اخبارکنسول‌هاگیم تک

رئیس نینتندو به شایعات درباره سوییچ 2 خاتمه داد: «این اخبار درست نیستند»

رئیس نینتندو، شانتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa)، شایعاتی مبنی بر عرضه سوییچ 2 را توسط این شرکت در سال 1403 طی یک کنفرانس مطبوعاتی در 16 آبان (7 نوامبر) رد کرد.

گمانه‌زنی‌ها در مورد نینتندو سوییچ 2 امسال زیادتر از قبل شده، چون بیش از شش سال از عرضه اولین سوییچ توسط این شرکت می‌گذرد. به گفته فوروکاوا، با این حال، شایعات پیرامون این دستگاه، به کلی نادرست هستند.

فوروکاوا، 16 آبان ماه طی یک کنفرانس مطبوعاتی به بهانه صحبت در مورد کارنامه مالی نینتندو در سال 2023، همانطور که برای اولین بار توسط نشریه ژاپنی Mainichi گزارش شده، اظهار داشت: «شایعات عمدتاً در اینترنت پخش می‌شوند و گویی اطلاعات عمومی هستند، ولی در واقع به کلی نادرست هستند.»

این اظهارات فوروکاوا در همان روزی بیان شد که نینتندو فاش کرد که اولین کنسول سوییچ از اسفند 1395 (مارس 2017) تاکنون 132 میلیون دستگاه فروخته است. تنها مدل OLED این دستگاه از زمان عرضه‌اش در سال 1402 بیش از چهار میلیون دستگاه به فروش رسیده که نشان می‌دهد این کنسول تا به امروز یک انتخاب محبوب برای گیمرهای سراسر دنیا باقی مانده است.

سوییچ از نظر فروش از هر کنسول دیگر نینتندو پیشی گرفته است، به جز کنسول نینتندو DS که 154 میلیون دستگاه فروخته است.

یکی از دلایل محبوبیت مداوم سوییچ این واقعیت است که نینتندو همچنان بازی‌های باکیفیتی مثل The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom را برای این کنسول منتشر می‌کند. دنباله بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild فقط در 22 اردیبهشت (12 ماه مه) منتشر شد، اما در حال حاضر با فروش نزدیک به 20 میلیون نسخه نهمین بازی پرفروش سوییچ در تمام دوران است.

نینتندو هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت سوییچ ندارد
بخوانید

علی‌رغم اینکه فوروکاوا قاطعانه این موضوع را رد می‌کند که نینتندو سوییچ 2 را در سال آینده منتشر کند، بسیاری از طرفداران شک دارند؛ چون هنوز فکر می‌کنند که نینتندو در حال کار روی یک بیانیه در پشت پرده است.

یکی از طرفداران در Reddit نوشت: «آیا کسی واقعاً انتظار دارد که رئیس نینتندو در مصاحبه با همه رسانه‌ها کنسول جدیدی را معرفی کند، آن هم درست در زمانی که این شرکت برای شلوغ‌ترین و اوج دوره کاری خود آماده می‌شود؟»

بازی‌های بزرگ بعدی نینتندو که برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شوند، بازی Super Mario RPG در 26 آبان (17 نوامبر) و Mario vs Donkey Kong در 27 بهمن (16 فوریه) هستند.

برای خواندن آخرین اخبار بازی همراه لیویتو باشید.


منبع: dotesports

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا