اختصاصی لیویتواسلایدشوپیشنهاد سردبیرچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر

شاید با شنیدن نام بازی MultiVersus به‌یاد بازی‌هایی مثل Smash Bros بیافتید، اما سازندگان این بازی به‌قدر کافی تلاش کرده‌اند تا با مبارزات خلاقانه، استفاده از کاراکترهای پرطرفدار و طراحی المان‌های منحصر به فرد، تجربه بازی MultiVersus را متفاوت از هر اثر مشابهی به گیمرها تقدیم کنند. در ادامه با راهنمای بازی MultiVersus با مجله لیویتو همراه باشید.

مفهوم اصلی بازی اما یکسان است؛ یکی از شخصیت‌ها را از بین لیست بلند و بالای کاراکترها برگزینید، حریف‌تان را انتخاب کنید و او را در میدان نبرد دوبعدی با ضربات و مهارت‌های منحصر به فرد خود شکست دهید. درحالی که جذابیت دیدن کاراکتر‌هایی مثل آریا استارک (Arya Stark) و شگی (Shaggy) که هیچ‌وقت قرار نبوده در دنیایی با یک‌دیگر تعامل داشته باشند زیاد است. اما بازی MultiVersus عمیق‌تر از تنها میدان مبارزه‌ای برای این شخصیت‌ها به‌شمار می‌رود.

برخلاف همه بازی‌های Smash، بازی MultiVersus سعی می‌کند تا بیش‌تر از بازیکنان معمولی و غیرحرفه‌ای، روی گیمرهای حرفه‌ای و عاشقان بازی‌های دشوار تمرکز کند. کنترل‌های بازی به‌ اندازه کافی ساده است تا تجربه‌ای سرگرم‌کننده را برای کسانی که کم‌تر مایل به روبه‌رو شدن با چالش‌های سخت هستند فراهم کند. اما گیم‌پلی این بازی توانایی افزودن چالش‌های بیش‌تر را دارد.

در ادامه مطلب راهنمای بازی MultiVersus سعی می‌کنیم تا اطلاعات کاربردی جالبی را برای کسانی که تازه به‌پای تجربه این عنوان نشسته‌اند بازگو کنیم.

فنون اصلی کاراکتر خود را بیاموزید

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر

اولین قدم در یادگیری و بهترین شدن در یک بازی مبارزه‌ای (Fighting)، یادگیری مهارت‌های اصلی کاراکتر دلخواه‌تان است. در بازی MultiVersus تمام شخصیت‌ها از یک سیستم حرکتی و رزمی پیش‌فرض بهرمند شده‌اند؛ حمله‌های معمولی و سهمگین، جاخالی و پرش. با این‌حال، قدرت هرکدام از حمله‌های معمولی و سهمگین می‌توانند بسته به این‌که کدام جهت را هدف گرفته‌اید متغیر باشند. گاهی جهت‌گیری باعث می‌شود تا کاراکتر‌تان به‌جای حمله به حریف، آیتمی را به‌سمت او پرتاب کند.

راهنمای بازی Tekken 8 | ترفندهایی برای بهتر بازی کردن تیکن ۸
بخوانید

سعی کنید تا قبل از ورود به بازی، تمام فن و فنون کاراکتر انتخابی خود را از دیدگان‌تان رد کنید تا قادر به استفاده درست از قابلیت‌ها و حرکت‌های ترکیبی او باشید. برخی از ضربه‌های سنگین بازی می‌توانند ضربات ذخیره‌ای یا به اصطلاح شارژی باشند؛ به‌طوری که می‌توانید با نگه داشتن همان دکمه خاص دسته بازی و پر شدن نوار بالای سر کاراکتر، یک ضربه سنگین را به حریف خود وارد کنید. اما در نظر داشته باشید که هنگام پر شدن این نوار، شخصیت شما به حملات دشمن‌اش آسیب پذیر خواهد شد.

همه کاراکتر‌ها می‌توانند بپرند یا جاخالی دهند، اما تفاوت‌هایی در ارتفاع و بهبود دارند؛ شما می‌توانید قبل از برخورد به زمین دو بار بپرید یا جاخالی دهید. پرش باعث می‌شود تا سریع‌تر از آسیب ضربات حریف خود دوری کنید و جاخالی دادن می‌تواند به‌طور کل جلوی آسیب دیدن‌تان را بگیرد.

تک بعدی نباشید

حملات معمولی می‌توانند به‌راحتی تبدیل به کمبو‌ها یا ضربات ترکیبی شوند؛ پس می‌توانید به‌راحتی هر ضربه‌ای را به یک موج خطرناک تغییر دهید. اما در بازی MultiVersus تکرار حرکات تنها برای زمان کوتاهی امکان‌پذیر است و سیستم بازی به‌صورت خودکار، از مقدار آسیب ضربات شما می‌کاهد. این‌گونه دیگر بازیکنان نمی‌توانند با تکرار یک ضربه برای مدت طولانی حریفان‌شان را شکست دهند. هنگامی که این محدودیت برای شما فعال شود، عبارتی به‌نام attack decay روی صفحه ظاهر می‌شود. این یکی از مهم‌ترین نکاتی بود که در راهنمای بازی MultiVersus به آن اشاره کردیم.

کلاس‌های کاراکتر‌ها را بشناسید

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر

یکی از کلیدی‌ترین نکاتی که نمی‌توانیم در راهنمای بازی MultiVersus چشم بر آن‌ها ببندیم، جایگاه شخصیت‌ها و کلاس‌‌شان نام دارد. هرکدام از کاراکترها نقشی را در گیم‌پلی و مبارزات بازی ایفا می‌کنند؛ تانک (Tank)، ساپورت (Support)، بروزرها (Bruisers) و قاتلان (Assassins).

راهنمای بازی رد فال : 10 نکته و ترفندی که باید در ذهن داشته باشید
بخوانید

شخصیت‌هایی که در کلاس تانک قرار دارند، سخت‌ترین نبرد‌ها را برای شکست‌شان می‌طلبند و برای حملات از نزدیک ساخته شده‌اند؛ کاراکتر‌های ساپورت، ترکیبی از حملات و حمایت از هم‌تیمی خود را اجرا می‌کنند. این‌که هرکدام از آن‌ها چگونه به هم‌تیمی خویش کمک‌رسانی می‌کنند متفاوت است و بهتر است روش هر شخصیت را از بر باشید.

بروزر‌ها نسخه‌ای قدرتمند‌تر از تانک‌ها هستند، اما شکست دادن‌ آن‌ها ساده‌تر از گروه دوم است. بروزر‌ها بیش‌تر شخصیت‌هایی هستند که می‌توانند در همه‌حال خوب عمل کنند، اما نه عالی.

قاتلان یا اساسین‌ها مبارزانی قدرتمند با ضربات کشنده، اما دارای سطح سلامتی پایین هستند؛ بهتر است قبل از انتخاب آن‌ها، دانش بهتری نسبت به هرکدام کسب کنید. شاید بهتر باشد که به سریع‌ترین شکل ممکن به حریفان خود ضربه بزنید و از دامنه حملات آن‌ها دور شوید.

قهرمانی را انتخاب کرده و ارتقا دهید

باز هم برخلاف بازی Smash Bros، این عنوان یک سیستم پیشرفت کاراکتر را طراحی کرده است؛ همه شخصیت‌ها ابتدا در لول یا سطح ۱ قرار دارند و با انتخاب قهرمان مورد نظر خود از همان ابتدا، می‌توانید XP‌های بیش‌تری جمع‌آوری کنید و هر بار کاراکتر خود را ارتقا دهید. فهرست شخصیت‌های بازی تقریبا بزرگ است و به‌زودی قرار است قهرمانان بیش‌تری به بازی اضافه شوند.

اما باید از شروع بازی شخصیتی را انتخاب و امتیازات و فنون آن‌ها را به‌مرور آزادسازی کنید؛ این‌گونه به‌خوبی با او و عملکردش آشنا خواهید. هنگامی که قهرمان‌تان به سطح ۹ می‌رسد، شما حالا قابلیت تمرین و ساخت مهارت‌های جدید را خواهد داشت. این به‌دین شکل است که شما با پرداخت کمی طلا در بازی، می‌توانید مهارت‌هایی که کاراکتری دیگر می‌آموزد را یاد بگیرید. اما اگر آن مهارت را قبلا برای قهرمانی دیگر خریداری کرده باشید، تخفیفی به‌منظور خرید دوباره آن مهارت برای کاراکتر جدیدتان اعمال خواهد شد.

راهنمای بازی مورتال کمبت ۱ | راهنمای جامع Mortal Kombat 1
بخوانید

یک تیم قدرتمند تشکیل دهید

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر

یکی دیگر از المان‌هایی که بازی MultiVersus را از آثار مشابه جدا کرده، قابلیت اجرا بازی به‌صورت دونفره است. ابتدا قرار بود تا این بازی تنها برای مبارزات تیمی دونفره طراحی شود؛ اما سازندگان ترجیح دادند این نوع مبارزات را تنها در یکی از حالت‌های اصلی بازی بگنجانند.

شما قادر خواهید بود تا از کلاس‌های دلخواه‌تان، دو کاراکتر متفاوت را انتخاب و از آن‌ها به‌عنوان مکمل یک‌دیگر استفاده کنید. کلاس ساپورت می‌تواند بهترین انتخاب شما در این حالت باشد، اما پیشنهاد می‌کنیم کاراکتر‌های انتخابی‌تان را از دو کلاس مختلف برگزینید.

از انجام حرکت‌های خاص نترسید

راهنمای بازی MultiVersus | نکاتی مهم برای تجربه‌ای وصف‌ناپذیر

مکانیک‌های سطح بالا در بازی MultiVersus هم وجود دارند و با این‌که استفاده از آن‌ها کمی خطر آفرین است، بسیاری از گیمرها از به‌کار گیری آن‌ها واهمه دارند. در بخش‌های بالاتر راهنمای بازی MultiVersus گفتیم که شما قابلیت استفاده دوگانه از مکانیک‌های جاخالی و پرش را دارید. اما هم‌چنین می‌توانید از ویژگی خاصی استفاده کنید که شما را برای مدتی در هوا معلق نگه می‌دارد.

این ویژگی به‌تنهایی، لیست بلندی از حرکات و فنون را برای بازیکن فعال می‌کند و شما قادر خواهید بود تا در زمان محدودی که درحال پرواز هستید، از آن‌ها بهرمند شوید. اگر این قابلیت کافی نبود، شما می‌توانید از قابلیت پرش‌های دیواری هم استفاده زیادی داشته باشید؛ ویژگی پرش‌‌های دیواری هیچ محدودیتی ندارد، اما می‌تواند فرصت بزرگی برای حریفان شما باشد تا به قهرمان‌تان آسیب بزنند.

در مقاله راهنمای بازی MultiVersus ما سعی کردیم تا مهم‌ترین نکات درباره گیم‌پلی و کلاس‌بندی کاراکتر‌ها را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

استریمر مود کالاف چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟
بخوانید

در ادامه برای مطالعه جدیدترین مقالات راهنمای بازی با مجله لیویتو همراه باشید.

منبع: Digitaltrends

یک دیدگاه

  1. سلام یه سوال داشتم
    من تازه این بازی رو نصب کردم، میشه بگید حریف چطور کشته میشه اون عدد هاای که زیر هر کارکتر نوشته میشه واسه چیه.
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا