۰ روپیز فروخته می‌شوند، در حالی که فلس‌های اژدها ۱۵۰ روپیز است. بله، آن‌ها آیتم‌های مفیدی برای ارتقای مجموعه‌های زره ​​هستند، بنابراین باید همیشه چند عدد همراه خود داشته باشید. اما شما می‌توانید قیمت را فقط با پنج تکه شارد که بسیار فراوان‌تر هستند، مطابقت دهید.

شاخ بوکوبلین

بوکوبلین‌ها منابع متعددی را رها می‌کنند که می‌توانند ترکیب‌های فیوز عالی را ایجاد کنند. همانطور که گفته شد، وقتی به Fuse Attack Power اضافه شده نگاه می‌کنید، گزینه‌های مشابه دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند با این مزیت مطابقت داشته باشند یا از آن‌ها پیشی بگیرند. به این ترتیب، لازم نیست همیشه بوکوبلین‌های کمیاب را شکست دهید.

با این حال، وقتی این کار را انجام می‌دهید، شاخ‌ها با قیمت‌های مناسب به فروش می‌رسند. شاخ‌های بوکوبلین سیاه هر کدام ۹ روپیز هستند، در حالی که شاخ‌های بوکوبلین آبی هر کدام ۵ روپیز هستند و یافتن آن‌ها بسیار رایج‌تر است.

علاوه بر این، روده نیز می‌تواند جایگزین خوبی باشد، بسته به کمیاب بودن بوکوبلین، حدود ۲۰ تا ۶۰ روپیز است. اگر در مورد ساخت اکسیرها خیلی تحت فشار نیستید و استفاده چندانی ندارید، با خیال راحت آن‌ها را بفروشید. تعداد زیادی بوکوبلین در اطراف وجود دارد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

Luminous stone

یافتن سنگ‌های درخشان کمی سخت‌تر است، اما می‌توانید هر کدام را به قیمت ۲۰ روپیز بفروشید، بنابراین شکار ارزش وقت گذاشتن را دارد.

اگر در حال کاوش در اعماق هستید، دریافت سنگ‌های درخشان از سنگ معدن‌ها در مقایسه با مواد معمول‌تر، بسیار رایج است. همچنین، غار کرنل هیلز در مختصات (۰۴۸۴.۰۷۲۹، ۰۰۴۱) نقطه خوبی است که می‌توانید نسبتاً زود به آن برسید. این سنگ معدنی هم در خارج و هم در داخل آن وجود دارد، بنابراین می‌توانید مرتباً بازدید کنید تا بررسی کنید که آیا منبع دوباره ریسپاون شده است یا نه و این روند را تکرار کنید.

به هر حال که باید از غار عبور کنید تا مجموعه Barbarian Armor را در دست بگیرید، پس بهتر است در اسرع وقت به آنجا مراجعه کنید.

ارجحیت وعده‌های غذایی به مواد اولیه – راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom

این یکی پر زحمت‌تر است، اما ارزش معاوضه را دارد. اگر چند وعده غذایی به واسطه پختن غذا یا به عنوان جایزه در اختیار دارید و قصد ندارید فوراً از آن‌ها استفاده کنید، آن‌ها را بفروشید! دستور العمل‌های معمولی می‌توانند حدود ۳۰ روپیز باشند، در حالی که بقیه می‌توانند ۷۵ روپیز یا بیشتر برای شما به ارمغان بیاورند. اگر مقدار زیادی مواد دارید و باید سریع پول کسب کنید، به یک قابلمه آشپزی بروید و چند دستور تهیه کنید. این کار بیشتر طول می‌کشد، اما شما همچنین یک معامله نسبتاً بهتر برای آن‌ها خواهید داشت.

روش‌های دیگر کسب روپیز در Zelda: Tears of the Kingdom

در کنار فروش اقلام، چند راه برای به دست آوردن روپیز در بازی جدید Zelda وجود دارد:

 • حمله به Blupees که شما را به ورودی غار هدایت می‌کند
 • تکمیل پازل‌های ساخت و ساز هادسون ادیسون
 • تکمیل مراحل جانبی
 • کمک به NPC‌های تحت حمله

قانون کلی این است که همیشه به نیازمندان کمک کنید. البته، لینک این کار را برای کسب ثروت انجام نمی‌دهد – او فقط یک پسر خوب است که به همه کمک می‌کند. با این حال، NPC‌ها اغلب چند ده روپیز برای زحمت شما پاداش می‌دهند که همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد.

راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom | کامل‌ترین راهنمای زلدا

نرخ‌ها بسته به فعالیت متفاوت هستند. به عنوان مثال، پازل‌های ساخت و ساز هادسون ادیسون ۲۰ روپیز هستند. کاری که می‌توانید هر بار بیشتر از همه انجام دهید حمله به بلوپی‌ها است که همان خرگوش‌های آبی روشن هستند که شما را به غارها هدایت می‌کنند.

اگر بتوانید سریع به آن‌ها نزدیک شوید، حمله melee مفید است. اما اگر در فاصله‌ای دور هستید، یک تیر این کار را انجام می‌دهد. مطمئن شوید که آن را با یک گل بمبی یا موارد مشابه برای تأثیر بیشتر ترکیب کرده‌اید، البته که در ازای آن، روپیز بیشتری روی زمین پخش می‌شود.

خب دوستان این هم از راهنمای بازی Zelda: Tears of the Kingdom. ما در این مقاله راهنمای پیدا کردن همه شراین‌ها و همچنین راه حل پازل‌های این بازی و نکات داستانی را به شما ارائه کردیم. نظر شما در خصوص این بازی چیست؟ لطفاً دیدگاه‌های خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

همچنین ببینید
بستن