اسلایدشوچه‌طور بازی کنیم؟راهنمای بازی

راهنمای بازی Diablo 4 : نقطه شروع تازه‌کارها

بازی Diablo 4 یکی از برترین عناوین نقش آفرینی است و این راهنما بازیکنان تازه‌کار را در دنیای مخوف این بازی همراهی می‌کند

بازی دیابلو ۴ (Diablo 4) جدیدترین ساخته شرکت بلیزارد (Blizzard) است که بازیکنان را به دنیایی فانتزی می‌برد. این بازی در سبک نقش‌آفرینی ساخته شده و مانند عناوین قبلی سری دیابلو بسیار اعتیادآور است. مبارزات هیجان‌انگیز و داستان دلنشین Diablo 4 آن را به یک تجربه فراموش‌نشدنی تبدیل می‌کنند که پر از ماجراجویی‌های جذاب است. بااین‌حال، Diablo 4 بازی آسانی نیست و تازه‌کارها برای تجربه آن نیاز به راهنمایی دارند.

اگر شما هم جزو این بازیکنان هستید و قصد تجربه Diablo 4 را دارید، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند همه نکات این بازی را یاد بگیرید و با آمادگی بیشتری به سراغ آن بروید. این مقاله قسمت‌های مختلف بازی را با جزئیات توضیح می‌دهد و راهنمای شما در دنیای مهیج Diablo 4 می‌شود.

بهترین کلاس‌های بازی دیابلو ۴ برای تازه‌کارها

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که در ابتدای Diablo 4 با آن روبه‌رو می‌شوید انتخاب کلاس (Class) شخصیت‌تان است. هر کلاس ویژگی‌های خودش را دارد و نحوه بازی‌کردن شما را مشخص می‌کند. از آنجایی‌ که قرار است ساعت‌ها وقت خود را صرف این بازی کنید، آشنایی با ویژگی‌های هر کلاس اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل به عنوان بخشی از راهنمای Diablo 4 به معرفی این بیلدها پرداخته‌ایم.

گرچه همه این کلاس‌ها قدرتمند هستند، اما یادگیری برخی از آن‌ها سخت‌تر از بقیه است. برای مثال، کلاس‌های جادوگر (Sorcerer) و یاغی (Rogue) حمله‌های پرقدرتی دارند و آسیب زیادی به دشمنان وارد می‌کنند، اما جان (HP)‌ آن‌ها کم است و با چند ضربه می‌میرند. پس بازی‌کردن این دو کلاس مهارت زیادی می‌خواهد و کار راحتی نیست.

در بازی Diablo 4، دو کلاس بربر (Barbarian) و نکرومنسر (Necromancer) برای تازه‌کار‌ها مناسب‌تر هستند. نه‌تنها یادگیری این کلاس‌ها راحت‌تر است، بلکه توانایی‌های زیادی هم دارند. پس اگر یک بازیکن تازه‌کار هستید، توصیه می‌کنیم بازی را با دو کلاس Barbarian و Necromancer شروع کنید. این بازی در کل پنج کلاس مختلف دارد که ویژگی‌هایشان را در ادامه این راهنما توضیح می‌دهیم.

بهترین بازی های آنلاین کدام‌اند؟ | فهرست بهترین بازی های آنلاین
بخوانید

بربر (Barbarian)

کلاس Barbarian به لطف ویژگی Walking Arsenal خود می‌تواند از چهار سلاح مختلف به‌صورت هم‌زمان استفاده کند. شما با انتخاب این کلاس می‌توانید سلاح‌های تک دستی (One-handed) و دو دستی (Two-handed) را با یکدیگر ترکیب کرده و دشمنان‌تان را به‌سرعت نابود کنید. این قابلیت نه‌تنها مبارزات بازی را لذت‌بخش‌تر می‌کند، بلکه کارایی شخصیت شما را هم بالا می‌برد.

کلاس Barbarian مهارت‌هایی (Skill) چون جهش (Leap) و یورش (Charge) هم دارد که به شما اجازه می‌دهد همیشه در مرکز مبارزات باشید و هیچ دشمنی از دست شما فرار نکند. توانایی استفاده از سلاح‌های فیزیکی و جادویی باعث می‌شود Barbarian برای هر شرایطی مناسب باشد و از پس همه دشمنان بربیاید. اگر یک شخصیت همه‌فن‌حریف می‌خواهید، کلاس Barbarian مخصوص شماست.

نکرومنسر (Necromancer)

راهنمای بازی Diablo 4
راهنمای بازی Diablo 4 – ویژگی‌های کلاس Necromancer

کلاس Necromancer هم در مبارزات تن‌به‌تن و هم در مبارزات دوربرد (Ranged) قدرتمند است. این کلاس یک ویژگی فوق‌العاده به اسم Undead Army دارد که با آن می‌توانید گروهی از مینیون‌ها (Minion) را به جان دشمان خود بیندازید. اگرچه این مینیون‌ها خیلی قوی نیستند، اما با درگیرکردن حریفان به شما فرصت می‌دهند از معجون‌های خود استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید با قربانی‌کردن این مینیون‌ها باف‌های (Buff) مختلفی دریافت کنید و قدرت خود را افزایش دهید.

این کلاس ۱۹ اسپل (Spell) مختلف دارد که در سه دسته خون (Blood)، تاریکی (Darkness) و استخوان (Bone) قرار می‌گیرند. هر کدام از این اسپل‌ها ویژگی خاص خود را دارند و ترکیب‌کردن آن‌ها هر دشمنی را نابود می‌کند. مثلاً زمانی که دشمنان‌تان سریع هستند، شما می‌توانید با اسپل Bone prison آن‌ها را زندانی کنید و سپس با اسپل Blood Surge به حسابشان برسید. Necromancer یکی از قوی‌ترین کلاس‌های دیابلو ۴ است که هر دشمنی را به‌سادگی شکست می‌دهد.

راهنمای بازی Starfield | راهنمای جامع استارفیلد
بخوانید

یاغی (Rogue)

راهنمای بازی Diablo 4
راهنمای بازی Diablo 4 – ویژگی‌های کلاس Rogue

کلاس Rogue یکی از قوی‌ترین کلاس‌های بازی برای بازیکنان حرفه‌ای است. این کلاس ویژگی‌های بسیار قدرتمندی دارد، اما استفاده از آن‌ها مهارت زیادی می‌خواهد. Rogue سه ویژگی خاص دارد که آن را به یکی از مرگبارترین کلاس‌های Diablo 4 تبدیل می‌کنند. اولین ویژگی تله  (Trap)است که با آن می‌توان میدان نبرد را کنترل کرد. دومین ویژگی آغشته کردن (Imbue) نام دارد و اثر سم (Poison)، سرما (Cold) و انرژی‌های تاریک (Shadow Energies) را به ضربه‌هایتان اضافه می‌کند. سومین ویژگی هم تیراندازی (Marksman) است و با آن می‌توانید دشمنان را از راه دور بکشید. علاوه بر این ویژگی‌های قدرتمند، Rogue تلنت‌های (Talent) مختلفی دارد که تأثیر حمله‌های شما چندبرابر می‌کنند و دشمنان را به‌سرعت از پا در می‌آورند. گرچه سبک بازی این کلاس بسیار مهیج است، اما هر کسی از پس آن بر نمی‌آید.

دروید (Druid)

قدرت Druid از خشم طبیعت سرچشمه می‌گیرد و با انتخاب این کلاس کنترل پدیده‌های طبیعی را به دست می‌گیرید. مثلاً شما می‌توانید با شکافتن زمین دشمنانتان را در یک چاله زندانی کرده و سپس با طوفان‌های بزرگ آن‌ها را نابود کنید. علاوه بر این، Druid قابلیت تبدیل‌شدن به گرگینه (Werewolf) یا خرس‌نما (Werebear) را هم دارد و اگر به دنبال قدرت بیشتر هستید، می‌توانید از این دو حالت استفاده کنید. البته استفاده درست از این ویژگی‌ها کمی دشوار است و انتخاب این کلاس به بازیکنان تازه‌کار توصیه نمی‌شود.

جادوگر (Sorcerer)

راهنمای بازی Diablo 4
راهنمای بازی Diablo 4 – ویژگی‌های کلاس Sorcerer

همان‌طور که از اسمش مشخص است، Sorcerer برای نابودکردن دشمنان از جادو استفاده می‌کند. این کلاس اسپل‌های قدرتمندی دارد، اما از لحاظ دفاعی بسیار ضعیف است. به همین دلیل، هنگام بازی‌کردن با Sorcerer باید بسیار محتاط باشید و منابع خود را درست مصرف کنید.

راهنمای بازی Gotham Knights
بخوانید

اسپل‌های Sorcerer به سه دسته آتش (Pyro)، سرما (Frost) و برق (Shock) تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های خود را دارند. دسته Frost سرعت دشمنان را کاهش می‌دهند و برای زمین‌گیر کردن آن‌ها مناسب هستند. دسته Pyro آسیب زیادی وارد می‌کنند و برای حمله به حریفان مناسب هستند. اسپل‌های Shock هم تأثیر اسپل‌های دیگر را بیشتر می‌کند و به بازیکن اجازه تلپورت (Teleport) می‌دهد. با اینکه اسپل‌های Sorcerer جزو قوی‌ترین حملات بازی هستند، اما محدودیت‌های این کلاس آن را به یکی از بدترین گزینه‌ها برای بازیکنان تازه‌کار تبدیل می‌کنند.

بهترین بیلدهای بازی Diablo 4

پس از انتخاب کلاس به بحث بیلد (Build) می‌رسیم. بیلد یعنی مهارت‌ها، اسپل‌ها و سلاح‌های شما باید با سبک بازی‌تان هماهنگ باشند. مثلاً اگر می‌خواهید از حمله‌های دوربرد کلاس Rogue استفاده کنید، باید مهارت‌های Marksman آن را ارتقا دهید. در ادامه این راهنما می‌توانید با بهترین بیلد‌های Diablo 4 برای هر کلاس آشنا شوید.

بهترین بیلدهای کلاس Barbarian

بیلد خون‌ریزی (Bleed)

مهارت‌های اصلی: Flay, Rend

مهارت‌های اضافی: Kick, Charge, Leap

این بیلد روی سلاح‌های دودستی و استفاده از Bleed تمرکز دارد. حالت Bleed باعث می‌شود دشمنان پس از حمله‌های شما دچار خون‌ریزی شوند و کم‌کم جان خود را از دست بدهند. مهارت اصلی شما در این بیلد Flay است که نه‌تنها باعث خون‌ریزی دشمنان می‌شود، بلکه سطح خشم (Fury) شما را هم بالا می‌برد. زمانی که Fury شما به میزان کافی رسید، از مهارت Rend استفاده کنید و خون‌ریزی دشمنان را چندبرابر کنید. در کنار این مهارت‌ها می‌توانید با استفاده از Leap و Charge به دل مبارزه بزنید یا با مهارت Kick دشمنانی که در لبه پرتگاه هستند را به پایین بیندازید.

راهنمای بازی Stray | راهنمای کامل پیدا کردن خاطرات و آیتم‌ها
بخوانید

بهترین بیلدهای کلاس Sorcerer

راهنمای بازی Diablo 4

بیلد شمشیر صاعقه (Lightning Blade)

مهارت‌های اصلی: Arc Lash, Chain Lighting, Teleport

مهارت‌های اضافی: Lightning Spear, Unstable Currents

بیلد Lightning Blade به Sorcerer اجازه می‌دهد با کنترل قدرت صاعقه، سیلی از دشمنان را به خاک و خون بکشد. اسپل Chain Lightning مهم‌ترین مهارت شما در این بیلد است که توانایی عبور از دشمنان را دارد. زمانی هم که مانا (Mana)‌ شما تمام می‌شود، می‌توانید با Arc Lash به جنگیدن ادامه بدهید یا با تلپورت (Teleport) کردن از دشمنان فاصله بگیرید. علاوه بر این، شما دو ویژگی به نام‌های Lightning Spear و  Unstable Currents هم دارید که دمیج اسپل‌های دیگرتان را چندبرابر می‌کنند.

بهترین بیلدهای کلاس Druid

بیلد Wolfheart

مهارت‌های اصلی: Claw, Shred, Blood Howl

مهارت‌های اضافی: Wolves, Rabies, Lacerate

بیلد Wolfheart مخصوص کسانی است که از نبرد‌های نزدیک لذت می‌برند. در این بیلد اول با Claw دشمنان کوچک را نابود کرده و سطح Spirit را بالا می‌برید، سپس با Shred سراغ دشمنان بزرگ می‌روید و آن‌ها را تکه‌تکه می‌کنید. اگر دراین‌بین آسیبی به شما وارد شود، می‌توانید با Blood Howl خود را هیل (Heal) کنید. مهارت‌های فرعی بیلد Wolfheart هم شامل Wolves، Rabies و Lacerate می‌شوند که با وجود اصلی نبودن بسیار کارآمد هستند. شما می‌توانید بامهارت Wolves یک دسته گرگ گرسنه را به جان دشمنان‌تان بیندازید، با استفاده از Rabies آن‌ها را مسموم کنید و در نهایت با Lacerate به یک گرگینه خشمگین تبدیل شوید که همه چیز را نابود می‌کند.

بهترین بیلد‌های کلاس Necromancer

راهنمای بازی Diablo 4

بیلد ارباب خون (Blood Lord)

مهارت‌های اصلی: Hemorrhage, Blood Lance, Blood Surge

راهنمای بازی Overwatch 2 | همه هیروها و قابلیت‌ها
بخوانید

مهارت‌های اضافی: Blood Mist, Blood Wave

بیلد Blood Lord دشمنان را با Bleed می‌کشد. شما اول با Hermorrhage میزان Essence خود را بالا می‌برید و سپس با Blood Lance دشمنان را دچار خون‌ریزی می‌کنید. مهارت Blood Surge هم برای کشتن دشمنان کوچکی استفاده می‌شود که با سرعت به سمت‌تان می‌آیند. شما همچنین می‌توانید با دو اسپل Blood Mist و Blood Wave دشمنان را از خود دور نگه دارید و آن‌قدر صبر کنید تا توسط Bleed کشته شوند. بیلد Blood Lord یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بیلدهای Diablo 4 است که Necromancer را به یک خون‌آشام ترسناک تبدیل می‌کند.البته در ادامه یک بیلد قدرتمند دیگر هم برای این کلاس معرفی خواهیم کرد.

 بهترین بیلد‌های کلاس Rogue

بیلد Waywatcher

مهارت‌های اصلی: Blade Shift, Forceful Arrow, Barrage, Penetrating Shot

مهارت‌های اضافی: Shadow Step, Rain of Arrows

بیلد Waywatcher شخصیتتان را به یک تیرانداز ماهر تبدیل می‌کند که از هر فاصله‌ای خطرناک است. در این بیلد اول با مهارت Barrage به‌حساب دشمنان کوچک‌تر می‌رسید و سپس با Forceful Arrow سراغ دشمنانی می‌روید که به سمت‌تان هجوم آورده‌اند. هنگامی که یکی از دشمنان با شما فاصله دارد، می‌توانید با Penetrating Shot از دور نابودش کنید یا با Shadow Step و Blade Shift به آن نزدیک شوید و دخلش را بیاورید. در آخر هم می‌توانید با Rain of Arrows دشمنان باقی‌مانده را پاک‌سازی کنید.

بهترین بیلد کلاس Necromancer در بازی Diablo 4

صرف‌نظر از اینکه کدام کلاس را انتخاب می‌کنید، Diablo 4 یک بازی عمیق و پیچیده است که بیلدهای مختلفی را در مقابل بازیکنان می‌گذارد. در این راهنمای Diablo 4 ما بیلدهایی را به تازه‌کارها ارائه می‌کنیم که هم قدرتمند و هم سرگرم‌کننده هستند.

راهنمای بازی Palworld | کامل‌ترین راهنمای بازی پل ورلد
بخوانید

اولین بیلدی که معرفی می‌کنیم شوالیه خون (Blood Knight) نام دارد و مربوط به کلاس Necromancer است. این بیلد تمرکز ویژه‌ای روی مبارزات تن‌به‌تن (Melee) دارد و در کنار آن از مهارت‌های Blood و Darkness برای قدرت بیشتر استفاده می‌کند. ما با این بیلد توانستیم به‌راحتی از درجه سختی متوسط بازی (World Tier 2) عبور کنیم و کوهی از اجساد را پشت سر باقی بگذاریم. به همین دلیل، بیلد Blood Knight برای بازیکنانی مناسب است که می‌خواهند از داستان و دنیای Diablo 4 لذت ببرند.

راهنمای بازی Diablo 4
راهنمای بازی Diablo 4 – کلاس Necromancer

راهنمای کامل کلاس Necromancer

برای اینکه این راهنما آموزنده‌تر شود، ما تمام ابیلیتی (Ability) و تلنت‌هایی (Talent) که برای بیلد Blood Knight نیاز هستند را بررسی می‌کنیم. این بررسی شامل راهنمای سطح (Level Guide) هم می‌شود که شما را در انتخاب مهارت‌هایتان تا مرحله ۳۰ راهنمایی می‌کند. در این مرحله شما احتمالاً با همه قسمت‌های بازی آشنا شده‌اید و خودتان می‌توانید برای بیلد آخر بازی تصمیم بگیرید. همچنین پس از کامل‌کردن بخش کمپین (Campaign)، بازی به شما اجازه می‌دهد در تجربه‌های بعدی‌تان از این بخش رد شوید و مستقیماً به پایان بازی بروید. این ویژگی باعث می‌شود بتوانید کلاس‌ها و بیلد‌های دیگر را هم به‌راحتی امتحان کنید.

حالا بیایید نگاهی به ابیلیتی‌های موردنیاز برای بیلد Blood Knight بیندازیم. توصیه ما این است که اول پنج ابیلیتی اصلی Necromancer را باز کنید و سپس سراغ مهارت‌های پایه (Basic) بروید. شما درهرصورت پس از کامل‌کردن بیلدتان امتیازهای (Points) اضافی زیادی خواهید داشت که می‌توانید آن‌ها را برای ابیلیتی‌های پایه استفاده کنید. گرچه این راهنما یک بیلد کامل را اختیارتان می‌گذارد، اما فراموش نکنید تصمیم نهایی با شماست و می‌توانید هرطور که دوست دارید بازی کنید.

پچ 2.4 بازی Diablo 2: Resurrected در دسترس قرار گرفت
بخوانید

ابیلیتی‌ها (Ability)

Reap

ابیلیتی Reap یکی از مهارت‌های پایه است که استفاده از آن سطح Essence را بالا می‌برد و مهارت‌ها اصلی (Core) را تقویت می‌کند. Reap برای نابودکردن دشمنان ضعیف مناسب است و به آن‌ها دمیج Shadow وارد می‌کند. هنگامی که این ابیلیتی را ارتقا می‌دهید نام آن به Initiate’s Reap تغییر می‌کند و دشمنان عادی را با سرعت بیشتری می‌کشد.

Sever

ابیلیتی Sever یکی از مهارت‌های اصلی است که یک شبح قاتل را به سراغ دشمنان می‌فرستد. این شبح در یک خط مستقیم حرکت کرده و به دشمنانی که در مسیرش قرار دارند دمیج Shadow وارد می‌کند. این ابیلیتی پس از ارتقا به Paranormal Sever تبدیل می‌شود که دشمنان را آسیب‌پذیر (Vulnerable) کرده و ۲۰ درصد دمیج بیشتر به آن‌ها وارد می‌کند.

Blood Lance

ابیلیتی Blood Lance هم یک مهارت اصلی است که نیزه‌هایی خونین را به سمت دشمنان پرت می‌کند. این نیزه‌ها دمیج Blood وارد می‌کنند و اگر یک دشمن را دو بار مورد هدف قرار دهید، دمیج آن‌ها چندبرابر می‌شود. این ابیلیتی پس از ارتقا به Supernatural Blood Lance تبدیل می‌شود که دمیج بیشتری دارد و با آسیب‌زدن به دشمنان شما را هیل می‌کند.

Blood Surge

ابیلیتی Blood Surge یک حمله انفجاری (Burst Attack) است که به دشمنان اطرافتان دمیج Blood وارد می‌کند. این مهارت یک ابزار عالی برای مقابله با کمین‌های دشمنان است و پس از ارتقا به Supernatural Blood Surge تبدیل می‌شود. حالت ارتقا یافته این ابیلیتی شخصیت شما را Fortify می‌کند و آسیب‌های وارده را ۱۰ درصد کاهش می‌دهد. علاوه بر این، اگر جانتان بیشتر از نصف باشد، دمیج شما ۲۰ درصد بیشتر می‌شود و سریع‌تر به‌حساب دشمنان می‌رسید.

راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟
بخوانید

Corpse Explosion

هنگامی که یک دشمن را با Necromancer می‌کشید جسد آن بر روی زمین باقی می‌ماند. ابیلیتی  Corpse Explosion این جسد‌ها را به بمب‌هایی خطرناک تبدیل می‌کند که با نزدیک‌شدن دشمنان منفجر می‌شوند. حالت ارتقا یافته این ابیلیتی Blighted Corpse Explosion نام دارد و حوضچه‌ای از ماده تاریک (Dark Matter) بر روی جسدها ایجاد می‌کند. این ماده تاریک دشمنان را مسموم کرده و به آن‌ها دمیج Shadow وارد می‌کند.

Blood Wave

ابیلیتی Blood Wave یک مهارت Ultimate است که موجی از خون را به سمت دشمنان می‌فرستد. این موج دشمنان را کُند (Slow) می‌کند و سه Blood Orb به جا می‌گذارد که هر کدام ۱۵ درصد از جان شما را هیل می‌کنند.

خلاصه نکات این بیلد

به طور خلاصه، شما باید با استفاده از Reap میزان Essence خود را بالا ببرید و مهارت‌های اصلیتان را قوی‌تر کنید. از ابیلیتی‌های Sever، Blood Surge و Blood Wave برای مقابله با دشمنان کوچک‌تر استفاده کرده و سپس Blood Orbهای آن‌ها را جمع‌آوری کنید. حتی جسد دشمنان هم می‌تواند کارایی خود را داشته باشد، پس استفاده از Corpse Explosion را فراموش نکنید. در نبرد با دشمنان سطح Elite یا غول‌های (Boss) دیابلو ۴ از Blood Lance استفاده کنید و آن‌ها را به سمت باتلاق‌هایی سمی که با Blighted Corpse Explosion درست کرده‌اید بکشید. گرچه این باتلاق‌های خیلی قدرتمند به نظر نمی‌رسند، اما با کنار هم قرار دادن‌شان می‌توانید آسیب زیادی به حریفان وارد کنید.

ویژگی کتاب مردگان (Book of the Dead)

کلاس Necromancer یک ویژگی به اسم کتاب مردگان (Book of the Dead) دارد که با آن می‌توانید گروهی از مینیون‌ها را احضار کنید و به جان دشمنان‌تان بیندازید. ما توصیه می‌کنیم به‌جای این کار مینیون‌ها را قربانی کرده و در عوض باف‌های قدرتمند دریافت کنید. تلنت‌هایی که در بیلد Blood Knight استفاده می‌شوند نه‌تنها دمیج Shadow و Blood را بالا می‌برند، بلکه توانایی‌های Melee شخصیتتان را هم بیشتر می‌کنند. شما می‌توانید هر سلاحی که دوست دارید را در طول بازی استفاده کنید، اما پیشنهاد ما داس دودستی (Two-handed Scythe) است که هم با ظاهر Necromancer و هم با حس و حال Diablo 4 هم‌خوانی دارد.

Diablo 4 در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود؛ تریلر جدید گیم‌پلی را تماشا کنید
بخوانید

راهنمای سطح (Level Guide)

در هر مرحله، شما یک امتیاز مهارت (Skill Point) به دست می‌آورید که با آن می‌توانید ابیلیتی‌های مختلف را قدرتمند‌تر کنید. ما توصیه می‌کنیم این امتیازها را طبق جدول زیر استفاده کنید تا در دنیای چالش‌برانگیز Diablo 4 به مشکل برنخورید. البته شما می‌توانید پنج مهارت اصلی را به هر ترتیبی که دوست دارید باز کنید و سبک بازی خود را داشته باشید.

توجه: ابیلیتی‌هایی که در بالا معرفی نشده‌اند جزو مهارت‌های Passive هستند. این مهارت‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند، اما شما آن‌ها را کنترل نمی‌کنید. به همین دلیل، جزئیات‌شان را تنها در جدول توضیح داده‌ایم.

جدول راهنمای سطح

سطحمهارت
۲ابیلیتی Reap را باز کنید
۳ابیلیتی Reap را قوی‌تر کنید
۴ابیلیتی Reap را به Initiate’s Reap ارتقا دهید
۵ابیلیتی Sever را باز کنید
۶ابیلیتی Blood Lance را باز کنید
۷ابیلیتی Blood Surge را باز کنید
۸ابیلیتی Sever را قوی‌تر کنید
۹ابیلیتی Sever را به Paranormal Sever ارتقا دهید
۱۰ابیلیتی Blood Lance را قوی‌تر کنید
۱۱ابیلیتی Blood Lance را به Supernatural Blood Lance ارتقا دهید
۱۲ابیلیتی Blood Surge را قوی‌تر کنید
۱۳ابیلیتی Blood Surge را به Supernatural Blood Surge ارتقا دهید
۱۴ابیلیتی Corpse Explosion را باز کنید
۱۵ابیلیتی Corpse Explosion را قوی‌تر کنید
۱۶ابیلیتی Corpse Explosion را به Blighted Corpse Explosion ارتقا دهید
۱۷ابیلیتی Gruesome Mending را باز کنید (وقتی جان شما کمتر از نصف باشد، تأثیر هیل ۱۰ درصد بیشتر می‌شود)
۱۸ابیلیتی Reapers Pursuit را باز کنید (آسیب‌زدن به دشمنان با مهارت‌های Darkness سرعت حرکت شما را به مدت ۳ ثانیه افزایش می‌دهد)
۱۹ابیلیتی Gloom را باز کنید (آسیب‌زدن به دشمنان با مهارت‌های Darkness دمیج شما را ۲ تا ۶ درصد بیشتر می‌کند)
۲۰ابیلیتی Crippling Darkness را باز کنید (مهارت‌های Darkness شانس گیج (Stun) کردن دشمنان را دارند)
۲۱ابیلیتی Terror را باز کنید (دمیج مهارت‌های Darkness به دشمنان Stun شده ۳ درصد بیشتر می‌شود)
۲۲ابیلیتی Blood Wave را باز کنید
۲۳ابیلیتی Blood Wave را قوی‌تر کنید
۲۴ابیلیتی Blood Wave را قوی‌تر کنید
۲۵ابیلیتی Death’s Embrace را باز کنید (دشمنانی که اسلحه سرد دارند ۲ درصد بیشتر دمیج می‌خورند و ۳ درصد کمتر آسیب می‌زنند)
۲۶ابیلیتی Coalesced Blood را باز کنید (زمانی که جانتان بیشتر از ۸۰ درصد باشد، دمیج شما ۶ درصد افزایش می‌یابد)
۲۷ابیلیتی Tides of Blood را باز کنید (دمیج مهارت‌های Blood بر اساس میزان جان شما بیشتر می‌شود)
۲۸ابیلیتی Drain Vitality را باز کنید (مهارت‌های Blood شانس Fortify کردن شما را دارند)
۲۹ابیلیتی Stand Alone را باز کنید (در صورت نداشتن مینیون، ۶ درصد کمتر آسیب می‌بینید)
۳۰ابیلیتی Shadowblight را باز کنید (مهارت‌هایی که دمیج Shadow دارند دشمنان را وارد حالت Shadowblight می‌کنند)

نکات تکمیلی این بیلد

درمورد کنترل‌های بازی هم هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید دکمه‌های دسته را هرطور دوست دارید تنظیم کنید. برای پیشرفت سریع در روند بازی، ما پیشنهاد می‌کنیم که اول مهارت‌های پایه و اصلی خود را ارتقا دهید و سپس سراغ تلنت‌ها بروید. به‌طورکلی، بیلد Blood Knight یکی از بهترین روش‌های استفاده از قابلیت‌های Necromancer است و شما با به‌کارگیری آن می‌توانید به‌راحتی از حالت سخت (World Tier 3) دیابلو ۴ عبور کنید.

راهنمای بازی A Plague Tale: Requiem
بخوانید

کدام درجه سختی Diablo 4 برای شما مناسب است؟

درجه‌های سختی بازی Diablo 4 با عنوان سطح جهان (World Tier) شناخته می‌شوند و هر سطح تجربه‌ای متفاوت را ارائه می‌کند. درجه سختی دشمنان و میزان پاداشی که برای کشتن آن‌ها دریافت می‌کنید در هر World Tier متفاوت است و بازیکنان باتوجه‌به مهارت‌های خود سطح موردنظرشان را انتخاب می‌کنند. ما در این راهنما همه نکاتی را که باید در مورد ‌World Tierها بدانید را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید Diablo 4 را به روش دلخواه خود بازی کنید.

کدام World Tier برای شما مناسب است؟

در کل چهار World Tier در بازی Diablo 4 وجود دارند که نام‌های آن‌ها به ترتیب Adventurer، Veteran، Nightmare و Torment است. شما می‌توانید World Tier را در صفحه انتخاب شخصیت یا از طریق یک مجسمه مخصوص در منطقه کیوواشاد (Kyovashad) تغییر دهید.  

زمانی که یک شخصیت جدید در Diablo 4 می‌سازید، به شما این امکان داده می‌شود که بازی را در سطح Adventurer یا Veteran شروع کنید. ما به تازه‌کارها توصیه می‌کنیم بازی را روی سطح Veteran شروع کنند و در صورت نیاز آن را به Adventurer تغییر دهند. گرچه در هر دو سطح‌ها بیشتر دشمنان به‌راحتی کشته می‌شوند، اما سطح Veteran پاداش‌های بهتری دارد. از آنجایی‌ که سلاح‌ها و تجهیزات شما در قدرت شخصیتتان تأثیر دارند، بهتر است بازی را در سطح Veteran تجربه کنید تا غنائم (Loot) بهتری به دست بیاورید. گذشته از این، اگر در مقابل دشمنان به مشکل بربخورید هم می‌توانید به‌راحتی درجه سختی بازی را پایین بیاورید.

چگونه درجه‌های سختی بالاتر را باز کنیم؟

پس از تمام‌کردن بخش کمپین بازی و کامل‌کردن سیاه‌چال Cathedral of Light Capstone، درجه‌های سختی Nightmare و Torment باز می‌شوند. این دو سطح دشمنان سخت‌‌تری دارند و پاداش‌های بیشتری می‌دهد، برای همین مناسب بازیکنان حرفه‌ای هستند. پس اگر یک بازیکن تازه‌کار هستید، پیشنهاد می‌کنیم Diablo 4 را بر روی سطوح Adventurer یا Veteran شروع کنید و زمانی که مهارت‌هایتان بیشتر شد سراغ درجه‌های Nightmare و Torment بروید.

راهنمای بازی Apex Legends، چطور در ایپکس لجندز حرفه‌ای شویم؟
بخوانید

راهنمای مراحل بازی Diablo 4

بازی Diablo 4 در دنیای بزرگ و جنگ‌زده Sanctuary جریان دارد و شما پس از تمام‌کردن بخش آموزشی می‌توانید به طور آزادانه در آن به گشت‌وگذار بپردازید. بااین‌حال، بهتر است برای قرارگرفتن در مسیر درست با مراحل بازی و روند آن‌ها آشنا شوید. در این راهنما ما توضیحی کلی درمورد مراحل اصلی بازی Diablo 4 و ترتیب تمام‌کردن آن‌ها به شما ارائه می‌کنیم.

اول باید کدام مراحل Diablo 4 را تمام کنید؟

همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید آزادانه در دنیای بازی پرسه بزنید، اما سیاه‌چال‌ها و برخی مناطق خاص از Sanctuary فقط در طول مراحل اصلی در دسترس هستند. در ابتدای بازی شما به شهر کیوواشاد (تصویر بالا) می‌رسید و در آنجا با شخصیت‌های مختلف آشنا می‌شوید. در این شهر سه مأموریت (Quest)‌ اصلی به شما سپرده می‌شود که هر کدام مربوط به یک بخش (Act) از داستان Diablo 4 است. هر کدام از این بخش‌ها شامل چند مأموریت است که با تمام‌کردن آن‌ها به قسمت‌های بعدی داستان راه پیدا می‌کنید.

نکته جالب Diablo 4 این است که هیچ محدودیتی برای شروع‌کردن این مأموریت‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید به هر ترتیبی که دوست دارید سراغ آن‌ها بروید. میزان دشواری هر منطقه باتوجه‌به سطح شما تغییر می‌کند، پس نیازی نیست نگران سختی دشمنان باشید. این ویژگی Diablo 4 باعث می‌‌شود تجربه چندباره بازی در World Tierهای مختلف جذاب‌تر شود. البته، برخی مراحل بازی درجه سختی مشخصی دارند و برای تجربه آن‌ها باید به سطح خاصی برسید.

گرچه شما در انتخاب مسیر بازی آزاد هستید، اما ما توصیه می‌کنیم ابتدا مراحل بخش اول داستان را کامل کنید و پس از به‌دست‌آوردن تجربه کافی سراغ مراحل دیگر بروید. البته بازیکنان حرفه‌ای می‌توانند مسیر دلخواه خود را بروند و بازی را از جای دیگری شروع کنند. فرقی نمی‌کند شما سراغ مراحل فرعی (Side Quest) بروید، در سیاه‌چال‌ها دنبال غنائم بگردید یا به قلعه‌های دشمنان حمله کنید. در هر صورت، فعالیت‌های زیادی در بازی Diablo 4 وجود دارند که شما را ساعت‌ها سرگرم خواهند کرد.

Diablo 4 در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود؛ تریلر جدید گیم‌پلی را تماشا کنید
بخوانید

سیستم Renown دیابلو ۴ چگونه کار می‌کند؟

شما با جست‌وجو در دنیای بزرگ Diablo 4 و کشتن دشمنان مختلف یک نوع امتیاز خاص دریافت می‌کنید که شهرت (Renown) نام دارد. به‌دست‌آوردن Renown پاداش‌های ارزشمندی در اختیارتان می‌گذارد و با استفاده از آن می‌توانید Skill point اضافی بگیرید یا تعداد معجون‌های هیلینگ (Healing) خود را بالا ببرید. در این راهنمای Diablo 4، ما همه نکات مربوط به Renown را توضیح می‌دهیم تا شما بیشترین استفاده را از آن ببرید.

راهنمای بازی Diablo 4

در بازی Diablo 4 روش‌های مختلفی برای به‌دست‌آوردن Renown وجود دارد، مانند: کشف مناطق جدید، کامل‌کردن مراحل فرعی، کامل‌کردن سیاه‌چال‌ها، پیداکردن معبدهای لیلیث (Altars of Lillith)، بازکردن راه‌نشان‌ها (Waypoint) که به شما اجازه جابه‌جایی سریع (Fast Travel) می‌دهند و فتح قلعه‌های دشمنان. هر کدام از این فعالیت‌ها بسته به میزان دشواری خود به شما Renown می‌دهند. شما می‌توانید با باز کردن نقشه بازی و واردشدن به بخش  View Rewards میزان پیشرفت خود پیشرفت خود را برسی کنید.

هر منطقه پنج سطح جایزه دارد که گرفتن هرکدام از آن‌ها زمان زیادی می‌برد. برخی از این جوایز فقط به یک شخصیت محدود نمی‌شوند و همه شخصیت‌های شما را قوی‌تر می‌کنند. در پایین می‌توانید فهرستی از همه پاداش‌های Renown را ببینید:

میزان Renown موردنیازپاداش شخصیتپاداش اکانت
۲۰۰۳۰۰۰ گلد + XP اضافییک Skill Point
۵۰۰۱۰۰۰۰ گلد + XP اضافیافزایش معجون‌های Healing
۸۰۰۲۵۰۰۰ گلد + XP اضافییک Skill point
۱۱۱۰۶۰۰۰۰ گلد + XP اضافیافزایش محدودیت Obol
۱۵۰۰۱۵۰۰۰۰ گلد + XP اضافیچهار Paragon Point

ازآنجایی‌که معجون‌های هیلینگ بسیار ارزشمند هستند، توصیه می‌کنیم در هر منطقه حداقل دو سطح از جوایز Renown را باز کنید. همچنین می‌توانید با به‌دست‌آوردن Skill Pointهای اضافی شخصیت‌های دیگر خود را هم ارتقا دهید. سیستم Renown یکی از مکانیک‌های خاص بازی است که بازیکنان را به تجربه چندباره Diablo 4 تشویق می‌کند.

راهنمای بازی Overwatch 2 | همه هیروها و قابلیت‌ها
بخوانید

آموزش پیداکردن جواهرفروش در بازی Diablo 4

پیداکردن جواهرفروش (Jeweler) در بازی Diablo 4 کار ساده‌ای است. تنها کافی است به سطح ۲۰ برسید و یک مأموریت فوری (Urgent Quest) را انجام دهید تا یک جواهرفروش در شهر کیوواشاد پیدا کنید. ازآنجایی‌که بیشتر بازیکنان تازه‌کار در ابتدای بازی به کیوواشاد می‌رسند، این شهر سریع‌ترین راه رسیدن به یک جواهرساز را دارد. البته این تنها جواهرساز بازی نیست و شما می‌توانید آن‌ها را در شهرهای مختلف پیدا کنید. در این بخش از راهنمای Diablo 4 برای تازه‌کارها ما نحوه پیدا کردن جواهرفروش را به شما آموزش می‌دهیم.

لیست جواهرات Diablo 4

جواهرفروش‌ها خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند که همه آن‌ها برای به پایان رساندن بازی ضروری هستند. شما به کمک جواهرسازها می‌توانید جواهرات کوچک‌تر خود را به یک جواهر بزرگ و قدرتمند تبدیل کنید و سپس آن را روی سلاح‌ها و زره‌هایتان قرار دهید. با این کار، قدرت این لوازم بیشتر می‌شود و شما راحت‌تر از پس دشمنان برمی‌آیید.

 البته شما قابلیت جداکردن جواهرات از وسایل خود را هم دارید و می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را جایگزین کنید. بهتر است هنگامی که به شهر برمی‌گردید جواهرات اضافی خود را در صندوقچه‌تان ذخیره کنید، چراکه همراه‌داشتن آن‌ها فایده‌ای ندارد و تنها فضای Inventory شما را پر می‌کند.

بازی ۷ نوع جواهر دارد که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند، اما بااین‌حال مسیر ارتقا همه آن‌ها یکی است؛ سه جواهر خام (Crude) به یک جواهر لب‌پریده (Chipped) تبدیل می‌شوند و سه جواهر Chipped یک جواهر کامل را تشکیل می‌دهند. تأثیر این جواهرات بر هر وسیله‌ای متفاوت است و می‌توانید لیست کامل ویژگی‌های آن‌ها را در لیست زیر مشاهده کنید.

راهنمای بازی Stray | راهنمای کامل پیدا کردن خاطرات و آیتم‌ها
بخوانید
جواهرتأثیر روی سلاحتأثیر روی زرهویژگی پس از ارتقا
Amethyst یاقوت ارغوانیافزایش دمیج در طول زمانکاهش آسیب وارده در طول زمانمقاومت در برابر دمیج Shadow افزایش می‌یابد
Diamond الماسدمیج مهارت Ultimate افزایش می‌یابدافزایش قدرت سپر محافظمقاومت در برابر تمام عناصر افزایش می‌یابد
Emerald زمرد سبزدمیج وارد شده به دشمنان Elite بیشتر می‌شوددمیج دشمنان به خودشان برمی‌گرددمقاومت در برابر سم افزایش می‌یابد
Ruby یاقوت سرخمنابع هر کلاس سریع‌تر افزایش می‌یابدمیزان جان شما افزایش پیدا می‌کندمقاومت در برابر آتش افزایش می‌یابد
Sapphire یاقوت کبوددمیج‌های اساسی (Critical) باعث گیج شدن دشمنان می‌شودهنگامی که Fortify هستید آسیب وارده کاهش می‌یابدمقاومت در برابر سرما افزایش می‌یابد
Skull جمجمهبا کشتن دشمنان هیل می‌شویدتأثیر هیلینگ افزایش می‌یابدمیزان مقاومت شما در برابر آسیب‌ها افزایش می‌یابد
Topaz یاقوت زرداحتمال حمله‌های شانسی بالا می‌رودهنگامی که دشمنان حرکت شما را مختل می‌کنند آسیب وارده کاهش می‌یابدمقاومت در برابر رعد افزایش می‌یابد

آموزش استفاده از اسپکت‌ها و نحوه پیداکردن Occultist در بازی Diablo 4

سیستم اسپکت (Aspect) یک مکانیک جدید است که برای اولین‌بار در بازی Diablo 4 استفاده شده. این سیستم به بازیکنان اجازه می‌دهد ویژگی‌های قدرتمندی را به سلاح و زره خود اضافه کنند. البته شما برای استفاده از آن‌ها باید شخصیت Occultist  را پیدا کنید. در این راهنما ما روش پیداکردن Occultist و استفاده از اسپکت‌ها را به شما آموزش می‌دهیم تا بیشترین استفاده را از تجهیزات خود ببرید.

راهنمای بازی Diablo 4

آموزش پیداکردن Occultist در Diablo 4

اگرچه می‌توانید قابلیت اسپکت را در اوایل بازی فعال کنید، اما برای استفاده از آن باید از یک Occultist کمک بخواهید. شخصیت Occultist یک تاجر است که می‌توانید او را در همه شهرهای Sanctuary پیدا کنید، اما از آنجایی‌ که مأموریت‌های اصلی بازی از کیوواشاد شروع می‌شوند، ما این شهر را مبنای راهنمای خود قرار می‌دهیم.

بهترین بازی های آنلاین کدام‌اند؟ | فهرست بهترین بازی های آنلاین
بخوانید

برای پیداکردن Occultist دو راه وجود دارد: انجام یک مأموریت فوری به‌خصوص یا باز کردن قسمت Codex of Power. این قسمت تمامی اسپکت‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد و برای باز کردن آن باید یکی از چندین سیاه‌چال بازی را کامل کنید و یک اسپکت به دست بیاورید. البته، شما بدون استفاده از خدمات Occultist هم می‌توانید بخش کمپین بازی را به پایان برسانید. در بعضی موارد هم بهتر است تا پیداکردن سلاح و زره خوب صبر کنید، زیرا هر اسپکت تنها یک‌بار قابل‌استفاده است. مثلاً زمانی که در درجه‌های سختی بالا (World Tier 3 – 4) به پایان بازی می‌رسید، تجهیزاتی که پیدا می‌کنید بسیار قدرتمندتر می‌شوند و برای استفاده از اسپکت‌ها مناسب‌تر هستند.

راهنمای استفاده از اسپکت‌ها در بازی Diablo 4

اسپکت‌ها قابلیت‌های خاصی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را به سلاح و زره خود اضافه کنید. این ویژگی‌های قدرتمند توسط Occultist به تجهیزات شما اضافه می‌شوند و تأثیر آن‌ها دائمی است. اسپکت‌ها به شما اجازه می‌دهند تجهیزات خود را با سبک بازی دلخواه‌تان هماهنگ کنید و از نابودکردن دشمنان لذت بیشتری ببرید. شما می‌توانید درمجموع ۲۲ اسپکت لجندری همراه خود داشته باشید و لیست این اسپکت‌ها در Inventory قابل‌مشاهده است.

استفاده از اسپکت‌ها نیاز به مقدار زیادی طلا، Veiled Crystals و Baleful Fragments دارد. هر چه سطح سلاح یا زره بالاتر باشد هزینه استفاده از اسپکت‌ها هم بالاتر می‌رود. شما همچنین می‌توانید با کمک Occultist آیتم‌های لجندری‌ که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید را به اسپکت تبدیل کنید، البته به یاد داشته باشید که همه اسپکت‌ها به یک اندازه قدرتمند نیستند. پیداکردن اسپکت‌ها و استفاده از آن‌ها اهمیت زیادی در بازی Diablo 4 دارند و بیلد شما را به سطح دیگری می‌برند.

پچ 2.4 بازی Diablo 2: Resurrected در دسترس قرار گرفت
بخوانید

راهنمای سیستم بتل پس بازی Diablo 4

اگرچه بازی Diablo 4 یک عنوان اکشن – نقش‌آفرینی است، اما مانند بازی‌هایی چون فورتنایت (Fortnite) و ندای وظیفه (Call of Duty) شامل سیستم بتل پس (Battle pass) می‌شود. این سیستم در ازای هزینه‌ای مشخص، جوایز مختلفی را در اختیار بازیکنان می‌گذارد. در این راهنما، ما سیستم بتل پس بازی Diablo 4 را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

بازی Diablo 4 مانند بازی‌های لایو سرویس (Live Service) دیگر شامل یک سیستم بتل پس می‌شود. بتل پس از طریق قسمت فروشگاه (Shop) قابل‌خرید است و بازیکنان با پیش‌بردن آن می‌توانند پاداش‌های مختلفی دریافت کنند.

 سیستم بتل پس بازی Diablo 4 چگونه کار می‌کند؟

هر فصل (Season) بازی یک بتل پس جداگانه دارد و آیتم‌های متفاوتی را به بازیکنان هدیه می‌دهد. هر بتل‌پس ۲۷ ردیف رایگان و ۶۳ ردیف پریمیوم (Premium) دارد. گرچه همه بازیکنان Diablo 4 می‌توانند از ردیف‌های رایگان آن بهره ببرند، اما ردیف‌های پریمیوم مخصوص کسانی است که بتل پس را خریداری کرده‌اند.

شرکت بلیزارد اعلام کرده است آیتم‌هایی که از طریق بتل پس به دست می‌آیند فقط در ظاهر شخصیت‌ها تأثیر دارند و قدرت بازیکنان را افزایش نمی‌دهند. همچنین تمامی بازیکنان می‌توانند مقداری Smoldering Ashe را به‌صورت رایگان به دست بیاورند و آن را از طریق بخش Season Blessings به طلا، XP یا Obol تبدیل کنند. البته مدت استفاده از این منابع محدود است و تنها تا پایان فصل اجازه دریافت آن‌ها را دارید.

فصل اول بازی Diablo 4 از روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر آغاز می‌شود و بازیکنان می‌توانند با خرید بتل پس آن از جوایز مختلف بهره ببرند. البته فراموش نکنید برای دریافت محتوای بتل پس باید بخش کمپین بازی را تمام کرده باشید.

راهنمای بازی Palworld | کامل‌ترین راهنمای بازی پل ورلد
بخوانید

برای خواندن آخرین مطالب راهنمای بازی همراه لیویتو باشید.

همچنین فراموش نکنید که برای استریم کردن یا تماشای استریم باکیفیت با اینترنت نیم‌بها می‌توانید از لیویتو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظت شده توسط الگریتم کپچا *Captcha Plus loading...

دکمه بازگشت به بالا