اسلایدشوپیشنهاد سردبیرچه‌طور بازی کنیم؟حرفه‌ای بازی کنراهنمای بازی

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان پابجی یکی از تأثیرگذارترین بازی‌های تاریخ است. این بازی توجه گیمرها را به سبک بتل‌رویال جلب کرد و باعث محبوبیت آن شد. در این بازی، تقریباً صد بازیکن وارد یک جزیره متروکه می‌شوند و برای رسیدن به پیروزی با یکدیگر می‌جنگند. برای زنده‌ماندن در پابجی، شما باید دنبال سلاح و تجهیزات بگردید و دشمنان خود را نابود کنید. پابجی با بقیه بازی‌های رقابتی فرق دارد. تمرکز این بازی روی زنده‌ماندن در میدان نبرد است، نه به‌دست‌آوردن بیشترین کیل (Kill). اگر شما ترفندهای پابجی را بلد باشید، می‌توانید با کمترین تعداد کیل به پیروزی برسید. در این مطلب ما ترفندها و نکات مهم پابجی را به شما یاد می‌دهیم. ترفندهایی که به شما کمک می‌کنند پابجی را حرفه‌ای بازی کنید و به رنک‌های (Rank) بالا برسید.

بالاترین لول پابجی چند است؟

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

قبل از آموزش ترفندهای پابجی، بهتر است درمورد لول‌های (Level) این بازی صحبت کنیم. بالاترین لول پابجی لول ۱۰۰ است و رسیدن به آن کار هرکسی نیست. اولین کسی که به لول ۱۰۰ رسید یک بازیکن عربستانی بود که در سال ۲۰۲۲ موفق به این کار شد. اگرچه بالابردن لول پابجی نسبتاً سخت است، اما می‌توانید با ترفندهای زیر سرعت آن را بیشتر کنید:

 • بازی‌کردن حالت‌های کلاسیک پابجی
 • انجام چالش‌ها روزانه و هفتگی
 • بالابردن زمان زنده‌ماندن خود در هر مسابقه
 • استفاده از آیتم‌های هیل (Heal) در بازی

سیستم رنک پابجی چطور کار می‌کند؟ بالاترین رنک پابجی چیست؟

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

بازی پابجی یک سیستم رنک هم دارد. این سیستم به شما اجازه می‌دهد مهارت خود را به چالش بکشید و یکی از برترین بازیکنان پابجی شوید. با این که پابجی یک بازی رایگان است، اما برای تجربه حالت رنک باید آیتم Battlegrounds Plus را خریداری کنید. علاوه بر این، اکانت شما باید توسط سیستم پیامکی بازی تأیید شود.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

بازی پابجی هفت رنک مختلف دارد؛ برنز (Bronze)، سیلور (Silver)، گلد (Gold)، پلاتینیوم (Platinum)، دایمند (Diamond)، مستر (Master) و گرندمستر (Grandmaster). هر کدام از این رنک‌ها (به جز گرندمستر) شامل پنج سطح (Division) هستند و برای ردشدن از هر کدام باید ۱۰۰ امتیاز (Rank Point) به دست بیاورید. شما در ابتدا پنج مسابقه تعیین سطح (Placement)‌ بازی می‌کنید تا رنک اولیه‌تان مشخص شود. پس از آن با به‌دست‌آوردن Rank Point به سطوح بالاتر می‌رسید و رنک خود را ارتقا می‌دهید. بالاترین رنک در بازی پابجی با نام گرندمستر شناخته می‌شود و ۵۰۰ بازیکن برتر هر سرور را نشان می‌دهد.

ترفندهای حرفه‌ای بازی‌ کردن پابجی

همه گیمر‌ها دوست دارند در بازی‌های موردعلاقه خود پیشرفت کنند و حرفه‌ای شوند. از آنجایی‌ که پابجی یکی از رقابتی‌ترین بازی‌های آنلاین است، گیمرهای زیادی برای حرفه‌ای شدن در آن تلاش می‌کنند. با این‌ حال، حرفه‌ای شدن در پابجی راحت نیست و نیاز به تلاش زیادی دارد. ما در اینجا ترفندهایی را معرفی می‌کنیم که مهارت‌های شما را بالا می‌برند. شما می‌توانید با استفاده از این ترفندها به یک بازیکن حرفه‌ای پابجی تبدیل شوید.

با هم‌تیمی‌های خود صحبت کنید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

صحبت‌کردن با هم‌تیمی‌هایتان به شما اجازه می‌دهد برای شرایط مختلف آماده شوید. شما همچنین می‌توانید موقعیت دشمنان را به آن‌ها اطلاع دهید یا از آن‌ها درخواست کمک کنید. اگرچه صحبت‌کردن یک ترفند نیست، اما تأثیر زیادی روی هماهنگی تیم شما دارد. هماهنگ بودن یک تیم شانس پیروزی آن را بیشتر می‌کند.

با نقشه بازی آشنا شوید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

آشنایی با نقشه‌های پابجی به شما کمک می‌کند موقعیت بهتری نسبت به دشمنان‌تان داشته باشید. پس نقطه‌های امن بازی را یاد بگیرید و از آن‌ها برای رسیدن به پیروزی استفاده کنید. هرچه بیشتر با نقشه بازی آشنا باشید، در پیش‌بینی دایره بعدی و رسیدن به آن حرفه‌ای‌تر می‌شوید. داشتن موقعیت مناسب یکی از مهم‌ترین ترفندهای پابجی است و کمک زیادی به برنده‌شدن شما می‌کند.

بازی‌های Apex Legends Mobile و PUBG Mobile توسط یک استودیو ساخته شده‌اند
بخوانید

سریع‌تر فرود بیایید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

فرودآمدن قبل از بازیکنان دیگر بسیار مهم است، زیرا به شما اجازه می‌دهد سلاح‌ها و تجهیزات روی زمین را زودتر از بقیه جمع‌آوری کنید. شما برای این کار باید یک محیط صاف را انتخاب کرده و چتر خود را در آخرین لحظه ممکن باز کنید. اگر به سمت یک تپه یا ساختمان بلند بروید، چتر شما زودتر باز می‌شود و سرعت فرودآمدنتان را کم می‌کند. اگر متوجه شدید دشمنان زودتر از شما به زمین رسیده‌اند، مسیر خود را تغییر دهید و به یکی از خانه‌های اطراف بروید. اگرچه این کار لوت (Loot) کمتری به شما می‌دهد، اما امنیت بیشتری دارد.

به زمان بسته‌شدن دایره‌ها توجه کنید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

بازی پابجی از یک مکانیک به اسم «دایره» (The Circle) برای محدود کردن نقشه استفاده می‌کند. هدف دایره نزدیک‌ کردن بازیکنان به یکدیگر است و هرکسی که بیرون آن باشد آسیب می‌بیند. برای همین، شما باید همیشه به زمان بسته‌ شدن دایره‌ها توجه کنید. شما می‌توانید با بازکردن نقشه دایره بعدی را پیدا کنید و زمان بسته‌ شدن آن را بفهمید.

اگر دایره بعدی دور باشد، شما مجبور هستید از وسایل نقلیه مثل ماشین و موتور برای رسیدن به آن استفاده کنید. علاوه بر این، میزان آسیب هر دایره به‌مرورزمان بیشتر و بیشتر می‌شود، پس مراقب دایره‌های آخر باشید. زمان بسته‌شدن هر دایره به شکل زیر است:

 • دایره یک: ۵ دقیقه
 • دایره دو: ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه
 • دایره سه: ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه
 • دایره چهار: ۲ دقیقه
 • دایره پنج: ۲ دقیقه
 • دایره شش: ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه
 • دایره هفت: ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه
 • دایره هشت: ۱ دقیقه
راهنمای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ | راهنمای بخش زامبی‌ها و ارتقای اسلحه‌ها CoD Modern Warfare 3
بخوانید

از وسایل نقلیه مختلف استفاده کنید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟
ترفندهای پابجی: بعضی از وسایل نقلیه بازی

استفاده از وسایل نقلیه در بازی پابجی بسیار مهم و حیاتی است. شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید به دایره‌های بعدی برسید، از خطرات فرار کنید، بازیکنان دیگر را زیر بگیرید و حتی کاور بسازید! مثلاً زمانی که در دایره آخر هستید و هیچ پوششی ندارید، می‌توانید از ماشین‌تان به‌عنوان کاور استفاده کنید.

بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای از این ترفند برای پیروزشدن در مسابقات پابجی استفاده می‌کنند. البته، بعضی وسایل نقلیه مربوط به یک نقشه خاص هستند و در بقیه نقشه‌ها وجود ندارد. علاوه بر این، هنگام راندن وسایل نقلیه باید مراقب مسیر خود باشید، وگرنه به دردسر می‌افتید. شما می‌توانید جزئیات کامل وسایل نقلیه پابجی را در لیست زیر مشاهده کنید:

نام وسیلهتعداد سرنشینسرعتنوعمقاومت (HP)
Food Truck۴۱۲۰ کیلومتر/ساعتخاکی۳۰۰۰
Pillar Security Car۴۱۳۵ کیلومتر/ساعتخاکی۹۰۰
Airboat۵۷۶-۱۲۵ کیلومتر/ساعتخاکی/آبی۱۲۰۰
Coupe RB۲۱۵۰ کیلومتر/ساعتخاکینامشخص
Loot Truck۴۱۲۰ کیلومتر/ساعتخاکی۱۲۰۰
Pony Coupe۴۱۴۰ کیلومتر/ساعتخاکی۱۰۰۰
Mountainbike۱۵۰ – ۶۲ کیلومتر/ساعتخاکی
Quad۲۱۲۵ کیلومتر/ساعتخاکی۷۵۰
Desert Wolves (El Solitario)۲نامشخصخاکینامشخص
Dirt Bike۱۱۳۰ کیلومتر/ساعتخاکینامشخص
Motor Glider۲نامشخصهوایینامشخص
Zima۴نامشخصخاکی۱۸۰۰
Snowmobile۲نامشخصخاکینامشخص
BRDM-2۴۱۰۵ کیلومتر/ساعتخاکی/آبی۲۵۰۰
Rony۴۱۱۰ کیلومتر/ساعتخاکینامشخص
Scooter۲نامشخصخاکی۱۰۲۵
Tukshai۳۶۰ کیلومتر/ساعتخاکی۱۰۰۰
Pickup Truck۴۱۱۲ کیلومتر/ساعتخاکینامشخص
Mirado۴۱۵۲ کیلومتر/ساعتخاکینامشخص
Van (Minibus)۶۱۰۵ کیلومتر/ساعتخاکی۴۰۰۰
Jet Ski (Aquarail‎‎)۲۹۰ کیلومتر/ساعتآبینامشخص
Speedboat۵۹۰ کیلومتر/ساعتآبی۱۵۲۰
Motorcycle Sidecar۳۱۳۰ کیلومتر/ساعتخاکی۱۰۲۵
Motorcycle۲۱۵۲ کیلومتر/ساعتخاکی۱۰۰۰
Buggy۲۱۰۰ کیلومتر/ساعتخاکی۱۵۴۰
Dacia۴۱۲۰ کیلومتر/ساعتخاکی۱۸۲۰
UAZ۴۱۰۵-۱۱۵ کیلومتر/ساعتخاکی۱۸۲۰

با سلاح‌های مختلف آشنا شوید و از آن‌ها درست استفاده کنید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

آشنا شدن با سلاح‌های پابجی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این بازی است. اگرچه سلاح‌های Assault Rifle و SMG بیشترین دمیج (Damage) را دارند، اما کنترل‌کردن آن‌ها کار هرکسی نیست. اگر استفاده از سلاح‌های مختلف را بلد نباشید، تنها گلوله‌های خود را هدر می‌دهید و سپس می‌میرید.

راهنمای بازی Star Wars Jedi Survivor
بخوانید

به‌طور کلی، سلاح‌های Assault Rifle از بقیه قوی‌تر هستند. این سلاح‌ها برای هر شرایطی مناسب‌اند و بیشتر بازیکنان حرفه‌ای از آن‌ها استفاده می‌کنند. پس اگر یک AKM یا M416 پیدا کنید، شانس زیادی برای برنده‌شدن دارید. علاوه بر این، تفنگ‌های شاتگان هم قدرت زیادی دارند و در مبارزات نزدیک بسیار خطرناک هستند. تنها یک شلیک شاتگان از فاصله نزدیک کافی است تا حریف را بکشید. پس بهتر است با همه تفنگ‌های پابجی آشنا شوید و بر اساس استراتژی خود از آن‌ها استفاده کنید.

دوربین‌ها (Scope) بهترین دوست شما هستند

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

دوربین یا همان Scope دقت اسلحه را بالا می‌برد و هدف‌گیری شما را بهتر می‌کند. بعضی دوربین‌ها برای فاصله نزدیک مناسب هستند و بعضی هم برای فاصله دور. اگر به مبارزات نزدیک علاقه دارید، می‌توانید از نشانه‌های Red Dot، هولوگرافیک و x2 استفاده کنید. اگر هم به مبارزات دور علاقه دارید، می‌توانید با کمک دوربین‌های x4، x6 و x8 از فاصله زیاد به‌حساب رقیبان‌تان برسید. علاوه بر این، بعضی دوربین‌ها کاربرد فنی دارند. مثلاً در نقشه Vikendi یک دوربین حرارتی وجود دارد که حتی از پشت دود هم دشمنان را نشان می‌دهد. شما می‌توانید در پشت نارنجک‌های دودزا مخفی شوید و با استفاده از دوربین حرارتی دشمنان را شکست دهید.

از نارنجک‌ها استفاده کنید

استفاده از نارنجک‌ها یکی از ترفندهای مهم پابجی است

نارنجک‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای پابجی هستند و استفاده درست از آن‌ها مسیر پیروزی را هموار می‌کند. مثلاً زمانی که دشمنان یک موقعیت خاص را در اختیار گرفته‌اند، شما می‌توانید با استفاده از نارنجک آن‌ها را بکشید یا زخمی کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده کوکتل‌مولوتف پناهگاه رقبا را آتش بزنید و آن‌ها را موقعیت‌شان بیرون کنید.

راهنمای بازی Minecraft Legends | راهنمای حرفه‌ای ماینکرفت لجندز
بخوانید

علاوه بر این، یکی از مهم‌ترین ترفندهای پابجی استفاده از نارنجک دودزا است. شما می‌توانید با این نارنجک از دید دشمن مخفی شوید و با خیال راحت سراغ جعبه‌های لوت بروید. این بازی یک نارنجک فریبگر (Decoy) هم دارد که با سروصدای زیاد حواس دشمنان را پرت می‌کند. با اینکه امن‌ترین راه استفاده از نارنجک پرتاب سریع آن است، اما با نگه‌داشتن آن به مدت چهار ثانیه می‌توانید واکنش دشمنان به نارنجک را سخت‌تر کنید. البته مراقب باشید که خودتان را منفجر نکنید!

همیشه در حال حرکت باشید

اگرچه این نکته کمی ساده به نظر می‌رسد، اما یکی از مهم‌ترین ترفندهای پابجی است. بازیکنانی که زیادی حرکت نمی‌کنند به‌راحتی توسط بقیه کشته می‌شوند. پس بهتر است با حرکات مختلف کار حریفان را دشوار کنید. به این شکل هدف‌ گرفتن شما سخت‌تر می‌شود و تیرهای دشمنان خطا می‌روند.

صبور باشید و با برنامه بازی کنید

ترفندهای پابجی: چه‌طور پابجی را حرفه‌ای بازی کنیم؟

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بازیکنان تازه‌کار علاقه زیاد آن‌ها به کیل گرفتن است. با اینکه کشتن دشمنان اهمیت زیادی دارد، اما هدف اصلی پابجی زنده‌ماندن است. پس نباید به هر دشمنی که می‌بینید شلیک کنید و باید با برنامه سراغ آن‌ها بروید. اگر بی‌دقت عمل کنید، توسط بازیکنان دیگر کشته می‌شوید و پیروزی را از دست می‌دهید. صبور بودن و کار تیمی یکی از اساسی‌ترین ترفند‌های پابجی است.

نکاتی که در این مطلب معرفی شده‌اند تنها بخشی از ترفندهای پابجی هستند. بسیاری از ترفندها قابل‌توضیح نیستند و فقط با بازی‌کردن پابجی آن‌ها را یاد می‌گیرید. اگر در یادگرفتن ترفندهای جدید مشکل دارید، می‌توانید سراغ استریمرهای معروف پابجی بروید و بازی آن‌ها را تماشا کنید. البته تماشای استریمرها برای حرفه‌ای شدن کافی نیست و شما باید ترفندهای پابجی را در بازی تمرین کنید.

راهنمای بازی Elden Ring | یازده ترفند کاربردی برای استاد شدن در بازی Elden Ring
بخوانید

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا