اخبار

مایکروسافت سری Call of Duty را مهم و ارزشمند نمی‌داند!

مایکروسافت برای پاسخ به اظهارات سازمان رقابت بازار در بریتانیا، بیانیه‌ای منتشر کرد که تعجب گیمرها و طرفداران سری Call of Duty را برانگیخت.

مایکروسافت در یک سند قانونی که اوایل این هفته منتشر شد، گفت:

نه اکتیویژن (Activision) و نه بازی‌های آن «به اندازه کافی مهم» نیستند تا بازار بازی در بریتانیا را بی‌ثبات کنند.

شرکت آمریکایی این بیانیه را در پاسخ به تحقیقات سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) منتشر کرد. در اوایل سال جاری، CMA بریتانیا تحقیقی در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط شرکت مایکروسافت آغاز کرد. در ماه سپتامبر، CMA اعلام کرد که خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت ممکن است روی سونی تاثیر بگذارد. در پاسخ مایکروسافت به CMA، این شرکت با ارائه داده‌ها و آمارهای اکتیویژن، این ادعا را رد می‌کند و حتی ادعا می‌کند که بازی‌های این شرکت به اندازه کافی برای شکست دادن رقبای خود در بازار مهم نیستند.

اولین حکم از CMA می‌گوید که فروش اکتیویژن به مایکروسافت ممکن است منجر به کاهش قابل توجه رقابت بازارهای بریتانیا شود. با این حال، در پاسخ به این بیانیه، مایکروسافت سند کاملی را منتشر کرد که به نظر می‌رسد این ادعاها را رد می‌کند. این بیانیه از اشاره به سهم‌های محدود اکتیویژن و قدرت جزئی Call of Duty در بازار شروع می‌شود. عناوین اکتیویژن در طول سال‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، اما میلیون‌ها گیمر کنسولی در سراسر جهان تنها 10 تا 20 درصد کل بازار را تشکیل می‌دهند. مایکروسافت گفت:

حتی با تمرکز محدود روی ژانر تیراندازی، اکتیویژن قدرت لازم برای سلب‌کردن بازاریان را نخواهد داشت و این ژانر کمتر از یک چهارم درآمد فروش نرم‌افزار در کنسول‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

مایکروسافت فرنچایز قدیمی و محبوب Call of Duty را با استفاده از اعداد و ارقام هوشمندانه خود زیر سوال برد و گفت که در صنعت بازی منحصر به فرد نیست. این شرکت تنها چند نمونه نام برد که عملکرد ضعیف سری در بازار را نشان می‌دهد و اذعان کرد که این فرنچایز در یک سری معیارها از جمله امتیازات متاکریتیک، نظرسنجی‌های کاربران پلی‌ استیشن و عدم محبوبیت آن در رسانه‌های اجتماعی، از مقبولیت خوبی برخوردار نیست. در بخشی از متن بیانیه علیه مایکروسافت آمده است:

حتی اگر مایکروسافت بخواهد Call of Duty را از روی پلی‌ استیشن کنار بگذارد یا آن را محدود کند، شما باید باور کنید که سونی جایگاه خود را به عنوان رهبر بازار برای بیش از دو دهه از دست می‌دهد.

در این سند آمده است که رقابت به طور قابل ملاحظه‌ای محدود است و قابل قبول نیست. با این حال، کوچک‌سازی Call of Duty تنها به بازی‌های سری ختم نشد. مایکروسافت در سند خود اعلام کرد که اکثر گیمرهای کنسولی، Call of Duty را بازی نمی‌کنند و اضافه کرد که خود بازی فقط بخش کوچکی از تقاضای مصرف‌کنندگان است.

تعدادی از گیمرها از مایکروسافت بابت خرید اکتیویژن شکایت کردند
بخوانید

علاوه بر این، طبق گفته مایکروسافت، گیمرهای Call of Duty در مقایسه با سایر گیمرها که طرفدار فرنچایزهای دیگر هستند، ویژگی منحصر به فرد و خاصی ندارند. مایکروسافت همچنین گفت که اکتیویژن با این ادغام، دوباره متولد خواهد شد و یکه‌تاز بازار نخواهد بود. CMA اکنون باید سند منتشر شده توسط مایکروسافت را در مرحله دوم تحقیقات خود بررسی کند.

برای خواندن آخرین اخبار بازی همراه لیویتو باشید.

منبع: Dotesports

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا