اختصاصی لیویتواسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی Final Fantasy 16

در جدیدترین قسمت از مجموعه مقالات راهنمای بازی به سراغ Final Fantasy 16 آمده‌ایم. در این مقاله به نکات ویژه برای مبارزه و گیم پلی خواهیم پرداخت. راهنمای بازی Final Fantasy 16 را در لیویتو دنبال کنید.

به دنبال نکات و ترفندهای مبارزه Final Fantasy 16 هستید؟ ما در این راهنمای Final Fantasy ۱۶، به ۱۳ نکته و ترفند اشاره کرده‌ایم و آن‌ها را به تفصیل شرح خواهیم داد. نکاتی که بدون شک به همه کمک خواهد کرد تا در بازی بهتر شوند، صرف نظر از اینکه شما کاملاً مبتدی یا تازه کار هستید یا کسی که به دنبال کشف تکنیک‌های پیشرفته‌تر است، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

بدون مقدمه، در ادامه نکات مبارزه با Final Fantasy ۱۶ را شرح خواهیم داد.

راهنمای بازی Final Fantasy 16

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – جاخالی رفتن بهترین دفاع شماست

جاخالی رفتن از حملات دریافتی، کلید موفقیت در Final Fantasy ۱۶ است. شاید این نکته بدیهی به نظر برسد، اما اگر به مکانیک جاخالی دادن بازی تسلط داشته باشید، می‌توانید بدون آسیب‌دیدگی همه باس‌های بازی را قلع و قمع کنید.

جاخالی رفتن Clive نسبتاً سخاوتمندانه است. به این معنا که شما می‌توانید کمی زودتر یا دیرتر دکمه R1 را فشار دهید و به طور کلی باز هم جاخالی دقیقی را اجرا کنید و پس از آن کلایو می‌تواند با شمشیر خود یا با جادو ضدحمله بزند. هنگامی که به زمان‌بندی دقیق‌تر جاخالی کلایو عادت کردید، به سرعت متوجه خواهید شد که مبارزه با دشمنان سخت‌تر بسیار قابل کنترل‌تر می‌شود. اگر شک دارید جاخالی بروید!

 

راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

مستقیماً میان حملات دشمن خود جاخالی بروید

با تکیه بر اولین نکته ما، یک راه خوب برای موثرتر کردن جاخالی رفتن، جاخالی دادن در میان حملات حریف است. منظور ما از این کار این است که به جای جاخالی رفتن از تاب تبر دشمن، برای مثال، کلایو را با جاخالی رفتن به دل تبر هدایت کنید. اگر می‌خواهید زمان‌بندی بهتری برای جاخالی‌ها داشته باشید، این تکنیک می‌تواند بسیار مفید باشد، زیرا تضمین می‌کند که جاخالی دقیق کلایو به محض تماس با سلاح، پنجه یا حمله جادویی، فعال می‌شود.

این نکته مخصوصاً در برابر پرتابه‌های جادویی مفید است، چرا که به کلایو اجازه می‌دهد مستقیماً از میان آن‌ها بلغزد و شکاف بین شما و حریف را کاهش دهد.

راهنمای بازی Final Fantasy 16

از مسیر حرکت جاخالی دهید

بسیاری از دشمنان در فاینال فانتزی ۱۶ سعی می‌کنند با کمی تأخیر در حملات خود، شما را غافلگیر کنند. انیمیشن آن‌ها این واقعیت را که آن‌ها در شرف حمله هستند سیگنال می‌دهد، اما اگر به محض اینکه حرکت را مشاهده کردید جاخالی بروید شک نکنید که ضربه سنگینی خواهید خورد و آسیب فراوانی می‌بینید.

به عنوان یک قاعده کلی، شما همیشه باید سعی کنید جاخالی‌های خود را در مقابل حرکات تأخیری زمان‌بندی کنید. بدیهی است که برای فائق آمدن بر این شرایط شما اغلب نیاز دارید که حملات حریف خود را به دقت زیر نظر بگیرید، اما نکته اصلی اینجاست که شما نباید دکمه جاخالی را اسپم کنید. کافی است دشمن خود را با دقت تماشا کنید و زمانی که ضربه او در آستانه تماس با کلایو است، جاخالی بروید. حفظ خونسردی کلید پیروزی در چنین شرایطی است.

بازی Final Fantasy 14 در بهار 1403 برای Xbox Series X/S عرضه می‌شود
بخوانید

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – از Stagger نهایت استفاده را ببرید

هنگامی که یک دشمن متزلزل می‌شود، برای مدت زمان نسبتاً طولانی کاملاً آسیب‌پذیر می‌شود. در طول این پنجره، قدرت حمله کلایو افزایش می‌یابد و هدف این است که تا جایی که ممکن است به دشمن آسیب وارد کنید. به این ترتیب، معمولاً ایده خوبی است که مهارت‌های Eikon خود را در یک ردیف قرار دهید تا بتوانید همه آن‌ها را به هم متصل کنید و حسابی دمار از روزگار حریف خود درآورید.

با این حال، درک چگونگی کارکرد stagger دارای خود موضوع پیچیده‌ای است… .

 

بهترین‌های خود را برای آخرین ضربه ذخیره کنید

حمله به یک حریف گیج شده باعث ایجاد ضریب آسیب می‌شود که می‌تواند حداکثر تا عدد ۱.۵ افزایش یابد (به این معنی که کلایو ۱.۵ برابر آسیب معمول خود را وارد می‌کند). ضریب بر اساس تعداد ضربه‌هایی که در طول حالت گیجی به حریف وارد می‌کنید افزایش می‌یابد.

به منظور به حداکثر رساندن خروجی آسیب خود، باید با توانایی‌های کمتر آسیب رسان Eikon خود شروع کنید و کمبو خود را ادامه دهید. برای مثال، کار خودتان را با شمشیر استاندارد کلایو و ترکیب جادویی شروع کنید تا افزایش دهنده فعال شود. سپس، با یک حمله Eikon چند ضربه‌ای وارد عمل شوید تا عدد آن را حتی بالاتر ببرید. چند ضربه دیگر را آزاد کنید، و زمانی که ضریب در اوج خود است، با قدرتمندترین ضربه Eikonic خود تمام تلاش خود را انجام دهید و آسیب آن را تا حد امکان بالا ببرید.

راهنمای بازی Final Fantasy 16

اسپم کردن حملات Eikon همیشه ایده‌آل نیست

همیشه وسوسه‌انگیز است که توانایی‌های Eikon خود را در زمانی که حریف شما گیج و منگ می‌شود، خرج کنید. به هر حال، این بهترین راه برای وارد آوردن حداکثر آسیب است. با این حال، موقعیت‌های خاصی وجود دارد که ذخیره حرکات ویژه شما برای بقیه نبرد می‌تواند استراتژی بهتری باشد.

راهنمای بازی Marvel Snap | راهنمای کامل بازی مارول اسنپ
بخوانید

به عنوان مثال، برخی از باس‌ها پس از گیج شدن و کاهش HP به مقدار مشخصی شروع به ایجاد حملات فوق العاده قدرتمند می‌کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، باید گارد باس را بشکنید قبل از اینکه حرکت نابودکننده وی آزاد شود. نیازی به گفتن نیست که در چنین شرایطی داشتن تمام توانایی‌های Eikon در حالت کول داون ایده آل نیست.

همچنین شایان ذکر است که برخی از مهارت‌های Eikon – به ویژه آن‌هایی که برای مقابله با حملات خاص طراحی شده‌اند – احتمالاً ارزش حفظ کردن را دارند، چرا آسیب پایه آن‌ها در ابتدا نسبتاً کم است.

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – توانایی‌های Eikon بسیار مهم هستند

استفاده حداکثری از توانایی‌های Eikon چیزی است که بازیکنان حرفه‌ای را از بقیه جدا می‌کند. کلایو می‌تواند حداکثر شش قابلیت Eikon را تجهیز کند و در پایان بازی، انتخاب‌های زیادی وجود خواهد داشت، بسیاری از آن‌ها دارای اثرات منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند سبک بازی شما را تغییر دهند.

دانستن اینکه چه زمانی از قدرت‌های ایکانیک خود استفاده کنید بسیار مهم است و همچنین داشتن درک خوب از آنچه که آن‌ها برای انجام آن طراحی شده‌اند نیز حائز اهمیت است.

راهنمای بازی Final Fantasy 16

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – تنوع نمک زندگی است!

یک رویکرد متنوع برای استفاده از توانایی Eikon توسط شما می‌تواند کلیدی برای استفاده حداکثری از توان رزمی در بازی فاینال فانتزی 16 باشد. برخی از مهارت‌های Eikon حملات خام آسیب‌رسانی هستند که به بهترین نحو برای زمانی که یک دشمن گیج می‌شود ذخیره شده‌اند. برخی دیگر سریع و ساده هستند تا جایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در اواسط مبارزه دست برتر را پیدا کنید.

راهنمای بازی Stray | راهنمای کامل پیدا کردن خاطرات و آیتم‌ها
بخوانید

در حالت ایده‌آل، شما می‌بایست به طیف وسیعی از توانایی‌های مختلف Eikon دسترسی داشته باشید تا با میدان جنگ همیشه در حال تغییر بازی مطابقت داشته باشد. توانایی‌های شما همیشه باید روی وارد کردن آسیب بالا متمرکز باشند، اما بهتر است این توانایی‌های پایه را با تکنیک‌های محیطی بیشتری ادغام کنید.

به عنوان مثال، حرکات ویژه‌ای که روی مقابله با حملات حریف تمرکز می‌کنند، می‌توانند برای هر سبک بازی مفید باشند. به همین ترتیب، توانایی‌های دفاعی می‌تواند بقای کلایو را به میزان قابل توجهی تضمین کند.

 

از کول داون بیش از حد طولانی خودداری کنید

شما واقعاً در طول بازی از توانایی‌های Eikon مورد علاقه خود سیر نخواهید شد، اما چیزی که همیشه باید سعی کنید از آن اجتناب کنید، داشتن تکنیک‌های بسیار زیاد است که از کول داون طولانی مدت رنج می‌برند. به طور خاص، قوی‌ترین حمله Eikon – مهارت گران قیمتی که در انتهای هر درخت مهارت یافت می‌شود – همیشه با یک کول داون طولانی که می‌تواند بیش از یک دقیقه طول بکشد جبران می‌شود. یعنی یک موازنه بین قدرت و زمان برقرار شده است.

اکنون، اگر دسته‌ای از این حملات فوق‌العاده قوی را تجهیز کنید، می‌توانید آسیب‌های جدی وارد کنید – اما همچنین پتانسیل تهاجمی خود را برای بخش عظیمی از نبردی که در راه است کاهش خواهید داد. انتخاب سلیقه‌ای یکی از این دو حرکت فوق العاده برای استفاده هیچ اشکالی ندارد، اما تمرکز همه‌جانبه روی آن‌ها به طور قابل توجهی گزینه‌های شما را محدود می‌کند.

Limit Break خط زندگی شماست

خصیصه Limit Break مکانیکی است که نسبتاً در اوایل بازی باز می‌شود و به Clive اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان محدودی وارد حالت power-up شود. آسیب او افزایش می‌یابد، ترکیب استاندارد او تغییر یافته و طولانی می‌شود و تمام توانایی‌های Eikon او افزایش می‌یابند و جالب این‌که HP کلایو به آرامی بازیابی می‌شود و حملات دشمن او را از پا در نمی‌آورد (اگرچه آن‌ها همچنان آسیب خواهند زد).

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

شما Clive Limit Break را با از بین بردن و آسیب رساندن به دشمنان می‌سازید و به سرعت افزایش می‌یابد. به این ترتیب، مطمئناً نباید از استفاده از Limit Break هر زمان که می‌خواهید آسیب بیشتری وارد کنید، یا اگر در شرایط سختی هستید که می‌توانید با بازسازی کمی HP انجام دهید، بترسید.

در نبردهای سخت‌تر، Limit Break را باید راه نجات کلایو در نظر گرفت، چرا که می‌تواند به تغییر شرایط مبارزه در هنگام گره خوردن نبردها کمک شایانی کند. حتی استفاده از Limit Break در حالت تدافعی – دور ماندن از دشمن در حالی که بازیابی HP شما فعال است – گزینه بسیار مناسبی است.

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – برای بهره‌وری، لیمیت بریک خود را لغو کنید

در واقع می‌توانید با فشار دادن L۳ و R۳ با هم در حالی که Limit Break فعال است، آن را زودتر لغو کنید. پس از لغو، نوار Limit Break به بخش بعدی تخلیه می‌شود – بنابراین لغو با زمان‌بندی صحیح مهم است – اما شما اساساً می‌توانید بخشی از نوار خود را برای بقیه نبرد ذخیره کنید.

مسلماً، لغو Limit Break همیشه کار مفیدی نیست. چرا که شما احتمالاً آن را به منظور وارد آوردن خسارت عظیم یا کمک به زنده ماندن در یک مبارزه سخت فعال کرده‌اید. اما بازیکنان حرفه‌ای، به دنبال چالش و عمق هستند، از طرفی استفاده از Limit Break در لحظات پرتنش می‌تواند برای حملات و ترکیب‌های Eikon خاص مفید باشد.

به عنوان مثال، اگر یک توانایی Eikon دارید که منجر به وارد آوردن آسیب شدید می‌شود، فعال کردن Limit Break قبل از استفاده از آن، این اثر را حتی قوی‌تر می‌کند. اما فراموش نکنید پس از اتمام کار، آن را لغو کنید تا برای استفاده از آن در شرایط خاص فرصت داشته باشید.

راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟
بخوانید

 

Parry زدن فوق‌العاده است، اما اجرای آن آسان نیست

Parry زدن شاید پیشرفته‌ترین تکنیک در کل Final Fantasy ۱۶ باشد. Parry زمانی رخ می‌دهد که یکی از حملات شمشیر کلایو با یک ضربه وارده کاملاً درگیر می‌شود و در نتیجه یک پنجره کوتاه حرکت آهسته ایجاد می‌شود که در آن حمله حریف لغو می‌شود و کلایو آسیب بیشتری وارد می‌کند.

همانطور که ممکن است قبلاً متوجه شده باشید، در واقع انجام Parry آسان نیست. زمان‌بندی فوق‌العاده تنگ است و بر اساس حریف و حمله‌ای که در حال دفع است، متفاوت. با افزودن پیچیدگی بیشتر، برخی از حملات را نمی‌توان به سادگی مهار کرد.

اگر بتوانید به نحوی در Parry به درجه استادی برسید، بدون شک بازی Final Fantasy ۱۶ تجربه‌ای لذت بخش را برای‌تان به ارمغان خواهد آورد و اگر این هدف ارزشمند به نظر می‌رسد، قطعاً می‌بایست در آرنا تمرینی کار کنید، جایی که بدیهی است که خطرات بسیار کمتر است.

تورگال را فراموش نکنید

تورگال، سگ شکاری قابل اعتماد کلایو، در اکثر لحظات فاینال فانتزی ۱۶ در کنار شما خواهد جنگید. این سگ تنها عضو پارتی است که می‌توانید به او فرمان دهید (از طریق دکمه‌های جهت‌دار) و او در جنگ کاربردهای خود را دارد.

در برابر دشمنان اصلی، Torgal می‌تواند به عنوان یک ابزار کارآمد و قابل اتکا استفاده شود. حمله استاندارد او (جهت بالا روی d-pad) به عنوان یک حمله اضافی به حساب می‌آید و می‌تواند روی حریفی که در هوا است استفاده شود. در همین حال، حمله راش قدرتمندتر او (جهت پایین روی d-pad) می‌تواند دشمنان شما را از زمین پرتاب کند. با کمک Torgal می‌توانید ترکیب‌های جذابی را اجرا کنید.

بهترین بازی های نقش آفرینی کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی های نقش آفرینی
بخوانید

تورگال همچنین یک حرکت شفابخش (جهت راست روی d-pad) ارائه می‌دهد، اما آنقدرها هم که فکر می‌کنید مؤثر نیست. احیای hp فقط در مورد بخش خاکستری نوار سلامت کلایو اعمال می‌شود و بهبودی بسیار تدریجی صورت می‌گیرد، بنابراین قطعاً جایگزینی برای استفاده از معجون نیست.

با این حال، استفاده آزادانه از قابلیت درمانی تورگال می‌تواند HP شما را در طول نبردهای طولانی‌تر به میزان معقولی بالا نگه دارد و به طور بالقوه وابستگی شما را به معجون‌ها در زمانی که کار سخت می‌شود کاهش می‌دهد. به عنوان یک قاعده کلی، ارزش آن را دارد که به تورگال دستور دهید از قدرت شفابخش هر وقت نوار HP خاکستری شد، استفاده کند.

راهنمای بازی Final Fantasy 16: بهترین توانایی‌های ایکون

به دنبال فهرست بهترین توانایی‌های Eikon در Final Fantasy ۱۶ هستید؟ در پایان بازی، کلایو به طیف وسیعی از توانایی‌ها دسترسی خواهد داشت که هر کدام چیزی منحصر به فرد را به زرادخانه اضافه می‌کنند. در این بخش از راهنمای Final Fantasy ۱۶، ما مزایا و معایب هر توانایی را بررسی و مقایسه کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم مهارت‌های مناسب را برای سبک بازی خود انتخاب کنید.

بر اساس بیش از ۱۲۰ ساعت بازی، این‌ها بهترین توانایی‌های Eikon در Final Fantasy ۱۶ هستند.

لطفاً توجه داشته باشید، این راهنما حاوی اسپویلرهایی در مورد توانایی‌هایی است که در پایان بازی به دست می‌آیند.

مقدمه

قبل از شروع، اجازه دهید به اصول اولیه توانایی‌های Eikon و نحوه عملکرد آن‌ها در Final Fantasy ۱۶ بپردازیم.

کلایو با پیشرفت در داستان اصلی به توانایی‌های جدید Eikon دسترسی پیدا می‌کند. توانایی‌های ایکون را می‌توان با استفاده از xp که از طریق پیروزی در مبارزات به دست می‌آیند باز کرده و ارتقاء داد.

پشت صحنه خلق فاینال فانتزی | ماجرای سرآغاز آخرین فانتزی
بخوانید

هر Eikon دارای قابلیت Core مخصوص به خود است که با تجهیز آن روی Eikon تا پایان بازی قابل تعویض نیست.

کلایو می‌تواند تا سه ایکون و شش قابلیت ایکون (دو تا در هر ایکون) را در هر زمان مجهز کند. هر توانایی Eikon دارای یک مقدار معین Attack است که آسیب پایه آن را تعیین می‌کند. هر توانایی Eikon دارای یک مقدار معین Stagger است که آسیب گیج‌شدگی پایه آن را تعیین می‌کند.

اکثر توانایی‌های Eikon روی کول داون ویژه در نبرد عمل می‌کنند (توانایی‌های اصلی کول داون پذیر نیستند و می‌توانند به‌طور نامحدود استفاده شوند).

ضربات و قابلیت‌های Super Abilities حملات بسیار قدرتمندی هستند که هزینه‌های بازگشایی و ارتقای بالاتری دارند، اما با تحمیل کول داون بسیار طولانی‌تر متعادل می‌شوند.

حال با توجه به نکات اصلی که به آن‌ها پرداختیم، بیایید به قابلیت‌های ویژه بپردازیم.

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – ققنوس

ایکون Phoenix اولین Eikon است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. مهارت‌های آن تهاجمی اما متعادل و آسان برای استفاده است و می‌تواند برای هر سبک بازی مفید باشد.

 

Phoenix Shift (توانایی اصلی)

حمله: N/A

Stagger: N/A

توضیحات: شیفت فینیکس به کلایو اجازه می‌دهد تا با سرعتی باورنکردنی به حریف نزدیک شود و می‌توان آن را با یک ضربه شمشیر یا حمله جادویی منحصر به فرد تقویت کرد.

مزایا:

 • بهترین راه برای نزدیک شدن به دشمن است، به ویژه وقتی میدان جنگ شلوغ است و چندین دشمن در سر راه شما وجود دارند.
 • شمشیر و حملات جادویی پس از یک شیفت فینیکس آسیب قابل قبولی را وارد می‌کنند.
 • ایده آل برای رسیدن به دشمنان پروازی
بازی Final Fantasy 7 Rebirth معرفی شد - عرضه در زمستان 2023 برای PS5
بخوانید

معایب:

 • مهارت اصلی Lunge کلایو به این سرعت نیست و آسیب کمتری وارد می‌کند، اما جایگزین مناسبی برای شیفت فینیکس است و نیازی به تجهیز شدن ندارد.

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Rising Flames

حمله: 4 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Rising Flames یک بال آتشین فونیکس را برای آسیب رساندن احضار می‌کند و می‌تواند دشمنان کوچک‌تر را به هوا پرتاب کند.

مزایا:

 • سریع فعال می‌شود.
 • آسیب خوبی وارد می‌کند.
 • کول داون کوتاهی دارد.
 • کاربری آسانی دارد حتی در وسط باس فایت.

معایب:

 • از نظر آسیب خام نسبت به سایر توانایی‌ها ضعف دارد.

امتیاز ما: 4 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 قابلیت Scarlet Cyclone

حمله: 2 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: Scarlet Cyclone دو بال آتشین فونیکس را در حالی که کلایو می‌چرخد ​​احضار می‌کند و به تمام دشمنان اطرافش آسیب می‌رساند.

مزایا:

 • عالی برای کنترل جمعیت در مبارزات با چندین دشمن کوچک‌تر
 • آسیب Stagger مناسب
 • آسان بودن استفاده

معایب:

 • از نظر آسیب از مهارت‌های متعدد دیگر ضعف دارد
 • از نظر کنترل جمعیت از سایر مهارت‌ها کم می‌آورد

امتیاز ما: 3 ستاره

 

Heatwave

راهنمای بازی Final Fantasy 16

حمله: 2 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Heatwave دیواری از آتش را فرا می‌خواند که کلایو سپس آن را ضربه زده و پرتابه‌های بزرگی ایجاد می‌کند. هنگامی که برای جلوگیری از پرتابه یا جادوی دشمن استفاده می‌شود، کلایو با اسلش‌های بیشتر با مقابله می‌کند و زمان کول داون توانایی کوتاه می‌شود.

مزایا:

 • هنگام استفاده به عنوان ضد پرتابه یا جادو، حمله و آسیب بسیار زیادی دارد
 • کول داون بسیار کوتاه پس از استفاده به عنوان ضد پرتابه یا جادو
 • می‌تواند به دشمنان دور ضربه بزند
 • به طور موقت زمان را هنگام ضد زدن متوقف می‌کند
 • توانایی بسیار موثر برای بازیکنان حرفه‌ای
راهنمای بازی God of War Ragnarok | راهنمای جامع بازی خدای جنگ رگناروک
بخوانید

معایب:

 • هنگام استفاده برای مواردی جز مقابله با پرتابه یا جادو ضعیف است

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Flames of Rebirth (Super Ability)

حمله: 3 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: Flames of Rebith طوفانی از جادوی آتش را فرا می‌خواند و به تمام دشمنان در یک منطقه وسیع آسیب می‌رساند و در عین حال HP کلایو را نیز پر می‌کند.

مزایا:

 • برد بسیار بالا، می‌تواند دشمنان را از سراسر میدان نبرد مورد حمله قرار دهد
 • زمان را در حین فعال‌سازی متوقف می‌کند
 • آسیب پایه و Stagger خوب
 • برای افزایش ضریب Stagger دشمنان ایده‌آل است

معایب:

 • ترمیم HP بسیار کم است
 • کول داون طولانی
 • از نظر آسیب خام نسبت به سایر Super Abilities ضعف دارد

امتیاز ما: 3 ستاره

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – ایکون Garuda

گاردوا Garuda دومین Eikon است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. توانایی‌های آن بر آسیب‌های شدید Stagger متمرکز است، در حالی که به کلایو امکان تحرک هوایی اضافی نیز می‌دهد.

Deadly Embrace (توانایی اصلی)

حمله: N/A

Stagger: N/A

توضیحات: Deadly Embrace یک تکنیک همه کاره است که به کلایو اجازه می‌دهد دشمنان کوچکتر را به سمت خود بکشد، حتی زمانی که در هوا است. هنگامی که در برابر دشمنان بزرگتر استفاده می‌شود، کلایو را به هوا می‌چرخاند. Deadly Embrace همچنین می‌تواند برای کشیدن حریفان و باس‌های بزرگ‌تر به زمین در حین Stagger نسبی استفاده شود و آن‌ها را برای مدتی طولانی‌تر زمین‌گیر کند.

مزایا:

 • می‌توان از آن برای کنترل میدان نبرد در برابر دشمنان معمولی استفاده کرد
 • چندضرب‌های کلایو را به طور نامحدود علیه دشمنان کوچک‌تر گسترش می‌دهد
 • می‌تواند به عنوان یک ابزار گریز در برابر مخالفان بزرگ‌تر با پرتاب کلایو به هوا استفاده شود
 • برای وارد کردن صدمات اضافی به الیت‌ها و باس‌ها با Stagger جزئی عالی است
 • در نابود کردن دشمنان کوچک و پرنده از هوا بسیار موثر است
راهنمای بازی God of War Ragnarok | راهنمای جامع بازی خدای جنگ رگناروک
بخوانید

معایب:

 • یک توانایی عمدتاً بی‌فایده در برابر دشمنان بزرگ

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Gouge

حمله: 2 ستاره

Stagger: چهار ستاره

توضیحات: گوج دو چنگال گارودا را احضار می‌کند که ضربات متعددی وارد می‌کنند. می‌توان از آن در هوا استفاده کرد و با اسپم کردن دکمه اختصاص داده شده، می‌توان اسلش‌های بیشتری را انجام داد.

مزایا:

 • آسیب Stagger عظیم
 • دشمنان کوچک‌تر را در جای خود قفل می‌کند و می‌تواند با موقعیت‌یابی درست به چندین دشمن به طور همزمان ضربه بزند
 • برای افزایش ضریب آسیب Stagger خوب است

معایب:

 • آسیب کلی این توانایی پایین است
 • انیمیشن طولانی این حرکت کلایو را آسیب‌پذیر می‌کند

امتیاز ما: 3 ستاره

 

Wicked Wheel

راهنمای بازی Final Fantasy 16

حمله: 2 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: Wicked Wheel دو چنگال گارودا را احضار می‌کند و کلایو را به هوا پرتاب می‌کند ​​و دشمنان کوچکتری را نیز بالا می‌آورد. همچنین می‌توان از آن در هوا استفاده کرد.

مزایا:

 • آسیب Stagger خوب
 • کنترل جمعیت خوب
 • ایده‌آل برای کمبوهای هوایی

معایب:

 • آسیب کم
 • انیمیشن اولیه طولانی

امتیاز ما: 3 ستاره

 

Rook’s Gambit

حمله: 2 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Rook’s Gambit حرکتی است که طی آن کلایو قبل از ضربه زدن با پنجه گارودا، یک حرکت بک دش انجام می‌دهد. می‌توان از آن برای مقابله با حملات دریافتی استفاده کرد و اگر کلایو به درستی جاخالی رفت، اثربخشی آن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. در هوا نیز قابل استفاده است.

مزایا:

 • اگر به عنوان کانتر اتک استفاده شود آسیب خوبی دارد
 • اگر به عنوان یک کانتر استفاده شود، آسیب Stagger بسیار زیادی دارد
 • استفاده نسبتاً آسان، علیرغم اینکه یک توانایی مبتنی بر ضد است
 • پنجره فرار آن سخاوتمندانه است
راهنمای بازی Call of Duty Modern Warfare 2
بخوانید

معایب:

 • در صورت‌عدم موفقیت در ضدحمله، کلایو را کاملاً آسیب‌پذیر می‌کند
 • در صورت استفاده بدون کانتر بسیار ضعیف است

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Aerial Blast (Super Ability)

حمله: 2 ستاره

Stagger: پنج ستاره

توضیحات: انفجار هوایی، حرکتی است که طی آن کلایو گردباد عظیمی را احضار می‌کند که به طور پیوسته حریفان او را تعقیب می‌کند و دشمنان کوچکتر را از روی زمین می‌برد.

مزایا:

 • می‌تواند بیشترین آسیب‌های Stagger را در بازی ارائه دهد
 • گردباد پس از احضار برای مدتی در میدان نبرد می‌ماند و آسیب‌های مداوم وارد می‌کند
 • گردباد آنقدر بزرگ است که دشمنان بزرگتر به سختی می‌توانند از آن فرار کنند
 • زمان را در حین فعال‌سازی متوقف می‌کند

معایب:

 • فقط در صورتی که گردباد به دشمن بچسبد خسارت قابل قبولی وارد می‌کند
 • کول داون طولانی

امتیاز ما: 4 ستاره

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – ایکون Ifrit

عفریت Ifrit سومین Eikon است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. این ایکون فقط دو توانایی Eikon را ارائه می‌دهد که از نظر استفاده مورد نظر تفاوت زیادی دارند.

 

Will-o’the-Wykes

حمله: یک ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Will-o’the-Wykes به طور موقت گروهی از گلوله‌های آتشین را احضار می‌کند که دور کلایو می‌چرخند. آن‌ها به هر دشمنی که لمس می‌کنند آسیب وارد می‌کنند، در حالی که حملات دشمن را نیز خنثی می‌کنند (تا یک ضربه).

مزایا:

 • یکی از بهترین توانایی‌های دفاعی بازی
 • اگر بتوانید در نزدیکی حریف خود بمانید، گلوله‌های آتش به طرز شگفت‌انگیزی آسیب قابل قبولی وارد می‌کنند
 • گلوله‌های آتشین مدت زمان خوبی دوام می‌آورند
 • اگر کلایو مورد اصابت یک حمله قدرتمند قرار گیرد، می‌تواند جان او را نجات دهد
راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر
بخوانید

معایب:

 • به نظر می‌رسد که برخی از حملات بسیار خاص مستقیماً از میان توپ‌های آتشین عبور کرده و به کلایو آسیب وارد می‌کنند
 • کول داون نسبتا طولانی

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Ignition

حمله: 3 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: قابلیت Ignition کلایو را در حالی که او در سراسر میدان جنگ در حال یورش است، شعله‌ور می‌سازد. شما می‌توانید جهت یورش را کنترل کنید و دشمنان کوچک‌تر را از میان بردارید. Ignition با یک ضربه شمشیر قدرتمند به پایان می‌رسد.

مزایا:

 • یکی از بهترین توانایی‌های بازی برای مقابله با دشمنان کوچک‌تر است، زیرا می‌توانید گروه‌های کاملی از آن‌ها را با این قابلیت نابود کنید.
 • اگر همه حملات به دشمن وارد شوند، آسیب بزرگی خواهد بود

معایب:

 • کلایو را در طول مدت استفاده کاملاً آسیب‌پذیر می‌کند

امتیاز ما: 4 ستاره

Ramuh

راموا Ramuh چهارمین Eikon است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. توانایی‌های آن دارای خروجی آسیب نسبتاً بالایی است، در حالی که سبک بازی کمی تکنیکی‌تر را ترویج می‌کند.

 

Blind Justice (Core Ability)

حمله: یک ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: عدالت کور مجموعه‌ای از توپ‌های رعد و برق را به سمت دشمنان شلیک می‌کند. توپ‌های رعد و برق برای مدتی به دشمنان می‌چسبند و باعث آسیب بیشتر (تاباندن شمشیر، جادو و توانایی‌های Eikon) می‌شوند تا در نهایت انفجارهای رعد و برق را برای آسیب بیشتر تخلیه کنند.

مزایا:

 • برای ایجاد آسیب اضافی عالی است
 • پتانسیل خوب کنترل جمعیت در صورتی که چندین دشمن را با توپ‌های رعد و برق تگ کنید

معایب:

 • زمان زیادی طول می‌کشد تا به درستی تنظیم شود
 • زمانی که بتوانید آسیب قابل مقایسه (یا حتی بهتر) از توانایی‌هایی که استفاده از آن‌ها بسیار آسان‌تر است داشته باشید، احساس ناکارآمدی به دنبال خواهد داشت.
بازی Final Fantasy 14 در بهار 1403 برای Xbox Series X/S عرضه می‌شود
بخوانید

امتیاز ما: 2 ستاره

 

Pile Drive

حمله: 3 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: پایل درایو، حرکتی است که کلایو طی آن عصای راموح را به زمین می‌کوبد و موجی گسترده ایجاد می‌کند.

مزایا:

 • آسیب زیاد
 • آسیب Stagger بالا
 • کنترل جمعیت عالی
 • خیلی سریع اجرا می‌شود
 • آسان برای استفاده

معایب:

 • فقط یک ضربه وارد می‌کند که برای افزایش ضریب Stagger ایده آل نیست

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Thunderstorm

حمله: 3 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: طوفان رعد و برق، رعد و برق را بر روی دشمن مورد نظر شما فرا می‌خواند. می‌تواند به دشمنان دیگر نیز ضربه بزند، اما به شرطی که به اندازه کافی نزدیک باشند.

مزایا:

 • آسیب بالا
 • آسیب Stagger خوب
 • قفل کردن دشمنان کوچک

معایب:

 • انیمیشن اولیه طولانی کلایو را آسیب‌پذیر می‌کند
 • کول داون نسبتاََ طولانی

امتیاز ما: 3 ستاره

 

Lightning Rod

حمله: 2 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: یک گلوله رعد و برق را احضار می‌کند که در صورت برخورد با حملات کلایو، انفجارهای الکتریکی را تخلیه می‌کند. با این حال، اگر توپ توسط حریف زده شود، انفجارها بسیار قوی‌تر هستند.

مزایا:

 • اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، می‌تواند آسیب‌های بسیار زیادی وارد آورد
 • آسیب Stagger زیادی وارد می‌کند
 • به طور شگفت‌انگیزی برای فرار ایده‌آل است، چرا که کلایو پس از اجرا به عقب می‌پرد
 • پتانسیل بسیار زیادی برای بازیکنان حرفه‌ای دارد

معایب:

 • باید به درستی استفاده شود وگرنه اساساً بی‌فایده است

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Judgement Bolt (Super Ability)

حمله: 4 ستاره

Stagger: سه ستاره

 

توضیحات: Judgment Bolt صاعقه بزرگ را روی یک هدف فرود می‌آورد.

مزایا:

 • آسیب فوق العاده
 • آسیب Stagger عالی
 • توقف زمان هنگام استفاده
راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟
بخوانید

معایب:

 • کول داون طولانی
 • در زمینه میزان آسیب خام در برابر دیگر قابلیت‌های ویژه حرفی برای گفتن ندارد

امتیاز ما: 3 ستاره

Titan

تایتان Titan پنجمین Eikon است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. توانایی‌های آن بر دفاع و قدرت خام متمرکز است.

 

Titanic Block (Core Ability)

حمله: N/A

Stagger: N/A

توضیحات: تایتانیک بلاک به کلایو اجازه می‌دهد تا با استفاده از بازوی تایتان به عنوان سپر، حملات ورودی را مسدود کند. بازو هر حمله معمولی یا طلسم جادویی را مسدود می‌کند، اما می‌تواند با ضربات قوی‌تر شکسته شود. قوی‌ترین ضربه‌ها در هنگام دفاع، آسیب بالایی می‌رسانند. استفاده از دفاع تایتانیک درست زمانی که حمله دشمن در شرف اصابت است، منجر به یک دفاع بی‌نقص می‌شود که می‌توان آن را با ضدحمله‌های منحصر به فرد با استفاده از بازوی تایتان دنبال کرد.

مزایا:

 • یک مکانیک دفاعی کاملاً جدید به بازی اضافه می‌کند که در کل بسیار مؤثر است
 • یک گزینه عالی برای زمانی که فرار از برخی حملات برای شما سخت است
 • دفاع بی‌نقص می‌توانند حتی قوی‌ترین حملات را خنثی کنند
 • ضد حمله‌های ناشی از دفاع کامل، آسیب‌های Stagger مناسبی را وارد می‌کنند
 • پتانسیل زیادی برای بازیکنان حرفه‌ای دارد

معایب:

 • دفاع بی نقص به کمی تمرین نیاز دارند

امتیاز ما: 5 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 قابلیت Windup

حمله: 4 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: وینداپ حرکتی است که طی آن کلایو یک بازوی بزرگ تایتان را احضار می‌کند و سپس به طرف حریف می‌کوبد. با نگه داشتن دکمه اختصاص داده شده، در صورت رها شدن دکمه روی قسمت قرمز دایره زمان‌بندی، آسیب می‌تواند تا حد زیادی افزایش یابد.

راهنمای بازی Stray | راهنمای کامل پیدا کردن خاطرات و آیتم‌ها
بخوانید

مزایا:

 • اگر به قسمت قرمز دایره ضربه بزنید، آسیب بسیار زیاد برای یک توانایی استاندارد Eikon خواهید داشت
 • اگر به درستی زمان‌بندی شود، آسیب Stagger مناسبی خواهید داشت
 • یکی از مخرب‌ترین توانایی‌های بازی

معایب:

 • ممکن است کمی تمرین برای به حداکثر رساندن آسیب لازم باشد

امتیاز ما: 5 ستاره

 

Upheaval

حمله: 3 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: Upheaval یک مشت تایتان را احضار می‌کند که کلایو به زمین کوبیده و به تمام دشمنان اطراف آسیب می‌رساند. اگر در هوا استفاده شود، ضربه ناشی از ارتفاع باعث افزایش آسیب می‌شود. دکمه اختصاص داده شده را می‌توان برای افزایش کارایی نگه داشت و در صورت رها شدن دکمه روی قسمت قرمز نشانگر دایره‌ای، آسیب را به حداکثر می‌رساند.

مزایا:

 • در صورت استفاده در هوا و زمان‌بندی صحیح، می‌تواند آسیب بسیار زیادی را وارد کند
 • در صورت استفاده در هوا و زمان‌بندی صحیح، آسیب Stagger بسیار شدیدی را ایجاد می‌کند
 • عالی برای کنترل جمعیت

معایب:

 • ارتفاع کلایو بر آسیب کلی تأثیر می‌گذارد، به این معنی که به حداکثر رساندن خروجی آسیب این مهارت، تلاش فراوانی را می‌طلبد.

امتیاز ما: 3 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – حرکت Raging Fists

حمله: 3 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: مشت‌های خشمگین حرکتی است کلایو طی آن از بازوی تایتان استفاده می‌کند تا طوفانی از مشت‌های سریع را وارد کند. با این حال، پتانسیل واقعی آن به عنوان یک توانایی ضد حمله آزاد می‌شود. انیمیشن اولیه که در آن کلایو به جلو می‌رود و بازوی تایتان را بالا نگه می‌دارد تا مانع شود، می‌تواند برای مقابله با حملات فیزیکی استفاده شود. با زمان‌بندی صحیح، طوفان مشت بسیار قدرتمندتر می‌شود. به اسپم کردن دکمه اختصاص داده شده برای پرتاب مشت‌های بیشتر ادامه دهید.

بهترین بازی های نقش آفرینی کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی های نقش آفرینی
بخوانید

مزایا:

 • هنگامی که به عنوان یک کانتر استفاده می‌شود، صدمات Stagger زیادی ایجاد می‌کند
 • هنگامی که به عنوان کانتر استفاده می‌شود آسیب خوبی وارد می‌کند
 • زمانی که به عنوان کانتر استفاده می‌شود، به طور موقت زمان را متوقف می‌کند
 • پس از یک کانتر موفقیت آمیز، کول داون بسیار کاهش می‌یابد
 • توانایی بسیار موثر برای بازیکنان حرفه‌ای

معایب:

 • در صورت استفاده بدون کانتر، نسبتاً ضعیف است
 • اگر کانتر در وسط کمبوی دشمن فعال شود، کلایو را آسیب‌پذیر می‌کند و برای لغو حمله از طریق Stagger کافی نیست.

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Earthen Fury (Super Ability)

حمله: 4 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Earthen Fury بخش بزرگی از میدان نبرد را با دو بازوی تایتان احضار شده درمی‌نوردد. دشمنان کوچک‌تر در این میان نابود می‌شوند.

مزایا:

 • آسیب عظیم
 • Stagger فوق العاده
 • توقف زمان هنگام فعال‌سازی
 • برد طولانی

معایب:

 • کول داون طولانی
 • آسیب می‌تواند به طرز ناامیدکننده‌ای در برابر دشمنان بزرگ‌تر که تحت تأثیر ضربه قرار نمی‌گیرند، کم باشد

امتیاز ما: 3 ستاره

راهنمای بازی Final Fantasy 16

Bahamut

باهاموت ششمین ایکون است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. توانایی‌های آن تمرکز زیادی بر حملات دامنه‌ای دارد که آسیب زیادی وارد می‌کنند.

 

Wings of Light (توانایی اصلی)

حمله: 4 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Wings of Light به کلایو بال‌های واقعی می‌دهد و به او اجازه می‌دهد به آرامی در اطراف میدان جنگ بچرخد. در حین پرواز، به تدریج Megaflare را از سطح ۱ تا حداکثر سطح ۴ ایجاد می‌کنید. هر چه کلایو بیشتر در حالت پرواز بماند، سطح بالاتر می‌رود، اما اگر کلایو مورد اصابت دشمن قرار گیرد، شروع به کاهش می‌کند. به این ترتیب، شما باید از حملات ورودی با R۱ اجتناب کنید. با فشار دادن مجدد دکمه، کلایو Megaflare را در سطح فعلی آزاد می‌کند و باعث آسیب‌های مداوم در سراسر میدان نبرد می‌شود.

بازی Final Fantasy 7 Rebirth معرفی شد - عرضه در زمستان 2023 برای PS5
بخوانید

مزایا:

 • زمانی که تا سطح ۴ شارژ شود، بسیار قدرتمند است
 • جاخالی دادن کلایو در حالی که Wings of Light فعال است کاملاً مؤثر است

معایب:

 • ضربه خوردن پس از گذراندن مدت طولانی شارژ کردن، یک ضد حال واقعی است
 • در حین شارژ نمی‌توان کاری به جز جاخالی دادن انجام داد که کارایی این قابلیت را زیر سوال می‌برد

امتیاز ما: 3 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 قابلیت Impulse

حمله: 2 ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: ایمپالس تعدادی پرتابه شلیک می‌کند که دور دشمنان می‌چرخد ​​و به مرور زمان آسیب وارد می‌کند.

مزایا:

 • در طول زمان آسیب خوبی وارد می‌کند
 • در طول زمان صدمات Stagger زیادی وارد می‌کند
 • می‌تواند یک ابزار ترکیبی بسیار موثر باشد
 • دشمنان کوچکتر را در جای خود قفل می‌کند
 • نسبتاََ قدرتمند در برابر حریفان منحصر به فرد، در هنگام ایجاد آسیب

معایب:

 • نمی‌توان اهداف به خصوصی را انتخاب کرد
 • انیمیشن اولیه طولانی کلایو را آسیب‌پذیر می‌سازد

امتیاز ما: 4 ستاره

 

Flare Breath

حمله: 3 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Flare Breath حرکتی است که طی آن کلایو در مقابل خود آتش پرتاب می‌کند. آتش را می‌توان نشانه گیری کرد و شما همچنان می‌توانید در حالی که فعال است راه بروید.

مزایا:

 • اگر به دشمن وارد شود آسیب بزرگ خواهد زد
 • دشمنان کوچکتر را در جای خود قفل می‌کند

معایب:

 • کلایو در حالی که این توانایی فعال است کاملاً آسیب‌پذیر است و دشمنان بزرگتر مستقیماً به وی حمله می‌کنند

امتیاز ما: 3 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – قابلیت Satellite

حمله: یک ستاره

Stagger: سه ستاره

توضیحات: ماهواره به طور موقت حداکثر دو گوی نوری را فرا می‌خواند که بالای کلایو شناور هستند. آن‌ها هر زمان که کلایو از حملات جادویی خود استفاده می‌کند، به سمت دشمنان شلیک می‌کنند.

راهنمای بازی Marvel Snap | راهنمای کامل بازی مارول اسنپ
بخوانید

مزایا:

 • اگر همیشه حملات انفجاری جادویی را به ترکیب‌های خود متصل کنید، می‌تواند آسیب‌های شگفت‌انگیزی وارد کند.
 • با حملات مستمر، آسیب‌های Stagger زیادی وارد می‌کند

معایب:

 • انیمیشن اولیه طولانی
 • صرف داشتن یک توانایی متفاوت و قدرتمند ممکن است به همان اندازه بدون سر و صدا آسیب وارد کند
 • فقط زمانی واقعاً مفید است که دائماً با جادو به دشمن ضربه می‌زنید

امتیاز ما: 2 ستاره

 

Gigaflare (Super Ability)

حمله: 5 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Gigaflare حرکتی است که طی آن کلایو پرتو عظیمی از جادوی نور شلیک می‌کند. جهت پرتو قابل کنترل است.

مزایا:

 • یکی از مخرب‌ترین حملات بازی
 • دشمنان کوچکتر را در جای خود قفل می‌کند
 • پس از فعال‌سازی زمان را متوقف می‌کند
 • ضریب آسیب را بر روی دشمنان Stagger افزایش می‌دهد

معایب:

 • آسیب Stagger پایین

امتیاز ما: 4 ستاره

راهنمای بازی Final Fantasy 16

Shiva

شیوا هفتمین ایکون است که کلایو به آن دسترسی پیدا می‌کند. توانایی‌های آن تهاجمی است، اما در خصوص این‌که چگونه می‌توان از آن‌ها در طول نبرد استفاده کرد کاملاً تاکتیکی است.

 

Cold Snap (Core Ability)

حمله: N/A

Stagger: N/A

توضیحات: Cold Snap به Clive اجازه می‌دهد تا حرکات یخی را در سراسر میدان نبرد انجام دهد. این در اصل یک جاخالی طولانی است. با فشار دادن مجدد دکمه در حین جاخالی رفتن، یک کریستال یخی قرار می‌گیرد که دشمنان نزدیک را منجمد می‌کند، اما فقط برای یک ثانیه یا بیشتر. جاخالی رفتن از حمله دشمن در آخرین فرصت ممکن، Permafrost را فعال می‌کند که تمام حریفان نزدیک را برای چند ثانیه کاملاً منجمد می‌کند. انجماد روی همه دشمنان، حتی باس‌ها، کار می‌کند.

پشت صحنه خلق فاینال فانتزی | ماجرای سرآغاز آخرین فانتزی
بخوانید

مزایا:

 • قابلیت Permafrost در دستان بازیکنان حرفه‌ای به طرز مضحکی قدرتمند است و تمام دشمنان را برای مدت زمان شگفت‌انگیزی منجمد می‌کند.
 • دشمنان یخ‌زده آسیب بیشتری دریافت می‌کنند
 • جاخالی رفتن بسیار سخاوتمندانه است و به کلایو این امکان را می‌دهد که با زمان مناسب از هر حمله‌ای عبور کند

معایب:

 • عادت کردن به زمان‌بندی جاخالی ممکن است کمی طول بکشد

امتیاز ما: 5 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – حرکت Ice Age

حمله: 3 ستاره

Stagger: یک ستاره

توضیحات: عصر یخبندان خطی از یخ را فرا می‌خواند که دشمنان کوچکتر را از بین می‌برد. آسیب آن را می‌توان با نگه داشتن و رها کردن دکمه اختصاص داده شده هنگامی که دایره زمان به علامت قرمز رسید افزایش داد.

مزایا:

 • برد زیاد
 • کول داون کوتاه

معایب:

 • علیرغم امتیاز حمله، آسیب ناامیدکننده و کمی وارد می‌کند
 • آسیب Stagger بسیار کم

امتیاز ما: 2 ستاره

 

Mesmerize

حمله: 2 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Mesmerize چندین تکه یخ به سمت دشمنان نزدیک شلیک می‌کند، که اگر به اندازه کافی کوچک باشند به سمت کلایو کشیده می‌شوند.

مزایا:

 • کنترل جمعیت خوب
 • کول داون خوب

معایب:

 • آسیب کم
 • آسیب Stagger کم
 • در برابر سایر توانایی‌ها کم می‌آورد

امتیاز ما: یک ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 قابلیت Rime

حمله: 2 ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Rime یک کریستال یخ بزرگ را احضار می‌کند که برای مدت زمان مشخصی در جای خود باقی می‌ماند. دشمنان کوچک‌تری که کریستال را لمس می‌کنند در داخل آن گیر می‌کنند و آسیب‌های زیادی می‌بینند.

مزایا:

 • در طول زمان آسیب زیادی وارد می‌کند
 • برای کنترل جمعیت خوب است
 • برای وارد کردن کمبو خوب است
راهنمای بازی Marvel Snap | راهنمای کامل بازی مارول اسنپ
بخوانید

معایب:

 • باید به درستی استفاده شود وگرنه بی‌فایده است

امتیاز ما: 3 ستاره

 

Diamond Dust (Super Ability)

حمله: 3 ستاره

Stagger: پنج ستاره

توضیحات: Diamond Dust دو پتوی یخ بزرگ را باز می‌کند که دشمنان را از زمین به سیخ می‌کشد.

مزایا:

 • آسیب Stagger عظیم
 • توقف زمان هنگام استفاده
 • آسیب خوب
 • اکثر میدان را تحت پوشش قرار می‌دهد

معایب:

 • کول داون طولانی
 • در زمینه آسیب در برابر دیگر توانایی‌ها کم می‌آورد

امتیاز ما: 3 ستاره

راهنمای بازی Final Fantasy 16

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – ایکون Odin

اودین Odin هشتمین و آخرین Eikon است که Clive دریافت می‌کند. توانایی‌های آن همگی به قابلیت اصلی آن بازمی‌گردند، که برای آسیب‌های زیاد از طریق انفجار طراحی شده‌اند.

 

Arm of Darkness (Core Ability)

حمله: 5 ستاره

Stagger: یک ستاره

توضیحات: Arm of Darkness جایگزین شمشیر کلایو با تیغه اودین می‌شود. ترکیب اصلی کلایو تغییر می‌کند و اسلش‌ها با تیغه Odin نوار Zantetsuken را پر می‌کند که حداکثر می‌تواند پنج سطح داشته باشد. با نگه داشتن دکمه حمله، Zantetsuken آزاد می‌شود، که هر چه سطح بالاتر باشد آسیب بیشتری وارد می‌کند. همچنین شمارنده جاخالی دقیق Clive را تغییر می‌دهد. حملات زمانی که Arm of Darkness فعال است نوار Limit Break را پر نمی‌کنند.

مزایا:

 • قابلیت Zantetsuken می‌تواند در سطح ۴ بسیار قدرتمند باشد
 • در سطح ۵، Zantetsuken این شانس را دارد که فوراً دشمن را بکشد (اما آسیب کلی کمتر از سطح ۴ است)
 • بازیکنان حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از مهارت‌های مرتبط و انجام کانتر جاخالی دقیق، سطح Zantetsuken را به سرعت بالا ببرند.
 • زانتسوکن گستره وسیعی دارد
 • کمبو استاندارد کلایو با تیغه اودین سریع است
بازی Final Fantasy 7 Rebirth معرفی شد - عرضه در زمستان 2023 برای PS5
بخوانید

معایب:

 • حملات استاندارد با تیغه اودین آسیب بسیار کمی وارد می‌کند
 • بسته به آشنایی شما با حملات و توانایی‌های اودین، بالا بردن سطح زانتسوکن شما می‌تواند زمان زیادی طول بکشد، تا جایی که بهتر است فقط از توانایی‌های سنتی‌تر برای آسیب رساندن به یکسان یا بیشتر استفاده کنید.
 • تسلط صحیح و به حداکثر رساندن پتانسیل آن دشوار است
 • اصلاً به نوار Limit Break کمک نمی‌کند

امتیاز ما: 3 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 قابلیت Gungnir

حمله: یک ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Gungnir یک نیزه نشأت گرفته از جادوی تاریک را احضار می‌کند که کلایو از آن برای راه اندازی یک سری حملات استفاده می‌کند. تمام ضربات موفق سطح زانتسوکن را بالا می‌برند.

مزایا:

 • دشمنان کوچکتر را در جای خود قفل می‌کند
 • سطح Zantetsuken را به سرعت بالا می‌برد

معایب:

 • انیمیشن طولانی که کلایو را برای مدت طولانی آسیب‌پذیر می‌کند
 • آسیب بسیار کم
 • فقط برای بالا بردن سطح زانتسوکن مفید است، چنانچه Odin به عنوان Eikon مجهز نباشد، بیهوده است

امتیاز ما: 2 ستاره

 

Heaven’s Cloud

حمله: یک ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Heaven’s Cloud حرکتی است که طی آن کلایو چندین بار دشمنان یا یک دشمن منفرد را اسلش می‌کند. پس از هر ضربه موفقیت‌آمیز دکمه اختصاص داده شده را فشار دهید تا زنجیره ادامه یابد.

مزایا:

 • انیمیشن‌های بسیار سریع
 • به طور شگفت‌انگیزی ایویسیو است چرا که کلایو مدام در اطراف میدان نبرد می‌چرخد
 • اگر زنجیره را ادامه دهید به طرز شگفت‌انگیزی برای کنترل جمعیت خوب است
 • اگر چندین ضربه به یک دشمن وارد شود، آسیب Stagger خوبی حاصل می‌شود
 • ضربات متعدد سطح Zantetsuken را خیلی سریع پر می‌کند
راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟
بخوانید

معایب:

 • آسیب کم
 • فقط برای بالا بردن سطح زانتسوکن واقعاً مفید است، چنانچه ایکون Odin مجهز نباشد، بیهوده است

امتیاز ما: 3 ستاره

 

راهنمای بازی Final Fantasy 16 – ضربه Rift Slip

حمله: N/A

Stagger: N/A

توضیحات: Rift Slip به Clive اجازه می‌دهد فوراً هر اقدامی، از جمله توانایی‌ها، را کنسل کند.

مزایا:

 • کاربردی‌ترین قابلیت در تمام بازی
 • زمان به طور موقت هنگام استفاده از حملات آهسته می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا حد زیادی توانایی‌های ترکیبی یا زنجیره‌ای را با هم گسترش دهید.
 • پتانسیل بسیار زیاد برای بازیکنان حرفه‌ای
 • کول داون خیلی کوتاه

معایب:

 • برای یادگیری بسیاری از اثرات بالقوه آن و نحوه استفاده از آن برای زنجیره‌ای کردن اقدامات با هم، به کمی تمرین نیاز دارد

امتیاز ما: 5 ستاره

 

Dancing Steel (Super Ability)

حمله: یک ستاره

Stagger: دو ستاره

توضیحات: Dancing Steel حرکتی است که طی آن کلایو یک تیغه دوم اودین را احضار می‌کند، قبل از اینکه انبوهی از اسلش‌ها را به اجرا درآورد. هر ضربه موفق سطح زانتسوکن را به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

مزایا:

 • سطح Zantetsuken را بیش از هر توانایی Odin دیگری افزایش می‌دهد
 • محیط بسیار وسیعی را پوشش می‌دهد
 • پس از فعال‌سازی زمان را متوقف می‌کند

معایب:

 • آسیب بسیار کم
 • فقط برای بالا بردن سطح زانتسوکن مفید است و در صورتی که از اودین استفاده نکنید بیهوده است

امتیاز ما: 3 ستاره

خب این هم از راهنمای بازی Final Fantasy 16، آیا راهنمای ما در مورد بهترین توانایی‌های Eikon در Final Fantasy ۱۶ برای شما مفید بود؟ این بازی نقش آفرینی را تجربه کرده‌اید؟ لطفاً دیدگاه‌های خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

راهنمای بازی God of War Ragnarok | راهنمای جامع بازی خدای جنگ رگناروک
بخوانید

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

منبع: Pushsquare

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا