اسلایدشوبرترین هاپیشنهاد سردبیرچی بازی کنیم؟فهرست‌هامعرفی بازی

بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی | طولانی‌ترین بازی‌ها کدام‌اند؟

هیچ قانون سفت و محکمی در مورد مدت زمان یک بازی ویدیویی وجود ندارد. به هر حال، بازی‌های عالی در همه زمینه‌ها و با ویژگی‌های متفاوت وجود دارند. چند بازی کوتاه و شگفت‌انگیز وجود دارد که فقط چند ساعت طول می‌کشد و می‌توان آنها را در یک بعدازظهر تا شب تمام کرد. تعدادی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی هم در آن سوی طیف وجود دارند که تمام کردن‌شان ممکن است روزها و هفته‌ها وقت ببرند.

بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی به شما این امکان را می‌دهند که ارزش پولی را که صرف بازی کردید، تا آخرین میزان تجربه کنید. به هر حال، اگر 70 دلار برای یک بازی خرج می‌کنید، قطعاً نمی‌خواهید که آن بازی تنها بعد از چند ساعت تمام شود. البته، این را هم دوست ندارید که بازی‌های خاصی، خیلی طولانی باشند. اما اگر از نظرتان یک بازی خوب است، پس هر چه محتوای بیشتری ارائه کند، بهتر است. بازی‌هایی که ما در این فهرست قرار داده‌ایم، مطمئناً شما را از نظر طول مدت گیم‌ پلی ناامید نمی‌کنند.

خوب بودن بازی به کارها و فعالیت‌هایی است که در طول بازی انجام می‌دهید. بنابراین، داشتن گیم‌ پلی طولانی‌تر لزوماً به معنای بازی بهتر نیست. با این حال، توسعه‌دهندگان بازی‌های زیر ممکن است مخالف باشند چون از نظر خودشان بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی را عرضه کرده‌اند.

بازی‌های ویدیویی بسته به محتوا و فعالیت‌هایی که گیمرها در آن‌ها انجام می‌دهند؛ برای این که تمام شوند، مدت زمان‌های متفاوتی طول می‌کشند. بعضی از آنها خیلی کوتاه هستند، اما بعضی دیگر طولانی هستند و روزها و حتی هفته‌ها طول می‌کشد تا تمام شوند. در ادامه، فهرست ما از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی آمده است. مدت زمان‌های بازی کردن که برای هر کدام ذکر کرده‌ایم عمدتاً بر داستان اصلی و محتوای جانبی تمرکز دارند و میزان زمان مورد نیاز برای تکمیل هر فعالیت کوچک و جزئی را شامل نمی‌شوند.

 بهترین بازی های فورزا کدام‌اند؟ | فهرست بهترین‌های سری Forza
بخوانید

بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی

The Elder Scrolls IV: Oblivion (40 ساعت)

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion یک داستان اصلی دارد که بسته به مهارت‌های خودتان در بازی، می‌توانید آن را در حدود 30 تا 40 ساعت به پایان برسانید. با این حال، اگر این بازی را خیلی سریع تمام کنید، ماجراجویی‌های جانبی و دانستنی‌های اضافی را از دست خواهید داد. این‌ها مدتی طول می‌کشد تا به پایان برسند و می‌توانند کل زمان بازی شما را از مرز 100 ساعت فراتر ببرند.

این بازی، به عنوان یکی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی، با وجود این که یک RPG آفلاین تک نفره است، دارای محتوای کافی برای صرف صدها ساعت بسته به سبک بازی شماست. می‌توانید آن را به سرعت به پایان برسانید یا زمان زیادی را صرف جمع‌آوری سلاح، زره و جادوها، یا تکمیل خطوط جستجوی چهار انجمن مختلف – مبارزان، دزدها، جادوگران و برادران تاریک کنید. یا به سادگی در جهان باز گسترده آن غوطه‌ور شوید که هرگز گیمرهایی را که به دنبال ماجراجویی هستند، ناامید نمی‌کند. تصمیم با خود شماست.

Rainbow Moon (بیش از 40 ساعت)

این RPG مستقل دارای یک خط داستانی است که بسته به مهارت و سرعت گیمر، بیش از 40 ساعت طول می‌کشد؛ اما تکمیل بازی احتمالاً بیش از 100 ساعت طول می‌کشد. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، از جمله کاوش و توسعه شخصیت. بازی به خودی خود باعث می‌شود که زمان زیادی را صرف انتخاب کنید. این که آیا مواردی را که پیدا کرده‌اید، به فروش برسانید، با ثروت خود سلاح‌ها و تجهیزات بهتری بخرید، یا به سادگی از آن آیتم‌ها برای ارتقاء تجهیزات موجود خود استفاده کنید. این‌ها، علاوه بر نبردهایی که شما را ملزم به برنامه‌ریزی دقیق برای حملات می‌کند، به راحتی زمان زیادی را از شما می‌گیرد.

بهترین وب کم ها برای استریم کدام‌اند؟ | لیست بهترین وب کم ها برای استریم
بخوانید

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain (46 ساعت)

در حالی که بازی MGS5: The Phantom Pain اصلاً شبیه یک بازی معمولی Metal Gear Solid نیست، هنوز از طرفداران‌اش پشتیبانی قوی دارد. شما می‌توانید داستان اصلی را در حدود 46 ساعت به پایان برسانید، اما چون کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، ممکن است متوجه نشوید که بیش از 150 ساعت گیم پلی را پشت سر گذاشته‌اید. این آخرین عنوان MGS هیدئو کوجیما قبل از ترک کونامی است، پس اگر هنوز آن را تجربه نکرده‌اید، پیشنهاد ما این است که همین الان امتحان‌اش کنید.

این بازی فاصله بین Metal Gear اصلی دهه 1980 و Metal Gear Solid: Peace Walker از سال 2010 را پر می‌کند و به گیمرها کمک می‌کند تا بفهمند که چرا Big Boss زمانی که قبلاً یک پسر خوب بود تبدیل به یک «شرور و آنتاگونیست» شد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که Metal Gear را به شیوه‌ای متفاوت تجربه کنید، چیزی که قسمت‌های قبلی واقعاً اجازه نمی‌دادند آنها را ببینید و احساس کنید.

Red Dead Redemption 2 (49 ساعت)

بازی حماسی وسترن داستان‌محور شرکت راک‌استار تنها برای اتمام داستان اصلی به 49 ساعت نیاز دارد، اما باید حدود 179 ساعت برای تکمیل بازی وقت بگذارید. این بازی، دارای یک داستان تکان‌دهنده با محوریت یک قانون‌شکن کهنه‌کار به نام آرتور مورگان است.

RDR2 که به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان دراماتیک‌ترین بازی راک‌استار شناخته می‌شود، مضمون‌های مختلفی دارد که حول محور آخرین روزهای غرب وحشی می‌چرخند. تجربه مورگان کاملاً نشان می‌دهد که در آنجا چه اتفاقی افتاده است – جایی که به نظر می‌رسد سود، نوآوری و تمدن مهم‌تر از زندگی واقعی انسان‌ها شده‌اند. علی رغم جدی بودن، بازی لحظات سرگرم‌کننده خود را دارد که ارزش آن را بیشتر می‌کند.

رتبه‌بندی بهترین بازی های شاهزاده پارسی | برترین‌های Prince of Persia
بخوانید

Divinity: Original Sin II (50 ساعت)

بازی DOS2 به گیمرها آزادی زیادی در بازی کردن می‌دهد، از نوع شخصیتی که می‌توانید بازی کنید تا فعالیت‌هایی که می‌توانید انجام دهید. با این وجود، کمپین آن روایت عمیقی را ارائه می‌دهد که می‌تواند در حدود 50 ساعت به پایان برسد. با این حال، تکمیل کل بازی ممکن است بیش از 100 ساعت طول بکشد.

کسانی که سعی می‌کنند بازی را کامل کنند، متوجه خواهند شد که این چیزی بیش از شخصی‌سازی شخصیت‌ها و انجام هر کاری در بازی است. در حقیقت، بازی شما را وادار می‌کند که تصمیمات را با دقت انتخاب کنید، سپس بعد از ارتکاب اشتباهات، با پیامدهای اشتباهات‌تان حسابی عذاب بکشید. علاوه بر این‌ها، می‌توانید از پیروزی‌هایی که به عنوان پیامد قدم‌های درست به دست می‌آیند، شاد باشید. صرف نظر از این، DOS2 شما را وادار می‌کند که فقط زمان صرف آن نکنید، بلکه در واقع شما احساسات و عقل خود را هم صرف بازی خواهید کرد. در نتیجه، محک جدی خواهید خورد.

Dragon Age: Inquisition (61 ساعت)

بازی Dragon Age: Inquisition، به خاطر نبردهای طاقت فرسا با مجموعه‌ای از اژدهایان شناخته شده است. شکست دادن یک اژدها در این بازی می‌تواند به تنهایی بیش از یک ساعت طول بکشد؛ که به این معنی است که تکمیل بازی زمان زیادی می‌برد – به طور دقیق حدود 170 ساعت. جهان باز آن به مدت زمانی که برای اتمام بازی نیاز دارید اضافه می‌کند، اما در واقع می‌توانید داستان اصلی را در 61 ساعت به پایان برسانید.

با این حال، نگران صرف زمان زیادی برای اتمام بازی نباشید، چون چیزهای معنادار زیادی برای دیدن و انجام دادن در آن وجود دارد. همه چیزهای جانبی و گشت و گذارهایی که ممکن است متوجه شوید که در حال انجام آنها هستید، کمک می‌کند تا قضاوتی خوب از آن داشته باشید و در نهایت بگویید: از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی بود.

بهترین بازی ها شبیه به جی تی ای کدام‌اند؟ بعد از GTA چی بازی کنیم؟
بخوانید

Valheim (73 ساعت)

این بازی وحشیانه ژانر بقا، محتوای زیادی را برای لذت بردن گیمرها ارائه می‌دهد. می‌توانید ماجراجویی خود را به عنوان یک وایکینگ در حدود 73 ساعت به پایان برسانید، می‌توانید بیش از 133 ساعت را برای انجام تمام تکالیف و ساختن هر چیزی که در بازی از شما می‌خواهد، بگذرانید. بازی Valheim شما را در یک جهان باز گسترده قرار می‌دهد که می‌توانید هر طور که می‌خواهید در آن پرسه بزنید و کاوش کنید. اگر می‌خواهید زنده بمانید، باید در کار دستی و شکار مهارت داشته باشید و اگر می‌خواهید یک منبع ثابت از غذا و منابع دیگر داشته باشید، باید حیوانات را اهلی کنید و پرورش دهید. این بازی عالی برای کسانی است که می‌خواهند وایکینگ بودن را از خانه خودشان و احتمالاً فضای آسوده آن تجربه کنند.

Monster Hunter 3 Ultimate (75 ساعت)

بازی Monster Hunter محصول شرکت کپکام، برای 3DS  و Wii U یک بازی بزرگ است که حدود 75 ساعت زمان خالص را به تنهایی برای داستان اصلی ارائه می‌دهد. با این حال، کسانی که می‌خواهند کل بازی را به پایان برسانند، از جمله شکار همه هیولاها و ایجاد تمام آیتم‌ها از اعضای بدن هیولاها، باید برای بیش از 600 ساعت بازی آماده باشند.

چرا اینقدر طول می‌کشد تا بازی تمام شود؟ در واقع، بازی گیمرها را مجبور می‌کند که ضعیف شروع کنند، کارها را در حین پیش‌روی یاد بگیرند، مهارت‌های خود را برای مقابله با هیولاهای سخت‌تر تقویت کنند و تجهیزات بهتری برای کشتن اهداف به‌دست آورند. این روند تکرار می‌شود تا زمانی که شما به بهترین شکارچی هیولا تبدیل شوید؛ کسی که ‌بتواند سخت‌ترین جانوران را از بین ببرد، بدون توجه به این که ممکن است این کار برایش چقدر طول بکشد.

بهترین بازی های ۲۰۲۳ | فهرست بازی‌های مورد انتظار سال نو میلادی
بخوانید

RollerCoaster Tycoon 2 (78 ساعت و نیم)

بازی RollerCoaster Tycoon 2 یک بازی شبیه‌ساز مدیریتی است که می‌توانید تا زمانی که بخواهید آن را بازی کنید. شما آزاد هستید که چشمگیرترین و پرسودترین پارک مضمونی ممکن را بسازید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید بازی را به یک معنا کامل کنید.

مجموعه‌ای از سناریوهای مختلف وجود دارد که شما را در یک پارک منحصربه‌فرد قرار می‌دهد و به شما یک هدف را می‌دهد تا آن را کامل کنید. تمام کردن همه آنها حدود 78.5 ساعت طول می‌کشد. این زمان پخش سنگین به دلیل مدت زمانی است که برخی از سناریوهای دشوارتر شکست می‌خورند.

Gran Turismo 4 (79 ساعت)

اکثر بازی‌های مسابقه‌ای زمان اتمام مشخصی ندارند، زیرا از نظر فنی، اساساً به پایان نمی‌رسند. با این حال، بازی Gran Turismo 4 متفاوت است، چون یک نتیجه واقعی در قالب نوعی پایان‌بندی دارد. این پایان‌بندی، پایان‌ یک روایت اصلی یا چیزی شبیه به آن نیست. در عوض، پس از برنده شدن در مسابقات قهرمانی جهانی Gran Turismo، میزان مشخصی اعتبار را قفل‌گشایی می‌کنید.

این اعتبار، تنها پس از بردن همه رویدادهای مبتدی و حرفه‌ای باز می‌شود. بنابراین، اوج حرفه مسابقه‌ای شماست، به همین دلیل است که سزاوار یک دنباله اعتباری است. حدود 79 ساعت طول می‌کشد تا آن را دریافت کنید.

Satisfactory (80 ساعت)

بازی Satisfactory، میزان خوب و رضایت‌بخشی از محتوا را ارائه می‌دهد که باعث می‌شود بین 80 تا 185 ساعت آن را بازی کنید. شما برای ایجاد یک کارخانه در یک سیاره بیگانه تلاش می‌کنید تا بتوانید منابع را در حین کاوش و مبارزه با دشمنان استخراج کنید. چیزی که این کارخانه‌سازی و اکتشاف فضا را هیجان‌انگیز می‌کند، این واقعیت است که شما این کارها را از دید اول شخص انجام می‌دهید. درست است: برخلاف بعضی بازی‌های کاوش فضایی/ساختن که در آن‌ها همه چیز را از دید پرنده و از نمای بالا نظارت می‌کنید، اینجا خودتان روی زمین راه می‌روید و سازه‌ها را در زمین خاصی فرود می‌آورید و شخصاً با مهاجمان احتمالی مقابله می‌کنید.

پر‌فروش ترین بازی های پلی استیشن در طول تاریخ کدام‌اند؟
بخوانید

Harvest Moon: Back To Nature (81 ساعت)

بازی Harvest Moon: Back To Nature یک بازی شبیه‌سازی مزرعه است که در واقع یک پایان دارد. داستان از کودکی شما شروع می‌شود، اما به زودی بزرگ می‌شوید و مالکیت و اداره یک مزرعه برعهده شماست. باید در طول چند سال آینده، این مکان را بسازید و در عین حال با ساکنان اطراف ارتباط و تعامل خوبی برقرار کنید.

حتی می‌توانید در این بازی ازدواج کنید و بچه‌دار شوید. این که تصمیم می‌گیرید با چه کسی زندگی خود را بگذرانید و چقدر خوب مزرعه خود را می‌سازید، بر نتیجه‌گیری شما تأثیر می‌گذارد که پس از حدود 81 ساعت به دست می‌آید. این زمان طولانی قابل درک است، چون داستان بازی چندین سال طول می‌کشد.

Kenshi (83 ساعت)

بازی Kenshi با وجود این که تنها توسط یک نفر توسعه داده شده، صدها ساعت گیم پلی به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید این بازی sandbox را در 83 ساعت به پایان برسانید یا بیش از 300 ساعت را برای تکمیل بازی صرف کنید. این یک تجربه چالش‌برانگیز و بی‌رحمانه است که توانایی شما را آزمایش خواهد کرد.

چیزی که بازی Kenshi را چالش‌برانگیز می‌کند، این است که به شما امکان خواهد داد تا از صفر شروع کنید و از همان ابتدا، نوعی پاداش شروع مانند توانایی‌ها، مهارت‌ها یا حتی آیتم‌های پرفایده نمی‌دهد. تیمی متشکل از شش شخصیت را گرد هم می‌آورید، به‌عنوان زباله‌گرد شروع می‌کنید، سپس تمام تلاش خود را برای زنده ماندن در شرایط سخت اطراف‌تان انجام می‌دهید. باید منابع کافی را ذخیره و شاید بتوانید چند مزدور را برای کار استخدام کنید. اساسا، این یک نوع بازی آشناست: باید «تمام تلاش خود را برای زنده ماندن انجام دهید.»

بهترین بازی های چند نفره کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی‌های دسته جمعی
بخوانید

Elite: Dangerous (86 ساعت)

اگر ایده اکتشاف فضایی، با همه امکانات‌اش، به نظرتان خوب می‌رسد، ممکن است بازی Elite: Dangerous همان فنجان چای بی‌انتهای شما باشد. شما می‌توانید بازی را در 86 ساعت تمام کنید، سپس برای مدت 200 ساعت بعد، آن را کامل کنید. با این حال، کاوش در جهان بازی زمان بیشتری می‌گیرد. برای موفقیت در این بازی به چیزی بیش از کنترلر توی دست‌تان نیاز دارید. برای خواندن صفحات ویکی‌پدیا، جستجوی اسناد و حتی پیوستن به فروم‌ها و انجمن‌های آنلاین به صبر و اراده نیاز دارید. این‌ها به این دلیل است که خود بازی به شما یاد نمی‌دهد که کجا بروید. شما باید خودتان آن قسمت را کشف کنید.

Might & Magic: Heroes 6 (87 ساعت و نیم)

بازی Might & Magic: Heroes 6 یک بازی استراتژی نوبتی است و حاوی چند عنصر بازی‌های RPG است. داستان در دنیایی فانتزی به نام اشان (Ashan) می‌گذرد. این مکان زیبا به نظر می‌رسد، اما به دلیل جنگ قریب‌الوقوع بین فرشتگان و شیاطین می‌تواند به زودی به میدان جنگ تبدیل شود.

مجموعه‌ای از قهرمان‌ها در داستان بازی درگیر هستند و این داستان حدود 87.5 ساعت طول می‌کشد. گیم پلی سنجیده و استراتژیک احتمالاً بخشی از دلیل طولانی بودن بازی و یکی از مهم‌ترین دلایلی است که این بازی را به فهرست بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی راه داده است.

Baldur’s Gate 2 (88 ساعت)

این بازیِ سر تا پا RPG محبوب و محصول شرکت Bioware به گیمرها حدود 88 ساعت زمان بازی برای داستان اصلی و محتوای جانبی ارائه می‌دهد. این یکی از بهترین بازی‌های RPG کلاسیک در تاریخ به حساب می‌آید که انجام کارهای زیادی را برای گیمرها ممکن می‌کند؛ کارهایی مثل مبارزه با دشمنان، حل معمای قتل‌ها و زنده ماندن از سیاه‌چال‌های پر از خطر. بازی Baldur’s Gate II: Enhanced Edition بهبودهای بصری زیادی را به بازی اصلی اضافه می‌کند، به این معنی که اگر بازی اصلی را دوست داشته باشید، نسخه پیشرفته را حتی بیشتر دوست خواهید داشت.

بهترین بازی‌ های تامب رایدر کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی های Tomb Raider
بخوانید

همچنین، شرکت Bioware یک شخصیت جدید به نسخه پیشرفته اضافه کرده. یک دزد با گذشته‌ای مرموز و دارای انگیزه‌ای حتی مرموزتر. با این حال، قرار نیست هیچ جزئیاتی از بازی را در اینجا فاش کنیم. باید خودتان یکی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی را کشف کنید.

Assassin’s Creed Valhalla (90 ساعت)

این حماسه داستانی تاریخی، که پلیر را به جای وایکینگ‌ها قرار می‌دهد، حدود 93 ساعت طول می‌کشد تا به پایان برسد. البته این گیم ‌پلی طولانی، DLCهای بازی Assassin’s Creed Valhalla را شامل نمی‌شود. گیمرها تمام این مدت زمان را صرف کاوش در مکان‌های تاریخی جهان باز، در سراسر انگلستان و نروژ قرن نهم می‌کنند. در حالی که گیمرها ممکن است فکر کنند که داستان به خودی خود خیلی جالب نیست. بازی دارای نکات خوبی است که ارزش یادآوری یا بازگشت به آن را دارد: جهانی باز که شایسته کاوش است، لحظات سرگرم کننده‌تری در مقایسه با قسمت‌های دیگر این مجموعه و خیلی چیزهای دیگر.

Final Fantasy XII (92 ساعت و نیم)

بازی‌های فاینال فانتزی معمولاً طولانی هستند و خیلی عجیب نیست که از فهرست بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی سر در بیاورند، اما FFXII وقتی نوبت به زمان بازی می‌رسد، صدرنشینی را به خود اختصاص می‌دهد. گیمرها باید انتظار داشته باشند که داستان اصلی و ماموریت‌های جانبی این MMO را در حدود 90 ساعت به پایان برسانند، اما بسته به عملکرد آنها می‌تواند طولانی‌تر از این هم باشد. این بازی که در میان بسیاری از طرفداران محبوب است، به گیمرها از تمام مضمون‌های آینده‌نگرانه بازی‌های قبلی و بعد از خود، وقفه‌ای خوشایند و دلچسب می‌دهد. شخصیت‌های بازی در حین پرسه زدن در دنیای Ivalice، که مملو از مسائل بسیاری از جمله سیاست و خطرات پایان دادن به جهان بود، از شمشیر و سپر استفاده می‌کردند. این یک شاهکار بزرگ است که سزاوار طرفداران بیشتری است.

بهترین بازی های اکشن کدام‌اند؟ | فهرست بهترین بازی‌های اکشن
بخوانید

SnowRunner (93 ساعت)

بازی SnowRunner  شما را در قالب یک کامیون‌دار آف‌رود و خارج از جاده قرار می‌دهد که مجبور است برای رساندن محموله، از آب و هوای سخت و زمین‌های خطرناک عبور کند. شما صرفاً هر چیزی را که بخواهید به هر کجا که بخواهید تحویل نمی‌دهید. شما قراردادها و وظایف خاصی برای انجام دارید.

قراردادها به عنوان مأموریت‌های اصلی عمل می‌کنند و از نظر میزان دشواری متفاوت هستند. تکمیل همه این مأموریت‌های اصلی، حدود 93 ساعت طول می‌کشد. بنابراین، این یکی از ماجراجویی‌های طولانی است که در بازی تجربه خواهید کرد.

Elden Ring (96 ساعت)

بازی حماسی شرکت FromSoftware کمتر از 100 ساعت طول می‌کشد تا به پایان برسد، اما گیمرها اگر نتوانند سطح سختی بازی را تحمل کنند، می‌توانند بیشتر از این مقدار زمان را صرف بازی کنند. بازی Elden Ring قطعاً دشوار است و گیمرها متوجه خواهند شد که تسلط بر بسیاری از مکانیک‌های بازی در واقع چقدر سخت است. سختی بازی می‌تواند دلیل جذابیت و حضور بازی در فهرست بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی باشد.

این بازی هم دارای یک جهان باز خیلی غنی و گسترده است که رازهای برای کشف شدن در خود دارد. تعداد زیادی آیتم و تجهیزات برای به دست آوردن و همچنین مکان‌های مخفی زیادی هم وجود دارند که برای تجربه کامل بازی باید به آنها وارد شوید. علاوه بر این، قرار است با دشمنان سرسختی مواجه شوید که یا گیمرها را برای برنده شدن ترغیب می‌کنند یا به سادگی آنها را ناکام می‌گذارد تا زمانی که بالاخره رنگ پیروزی را ببینند. خلاصه این که، بازی Elden Ring را نباید نادیده گرفت.

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War
بخوانید

The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild (97 ساعت و نیم)

تنفس در هوای تازه شرکت نینتندو حدود 97.5 ساعت طول می‌کشد تا به پایان برسد، اما گیمرها ممکن است زمان بیشتری صرف لذت بردن از دنیای زیبای بازی کنند. جدای از این، ممکن است حدود 189 ساعت وقت بگذارید تا این بازی را تمام کنید، چون این اولین بازی Zelda است که جهان باز دارد. همین دو مورد می‌تواند آن را به یکی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی تبدیل کند.

بازی Breath of the Wild بهترین چیز را از بازی‌های قدیمی Zelda می‌گیرد و چیزی را جبران می‌کند که پیشینیان سه بعدی آن فاقد آن بودند: کاوش واقعی. سپس، تمام ویژگی‌های خوبی را که فرنچایز به آن‌ها معروف است، با هم ترکیب کرده تا بازی‌ای را خلق کند که وقتی بازی می‌شود، لذت‌بخش و زمانی که بازی نمی‌شود، خاطره‌انگیز باشد. آن قدر خوب است که بعضی از بازی‌ها مثل Genshin Impact و Horizon Zero Dawn از آن الهام گرفته‌اند.

Monster Hunter: Freedom Unite (99 ساعت)

در بازی Monster Hunter: Freedom Unite، شما هیولاها را شکار می‌کنید. در واقع، بیشتر ماموریت‌های بازی به نوعی حول محور کشتن جانوران می‌چرخد.

گاهی اوقات لازم است که موجودات سر به فلک کشیده و عظیم‌الجثه را ردیابی کرده و بکشید. در موارد دیگر، باید هیولاهای کوچک‌تر را از بین ببرید، اما معمولاً تعداد خیلی زیادی از آنها وجود دارد. داستان بیشتری در بازی نیست، اما همچنان می‌توانید با انجام تمام ماموریت‌ها، که بسته به سطح مهارت‌تان حدود 99 ساعت طول می‌کشد، بازی را تمام کنید. یکی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی.

بهترین وب کم ها برای استریم کدام‌اند؟ | لیست بهترین وب کم ها برای استریم
بخوانید

Xenoblade Chronicles X (108 ساعت)

این اکشن RPG مخصوص Wii U حدود 108 ساعت گیم پلی داستان اصلی و محتوای جانبی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. این مدت زمان بسته به نحوه عملکرد گیمر در بازی می‌تواند برای مدت طولانی‌تری ادامه پیدا کند. کسانی که می‌خواهند بازی Xenoblade Chronicles X را کامل انجام دهند، ممکن است تعجب کنند که چرا این مقدار کار زیاد برای انجام دادن وجود دارد – به اندازه‌ای که آنها را وادار به صرف حدود 275 ساعت بازی کند.

خود بازی به شما این امکان را می‌دهد تا با زمانی که در آن دارید، تقریباً هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. با فعالیت از یک پایگاه تک‌افتاده، مسئولیت سازمانی به نام BLADE را برعهده می‌گیرید و نقشه‌های عظیم و دقیق را کاوش می‌کنید و هر آن چه را که می‌توانید در مورد ساکنان آنها می‌آموزید. می‌توانید در طول داستان بازی پیشرفت کنید یا زمان بیشتری را به دنبال کشف رازهایی اختصاص دهید که ممکن است مورد علاقه شما باشد. همه چیز به خود شما بستگی دارد.

Fallout 4: Game Of The Year Edition (114 ساعت)

گیمرها خیلی زود متوجه خواهند شد که در دنیای آخرالزمانی پس از وقوع جنگ اتمی، مثل آن چیزی که در Fallout 4 وجود دارد، می‌شود کارهای زیادی انجام داد. در ادیشن Game Of The Year حدود 114 ساعت طول می‌کشد تا داستان اصلی و محتوای جانبی به پایان برسد. باید گفت که این مدت زمانی که اشاره شد زمان گیم پلی برای بسته‌های الحاقی مثل DLC Far Harbor هم شامل می‌شود. بازی Fallout 4 گیمرها را مجبور می‌کند راهی برای زنده ماندن و پیشرفت در دنیایی که به خاطر جنگ هسته‌ای ویران شده، پیدا کنند. شما یاد می‌گیرید که سازش کنید، طرفداری کنید و هر کاری که لازم است برای یافتن پسرتان که ربوده شده، انجام دهید تا سر دربیاورید چه اتفاقی برای او افتاده است. شما می‌جنگید، سطح خود را بالا می‌برید، آمار عملکرد خود را افزایش می‌دهید و تبدیل به همان فردی می‌شوید که برای بازگرداندن پسرتان باید باشید. این یکی هم از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی است.

بهترین بازی ها شبیه به جی تی ای کدام‌اند؟ بعد از GTA چی بازی کنیم؟
بخوانید

Kerbal Space Program (114 ساعت)

با توجه به این نکته این بازی واقعاً پایانی ندارد، این موضوع جای بحث است که آیا یک بازی مثل Kerbal Space Program را می‌توان طولانی یا کوتاه در نظر گرفت. در حالت شغلی، اجرای یک برنامه فضایی را برعهده دارید که در آن، موجودات سبز کوچکی را با استفاده از وسایل نقلیه‌ای که درست می‌کنید، به فضا می‌فرستید. تعداد نامحدودی قرارداد تصادفی هم وجود دارد که می‌توانید امضا کنید و انجام دهید.

با این حال، یک قرارداد وجود دارد که شما را موظف می‌کند تا چالش نهایی را به انجام برسانید. برای بعضی از گیمرها، این اساساً آخرین چالشی است که باید انجام دهید تا بتوانید ادعا کنید که بازی را برده‌اید. اما ما خیلی ساده ادعا می‌کنیم که این یکی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی است.

Skyrim: Special Edition (116 ساعت)

این بازی حماسی مشهور حدود 116 ساعت از وقت شما را پر می‌کند، اما تنها در صورتی که روی داستان اصلی و محتوای جانبی تمرکز کنید. انجام کارهای دیگری مانند ارتکاب جنایت می‌تواند به این زمان اضافه کند، اما صرف زمان برای تکمیل کل بازی می‌تواند بیش از 200 ساعت از شما زمان ببرد. تمام آن زمان را می‌توان با پرسه زدن در دنیای زیبای Skyrim، تماشای تعامل NPC با محیط، یا لذت بردن از گرافیک پیشرفته‌ای که Special Edition به بازی اصلی آورده است، سپری کرد. این تقریباً همان بازی محبوبی است که سال‌ها قبل منتشر شده بود، اما حالا ارائه و نسخه بهتری دارد. به همین خاطر در فهرست بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی جای مخصوص به خودش را دارد.

بهترین بازی های چند نفره کدام‌اند؟ فهرست بهترین بازی‌های دسته جمعی
بخوانید

Final Fantasy XIV (120 ساعت)

با وجود این که Final Fantasy XIV یک MMORPG است، دارای محتوای زیادی است که به داستان بازی مرتبط است. گیمرها می‌توانند انتظار داشته باشند که بازی پایه را در حدود 40 ساعت به پایان برسانند، سپس حدود 20 تا 30 ساعت برای هر یک از الحاقات بازی اضافه کنند. این بدان معنی است که شما باید انتظار داشته باشید که داستان اصلی را در حدود 120 تا 160 ساعت به پایان برسانید، البته بدون درنظر گرفتن کارهای انجام شده در بازی‌ها MMORPG.

با این حال، تمام این زمان با مناظر و صداهای زیبای بازی و تلاش‌های لذت‌بخش آن که آن را به یک MMO خوب تبدیل می‌کند، به خوبی سپری می‌شود. در حالی که گیمرها ممکن است مجبور شوند گاهی اوقات منتظر بمانند تا سرورها خلوت شوند (که این خودش در واقع گواهی بر محبوبیت بازی است)، ولی ورود به بازی ارزش این همه صبر کردن را دارد.

Library Of Ruina (122 ساعت)

در فهرست ما از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی، بازی Library Of Ruina  یک بازی منحصربه‌فرد است که در آن، کتابخانه‌ای را اداره می‌کنید. با این حال، به جای این که کتاب بدهید و قفسه‌های خود را مرتب کنید، با مهمانان ناخوانده خود مبارزه می‌کنید. به طور خاص، شما کتاب‌داران خود را کنترل می‌کنید که با مهمانان شما می‌جنگند. نبردها شامل بازی با ورق، تاس ریختن و مقدار زیادی استراتژی است.

نبردهای زیادی برای مشارکت‌کنندگان و مهمانان وجود دارد تا با هم مقابله کنند. به علاوه، تعداد زیادی صحنه داستانی طولانی هم وجود دارد. به همین دلیل است که داستان اصلی 122 ساعت به طول می‌انجامد.

بهترین بازی های اکشن کدام‌اند؟ | فهرست بهترین بازی‌های اکشن
بخوانید

Persona 5 Royal (125 ساعت)

این RPG شیک و مُد روز به شما کمک می‌کند تا به طور متوسط 125 ساعت وقت صرف کنید تا داستان اصلی و محتوای جانبی را به پایان برسانید و از موسیقی متن آن حسابی لذت ببرید. این ادیشن خاص، با اضافه کردن شخصیت‌ها، مکان‌ها و فعالیت‌های جدید، محتوای بیشتری را به Persona 5 می‌آورد که در جای خود، یک بازی طولانی‌ محسوب می‌شد. گفته می‌شود، گیمرهایی که عاشق Persona 5 اصلی بودند، Persona 5 Royal را حتی بیشتر دوست خواهند داشت. بهترین چیزها را از نسخه اصلی بازی می‌گیرد، جلوه‌های بصری و موسیقی آن را بهبود می‌بخشد، طرح داستان را گسترش داده و شخصیت‌های به‌یادماندنی جدیدی اضافه می‌کند و به شما امکان می‌دهد Persona 5 را دوباره تجربه کنید، اما خیلی خیلی بهتر.

The Witcher 3: Wild Hunt GOTY Edition (126 ساعت)

اگر فقط بر داستان اصلی و محتوای جانبی بازی تمرکز کنید، ماجراجویی‌های شما به عنوان گرالت اهل ریویا(Geralt of Rivia) می‌تواند در 126 ساعت به پایان برسد. با این حال، گیم پلی The Witcher 3: Wild Hunt GOTY Edition شامل دو بسته الحاقی بازی است. البته گیمرها می‌توانند زمان بیشتری را صرف جمع‌آوری زره‌ها و اسلحه‌ها یا بازی‌های کوچک برای گذراندن زمان کنند.

با این حال، شما واقعاً باید زمان زیادی را برای تصمیم‌گیری‌های مهم در بازی صرف کنید. هر تصمیم اصلی به پایان متفاوتی برای شخصیت‌های مختلف منجر می‌شود، نه فقط خود گرالت. این حماسه چندین پایان دارد، و این شما هستید که باید کشف کنید این پایان‌ها کدامند و چگونه می‌توانید به آنها برسید.

The Binding of Isaac (230 ساعت)

اجازه ندهید مستقل بودن بازی The Binding of Isaac شما را فریب بدهد. این بازی از بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی است، مخصوصاً وقتی تمام DLCها و به‌روز رسانی‌های آن را در نظر بگیرید. انجام داستان اصلی به تنهایی تقریباً 50 ساعت از شما زمان خواهد برد و این در صورتی است که در تیراندازی‌های با دو دست، خوب باشید. اگر این‌طور نیستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که 30 ساعت دیگر به لطف دفعات و تعداد مرگ‌تان به بازی ادامه دهید. اگر به دنبال یک مسابقه کامل هستید – یعنی می‌خواهید هر شخصیت، آیتم و پایان مخفی را به دست آورید – آن وقت همه این‌ها، زمان بازی را به بیش از 230 ساعت افزایش می‌دهد.

رتبه‌بندی بهترین بازی های شاهزاده پارسی | برترین‌های Prince of Persia
بخوانید

Animal Crossing: New Horizons (بیش از 360 ساعت)

بازی Animal Crossing: New Horizons ممکن است یک بازی ساده و معمولی به نظر برسد، اما محتوای زیادی برای لذت بردن گیمرها در خود دارد. کسانی که می‌خواهند کل بازی پایه را کامل کنند، باید انتظار داشته باشند تا 366 ساعت برای تجربه داستان اصلی و سایر محتوای جانبی بازی کنند. این زمان می‌تواند حتی بیشتر از این میزان هم طول بکشد، چون بازی دارای پشتیبانی گسترده‌ای است، از جمله از طرف خود شرکت نینتندو. حالا برای این مدت طولانی بازی چه کاری باید انجام دهید؟

در بسیاری از موارد، New Horizons شما را وادار می‌کند به دنبال منابع باشید، ابزارهایی را ایجاد کنید که می‌توانید از آنها برای ساخت و ساز استفاده کنید و باید این روند را تا زمانی که جزیره رؤیایی و دلخواه یا به عبارت بهتر بهشت خودتان را بسازید، تکرار کنید. شما همه این کارها را در حالی انجام می‌دهید که با همسایگان خود رابطه برقرار می‌کنید و از زندگی با ریتم آرام و کُندی که نینتندو برای شما فراهم کرده، لذت می‌برید. واقعاً این مدت زمان بالای 360 ساعت هم برای این بازی کم است و کافی نیست!

نظر شما درباره این فهرست چیست؟ کدام بازی مورد علاقه شماست و آیا بازی خاصی را از این فهرست جا انداخته‌ایم؟ برای‌مان بنویسید.

برای خواندن آخرین مطالب برترین بازی ها همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا