اختصاصی لیویتواستریمرشواسلایدشوپیشنهاد سردبیر

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

استریمر خواب به افرادی گفته می‌شود که خوابیدن خود را به‌صورت زنده روی پلتفرم‌هایی چون توییچ (Twitch)، یوتیوب (YouTube) یا تیک تاک (TikTok) پخش می‌کنند. اگرچه توییچ درگذشته اجازه این کار را نمی‌داد، اما در سال ۲۰۲۱ قوانین آن‌ها تغییر کرد و استریمرها دوباره توانستند خوابیدن خود را استریم کنند. این موضوع باعث گسترش استریمر‌های خواب شد و افراد زیادی به کسب درآمد از این راه پرداختند. در این مطلب قصد داریم درمورد استریم خواب و دلایل محبوبیت آن صحبت کنیم. پس اگر می‌خواهید با معروف‌ترین استریمرهای خواب و درآمد آن‌ها از این کار آشنا شوید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه استریم خواب

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

با این که دسته‌بندی استریم خواب در چند سال اخیر به شهرت رسیده، اما پدیده جدیدی نیست. استریم خواب از اویل دهه ۲۰۰۰ وجود داشته، جایی که برنامه‌های تلویزیونی مثل Big Brother به بینندگان خود اجازه می‌دادند خوابیدن دو هم‌اتاقی را به‌صورت زنده تماشا کنند. همچنین در سال ۲۰۰۴، گالری ملی پرتره (National Portrait Gallery) در لندن یک ویدیو یک‌ساعته از خوابیدن فوتبالیست معروف دیوید بکهام (David Beckham) را پخش کرد.

در حال حاضر دو نوع استریمر خواب داریم؛ بعضی از استریمرها به‌راحتی در تخت خود می‌خوابند و برخی هم با اضافه‌کردن گزینه‌های تعاملی خوابیدن را به یک چالش تبدیل می‌کنند. در نوع دوم، بینندگان می‌توانند با دونیت (Donate) کردن پول یا سابسکرایبر گزینه‌هایی مثل صدای بلند، نور زیاد یا حتی شوک الکتریکی را فعال کنند تا استریمر از خواب بیدار شود. این نوع استریم خواب یک روش مؤثر برای تولید ویدیوهای یوتیوب یا تیک‌تاک است و بینندگان زیادی را جذب می‌کند.

آموزش ساخت لینک دونیت | چگونه لینک دونیت بسازیم؟
بخوانید

دلیل محبوبیت استریم خواب چیست؟

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

همان‌طور که گفتیم، استریم‌های خواب محبوبیت بالایی دارند و بینندگان زیادی را به خود جذب می‌کنند. برخی از دلایل مردم برای تماشای خوابیدن استریمرها عبارت‌اند از:

کنجکاوی: بعضی از مردم دوست دارند بدانند اینفلوئنسرهای موردعلاقه‌شان چگونه می‌خوابند، در مورد چه چیزی خواب می‌بینند یا چگونه به چیزهای مختلف واکنش نشان می‌دهند.

سرگرمی: بعضی استریم‌ها ویژگی‌های تعاملی دارند و به بینندگان اجازه می‌دهند با دونیت کردن پول یا سابسکرایبر خواب استریمرها را به هم بزنند. بسیاری از مردم این استریم‌ها را مانند یک بازی در نظر می‌گیرند که هدف آن بیدار نگه‌داشتن استریمرهاست. به همین دلیل، آن‌ها حاضرند پول زیادی برای شوخی‌کردن با اینفلوئنسرهای موردعلاقه‌شان بپردازند. به‌علاوه، واکنش این استریمرها به شوخی‌های هواداران بسیار خنده‌دار و سرگرم‌کننده است. تنها کافی سری به یوتیوب بزنید تا ده‌ها کلیپ خنده‌دار از استریمرهای خواب پیدا کنید.

ارتباط: بعضی از بینندگان احساس صمیمیت یا همراهی نسبت به استریمرها دارند و از تماشای آن‌ها لذت می‌برند. اگرچه این دلیل کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما باتوجه‌به رابطه نزدیک بعضی از استریمرها با بینندگان‌شان کاملاً قابل‌درک است.

آرامش: بعضی از مردم از استریم‌های خواب به‌عنوان صدای پس‌زمینه استفاده می‌کنند تا راحت‌تر بخوابند.

معروف‌ترین استریمرهای خواب چه کسانی هستند؟

امروزه استریمرهای زیادی وجود دارند که خوابیدن خود را برای طرفداران‌شان استریم می‌کنند. اگرچه هرکدام از این استریمرها روشی متفاوت برای جذب مخاطبان دارند، اما محتوای همه آن‌ها سرگرم‌کننده است. در این قسمت می‌خواهیم بعضی از معروف‌ترین استریمرهای خواب را به شما معرفی کنیم.

Asian Andy

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!
اندی آسیایی یک استریمر خواب معروف

اندی آسیایی (Asian Andy) یکی از اولین استریمرهای خواب در یوتیوب است و جزو پیشگامان این نوع محتوا به‌حساب می‌آید! استریم‌های خواب اندی از نوع تعاملی هستند و به بینندگان اجازه می‌دهند صداهای مختلفی مثل زنگ و آژیر را پخش کنند. هواداران اندی این استریم‌ها را مانند یک مسابقه می‌بینند و برای اذیت‌کردن او با یکدیگر رقابت می‌کنند. به همین دلیل، او یکی از موفق‌ترین استریمرهای خواب است و درآمد بالایی دارد. جالب است بدانید اولین استریم خواب اندی به طور تصادفی در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، جایی که او پس از مصرف مواد مخدر در مقابل دوربین از هوش رفت.

کوچ استریمرهای مطرح از توییچ به پلتفرم تازه‌تاسیس Kick
بخوانید

Ludwig

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

لودویگ آگرن (Ludwig Ahgren) یک استریمر توییچ است که در ماه مارس ۲۰۲۳ یک ماراتون استریم با عنوان “Subathon” برگزار کرد. در این ماراتون، لودیگ به‌ازای هر سابسکرایبر جدید مدت استریم خود را ۱۰ ثانیه افزایش می‌داد. این حرکت لودویگ مورد استقبال بینندگان قرار گرفت و او به مدت ۳۱ روز تمام قسمت‌های زندگی شخصی خود مثل خوابیدن را به طور زنده پخش کرد. لودویگ با این استریم به شهرت زیادی رسید و رکورد بیشترین سابسکرایبر توییچ را شکست.

Amouranth

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

کیتلین سیراگوسا (Kaitlyn Siragusa) یا همان Amouranth یکی از مشهورترین استریمرهای زن جهان است. برخلاف دیگر استریمرها، او علاقه‌ای زیادی به بازی‌کردن ندارد و بیشتر استریم‌هایش در دسته‌بندی‌های ASMR یا استریم خواب هستند. اگرچه استریم‌های خواب Amouranth هیچ گزینه تعاملی ندارند، اما باز هم بینندگان زیادی را جذب می‌کنند! او یکی از موفق‌ترین استریمرهای خواب است و پول زیادی طریق کمک‌های مالی، سابسکرایبر و اسپانسرها به دست می‌آورد.

Ishowspeed

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

اسپید یک یوتیوبر جوان و بااستعداد است که با ویدیوهای خنده‌دار و سرگرم‌کننده‌اش شناخته می‌شود. با این که بیشتر استریم‌های اسپید در مورد بازی‌هایی چون فیفا، GTA V و فورتنایت هستند، اما او به استریم خواب هم علاقه دارد. او در این استریم‌ها به بینندگان‌اش اجازه می‌دهد کلیپ‌های مختلف را با صدای بلند پخش کنند. استریم‌های خواب اسپید معمولاً خنده‌دار و پرهرج‌ومرج هستند، زیرا طرفداران‌اش سعی می‌کنند با پخش‌کردن صداهای گوش‌خراش و ترسناک او را اذیت کنند.

Kai Cenat

کای سنات یکی از دیگر یوتیوبرهای مشهور است که در مارس ۲۰۲۳ یک ماه از زندگی خود را به طور کامل استریم کرد. این استریم شامل همه فعالیت‌های روزانه کای بود؛ از غذاخوردن و حمام رفتن گرفته تا خوابیدن. او در طی این استریم بیش از یک میلیون مشترک را به کانال خود جذب کرد و ده‌ها هزار دلار پول به دست آورد. اگرچه کای سنات به توییچ مهاجرت کرده و بیشتر در این پلتفرم استریم می‌کند، اما هنوز هم به استریم خواب علاقه دارد. استریم‌های خواب کای سنات پر از لحظات خنده‌دار هستند، زیرا او استریم را به دست هواداران‌اش می‌سپارد.

قابلیت‌های جدید استریم در لیویتو، استریمی آسوده‌تر برای استریمرها به ارمغان می‌آورد
بخوانید

درآمد یک استریمر خواب چقدر است؟

اگرچه درآمد دقیق استریمرهای خواب مشخص نیست، اما می‌دانیم که آن‌ها پول زیادی از این کار به دست می‌آورند. برای مثال، اندی آسیایی در یکی از استریم‌های خواب خود چیزی حدود ۱۶ هزار دلار به دست آورد. علاوه بر این، یکی از معروف‌ترین استریمرهای خواب یعنی Amouranth در مصاحبه با پادکست The Iced Coffee درمورد درآمد بالای استریم خواب صحبت کرد.

Amouranth گفت: «اگه فقط توییچ رو حساب کنیم، درآمد استریم خواب به چند هزار دلار می‌رسه، اما وقتی من خواب هستم اونها (بینندگان) روی لینک‌های استریم کلیک می‌کنن و به صفحات دیگه من جذب میشن. پس با احتساب همه چیز، درآمد استریم خواب ممکنه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار باشه.»

استریمر خواب | استریم موقع خواب یعنی چه؟!

مشکلات استریم خواب

با این که استریم خواب یک راه مفید برای جذب مخاطب و کسب درآمد است، اما خطرات و چالش‌های مختلفی هم دارد. بعضی از مشکلات استریم خواب عبارت‌اند از:

حریم خصوصی: اگر می‌خواهید سراغ استریم خواب بروید، باید مراقب حریم خصوصی خود باشید. این استریم‌ها می‌توانند اطلاعات مهمی چون محل زندگی، هویت یا عادت‌های شما را در اختیار افراد غریبه بگذارند. علاوه بر این، شما ممکن است مورد اذیت و آزار قرار بگیرید.

سلامتی: بعضی از استریمرهای خواب به‌خاطر وقفه‌ها و اختلالات مداوم در خوابیدن‌شان از کم‌خوابی، بی‌خوابی و استرس رنج می‌برند.

مشکلات اخلاقی: بعضی استریمرها با تظاهر به خواب، ایجاد سناریوها ساختی یا اغراق در واکنش‌هایشان بینندگان خود را گول می‌زنند تا پول بیشتری دریافت کنند. بعض از استریمرها هم با پخش محتوای نامناسب قوانین پلتفرم‌ها را نقض می‌کنند. اگر می‌خواهید به یک استریمر خواب تبدیل شوید، حتماً به قوانین هر پلتفرم برای این نوع محتوا توجه کنید.

اولین استریمر جهان چه کسی بود؟
بخوانید

به‌طور کلی، استریم خواب یک روش جالب و پول‌ساز برای جذب مخاطب است که تأثیر تکنولوژی بر سبک زندگی انسان‌ها را نشان می‌دهد. اگرچه این نوع محتوا طرفداران زیادی دارد، اما مشکلات مختلفی را در مقابل استریمرها قرار می‌دهد. امیدواریم که این مطلب اطلاعات کاملی درمورد استریم خواب و ویژگی‌های آن به شما داده باشد. شما همچنین می‌توانید سوالات و نظرات خود درمورد این پدیده جنجالی را با ما به اشتراک بگذارید.

برای خواندن آخرین مطالب استریم همراه مجله لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا