Esportsاخبار

مسابقات LoL Worlds 2023 رکورد پربیننده‌ترین تورنمنت ورزش‌های الکترونیکی تمام دوران را شکست

لیگ Worlds 2023 هنوز یک لیگ عظیم در ورزش‌های الکترونیکی باقی مانده است، امری که اوایل امروز در فینال‌های جهانی ۲۰۲۳ مشخص شد، و طی آن T1 جام را بالای سر برد و Faker برای چهارمین بار قهرمان جهان شد. بر اساس نمودار Esports، با افزایش کنجکاوی‌ها در مورد احتمال صعود دوباره Faker و T1 به اوج، پخش این مسابقات هم رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت کرد و به حداکثر 6.4 میلیون بیننده همزمان رسید و به پربیننده‌ترین مسابقات ورزش‌های الکترونیک در تمام دوران تبدیل شد.

Worlds نه تنها رکورد بیشترین بیننده مسابقات Esports را شکست، بلکه سه پخش جداگانه (کره‌ای، انگلیسی و ویتنامی) هم در اولین مسابقه فینال رکوردها را شکستند. این یک دست‌آورد باورنکردنی است و احتمالاً باعث خواهد شد که سایر مسابقات ورزش‌های الکترونیکی بیشتر تلاش کنند تا با تعداد عظیمی که برای League of Legends جمع آوری شده است، رقابت کنند.

برای این که مقیاسی در دست داشته باشید، باید گفت پربیننده‌ترین CS:GO Major، PGL در استکهلم 2021، به اوج 2.7 میلیون بیننده رسیده بود، در حالی که مسابقات قهرمانی لیگ Call of Duty در اوایل سال جاری به اوج خود با کمتر از 300000 نفر رسید که یک عدد خوب و مثبت برای FPS esport به خودی خود است.

Worlds 2023 قدرت خود را نه تنها به عنوان یک رویداد ورزش‌های الکترونیکی، بلکه برای League of Legends به عنوان یک بازی ویدیویی نشان داد که همچنان به عنوان یک بازی قدیمی ورزش‌های الکترونیکی در صدر قرار دارد. اعداد بینندگان آن ثابت می‌کند که League of Legends ممکن است هرگز دچار افول و خاموشی نشود و با تماشاگرانی مثل این، به راحتی می‌توان فهمید که چرا چنین فکری به ذهن همه ناظران و تحلیل‌گران خطور می‌کند.

بازدید استریم‌های VALORANT در Twitch از دیگر شوترهای اول شخص پیشی گرفت
بخوانید

عملکرد چشمگیر T1 جایگاه آنها را به عنوان قهرمان جهان مستحکم کرد و این مسابقات یک بار دیگر ثابت کرد که پادشاه لیگ‌ها است و همچنان تعداد بینندگان‌اش در حال افزایش است. آیا ممکن است بازی دیگری به میدان بیاید و League of Legends را از تخت پادشاهی‌اش دور کند؟ فقط زمان مشخص خواهد کرد، اما Worlds 2023 گواهی واقعی بر 14 سال تسلط این بازی در دنیای ورزش‌های الکترونیکی است.

برای خواندن آخرین اخبار بازی همراه لیویتو باشید.


منبع: dotesports

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا