اسلایدشوبرترین هاپیشنهاد سردبیرچی بازی کنیم؟فهرست‌ها

 بهترین بازی های فورزا کدام‌اند؟ | فهرست بهترین‌های سری Forza

سری بازی ماشین سواری مسابقه‌ای مایکروسافت، فورزا موتور اسپورت و هورایزن در طول سال‌ها تکامل یافته است و تاکنون آثاری بی‌نظیر را در این سری تجربه کرده‌ایم. در این مقاله قرار است بهترین بازی های فورزا | فهرست بهترین‌های سری Forza را با هم بررسی کنیم. در ادامه با لیویتو همراه شوید.

در کنار Halo و Minecraft، فورزا بدون شک یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین فرنچایزهای مایکروسافت است. این سری در سال ۲۰۰۵ با نسخه اصلی Forza Motorsport شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون حدود 15 عنوان از این سری مسابقات منتشر شده است. با توجه به اینکه فورتزا موتور اسپرت جدید یا امتیازات عالی به تازگی روانه بازار شده است، ما تصمیم گرفتیم نگاهی به سری Forza بیاندازیم و ورودی‌های سری اصلی را به همراه برند فرعی Horizon که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، رتبه‌بندی کنیم. همچنین تعدادی ورودی دیگر مانند بازی موبایل Forza Street را نیز بررسی کرده‌ایم. در اینجا بهترین بازی‌های Forza هم از سری موتوراسپورت و هم هورایزن، از بدترین به بهترین رتبه‌بندی شده‌اند.

 

بهترین بازی های فورزا

بهترین بازی های فورزا کدام‌اند؟

 1. فورزا استریت

یک اسپین آف رایگان به نام Forza Street در سال ۲۰۱۹ توسط استودیو بازیسازی Electric Square منتشر شد. فورزا استریت نخستین بازی موبایلی این مجموعه بود و طبیعتاً دارای فضاسازی بسیار متمایز و منحصربه‌فردی نسبت به سایر عناوین اصلی است و بیشتر روی مسابقات درگ (Drag) تمرکز دارد. در یک تغییر بزرگ نسبت به سری اصلی، ماشین‌ها به‌طور خودکار خودشان رانندگی می‌کنند و بازیکنان فقط مسئول ترمز و شتاب گرفتن هستند – بازی کنترل فرمان را در اختیار می‌گیرد. Forza Street برای رایانه‌های شخصی نیز موجود است، اما از نظر ارائه، گیم‌پلی، ویژگی‌ها و پشتیبانی حرفی برای زدن ندارد.

بهترین بازی های سولز لایک کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی های Souls-like
بخوانید

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious

همکاری بین مایکروسافت و یونیورسال برای Fast & Furious اجتناب‌ناپذیر بود و سرانجام در سال ۲۰۱۵ شاهد کراس اوور جذابی بین Forza و Fast & Furious بودیم. این بسته گسترش دهنده ماجرای فیلم‌های وین دیزل را دنبال می‌کند. این بازی مسابقه‌ای مستقل حدود دوازده ماشین از سری‌های Fast & Furious را شامل می‌شود، از جمله برخی از آن‌هایی که در Furious ۷ که آخرین مورد در آن زمان بود، عرضه شدند. این بازی همچنین دارای شخصیت‌های آشنا مانند تج پارکر بود و لوداکریس برای صداپیشگی مکانیک متخصص ایفای نقش کرده است. در مورد گیم پلی، این بازی شامل شرکت در چالش‌های مسابقه‌ای سراسر اکشن است که در فرانسه اتفاق می‌افتند، درست مانند داستان فیلم.

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Motorsport ۲

سه سال پس از Forza Motorsport اصلی، مایکروسافت Forza Motorsport ۲ را در سال ۲۰۰۸ با موفقیت و تحسین بزرگی منتشر کرد. Forza Motorsport ۲ با بیش از ۳۰۰ ماشین از ۵۰ سازنده بزرگ و ده‌ها پیست، راه‌های مختلفی را برای بازی متناسب با سبک شما ارائه می‌دهد و راهنماهای آن برای بازیکنانی که تازه بازی را یاد می‌گیرند، مورد استقبال قرار گرفت. این بازی در آن زمان به دلیل نوآوری‌هایش مورد تحسین قرار گرفت، مانند منوهایی که به شما می‌گفتند ماشین شما در کجا آسیب دیده است و دمای لاستیک‌ها چقدر است؛ برای شبیه‌سازی تجربه رانندگی واقعی. این بازی توانست توجهات را به استودیوی Turn 10 معطوف کند و طرفداران بازی‌های ماشین‌سواری را مجذوب سازد.

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Motorsport ۳ – بهترین بازی های فورزا

بازی Forza Motorsport ۳ که در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، تقریباً از هر نظر یک پله بالاتر از نسل قبلی خود بود. در میان بسیاری از ویژگی‌ها و عناصر جدید آن، دکمه Rewind بود که به بازیکنان اجازه می‌داد پس از تصادف یا انجام یک حرکت اشتباه، به عقب برگردند. این بازی مسابقه‌ای همچنین به دلیل حالت‌های آنلاین خود مورد تحسین قرار گرفت، حالت‌هایی که راه‌های جدیدی را برای بازی با دوستان در یک مسابقه اختصاصی و در برابر کامیونیتی ارائه می‌داد. رویدادهای Drag and Drift جدید همراه با مسابقات موش و گربه مبتنی بر تیم وجود داشت که راه‌های جدیدی برای بازی ارائه می‌کرد. همچنین می‌شود از موسیقی متن عالی بازی یاد کرد که شامل آهنگ‌هایی از هنرمندانی مانند Alkaline Trio، Fall From Grace، و The Fratellis و غیره بود.

دیالوگ های بازی جی تی ای وی | بهترین‌ها از زبان بهترین‌ها!
بخوانید

 

 1. Forza Motorsport ۴

بازی Forza Motorsport ۴ در سال ۲۰۱۱ را شاید بیشتر به خاطر انتشار در زمانی که مایکروسافت در حال توسعه فناوری Kinect مبتنی بر دوربین خود بود، به یاد آورید. این دوربین می‌تواند سر بازیکنان را ردیابی کند و امکان هدایت ماشین را به کاربران ایکس باکس می‌داد. درست است که مایکروسافت تولید Kinect را ادامه نداد، اما Forza Motorsport ۴ نشان داد که چگونه چنین فناوری می‌تواند کار کند، حتی اگر کنترل‌های دقیقی را ارائه نمی‌داد که طرفداران از سری انتظار داشتند.

بازی Motorsport ۴ با حالت تور جهانی خود همه چیز را تغییر داد و تغییراتی را در نحوه باز کردن قفل اتومبیل توسط بازیکنان ایجاد کرد و یک بار دیگر، این بازی به دلیل توانایی خود در ارائه آموزش به بازیکنان با انواع مختلف سطوح مهارت مورد تحسین قرار گرفت.

 

 1. Forza Motorsport

اولین بازی Forza Motorsport در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، به این معنی که این فرنچایز امسال هجدهمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. این بازی طرفداران ایکس باکس را با سری مسابقه‌ای شبیه‌سازی آشنا کرد که در ادامه دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های متعددی را به وجود آورد. بازی اصلی به طور کلی توسط منتقدان تحسین شد. منتقدان با تمجید از توانایی بازی در ترکیب کردن عناصر پیشرفته شبیه‌سازی در بسته‌ای که عموماً برای تازه واردان قابل دسترسی بود، از فورزا موتور اسپورت قدردانی کردند. این یک فلسفه طراحی است که در طول سال‌ها در بخش‌های متعدد آن ادامه داشته است. این بازی مطمئناً با استانداردهای امروزی قدیمی به نظر می‌رسد، اما در آن سال ثابت کرد که یک موفقیت بزرگ است و به طور کلی به یکی از مشهورترین فرنچایزهای مایکروسافت تبدیل شد.

بهترین مسابقات ورزش های الکترونیک تاریخ | بهترین رویدادهای Esports کدام بودند؟
بخوانید

 

 1. Forza Horizon – بهترین بازی های فورزا

قسمت پنجم از سری فورزا، Forza Horizon در سال ۲۰۱۲ به عنوان اولین اسپین آف از این فرنچایز مسابقه‌ای برای ایکس‌ باکس 360 منتشر شد. مایکروسافت از Playground Games برای توسعه این بازی استفاده کرد و این شرکت در سال ۲۰۱۸ پس از افزایش محبوبیت این برند فرعی، توسط ردموندی‌ها تصاحب شد. تغییر بزرگ نسبت به سری اصلی Forza Motorsport این است که Horizon روی مسابقات غیر پیستی و رقابت خارج از جاده در یک جهان باز بزرگ متمرکز شده است. بازی در کلرادو جریان دارد و بازیکنان را با مسابقات و رقابت‌های مختلف پذیرایی می‌کند تا به جشنواره Horizon راه پیدا کنند، جایی که نام بازی از آنجا گرفته شده است. این زیرمجموعه طی سال‌ها به دنباله‌های متعددی بسط می‌یابد و به ارتقاء و تمایز کلی سری Forza کمک می‌کند.

 

 1. Forza Motorsport ۵

بازی Forza Motorsport ۵ در سال ۲۰۱۳ از توسعه‌دهنده اصلی سری Turn ۱۰ منتشر شد و یکی از عناوین لانچ کنسول Xbox One بود. همان‌طور که گفتیم این بازی در واقع یک عنوان لانچ تایتل برای ایکس باکس وان بود و مایکروسافت تمام تلاش خود را برای موفقیت آن کرد و حتی مجریان Top Gear، جرمی کلارکسون، جیمز می‌ و ریچارد هاموند را برای ایفای نقش‌های صوتی در کمپین بازی به خدمت گرفت. این بازی دارای گرافیک فوق‌العاده‌ای بود (در آن زمان) که توانایی Xbox One را نشان می‌داد. بازی مسابقه‌ای همچنین با استفاده هوشمندانه از کنترلر Xbox One برای ارائه بازخورد لمسی در مورد کشش و پایداری، تجربه نهایی را به جلو سوق داد، در عین حال که این بازی با مجموعه ویژگی‌های کمکی خود به اندازه کافی برای تازه‌واردان خوش‌آیند بود. این بازی توانست نام فورزا را بیش از هر زمان دیگری سر زبان‌ها بیاندازد.

شایعه: بازی Forza Motorsport در تاریخ 18 مهر منتشر خواهد شد
بخوانید

 

 1. Forza Horizon ۲

بازی Forza Horizon ۲ محصول ۲۰۱۴ دومین ورودی از سری اسپین‌آف بود که توسط Playground Games توسعه یافت و به عنوان اولین ورودی از سری فرعی در ایکس‌باکس وان منتشر شد. Forza Horizon ۲ که در مکان‌های دیدنی در سراسر فرانسه و ایتالیا قرار دارد، تعدادی از بهترین مسابقات خارج از جاده را ارائه داد و تجربه رانندگی جدیدی را به بازیکنان هدیه کرد. مشابه ساختار بازی اول، در Forza Horizon 2 بازیکنان در رویدادهای مختلف در یک کمپین شرکت می‌کنند و با پیشرفت بازی، قفل ماشین‌ها و تنظیمات بیشتری را باز می‌کنند. این بازی همچنین از یک گسترش‌دهنده‌ و کراس اوور با Fast & Furious برخوردار است و به شدت مورد استقبال منتقدان و گیمرها قرار گرفت.

 

 1. Forza Motorsport ۶

بازی Forza Motorsport ۶ در سال ۲۰۱۵، با فورد GT جدید روی جلد، عنصری به ظاهر کوچک اما مهم را به این سری معرفی کرد: آب و هوای مرطوب. باران نه تنها جذابیت هنری منحصر به فردی را در ظاهر کلی بازی ایجاد می‌کرد، بلکه شرایط رانندگی را نیز تغییر داد و این تأثیری بر نحوه بازی و آنچه که برای موفقیت در پیست در طول یک مسابقه باید انجام دهید بر جای می‌گذاشت. بارش باران در مسابقات شبانه نیز به Forza Motorsport ۶ اضافه شد و دوباره همه چیز را دگرگون ساخت، هم جذابیت بصری دوچندان شد و هم گیم پلی چالشی‌تر. عرضه اولیه بازی با یک بازی مستقل رایگان به نام Forza Motorsport ۶: Apex دنبال شد که این سری را با مدل تجاری متفاوت و تجربی قبل از انتشار فراگیرتر به کامپیوتر آورد.

بهترین بازی های اپل آرکید
بخوانید

 

 1. Forza Motorsport ۷

سری Forza Motorsport در سال ۲۰۱۷ با Forza Motorsport ۷ در Xbox One ادامه یافت و در آن زمان به عنوان «جامع ترین، زیباترین و معتبرترین بازی مسابقه‌ای ساخته شده تاکنون» به خود می‌بالید. این بازی در واقع یک جهش بصری خوب بود و کیفیت 4K/60fps را روی وان ایکس ارائه می‌داد. این بازی جلوه‌های محیطی و آب و هوایی جدیدی را اضافه کرد و به ویژه باران با جزئیات خیره‌کننده می‌درخشید. بیش از ۷۰۰ ماشین در بازی و ۳۰ پیست معروف دنیای واقعی برای مسابقه وجود داشت. مانند بازی‌های گذشته این سری، Forza Motorsport ۷ نیز به دلیل مجموعه ویژگی‌هایش که به اندازه کافی برای طرفداران باتجربه لذت بخش و برای تازه‌واردان قابل دسترس بود، تحسین شد. همچنین به دلیل تنوع بسیار زیاد در تجربه‌های رانندگی مورد تحسین قرار گرفت و به گیمرها اجازه می‌داد تجربه رانندگی مورد نظر خود را داشته باشند.

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Horizon ۳ – بهترین بازی های فورزا

بازی Forza Horizon ۳ نقاط قوت موجود در دو نسخه اول را به طرق مختلف تکرار کرد و اندک نقصان را برطرف ساخت. Forza Horizon ۳ که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و در محیط‌های وسیع و باشکوه استرالیا قرار داشت، اسکای باکس‌های خیره کننده‌ای را معرفی کرد که بر اساس عکس‌ها و ویدیوهای واقعی ساخته شده بودند، بنابراین وقتی به آسمان نگاه می‌کردید، در واقع آسمان و ابرهای واقعی استرالیا را می‌نگریستید.

Forza Horizon ۳ بیش از ۳۵۰ ماشین دارد و بزرگترین نقشه Forza Horizon را در آن زمان ارائه داد. این بازی راه‌های جدیدی برای مسابقه و رانندگی ارائه می‌کرد و به روش سنتی Horizon، رویدادهای «ویترینی» ویژه‌ای وجود داشت که شامل مسابقه با قایق‌های سرعتی و بالون‌های هوایی بود. یکی دیگر از جنبه‌های قابل توجه Forza Horizon ۳، بخش کوآپ آنلاین آن بود که به چهار نفر اجازه می‌داد همزمان یا به صورت مشارکتی و رقابتی با هم بازی کنند.

بهترین بازی های رزیدنت اویل کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی های Resident Evil
بخوانید

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Horizon ۴

بازی Forza Horizon ۴ که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، ظاهراً یک بازی خاص برای توسعه دهندگان Playground Games بود، زیرا در کشور انگلیس یعنی خانه سازندگان جریان داشت. علاوه بر محیط‌های خیره‌کننده و مناظر وسیع، Forza Horizon ۴ به خاطر معرفی فصل‌های متغیر به این فرنچایز شهرت بخشید و به طرفداران اجازه می‌داد زمستان، بهار، تابستان و پاییز را تجربه کنند، همراه با تغییرات مرتبط با گیم‌پلی در محیط. بیشتر تمرکز بازی روی بخش آنلاین بود؛ با میزبانی از ده‌ها بازیکن روی یک سرور واحد. پس از عرضه، بازی از بسته‌های الحاقی متعددی استقبال کرد، از جمله مواردی که موضوعی پیرامون Hot Wheels و James Bond داشتند. بازی همچنین با حالت Eliminator خود به سبک بتل رویال متمایل شد.

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Motorsport

بازی فورزا موتور اسپورت 2023 این مجموعه را ریبوت و متحول کرده است. سازندگان برای فرار از ورطه تکرار تصمیم گرفتند به جای عرضه فورزا موتور اسپورت 8، این بازی را منتشر کنند و تجربه جدیدی را ارائه دهند. بازی عملکرد خوبی داشته است و تغییرات مختلف در بخش‌های گوناگون نظر گیمرها و منتقدان را جلب کرده است. در کل تجربه این بازی به طرفداران بازی‌های ماشین سواری مسابقه‌ای توصیه می‌شود؛ عنوانی که اخیرا منتشر شده و از طریق گیم پس در دسترس است.

 

بهترین بازی های فورزا

 1. Forza Horizon ۵ – بهترین بازی های فورزا

سری Forza Horizon با هر ورودی جدید بهتر می‌شود. بازی Forza Horizon ۵ که زمان زیادی از انتشار آن نگذشته است، سری مسابقات جهان باز Playground Games را به اوج جدیدی می‌رساند. Forza Horizon ۵ که در مکزیک جریان دارد، مملو از مسابقات و چالش‌های جالب و متنوع است. طراحی جهان آن بی‌عیب و نقص است و شما را تشویق می‌کند تا با کمک صدها وسیله نقلیه منحصر به فرد، زمین‌ها و جاده‌های متنوع را کشف کنید. Forza Horizon ۵ همچنین دارای طیف وسیعی از گزینه‌های دسترسی‌پذیری و تنظیمات گوناگون برای گیم‌پلی است که به شما امکان می‌دهد تجربه را مطابق میل و سطح مهارت خود تنظیم کنید.

بهترین بازی های جهان باز | بهترین بازی های Open World کدام‌اند؟
بخوانید

هندلینگ بازی بهتر از همیشه است که باعث می‌شود لحظه به لحظه انرژی‌بخش باشد. این بدون شک نه تنها بهترین بازی Forza بلکه بهترین بازی مسابقه‌ای تمام دوران است. چه در حال پاک‌سازی تعداد سرگیجه‌آور ماموریت‌های پراکنده در سراسر نقشه باشید و چه صرفاً برای رانندگی در اطراف لحظه‌شماری می‌کنید، Forza Horizon ۵ یک لذت مطلق است. اگرچه برای علاقه‌مندان به بازی‌های مسابقه‌ای عمق کافی دارد، اما Forza Horizon ۵ در عین حال بازی مسابقه‌ای است که ما به کسانی که معمولاً این سبک را بازی نمی‌کنند، توصیه می‌کنیم. در کل این بازی خیلی خوب است و قدرت Xbox Series X را در مقیاس بزرگی به نمایش می‌گذارد.

خب دوستان این هم از فهرست بهترین بازی های فورزا. نظر شما در خصوص این مجموعه مسابقه‌ای پرطرفدار چيست؟ رتبه‌بندی شما به چه صورت است؟ لطفاً دیدگاه‌های خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

برای خواندن آخرین مطالب برترین بازی ها همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا