Esportsاخبار

تاریخ شروع لیگ ۲۰۲۳ Call of Duty اعلام شد

لیگ ۲۰۲۲ بازی Call of Duty رسماً در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ (۲۱ آگوست ۲۰۲۲ میلادی) به اتمام می‌رسد و لیگ ۲۰۲۳ آن در انتهای همان روز آغاز می‌شود.

به این ترتیب بازیکنان آزاد این لیگ که اختصاراً CDL نامیده می‌شود، می‌توانند از تاریخ ۳۱ مرداد قرارداد جدیدی را با هر تیمی امضا کنند. با شروع سال لیگ جدید تیم‌ها نیز می‌توانند کاوش خود را برای جذب بازیکنان جدید آغاز کرده و درخواست جا به جایی را به دفتر این لیگ ابلاغ کنند.

CDL پیش از شروع سال جدید لیگ به تیم‌ها و بازیکنان اجازه خواهد داد که درباره قراردادهای بالقوه گفت و گو کنند اما آن‌ها تا پیش از آغاز پنجره مجاز نقل و انتقالات قادر به ورود به هرگونه قرارداد و توافق رسمی نیستند. طبق قانون لیگ Call of Duty، حداقل زمان قرارداد یک سال و حداکثر زمان قرارداد، سه سال است.

افزون بر این، تیم‌ها موظف هستند حداقل ۵۵/۲۲۵ دلار آمریکا همراه با بیمه و مزایای بازنشستگی به هر بازیکن پرداخت کنند. تیم‌های لیگ Call of Duty باید حداقل ۵۰ درصد از درآمد خود را مستقیماً به بازیکنان پرداخت کنند اما پرداخت مبلغی فراتر از این مقدار هم مشکلی ندارد.

لیگ مورد بحث از حق و حقوق بازیکنانی که قراردادهای غیرتضمینی امضا کرده‌اند هم پشتیبانی و اطمینان حاصل می‌کند در صورتی که آن‌ها از کار در تیم خارج شوند، مبلغ کامل بازپرداخت به آن‌ها پرداخت شود.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های دفترچه قوانین لیگ سال پیش‌رو، زبان مورد استفاده حول توسعه آن خارج از لیگ است. یکی از اهداف اصلی این قوانین گسترش اکوسیستم این سری بازی خارج از فضای لیک در نظر گرفته می‌شود.

همه رویدادهای مهم eSports را بشناسید
بخوانید

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که Call of Duty باید از لیگ اصلی خود حمایت کند ولی این می‌تواند قدمی در مسیر صحیح در نظر گرفته شود؛ پیش‌تر کاربران و بازیکنان گله‌های بسیاری درباره شرایط صحنه Challengers این لیگ داشتند اما ظاهراً لیگ Call of Duty به دنبال سرمایه‌گذاری روی نسخه‌های جانبی و فرعی این رقابت‌هاست.

کاربران به زودی در تاریخ ۶ آبان می‌توانند به تجربه Call of Duty: Modern Warfare II مشغول شوند ولی این لیگ فرصتی را فراهم می‌آورد تا بینندگان رقابت‌ها به کدهای نسخه بتای آن دست یابند.

برای خواندن آخرین اخبار بازی با مجله لیویتو همراه باشید.

منبع: Dot Esports

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام پوریا
      ممنون که مطلب‌مون رو خوندی. به‌زودی یک مطلب درباره این سوالت منتشر میکنیم.
      ولی الان به‌طور خلاصه بخوام بگم، یکی از ساده‌ترین راه‌های شرکت توی مسابقات هر بازی و شناخته شدن توی حوزه رقابت‌های حرفه‌ای اونها، بازی کردن توی قسمت Ranked هست و تلاش برای تصاحب کردن بهترین رنک‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا