اختصاصی لیویتواسلایدشوپیشنهاد سردبیرچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی
موضوعات داغ

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield جدیدترین ساخته شرکت بتسدا (Bethesda) است و بازیکنان را به یک ماجراجویی فضایی می‌برد. شما در این ماجراجویی به نقاط مختلف کهکشان سفر می‌کنید و با دنیاهای مختلف آشنا می‌شوید. گیم‌پلی Starfield عمق زیادی دارد و با مکانیزم‌های مختلف خود شما را در این دنیاهای جذاب غرق می‌کند. بااین‌حال، آشنا شدن با این مکانیزم‌ها کار راحتی نیست. به همین دلیل، ما تصمیم گرفته‌ایم یک راهنمای کامل و جامع برای بازی Starfield ارائه کنیم. راهنمای بازی Starfield به شما کمک می‌کند با قسمت‌های مختلف بازی آشنا شوید و از ماجراجویی فضایی خود لذت ببرید. در ادامه با ما همراه باشید.

طول بازی Starfield چقدر است؟ لیست تمام مراحل اصلی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

کاوش در دنیای جذاب Starfield بسیار لذت‌بخش است. به همین دلیل، بسیاری از بازیکنان کمپین (Campaign) بازی را کنار می‌گذارند و سراغ مراحل و کوئست‌های فرعی Starfield می‌روند. اگرچه این کار به یک سنت در بازی‌های بتسدا تبدیل شده است، اما بهتر است که اول سراغ مراحل اصلی بازی بروید، مخصوصاً اگر با بازی‌های بتسدا آشنایی ندارید. آشنایی با مراحل اصلی Starfield و زمان لازم برای کامل‌کردن آن‌ها به شما کمک می‌کنند ماجراجویی فضایی خود را بهتر مدیریت کنید. به‌عنوان بخشی از راهنمای بازی Starfield، شما می‌توانید جزئیات مراحل اصلی بازی را در پایین مشاهده کنید.

تمام‌ کردن Starfield چقدر زمان می‌برد؟

تمام‌ کردن بازی Starfield به طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ ساعت زمان می‌برد. البته این برای کسانی است که مراحل اصلی را در اولویت قرار می‌دهند. شما با تمرکز روی مراحل اصلی Starfield و انجام چند مرحله فرعی کوتاه می‌توانید بازی را در زمان گفته شده تمام کنید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای مراحل اصلی بازی Starfield

بااین‌حال، اگر فقط روی مراحل اصلی Starfield تمرکز کنید، در مأموریت‌های بالاتر به مشکل برمی‌خورید. این مراحل دشمنان قدرتمندی دارند و برای جنگیدن با آن‌ها باید آمادگی کامل داشته باشید. شما همچنین می‌توانید کل وقت خود را به مراحل فرعی Starfield اختصاص دهید، اما این مراحل آن‌قدر زیاد هستند که داستان اصلی را فراموش می‌کنید. پس بهتر است بین انجام مراحل اصلی و فرعی تعادل ایجاد کنید. راهنمای بازی Starfield به شما کمک می‌کند با مراحل اصلی بازی آشنا شوید و بهترین تجربه ممکن را داشته باید.

PS5 Pro و Xbox Series X/S جدید در سال 2023/2024 راهی بازار می‌شوند
بخوانید

لیست تمام مراحل اصلی Starfield

بازی Starfield پر از مراحل فرعی مختلف است. هر کدام از این مراحل شما به یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی می‌برند. بااین‌حال، زیاد بودن مراحل فرعی باعث می‌شود از داستان اصلی فاصله بگیرید و ترتیب آن را فراموش کنید. بازی استار فیلد ۱۸ مأموریت داستانی دارد که ترتیب آن‌ها به شکل زیر است. البته بعضی از این مراحل نکات خاصی دارند که در پاورقی به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

 • One Small Step
 • The Old Neighborhood
 • Into the Unknown *
 • Back to Vectera *
 • The Empty Nest *
 • All That Money Can Buy
 • Starborn
 • Further Into the Unknown
 • Short Sighted
 • No Sudden Moves
 • High Price to Pay
 • Unity
 • Unearthed **
 • In Their Footsteps **
 • Entangled **
 • Revelation
 • Missed Beyond Measure ***
 • One Giant Leap

* شما این سه مأموریت را با هم دریافت می‌کنید و می‌توانید به هر ترتیبی که دوست دارید سراغ آن‌ها بروید.

** این سه مأموریت به هم متصل هستند. شما مراحل Unearthed و In their Footsteps را با هم دریافت می‌کنید و برای کامل‌کردن In their Footsteps باید اول سراغ Entangled بروید.

*** مرحله Missed Beyond Measure پس از کامل‌کردن High Price to Pay در دسترس قرار می‌گیرد. البته برای فعال‌شدن آن باید پنج‌روز صبر کنید. شما می‌توانید با خوابیدن زمان را به جلو ببرید.

بهترین مراحل فرعی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای مراحل فرعی بازی Starfield

همان‌طور که گفتیم، بازی Starfield پر از فعالیت‌های متفاوت است. شما می‌توانید در گروه‌‌ها مختلف عضو شوید، مجرمان را دستگیر کنید، پایگاه دلخواه خود را بسازید و غیره. بیشتر این فعالیت‌ها در قالب مأموریت‌های فرعی هیجان‌انگیز به بازیکنان ارائه می‌شوند. مأموریت‌های Starfield آن‌قدر زیاد هستند که می‌توانند چند بازی دیگر را هم پر کنند.

از آن جایی که Starfield مأموریت‌های زیادی دارد، تصمیم‌گیری درمورد ترتیب انجام آن‌ها کار سختی است. اگرچه همه مأموریت‌های این بازی به شما XP می‌دهند، اما بعضی مراحل جایزه‌های شیرین‌تری دارند. این جایزه‌ها شامل سلاح‌های قدرتمند، لباس‌های مقاوم و حتی سفینه‌های فضایی می‌شوند. علاوه بر این، داستان بعضی مأموریت‌ها آن‌قدر هیجان‌انگیز و جذاب است که شما را در جایتان میخکوب می‌کند. در این قسمت از راهنمای بازی Starfield به شما کمک می‌کنیم بهترین و جذاب‌ترین مراحل فرعی بازی را به‌راحتی پیدا کنید.

شایعه: ایکس باکس و بتسدا روی چند پروژه از دیزنی کار می‌کنند
بخوانید

مرحله‌های Defensive Measures، False Positives و Leader of the Pac

محل پیداکردن این مرحله: منظومه Cheyenne – سیاره Akila – شهر Akila

نحوه شروع‌کردن این مرحله: صحبت با دیویس ویلسون (Davis Wilson) و کئونی آلپین (Keoni Alpin)

زمانی که برای انجام مرحله Empty Nest به شهر آکیلا (Akila) می‌روید، این مأموریت‌ها در دسترس قرار می‌گیرند. این مراحل زنجیره‌ای هستند و شما با کامل‌کردن هر مأموریت به مأموریت فرعی بعدی می‌رسید. اگرچه همه این مراحل در اطراف شهر آکیلا جریان دارند، اما برای کامل‌کردن آن‌ها باید فاصله زیادی را طی کنید.

خوشبختانه، هیچ‌کدام از دشمنان قوی نیستند و شما به‌راحتی آن‌ها را شکست می‌دهید. جایزه کامل‌کردن این مراحل تفنگ قوی و کمیاب Ashta Tamer است که گلوله‌های آتش‌زا شلیک می‌کند.

مرحله A Tree Grows in New Atlantis

محل پیداکردن این مرحله: شهر New Atlantis – نزدیک درخت بزرگ

نحوه شروع‌کردن این مرحله: صحبت با کلتون فاش (Kelton Frush)

همه مأموریت‌های Starfield خشونت‌آمیز نیستند و مرحله A Tree Grows in New Atlantis مدرکی برای این حرف است. این مرحله از شما می‌خواهد درخت بزرگ نیو آتلانتیس (New Atlantis) را خنک کنید. انجام این کار مأموریت‌های Late Bloomer و Out on a Limb را باز می‌کند. این مأموریت‌ها شما را به قلب جامعه علمی Starfield می‌برند و داستانی دلنشین را برایتان تعریف می‌کنند. البته بهتر است قبل از شروع این مأموریت مهارت «متقاعدکردن» (Persuade) را ارتقا دهید.

مرحله First Contact

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

محل پیداکردن این مرحله: منظومه Porrima – مدار سیاره Porrima II

نحوه شروع‌کردن این مرحله: تمجید از سفینه ECS Constant

داستان مرحله First Contact آن‌قدر هیجان‌انگیز است که می‌تواند یک بازی جداگانه باشد. شما در مدار سیاره Porrima II با یک سفینه روبه‌رو می‌شوید که هیچ سیستم ارتباطی‌ای ندارد. اگرچه این سفینه ۲۰۰ سال پیش زمین را ترک کرده است، اما به‌خاطر نبود سیستم‌های ارتباطی نتوانسته با بقیه کهکشان ارتباط برقرار کند. به همین دلیل، مردم این سفینه فکر می‌کنند که آخرین بازماندگان زمین هستند. آن‌ها بیش از دو قرن روی یک سفینه زندگی کرده‌اند و هیچ اطلاعی از دنیای بیرون ندارند.

شایعه: بازی Redfall در ماه می منتشر می‌شود
بخوانید

همین توضیحات کافی هستند تا جذابیت مرحله First Contact را بفهمید. از آن جایی که این مأموریت مبارزه خاصی ندارد، شما می‌توانید بدون توجه به سطح (Level) بالای منظومه پوریما (Porrima) سراغ آن بروید.

مرحله The Lair of the Mantis

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

محل پیداکردن این مرحله: در حین انجام مأموریت Back to Vectera

نحوه شروع‌کردن این مرحله: پیداکردن یک یادداشت ویژه

در مرحله Back to Vectera به جسد چند دزد فضایی برمی‌خورید. روی یکی از جسدها یک یادداشت با عنوان «پایگاه مخفی!» (Secret Base!) وجود دارد. وقتی آن را بردارید مأموریت The Lair of the Mantis  فعال می‌شود. با این که درجه سختی این مأموریت بسیار بالاست، اما جوایز ارزشمندی دارد. شما با کامل‌کردن این مأموریت به یک لباس ویژه و یک سفینه قدرتمند می‌رسید. پس در اولین فرصت ممکن سراغ پایگاه مخفی Mantis بروید و از غنائم ارزشمند آن لذت ببرید.

مرحله Run the Red Mile

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

محل پیداکردن این مرحله: منظومه Porrima – سیاره Porrima III – شهرک Red Mile

نحوه شروع‌کردن این مرحله: صحبت‌ با Mei

در سیاره پوریما ۳ (Porrima III) یک شهرک عجیب به اسم رد مایل (Red Mile) وجود دارد. رد مایل با بقیه مناطق Starfield فرق دارد و محل جمع‌شدن خلاف‌کارهای فضایی است. شما می‌توانید کالاهای قاچاق خود را در رد مایل بفروشید یا دنبال قطعات کمیاب برای سفینه خود بگردید. البته ما برای خریدوفروش کالا به اینجا نیامده‌ایم.

در این شهرک یک مسابقه بسیار خطرناک هم برگزار می‌شود. کافی است با صاحب رد مایل یعنی Mei صحبت کنید تا وارد مسابقه شوید. در این مسابقه، شما باید با هیولاهای سرسخت بجنگید و از یک مسیر خطرناک عبور کنید. اگرچه این کار یک ریسک بزرگ است، اما در صورت موفقیت به پاداش‌های بزرگی می‌رسید.

راهنمای بازی مورتال کمبت ۱ | راهنمای جامع Mortal Kombat 1
بخوانید

راهنمای Traitهای بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد شخصیت دلخواه خود را بسازید. شما حتی می‌توانید صفت‌های (Trait) شخصیت‌تان را مشخص کنید تا یک تجربه کاملاً منحصربه‌فرد داشته باشید. هرکدام از این صفت‌ها نکات مثبت و منفی خاص خود را دارند. به همین دلیل، اولین تصمیم مهم شما در بازی Starfield، انتخاب صفت‌های درست است.

البته استفاده از صفت‌ها اختیاری است و شما مجبور به انتخاب آن‌ها نیستید. پس اگر علاقه‌ای به استفاده از صفت‌ها ندارید، می‌توانید از این قسمت رد شوید. اگر هم از انتخاب‌هایتان پشیمان شدید، می‌توانید در مرکز جراحی Reliant Medical صفت‌های خود را حذف کنید.

به‌طورکلی، همه صفت‌ها جالب هستند و هیچ انتخاب درست یا غلطی وجود ندارد. بااین‌حال، بعضی صفت‌ها هماهنگی بیشتری با سبک بازی شما دارند. در این قسمت از راهنمای Starfield می‌خواهیم بهترین صفت‌های بازی را معرفی کنیم.

بهترین Traitهای بازی Starfield کدام‌اند؟

اگرچه صفت‌ها روند بازی را تغییر نمی‌دهند، اما می‌توانند تجربه شما را بهتر کنند. پس اگر می‌خواهد از این ویژگی Starfield استفاده کنید، توصیه می‌کنیم سراغ صفت‌های زیر بروید:

Dream Home (خانه رویایی)

Introvert (درون‌گرا) یا Extrovert (برون‌گرا)

Wanted (تحت تعقیب)

Raised Enlightened یا Raised Universal

یکی از صفت‌‌های مربوط جناح‌های بازی (Freestar Collective Settler، Neon Street Rat یا United Colonies Native)

در ادامه ویژگی‌های هر صفت را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

صفت Dream Home (خانه رویایی)

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر به ساخت و طراحی خانه‌ها علاقه دارید، صفت Dream Home مخصوص شماست. شما می‌توانید با پرداخت هفته‌ای ۵۰۰ اعتبار (Credit)، یک خانه بزرگ و مجلل به دست بیاورید. تنها پس از چند ساعت تجربه Starfield متوجه می‌شوید که ۵۰۰ اعتبار چیز زیادی نیست، پس با یک خانه ارزان روبه‌رو هستیم. اگرچه موقعیت مکانی این خانه به‌خوبی آپارتمان‌های Neon City یا شهرهای مرکزی دیگر نیست، اما ارزان و بزرگ است.

صفت Introvert (درون‌گرا) یا Extrovert (برون‌گرا)

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

صفت‌های Introvert (درون‌گرا) و Extrovert (برون‌گرا) میزان مصرف اکسیژن را تغییر می‌دهند. البته این تغییر به حضور همراهان‌تان (Companion) بستگی دارد. اگر صفت Introvert را انتخاب کنید، مصرف اکسیژن شما در نبود همراهان‌تان کمتر می‌شود و در حضور آن‌ها بیشتر. صفت Extrovert کاملاً برعکس است؛ مصرف اکسیژن شما در حضور همراهان‌تان کمتر می‌شود و در نبود آن‌ها بیشتر. باتوجه‌به این که مراحل آغازین بازی شما را مجبور به استفاده از همراهان می‌کنند، بهتر است صفت Extrovert را انتخاب کنید تا دچار مشکل نشوید.

پشت صحنه ساخت ایکس باکس | ماجرای سرآغاز جعبه مجهول مایکروسافت
بخوانید

صفت Wanted (تحت تعقیب)

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

وقتی جان (Health) شما کم می‌شود، دمیج (Damage) بیشتری وارد می‌کنید. این صفت همچنین باعث می‌شود تعدادی مزدور برای دستگیرکردن شما به سراغ‌تان بیایند. از آنجایی‌ که کشتن این مزدورها بسیار آسان است، شما می‌توانید با استفاده از صفت Wanted دمیج خود را بالا ببرید و از شرایط سخت خارج شوید.

صفت Raised Enlightened یا Raised Universal

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر جا برای صفت‌های اضافی دارید، توصیه می‌کنیم از Raised Enlightened یا Raised Universal استفاده کنید. این صفت‌ها بسته به دینی که انتخاب می‌کنید به شما لوت اختصاصی می‌دهند. این صفت‌ها هیچ نقطه‌ضعفی ندارند، پس با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید.

صفت‌ Freestar Collective Settler یا Neon Street Rat یا United Colonies Native

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر هنوز هم جا دارید، می‌توانید از صفت‌‌های مربوط جناح‌های (Factions) بازی استفاده کنید. این صفت‌ها باعث می‌شوند جایزه بیشتری از مأموریت‌های یک جناح بگیرید. مثلاً اگر صفت Neon Street Rat را انتخاب کنید، پاداش شما در مأموریت‌های شهر Neon بیشتر می‌شود. البته این صفت‌ها جایزه دستگیری شما را هم بیشتر می‌کنند و در نتیجه مزدورهای خطرناک‌تری به سراغ شما می‌آیند. از آن جایی که جمع‌کردن اعتبار در بازی Starfield خیلی سخت نیست، شما نیازی به استفاده از این صفت‌ها ندارید.

لیست کامل Traitهای Starfield

شما می‌توانید لیست کامل صفت‌های Starfield را در پایین مشاهده کنید:

Alien DNAشما بخشی از یک آزمایش خطرناک بوده‌اید که DNA انسان‌ها و موجودات فضایی را ترکیب می‌کند. به همین دلیل، جان و اکسیژن شما بیشتر از حد عادی است. البته آیتم‌های جان‌بخش (Healing) و غذا تأثیر کمتری روی شما دارند.
Dream Homeشما صاحب یک خانه رویایی می‌شوید، اما باید هفته‌ای ۵۰۰ اعتبار به بانک GalBank بپردازید.
Empathشما به احساسات دیگران اهمیت می‌دهید. اگر کارهای موردعلاقه همراهان‌تان را انجام دهید، قدرت شما در مبارزات (به‌صورت موقت) بیشتر می‌شود. اگر هم همراهان‌تان را ناراحت کنید، تأثیر همه چیز برعکس خواهد بود.
Extrovertشما یک شخصیت مردمی هستید. به همین دلیل، مصرف اکسیژن شما در حضور همراهان‌تان کمتر می‌شود و نبود آن‌ها بیشتر. (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت Introvert استفاده کنید)
Freestar Collective Settlerبا این صفت به دیالوگ‌های مخصوص Freestar Collective دسترسی پیدا می‌کنید و پاداش بیشتری از مأموریت‌های این جناح می‌گیرید. در عوض، جایزه دستگیری شما در جناح‌های دیگر بیشتر می‌شود (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت جناح‌های دیگر استفاده کنید.)
Hero Worshippedشما یک هوادار دوآتشه پیدا می‌کنید که همیشه مزاحم‌تان می‌شود. البته او می‌تواند عضو سفینه شما شود و هدایای مختلفی برایتان بیاورد.  
Introvertشما دوست دارید تنها باشید. به همین دلیل، مصرف اکسیژن شما در نبود همراهان‌تان کمتر می‌شود و در حضور آن‌ها بیشتر.
Kid Stuffوالدین شما زنده هستند و می‌توانید به ملاقات آن‌ها بروید. در عوض، ۲ درصد از درآمد هفتگی شما برای آن‌ها فرستاده می‌شود.
Neon Street Ratشما در خیابان شهر Neon بزرگ شده‌اید. به همین دلیل، می‌توانید از دیالوگ‌های مخصوص استفاده کنید و پاداش بیشتر از مأموریت‌های این شهر بگیرید. البته جایزه دستگیری شما در جناح‌های دیگر بیشتر می‌شود (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت جناح‌های دیگر استفاده کنید.)
Raised Enlightenedشما عضو گروه روشنفکران (Enlightened) هستید. پس به شهر New Atlantis بروید و از صندوقچه ارزشمند خود در House of the Enlightened استفاده کنید (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت مذهب‌های دیگر استفاده کنید.)
Raised Universalشما عضو گروه Sanctum Universum هستید. پس به شهر New Atlantis بروید و از صندوقچه ارزشمند خود در Sanctum Universum استفاده کنید. (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت مذهب‌های دیگر استفاده کنید.)
Serpent’s Embraceشما مار بزرگ را می‌پرستید. به همین دلیل، استفاده زیاد از ویژگی Grav jump جان و اکسیژن شما را افزایش می‌دهد. البته اگر از این ویژگی استفاده نکنید جان و اکسیژن شما کم می‌شود. (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت مذهب‌های دیگر استفاده کنید.)
Spacedبدن شما به فضا عادت کرده است. به همین دلیل، جان و اکسیژن شما در فضا بیشتر می‌شود و روی سطح زمین کمتر. (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت Terra Firma استفاده کنید)
Taskmasterگاهی اوقات، خدمه آموزش‌دیده سفینه‌تان را تعمیر می‌کنند. در عوض، هزینه استخدام خدمه دوبرابر می‌شود.
Terra Firmaشما هیچ‌وقت به فضا عادت نکرده‌اید. به همین دلیل، جان و اکسیژن شما روی سطح سیارات بیشتر می‌شود و در فضا کمتر. (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت Spaced استفاده کنید)
United Colonies Nativeبا این صفت به دیالوگ‌های مخصوص United Colonies دسترسی پیدا می‌کنید و پاداش بیشتری از مأموریت‌های این جناح می‌گیرید. در عوض، جایزه دستگیری شما در جناح‌های دیگر بیشتر می‌شود. (نمی‌توانید هم‌زمان از صفت جناح‌های دیگر استفاده کنید.)
Wantedوقتی جان‌تان کم است، دمیج بیشتری وارد می‌کنید. در عوض، باید با مزدوران جایزه‌بگیر سروکله بزنید.

لیست کامل فکشن‌های بازی Starfield و روش عضو شدن در آن‌ها

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

گروه‌ها یا همان فکشن‌ها (Faction) یک بخش مهم از بازی Starfield هستند. آن‌ها تأثیر زیادی روی ماجراجویی شما می‌گذارند و مسیر داستان را تغییر می‌دهند. هر گروه ویژگی‌های خاص خودش را دارد و برای هدفی متفاوت می‌جنگد. البته در ابتدای بازی گزینه‌های زیادی ندارید و فقط می‌توانید عضو چند گروه شوید. علاوه بر این، بعضی گروه‌ها قصد کشتن شما را دارند و نمی‌توانید عضو آن‌ها شوید. این قسمت از راهنمای Starfield درمورد گروه‌های مختلف بازی است. پس اگر می‌خواهید عضو یک جناح فضایی شوید، تا آخر این قسمت همراه ما باشید.

نمرات بازی Redfall پایین‌تر از انتظارات مایکروسافت بود
بخوانید

لیست کامل فکشن‌های بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield پنج گروه اصلی دارد. شما می‌توانید عضو این گروه‌ها شوید و داستان بازی را از مسیری متفاوت دنبال کنید. البته برای رسیدن به بیشتر آن‌ها باید مراحل فرعی را دنبال کنید. گروه‌های اصلی Starfield عبارت‌اند از:

 • Constellation
 • Ryujin Industries
 • UC Vanguard
 • Freestar Rangers
 • Crimson Fleet

البته چند گروه کوچک‌تر هم وجود دارند که شما نمی‌توانید عضو آن‌ها شوید. شما فقط می‌توانید با انتخاب صفت‌های مخصوص آن‌ها، جوایز و پاداش‌های بیشتری بگیرید. مثلاً با انتخاب صفت Raised Enlightened یا Raised Universal به یک صندوقچه پر از غنائم در شهر نیو آتلانتیس می‌رسید.

لیست گروه‌های کوچک بازی Starfield:

 • Spacers
 • Ecliptic Mercenaries
 • House of Va’Ruun Zealots
 • House of the Enlightened
 • Sanctum Universuum
 • Trackers
 • The Trade Authority

آیا می‌توانید عضو چند گروه مختلف شوید؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بله. شما می‌توانید بافاصله تنها چند دقیقه عضو گروه‌های مختلف شوید. عضو شدن در چند گروه هیچ جریمه‌ای ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت سراغ فعالیت‌های آن‌ها بروید. بااین‌حال، بهتر است مراقب تصمیمات خود باشید، زیرا بعضی از این گروه‌ها با یکدیگر اختلاف دارند. مثلاً گروه UC Vanguard می‌خواهد Crimson Fleet را نابود کند. پس اگر مأموریت‌های UC Vanguard را ادامه دهید و کمک بزرگی به آن‌ها کنید، اعضای Crimson Fleet از شما متنفر می‌شوند. بهتر است همیشه چند سیو (Save) مختلف داشته باشید تا به مشکل برنخورید.

چگونه در فکشن‌های بازی Starfield عضو شویم؟

برای عضو شدن در یک گروه باید یک یا چند مأموریت به‌خصوص را کامل کنید. اگر نمی‌دانید هر مأموریت مربوط به کدام گروه است، می‌توانید لیست مأموریت‌های بازی را باز کنید و به قسمت Faction بروید. این قسمت همه مأموریت‌های مربوط به گروه‌ها را نشان می‌دهد. علاوه بر این، شما می‌توانید با کلیک روی نشان هر گروه، مأموریت‌های مخصوص آن را مشاهده کنید.

قابلیت چت صوتی در دیسکورد به کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X/S اضافه‌ می‌شود
بخوانید

آموزش عضو شدن در Constellation

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما با دنبال‌کردن داستان اصلی Starfield به‌صورت خودکار عضو Constellation می‌شوید. تنهای کافی است به نیو آتلانتیس بروید و با سارا مورگان (Sarah Morgan) صحبت کنید تا عضو رسمی Constellation شوید. او شما را به بقیه اعضا معرفی می‌کند و به یکی از همراهان شما در بازی Starfield تبدیل می‌شود. مأموریت‌های گروه Constellation بخشی از مراحل اصلی بازی هستند و شما در هر صورت با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید.

آموزش عضو شدن در UC Vanguard

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

برای عضو شدن در گروه UC Vanguard باید به مقر MAST بروید و با فرمانده جان توالا (John Tuala) صحبت کنید. او شما را به سالن آموزش می‌فرستد تا در آزمون پرواز ثبت‌نام کنید. البته یک امتحان دیگر هم وجود دارد اما شما مجبور به انجام آن نیستید.

در این ساختمان یک موزه جذاب هم وجود دارد. این موزه آیتم‌های مختلفی دارد و اطلاعات زیادی درمورد دنیای Starfield به شما می‌دهد. پس توصیه می‌کنیم حتماً از این موزه بازدید کنید. پس از این می‌توانید سراغ آزمون پرواز بروید و با کامل‌کردن آن عضو رسمی UC Vanguard ‌شوید. اگرچه کمی بعد مسیر شما از این گروه جدا می‌شود، اما می‌توانید با کامل‌کردن مأموریت‌های Terrormorph یا عضو شدن در تیم UC SysDef به آن‌ها خدمت کنید.

آموزش عضو شدن در Crimson Fleet

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

برای عضو شدن در گروه Crimson Fleet باید اول بخشی از مأموریت‌های گروه UC Vanguard را کامل کنید. کافی است مرحله Supra et Ultra را کامل کنید و به مأموریت Deep Cover برسید. در این مرحله شما به‌عنوان یک مأمورمخفی عضو Crimson Fleet می‌شوید. اگر می‌خواهید رابطه خوبی با هر دو گروه داشته باشید، بهتر است درمورد انتخاب‌هایتان دقت کنید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

رهبران گروه Crimson Fleet از شما می‌خواهند مانند یک دزد فضایی رفتار کنید و مشغول قتل و غارت دیگران شوید. البته انجام این کار‌ها باعث عصبانیت اعضای United Colonies می‌شود. پس بهتر است قبل از گرفتن تصمیم‌های مهم بازی خود را سیو کنید. اگرچه عضو شدن در گروه Crimson Fleet عواقب زیادی را دارد، اما کامل‌کردن مأموریت اول آن‌ها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. پس با خیال راحت بخشی از ماجراجویی دزدان فضایی را تجربه کنید.

آموزش عضو شدن در Ryujin Industries

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

عضو شدن در گروه Ryujin Industries بسیار ساده است و شما می‌توانید اوایل بازی این کار را انجام دهید. کافی است به منطقه تجاری نیو آتلانتیس سفر کنید و به GelBank بروید. در مقابل بانک یک کیوسک قرمز وجود دارد که متعلق به شرکت Ryujin است. شما می‌توانید از طریق این کیوسک درخواست عضویت خود را ثبت کنید.

بعد از انجام این کار باید به شهر نئون (Neon) در سیاره ولی آلفا (Volii Alpha) بروید. ساختمان شرکت Ryujin در نزدیکی محل فرود قرار دارد و برای رسیدن به آن باید مسیر خیابان را تا انتها دنبال کنید. پس از واردشدن به ساختمان سوار آسانسور شوید و به بخش پذیرش بروید. بعد از صحبت‌کردن با مسئول پذیرش باید رئیس جدیدتان یعنی ایملده (Imelde) را پیدا کنید.

اولین مأموریت شما آوردن قهوه است. اگرچه این مأموریت ساده به نظر می‌رسد، اما موقع انجام آن با یکی از کارمندان سابق شرکت Ryujin روبه‌رو می‌شوید. شما می‌توانید با صحبت‌کردن او را متقاعد کنید، البته استفاده از خشونت هم یک گزینه است. پس از گرفتن قهوه به شرکت برگردید تا نقش Operative را دریافت کنید. حالا شما بخشی از شرکت Ryujin هستید.

تریلر جدید بازی Redfall به معرفی شخصیت Layla می‌پردازد
بخوانید

آموزش عضو شدن در Freestar Rangers

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

عضو شدن در گروه Freestar Rangers به سادگی عضویت در گروه UC Vanguard است. در قدم اول مرحله Empty Nest شروع کنید و به شهر آکیلا (Akila) در سیاره آکیلا بروید. در بخشی از این مرحله شما باید اوضاع یک بانک را کنترل کنید و جان چند گروگان را نجات دهید. پس از انجام این کار، خیابان اصلی شهر را دنبال کنید تا به کافه The Rock برسید. به طبقه بالای این کافه بروید و با اما (Emma)‌ صحبت کنید.

اما درمورد گروه Freestar Rangers صحبت می‌کند و به شما پیشنهاد عضویت می‌دهد. شما برای عضو شدن در این گروه باید یک مجرم را دستگیر کنید. برای این کار باید به یکی از ترمینال‌های اطراف بروید و یک هدف را انتخاب کنید. از آن جایی که درجه سختی همه آن‌ها یکی است، توصیه می‌کنیم بیشترین پاداش را انتخاب کنید. پس از دستگیری مجرم به کافه The Rock برگردید تا عضو گروه Freestar Rangers شوید.

بهترین فکشن بازی Starfield کدام است؟

جواب این سوال به اهداف شما بستگی دارد. همان‌طور که گفتیم، این گروه‌ها به شما اجازه می‌دهند ماجراجویی‌های متفاوتی را دنبال کنید. پس انتخاب بهترین گروه برعهده شماست.

گروه Freestar Rangers روی کارهای خوب تمرکز دارد و با خلاف‌کاران مبارزه می‌کند. بیشتر مأموریت‌های آن‌ها مربوط به مردم شهر نئون هستند و ساختاری قابل‌پیش‌بینی دارند. عضویت در این گروه به شما اجازه می‌دهد با نحوه زندگی مردم آشنا شوید و با جامعه خلاف‌کاران شهر نئون ارتباط برقرار کنید.

گروه Ryujin Industries نقطه مقابل Freestar Rangers هستند. اگرچه مأموریت اول این گروه بسیار ساده و معمولی به نظر می‌رسد، اما این شرکت در کارهای کثیفی دست دارد. آن‌ها برای پیش‌بردن نقشه‌های شیطانی خود دست به هر کاری می‌زنند و همه چیز را نابود می‌کنند. مأموریت‌های گروه Ryujin بسیار تاریک هستند و باورهای اصلی Starfield در مورد انسانیت و پیشرفت را زیر سوال می‌برند. عضو شدن در Ryujin Industries مانند پیوستن به گروه Thieves Guild از بازی Skyrim است.

جدیدترین بازی های گیم پس | جدیدترین بازی های Game Pass کدام‌اند؟
بخوانید

مأموریت‌های گروه UC Vanguard بیشترین تنوع را دارند و شامل ژانرهای مختلفی هستند. علاوه بر این، عضویت در این گروه به شما کمک می‌کند بیشتر با دنیای Starfield آشنا شوید.

مأموریت‌های Crimson Fleet یک تجربه بی‌نظیر از دزدی فضایی ارائه می‌کنند. تلاش برای پیداکردن گنج بزرگ و ایجاد تعادل بین رفتارهای خوب و بدتان (اگر عضو UC Vanguard هم هستید) بسیار هیجان‌انگیز است. شما همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتری درمورد گذشته United Colonies پیدا کنید و به رازهای تاریک آن‌ها پی ببرید.

جدا از هر انتخابی که دارید، بهتر است دو مأموریت اول گروه Crimson Fleet را انجام دهید. با انجام این مأموریت‌ها می‌توانید گاوصندوق مخفی (secure storage) را برای سفینه خود بخرید. این گاوصندوق به شما کمک می‌کند اجناس قاچاق خود را از اسکن‌های امنیتی رد کنید.

راهنمای ساخت Outpost در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد پایگاه (Outpost) مخصوص خود را بسازید. اگرچه استفاده از این قابلیت اجباری نیست، اما می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند. در بازی Starfield ساخت هر چیزی ممکن است؛ از یک خانه کوچک گرفته تا یک کارخانه بزرگ برای تولید منابع. این کارخانه‌های به پایگاه اصلی متصل می‌شوند و سود زیادی به شما می‌دهند.

بااین‌حال، سیستم ساخت‌وساز بازی می‌تواند کمی پیچیده باشد. به‌عنوان بخشی از راهنمای بازی Starfield، ما به شما کمک می‌کنیم با سیستم ساخت‌وساز آن آشنا شوید. این هر چیزی که برای ساخت یک پایگاه نیاز دارید را به شما یاد می‌دهد.

کدام سیارات برای ساخت پایگاه مناسب هستند؟

فرایند انتخاب یک سیاره بسیار طولانی و خسته‌کننده است، مخصوصاً اگر دنبال ترکیب خاصی از عناصر هستید. شما باید اطراف منظومه شمسی پرواز کنید و با اسکن‌کردن هر سیاره اطلاعات مربوط به آن را جمع‌آوری کنید.

قابلیت چت صوتی در دیسکورد به کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X/S اضافه‌ می‌شود
بخوانید

یک سیاره باید چه منابعی داشته باشد؟

برای ساخت اولین پایگاه خود باید دنبال سیاره‌ای باشید که دارای آلومینیوم (Aluminum)، آهن (Iron) و هلیوم ۳ (Helium-3) است. همچنین باید مطمئن شوید که شرایط این سیاره مناسب است. برای مثال، بعضی سیاره‌های گرمای زیادی دارند که ساخت‌وساز را غیرممکن می‌کند. اگر فکر می‌کنید پیداکردن سیاره خوب سخت و خسته‌کننده است، نگران نباشید. در پایین می‌توانید لیستی از بهترین سیاره‌های بازی Starfield را مشاهده کنید:

 • سیاره Callisto یا IO
 • سیاره Pontus
 • سیاره Maheo II
 • سیاره Zamka

چگونه در پایگاه خود یک کارخانه بسازیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

وقتی سیاره موردنظر خود را پیدا کردید، به مدار آن بروید و یک منطقه فرود را انتخاب کنید. بعد از رسیدن به سطح سیاره از Handscanner استفاده کنید تا به یک نقطه مناسب برای ساخت پایگاهتان برسید. قبل از شروع بهتر است نمای دوربین را به بالا-پایین (Top-Down) تغییر دهید. با این کار، روند ساخت پایگاه بسیار آسان‌تر می‌شود.

محل قراردادن Beacon کجاست؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بعد از رسیدن به محل مناسب، باید یک فانوس (Beacon) بکارید. این فانوس محل پایگاه شما را نشان می‌دهد. برای کاشتن فانوس باید از Handscanner استفاده کنید و دکمه X (روی ایکس باکس) یا R (روی پی‌سی) را فشار دهید. غیرفعال بودن این گزینه یعنی شما در یک منطقه ممنوعه هستید و باید به‌جای دیگری بروید.

پس از فعال‌شدن گزینه ساخت فانوس به گوشه سمت چپ صفحه نگاه کنید. این قسمت منابعی که در نزدیکی پایگاه شما هستند را نشان می‌دهد. زمانی که منابع موردنظر خود را پیدا کردید، فانوس را بکارید. با این کار، یک منطقه ساخت‌وساز بسیار بزرگ در نزدیکی شما ایجاد می‌شود. شما می‌توانید از همه قسمت‌های این منطقه برای ساخت‌وساز استفاده کنید. البته اگر بخشی از پایگاه شما در یک منطقه ممنوعه قرار بگیرد، استفاده از آن قسمت غیرممکن می‌شود.

PS5 Pro و Xbox Series X/S جدید در سال 2023/2024 راهی بازار می‌شوند
بخوانید

تعامل با فانوس به شما اجازه می‌دهد نام پایگاه خود را تغییر دهید، وارد حالت ساخت‌وساز (Build Mode) شوید، یا کلاً آن را حذف کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از Handscanner در پایگاه خود وارد حالت ساخت‌وساز شوید.

آنچه برای شروع نیاز دارید

شما می‌توانید به طور آزادانه از محیط پایگاه خود استفاده کنید. البته اگر فانوس‌ها زیادی کاشته باشید، ممکن است در ساخت یک پایگاه جدید به مشکل بربخورید. برای رفع این مشکل می‌توانید مهارت Planetary Habitation را ارتقا دهید و تعداد پایگاه‌هایتان را افزایش دهید.

خوشبختانه، ساخت ماشین‌های معدنچی خیلی ساده است و منابع زیادی نمی‌خواهد. در اینجا می‌توانید لیست دستگاه‌های اصلی هر پایگاه و عناصر موردنیاز باری ساخت آن‌ها را مشاهده کنید:

دو استخراج‌کننده گاز (برای هلیوم ۳): چهار نیکل (Nickel)، پنج آلومینیوم و سه مس (Copper)

دو استخراج‌کننده فلز (برای آهن و آلومینیوم): پنج آهن، چهار آلومینیوم، دو تنگستن (Tungsten)

ژنراتور سوختی (برای قدرت): یک Austenitic Manifold، یک Isocentered Magnet، چهار تنگستن، یک Tau Grade Rheostat

منبع گاز (برای هلیوم ۳): سه Adaptive Frame، پنج تنگستن، شش مس

جعبه جامد (برای آهن یا آلومینیوم): شش آهن، سه Adaptive Frame، پنج آلومینیوم

پس برای ساخت یک پایگاه نیاز به موارد زیر دارید:

 • هشت نیکل
 • 23 آلومینیوم
 • 12 مس
 • 16 آهن
 • 13 تنگستن
 • یک Austenitic Manifold
 • یک Isocentered Magnet
 • یک Tau Grade Rheostat
 • شش Adaptive Frame

اگر منابع کافی دارید، می‌توانید دو یا سه منبع جامد دیگر هم بسازید تا بتوانید عناصر بیشتری استخراج کنید. اگر هم منابع کافی ندارید، می‌توانید با استفاده از Hand Cutter آن‌ها را استخراج کنید (که خیلی طول می‌کشد) یا سراغ فروشگاه‌های ویژه بروید. شما می‌توانید با رفتن به Trade Authority منابع موردنیاز خود را خریداری کنید. علاوه بر این، بیشتر سیارات یک فروشگاه ویژه منابع هم دارند، مثل فروشگاه Jemison Mercantile در بندر فضایی نیو آتلانتیس. هر وقت هم که موجودی این فروشگاه‌ها تمام شد، می‌توانید ۲۴ ساعت بخوابید و دوباره سراغ آن‌ها بروید.

شایعه: ایکس باکس و بتسدا روی چند پروژه از دیزنی کار می‌کنند
بخوانید

اگرچه این فروشگاه‌ها آیتم‌هایی مثل Adaptive Frame هم دارند، اما بهتر است خودتان آن‌ها را بسازید. برای ساخت Adaptive Frame باید یک میز کار صنعتی (Industrial Workbench) پیدا کنید.

راهنمای ساخت منبع برق در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

از آنجایی‌ که کارخانه‌ها به برق نیاز دارند، اولین قدم شما ساخت یک منبع برق است. شما برای تولید برق می‌توانید از دو منبع مختلف استفاده کنید: پنل‌های خورشیدی و ژنراتورهای سوختی. برای استفاده از گزینه اول، کافی است پنل‌های خورشیدی را روی زمین بکارید و با استفاده از سیم آن‌ها را به دستگاه‌های خود متصل کنید. برای اتصال وسایل با سیم، دکمه A (روی ایکس باکس) یا E (روی پی‌سی) را نگه دارید، وارد منوی Extras شوید و گزینه سیم (Wire) را انتخاب کنید.

اگرچه استفاده از پنل‌های خورشیدی خیلی ساده است، اما قیمت آن‌ها بالاست است، انرژی زیادی تولید نمی‌کنند و به‌شدت به نوع سیاره‌ای که در آن هستید (آفتابی و غیر آفتابی) متکی هستند. برای همین، بیشتر بازیکنان سراغ از گزینه دوم یعنی ژنراتورهای سوختی می‌روند. با این که راه‌اندازی این ژنراتورها پیچیده‌تر است، اما کاملاً ارزش‌اش را دارند.

ژنراتور سوختی خود را بسازید و سپس یک منبع گاز (Gas Storage) در کنار آن قرار دهید. مقداری هلیوم ۳ در این منبع قرار دهید و وارد منوی پایگاه شوید. به قسمت Gas Storage بروید و دکمه RT (در ایکس باکس) یا راست کلیک (در پی‌سی) را بزنید تا یک اتصال خروجی ایجاد شود. حالا به قسمت Fueled Generator بروید و دکمه تأیید را بزنید تا آن‌ها به هم متصل شوند. وقتی ماشین‌های موردنظر خود را به ژنراتور وصل کردید، دکمه Activate را فشار دهید تا ژنراتور فعال شود و برق موردنیاز پایگاه را تولید کند.

پشت صحنه ساخت ایکس باکس | ماجرای سرآغاز جعبه مجهول مایکروسافت
بخوانید

روش ساخت حلقه هلیومی در Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بعد از ساخت ژنراتور، باید یک حلقه (Loop) هلیوم ۳ راه‌اندازی کنید تا ژنراتور روشن بماند. برای این کار منوی ساخت‌وساز را باز کنید و وارد نمای Top-Down شوید. سپس استخراج‌کننده هلیوم را انتخاب کرده و محیط را اسکین کنید تا بهترین محل جمع‌آوری با رنگ سبز مشخص شود. بهتر است استخراج‌کننده‌های خود را نزدیک هم بگذارید تا فضای کمتری مصرف شود.

زمانی که استخراج‌کننده‌ها خاموش هستند، یک اتصال خروجی به ظرف گاز ایجاد کنید. با این کار، استخراج‌کننده‌ها مخزن ژنراتور را پر نگه می‌دارند و چرخه استخراج را طولانی‌تر می‌کنند. از آن جایی مصرف ژنراتور بیشتر از تولید استخراج‌کننده است، باید حداقل دو استخراج‌کننده را به منبع وصل کنید تا ژنراتور هیچ‌وقت از کار نیافتد. برای اطمینان از عملکرد حلقه هلیوم، می‌توانید چرخه تولید را برای چند دقیقه تماشا کنید. اگر سطح هلیوم مخزن‌ها تغییری نداشته باشد، شما یک حلقه بی‌نقص ساخته‌اید.

روش ساخت حلقه آهنی یا آلومینیومی در Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اول استخراج‌کننده موردنظرتان را انتخاب کرده و محیط اطراف را اسکین کنید تا بهترین محل جمع‌آوری مشخص شود. منابع آهن رنگ قهوه‌ای دارند و منابع آلومینیوم با رنگ خاکستری نشان داده می‌شوند. سپس یک یا چند جعبه جامد (Solid Box) در نزدیکی استخراج‌کننده‌ها بسازید. در آخر، هم استخراج‌کننده‌ها و هم جعبه جامد را از طریق لینک‌های خروجی و Voila به ژنراتور وصل کنید.

شما همچنین می‌توانید با قراردادن جعبه‌ها جامد در کنار هم آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. البته برای این کار باید بین آن‌ها اتصال اینجا کنید. در حین این کار، ترتیب جعبه‌ها باید رعایت شود. اگر همه مراحل را به‌درستی انجام داده باشید، این حلقه برایتان صدها واحد آهن یا آلومینیوم تولید می‌کند.

نمرات بازی Redfall پایین‌تر از انتظارات مایکروسافت بود
بخوانید

چگونه یک مقر بسازیم

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در بازی Starfield، ساخت یک مقر (Base) بسیار شخصی‌تر از ساخت یک کارخانه یا مزرعه است. به همین دلیل، سلیقه و خلاقیت هر بازیکن با بقیه متفاوت است. اگرچه ساخت مقر یک فعالیت کاملاً شخصی و سلیقه‌ای است، اما چند نکته کلی وجود دارند که می‌توانند کار شما را راحت‌تر کنند.

چیزهایی که باید بسازید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اولین چیزی که برای باید بسازید یک Airlock است. برای ساخت این قسمت باید منو را باز کنید و به تب Structures بروید. مطمئن شوید که Airlock روی زمین صاف قرار گرفته و فاصله مناسبی از سطح زمین دارد. اگر فاصله این قسمت با زمین کم باشد، در گسترش پناهگاه به مشکل برمی‌خورید.

بعد از ساخت Airlock باید سراغ Hab  بروید. شما می‌توانید با فشاردادن دکمه‌های D-Pad (روی ایکس باکس) یا کلید‌های جهت‌دار (روی پی‌سی) مدل Hab را عوض کنید. به همین سادگی پایه اصلی پناهگاه‌تان آماده می‌شود و می‌توانید با اضافه‌کردن اتاق‌های مختلف آن را گسترش دهید.

علاوه بر این، بازی به شما اجازه می‌دهد دکور داخلی پناهگاهتان را با از استفاده از آیتم‌های Furniture، Decorations و Displays شخصی‌سازی کنید. توصیه می‌کنیم اول یک تخت بسازید، زیرا خوابیدن زمان بازی را جلو می‌برد. وقتی هم که بیدار می‌شوید، می‌توانید سراغ کارخانه خود بروید و از منابع تولیدشده استفاده کنید. علاوه بر این، داشتن یک Crafting Stations کمک زیادی به شما می‌کند. با استفاده از Crafting Stations می‌توانید آیتم‌های موردنیاز خود را بسازید و استخراج‌کننده‌های خود را ارتقا دهید.

استفاده از خدمه در پایگاه

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

حالا که پایگاه شما آماده شده است، می‌توانید از طرق منو Miscellaneous یک ایستگاه (Crew Station) برای خدمه خود بسازید. این ایستگاه اجازه می‌دهد خدمه خود را به پایگاه بیاورید و کارهای مختلفی به آن‌ها بدهید. برای این کار وارد منو سفینه شوید و دکمه Y (روی ایکس باکس) یا C (روی پی‌سی) بزنید. در اینجا می‌توانید پست و وظیفه هر کدام از خدمه را مشخص کنید. اعضای خدمه بسته به مهارت‌هایشان کارایی قسمت‌های مختلف پایگاه را بیشتر می‌کنند.

جدیدترین بازی های گیم پس | جدیدترین بازی های Game Pass کدام‌اند؟
بخوانید

چگونه در بازی Starfield از خدمه استفاده کنیم؟ روش پست دادن به خدمه

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield درمورد سفر به نقاط مختلف کهکشان و کاوش سیاره‌های ناشناخته است. شما در این ماجراجویی فضایی می‌توانید خدمه (Crew) مخصوص خود را جمع‌آوری کنید و به آن‌ها پست‌های مختلف بدهید. در بازی Starfield چندین خدمه کاردرست وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را استخدام کنید. هر کدام از آن‌ها یک سری مهارت‌های منحصربه‌فرد دارند که به ماجراجویی شما کمک می‌کنند.

بعضی از خدمه در نگهداری از مقرها ماهر هستند و می‌توانند کمک زیادی به پایگاه شما کنند. بعضی هم با سفینه‌ها آشنا هستند و می‌توانند در مبارزات فضایی به شما کمک کنند. این بخش از راهنمای بازی Starfield به شما کمک می‌کند خدمه خود را به سفینه یا پایگاه بفرستید و پست‌های مشخصی به آن‌ها بدهید.

روش فرستادن خدمه به سفینه

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در مراحل ابتدایی بازی Starfield شما همراهان مختلفی مثل واسکو (Vasco) یا سارا مورگان پیدا می‌کنید. همچنین اگر صفت Hero Worshipped را انتخاب کرده باشید، یک هوادار مزاحم پیدا می‌کنید که می‌خواهد عضو خدمه شما شود. وقتی تیم شما به‌اندازه کافی بزرگ شد، وارد منوی بازی شوید و به قسمت Ship بروید. سپس دکمه Y (در ایکس باکس) را فشار دهید تا صفحه Crew برای شما باز شود.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در این صفحه فهرستی از خدمه موجود و وظایف فعلی آن‌ها را می‌بینید. حالا خدمه موردنظر خود را انتخاب کنید و دکمه A (در ایکس باکس) را فشار دهید تا یک منوی دیگر باز شود. این منو به شما اجازه می‌دهد یکی از سفینه‌های خود را انتخاب کنید و خدمه موردنظر را به آن بفرستید. تعداد خدمه هر سفینه به ظرفیت کلی آن و سطح مهارت  Ship Command بستگی دارد.

شایعه: بازی Redfall در ماه می منتشر می‌شود
بخوانید

روش فرستادن خدمه به پایگاه

برای انجام این کار باید به مقر موردنظر خود بروید و یک ایستگاه خدمه (Crew Station) بسازید. کافی است وارد حالت ساخت‌وساز (Build Mode) شوید و به منو Miscellaneous بروید. حالا Crew Station را انتخاب کنید و آن را روی سطح دلخواهتان بسازید. این ایستگاه خانه جدید خدمه شماست و برای استراحت آن‌ها استفاده می‌شود. البته ساخت Crew Station رایگان نیست و شما نیاز به دو آهن، پنج آلومینیوم و سه نیکل دارید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

پس از ساخت ایستگاه خدمه باید مسیری که در مورد قبل معرفی کردیم را دنبال کنید تا وارد صفحه Crew شوید. حالا با انتخاب خدمه موردنظر و فشاردادن دکمه A می‌توانید آن‌ها را به پایگاهتان بفرستید. شما همچنین می‌توانید با ساخت ایستگاه‌های اضافی و ارتقا مهارت Outpost Management ظرفیت خدمه پایگاه را بیشتر کنید.

روش حذف Outpost در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در اوایل بازی Starfield تعداد پایگاه‌هایی که می‌توانید بسازید بسیار محدود است. از آن جایی که بالابردن این محدودیت زمان زیادی می‌برد، گاهی اوقات مجبور به حذف پایگاه‌های قدیمی خود می‌شوید. به همین دلیل، خلاص‌ شدن از شر پایگاه‌های قدیمی به‌اندازه ساخت پایگاه‌های جدید مهم است. اگر با مکانیک‌های ساخت‌وساز بازی آشنایی ندارید، اصلاً نگران نباشید. ما در این بخش از راهنمای بازی Starfield روش حذف پایگاه‌های قدیمی را به شما آموزش می‌دهیم.

 چگونه پایگاه خود در بازی Starfield را حذف کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در بازی Starfield، دو دلیل اصلی برای حذف یک پایگاه وجود دارند. دلیل اول شلوغی نقشه سیاره است و دلیل دوم پر شدن محدودیت ساخت پایگاه. بیشتر بازیکنان به‌خاطر دلیل دوم مجبور به حذف پایگاه‌های خود می‌شوند. برای حذف یک پایگاه باید سراغ فانوس آن بروید. موقع نگاه‌کردن به فانوس با دو گزینه روبه‌رو می‌شوید: ساخت (Build) و تغییر نام (Rename). اگر بیشتر دقت کنید، یک نوشته کوچک با عنوان «حذف پایگاه» (Remove Outpost) در زیر گزینه تغییر نام می‌بینید. حالا باید دکمه X (روی ایکس باکس) یا R (روی پی‌سی) را نگه دارید تا به پیام حذف پایگاه برسید. در اینجا گزینه بله (Yes) را بزنید تا فانوس و همه ساختمان‌های اطراف آن ناپدید شوند.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بعضی بازیکنان می‌گویند که بعد از حذف‌کردن پایگاه‌هایشان بخشی از منابع آن را پس گرفته‌اند. بااین‌حال، ما پس از تخریب پایگاهمان چیزی دریافت نکردیم.

چگونه پایگاه‌های بیشتری در بازی Starfield بسازیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر دوست ندارید پایگاه‌های فعلی خود را حذف کنید، یک راه دیگر برای افزایش تعداد پایگاه‌ها در بازی Starfield وجود دارد. برای این کار باید مهارت Planetary Habitation را باز کنید. این مهارت در بخش Science قرار دارد و برای رسیدن به آن باید شاخه‌های دو و سه را باز کنید. البته بازکردن این مهارت‌ها برای کسانی که به ساخت‌وساز علاقه دارند اجباری است.
مهارت Planetary Habitation تعداد پایگاه‌های شما را بیشتر می‌کند و اجازه می‌دهد در شرایط محیطی سخت هم پایگاه بسازید. برای مثال، سطح اول این مهارت به شما چهار پایگاه بیشتر می‌دهد. اگر این مهارت را به سطح چهار برسانید، تعداد این پایگاه‌های اضافی به عدد ۱۶ می‌رسد. اگرچه این کار نیاز به امتیازهای (Skill point) زیادی دارد، اما برای علاقه‌مندان به ساخت‌وساز بسیار کاربردی است.

راهنمای ویژگی Fast Travel در بازی Starfield | چگونه Grav Jump کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

جابه‌جاشدن بین سیاره‌های Starfield آن‌قدر هم ساده نیست. قابلیت‌های شما محدود هستند و نمی‌توانید هرطور دوست دارید در بازی جابه‌جا شوید. بااین‌حال، بازی ویژگی‌های مختلفی را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید کهکشان بزرگ آن را کاوش کنید. بیشتر این ویژگی‌ها مربوط به قابلیت Grav Drive هستند.

در این قسمت از راهنمای بازی Starfield درمورد قابلیت سفر بین سیارات صحبت می‌کنیم. شما یاد می‌گیرید که از Handscanner برای Fast Travel استفاده کنید و با استفاده از Grav Jump به کهکشان‌های دیگر بروید.

راهنمای بازی مورتال کمبت ۱ | راهنمای جامع Mortal Kombat 1
بخوانید

چگونه در بازی Starfield از Fast Travel استفاده کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

زمانی که روی یک سیاره هستید، با نگه‌داشتن دکمه LB از ابزار Handscanner استفاده کنید. این وسیله تمام نقاط مهم سیاره را به شما نشان می‌دهد. این نقاط مهم شامل سفینه شما، محله‌های مهم و پایگاه‌های مخصوص می‌شوند. کافی است نشانه خود را به سمت یکی از آن‌ها بگیرید و دکمه A را فشار دهید تا به این مناطق سفر کنید.

گاهی اوقات نمی‌توانید از ویژگی Fast Travel استفاده کنید

اگرچه قابلیت Fast Travel یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های بازی Starfield است، اما نمی‌توانید در هر شرایطی از آن استفاده کنید. مثلاً تا زمانی که وارد یک منظومه جدید نشوید، نمی‌توانید سیارات آن را ببینید. علاوه بر این، برای رفتن به یک منظومه جدید نمی‌توانید مستقیم به آن Fast Travel کنید.

اگر در یک ایستگاه فضایی لنگر انداخته‌اید یا به یک سفینه دیگر متصل هستید، قابلیت Grav Jump سفینه شما غیرفعال می‌شود. برای استفاده از Grav Jump باید وارد کابین سفینه شوید و سفینه را از حالت متصل خارج کنید.

زمانی که داخل یک محدوده مشخص مثل یک ساختمان یا غار هستید، قابلیت Fast Travel محدود می‌شود. شما نمی‌توانید از Handscanner برای جابه‌جاشدن استفاده کنید، اما می‌توانید با نقشه بازی به کشتی خود برگردید. به‌طورکلی، قابلیت Fast Travel کمی عجیب است و برای استفاده درست از آن باید ترفندهایش را بلد باشید.

استفاده از ویژگی Fast Travel به کمک Surface Map

وقتی پیاده هستید، اسکنر خود را بالا بیاورید و نقشه بازی (Surface Map) را باز کنید. اگرچه این روش خیلی کاربردی نیست، اما یک روش متفاوت مشاهده نقاط مهم سیاره و سفر به آن‌ها است. اگر قبلاً از یک منطقه مشخص بازدید کرده باشید، نشانه آن روی نقشه ظاهر می‌شود و می‌توانید با فشار یک دکمه به آنجا بروید. اگر هم به این مناطق سفر نکرده‌اید، این نقشه مسیر کلی آن‌ها را نشان می‌دهد. البته شما نمی‌توانید به نقاطی که در آن سمت سیاره هستند سفر کنید و باید سراغ یک ویژگی دیگر بروید.

تریلر جدید بازی Redfall به معرفی شخصیت Layla می‌پردازد
بخوانید

اگرچه Surface Map یک روش سریع برای برگشتن به سفینه و دیدن مناطق اطراف است، اما محدودیت‌های زیادی دارد و نمی‌تواند شما را به هر جایی ببرد.

روش انتخاب یک محل فرود متفاوت

نقشه Starmap یک نمای کلی از منظومه‌ای که در آن هستید را ارائه می‌کند. این نقشه مدل کلی سیارات را هم نشان می‌دهد. کافی است نمای یک سیاره را بچرخانید تا چندین محل فرود مختلف رو روی سطح آن ببینید. با انتخاب‌کردن هر نقطه مستقیماً به آنجا سفر می‌کنید. اولین باری که این کار را انجام می‌دهید، یک کات‌سین (Cutscene) از سفینه در حال فرود شما نشان داده می‌شود. در بازدیدهای بعدی، شما فقط در محل جدید ظاهر می‌شوید و این کات‌سین را نمی‌بینید. شما می‌توانید با این روش بین سیاره‌های یک منظومه جابه‌جا شوید.

چگونه در بازی Starfield از Grav Jump ‌استفاده کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

تقریباً تمام سفرهای بین منظومه‌ای Starfield با استفاده از ویژگی Grav Jump انجام می‌شوند. اگرچه بیشتر این سفرها  خودکار هستند و از طریق منو‌های بازی انجام می‌شوند، اما گاهی اوقات برای استفاده از Grav Jump باید چند کار اضافی انجام دهید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد از یک منظومه به منظومه دیگر بروید. برای انجام Grav Jump باید بیشتر قدرت سفینه‌تان را به قابلیت Grav Drive اختصاص دهید. بدون قدرت کافی، Grav Jump شما موفق نخواهد بود. در بخش بعدی راهنمای بازی Starfield در مورد Grav Drive و نحوه استفاده از آن می‌کنیم.

مأموریت‌ها به شما اجازه می‌دهند بدون استفاده از Starmap جابه‌جا شوید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر مأموریت فعالی دارید، می‌توانید با فشاردادن تنها چند دکمه هدف خود برسید. برای این کار وارد منوی Missions شوید و یکی مأموریت را انتخاب کنید. اگر مأموریت شما هدف مشخصی داشته باشد، گزینه‌های show on map و set course در پایین صفحه نشان داده می‌شوند. گزینه اول شما را با مکان‌های جدید آشنا می‌کند و گزینه دوم شما را به نقاطی می‌برد که با آن‌ها آشنا هستید می‌برد. علاوه بر این، گزینه set course در منوی Pause هم ظاهر می‌شود و می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید.

شایعه: ایکس باکس و بتسدا روی چند پروژه از دیزنی کار می‌کنند
بخوانید

راهنمای استفاده از Grav Drive در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، تقریباً تمام سفرهای بین منظومه‌ای Starfield با استفاده از ویژگی Grav Jump انجام می‌شوند. اگرچه بیشتر این سفرها خودکار هستند و از طریق منو‌ها بازی کامل می‌شوند، اما گاهی اوقات برای استفاده از Grav Jump باید چند کار اضافی انجام دهید. در این قسمت از راهنمای بازی Starfield در مورد Grav Drive و نحوه استفاده از آن صحبت می‌کنیم.

آموزش استفاده از ویژگی Grav Drive در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما برای ورود به یک منظومه جدید باید وارد منوی بازی شوید و ستاره آن منظومه را انتخاب کنید. پس از واردشدن به محیط منظومه، یکی از سیاره‌ها یا قمرهای آن را انتخاب می‌کنید و روی آن فرود می‌آیید. وقتی همه این کارها را انجام دادید، سفرهای بعدی شما به این منظومه آسان‌تر می‌شوند.

چگونه Grav Drive را آماده کنیم؟

برای انجام یک Grav Jump باید قدرت کافی در Grav Drive داشته باشید. زمانی که سوار سفینه خود هستید، می‌توانید جزئیات توزیع نیرو را در پایین صفحه و در سمت چپ HUD مشاهده کنید. شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌های D-Pad توزیع نیرو در قسمت‌های مختلف سفینه را تغییر دهید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد سلاح‌ها یا سپرهای خود را تقویت کنید یا آماده یک سفر طولانی با Grav Drive شوید.

پیام “Grav Jump Pending” به چه معناست؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر Grav Drive کاملاً خاموش باشد و هیچ نیرویی از راکتور دریافت نکند، یک پیام هشدار روی صفحه شما نمایش داده می‌شود. متن پیام می‌گوید: «قابلیت Grav Drive در حال آماده‌سازی است». این یعنی شما یک مقصد جدید در Starmap انتخاب کرده‌اید، اما Grav Drive قدرت کافی ندارد. به‌محض اینکه جریان برق دوباره به Grav Drive برسد، شمارش معکوس شروع می‌شود و شما Grav Jump می‌کنید.

تریلر جدید بازی Redfall به معرفی شخصیت Layla می‌پردازد
بخوانید

البته واحد این شمارش معکوس ثانیه نیست و با میزان قدرتی که به Grav Drive تغییر می‌کند. اگر میزان قدرت Grav Drive در حد یک خانه پر شده باشد، این شمارش معکوس به‌کندی پایین می‌آید. اگر هم قدرت آن را پر کنید، این شمارش معکوس به‌سرعت تمام می‌شود. پس برای خارج شدن از یک مبارزه فضایی باید تمام قدرت خود را به Grav Drive اختصاص دهید.

تا کجا می‌توانید Grav Jump کنید؟

قابلیت Grav Jump محدودیت‌هایی هم دارد. گاهی اوقات در پایین صفحه Starmap هشداری را می‌بینید که می‌گوید نمی‌توانید از قابلیت Grav Jump استفاده کنید. ازآنجایی‌که محدودیت‌های مختلف با هم مرتبط هستند، برطرف‌ کردن این هشدار ساده نیست. بااین‌حال، بیشتر هشدارهای Grav Jump مربوط به سه چیز هستند: مسیر، محدوده پرش Grav Drive و میزان سوخت سفینه شما.

مسیر (Route)

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر در نقشه Starmap یکی از ستاره‌های دور را انتخاب کنید، متوجه می‌شوید که مسیر شما یک خط مستقیم نیست. شما با پرش‌های (Grav Jump) کوتاه از چند ستاره مختلف عبور می‌کنید تا در نهایت به هدف خود برسید. برای عبور از این ستاره‌ها، باید قبلاً از منظومه آن‌ها بازدید کرده باشید. پس اگر یک ستاره دور را انتخاب کنید و با ستاره‌های بین راه آشنا نباشید، به پیام «مسیر ناشناخته» (Unexplored Route) برمی‌خورید. البته مسیر سفر به شما نشان داده می‌شود تا بدانید از کدام ستاره‌ها بازدید نکرده‌اید. مسیرهای جدید با خط قرمز مشخص شده‌اند.

محدوده Grav Drive

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

گاهی اوقات هشدارهای بازی مربوط به محدوده Grav Drive هستند. از آن جایی که برد Grav Jump محدود است، شما نمی‌توانید یک فاصله طولانی را به‌صورت مستقیم طی کنید. اگر فاصله بین دو ستاره بیشتر از محدوده Grav Jump باشد، با هشدار «خارج از محدوده» (Out Of Rang) روبه‌رو می‌شوید. حداکثر برد یک سفینه توسط قدرت Grav Drive آن مشخص می‌شود. علاوه بر این، جرم سفینه می‌تواند برد Grav Jump را کاهش دهد. پس برای یک Grav Jump طولانی باید وزن سفینه خود را کم کنید و Grav Drive آن را ارتقا دهید.

شایعه: بازی Redfall در ماه می منتشر می‌شود
بخوانید

سوخت (Fuel)

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

آخرین محدودیت شما برای سفرهای بین منظومه‌ای سوخت است. اگر فکر می‌کنید رفع این محدودیت راحت‌تر از بقیه است، کاملاً در اشتباه هستید. همان‌طور که گفتیم، یک سفر طولانی از چند پرش کوتاه‌تر تشکیل می‌شود. حداکثر مسافت این پرش‌ها هم توسط محدوده Grav Drive مشخص شود.

در نهایت به سوخت می‌رسیم که تعداد پرش‌های کوچک‌تر را مشخص می‌کند. هر پرش میزان مشخصی سوخت مصرف می‌کند، پس حداکثر تعداد پرش‌ها به پر بودن مخازن سفینه شما بستگی دارد. اگر یک مسیر خیلی دور را انتخاب کنید و نیاز به پرش‌های زیادی داشته باشید، با هشدار «خارج از محدوده سوخت» (Out Of Fuel Range) مواجه می‌شوید. برای رفع این مشکل می‌توانید مخزن سفینه خود را ارتقا دهید.

چگونه در بازی Starfield ظرفیت حمل را بالا ببریم؟ راهنمای مدیریت Inventory

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای مدیریت Inventory در بازی Starfield

درست مانند دیگر بازی‌های نقش‌آفرینی (Rpg)، بازی Starfield پر از آیتم‌هایی است که می‌توانید با خود حمل کنید؛ از فنجان‌های سرامیکی گرفته تا لباس‌های فضایی عجیب و عجیب. البته شما نمی‌توانید همه چیزی را بردارید و باید به ظرفیت حمل خود (Carry Capacity) توجه کنید.

در بازی Starfield، ظرفیت لباس یا سفینه شما با وزن وسیله‌های درون آن‌ها مشخص می‌شود. ازآنجایی‌که شما هیچ محدودیتی برای نوع آیتم‌ها ندارید، می‌توانید تعداد زیادی باز سبک بردارید یا تعداد کمی بار سنگین. در ابتدای بازی، شخصیت شما توانایی حمل ۱۳۵ کیلوگرم وزن را دارد. اگرچه این مقدار زیاد به نظر می‌رسد، اما سریع پر می‌شود. به همین دلیل، در این بخش از راهنمای بازی Starfield درمورد سیستم Inventory و روش افزایش ظرفیت حمل صحبت می‌کنیم.

چگونه ظرفیت حمل خود را افزایش دهیم؟

ساده‌ترین راه بالابردن ظرفیت حمل، ارتقا مهارت Weight-Lifting است. همان‌طور که گفتیم، شما بازی را با ظرفیت ۱۳۵ کیلو شروع می‌کنید. باز کردن اولین سطح از مهارت Weight-Lifting، ظرفیت شما را به میزان ۱۰ کیلو افزایش می‌دهد. اگر این مهارت را بیشتر ارتقا دهید، سطوح بعدی آن ظرفیت حمل شما را به ترتیب ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ کیلوگرم بیشتر می‌کنند. برای ارتقا مهارت Weight-Lifting، شما باید بیش از ۷۵ درصد ظرفیت خود را پرکرده و یک مسافت مشخص را طی کنید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

برای مدیریت درست Inventory در بازی Starfield، باید بین ارزش آیتم‌ها و وزن آن‌ها تعادل ایجاد کنید. این یعنی باید به وزن هر آیتم نگاه کنید و از خود بپرسید آیا ارزش حمل‌کردن را دارد؟ اگر احتیاجی به یک آیتم ندارید، می‌توانید آن را در فروشگاه‌های مربوطه بفروشید. اگر وزن آیتم‌ها از ظرفیت حمل شما بالاتر برود، وارد حالت Encumbered می‌شوید. در این حالت، موقع دویدن به طور خودکار اکسیژن مصرف می‌کنید و قابلیت استفاده از Fast Travel را ندارید.

خوشبختانه، راه‌های مختلفی برای افزایش ظرفیت حمل وجود دارند و شما محدود به مهارت Weight-Lifting نیستید. پس بیایید درمورد دیگر روش‌های مدیریت Inventory صحبت کنیم.

بعضی غذاها ظرفیت حمل شما را افزایش می‌دهند

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در Inventory بازی Starfield قسمتی به اسم Aid وجود دارد که شامل آیتم‌های Healing و غذا است. بیشتر غذا پنج یا ده واحد به جان شما اضافه می‌کنند. بااین‌حال، بعضی غذاها تأثیرات بیشتری دارند و ظرفیت حمل شما را به طور افزایش می‌دهد.

برای مثال، آیتم UC Battlemeal Multipack می‌تواند ظرفیت حمل شما را برای ۸ دقیقه به مدت ۸ کیلوگرم افزایش دهد. این زمان کافی است تا به سفینه خود برسید و آیتم‌هایتان را به محفظه بار آن منتقل کنید.

همراهان شما می‌توانند بخشی از وسایل را حمل کنند

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد تا یک همراه (Companion) در مأموریت‌هایتان داشته باشید.اگرچه هدف اصلی این همراهان کمک‌کردن در مبارزات است، اما می‌توانید بخشی از آیتم‌های خود را به آن‌ها منتقل کنید. کافی است با آن‌ها حرف بزنید و گزینه Trade Gear را انتخاب کنید. در این قسمت، می‌توانید با زدن دکمه LB (در ایکس باکس) یا Q (در پی‌سی) بین Invetory خود و همراهتان جابه‌جا شوید. وقتی به سفینه برگشتید، دوباره با آن‌ها صحبت کنید تا آیتم‌هایتان را پس بگیرید.

جدیدترین بازی های گیم پس | جدیدترین بازی های Game Pass کدام‌اند؟
بخوانید

آیتم‌های خود را در محفظه بار سفینه تخلیه کنید

سفینه شما دارای یک محفظه بار بزرگ است. ظرفیت این محفظه به وزن سفینه بستگی دارد. پس هرچه قطعات بیشتری به سفینه‌تان متصل کنید، ظرفیت بار آن کمتر می‌شود. سفینه Frontier (اولین سفینه شما در بازی) می‌تواند تا ۴۵۰ کیلوگرم بار را تحمل کند. سفینه‌های دیگر بازی بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم ظرفیت دارند و شما می‌توانید آن‌ها را از کارخانه‌های سفینه‌سازی خریداری کنید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

برای خالی‌کردن بار در محفظه سفینه دو راه دارید. بعضی سفینه قسمتی به اسم Cargo Hold دارند که پنل آن در پشت صندلی خلبان است. کافی است با این پنل تعامل داشته باشید تا محفظه بار کشتی دسترسی پیدا کنید. اگر نمی‌توانید این پنل را پیدا کنید، باید وارد منو شوید و به قسمت Inventory بروید. سپس دکمه LB (در ایکس باکس) یا Q (در پی‌سی) را بزنید تا به انبار سفینه برسید.

روش دسترسی به انبار سفینه در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

تمام سفینه‌های بازی Starfield یک انبار دارند که به شما اجازه حمل وسایل مختلف را می‌دهد. ازآنجایی‌که توانایی حمل بار شما محدود است، استفاده از این ویژگی به یک اجبار تبدیل می‌شود. علاوه بر این، شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید بارهای سنگین را به نقاط مختلف کهکشان ببرید و اعتبار به دست بیاورید. در اینجا می‌توانید روش دسترسی به انبار سفینه در بازی Starfield را یاد بگیرید.

نحوه دسترسی به انبار سفینه خود در Starfield

ساده‌ترین راه برای دسترسی به انبار سفینه از طریق منوی بازی است. در این روش باید سوار سفینه خود شوید، منو inventory را باز کنید و با فشاردادن دکمه LB (روی ایکس باکس) به قسمت Ship Cargo بروید. البته اگر بازی Starfield را روی پی‌سی تجربه می‌کنید، برای رسیدن به این قسمت باید از کلید Q استفاده کنید.

بعضی سفینه‌ها یک پنل مخصوص با عنوان Cargo Hold دارند. شما با نزدیک‌شدن به این پنل هم می‌توانید انبار سفینه خود را کنترل کنید. در تصویر پایین پنل سفینه Frontier را می‌بینید:

نمرات بازی Redfall پایین‌تر از انتظارات مایکروسافت بود
بخوانید
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما همچنین می‌توانید وارد منوی سفینه (Ship Menu) شوید و با استفاده از گزینه Cargo Hold محموله‌های انبار را بررسی کنید. البته برای انتقال وسایل از این روش باید به سفینه خود نزدیک شوید. اگر موقع خریدوفروش نزدیک سفینه خود باشید، می‌توانید با فشاردادن دکمه LB (یا Q) به وسایل انبار دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را بفروشید. این دکمه‌ها لیست وسایل را از خرید (Buy) به فروش (Sell) و فروش از سفینه (Sell From Ship) تغییر می‌دهند.

اولین سفینه شما در بازی یعنی Frontier می‌تواند تا ۴۵۰ کیلوگرم بار را حمل کند. شما می‌توانید از آن برای ذخیره سلاح‌ها، زره‌ها و کلاً هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید. علاوه بر این، ظرفیت بار سفینه‌ها قابل ارتقا است، پس نگران پر شدن انبارتان نباشید.

روش درمان بیماری‌ها، جراحات و عفونت‌ها در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگرچه ماجراجویی در دنیای هیجان‌انگیز Starfield لذت‌بخش است، اما خطرات زیادی هم دارد. شما با دزدان فضایی، فضاپیماهای دشمن و موجود فضایی مختلف روبه‌رو می‌شوید که قصد کشتن‌تان را دارند. علاوه بر این، باید با خطرات زیست‌محیطی مثل تشعشعات رادیواکتیو، سرمای شدید و باران‌های اسیدی هم سروکله بزنید. این آسیب‌ها شما را دچار وضعیت Affliction می‌کنند. این وضعیت شامل بیماری و جراحاتی چون مانند پیچ‌خوردگی مچ پا، ذات‌الریه یا سرمازدگی می‌شوند. راهنمای بازی Starfield به شما کمک می‌کند اثرات Affliction و روش درمان آن را یاد بگیرید.

بیماری‌های و جراحات بازی Starfield چگونه به وجود می‌آیند؟

آسیب‌هایی که در بازی Starfield می‌بینید از منابع مختلفی می‌آیند. بیشتر دشمنان بازی آسیب‌های فیزیکی، انرژی یا الکترومغناطیسی (EM) وارد می‌کنند. این آسیب‌ها هیچ تأثیر اضافی ندارند و با آیتم‌های Healing معمولی مثل غذا و بسته‌های دارویی (Med Packs) درمان می‌شوند.

نوع دیگر آسیب‌های بازی Starfield مربوط به خطرات زیست‌محیطی هستند. این آسیب‌ها حرارتی (Thermal)، خورنده (Corrosive)، هوایی (Airborne) و پرتوزا (Radiation) هستند و برای سالم ماندن از آن‌ها باید لباس محافظ داشته باشید. شما می‌توانید با اسکن‌کردن یک سیاره برخی از خطرات زیست‌‌محیطی آن را بفهمید. البته سیارات Starfield یک خطر دیگر هم دارند که خیلی واضح نیست؛ جاذبه. مثلاً می‌توانید در جاذبه کم مریخ بدون آسیب‌دیدن از ارتفاع زیادی سقوط کنید، اما در جاذبه بالای آکیلا دچار آسیب شدید و شکستگی مچ پا می‌شوید.

پشت صحنه ساخت ایکس باکس | ماجرای سرآغاز جعبه مجهول مایکروسافت
بخوانید

آسیب‌های زیست‌محیطی باعث ایجاد Affliction می‌شوند و شما نمی‌توانید با آیتم‌های معمولی آن‌ها را درمان کنید. میزان تأثیر Affliction از ناخوشایند (سرفه‌های آزاردهنده) تا ناتوان‌کننده (عفونت ریه) متغیر است. به‌طورکلی، تأثیرات Affliction به دو دسته جراحات (Injuries) و عفونت‌ها (Infections) تقسیم می‌شود. در ادامه این مطلب می‌توانید لیست کامل آسیب‌های بازی Starfield را مشاهده کنید.

چگونه وضعیت خود را بررسی کنیم؟

برای بررسی وضعیتتان و چک‌کردن تأثیر Affliction باید وارد منو Status شوید. برای این کار منوی اصلی بازی را باز کنید و  دکمه Y (روی ایکس باکس) یا B (روی پی‌سی) را فشار دهید. شما با انتخاب گزینه Status Effects می‌توانید وضعیت خود را بررسی کنید و تأثیر Affliction را ببینید. اولین چیزی که باید بررسی کنید وضعیت Prognosis است.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

این وضعیت احتمال برطرف‌شدن Affliction به‌خودی‌خود را نشان می‌دهد. وضعیت Prognosis چهار سطح مختلف دارد:

ضعیف (Poor)

پایدار (Stable)

خوب (Good)

عالی (Excellent)

در پایین قسمت Prognosis می‌تواند تأثیر هر Affliction ببینید. مثلاً تب (Fever) باعث افزایش مصرف اکسیژن می‌شود یا تاول (Blisters) آسیب حمله‌های شما را کمتر می‌کند.

علاوه بر این، شما در این قسمت می‌توانید نماد هر Affliction را یاد بگیرید. وقتی درگیر یک Affliction می‌شوید، نشانه آن در گوشه تصویر روی ساعت شما ظاهر می‌شود. قسمت Status Effects به شما اجازه می‌دهد معنی این نمادها را بفهمید. برای مثال، عفونت‌ها با یک قرص بنفش نشان داده می‌شوند.

روش درمان Affliction در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

وارد Inventory خود شوید و به قسمت Aid بروید. این قسمت شامل غذا، بسته‌های دارویی و آیتم‌هایی است که برای درمان Affliction استفاده می‌شوند. روی آیتم‌های درمانی بروید و جزئیات آن‌ها را در قسمت راست صفحه بررسی کنید. اگر یک آیتم در درمان یک Affliction تأثیر داشته باشد، نماد آن Affliction را در این قسمت مشاهده می‌کنید. برای مثال، آیتم Heal Paste در درمان سوختگی‌ها (Burns) مؤثر است و آیتم Penicillin X عفونت‌ها را از بین می‌برد. وقتی آیتم موردنظرتان را پیدا کردید، دکمه A (روی ایکس باکس) را بزنید تا آن را مصرف کنید و از شر Affliction خلاص شوید.

PS5 Pro و Xbox Series X/S جدید در سال 2023/2024 راهی بازار می‌شوند
بخوانید

دکترها می‌توانند Affliction را درمان کنند

اگر آیتم دارویی ندارید یا نمی‌خواهید آیتم‌های ارزشمند خود را مصرف کنید، می‌توانید سراغ دکترها بروید. برای پیداکردن دکترها دنبال یک درمانگاه با یک فروشگاه Reliant Medical بگردید. مثلاً در شهر نیوآتلانتیس می‌توانید یک دکتر ماهر پیدا کنید.

لیست کامل آسیب‌ها (Affliction) در بازی Starfield

در اینجا می‌توانید لیست آسیب‌ها و جراحات کشف‌شده بازی Starfield را مشاهده کنید:

 • آسیب مغزی (Brain Injury)
 • سوختگی (Burn)
 • تاول (Blister)
 • ضربه‌مغزی (Concussion)
 • کوفتگی (Contusions)
 • دررفتگی اعضای بدن (Dislocated Limb)
 • شکستگی اندام و درد مفاصل ناشی از آسیب سقوط (Fractured Limb And Joint Pain From Fall Damage)
 • جمجمه شکسته (Fractured Skull)
 • سرمازدگی (Frostbite)
 • گرمازدگی (Heatstroke)
 • بیماری فتق (Hernia)
 • هیپوترمی (Hypothermia)
 • عفونت‌ها (Infections)
 • پارگی (Lacerations)
 • آسیب ریه و سرفه (Lung Damage And Cough)
 • ذات‌الریه و تب (Pneumonia And Fever)
 • مسمومیت (Poisoning)
 • زخم‌های عمیق (Puncture Wounds)
 • مسمومیت با تشعشعات (Radiation Poisoning)
 • پیچ‌خوردن (Sprain)
 • پارگی عضلات (Torn Muscle)

راهنمای فروش وسایل در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای فروش وسایل در بازی Starfield

بازی‌های نقش‌آفرینی استودیوی بتزدا (Bethesda) به شما اجازه می‌دهند هر آیتمی که می‌بینید را بردارید. ازآنجایی‌که بازی Starfield هم این ویژگی را دارد، شما می‌توانید Inventory خود را از وسایل مختلف پر کنید. البته این ویژگی محدودیت خودش را  هم دارد. اگر وزن وسایلتان زیاد باشد، مصرف اکسیژن شما بالا می‌رود و دیگر نمی‌توانید از ویژگی Fast Travel استفاده کنید.

به همین دلیل، باید Inventory خود را مدیریت کنید از شر آیتم‌های بدردنخور خلاص شوید. بهترین راه برای این کار، فروختن وسایل بدردنخور است. در این بخش از راهنمای بازی Starfield با بهترین مکان برای فروش وسایل بدردنخور آشنا می‌شوید.

بهترین مکان برای فروش وسایل در Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield پر از فروشگاه‌های مختلف است. کافی است به شهرهای بزرگی نئون یا نیو آتلانتیس بروید تا کلی فروشگاه مختلف پیدا کنید. بااین‌حال، خیلی از این فروشگاه‌ها حاضر به خرید وسایل شما نیستند. مثلاً یک لباس‌فروش محلی هیچ علاقه‌ای به خرید تفنگی که از دشمنان‌تان دزدیده‌اید ندارد. اگرچه شما می‌توانید برای فروش هر وسیله به فروشگاه مخصوص آن بروید، اما این کار وقت زیادی می‌برد. از آن جایی که بازی Starfield پر از مأموریت‌های جذاب است، هیچ‌کس نمی‌خواهد وقتش را صرف جست‌وجو یک فروشگاه کند.

راهنمای بازی مورتال کمبت ۱ | راهنمای جامع Mortal Kombat 1
بخوانید
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

به همین دلیل، فروشگاه‌های عمومی (General Stores) بهترین مکان برای فروش وسایل در Starfield هستند. با این که بیشتر فروشگاه‌های عمومی قیمت خوبی ارائه می‌دهند، اما بهتر است سراغ فروشگاه Trade Authority بروید. این فروشگاه در بیشتر سیاره‌های بزرگ حضور دارد و می‌توانید با آن خریدوفروش داشته باشید. علاوه بر این، بیشتر بندرهای فضایی یک کیوسک دارند که مربوط به فروشگاه Trade Authority است. شما می‌توانید بدون رفتن به شهر و با استفاده از این کیوسک‌ها وسایل خود را بفروشید.

وقتی اعتبار فروشندگان تمام می‌شوند چه‌کار کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

فروشنده‌های بازی Starfield یک محدودیت اعتبار روزانه دارند. اگر وسایل ارزشمندی مثل لباس‌های فضایی را به آن‌ها بفروشید، اعتبار آن‌ها سریع تمام می‌شود و دیگر نمی‌توانند آیتم‌های شما را بخرند. به همین دلیل، شاید نتوانید همه وسایل گران‌قیمت خود را به اعتبار تبدیل کنید. خوشبختانه، راه‌حل این مشکل بسیار ساده است.

وقتی اعتبار فروشندگان تمام می‌شود، کافی است یک تخت پیدا کنید و به مدت ۲۴ ساعت بخوابید. بعد از ۲۴ ساعت، اعتبار فروشگاه‌های به سطح قبلی خود برمی‌گردد و می‌توانید به فروش وسایل‌تان ادامه دهید. سریع‌ترین راه برای این کار رفتن به بند The Den در سیاره Wolf است. از آن جایی که فاصله بین سفینه شما و کیوسک Trade Authority بسیار کم است، می‌توانید وسایل خود را با سرعت زیادی بفروشید. کافی است در بندر The Den پهلو بگیرید و بعد از استفاده از کیوسک در سفینه خود بخوابید.

از آن جایی که خوابیدن هم کمی طول می‌کشد، می‌توانید به بندرهای دیگر سفر کنید و سراغ یک کیوسک دیگر بروید. علاوه بر این، خریدکردن از یک فروشگاه میزان اعتبار آن را بیشتر می‌کند. این سیستم مبادله به شما اجازه می‌دهد وسایل فروختی خود را با آیتم‌ها مورد نیازتان عوض کنید.

قابلیت چت صوتی در دیسکورد به کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X/S اضافه‌ می‌شود
بخوانید

چگونه در بازی Starfield زمان را به جلو بریم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای جلو بردن زمان در بازی Starfield

بعضی مکانیزم‌های بازی Starfield به زمان نیاز دارند و باید برای کامل‌شدن آن‌ها صبر کنید. اگرچه این روند خسته‌کننده به نظر می‌رسد، اما خوشبختانه می‌توانید زمان بازی را به جلو ببرید. فقط کافی است یک مبل یا تخت پیدا کنید و چند ساعتی بخوابید. این بخش از راهنمای بازی Starfield درمورد روش جلو بردن زمان است.

چگونه در Starfield زمان بگذرانیم؟

همان‌طور که گفتیم، برای جلو بردن زمان در بازی Starfield باید یک صندلی با تخت پیدا کنید. وقتی روی صندلی می‌نشینید، در پایین صفحه یک گزینه برای صبرکردن ظاهر می‌شود. دکمه مشخص شده را فشار دهید تا صفحه مربوط به صبرکردن باز شود. در اینجا می‌توانید زمان منتظر ماندنتان را مشخص کنید. وقتی هم که روی تخت می‌خوابید، بلافاصله با پیام زیر روبه‌رو می‌شوید:

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما می‌توانید تا حداکثر ۲۴ ساعت بخوابید یا منتظر بمانید. این کار به شما کمک می‌کند اعتبار فروشگاه‌ها را به حالت قبلی برگردانید یا سرعت به‌دست‌آوردن منابع را بالا ببرید. علاوه بر این، برای کامل‌کردن بعضی مأموریت‌ها مثل Red Tape Blues باید تا شب صبر کنید. وقتی شخصیت‌های دیگر (NPC) به خواب رفتند، شما می‌توانید به هدف خود نفوذ کنید.

خوابیدن در بازی Starfield سرعت پیشرفت شما را هم بالا می‌برد. شما با هر بار خوابیدن یک باف (Buff) به دست می‌آورید که XP دریافتی را ۱۰ درصد بیشتر می‌کند. اگر هم در کنار یکی از همراهان خود (که ویژگی رابطه عاشقانه دارند) بخوابید، تأثیر این باف به ۱۵ درصد می‌رسد.

سفینه Frontier (اولین سفینه شما در بازی) دارای یک تخت و تعداد زیادی صندلی است. پس در صورت نیاز می‌توانید از سفینه خود استفاده کنید. علاوه بر این، اگر بازی Starfield را روی پی‌سی تجربه می‌کنید، می‌توانید با فشاردادن کلید و واردکردن دستور “showmenu sleepwaitmenu” منوی انتظار را باز کنید.

راهنمای بازی مورتال کمبت ۱ | راهنمای جامع Mortal Kombat 1
بخوانید

بهترین سلاح‌های بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای پیدا کردن سلاح در بازی Starfield

با این که دیالوگ‌های بازی Starfield به شما اجازه می‌دهند از شرایط خطرناک دوری کنید، اما گاهی اوقات خشونت تنها راه‌حل است. اگر می‌خواهید این راه را انتخاب کنید، باید بهترین سلاح‌ها را داشته باشید. برخلاف سفینه‌ها، شما برای استفاده از بهترین سلاح‌های Starfield نیازی به ارتقا مهارت‌هایتان ندارید. بااین‌حال، بالابردن بعضی مهارت‌ها می‌توانند به شما کمک کنند. ارتقا مهارت‌های شاخه‌های Combat به‌ویژه مهارت Ballistics skill می‌تواند کارایی سلاح‌های خوب بازی را بالاتر ببرد.

جدا از سلاح‌هایی که در اینجا معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید با اضافه‌کردن Mod به سلاح‌های معمولی بازی کیفیت آن‌ها را بالاتر ببرید. البته در طول بازی هم می‌توانید نسخه‌های اصلاح شده (Moded) بعضی از سلاح‌ها را پیدا کنید. در این قسمت از راهنمای بازی Starfield با بهترین سلاح‌های بازی آشنا می‌شویم.

اسلحه Sir Livingstone’s Pistol

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

نوع اسلحه: سلاح کمری (Pistol)

روش دریافت آن: هدیه از طرف والدین

شاید از دیدن این سلاح معمولی در لیست بهتری سلاح‌های Starfield تعجب کرده باشید. بااین‌حال، این سلاح ساده یک گزینه عالی برای کسانی است که صفت Kid Stuff را در ابتدای بازی انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید بعد از انجام یکی دو مأموریت اصلی پیش والدین خود بروید و به آن‌ها بگویید عضو Constellation هستید. آن‌ها کمی بعد به ساختمان The Lodge آمده و اسلحه Sir Livingstone’s Pistol را به شما هدیه می‌دهند.

اگرچه این اسلحه هیچ ویژگی خاصی ندارد، اما بسیار کاربردی و قابل‌اعتماد است. شما می‌توانید در لول‌های پایین آسیب زیادی با این تفنگ وارد کنید. قدرت خوب این تفنگ به‌خاطرداشتن خشاب بزرگ و استفاده از مهمات پرسرعت (high-velocity) است. البته این تفنگ از گلوله‌های کالیبر 45 (.45 caliber) استفاده می‌کند که به‌راحتی پیدا نمی‌شوند. پس شاید مجبور شوید بعد از چند مرحله سراغ یک فروشگاه اسلحه بروید.

اسلحه Magshot

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

نوع اسلحه: سلاح کمری

روش دریافت آن: لوت کردن

تفنگ Magshot یکی از قوی‌ترین اسلحه‌های کمری بازی است. این سلاح پیشرفته قدرت زیادی دارد و می‌تواند دشمنان عادی را با یک شلیک از بین ببرد. از آن‌جایی‌که بازی Starfield سلاح‌های دوربرد خوبی ندارد، شما می‌توانید از این توپ قدرتمند برای کشتن دشمنان دوردست استفاده کنید.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

علاوه بر این، یک نسخه منحصربه‌فرد از این اسلحه با اسم Trickshot وجود دارد که می‌توانید آن را در حین انجام مرحله War Relics پیدا کنید. ویژگی مخصوص Trickshot شلیک دو گلوله به‌صورت هم‌زمان است. این یعنی بعد از سه شلیک عادی، شلیک چهارم شما دوتایی می‌شود. البته شما مجبور به پیداکردن Trickshot نیستید و نسخه‌های عادی Magshot هم می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند.

اسلحه Experiment A-7

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

نوع اسلحه: شاتگان (Shotgun)

روش دریافت آن: استفاده از ویژگی متقاعدکردن (Persuasion) در مرحله Entangled

به‌دست‌آوردن تفنگ قدرتمند Experiment A-7 بسیار ساده‌تر از انتظار شماست. این اسلحه جذاب در یکی از مراحل اصلی به اسم Entangled پیدا می‌شود. در این مرحله، پس از رسیدن به دفتر ایثن (Ethan) با او صحبت کنید و از او بپرسید آیا اسلحه‌ای برای جنگیدن با بیگانه‌ها دارد یا خیر. سپس از ویژگی Persuasion استفاده تا ایثن تفنگ Experiment A-7 را به شما تقدیم کند.

این شاتگان منحصربه‌فرد شش Mod ‌مختلف دارد و با هر شلیک ۱۳۱ دمیج (Damage) وارد می‌کند. علاوه بر این، شما از ویژگی Exterminator هم بهره می‌برید. این ویژگی میزان آسیب شما به بیگانگان را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. اگرچه هدف اصلی Experiment A-7 کشتن بیگانگان است، اما در مقابل انسان‌ها هم قوی عمل می‌کند.

اسلحه Gallow’s Reach

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

نوع اسلحه: رایفل (Rifle)

روش دریافت آن: از گاوصندوق کاپیتان پتروف (Captain Petrov) در سفینه The Scow

هیچ‌چیز بهتر از یک کلاشینکف (AK-47) قابل‌اعتماد نیست. تفنگ Gallow’s Reach یک نسخه اصلاح‌شده از اسلحه Old Earth Assault Rifle است. در مأموریت اصلی No Sudden Moves، بعد از رسیدن به سفینه The Scow باید وارد اقامتگاه شخصی کاپیتان پتروف شوید. برای این کار باید وسایل قیمتی را بدزدید و آن‌قدر به پتروف شلیک کنید تا او نگهبانانش را خبر کند. بعد از کشتن نگهبان‌ها می‌توانید به طور آزادانه در سفینه The Scow پرسه بزنید. حالا به اتاق فرماندهی بروید و اسلحه Gallow’s Reach را از گاوصندوق پتروف بردارید.

شایعه: بازی Redfall در ماه می منتشر می‌شود
بخوانید

چیزی که تفنگ Gallow’s Reach را قوی می‌کند ویژگی Poison آن است. این ویژگی دشمنان را مسموم می‌کند و سرعت آن‌ها را کاهش می‌دهد. وقتی سراغ دشمنان سطح بالا می‌روید، ویژگی Poison می‌تواند کار شما را راحت‌تر کند. این اسلحه همچنین پنج Mod قدرتمند دارد که شامل گلوله‌های نفوذ‌کننده به زره (Armor-Piercing Round)، دستگیره ارگونومیک (Ergonomic Grip) و نشانه دقیق (Reflex Sight) می‌شوند.

اسلحه The Last Priest

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

نوع اسلحه: سرد (Melee)

روش دریافت آن: کامل‌کردن مرحله فرعی Infinity’s End و انجام دستورات شخصیت شکارچی (The Hunter)

نمی‌توانیم درمورد بهترین سلاح‌های Starfield صحبت کنیم و حرفی از The Last Priest نزنیم. بااین‌حال، رسیدن به این سلاح کار راحتی نیست. قدم اول برای گرفتن اسلحه The Last Priest، کمک‌کردن به شخصیت شکارچی در مرحله Unearthed است. با انجام این کار، مأموریت فرعی Infinity’s End فعال می‌شود و باید دستورات شکارچی را دنبال کنید. شما می‌توانید این کارها را انجام دهید یا با استفاده از ویژگی Persuasion به شکارچی دروغ بگویید. انتخاب هرکدام از این گزینه‌ها شما را به اسلحه The Last Priest می‌رساند.

چیز زیادی در مورد The Last Priest نمی‌توان گفت، جز اینکه دمیج بالایی وارد می‌کند و ویژگی Elemental دارد. این ویژگی  تأثیر Poison، Radiation، Corrosive و Incendiary را به حملات شما اضافه می‌کند. اگر دنبال یک سلاح سرد خطرناک هستید، The Last Priest مخصوص شماست.

نکته: مورد بعدی بخشی از داستان Starfield را لو می‌دهد

اسلحه Eternity’s Gate

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

نوع اسلحه: Particle Beam Rifle

روش دریافت آن: شکست‌دادن The Emissary در آخر مرحله Revelation

از نظر ما، تفنگ Eternity’s Gate بهترین اسلحه بازی Starfield است. مسیر رسیدن به این اسلحه با The Last Priest یکی است و باید در مرحله Unearthed به شکارچی کمک کنید. در نهایت وقتی به مأموریت Revelation رسیدید، با The Emissary بجنگید تا تفنگ Eternity’s Gate را دریافت کنید. شما می‌توانید با استفاده از ویژگی Persuasion از جنگیدن دوری کنید، ولی در این صورت به سلاح موردنظرتان نمی‌رسید.

جدیدترین بازی های گیم پس | جدیدترین بازی های Game Pass کدام‌اند؟
بخوانید

تفنگ Eternity’s Gate از لحاظ قدرت بی‌نظیر است. این اسلحه افسانه‌ای سه ویژگی قدرتمند و شش Mod مختلف دارد که آن را به یک نابودگر تمام‌عیار تبدیل می‌کنند. درست مانند Trickshot، شلیک چهارم Eternity’s Gate دوتایی است و دمیج دوبرابر وارد می‌کند. علاوه بر این، این تفنگ از گلوله‌های فرار (Volatile) استفاده می‌کند که آسیب بیشتری (۱۰ درصد) در مقابل انسان‌ها دارند. البته اگر در مرحله Unearthed به The Emissary کمک کنید و شکارچی را شکست دهید، یک تفنگ به اسم Unmitigated Violence جایزه می‌گیرید. اگرچه این تفنگ قدرت زیادی دارد، اما به‌خوبی Eternity’s Gate نیست.

چگونه سلاح خود را در Starfield عوض کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای عوض کردن سلاح در بازی Starfield

اگر روش تعویض سلاح در Starfield را بلد باشید، دیگر نیازی نیست مبارزات هیجان‌انگیز بازی را متوقف کنید. شما می‌توانید بدون واردشدن به منو بازی و با فشار تنها چند دکمه سلاح خود را عوض کنید. این بخش از راهنمای Starfield مربوط به انتخاب و تغییر سلاح است. شما در اینجا روش انتخاب چند سلاح هم‌زمان و استفاده فوری از یک سلاح جدید را یاد می‌گیرید.

روش تعویض سلاح در Starfield

برای دسترسی سریع به سلاح‌های بازی Starfield باید آن‌ها را به سیستم «موردعلاقه» (Favorite) اضافه کنید و با فشاردادن دکمه‌های D-Pad وارد منو Quickslot شوید.

روش انجام این کار به شکل زیر است:

۱. وارد Inventory شوید و سراغ اسلحه دلخواه خود بروید.

۲. دکمه Y (روی ایکس باکس) را فشار دهید تا منوی Quickslot باز شود. یک منوی چهار جهتی که درمجموع ۱۲ جایگاه ویژه (Slot) برای آیتم‌های شما دارد.

۳. با استفاده از D-Pad جایگاه اسلحه‌تان را انتخاب کنید و سپس دکمه A را فشار دهید (در حال حاضر راهی برای افزایش ظرفیت منوی Quickslot وجود ندارد).

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

البته کاربردهای این منو فراتر از سلاح‌ها است. شما می‌توانید بسته‌های دارویی، نارنجک، مین و حتی لباس‌های موردعلاقه خود را به این منو اضافه کنید. منوی Quickslot استفاده از آیتم‌ها را سریع‌تر می‌کند و شما می‌توانید با سرعت بیشتری به‌حساب دشمنان برسید. باز کردن منوی Quickslot زمان را آهسته می‌کند، اما آن را متوقف نمی‌کند. این یعنی ممکن است موقع استفاده از آن مورد اصابت گلوله، مشت، چاقو یا آسیب‌های دیگر قرار بگیرید. پس موقع بازکردن منو Quickslot حواستان به محیط اطراف باشد.

پشت صحنه ساخت ایکس باکس | ماجرای سرآغاز جعبه مجهول مایکروسافت
بخوانید

روش استفاده فوری از یک سلاح جدید

بعضی مبارزات آن‌قدر نفس‌گیر هستند که حتی فرصت تغییر سلاح را هم پیدا نمی‌کنید. اگر می‌خواهید یک سلاح روی زمین را به طور مستقیم استفاده کنید، کافی است دکمه Take (کلید A روی ایکس باکس) را نگه دارید تا سلاح موردنظر در دستان شما قرار بگیرد. البته این سلاح وارد منوی Quickslot نمی‌شود، حتی اگر جای خالی داشته باشید.

چطور ظاهر خود در بازی Starfield را عوض کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای تغییر قیافه در بازی Starfield

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد ظاهر شخصیتتان را به طور دلخواه تغییر دهید. از آن جایی که این انتخاب‌ها در ابتدای بازی صورت می‌گیرند، ممکن است شما از ظاهر شخصیت‌تان خسته شوید. خوشبختانه، ظاهر شما دائمی نیست و می‌توانید آن را در ادامه بازی تغییر دهید. اگر می‌خواهید ظاهر خود را عوض کنید، تا پایان این بخش از راهنمای بازی Starfield همراه ما باشید.

آموزش عوض‌کردن ظاهر شخصیت در بازی Starfield

شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید ظاهر شخصیت خود را تغییر دهید. برای این کار باید به فروشگاه‌های Enhance! بروید و ۵۰۰ اعتبار بپردازید. ساده‌ترین راه رسیدن به فروشگاه Enhance! سفر به شهر نیو آتلانتیس است. به ایستگاه NAT منطقه تجاری نیو آتلانتیس بروید و مسیر مستقیم را دنبال کنید. فروشگاه Enhance! در سمت چپ شما و در کنار مغازه Infinity خواهد بود. شما همچنین می‌توانید به میدان اصلی شهر نئون بروید و یک شعبه از فروشگاه Enhance! را پیدا کنید.

چه چیزهایی را می‌توان عوض کرد؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

فروشگاه‌های Enhance! با دریافت ۵۰۰ اعتبار به شما اجازه می‌دهند تمام ویژگی‌های ظاهری شخصیت‌تان را عوض کنید؛ از جنسیت و رنگ پوست گرفته تا جزئیات چهره. شما حتی می‌توانید اسم و ضمایر شخصیت‌تان را تغییر دهید. علاوه بر این، هر شعبه Enhance! گزینه‌های ظاهری متفاوتی دارد. مثلاً در شعبه شهر نئون می‌توانید روی صورت‌تان خالکوبی بزنید، اما به مدل موهای شعبه نیو آتلانتیس دسترسی ندارید.

تریلر جدید بازی Redfall به معرفی شخصیت Layla می‌پردازد
بخوانید

چه چیزهایی را نمی‌توان عوض کرد؟

با اینکه فروشگاه‌های Enhance! گزینه‌های زیادی دارند، اما نمی‌توانید پیش‌زمینه (background)، مهارت‌ها (Skills) و صفات (Traits) خود را عوض کنید. برای این کار، باید سراغ درمانگاه‌های Reliant Medical بروید.

روش پرداخت Bounty در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

درست مانند دنیای واقعی، انجام کارهای خلاف در بازی Starfield عواقب مختلفی دارد. اگر سراغ دزدی یا قاچاق کالاهای غیرقانونی بروید، جایزه‌ای (Bounty) برای دستگیری شما تعیین می‌شود و پشت میله‌های زندان می‌افتید. بااین‌حال، چند راه مختلف برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارند. ما همه این راه‌ها را امتحان کرده‌ایم تا نتیجه و روش انجام آن‌ها را به شما یاد بدهیم.

اولین باری که توسط United Colonies دستگیر می‌شوید، مأموریتی به اسم Deep Cover برای شما فعال می‌شود. در این مرحله، گروه United Colonies شما را مجبور به انجام یک مأموریت مخفیانه می‌کند. اگر بعد از کامل‌کردن این مرحله دوباره دستگیر شوید، به نتیجه‌ای تکراری می‌رسید که در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

سیستم Bounty در بازی Starfield چگونه کار می‌کند؟

سیستم Bounty بازی Starfield بسیار شبیه به Skyrim است. اگر مردم شما را در حال دزدی ببینند، جایزه‌ای برای دستگیری شما در آن منطقه تعیین می‌شود. مثلاً اگر در شهر نئون چیزی بدزدید، یک جایزه ۵۰۰ اعتباری برای دستگیری شما گذاشته می‌شود. اگر دوباره این کار را تکرار کنید، جایزه دستگیری شما به ۱۰۰۰ اعتبار می‌رسد. علاوه بر این، قاچاق وسایل ممنوعه مثل Aurora هم این جایزه را افزایش می‌دهد.

(نکته: اگرچه Starfield یکی از خوش‌ساخت‌ترین بازی‌های بتسدا است، اما باگ‌ها و گلیچ‌های مختلفی دارد. یکی از مشکلاتی ما در این بازی، فعال‌نشدن هشدار دستگیری بود. ما دزدی‌ها زیادی کردیم و نگهبانان دنبال ما آمدند، اما با هشدار «شما در بازداشت هستید!» (you’re under arrest!) مواجه نشدیم. تنها راه فعال‌کردن این هشدار تعامل با نگهبان‌ها بود. اگر شما هم به این مشکل برخوردید، می‌توانید از این روش برای پیش‌بردن بازی استفاده کنید)

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش پرداخت Bounty در بازی Starfield

بعضی کیوسک‌ها به شما اجازه می‌دهند Bounty خود را پرداخت کنید و از شر نگهبانان راحت شوید. بااین‌حال، برای پرداخت Bounty باید خارج از منطقه‌ای که در آن خلاف کرده‌اید باشید.

قابلیت چت صوتی در دیسکورد به کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X/S اضافه‌ می‌شود
بخوانید

برخی از کیوسک‌ها وجود دارند که به شما امکان می‌دهند بدون صحبت با کسی، انعام خود را پاک کنید، اما بستگی به منطقه‌ای دارد که در آن انعام دارید. بر اساس آزمایش ما، تنها در صورتی می‌توانید جایزه خود را پاک کنید که در حال حاضر در منطقه مرتبط با گروهی نباشید که برای شما جایزه تعیین کرده است.

برای مثال، اگر گروه Freestar Collective برایتان جایزه گذاشته باشد، شما نمی‌توانید در سیاره تحت کنترل آن‌ها چیزی پرداخت کنید. پس باید به یک سیاره دیگر بروید و از یک کیوسک متفاوت Bounty خود را صاف کنید. البته حذف‌کردن Bountyها کمی گران‌تر از پرداخت جریمه است. برای مثال اگر جایزه دستگیری شما ۵۰۰ اعتبار باشد، برای تسویه کامل آن باید ۵۵۰ اعتبار پرداخت کنید.

کیوسک‌های پرداخت Bounty را از کجا پیدا کنیم؟

اگرچه بیشتر این کیوسک‌ها در کافه‌ها قرار دارند، اما در بعضی محله کوچک‌تر مثل HopeTown هم پیدا می‌شوند. شما می‌توانید محل پیداکردن بعضی از این کیوسک‌ها را در پایین مشاهده کنید. البته قبل از سفرکردن به این مناطق، نکته‌ای که بالاتر توضیح دادیم (واردنشدن به محدوده یک گروه) را فراموش نکنید.

شهر آکیلا (Freestar Collective): کافه Hitching Post

شهر نئون (Freestar Collective): سالن Astral

نیو آتلانتیس(United Colonies): کافه Viewport

شهر سیدونا (Cydonia) (United Colonies): کافه Broken Spear

اگر در Starfield دستگیر شوید چه اتفاقی می‌افتد؟

ساده‌ترین راه برای خلاص‌شدن از این وضعیت پرداخت جریمه و برگرداندن وسایل دزدی شده است. بااین‌حال، روش‌های دیگری برای مقابله با نگهبانان وجود دارد. مثلاً در شهر نئون می‌توانید به نگهبانان رشوه بدهید تا شما را رها کنند. هزینه رشوه به میزان Bounty شما بستگی دارد و معمولاً بیشتر از ۳۰۰۰ اعتبار است. اگر به نگهبان‌ها رشوه بدهید، می‌توانید وسایل دزدیده شده را نگه دارید. البته شما باز هم برای چند ثانیه به زندان می‌افتید. علاوه بر این، رشوه‌دادن فقط در بعضی سیاره‌ها ممکن است.

شایعه: ایکس باکس و بتسدا روی چند پروژه از دیزنی کار می‌کنند
بخوانید
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر پول کافی برای پرداخت جریمه ندارید، می‌توانید وسایل دزدیده شده را پس بدهید و به زندان بروید. زندان رفتن از XP شما کم می‌کند. مثلاً اگر جایزه دستگیری شما ۵۰۰ اعتبار باشد، پنج‌روز به زندان می‌روید و پانصد XP از دست می‌دهید. اگر هم جایزه دستگیری شما 1000 اعتبار باشد، باید هفت روز در زندان بمانید و نهصد XP از دست بدهید. پس هر چه جایزه دستگیری شما بیشتر باشد، زمانی بیشتری در زندان می‌مانید و XP بیشتری از دست می‌دهید. خوشبختانه، XP شما زیر صفر نمی‌رود و هیچ لولی (Level) را از دست نمی‌دهید.

گزینه آخر هم مبارزه با نگهبانان است که اصلاً توصیه نمی‌شود. اگر در شهرهایی چون نئون یا نیو آتلانتیس سراغ این گزینه بروید، باید با تعداد زیادی نگهبان بجنگید که اصلاً ارزشش را ندارد.

راهنمای استفاده از Boost Pack در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای استفاده از Boost Pack در بازی Starfield

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد با استفاده Boost Pack پرش دوبل (Double Jump) انجام دهید. این وسیله کاربردی تأثیر زیادی در پیمایش بازی دارد و جابه‌جایی در فضا را هیجان‌انگیزتر می‌کند. اگر پاداش پیش‌خرید بازی یعنی Constellation Pack را دریافت کرده باشید، می‌توانید از همان ابتدا ماجراجویی خود از Boost Pack استفاده کنید.

روش استفاده از Boost Pack در بازی Starfield

برای استفاده از Boost Pack در بازی Starfield باید مهارت Boost Pack Training را باز کنید. بدون این مهارت، کوله‌پشتی شما فقط یک مخزن اکسیژن خواهد داشت. برای استفاده از ویژگی Double Jump، باید سراغ مهارت‌های ساخته Tech بروید و حداقل یک سطح از مهارت Boost Pack Training را باز کنید. سپس به بازی برگردید و دکمه پرش (Jump) را دو بار فشار دهید تا ارتفاع پرش شما بیشتر شود.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر مهارت Boost Pack Training را به سطوح بالاتر برسانید، قابلیت Double Jump سوخت کمتری مصرف می‌کند و زودتر آماده می‌شود. وقتی هم که سوخت Boost Pack تمام می‌شود، کافی است چند ثانیه صبر کنید تا دوباره به سطح قبلی برگردد.

روش پیداکردن Boost Pack در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

خوشبختانه، پیداکردن Boost Pack در بازی Starfield کار سختی نیست. کافی است چند تا از مراحل اصلی بازی را فعال کنید تا یک Boost Pack جایزه بگیرید. شما همچنین می‌توانید با لوت کردن دشمنان‌تان چندین Boost Pack پیدا کنید. بازی Starfield چندین نوع Boost Pack مختلف دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوص خود را دارند. شما می‌توانید این آن‌ها را در مکان‌ها مختلف پیدا کرده و با استفاده از میز کار (Workbench) روی لباس خود نصب کنید. مدل‌های دیگر Bootpack شامل موارد زیر هستند:

PS5 Pro و Xbox Series X/S جدید در سال 2023/2024 راهی بازار می‌شوند
بخوانید
Skip capacity boost packتقویت‌های کوتاه اما شدید دارد
Power boost packقدرتمندتر از کوله‌های دیگر است، اما مصرف سوخت بالایی دارد
Balanced boost packکمی قدرتمندتر از Boost Pack معمولی است
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

برای بررسی کوله‌های (Pack) خود باید وارد منو بازی شوید و به قسمت Packs بروید. حالا نشانگر خود را روی هر کوله ببرید تا نوع Boost Pack آن نشان داده شود. البته فراموش نکنید که بسیاری از کوله‌ها قابلیت Boost Pack ندارند.

روش شکستن قفل در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای باز کردن قفل در بازی Starfield

برخی از بهترین غنائم بازی Starfield در پشت درهای قفل شده قرار دارند. خوشبختانه، شما می‌توانید با استفاده از آیتم Digipick این قفل‌ها را بشکنید. پیداکردن این آیتم در دنیای Starfield سخت نیست و امکان خرید آن هم وجود دارد. این قسمت از راهنمای بازی Starfield درمورد مکانیزم‌های شکستن قفل و هک است. پس اگر می‌خواهید به غنائم ارزشمند بازی برسید، تا آخر این بخش همراه ما باشید.

آیتم Digipick چه چیزهایی را باز می‌کند؟

قفل‌های بازی Starfield چهار درجه سختی دارند: مبتدی (Novice)، پیشرفته (Advanced)، متخصص (Expert) یا استاد (Master). باز کردن قفل‌های مبتدی بسیار ساده است و هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد. بااین‌حال، برای شکستن قفل‌های پیشرفته‌تر باید مهارت Security را ارتقا دهید. هر تلاش برای شکستن قفل‌های بازی یک Digipick مصرف می‌کند. اگر دوباره یک قفل را راه‌اندازی (Restart) کنید، یک Digipick دیگر کم می‌شود. شما همچنین یک گزینه واگرد (Undo) دارید که اجازه می‌دهد مراحل شکستن قفل را به عقب برگردانید. در کنار گزینه Undo یک عدد نوشته شده که تعداد Digipick باقی‌مانده را نشان می‌دهد. هر بازی استفاده از این گزینه یک Digipick از دست می‌دهید

نمرات بازی Redfall پایین‌تر از انتظارات مایکروسافت بود
بخوانید

روش استفاده از Digipick در بازی Starfield

برای استفاده Digipick باید با قفل موردنظر خود تعامل داشته باشید. سپس صفحه‌ای جدید باز می‌شود که شامل چند حلقه متفاوت است. حلقه‌ای که در مرکز صفحه قرار گرفته نماد قفل موردنظر شماست و چند قسمت خالی دارد. در سمت راست تصویر تعدادی حلقه کوچک‌تر می‌بینید که کلید‌های شما را نشان می‌دهند. هر کدام از این کلیدها دارای پین‌هایی (Pin) هستند که در جاهای خالی قفل قرار می‌گیرد. شما باید کلید‌ها را بچرخانید و جاهای قفل را پر کنید. البته گفتن این کار ساده‌تر از انجام آن است.

راهنمای شکستن قفل در بازی Starfield

موقع باز کردن قفل‌های Starfield باید صبور باشید و با برنامه عمل کنید، زیرا فقط یک اشتباه کافی است تا همه چیز به هم بریزد. از آنجایی‌ که گزینه‌های Restart و Undo باعث کم‌شدن Digipick می‌شوند، بهتر است قبل از بازکردن قفل‌های سخت بازی خود را سیو کنید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در قدم اول باید کلیدهای بدردنخور را حذف کنید. شما می‌توانید این کار را با شمردن جاهای خالی قفل انجام دهید. مثلاً در تصویر بالا پنج جای خالی وجود دارند. ما یک کلید سه‌تایی و سه کلید دوتایی داریم. این یعنی دوتا از کلید‌های دوتایی بدردنخور هستند. خوشبختانه مثال بالا خیلی سخت نیست و کلید سه‌تایی فقط در یک حالت قرار می‌گیرد. حالا فقط لازم است کلید دوتایی مناسب را پیدا کنید تا این لایه اول قفل باز شود.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

در لایه دوم، ما دو کلید دوتایی و چهار جای خالی داریم. ازآنجایی‌که یکی از کلید‌ها در چند جهت مختلف قرار می‌گیرد، باید به کلید دیگر نگاه کنید تا روش جای‌گذاری هر یک مشخص شود. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، کلید سمت چپ فقط در یک‌جهت قرار می‌گیرد. این یعنی جایگاه باقی‌مانده مربوط به کلید سمت راست است. اگرچه این مثال بسیار ساده است، اما فرایند کلی استفاده از Digipick را نشان می‌دهد.

راهنمای بازی Tiny Tina's Wonderlands
بخوانید

تلاش‌ خودکار (Auto-Attempt) چیست و چه‌کار می‌کند؟

همان‌طور که گفتیم، شما برای شکستن قفل‌های پیشرفته در Starfield باید مهارت Security را ارتقا دهید. این مهارت در سطح اول شاخه Tech قرار گرفته و توانایی شما در شکستن قفل‌ها را بالا می‌برد. برای باز کردن هر کدام از قفل‌های Starfield باید این مهارت را به سطح مشخصی برسانید:

مبتدی: بدون سطح

پیشرفته: سطح یک

متخصص: سطح دو

استاد: سطح سه

علاوه بر این، ارتقا مهارت Security ویژگی Auto-Attempt را باز می‌کند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد قفل‌ها را به‌صورت خودکار باز کنید. هر بار که یک قفل را به‌صورت دستی بشکنید، یک Auto-Attempt دریافت می‌کنید. البته تعداد تلاش‌های خودکار شما محدود است و برای بالابردن آن باید سطح مهارت Security را بالا ببرید. زمانی که صفحه قفل را باز می‌کنید، یک گزینه به اسم Auto Slot در پایین صفحه وجود دارد. این گزینه همان Auto-Attempt و با چرخاندن خودکار کلیدها قفل را باز می‌کند.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

وقتی مهارت Security به سطح دو برسد، یک ویژگی دیگر هم برای شما فعال می‌شود. این ویژگی کلید‌هایی که با قفل سازگار هستند را با رنگ آبی روشن نشان می‌دهد. البته سازگار بودن یک کلید به معنای درست بودن آن نیست و صرفاً قابلیت جای‌گذاری آن را نشان می‌دهد. پس از این ویژگی به‌عنوان یک راهنما استفاده کنید و مراقب انتخاب‌های خود باشید.

چگونه در بازی Starfield پول‌دار شویم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای پولدار شدن در بازی Starfield

اگرچه دنیای Starfield خیالی است، اما درست مانند زندگی واقعی به پول زیاد نیاز دارد. شما باید مهمات و بسته دارویی بخرید، اقساط وام مسکن را بپردازید، سفینه خود را تعمیر کنید و برای پدر و مادرتان پول بفرستید. همه این‌ها نیازمند اعتبار (Credit) هستند و فکر شما را درگیر پول درآوردن می‌کنند. خوشبختانه، بازی Starfield روش‌های سریعی برای به‌دست‌آوردن اعتبار دارد. پس اگر می‌خواهید در بازی Starfield پول‌دار شوید، تا پایان این راهنما همراه ما باشید.

جسد دشمنان‌تان را بگردید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

تقریباً همه دشمنان Starfield مقداری اعتبار همراه خود دارند. این شامل دزدان فضایی، زیلوت‌ها (Zealot)، مزدورها و حتی شخصیت‌های معمولی بازی می‌شود. اگرچه لوت کردن مردم عادی خیلی خوشایند نیست، اما آن‌ها همیشه چند صد اعتبار همراه خود دارند. به همین دلیل، گشتن جسد دشمنان (و مردم عادی) یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای به‌دست‌آوردن اعتبار است. با این که میزان اعتبار این افراد زیاد نیست، اما سرعت جمع‌شدن آن بالاست.

جدیدترین بازی های گیم پس | جدیدترین بازی های Game Pass کدام‌اند؟
بخوانید

غنائم خود را بفروشید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

لوت کردن جسد دشمنان به اعتبار محدود نمی‌شود و شما می‌توانید سلاح‌ها و تجهیزات آن‌ها را هم بردارید. این تجهیزات قیمت خوبی دارند و می‌توانید با فروختن آن‌ها اعتبار زیادی به دست بیاورید. پس Inventory خود و همراهان‌تان را از تجهیزات دشمنان پر کنید و به نزدیک‌ترین کیوسک Trade Authority بروید. هر چه سطح یک آیتم بالاتر باشد، قیمت فروش آن بیشتر می‌شود. این یعنی آیتم‌های Rare (آبی) با Epic (بنفش) سود بیشتری به شما می‌رسانند.

البته حواس‌تان به ظرفیت حمل بار باشد و خیلی از سفینه خود دور نشوید. بالاتر روش افزایش ظرفیت حمل بار در Starfield را توضیح داده‌ایم.

مأموریت‌های گروه‌ها را انجام دهید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

تمام‌کردن مأموریت‌های گروه‌ها چند هزار اعتبار به شما جایزه می‌دهد. کافی است چند تا از مأموریت‌های UC Vanguard را در ابتدای بازی کامل کنید تا چند هزار اعتبار وارد کیف پول شما شود. برای این کار باید به نیو آتلانتیس بروید و با فرمانده مقر MAST صحبت کنید. علاوه بر این، یکی از مأموریت‌های این گروه شما را سراغ گروه Crimson Fleet می‌فرستد. شما در آنجا با یک گروه جدید آشنا می‌شوید و مأموریت‌های بیشتری به دست می‌آورید.

درخواست پول کنید

بعضی مأموریت‌های فرعی بازی به شما اجازه می‌دهند در ازای انجام کار گفته شده تقاضای پول کنید. اگرچه گاهی اوقات به آن چیزی که می‌خواهید نمی‌رسید، اما حداقل پاداش خود را بیشتر می‌کنید. ازآنجایی‌که بازی Starfield سیستم اخلاقی (Moral) ندارد، شما می‌توانید با خیال راحت از این گزینه استفاده کنید. بااین‌حال، برخی همراه‌های شما مثل سارا مورگان به کارهای سخاوتمندانه علاقه دارند. پس بهتر است قبل از انتخاب این گزینه از آن‌ها جدا شوید.

علاوه بر این، پیوستن به مبارزه‌های فضایی و کمک‌کردن به گروه‌ها می‌تواند اعتبار شما را بیشتر کند. مثلاً اگر به سفینه‌های Freestar Collective یا United Colonies بپیوندید و با دزدان فضایی بجنگید، آن‌ها به شما جایزه می‌دهند. اگر گزینه پاداش را انتخاب کنید، برای هر بار جنگیدن ۱۰۰۰ اعتبار به دست می‌آورید (به‌علاوه هر چیزی که از کشتی دشمنان جمع کنید).

شایعه: ایکس باکس و بتسدا روی چند پروژه از دیزنی کار می‌کنند
بخوانید

درخواست‌های Trade Commissionرا قبول کنید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

سراغ The Well در شهر نیو آتلانتیس بروید و با زویی (Zoe) صحبت کنید تا درخواست‌های Trade Commission باز شوند. این مأموریت‌ها شامل وظایف ساده‌ای چون حمل باز یا ردیابی کشتی‌های Crimson Fleet هستند. شما می‌توانید در عرض چند دقیقه آن‌ها را کامل کنید و چند هزار اعتبار به‌علاوه مقداری XP به دست بیاورید.

هر چیزی که هست را بفروشید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد هر وسیله‌ای را بردارید؛ از کتاب و دفتر گرفته تا بشقاب و لیوان. البته شما اجازه دزدی ندارید و در صورت انجام آن را دستگیر می‌کنند. پس تا زمانی که این وسایل متعلق به کس دیگری نباشند و با هشدار دزدی روبه‌رو نشوید، اجازه دارید هر چیزی را به Inventory خود بفرستید. بعد از جمع‌کردن آیتم‌های موردنظرتان سراغ کیوسک‌های Trade Authority و آن‌ها را به اعتبار تبدیل کنید.

اگرچه پولی که از فروش این وسایل به دست می‌آورید زیاد نیست، اما برای خرید چند بسته دارویی یا پر کردن مهمات کافی است.

فروش مواد ارگانیک به نوئل

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شخصیت نوئل (Noel) یکی از اعضای Constellation است و تمام مواد ارگانیکی (Organic) که پیدا می‌کنید را از شما می‌خرد. این شامل گیاهان، بافت بدن حیوانات و کلاً همه چیزهای مربوط به طبیعت می‌شود. پس اگر به کاوش‌کردن علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حتماً مواد ارگانیک را بردارید و آن‌ها را به نوئل بفروشید.

روش به‌دست‌آوردن XP در بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای به دست آوردن XP بازی Starfield

در بازی Starfield، به‌دست‌آوردن XP برای باز کردن مهارت‌های جدید و ارتقا توانایی‌ها بسیار مهم است. خوشبختانه، این بازی در دادن XP سخاوتمند است و هیچ‌وقت برای به‌دست‌آوردن آن به مشکل برنمی‌خورید. بااین‌حال، اگر می‌خواهید سرعت پیشرفتتان را بیشتر کنید، می‌تواند سراغ فعالیت‌های زیر بروید. این قسمت از راهنمای بازی Starfield روش‌های به‌دست‌آوردن XP را به شما یاد می‌دهد.

نمرات بازی Redfall پایین‌تر از انتظارات مایکروسافت بود
بخوانید

بخوابید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

خوابیدن در رختخواب جان شما را پر می‌کند و یک باف مخصوص می‌دهد. این باف تا ۲۴ ساعت (بر اساس زمان بازی) میزان XP دریافتی را ۱۰ درصد بیشتر می‌کند. پس بهتر است قبل انجام‌دادن مراحل مختلف بازی کمی استراحت کنید. خوشبختانه شما تخت‌های زیادی دارید و می‌توانید در هر جایی بخوابید؛ در سفینه‌تان، در مقر Constellation یا در خانه پدر و مادرتان (اگر صفت Kid Stuff را انتخاب کرده باشید). شما همچنین می‌توانید با نوشیدن Boba Alien Tea میزان XP دریافتی را ۲ درصد بیشتر کنید، هرچند تأثیر این باف خیلی زیاد نیست و فقط برای ۱۵ دقیقه (در دنیای واقعی) باقی می‌ماند.

مکان‌های جدید را کاوش کنید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

هر بار که به یک مکان جدید می‌روید، بازی به شما ۲۰ XP جایزه می‌دهد. فرقی هم نمی‌کند که این منطقه جدید یک شهرک باشد یا یک بنای تاریخی. اگر دنبال کسب XP با این روش هستید، بهتر است در نزدیکی یک شهرک یا پایگاه فرود بیایید و سپس همه مناطق اطراف آن را کاوش کنید. شما می‌توانید از اسکنر (Handscanner) خود برای پیداکردن مکان‌های ناشناخته و رسیدن به آن‌ها کمک بگیرید. علاوه بر این، برگشتن به سفینه و انتخاب محل فرود جدید سرعت جابه‌جایی را بالا می‌برد. با این روش‌ها، شما حداقل ۱۰۰ XP از کاوش‌کردن هر سیاره به دست می‌آورید.

درخواست‌های Trade Commission را قبول کنید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

انجام درخواست‌های Trade Commission یک راه عالی برای کسب اعتبار و XP است. بیشتر این مأموریت‌ها شامل سفر به یک سیاره خاص هستند و شما را به نقاط مختلف کهکشان می‌برند. این یعنی شما در هر مأموریت‌ها با مناطق جدید آشنا می‌شوید و XP زیادی به دست می‌آورید. به‌طورکلی، کامل‌کردن هرکدام از درخواست‌های Trade Commission بین ۶۰ تا ۱۰۰ XP به شما جایزه می‌دهد.

دنبال‌کردن مراحل فرعی

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اولین باری که به نیو آتلانتیس سفر می‌کنید، شهروندان خوب (و بد) این شهر چندین مأموریت مختلف به شما می‌دهند. بیشتر این مراحل بسیار کوتاه هستند و شامل فعالیت‌های ساده‌ای چون پیداکردن وسایل گم‌شده می‌شوند. اگرچه پاداش این مراحل زیاد نیست، اما با سرعت بالایی جمع می‌شود.

پشت صحنه ساخت ایکس باکس | ماجرای سرآغاز جعبه مجهول مایکروسافت
بخوانید

البته شما با مأموریت‌های طولانی‌تر هم روبه‌رو می‌شوید. اگرچه این مأموریت‌ها زمان زیادی می‌برند، اما می‌توانند چند صد XP به شما جایزه بدهند. مثلاً همراه شدن با تور گردشگری و دورزدن در اطراف شهر نیو هومستد (New Homestead) تقریباً ۱۵ دقیقه طول می‌کشد، ولی در پایان ۲۰۰ XP دریافت می‌کنید.

علاوه بر این، برخی مراحل مثل Red Tape Blues حالت زنجیره‌ای دارند و با تمام‌کردن یک مأموریت به مأموریت بعدی می‌رسید. هر کدام از این مأموریت‌ها مقدار قابل‌توجهی اعتبار و XP  می‌دهند. پس موقع بازدید از یک سیاره به اتفاقات اطراف دقت کنید.

مأموریت‌های فکشن‌ها را انجام دهید

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

انجام مأموریت‌های گروه‌ها (فکشن‌ها) یک راه تضمین شده برای به‌دست‌آوردن XP و اعتبار است. هر کدام از مأموریت‌های این گروه‌ها چند هزار اعتبار و حداقل ۲۰۰ XP به شما پاداش می‌دهند. سریع‌ترین راه رسیدن به این مأموریت‌های عضو شدن در گروه UC Vanguard است. برای این کار باید به شهر نیو آتلانتیس بروید و با فرمانده مقر MAST صحبت کنید. از آن جایی که مأموریت‌های اول گروه‌ها هیچ تأثیری در روند بازی ندارند، شما می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را انجام دهید.

شکست‌ دادن دشمنان

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

جنگیدن با دشمنان یکی از کم‌بازده‌ترین راه‌ها برای کسب XP ‌است، مگر اینکه تعداد زیادی از آن‌ها را بکشید. شما به‌ازای شکست‌دادن هر دشمن ۱۰ XP جایزه می‌گیرید که مقدار قابل‌توجهی نیست. با این‌حال، اگر خوب استراحت کنید و سراغ پایگاه‌های دشمنان بروید، می‌توانید چند صد XP جایزه بگیرید.

روش استفاده از کلاه ایمنی در بازی Starfield | چگونه کلاه ایمنی خود را مخفی کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای استفاده از کلاه ایمنی بازی Starfield

کلاه ایمنی (Helmet) یکی از مهم‌ترین قسمت‌های لباس فضایی شماست. اگرچه این کلاه جان شما را نجات را می‌دهد، اما صورت شخصیت‌تان را هم می‌پوشاند. از آن جایی که شما زمان زیادی را صرف طراحی چهره شخصیت‌تان می‌کنید، پوشاندن آن با کلاه ایمنی می‌تواند عذاب‌آور باشد. خوشبختانه، شما می‌توانید کلاه ایمنی خود را در شهرهای امن مخفی کنید. پس اگر می‌خواهید چهره شخصیت خود در بازی Starfield را ببینید، با این راهنما همراه باشید.

شایعه: بازی Redfall در ماه می منتشر می‌شود
بخوانید

روش استفاده از کلاه ایمنی در بازی Starfield

قبل از مخفی‌کردن یک کلاه ایمنی باید آن را پوشیده باشید. برای این کار کافی است وارد Inventory شوید و به قسمت Helmets بروید. حالا کلاه موردنظر خود را انتخاب کنید و کلید A (در Xbox) را فشار دهید.

چگونه کلاه ایمنی خود را مخفی کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش مخفی‌کردن کلاه ایمنی در بازی Starfield بسیار ساده است. شما باید به قسمت Helmets در Inventory خود بروید و دکمه RB (در Xbox) را فشار دهید. با انتخاب این گزینه، کلاه ایمنی شما به‌صورت خودکار در محل‌های قابل‌تنفس مخفی می‌شود.

شما همچنین می‌توانید لباس فضایی خود را در شهرهایی مثل نیو آتلانتیس یا نئون مخفی کنید. برای این کار کافی است به قسمت Spacesuits در منوی Inventory بروید و روش قبلی را تکرار کنید. حالا لباس فضایی شما در شهرها و سیاره‌های امن به‌صورت خودکار مخفی می‌شود. اگر به سفینه خود برگردید یا به یک سیاره غیرقابل‌تنفس بروید، این لباس دوباره روی تن شما ظاهر می‌شود.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

مخفی‌کردن کلاه ایمنی یا لباس فضایی فقط ظاهر آن‌ها را غیرفعال می‌کند. این یعنی شما تمام ویژگی‌هایی که از پوشیدن آن‌ها دریافت می‌کنید را نگه می‌دارید. علاوه بر این، این تغییر روی همه لباس‌های فضایی شما اعمال می‌شود و لازم نیست بعد از پوشیدن لباس جدید دوباره آن را تکرار کنید.

چگونه در Starfield سلاح خود را غلاف کنیم و تسلیم شویم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای تسلیم شدن در بازی Starfield

در بازی Starfield، ممکن است شما به‌صورت تصادفی با نگهبانان شهر درگیر شوید. اگر Bounty شما زیاد نباشد، می‌توانید اسلحه خود را غلاف کنید و به درگیری پایان بدهید. البته اگر مرتکب جرم کوچکی مثل دزدی شده باشید، دیگر نیازی به غلاف کردن سلاح‌تان ندارید. نگهبانان به‌صورت خودکار به شما نزدیک می‌شوند و فرایند دستگیری را آغاز می‌کنند. 

روش غلاف کردن اسلحه در بازی Starfield

برای غلاف کردن اسلحه‌تان کافی است دکمه X (روی ایکس باکس) یا R (روی پی‌سی) نگه دارید. پس از انجام این کار، یکی از افسرها نزدیک می‌شود و شما را دستگیر می‌کند. اگر دستگیر نشدید، می‌توانید با افسرها صحبت کنید و جریمه خود را بپردازید. البته این در شرایطی کار می‌کند که به‌صورت اتفاقی به دیگران آسیب‌زده باشید و کسی کشته نشده باشد.

قابلیت چت صوتی در دیسکورد به کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X/S اضافه‌ می‌شود
بخوانید

اگر یک NPC را بکشید، شرایط آن‌قدر غیرقابل‌کنترل می‌شود که باید یک سیو قدیمی را بارگذاری (Load) کنید. با کشتن یک NPC، همه مردم و نگهبان‌ها به شما حمله می‌کنند و اجازه برگشتن به سفینه خود را ندارید. علاوه بر این، اگر جایزه دستگیری شما تا این حد بالا برود، دیگر اجازه ورود به قلمرو United Colonies را ندارید. اگر حتی وارد فضای تحت کنترل آن‌ها شوید، سفینه‌های جنگی خطرناک به سراغ‌تان می‌آیند.

وقتی افسرها با شما صحبت می‌کنند، سه گزینه در مقابلتان قرار می‌گیرد: پرداخت جریمه، رفتن به زندان یا جنگیدن. ازآنجایی‌که اطراف شما پر از نگهبان است، توصیه می‌کنیم گزینه آخر را انتخاب نکنید.

بهترین سفینه‌های بازی Starfield

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای پیدا کردن سفینه در بازی Starfield

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد با استفاده از سیستم Fast Travel از یک سیاره به سیاره دیگر بروید و سفینه خود را فراموش کنید. بااین‌حال، پروازکردن در فضای بزرگ این بازی و کاوش‌کردن سیارات مختلف لذت خاصی دارد. هر کدام از این سیارات شگفتی‌های خاص خود را دارند و از سفر به آن‌ها پشیمان نخواهید شد. شما برای سفرکردن بین منظومه‌های مختلف نیاز به یک سفینه قدرتمند دارید.

سفینه‌های خوب بازی قیمت بالایی دارند و راحت به دست نمی‌آیند. همچنین، استفاده از سفینه‌های بالاتر از کلاس A (Class A)  نیاز به ارتقا مهارت Piloting دارد. خوشبختانه، بخش‌های دیگر این راهنما روش به‌دست‌آوردن پول و XP را به شما یاد می‌دهند. پس بدون هیچ مقدمه‌ای سراغ معرفی بهترین سفینه‌های بازی Starfield می‌رویم.

سفینه Razorleaf

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: کامل‌کردن مرحله فرعی Mantis

قیمت: رایگان

شما اوایل بازی به مأموریت The Old Neighborhood می‌رسید. این مأموریت از شما می‌خواهد که محل اختفای موآرا (Moara) را پیدا کنید. در طول این مرحله، جسد افراد مرده را بگردید تا یادداشتی با عنوان «پایگاه مخفی!» (Secret Outpost!) پیدا کنید. پس از پیداکردن این یادداشت به سیاره Denebola I-b بروید و پایگاه مخفی را پیدا کنید. با این کار، مأموریت فرعی Mantis شروع می‌شود.

راهنمای بازی مورتال کمبت ۱ | راهنمای جامع Mortal Kombat 1
بخوانید

خیلی وارد جزئیات نمی‌شویم، اما بدانید مرحله Mantis یکی از بهترین مأموریت‌های فرعی در بازی Starfield است. جایزه کامل‌کردن این مرحله چند زره قدرتمند به همراه سفینه Razorleaf است. یک سفینه کلاس A که همراهی عالی برای ماجراجویی‌های شما در ابتدای بازی است. اگرچه ظرفیت بار Razorleaf کمتر از سفینه Frontier است، اما سوخت بیشتر، بدنه قوی‌تر و سلاح‌های کشنده‌تری دارد. علاوه بر این، سفینه Razorleaf یک انبار مخفی با ظرفیت ۱۶۰ کیلوگرم برای قاچاق کالاهای غیرقانونی دارد.

سفینه Wanderwell

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: انتخاب صفت Kid Stuf

قیمت: رایگان

اگر در ابتدای بازی صفت Kid Stuff را انتخاب کنید، والدین شما زنده خواهند بود و می‌توانید به دیدن آن‌ها بروید. البته با انتخاب این صفت باید ۲ درصد از درآمد هفتگی خود را برای والدین‌تان بفرستید (تا حداکثر ۵۰۰ اعتبار). پس از مدتی، پدرتان سفینه Wanderwell را در قمار برنده می‌شود و آن را به شما هدیه می‌کند.

اگرچه Wanderwell انبار مخفی ندارد، اما ظرفیت آن به ۸۸۰ کیلوگرم می‌رسد که برای مأموریت‌های حمل بار عالی است. علاوه بر این، محدوده پرش (Grav Jump) سفینه ۲۷ سال نوری است و می‌تواند شما را به مسافت‌های دور ببرد. تنها مشکل Wanderwell داشتن اسلحه کمتر نسبت به بقیه سفینه‌ها است، هرچند این مورد با کمی تجهیز و ارتقا حل می‌شود.

سفینه Shieldbreaker

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: خریدن آن از Ship Services Technician در نیو آتلانتیس

قیمت: 265443 اعتبار

این سفینه کلاس B یک گزینه فوق‌العاده برای انجام فعالیت‌های فرعی است. اگر Shieldbreaker را داشته باشید، جنگیدن با Crimson Fleet و انتقال منابع مختلف به اطراف کهکشان مثل آب‌خوردن می‌شود. بااین‌حال، قیمت این سفینه بالا است و برای خرید آن باید مأموریت‌های زیادی را کامل کنید و همه وسایل اضافی خود را بفروشید.

سفینه Shieldbreaker می‌تواند ۵ خدمه و ۲۲۸۰ کیلوگرم بار را به منظومه‌های مختلف جابه‌جا کند. این سفینه همچنین یک سلاح لیزری قدرتمند دارد که به‌صورت خودکار دشمنان را هدف قرار می‌دهد.

تریلر جدید بازی Redfall به معرفی شخصیت Layla می‌پردازد
بخوانید

سفینه Silent Runner

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: خریدن آن از HopeTech HQ

قیمت: 390150 اعتبار

اگر به مأموریت‌های حمل بار علاقه دارید، سفینه Silent Runner مخصوص شماست. این سفینه کلاس C مانند برادر بزرگ‌تر Shieldbreaker است. اگرچه Silent Runner سلاح‌های قدرتمندی ندارد، اما می‌تواند ۶۰۶۰ کیلوگرم بار را با خود حمل کند. علاوه بر این، مقاومت بدنه این سفینه بسیار بالا است و شما می‌توانید بدون نگرانی از کنار دشمنان رد شوید. این سفینه همچنین ظرفیت سوخت ۳۰۰ واحدی دارد و محدوده پرش آن ۲۹ سال نوری است. پس می‌توانید با خیال راحت از این کامیون فضایی برای سفر به نقاط مختلف کهکشان استفاده کنید.  

سفینه Vanquisher

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: خریدن آن از Stroud-Eklund Showroom در شهر نئون

قیمت: 335655 اعتبار

سفینه Vanquisher یک کشتی همه‌فن‌حریف با ظرفیت بار 4120، ظرفیت سوخت 1100 و مقاومت بدنه 908 است. مهم‌ترین ویژگی Vanquisher موشک‌های قدرتمند آن است که ۱۴۹ دمیج به دشمنان وارد می‌کنند. قدرت این موشک‌ها آن‌قدر بالاست که شما ضعیف‌بودن (نسبی) بقیه سلاح‌های Vanquisher را فراموش می‌کنید. این سفینه همچنین یک سپر با مقاومت ۷۳۰ واحد دارد که شما را از حملات دشمنان حفظ می‌کند.

سفینه Abyss Trekker

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: خریدن آن از Ship Services Technician در شهر Paradiso

قیمت: 347230 اعتبار

سفینه Abyss Trekker یک گزینه فوق‌العاده برای کسانی است که به جنگ‌های فضایی علاقه دارند. قدرت بالستیک (ballistic) این سفینه ۱۷۰ واحد است و با داشتن ۱۰۰ موشک قدرتمند می‌تواند هر دشمنی را نابود کند. سفینه Abyss Trekker جدا از مقاومت بالای خود یک سپر ۸۵۰ واحدی هم دارد که شکست‌دادن آن را سخت‌تر می‌کند. اگر هم بخواهید از یک مبارزه فرار کنید، می‌توانید با ۹۰۰ واحد سوخت این سفینه تا ۲۵ سال نوری پرش کنید. البته این سفینه کلاس C برای حمل بار مناسبت نیست و توانایی حمل تنها ۳۴۰ کیلو بار را دارد.

سفینه Narwhal

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: خریدن آن از Taiyo Astroneering در شهر نئون

قیمت: 432620 اعتبار

سفینه Narwhal یکی از بهترین و درعین‌حال گران‌ترین کشتی‌های بازی Starfield است. این هیولای آبی ۸۶ موشک با قدرت بالستیک ۱۱۴ دارد که می‌توانند هر سفینه‌ای را از مقابلتان بردارند. شما همچنین یک بدنه محکم با مقاومت ۲۱۱۸ دارید که در مقابل حمله دشمنان می‌ایستد.

PS5 Pro و Xbox Series X/S جدید در سال 2023/2024 راهی بازار می‌شوند
بخوانید

 اگر هم قصد کاوش در منظومه‌های مختلف دارید، سفینه Narwhal با محدوده پرش ۳۰ سال نوری و ظرفیت سوخت ۵۶۰ شما را به مقصدتان می‌رساند. اگرچه این سفینه برای حمل بار ساخته نشده، اما می‌تواند تا 1760 کیلوگرم باز حمل کند.

(نکته: مورد بعدی بخشی از داستان Starfield را لو می‌دهد)

سفینه Starborn Guardian

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

روش به‌دست‌آوردن: تجربه بازی در حالت New Game Plus

قیمت: رایگان

قبل از توضیح درمورد این سفینه به شما هشدار می‌دهیم که این قسمت بخشی از روند بازی Starfield را لو می‌دهد. پس اگر می‌خواهید تجربه New Game Plus برای شما تازه باشد، بهتر است به خواندن ادامه ندهید.

سفینه Starborn Guardian جایزه تجربه بازی Starfield در حالت New Game Plus است و هیچ راهی دیگری برای گرفتن آن وجود ندارد. این سفینه کلاس A سرعت بسیار بالایی دارد و محدوده پرش آن ۳۰ سال نوری است. بااین‌حال، هیجان‌انگیزترین ویژگی Starborn Guardian داشتن دو سلاح منحصربه‌فرد به نام‌های Solar Flare Beam و Gravity Torpedo است. این سلاح‌ها با قدرت خیره‌کننده خود هر دشمنی را نابود می‌کنند. اگرچه ظرفیت بار و مقاومت بدنه این سفینه خیلی بالا نیست، اما برای تجربه New Game Plus کافی است.

چگونه سفینه خود را در Starfield تعمیر کنیم؟ قطعات سفینه را از کجا بخریم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای بازی Starfield: روش تعمیر سفینه

میزان سلامتی سفینه شما در بازی Starfield با عنوان مقاومت بدنه (Hull) نشان داده می‌شود. اگر با سفینه‌های دیگر بجنگید و آسیب ببینید، مقاومت بدنه کاهش پیدا می‌کند. شما برای تعمیرکردن سفینه و بالابردن مقاومت بدنه آن نیاز به خرید قطعه (Ship Parts) دارید. در این بخش از راهنمای بازی Starfield درمورد روش تعمیر سفینه‌ها صحبت می‌کنیم.

قطعات سفینه را از کجا بخریم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما می‌توانید قطعات سفینه (Ship Parts) را از فروشگاه‌های مختلف بخرید. کافی است به قسمت Aid بروید و اجناس فروشگاه بر اساس وزن مرتب کنید. ازآنجایی‌که این آیتم ده کیلو وزن دارد، شما آن را در بالای لیست می‌بینید. به‌طورکلی، همه فروشگاه‌های بزرگ Ship Parts می‌فروشند. البته کیوسک‌های Trade Authority شامل مورد نیستند و حتماً باید به مغازه‌های آن‌ها مراجعه کنید.

شایعه: ایکس باکس و بتسدا روی چند پروژه از دیزنی کار می‌کنند
بخوانید

چگونه سفینه خود را با قطعات تعمیر کنیم؟

وقتی وارد یک نبرد فضایی می‌شوید، سپرهای شما آسیب اولیه را جذب می‌کنند. پس از تمام‌شدن قدرت سپرها، آسیب دشمنان به بدنه کشتی شما وارد می‌شود. اگر نتوانید این آسیب‌ها را متوقف کنید، مقاومت بدنه به صفر می‌رسد و سفینه شما منفجر می‌شود. پس بهتر است همیشه چند آیتم Ship Parts همراه خود داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید. اما روش تعمیرکردن سفینه با استفاده از قطعات چگونه است؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر بدنه سفینه شما آسیب ببیند، گزینه تعمیر (Repair) در گوشه صفحه (پایین سمت راست) ظاهر می‌شود. در اینجا باید شوک سمت راست (دکمه RS) را فشار دهید تا از Ship Parts استفاده کنید. این آیتم ۴۰ درصد از سلامتی سفینه شما را در طول ۱۰ ثانیه تعمیر می‌کنند.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما همچنین می‌توانید از منوی Ship برای تعمیر سفینه‌های خود استفاده کنید. اگر یک سفینه آسیب‌دیده باشد، گزینه تعمیر را در سمت راست صفحه نشان داده می‌شود. کافی است دکمه A (روی ایکس باکس) را فشار دهید تا سفینه شما تعمیر شود.

چگونه سفینه خود را بدون قطعات تعمیر کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر Ship Parts ندارید، تنها راه تعمیر سفینه‌تان رفتن به یک بندر فضایی است. در آنجا با یک تکنسین خدمات کشتی (Ship Services Technician) صحبت کنید تا سفینه شما مثل روز اولش شود. البته شما برای تعمیر سفینه باید ۱۰۰۰ اعتبار پرداخت کنید.

چگونه در بازی Starfield کشتی خود را ارتقا دهیم؟ لوازم سفینه را از کجا بخریم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای بازی Starfield: روش ارتقا سفینه

بازیStarfield به شما اجازه می‌دهد قطعات مختلف سفینه خود را تغییر دهید. برای این کار باید به یک بندر فضایی (Spaceport) بروید و وارد قسمت Ship Builder شوید. این قسمت به شما اجازه می‌دهد قطعات مختلف (Ship Modules) را به سفینه خود اضافه کنید. بااین‌حال، خیلی از بندرهای فضایی ماژول سفینه نمی‌فروشند. پس اگر قصد تغییر سفینه خود را دارید، با ما همراه باشید.

پشت صحنه ساخت ایکس باکس | ماجرای سرآغاز جعبه مجهول مایکروسافت
بخوانید

(نکته: این بخش درمورد ماژول‌های سفینه (Ship Modules) است. اگر قصد تعمیر سفینه خود را دارید، به بخش قبلی راهنمای بازی Starfield بروید.)

قطعات سفینه را از کجا بخریم؟

هر بندر فضایی یک تکنسین خدمات سفینه (Ship Services Technician) دارد. برای خرید ماژول باید سراغ این افراد بروید و با آن‌ها صحبت کنید. تعداد قطعاتی که این تکنسین‌ها می‌فروشند به محل بندر بستگی دارد. مثلاً در شهرهای بزرگی مثل نیو آتلانتیس یا نئون قطعات بیشتری نسبت به سیاره‌ها و پایگاه‌های کوچک‌تر پیدا می‌کنید. علاوه بر این، بعضی برندها (برند قطعه) فقط در یک بندر مشخص پیدا می‌شوند.

این یعنی ممکن است به یک بندر بروید و فقط ماژول‌های یک سفینه را پیدا کنید. برای مثال بندرهای Staryard Deimo در سیاره مریخ (Mars) فقط ماژول‌های برند Deimos را می‌فروشد. به‌طورکلی، ظاهر و ساختار قطعات هر شرکت متفاوت است.

این موضوع همچنین به گروهی که یک منطقه را تحت کنترل می‌کند بستگی دارد. مثلاً بندر نیو آتلانتیس جزو مناطق تحت کنترل United Colonies است و ترکیبی از ماژول‌های Deimos و Nova Galactic را می‌فروشد. البته اگر به بندرهای تحت کنترل Crimson Fleet مثل The Key یا Red Mile بروید به وسایل بیشتری دسترسی دارید. این بندرها به هیچ برند خاصی محدود نیستند و ماژول‌های غیرقانونی مثل انبار مخصوص قاچاق هم دارند.  

قطعات سفینه را از کجا بخریم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

اگر جواب کوتاه را می‌خواهید، باید بگوییم بهترین مکان برای خرید قطعات کشتی شهرهای بزرگ مثل نیو آتلانتیس و نئون هستند. این مناطق توسط گروه‌های مختلف کنترل می‌شوند و قطعات مختلفی دارند. اگر هم دنبال پاسخ دقیق‌تری هستید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

انتخاب بهترین مکان برای خرید ماژول سفینه به قطعه موردنیاز شما بستگی دارد. اگر دنبال یک برند خاص هستید، بهتر است سراغ مقر اصلی آن بروید. در پایین می‌توانید لیست برند‌ها و محل پیداکردن آن‌ها را مشاهده کنید:

 • برند Deimos:  منظومه Sol، سیاره مریخ، بندر Deimos Staryard
 • برند HopeTech: منظومه Valo، سیاره Polvo، بندر Hopetown
 • برند Nova Galactic: منظومه شمسی (Sol)، سیاره زمین، بندر Nova Galactic Staryard
 • برند Stroud-Ekland: منظومه Narion، سیاره Deepala، بندر Stroud-Eklund Staryard
 • برند Taiyo Atroneering: منظومه Volii، سیاره Volii Alpha، شهر نئون (Core)، طبقه دوم ساختمان Trade Tower
جدیدترین بازی های گیم پس | جدیدترین بازی های Game Pass کدام‌اند؟
بخوانید

 اگر می‌خواهید به چند برند مختلف دسترسی داشته باشید، به مکان‌های زیر بروید:

 • منظومه Alpha Centauri، سیاره Jemison، بندر شهر نیو آتلانتیس
 • منظومه Cheyenne ، سیاره Akila، بندر شهر Akila
 • منظومه Volii، سیاره Volii Alpha، بندر سیاره نئون

اگر به تنوع برند اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید سراغ شهرهای کوچک‌تر بروید:

 • منظومه شمسی، سیاره مریخ، شهر Cydonia
 • منظومه شمسی، قمر Titan در اطراف سیاره زحل، شهر New Homestead
 • منظومه Alpha Centauri، سیاره Gagarin، بندر Gagarin Landing
 • منظومه Wolf، سیاره Chthonia، بندر The Den
 • منظومه Narion، سیاره Deepala، بندر The Clinic
 • منظومه Porrima، سیاره Porrima II، شهر Paradiso

و اگر دنبال قطعات غیرقانونی هستید:

 • منظومه Porrima، سیاره Porrima III، شهرک Red Mile
 • منظومه Kryx، Suvorov، بندر The Key (باید عضو گروه Crimson Fleet باشید)

چگونه در بازی Starfield سفینه دشمن را غیرفعال کنیم؟ روش نابودکردن موتور سفینه‌ها

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای بازی Starfield: غیرفعال کردن موتورهای سفینه دشمن

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد سفینه‌های دشمنان را بدون نابود کردنشان متوقف کنید. برای این کار باید موتورهای یک سفینه را هدف قرار دهید و آن‌ها را پایین بیاورید. با این کار، سفینه دشمن غیرفعال می‌شود و شما می‌توانید وارد آن‌ها شوید. در این راهنما روش این کار را به شما توضیح می‌دهیم.

روش نابودکردن موتور سفینه‌ها در بازی Starfield

برای انجام این کار شما باید مهارت Targeting Control Systems را داشته باشید. این مهارت بخشی از شاخه Tech است و به شما اجازه می‌دهد سریع‌تر روی سفینه دشمنان قفل کنید. شما بعد از باز کردن این مهارت می‌توانید نشانه خود را روی کشتی‌ها دشمن ببرید و با فشاردادن دکمه A (روی ایکس باکس) یا E (روی پی‌سی) روی آن‌ها قفل کنید. پس از قفل‌کردن روی هدف، دکمه X (روی ایکس باکس) یا R (روی پی‌سی) فشار دهید تا زمان آهسته شود و قطعات سفینه را از فاصله نزدیک ببینید. حالا موتورهای سفینه (نشانه ENG) را انتخاب کنید و موشک‌هایتان را به آن‌ها بفرستید.

قابلیت چت صوتی در دیسکورد به کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X/S اضافه‌ می‌شود
بخوانید
راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

وقتی نشانگر موتور قرمز شد، شما می‌توانید به‌راحتی نزدیک سفینه دشمن شوید. البته مراقب باشید مقاومت سفینه دشمن به صفر نرسد، زیرا در غیر این صورت منفجر خواهد شد.

چگونه سفینه‌های منفجر شده را لوت کنیم؟

اگر به طور اتفاقی یک سفینه را منفجر کردید، باز هم می‌توانید آن را لوت کنید. با این که کیفیت غنائم به‌خوبی روش قبلی نیست، اما از هیچی بهتر است. در نزدیکی لاشه سفینه یک جعبه شناور وجود دارد که شامل برخی از منابع آن است. کافی است بااحتیاط به جعبه نزدیک شوید و نشانه خود به سمت آن ببرید تا غنائم را بردارید.

چگونه در بازی Starfield سفینه بدزدیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای بازی Starfield: روش دزدیدن سفینه دشمنان

دنیای بزرگ Starfield پر از سفینه‌های دشمن است. سفینه‌های دزدان، اسپیسرها (Spacers) و کلاً هر کسی که بخواهید. بازی همچنین به شما اجازه می‌دهد سوار این سفینه‌ها شوید و آن‌ها را بدزدید. در بخش از راهنمای بازی Starfield می‌توانید روش دزدیدن سفینه‌ها را یاد بگیرید.

البته دزدیدن یک سفینه با غارت آن فرق دارد. شما در مورد اول خود سفینه را می‌دزدید اما در دوم سراغ بار آن می‌روید. اگر می‌خواهید مثل دزدان فضایی به غارت کشتی‌ها بپردازید، باید اول مهارت Deception را باز کنید. این مهارت در شاخه Social قرار دارد و موقع ارتباط با سفینه‌های دیگر دیالوگ‌های شما را تغییر می‌دهد.

روش دزدیدن سفینه دشمنان در بازی Starfield

برای دزدیدن یک سفینه شما باید اول موتور‌های آن را غیرفعال کنید. در بخش قبلی راهنمای بازی Starfield ما روش انجام این کار را به طور کامل توضیح دادیم. پس از غیرفعال‌کردن سفینه دشمن، شما این گزینه را خواهید داشت که به آن نزدیک شوید و در کنار آن پهلو (Dock) بگیرید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

پس از واردشدن به سفینه دشمن، شما باید همه افراد داخل آن را بکشید. وقتی همه دشمنان کشته شدند، شما اجازه دارید در صندلی خلبان بشینید و سفینه را تصاحب کنید. بعد از تصاحب سفینه روی یک سیاره فرود بیایید یا Grav Jump کنید تا به کشتی خانگی (Home Ship) شما تبدیل شود.

شایعه: بازی Redfall در ماه می منتشر می‌شود
بخوانید

از آن جایی که سفینه‌های دزدیده شده به‌عنوان کالای قاچاق محسوب می‌شوند، قبل از هر کار باید آن‌ها را ثبت (Register) کنید. بعد از ثبت‌کردن یک سفینه شما می‌توانید هر کاری که دوست دارید با آن بکنید.

سفینه‌های دزدیده شده را به کجا ببریم؟

همان‌طور که گفتیم، سفینه‌های دزدیده شده به‌عنوان یک کالای قاچاق محسوب می‌شوند. پس خالی‌کردن محموله فایده‌ای ندارد، زیرا خود سفینه باعث فعال‌شدن اسکنرهای United Colonies یا Freestar Collective می‌شود. به همین دلیل، شما نمی‌توانید با این سفینه در هیچ‌کدام از شهرهای بزرگ فرود بیایید یا حتی وارد مدارشان شوید.

شما در اینجا چند گزینه دارید؛

– سفرکردن به بندر The Den در منظومه Wolf

– رفتن به شهرک Red Mile در سیاره Porrima III

– سفر به یکی از پایگاه‌هایی که در خارج از محدوده گروه‌ها ساخته‌اید. البته برای این کار باید سکوی فرود (Landing Pad) ساخته باشید.

انتخاب هر کدام از گزینه‌های بالا شما را از قلمرو گروه‌هایی چون United Colonies یا Freestar Collective خارج می‌کند. بعد از آن می‌توانید هر کاری که می‌خواهید با سفینه دزدیده‌شده بکنید.

هشدار «شما مجاز به خلبانی این کشتی نیستید» چیست؟

ممکن است بعد از نشستن روی صندلی خلبان با هشدار «شما مجاز به خلبانی این کشتی نیستید» (“You are not authorized to pilot this ship”) روبه‌رو شوید. این هشدار دو دلیل دارد؛

دلیل اول: شما همه افراد سفینه را نکشته‌اید. اگر حتی یکی از دشمنان در سفینه باقی‌مانده باشد، شما اجازه دزدیدن آن را ندارید.

دلیل دوم: شما مهارت کافی برای خلبانی سفینه ندارید. اگر کلاس سفینه دزدیده شده بالاتر از کلاس A باشد، شما برای کنترل آن نیاز به ارتقا مهارت Piloting از شاخه Tech دارید. سطح سه این مهارت قابلیت راندن سفینه‌های کلاس B را باز می‌کند و سطح چهار آن توانایی کنترل کشتی‌های کلاس C را به شما می‌دهد.

چگونه سفینه‌های دزدیده شده را بفروشیم؟

بعد از رساندن سفینه دزدیده‌شده به یک مکان امن می‌توانید آن را بفروشید. برای این کار به یک بندر فضایی بروید و با تکنسین خدمات سفینه صحبت کنید. گزینه Let me see what ships you have for sale را انتخاب کنید و سپس دکمه Y (روی ایکس باکس) را فشار دهید تا به ناوگان سفینه‌های خود بروید.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

حالا کافی است سفینه موردنظرتان را انتخاب کنید و گزینه فروش را بزنید. البته شما اجازه فروش سفینه دزدیده‌شده را ندارید، چون قبل از فروختن یک سفیه باید آن را ثبت کنید. متأسفانه، هزینه ثبت سفینه‌ها بسیار بالا است و شما باید نزدیک به ۸۵ درصد از قیمت کلی آن‌ها را پرداخت کنید. این یعنی شما با فروختن سفینه‌های دزدی سود زیادی نمی‌کنید و تنها چند هزار اعتبار به دست می‌آورید.

چگونه یک سفینه را ثبت کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

برای فروختن یا تغییر نام یک سفینه دزدیده‌شده باید اول آن را ثبت کنید. با تکنسین سفینه صحبت کنید و با استفاده از روشی که در مورد قبل گفتیم وارد ناوگان سفینه‌های خود شوید. حالا سفینه دزدی را انتخاب کنید و گزینه ثبت (Register) را بزنید. ثبت‌کردن سفینه هزینه زیادی می‌برد و شما باید چند صدهزار اعتبار در حساب خود داشته باشید. پس از ثبت‌کردن سفینه، شما می‌توانید با خیال راحت به هر جا دوست دارید پرواز کنید. شما همچنین آزاد هستید که سفینه را بفروشید یا ارتقا دهید.

چگونه اسم سفینه خود در بازی Starfield را عوض کنیم؟ روش عوض‌کردن سفینه اصلی

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
راهنمای بازی Starfield: تغییر اسم سفینه

بازی Starfield به شما اجازه می‌دهد یک ناوگان از سفینه‌های مختلف بسازید و با آن‌ها به گوشه‌وکنار کهکشان بروید. هر سفینه ویژگی‌های خاص خود را دارد و برای یک هدف مخصوص ساخته شده است. به همین دلیل، شما بارها بین سفینه‌های مختلف خود جابه‌جا می‌شوید. این قسمت از راهنمای بازی Starfield به شما یاد می‌دهد Home Ship خود را عوض کنید. شما همچنین یاد می‌گیرید اسم سفینه‌هایتان را تغییر دهید.

چگونه Home Ship خود را در بازی Starfield تغییر دهیم؟

سفینه فعال شما در بازی Starfield با عنوان کشتی خانگی (Home Ship) نشان داده می‌شود. شما ممکن است چند سفینه مختلف داشته باشید، اما فقط یک سفینه می‌تواند Home Ship باشد. در طول بازی Starfield دلایل زیادی برای عوض‌کردن Home Ship وجود دارند. مثلاً اگر بخواهید یک وسیله‌ای را قاچاق کنید، باید سفینه‌ای را انتخاب کنید که انبار مخفی دارد. اگر هم بخواهید به جنگ دشمنان بروید، باید سفینه‌ای را انتخاب کنید که سلاح‌های قوی‌تری دارد.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

شما برای تغییر Home Ship باید به یک بندر فضایی بروید و با یک تکنسین خدمات سفینه صحبت کنید. سپس گزینه “I’d like to view and modify my ships” را انتخاب کنید تا وارد منوی سفینه‌های شوید. حالا سفینه موردنظرتان را پیدا کنید و دکمه منو را فشار دهید تا به‌عنوان Home Ship انتخاب شود. با انجام این کار، تمام وسایل و خدمه‌های شما به کشتی جدید منتقل می‌شوند و لازم نیست آن‌ها را به‌صورت دستی جابه‌جا کنید.

چگونه اسم سفینه خود را عوض کنیم؟

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد

برای تغییر اسم سفینه‌ها دوباره با تکنسین سفینه صحبت کنید و همان گزینه قبلی را انتخاب کنید. پس از پیداکردن سفینه موردنظرتان گزینه X را انتخاب کنید تا قسمت Ship Builder باز شود. شما مجبور به تغییر قطعات سفینه نیستید، فقط دکمه منو را فشار دهید تا Flight Check باز شود. حالا در این قسمت دکمه X را بزنید و اسم سفینه خود را به‌صورت رایگان تغییر دهید. پس از وارد اسم جدید کافی است دکمه تأیید (دکمه A روی ایکس باکس) فشار دهید و از منوی Ship Builder خارج شوید.

امیدواریم راهنمای جامع بازی استارفیلد برای‌تان مفید واقع شده باشد. شما این بازی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات‌تان را برای‌مان بنویسید.

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...