اسلایدشوبرترین هاپیشنهاد سردبیرچی بازی کنیم؟فهرست‌ها

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

طرفداران سری God of War طی سال‌ها شاهد استفاده از سلاح‌های جالب و قدرتمندی توسط کریتوس بوده‌اند. در این مقاله نگاهی به برترین سلاح های خدای جنگ می‌اندازیم.

سری بازی‌های ویدیویی God of War داستان کریتوس، یک ژنرال بی‌رحم و قدرتمند اسپارتی را روایت می‌کنند. او در سراسر جهان باستان سفر می‌کند و خدایان، تایتان‌ها، موجودات افسانه‌ای و غیره را می‌کشد. در سری بازی اصلی، کریتوس در یونان در برابر خدایان قرار گرفت، در حالی که ریبوت مجدد سری، او را در برابر موجودات و خدایان اساطیر نورس قرار داد.

کریتوس در تلاش انتقام‌‌جویانه خود علیه دشمنان‌اش، به سلاح‌های مناسب و کشنده‌ای نیاز دارد. هر نسخه اصلی در این سری، حداقل یک سلاح جدید را به بازیکن معرفی می‌کند که هرکدام، ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. با لیویتو و ادامه این مطلب و معرفی بهترین سلاح های خدای جنگ همراه باشید.

Blades of Chaos

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

در شروع سری، کریتوس Blades of Chaos افسانه‎‌ای را در اختیار دارد، یک جفت شمشیر کوتاه که به مچ دست او زنجیر شده است. زمانی که کریتوس در یک نبرد غیرممکن از خدای جنگ طلب کمک کرد، به خدمت‌گذار و سرباز ابدی او تبدیل شد و در همان نقطه، تیغه‌های آشوب را در اختیار گرفت. حالا بعد از گذشت چندین سال، این تیغه‌ها به بخش اصلی کل فرنچایز تبدیل شده‌اند و کریتوس را در سخت‌ترین نبردهایش همراهی می‌کنند.

به طور کلی، Blades of Chaos به دلیل تطبیق‌پذیری خود با جهان بازی و کریتوس، با اکثر سلاح‌های موجود در بازی‌های هک اند اسلش تفاوت دارند و به همین دلیل در فهرست بهترین سلاح های خدای جنگ قرار گرفته‌اند. کریتوس می‌تواند از آن‌ها برای کشیدن دشمنان به سمت خود استفاده کند، دشمنان را به در هوا بچرخاند و آن‌ها را مانند عروسک‌های پارچه‌ای به اطراف پرتاب کند. متصل بودن این تیغه‌ها به یک زنجیر، این فرصت را به کریتوس می‌دهد که بتواند انواع حملات دور و نزدیک را علیه دشمنان‌اش اجرا کند.

بهترین بازی های ماشینی کدام‌اند؟
بخوانید

The Leviathan Axe

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

در سافت ریبوت سری، کریتوس یونان باستان و تیغه‌های آشوب را پشت سر می‌گذارد و به میدگارد می‌رود، جایی که سلاح جدیدی به نام The Leviathan Axe را به دست می‌آورد. این سلاح توسط کوتوله‌هایی با نام بروک و سیندری ساخته شده‌اند و پس از مرگ همسرش Faye، به کریتوس رسید.

بسیاری در مورد جایگزین کردن سلاحی جدید با Blades of Chaos تردید داشتند، اما تبر The Leviathan ثابت کرد که جانشین شایسته‌ای برای تیغه‌های آشوب است. آغشته به جادوی یخ، کریتوس می‌تواند از آن برای نبردهای دور و نزدیک استفاده کند و هنگامی که آن را پرتاب می‌کند، می‌تواند آن را به صورت جادویی به سمت خود بازگرداند. در طول بازی، کریتوس همچنین از این تبر برای حل کردن پازل‌ها و باز کردن مسیرهای جدید استفاده می‌کند.

The Blade of Artemis

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

در اولین بازی God of War، کریتوس شمشیر آرتمیس را از الهه شکار در یونان باستان می‌گیرد تا از آن در تلاش بی‌پایان خود برای رسیدن به انتقام استفاده کند. بازیکنان بسته به شرایط داده شده، می‌توانند بین این سلاح و Blades of Chaos جابه‌جا شوند و تنوع بیشتری به گیم‌پلی بازی اضافه کنند.

این شمشیر سنگین، برد و تطبیق‌پذیری بسیار کمتری نسبت به Blades of Chaos دارد، اما استفاده از آن در هنگام مبارزه با سربازان مرده که کریتوس در مناطق مختلف با آن‌ها مواجه می‌شود، راضی‌کننده است. طرفداران هک اند اسلش‌های کلاسیک قطعا هنگام استفاده از این سلاح بزرگ و سنگین لذت خواهند برد.

The World Weapons

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

یکی از مکانیک‌هایی که در بازی God of War: Ascension معرفی شد، توانایی کریتوس در برداشتن سلاح‌هایی بود که توسط دشمنان در محیط رها می‌شد. این سلاح‌ها شامل شمشیر، نیزه و سپر می‌شوند که هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند.

شایعه: بازی God of War Ragnarok در ماه نوامبر منتشر می‌شود
بخوانید

بازی God of War: Ascension علاوه بر Blades of Chaos، سلاح ویژه دیگری برای کریتوس ندارد، اما «سلاح‌های محیطی» تقریبا این خلاء را جبران می‌کنند. در میانه نبرد، بازیکنان می‌توانند با سلاح یا مشت‌ خود به مبارزه ادامه دهند، یا می‌توانند همه چیز را با هم مخلوط کنند و چندین سلاح کاربردی و مختلف را در حین مبارزه از محیط بردارند.

Fists

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

کریتوس در درجه اول با یکی از سلاح‌های معروف و کاربردی خود مبارزه می‌کند، اما در برخی موارد، مجبور است از قدرت و مشت‌های خود استفاده کند. در بازی‌های قبلی، بازیکنان گه‌گاه می‌توانستند به صورت تن به تن و با دست‌های خالی بجنگند، اما این مهم فقط در لحظاتی امکان‌پذیر بود. این روند ادامه داشت تا زمانی که بازی God of War: Ascension در سال 2013، توانست این شیوه مبارزه را به صورت دائمی در گیم‌پلی بازی قرار دهد و چنین شد که مشت‌های کریتوس نیز در فهرست برترین سلاح های خدای جنگ قرار بگیرند..

یکی از اصلی‎‌ترین قسمت‌های هر بازی هک اند اسلش، زورآزمایی با سلاح است؛ با این حال، استفاده از مشت‌های کریتوس برای ضربه زدن به حریفان، به ویژه زمانی که او باید در مقابل Baldur قرار گیرد، روشی بسیار رضایت‌بخش و جذاب به حساب می‌آید.

Medusa’s Head

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

پس از اینکه کریتوس مدوسای افسانه‌ای را در یک نبرد حماسی شکست می‌دهد، تصمیم می‌گیرد سر او را نه به عنوان یک جایزه، بلکه به عنوان یک سلاح به دست بگیرد. در طول بازی، کریتوس می‌تواند از نگاه ترسناک و کشنده مدوسا برای تبدیل کردن دشمنان به سنگ استفاده کند و سپس، می‌تواند به راحتی آن‌ها را تکه تکه کند. در بازی بعدی، اگرچه کریتوس سر مدوسا را ​​از دست داد، اما سر قدرتمندتر Euryale را به دست آورد.

بهترین بازی‌ های زامبی که به شما اجازه می‌دهند نقش زامبی را بازی کنید
بخوانید

ممکن است بازیکنان در برخی از مواقع تمایلی به مبارزات معمولی با سلاح‌های کریتوس نداشته باشند، آن وقت است که می‌توانند به راحتی دشمنان خود را به سنگ تبدیل کرده و با یک ضربه تند و تیز، آن‌ها را نابود کنند.

The Nemean Cestus

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

همه سلاح‌های کریتوس شمشیر یا جادو نبودند. The Nemean Cestus یک جفت دستکش بزرگ است که در ابتدا توسط هرکول استفاده می‌شد، اما بلافاصله پس از تحمیل شکست به دستان کریتوس، آن‌ها را به خدای جنگ باخت. The Nemean Cestus اجازه حملات کوتاه برد و قدرتمند را به کریتوس می‌داد و او همچنین می توانست از آن‌ها برای شکستن یا تخریب مواد خاص یا ایجاد امواج ضربه‌ای کشنده استفاده کند.

اکثر سلاح‌هایی که کریتوس به دست می‌آورد، جزو خانواده شمشیرها و تبرها هستند، بنابراین استفاده از Nemean Cestus به عنوان یک گزینه قابل انتخاب، تنوع جدیدی را در گیم‌پلی اضافه می‌کند. متاسفانه، مانند بسیاری از سلاح‌های ثانویه که کریتوس در سفرهای خود به دست می‌آورد، The Nemean Cestus نمی‌تواند آن‌طور که باید و شاید بازیکنان را ترغیب کند؛ اما به دلیل یونیک بودن‌شان، این دستکش‌ها در فهرست برترین سلاح های خدای جنگ جا دارند.

The Draupnir Spear

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

در طول ماجراجویی‌های بازی God of War: Ragnarok، کریتوس اسلحه‌ای جادویی با توانایی‌های مختلف را با کشتن یک یک خدا به دست می‌آورد. کریتوس درجه اول، از این نیزه برای مبارزه با هایمدال و اودین استفاده می‌کند، اما در ماجراجویی‌هایش برای عبور از سرزمین‌های مختلف و رسیدن به مناطقی که قبلا غیرقابل دسترس بود نیز مفید است.

نیزه Draupnir سلاح بسیار سرگرم‌کننده‌ای است، اما متاسفانه آنچنان که شایسته است در خط داستانی اصلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. مشابه سلاح Blade of Olympus، هدف اصلی استفاده از آن شکست دادن یک خدا است، با این تفاوت که این نیزه به دلیل ایجاد تنوع و تاثیرگذاری در گیم‌پلی، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای خواندن راهنمای جامع بازی خدای جنگ رگناروک روی این لینک کلیک کنید.

بهترین بازی های پازل کدام‌اند؟ | فهرست بهترین بازی های پازل
بخوانید

The Claws of Hades

پس از اینکه کریتوس خدای دنیای زیرین با نام هیدیس را شکست داد، اسلحه او را که به The Claws of Hades یا پنجه‌های هیدیس معروف بود، در اختیار گرفت. چیزی که این سلاح را متمایز می‌کند، امکانات جادویی آن از جمله امکان احضار روح مردگان در حین نبرد است. با پیشرفت در بازی، بازیکن می‌تواند این سلاح و جادوی آن را ارتقا دهد؛ این کار به کریتوس کمک می‌کند که مسیر خود را در راه انتقام هموارتر کند.

سلاح Claws of Hades شبیه به Blades of Chaos است، اگرچه باید اذعان داشت که به اندازه آن قدرتمند نیست. با این حال، ضعف خود در قدرت را با قابلیت‌های جادویی جبران می‌کند. هر زمان که بازیکن از یکنواخت بودن مبارزات خسته می‌شود و تصمیم می‌گیرد که مبارزات را چالشی کند، می‌تواند از پنجه‌های هیدیس استفاده به عمل بیاورد.

The Army of Sparta

برترین سلاح های خدای جنگ کدام‌اند؟ فهرست بهترین سلاح‌ها در سری بازی God of War

کریتوس سلاح Blades of Exile (جایگزینی برای تیغه‌های آشوب) را در God of War III دریافت می‌کند. با وجود اینکه این تیغه‌ها تفاوت چندانی با سلاح‌های قبلی کریتوس ندارند، اما از یک حمله جادویی جالب با نام The Army of Sparta بهره‌مندند. با این حرکت، کریتوس می‌تواند ارواح سربازان اسپارتی سقوط کرده خود را احضار کند تا از او در یک چینش دفاعی حلقوی دفاع کنند.

ارتش اسپارتا با احضار روح Claws of Hades متفاوت است، زیرا علاوه بر ارائه محافظت، می‌تواند نقش تهاجمی کشنده‌ای هم داشته باشد. هنگامی که این جادو به طور کامل ارتقا داده می‌شود، بارانی از تیر و کمان هنگام استفاده از آن به پایین می‌آید تا آسیب بیشتری به دشمنان وارد کند.

بهترین بازی های بتل رویال | فهرست بهترین‌های Battle Royale
بخوانید

نظر شما درباره فهرست برترین سلاح های خدای جنگ چیست؟ سلاح مورد علاقه شما کدام است؟ برای‌مان بنویسید.

برای خواندن آخرین مطالب برترین بازی ها همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا