اخبار

انحصار بالقوه استارفیلد برای PS5، مایکروسافت را بر آن داشت تا Bethesda را خریداری کند

در طول جلسه دفاعیه مایکروسافت علیه کمیسیون تجارت فدرال، فیل اسپنسر، رئیس Xbox، فاش کرد که یکی از دلایل اصلی خرید شرکت Zenimax – سهام‌دار عمدۀ Bethesda – این واقعیت است که Starfield ممکن است به عنوان یک محصول انحصاری PS5 نهایی شود.

به گزارش The Verge، اسپنسر گفت : «زمانی که ما ZeniMax را خریداری کردیم، یکی از انگیزه‌های آن خرید این بود که سونی قراردادی درباره Deathloop و Ghostwire به امضاء رسانده بود تا مبلغی به Bethesda بپردازد تا آن بازی‌ها را برای Xbox ارسال نکند».

بنابراین در مورد استارفیلد وقتی شنیدیم که استارفیلد به طور بالقوه از Xbox نیز صرف‌نظر می‌کند، نمی‌توانیم در جایگاهی به عنوان یک کنسول رده سومی باشیم که از مالکیت محتوای خود عقب‌تر است، بنابراین مجبوریم محتوا را تضمین کنیم تا در کسب و کار باقی بمانیم.

فیل اسپنسر

اسپنسر استدلال می‌کند که استراتژی مایکروسافت برای خرید شرکت‌هایی مانند Bethesda راهی برای حفظ رقابت‌پذیری در بازار در برابر سونی است، در برابر شرکتی که در گذشته برای انحصار عناوینی مانند Deathloop و Ghostwire Tokyo پول پرداخت کرده است.

اسپنسر همچنین از اظهارنظر در مورد این که آیا بازی بعدی در فرنچایز Elder Scrolls انحصاری Xbox خواهد بود یا اینکه شاهد عرضه چند پلتفرم خواهد بود، خودداری کرده است. او به این واقعیت اشاره کرد که بازی مذکور هنوز برای اظهارنظر در مورد پلتفرم‌هایی که قرار است برای آنها عرضه شود؛ بسیار دور است. FTC از خرید قبلی Bethesda توسط مایکروسافت و نحوه تبدیل بازی‌های چند پلتفرمی به انحصاری Xbox به عنوان مدرکی مبنی بر این که نباید اجازه خرید Activision Blizzard را داشته باشد، استفاده کرده است.

شایعه: بازی Starfield ممکن است در تیر ماه عرضه شود
بخوانید

برای خواندن آخرین اخبار بازی همراه لیویتو باشید.

منبع: gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا